Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, Туранчокс, eee, Burs, Бармалейка, Ymka

1 ... 64, 65, 66, 67, 68, ВСЕ
Автор Сообщение

СообщениеСр авг 25, 2021 21:17 

Дякую за критику, коротко відповім на поставлені питання:

"а я пропоную рити нори , землянки ... на 2-3 лежачих або 4-5 сидячих ...
і носити мішки нікуди не потрібно ..." - розумію Ваш сарказм (якщо я правильно зрозумів), але всеж навіть такі ідеї були реалізовані свого часу, маю на увазі криївки УПА, проблема в тому, що в них було дуже сиро і майже всі вояки УПА страждали легеневими захворюваннями...

"Нет, "про що". Это как бутылку бросить за край дороги...." - тут Ви знову праві формально і теоретично, а от практично...., ну до прикладу - ставити намети і палити багаття у національних парках, заказниках, можна тільки у спеціально відведених для цього місцях, а не де людина вважає за краще, не можна пошкоджувати грунтовий і трав*яний покрив (наприклад, місце де був поставлений намет вже має порушений трав*яний покрив), не можна ламати гілки і дерева (особливо це актуально під час проходження моцних жерепів :-)), і так можна продовжувати дуже довго, навіть висаджувати в Карпатах смереки, тиси і кедру соснову без погодження з лісництвом не можна..., так що тут можна дискутувати довго, але всеж чисто з юридичного боку Ви праві.

"Не будет ничего тайного, что не станет явным..." - ще Сократ казав: "Людям легше тримати на язиці розпечене вугілля ніж таємницю", але все ж, про те що згодом про хатки знатиме більше коло людей це зрозуміло, та це здебільшого будуть знайомі люди. Погодьтесь, що всім відомі хатки вказані на туристичних мапах, на цілій низці інтернет ресурсів, про які є купа інфи в соц.мережах, та ще й до того ж знаходяться майже посеред маршруту, а не в стороні, це не одне й теж саме з тим про що йде мова. До слова, чи багато людей знає де знаходиться притулок монаха, фото якого викладував форумчанин Сашко?- я наприклад не знаю.

"Вы знаете, я сам такой же креативный. Только, изучая форумы,..." - хто знає може щось із цього вийде, а може "з цього роя не буде нічого", в любому випадку істина народжується в дискусії, так і тут.

"Які нові хатки з каменю?" - маленькі, дуже маленькі, подібні до тих, які раніше будували пастухи в Альпах.

"Ви самі хоч раз пробували щось робити в горах?" - якщо мова йде про будівництво, то: в горах - ні, на рівнині - так.

"Уявляєте який масштаб роботи потрібен?" - уявляю, тому і не полінувався перерахувати майже весь необхідний інструмент. Як це не дивно, але скоріше за все проблемою буде сам будівельний матеріал, так як нашукати каміння відповідної форми і розміру, не так і легко, плюс може виникнути проблема з чистим піском, тому я і написав, що розвідка місця і заготівля буд. матеріалів це окрема вилазка, бо поєднати і пошук матеріалів і сам процес будівництва буде затратно по часу. Імовірно, що в деяких місцях всеж доведеться будувати з дерева, якщо історія матиме продовження. Ну і врахуйте що це ж не два хлопа, а бригада десь чоловік 6-8 мінімум.

"Плюс притулок повинен мати власника, відповідальну особу і тп" - власниками теоретично буде народ України, а практично всі хто будував і є власниками і відповідальними за стан об*єкта.

"А то буде нова нічийна хатка бухатка." - на жаль з часом частково так і буде, але в набагато меньших масштабах ніж з уже розпіареними хатками.

"Майбутнє - тільки за мережею платних притулків, як це все є за кордоном." - в наших реаліях, це буде справжня мережа хаток- бухаток. В Європі в таких притулках продають пиво з сосисками, вранці вигонять по дзвінку, ще й беруть за це немало, якщо ти не член туристичного товариства. Також там майже всюди заборонено ставити намети і тд. і т.п. Ще з княжих часів вікінги - Рюриковичі дозволили вільне користування лісом, тобто збирати ягоди/гриби/трави/ставити борті/полювати/ловити рибу за деякими виключеннями можна було всюди - така сама історія у скандинавських країнах, от і зараз тільки у нас і в них у всій Європі можна ставити намети на природі, тому тут треба скоріше брати приклад з північної Європи ніж з західної, на мою думку.

"Я особисто для себе вже давно вирішив не займатися цими хатками,..." - і я Вас прекрасно розумію.

"Якщо глянути на УСІ хатки, то жодну не будували методом таскання на горбу..." - щоб не таскати бруски з дошками пили мають бути гострими і їх має бути кілька пар, а от цемент дійсно прийдеться тягти на горбі, але думаю не десятки мішків.

"Тому, пане oldcarpathian, беріть собі намета (вони зараз легкі), не парьтесь й радійте тому що є..." - є люди "термометри", які показують температуру, тобто підлаштовуються під навколишні умови, а є "термостати", які їх змінюють...Я думаю краще все ж бути термостатами... Хоча порада щодо легкохідного намету хороша, я б навіть сказав на сьогоднішній день безальтернативна.

Подальша конструктивна критика тільки вітається.

P.S.: "Повторюсь, що це лише тема/ідея для обговорення на сторінках форуму, а не заклик до дій, у кожного своя голова на плечах".
------------------------------------

Посты: 4030

СообщениеЧт авг 26, 2021 01:10 

Це демагогія і клацання по клавіатурі, дуже далеке від реалій життя, попахує тролінгом

СообщениеЧт авг 26, 2021 08:52 

"Це демагогія і клацання по клавіатурі, дуже далеке від реалій життя, попахує тролінгом"

Чекав дискусії і варіанти вирішення питань типу - які розміри хатки найоптимальніші? як мають виглядати потенційні хороші місця під будову? чи краще будувати близько від води чи в стороні? як краще облаштувати підлогу? як краще влаштувати дах? який орієнтовний бюджет потягне такий проект? чи можливо за одну ходку винести весь буд. інструмент і матеріали (особливо цемент)? ну і саме головне це організація, тобто як організувати групу, хто буде збирати кошти/закуповувати матеріали? і т.д.

Раніше форумчани з таким ентузіазмом ділилися своїми здобутками, організовували різні акції, то дах в хатці перекриють, то буржуйку винесуть на верх, то проріжуть завали на маршруті, а зараз .... я дивлюся, що в основній своїй масі люди мабуть просто втомилися від цього всього і нові притулки по суті нікому не треба, народ став більш прагматичним, можливо це і правильно.

Щоб не бути тролем чи демагогом на цьому дану тему завершую.

Посты: 2912

СообщениеЧт авг 26, 2021 09:07 

Ymka писал(а):Це демагогія і клацання по клавіатурі, дуже далеке від реалій життя, попахує тролінгом

Не похоже. Скорее, юношеский (вероятно) идеализм. Желание и стремление есть, а практического опыта нет.
Если бы попал в вашу среду, с вами построил бы, поремонтировал бы домики, поустанавливал бы указатели, поучаствовал бы в переговорах и в переписках с властью и лесоустроителями, то и рассуждения были бы иные. Просто, в этой деятельности, человеку нужно "созреть".

Посты: 4854

СообщениеЧт авг 26, 2021 10:30 

Візьмемо малу хатину 4*4 м. Менше не вийде. Для її будови треба звалити та розробити з 2 десятка смерек 60 років. Без дозволу? А лісгосп його має дати. Вже витік інформації. Ручні пили.... Тільки Штілі і запас бензина і масла. Дошки бензопилою робити - це марудна і довга робота. Зазвичай трельовщик підвозить. Камені на хату то добре, але на 1 куб кам"яної кладки йде 0,2 куба розчину. На хатку 4х4х3, з стіною 0,4 м піде під 20 куб кладки. Тобто 4 куба розчину. А це 2 тони цементу та самосвал піску... Бляху на дах носити можна, але листи тоді або малі, або 2,5 м якось вертушкою довозити?

СообщениеЧт авг 26, 2021 14:21 

"Візьмемо малу хатину 4*4 м. Менше не вийде. Для її будови треба звалити та розробити з 2 десятка смерек 60 років. Без дозволу? А лісгосп його має дати. Вже витік інформації. Ручні пили.... Тільки Штілі і запас бензина і масла. Дошки бензопилою робити - це марудна і довга робота. Зазвичай трельовщик підвозить. Камені на хату то добре, але на 1 куб кам"яної кладки йде 0,2 куба розчину. На хатку 4х4х3, з стіною 0,4 м піде під 20 куб кладки. Тобто 4 куба розчину. А це 2 тони цементу та самосвал піску... Бляху на дах носити можна, але листи тоді або малі, або 2,5 м якось вертушкою довозити?"

Хотів завершувати тему, але не можу не відповісти на дійсно конструктивний коментар, щей з розрахунками, це вже дійсно ближче до діла. Ви все правильно порахували.
Зробимо ще раз приблизний розрахунок:
Обєм хатки (4x4) = (0.4*4*3)*4(cтіни)=19.2 куба (насправді меньше, бо треба відмінусувати двері і вікна, плюс висота 3 метра, як на мене завелика)
Об*єм розчину =19.2*0.2=3.84 куба
На 1 куб розчину іде приблизно 330 кг цементу
Маса цементу =330 кг*3.84 куба = 1267 кг
Кількість мішків цементу = 1267 кг/25 =51 мішок, вагою 25 кг відповідно - це вага рюкзака в складному гірському поході.
Бригаді в 10 чоловік треба зробити грубо 5 ходок, це багато, але це НЕ нереально. Можливо навіть одна половина бригади буде займатися тільки носінням цементу.
Маса піска = 1500 кг*3.84 =5,76 тонн, це означає, що якщо поблизу розташування хатки не буде піску (хтось звертав колись увагу які грунти в Карпатах?), то задача нереальна, ніхто не винесе таку кількість на горбу. Якщо до місця зможе під*їхати машина, то це вже не важкодоступне місце і воно вже буде розкрите, втрачається весь сенс проекту.
З іншого боку, мабуть це негативно це вплине на міцність і безпечність, але можливо частково каміння викласти без розчину/або з мінімальним його застосуванням-скажімо кути хатки і ті місця де будуть стояти балки перекритя класти повністю на розчині, решту хатки без, але тут обов*язково потрібна консультація професійного будівельника задля безпечності.
Плюс, як я згадував вище можна трохи зменьшити висоту і відмінусувати об*єм дверей та віконець. Не знаю чи можна зекономити ще трохи на товщині стіни, скажімо зробити 0.35 м - знову ж таки тоді виникає питання в міцності. Також можливо можна зменьшити розміри хатки до 3*4 .
Щодо бляхи на дах, то метал оцинківка продається в рулонах, рулон надійно змотати /скріпити - рулон потім розмотується (при змотуванні/розмотуванні/транспортуванні треба бути особливо обережним! бо метал відпружинює !!! це небезпечно!) і порізати на листи ножицями по металу.
Щодо хаток чисто з дерева, там на жаль без штілів не обійтися, а це шум і привертання зайвої уваги, плюс якщо знатимуть в лісгоспі, значить знатимуть в найближчих селах, а це означає "спалити" хатку грибарям та ягідникам. Хоча і тут можуть бути виключення, американеуь Дік Преннекі в 60-х роках побудував дерев*яну хату на Алясці сам виключно ручним інструментом за літо, але колоди він заготовив завчасно і був професійним теслею. Чи можуть умовно 10 чоловік ( не теслі) побудувати меньшу і простішу хатку за тиждень ручним інструментом - я не знаю.
Також ще можливо знадобиться рубероід для гідроізоляції фундаменту і граблі для розчистки місця під хату, але це нюанси.
Основна проблема цього проекту це пісок, як ви правильно зазначили треба ЗІЛ піска, точніше 3.6 куба.
Приблизний розрахунок основної затратної частини:
Вартість цементу марки М500 = 51 мішок*75 грн = 3835 грн
8 листів оцинковки (1*2*0.5 мм)=8 листів *654 грн = 5232 грн ( не знаю чи 0.5 мм товщини достатньо?)
51 мішок цементу - складно, але реально винести наверх, ЗІЛ піска - нереально, виходить, що без "джерела піска" проект нездійсненний і альтернативі дереву немає.

P.S.: Я не професійний будівельник. Всі розрахунки дуже приблизні. Все вищенаписане не заклик до дій, перш ніж щось робити кожен має думати своєю головою і нести відповідальність сам за себе!

Посты: 4030

СообщениеПт авг 27, 2021 01:23 

Це все фігня, ніхто цього робити не буде. Утопічна і наївна ідея і нереальна при сучасному інформаційному покриттю і кількості людей, що ходять у горби.
Собівартість такого проекту буде овер 10 кілобаксів на хатку, при умові, що народ працює безкоштовно
Якщо що, то фейсбучні воїни світла вже хатку під Яйком відновлювали. Дальше коментарів у ФБ справа не дійшла

СообщениеПт авг 27, 2021 08:41 

"Це все фігня, ніхто цього робити не буде." - ну в такому разі це 100% "утопічна і наївна ідея", так як якщо народ не захоче цього робити, то це все не має смислу.
"...кількості людей, що ходять у горби." - 90% людей ходять по маркованим (вами ж) маршрутам, тобто по синім, червоним, зеленим..., майже все що на карті позначено чорним пунктиром - це слабоходжені стежки, все що непозначено взагалі - це "тера інкогніта". Наприклад, колись ішов траверсом Аршиці і не зустрів жодної людини, тільки підійшов ближче до Яйка на марковану стежку - одразу каравани туристів. Не закликаю нікого ходити по пунктирним чи немаркованим стежкам (бо це і дикі звірі і бракон*єрські капкани і т.д.), але це доволі безлюдні місця.
Питання в іншому - чи реально привезти, скажімо в " умовну Осмолоду" 50 мішків цементу і не привернути до себе увагу? І де взяти по місцю такий об*єм піска?
"Собівартість такого проекту буде овер 10 кілобаксів на хатку" - думаю, то забагато. Враховуючи транспортні витрати, витрати на інструмент, буд.матеріали і т.д. - 3000 у.о. більш ніж достатньо. Ну звичайно за роботу ніхто нікому платити не буде і харчі кожен візьме свої.
"Якщо що, то фейсбучні воїни світла вже хатку під Яйком відновлювали. Дальше коментарів у ФБ справа не дійшла" - ну це серйозний аргумент, збір команди, то вже є пів діла. Якщо народ не хоче ( а я бачу, що це і на х... нікому не треба), то то є просто безсенсове клацання по клавіатурі, марна трата свого часу та флуд в темі.

Посты: 2912

СообщениеПт авг 27, 2021 11:11 

oldcarpathian, вам изначально было сказано, и изучив форум, в том числе как ребята работали (рассказы выкладывали) вам бы стало понятно, что ни с юридической, ни с практической сторон:
- никакой тайны не составят расположения приютов;
- никто из бывалых энтузиастов вкладываться не будет в такие проекты, ибо на них уже "собаку съели" и перспективы известны;
- строить и ухаживать будет минимум туристов, а пользоваться, чем продолжительнее, тем бОльшее количество туристов, отчего все матюки и разочарования.
Вы строите планы исходя из возможностей, а ребята вам рассказывают, исходя их многолетней практики.
И посыл ваш о том, что раз не хотят, то и не будет, не верен. Правильно сказать, что не будет, т.к. уже не хотят ввиду достаточного опыта.
Если вам хочется попробовать, у вас есть шанс собрать желающих, таких же энтузиастов, и показать пример.
Это тоже полезно будет всем в любом случае. Вам практика организации таких мероприятий, скептикам подтверждение или опровержение их мнения, нейтралам удовольствие смотреть, как кто-то работает, форуму наполнение тем.

СообщениеПт авг 27, 2021 16:59 

До "Каменяра".
За Польщі, коли притулків було зо 3 десятки, не будували з каменю. Хіба Явврник, але там близько-низько. А а Рольщі ПТТ було в рази потужніше. Фундаменти- так.
І ще. Я, поли про 3 метри висоти казав, фундамент враховував. Він хоч з 1 метр має бути. Плюс стеля, нехай 2.20. А ще до крокв , які повинні були бути не менше 200 мм. І дах не менше 40 градусів даоскатний, бо 2 метри снігу - це надцять тон вантажу. І дах зкладе в першу ж зиму...

СообщениеПт авг 27, 2021 19:01 

"До "Каменяра".
За Польщі, коли притулків було зо 3 десятки, не будували з каменю. Хіба Явірник, але там близько-низько. А а Польщі ПТТ було в рази потужніше. Фундаменти- так.
І ще. Я, Коли про 3 метри висоти казав, фундамент враховував. Він хоч з 1 метр має бути. Плюс стеля, нехай 2.20. А ще до крокв , які повинні були бути не менше 200 мм. І дах не менше 40 градусів двоскатний, бо 2 метри снігу - це надцять тон вантажу. І дах зкладе в першу ж зиму..."

Та це все всеодно не має смислу...
Але всеж, щодо стелі Ви слушно зауважили, я не врахував кількість снігу зимою в Карпатах - тому тільки двохскатка.
Щодо фундаменту, теж Ви праві, там навіть більше метра треба по ідеї. Але з іншого боку всі бачили бліндажі Першої Світової перед Сивулями, особливо самий великий до якого ідуть сходи, він ще типу з вікном - як він стоїть вже більше 100 років мені наприклад незрозуміло? Але в бліндажу не було навантаження даху і ще питання наскільки безпечно там знаходитись?
Що таке ПТТ?
Є багато фоток колишніх притулків в неті, вони в основному будувалися в кілька поверхів - перший поверх доволі часто з каменю. Притулок під Попом Іваном біля витоку Погорільця - був повністю з каменя, але ж туди і добиратися простіше...

Посты: 145

СообщениеСб авг 28, 2021 06:08 

Оldcarpathian, не треба знов вигадувати велосипед! Поки ви тут накидаєте ідеї, люди роблять свої справи: ремонтують притулки, проріджують стежки, відновлюють маркування! І роблять це тихо, без піару і гучних закликів. За це їм честь і хвала! Маєте бажання та наснагу - долучайтеся у будь-який спосіб.

Василь Фіцак зараз з Сашко Матурой.
9 серпня, 10:31
Туристичний притулок Плісце.
6-8 серпня, разом з @ Сашком Матурою винесли фарби та завершили роботи по ремонту.
Почистили другу половину даху та пофарбували, місцями були досить великі корозійну плями. Пофарбували сходовий марш на другий поверх, провели герметизацію димоходу.
Зібрали біля притулку і по маршруту сміття і знесли до низу.
Дякую, Олегу Кравчуку, за надані фарби, і Артему Трощенкову який долучився фінансово.

Василь Фіцак
20 серпня, 17:46
27-29.08 планується ремонт туристичного притулку в сідловині під Ґрофою і Конем Ґрофецьким. Взимку було замінено димохідну трубу.
В переліку робіт:
1. Утеплення швів між колодами мінеральною вагою, та фарбування.
2.Чистка даху та фарбування.
3.Утеплення горища, та встановлення вікна.
4.Виготовлення і встановлення сходів на горище.
4.Облагородження джерела питної води.
5.Прибирання прилеглої території.
6. Гідроізоляція димоходу на переході з дахом.
Частина матеріалів вже в Осмолоді, і потрібні міцні хлопці щоб винести все, та долучитись до проведення робіт.

Василь Фіцак зараз з Віктором Худяком і Романом Романівом.
26 серпня, 20:57
До акції по ремонту туристичного притулку під г. Кінь Грофецький готові. Матеріали в Осмолоді, зробили сходи, вікно, дякую Віктору Худяку за деревоматеріали.

Ось посилання на профіль: https://www.facebook.com/vasyl.fitsak

СообщениеСб авг 28, 2021 08:18 

oldcarpathian писал(а):"

Що таке ПТТ?
Є багато фоток колишніх притулків в неті, вони в основному будувалися в кілька поверхів - перший поверх доволі часто з каменю. Притулок під Попом Іваном біля витоку Погорільця - був повністю з каменя, але ж туди і добиратися простіше...

Польське Товариство Татранське.

Від Шешорської дорога йде досі до руїн притулку. Я по ній тиждень тому піднімався.

Посты: 1914

СообщениеВс авг 29, 2021 14:56 

oldcarpathian писал(а):...

https://www.youtube.com/watch?v=1FRYMX9E47Q&ab_channel=%D0%9B%D0%95%D0%A1%D0%9D%D0%AB%D0%95

Посты: 1755

СообщениеПн авг 30, 2021 06:32 

У этих ребят еще есть опыт постройки дома на деревьях,из камня,переносной на санях и много др.познавательных видосиков.Интересный канал. |#smile746|

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Сколько рук и ног было у Мао Цзэдуна? (Введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.