Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Екатерина, Жанна, eee, Туранчокс, Burs, Ymka, Бармалейка

1 ... 16, 17, 18, 19, 20, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1597

СообщениеВс июл 07, 2019 18:41 

Немає нічого складного в цьому маршруті.Я соло ходжу більшість часу.Стартувати,як на мене треба з с.Шибене або Дземброня і через ПІЧ рухатись поступово в бік цивілізаціі з кращою логістикою на вихід-виїзд додому.Тобто,їти ЧХ до в.Петрос зі спуском в с.Кваси.Ночівлі робити під в.Смотрич та під в.Говерла.Тоді буде 3 дня 2 ночі.
Але якщо маєш час,то разтягни цей маршрут на 4 доби.Тоді не треба бігти |#smile722| ,маєш більше часу на відчуття кайфу у горах з спостереженням за чудовими краєвидами,які відкриваються з ЧХ. |#smile748|
На рахунок того,що соло туристів не пускають в гори-повна несинітниця |#smile735|
На рахунок дощу.Тре бути готовим в горах до нього завжди і передбачати наперед.Мати відповідний захист(штормовка,пончо ін.)Якщо при підйомі він вас застав-робити вимушену зупинку,але не надовго.Якщо на хребті-ставати і перечікувати.На спуску я цього не роблю.
------------------------------------

Посты: 6

СообщениеВс июл 07, 2019 20:10 

Дякую, друже Shelax71, за підтримку! :)
Обов'язково дослухаюся до Вашої поради.
Планував я йти з півночі від Ясіні до Попа Івана, бо маю потяг саме до Ясіні. В разі ну зовсім нестерпної погоди на старті переночувати і з Говерли черз Заросляк на Ворохту. Ночівлі були передбачені між Петросом і Говерлою (кажуть там є екопритулок біля КПП КБЗ і перед Говерлою колиба). Друга - перед озером Бребенескул. Тобто, як Ви і казали - 2 ночі, 3 дні. Але серйозно думаю і над зворотнім маршрутом, згідно з Вашою порадою.
Від дощу пончо не маю. Може слід ще прикупити. На ніч у походах накривав намет поліетіленом відповідного розміру. Щодо вітровки... Казав вже, що на Говерлі промок до кісток :). Був просто скажений вітер, дощ, видимість 30 метрів крізь туман. Мав на собі і куртку водозахисну, і комплект польського захисного спорядження - штани і верх (комуфльований водостійкий матеріал з проклеєними швами). Був мокрий, попри весь захист. А ще мінус у тому, що те захисне спорядження не пропускає повітря, тому мокрієш також і з середини. Добре, коли є де просохнути. А коли попереду було б ще кілька днів подорожі... Ой-ой!
Про дощі - щойно глянув на наведені сайти, там вже змінили інфу. :) Як і належить синоптикам. Тож планувати дощ - справа складна. Про одиноких туристів - так, виглядає комічно. Але не я вигадав - одне посилання навів, і ще подібне читав...
Не буду Вас вантажити, друже Shelax71, дякую ще раз.
Єдине попрошу, коли Ви вже відгукнулися :), сказати кілька слів про ночівлю на маршруті в постійних "малих архитектурних формах". Це знову тому, що хоч би на ніч дощ не лив на голову. Про той екопритулок біля КПП між Петросом і Говерлою, а також колибу під Говерлою, коли пройти трохи далі по маршруту "Петрос-Говрела". Вони в якому стані? Там не дуже захаращено? Кілька людей вміщує він, є шанси там кинути якір? І про обсерваторію "Білий Слон". Там можна заночувати, чи все ж таки краще стоянку організувати біля Смотрича чи Вухатого Каменю? Чув раніше що в її руїни можна заходити. але там горе-туристи напаскудили дуже в усіх сенсах. Тому сморід нестерпний. Пізніше чув, що там ведуть ремонтні роботи, навіть є відділення рятувальників. Але вони не дозволяють ночувати.
Знаю точно, що біля Дземброні є колиба, але там вже точно не заночувати - від травня до жовтня живуть пастухи, які нікого не пускають до себе. Коли можете

Посты: 244

СообщениеВс июл 07, 2019 21:05 

Саме страшне літом на Чорногорі це блискавки, а не дощ. Їх треба боятися. Дощ намокли і висохли через годину. Я коли хожу незнаними місцям, то ноги завжди майже квакають влітку. На КПП на перемичці місця вдосталь для для 100 чоловік. А людей зараз більше ніж в деяких селах. Ходять толпами. На одній Говерлі більше 200 чоловік за день.

СообщениеВс июл 07, 2019 21:09 

Забув додати.На ПІЧ,є притулок на 8-10 осіб в разі негоди.Кажуть,що були випадки,коли не пускали.Але я цьомуне вірю.На руїнах тур.притулку під Смотричем-повно місць для ночівлі і головне:ТАМ Є ВОДА.

СообщениеВс июл 07, 2019 21:56 

Дякую, друже. Про блискавки читав, останній раз сьогодні. Зокрема моторошну історію, коли за президентства Ющенка було організоване масове сходження на Говерлу, раптово почалася гроза і блискавкою вразило двох чоловік. Один охоронець, що увімкнув рацію, другий - просто стороння людина. А ще чув, що на Петросі є зруйнована капличка, а поруч хрест на місці загибелі якогось хлопця. Тільки не зрозумів чи то хлопець помер від удару блискавки. Чи пізніше блискавка ударила в хрест і він зігнувся. А фото де зігнутий хрест і капличка із знесеним дахом - бачив в інеті.
Коли вже зайшла розмова про них, то чув, що треба швидше спускатися вниз, але не бігти. Інші кажуть, що слід не просто зійти униз, а ще й падати на землю. Ось лише не знаю, як швидко можна спуститися навантаженому, і для чого падати, бо коли напруга від блискавки розходиться по землі, то так, здається, більше шансів бути враженим.
Добре, прийнято до уваги. Ще раз дякую!

СообщениеВс июл 07, 2019 22:03 

Shelax71 писал(а):Забув додати.На ПІЧ,є притулок на 8-10 осіб в разі негоди.Кажуть,що були випадки,коли не пускали.Але я цьомуне вірю.На руїнах тур.притулку під Смотричем-повно місць для ночівлі і головне:ТАМ Є ВОДА.

Дякую. На карті "АССА" знайшов телефони рятувальних бригад. Спробую завтра подзвонити на Верховину. Гадаю, вони підкажуть, що там на ПІЧ. Про ночівлю на Смотричі, то наскільки зрозумів, в тих руїнах немає даху та й стіни лише умовні. Чув, що також можна стати біля Вухатого Каменю, там також місцина затишна.
Дякую.

СообщениеВс июл 07, 2019 22:39 

За історію про сходження Юща-то я писав бо був безпосереднім свідком тих подій.Там ще бабку вбило-зносили її тіло попри мене на Говерляні.
Під Смотричем нема ніякої споруди.Залишки підвальних стін в яких зробили смітник.

Посты: 365

СообщениеПн июл 08, 2019 15:18 

Главное желание! Берите полиэтиленовый плащ, метров 2-3 трубы полиэтилену - накрывать палатку, а если вдруг сильный дождь, прямо в трубу укрыться и рюкзак упрятать. Выше правильно пишут молния это страшно, а дождь можно переждать.

СообщениеПн июл 08, 2019 21:04 

Igor_St писал(а):Главное желание! Берите полиэтиленовый плащ, метров 2-3 трубы полиэтилену - накрывать палатку, а если вдруг сильный дождь, прямо в трубу укрыться и рюкзак упрятать. Выше правильно пишут молния это страшно, а дождь можно переждать.

Дякую що відгукнулися. Воно то так, але... Тим літом, коли лили дощі, два дні сиділи в колибі на підйомі з Осмолоди. Колиба гарна, є лежак, піч, а другий поверх весь придатний для спання. Це плюс. Але дощі лили такі, що не хотілося виходити навіть за потребами. Чесно, не знаю як можна було ці два дні пересидіти під поліетиленом. :) Так, дощ сам по собі річ не страшна, але у горах дуже неприємна. Тим більше, що температуру обіцяють навіть близько 0, а за таких умов мокнути без перспективи сушитися - геть погано.
Дзвонив до Верховини, дали телефон відділення на горі ПІЧ. Справді, рятувальники там чергують. Навіть є невеличка кімната, щоб туристи могли попити гарячого, переодягтися в сухе. Але не більше. На ніч закривається (не зрозумів, чи та кімната, чи вся обсерваторія), ночувати не дозволяють. Якось так.

СообщениеВт июл 09, 2019 07:28 

Попадал много раз в дождь, одеваю резиновые пенки, кроссы в рюкзак. Рюкзак упаковываю полностью в мусорный пакет, только чтобы были шлейки. Обвязываю резинкой самой простой чтобы все плотно прилегло. Надеваю дождевичек и вперед по дождю, если что к самому ближайшему населенному пункту. Шли Мармаросы с Делового на Ясиня, через день был дождь. Спустились на Заросляк с Говерлы, переехали в Ворохту и там уже сидели полтора дня до своего поезда.
На ПИЧ ночевать не дают, много раз проверено. Можно так пройти с Дземброня к Говерле, если все нормально пойти далее на пермычку, если не очень гут, спуститься на Заросляк. Под полиэтиленом можно пересидеть ливень час - три. Далее или палатка или движение вниз.

СообщениеВт июл 09, 2019 19:42 

Igor_St писал(а):Попадал много раз в дождь, одеваю резиновые пенки, кроссы в рюкзак.

Чекайте. "Рєзіновиє пєнкі" - це звичайні капці для душа чи для пляжу? Коли так, то Ви героїчна персона. Я слабо таке уявляю. Вірніше, мені стає моторошно. По-перше, йти не зручно. Мало того, що сковзається підошва капців по багну, так ще й сковзається нога по мокрому капцю. Тобто дискомфорт при ходьбі. По-друге, можна "поплисти" з гори вниз, у кросівках який-не-який захист для ноги, для пальців. А ось у капцях вірогідність травмування зростає. Та й не призначені їх м'які підошви для каміння. Плюс до того, обіцяють температуру не вище 10 градусів, думаю за такої погоди у капцях буде дещо прохолодно. Я брав у гори дві пари кросівок - одні трекінгові, другі - для цивілізації (дорогою назад проїздом через Львів насолоджувався всіма принадами "культурної столиці України"). Коли мокли трекінги, на наступний день їх сушив та "жертвував" кросівками для міста. Розумію, що то зайвий вантаж у дорозі. Але для мене краще так. Пончо у мене немає, а ось поліетилен брав для додаткового накривання намету. В разі чого, накриюсь у дорозі ним сам. Дякую за пораду.

СообщениеСр июл 10, 2019 07:48 

Изображение

Некоторые аспекты оспаривать не буду. Плыть можно, но хожу в тапках. Вот фото на высоте 4 к тоже в тапках.

СообщениеСр июл 10, 2019 07:52 

Знімаю капелюха!!!

СообщениеСр июл 10, 2019 09:16 

Igor_St писал(а):

Некоторые аспекты оспаривать не буду. Плыть можно, но хожу в тапках. Вот фото на высоте 4 к тоже в тапках.

По снегу и в мороз-Это не по камням и грязи в дождь.Не так ли? Хотя фото зачетное.Шерпом подрабатывал? |#smile603|

Посты: 1811

СообщениеСр июл 10, 2019 19:28 

Shelax71 писал(а):
Igor_St писал(а):

По снегу и в мороз-Это не по камням и грязи в дождь.Не так ли? Хотя фото зачетное.Шерпом подрабатывал? |#smile603|

а ти чого позаду з цигаркою і очі ховаєш ???

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать четыре минус семь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.