Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Екатерина, Жанна, Туранчокс, eee, Ymka, Бармалейка, Burs

• Страница 1 из 1
Автор Сообщение

Посты: 169

СообщениеЧт мар 26, 2020 23:14 

Для того, щоб трохи оживити "завислу" тему походів Карпатами вирішив згадати свою соло - прогулянку Запрутськими Горганами на початку серпня минулого року. Свого часу, я обіцяв у відповідній темі форуму викласти фото з походу, і, аж тепер виконую.
Подорож, як завжди, заздалегідь не планував. На відміну від приїжджих туристів, я, як місцевий абориген, маю змогу вибирати час і погоду для подібних прогулянок, оскільки в дощ і тумани в горах окрім своїх брудних капців можна мало що побачити.
Тому, коли на 10-11 серпня згідно прогнозам випала погожа і тепла погода, я ввечері в п'ятницю зібрав легенький рюкзак і в якості каталізатора хорошого настрою прихопив пляшку грузинського коньяку.
Ранком на Ів-Франківському автовокзалі виявилось, що вільних місць на верховинську маршрутку уже не було, тому дві з половиною години прийшлось їхати стоячи. Починаючи з Ворохти, від дороги залишилась одна назва, але до повороту на с. Волова по ямах і вибоїнах доїхав близько 10-ї години ранку.
Погода прекрасна, дорога суха, окрім мене ніхто не виходив. Усі попутники туристи поїхали далі, очевидно, гуляти Чорногорою
Изображение

З лівої сторони від шляху на Волову веде дорога до лісництва, де більш, як 10 років тому назад, ми славно і весело гульванили на "корпоративі". Такі регулярні вилазки на верховинщину носили назву "поїхати на барана". Чому така назва - видно на фото
Изображение

Изображение

Але, все то було в минулому, а я швидким кроком іду в напрямку села. Кругом типовий гуцульський пейзаж
Изображение

Через 1 годину GPS-навігатор і вказівник біля дороги вказали, що пора звертати направо і вгору. Перший пункт моєї подорожі гора Ротило. Стежка легко читається, навігатор та інтуїція допомагають.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По обочині багато ягід ожини і малини, що добре помагає утолити спрагу, бо водою я вирішив запастися тільки на полонині під Ротилом.
Зарослі іван-чаю.
Изображение

Гуцульський хутірець.
Изображение

"Робота" чорного дятла.
Изображение

Стежка переходить в досить широкий хай-вей.
Изображение

Ще трохи, і я на полонині Германівка. Година - 12:30, часу є ще багато.
Изображение

Гора Ротило, як на долоні.
Изображение

Изображение

На полонині я розслабився, перестав слідкувати за навігатором, і пішов трохи в іншому напрямку, дорогою по верху, а треба було направо і низом. Промах швидко виправив. До речі, хочу зазначити, що в подібних подорожах, коли ходиш сам і в незнайомій місцині, GPS-навігатор є незамінним і супер-допоміжним гаджетом
Тут фото в сторону Габорянської, Бубенської і Білої Кобили.
Изображение

По дорозі трапляються і такі знахідки, але, в загальному, цей рік, кажуть, не урожайний на гриби.
Изображение

Дорога досить круто піднімається вверх і виглядає просто казково.
Изображение

Пити хочеться все більше, але в 13:50 я, нарешті, виходжу на полонину. Джерело знайшлося в невеликій угловині, не дуже повноводне, але достатньо, щоб набрати півтора літра холодної води.
Изображение

Стежка на вершину проходить лісом. 10 хвилин незначного підйому, і, я серед кам'яних розсипів, які дуже нагадують скелі Явірника біля Яремче. Вид наліво - в сторону Верховини.
Изображение

Вид направо - в сторону Ворохти.
Изображение

Хом'як, Синяк, Довбушанка... etc.
Изображение

Внизу полонина Германівка.
Изображение

Знову - направо...
Изображение

Наліво...
Изображение

Мій фейс серед скель.
Изображение

Власне, - самі скелі.
Изображение

Изображение

Ну і ... табличка на вершині.
Изображение

Нікого, окрім мене тут немає, тому розслабляюсь в цій чарівній місцині, серед скель, в товаристві пляшки коньяку і сирокопченої ковбаси.
Але... уже непомітно минули дві години і пора йти дальше. В залежності від наявності часу і можливостей, я в цей день планував дійти до підніжжя г. Біла Кобила.
Тут уже вид на Ротило і полонину з іншого ракурсу.
Изображение

Мені потрібно йти туди по хребту полонинами в напрямку Габорянської.
Изображение

Изображение

На горизонті якесь місто, скоріш за все, Коломия.
Изображение

Мені, згідно показів навігатора, дорогою вниз і направо в ліс.
Изображение

Полонини, дороги, і поодинокі колиби.
Изображение

"Солодка парочка" - Говерла і Петрос.
Изображение

В 16:50 виходжу на полонину "Крами".
Изображение

Тут пасеться небагато худоби.
Изображение

Підійшов місцевий пастух, перемовились кількома фразами "про жизнь". Спитав чи не боюсь я здибати ведмедя.
Місцина тут теж дуже мальовнича, але пора йти далі.
Изображение

Изображение
Між полонинами в лісі досить часто трапляються невеличкі струмки з холодною водою. Підходжу до пол. Веснарка.
На роздоріжжі хворий ліс.
Изображение

Десь тут має бути стежка на гору Грегіт, але підніматись туди не було бажання. Мені дорогою направо. Добре видно обсерваторію на г. Попіван.
Изображение

Чорногірський хребет на горизонті.
Изображение

Прямо по курсу гора Габорянська.
Изображение

Красиво...
Изображение

Изображение

Габорянська зблизька. Можна би, і піднятись туди, краєвиди там класні, але... час, уже вечоріє, а до Білої Кобили треба ще о-го-го "пиглювати"
Изображение

Изображение

Мальовничі косівські села - Шепіт, Межиріки.
Изображение

Изображение

Моя дорога пролягає поміж мертвого лісу і заростей іван-чаю. Уже на небі появився блідий місяць, наближається 7-а година вечора.
Изображение

О 19:30 виходжу на другу сторону гори і велику полонину з видом на поселення Бережниці.
Изображение

І тут - ... "Акелла промахнувся"! Замість того, аби уважно подивитись на покази навігатора, я рвонув добре помітною дорогою,як здавалось, на верховинську сторону. Через 15 хвилин зрозумів, що щось не те... Знову появились ті ж самі зарослі іван-чаю і село Шепіт уже по праву сторону руху.
Изображение

Одним словом пішов не туди і втратив пів години ходового часу. Коли повернувся на висхідну точку, уже було майже 8-а вечора.
Изображение

Прийшлось вибирати - або ночувати прямо тут на полонині, або ризикнути і перейти на верховинський бік. Вибираю другий варіант, хоча уже й починало сутеніти. Стежка проходила лісом між вершинами Бубенської і Білої Кобили, зі схилів якої стікало декілька досить потужних струмків, де можна набрати воду. Через пів години вийшов на велику полонину де паслось купа різноманітної худоби, наїжджені дороги вели до поселень пастухів, рокотіли мотори квадроциклів. Ночувати у такому місці було, звичайно, неможливо.
Робити нічого... , хоча уже сильно хотілось розслабитися і відпочити, але поперся я вгору подалі від пастухів і коней до вершини Білої Кобили, благо стежка в траві добре проглядалася. Але, сонце уже зайшло за гори, потемніло і прийшлось зупинитися прямо на схилі гори в заростях чорниці і брусниць. Про якусь ватру уже не було і мови, бо дрова в цій ситуації знайти було б важкувато.
Изображение

Тут ще добавилась така проблема, як похила поверхня, на якій я поставив намет. В результаті при спробі умоститись в спальнику на карематі я з'їжджав вниз, як на санках. Але часу вирішувати цей казус уже не було. В компанії з уже знайомою пляшкою коньяку, я провів останні промені сонця за гірські вершини, заліз в намет і постарався заснути. Алкоголь в цьому відношенні є дуууже помічним.
Вночі я через сон чув гуркіт квадроциклів, крики пастухів, але ... о 6-й ранку прокинувся повністю відновленим посеред мішанини вмісту рюкзака, що зібралась в одному куті намету.
Моє місце ночівлі.
Изображение

Погляд вниз на полонину.
Изображение

Направо на поселення пастухів.
Изображение

Наліво - Верховина.
Изображение

Розпалив пальник, заварив каву, зібрав пожитки і вирушив наверх "підкорювати" Білу Кобилу.
Изображение

Продовження буде...
------------------------------------
Последний раз редактировалось ymelnyk Пт мар 27, 2020 21:52, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 2140

СообщениеПт мар 27, 2020 10:09 

Добре.
Да. С навигацией, когда расслабишься, тоже попадал. Однако, все легко решалось. Иногда даже полуосознанно, погрузившись в наслаждение пути, допускаешь такое, т.к. отклонившись, бывает приятно пройтись и там, где не планировал. Как раз идя к г. Лысына Космацька у меня так и было. А описывал это в своем рассказе об августовском походе 2018 года так.
Возвращаться и искать тропу не стал. Погода, самочувствие и ландшафт позволяли идти спокойно. Пошел в сторону основного направления – наверх и левее. Навигатор не работал из-за густых крон высоких деревьев. Карта и компас – в помощь для ориентирования.
Вышел в светлый лес отрога. Много черники. Откуда-то слева в зарослях черники появилась тропка в нужном мне направлении.

Изображение

Жду продолжения Вашего рассказа.

СообщениеПт мар 27, 2020 23:01 

Продовження...
Підйом на гору досить крутий, стежку добре видно і "блуданути" неможливо. Десь метрів через 100 вище від місця ночівлі зустрів коней, котрі мирно паслися серед високих трав та островків чорниць. Повезло, що вони вночі не натрапили на моє місце стоянки - могли затоптати чи пожувати намет.
Чим вище, тим краєвиди стають кращі. Добре видно хребет Кострич. Чорногора, поки-що, в легенькому мареві.
Изображение

Сонце гарно підсвічує різнотрав'я.
Изображение

Изображение

Внизу Верховина.
Изображение

Ранковий час є найкращим для фото-сесій.
Изображение

Вершина уже близько.
Изображение

І от, у 7:30 я уже на рівному майданчику, де є ІДЕАЛЬНЕ місце для табору. Тут і сухі дрова, каміння, а також супер-видос на гори.
Изображение

Изображение

Між іншим, уже повернувшись додому і проаналізувавши свій маршрут, я помітив, що міг потрапити сюди вчора ввечері, не спускаючись до полонини, а десь між Бубенською і Б.К. було розгалуження стежки, яке я не помітив. Карта "Покутських Карпат" показує цей маршрут. Якщо хтось ходив цією стежкою, підкажіть, будь ласка.
Изображение

Вершина Білої Кобили (чому така назва? - кажуть, що тут дуже довго, майже до літа, зберігається сніговий покрив) заросла невеликими смереками і кам'яниста.
Изображение

Виходжу на обривисту Косівську сторону.
Видос - ВАУ!
Изображение

Изображение

Изображение

Залишилось ще 50 гр. коньяку. Який він смачний в такому класному місці!
Сонце, що зійшло, трохи заважає фотографувати, але все-одно гарно.
Изображение

Заварюю каву, снідаю. Потрібно повертатись у цивілізацію.
На спуску знову зустрів коней. Привільне у них тут життя.
Изображение

Внизу на полонині нікого немає. Корови і коні розсіялись по горбах, а у пастухів зараз, очевидно, "morning lunch".
Изображение

Будівлі, що тут трапляються, в досить запущеному стані, але електричні стовпи присутні.
Изображение

Дорога хороша, джип або квадроцикл проїде запросто.
Изображение

Через кілька сотень метрів заглиблююсь в ліс.
Изображение
Там мене помічає якась гуцулка, що, очевидно, шукала гриби і ... ховається. Чого б це? Я ж сьогодні на сніданок мухоморами не пригощався і маю цілком цивілізований вигляд, хіба що на носі висять чорні окуляри а-ля "кіт Базіліо".
Минула година часу і вздовж дороги уже з'являються добротні будинки.
Погляд назад.
Изображение

Дорога, небо, хмари.
Изображение

Гарно тут жити...влітку. Але от як зимою?
Изображение

Изображение

Типові гуцульські господарства.
Изображение

Изображение

Ближче до Верховини стає добре видно вершину Попівана з обсерваторією, Смотрич, Вухатий камінь, Дземброню.
Изображение

Изображение

Вздовж дороги обладнані лавки для відпочинку. Інтенсивного руху транспорту тут нема і в таких місцях можна розслабитись і помедитувати.
Изображение

Изображение

Дальше уже стає видно вершини Менчіла і Бребенескула.
Изображение

Изображение

Изображение

В 11:20 я, майже, прийшов у Верховину.
Изображение

Появився нормальний 3G інтернет, на сайті bus.com.ua розвідав розклад автобусів на Ів-Франківськ, і пішов в напрямку автовокзалу.
Час і швидкість руху розрахував нормально. Купив квиток, холодного пива (спеціально не пив дорогою багато води, що спіймати кайф від пляшки темного "портера") і відправився в маршрутному автобусі до Ів-Франківська.
Кінець походу.

P.S.
Під час подорожі для орієнтування і навігації користувався програмою Locus Map (безплатна версія). Це одна з найкращих, рекомендую. Смартфон - простенький Xaomi redmi 4x, з досить потужною батареєю, але оскільки GPS-навігація пожирає досить багато ресурсів, то прийшлось брати з собою і PowerBank. Трек подорожі не записував. Уже згодом, методом маніпуляцій з програмою Mapy.cz , підрахував, що за два дні я пройшов приблизно 28 км.
Изображение

Для мене це легенька прогулянка, тим більше, що значних вертикальних наборів висоти у даному поході не було. Для наглядності трек походу (червоним кольором) намалював на карті. Цей маршрут майже не маркований, та і у цьому нема особливої необхідності.
Изображение

Іще досить цікаво глянути на вершини Запрутських Горган з трохи іншого ракурсу. Тут фото кількарічної давності з Великого Ходака (біля Костричі). Де і яка вершина чи полонина точно сказати не можу.
Изображение

Изображение

Збирався повторити подорож цією весною, коли розцвітуть крокуси, а снігу ще буде достатньо, але... "похоронавірус" усе зіпсував. Мабуть, аж до кінця квітня транспортного сполучення в Україні не буде. Се-Ля-Ві...
Прийдеться перенести до кращих часів. Усім вдалих походів і удачі.

СообщениеПт мар 27, 2020 23:30 

Виктор66 писал(а):...Карта и компас – в помощь для ориентирования.

Карта і компас, звичайно, помагають. Свого часу, ще в шкільні роки, я регулярно брав участь у змаганнях по спортивному орієнтуванню, бігав лісами і шукав ка-пе (контрольні пункти).
Але, GPS-навігатор є особливо цінним, коли вибираєш маршрут в абсолютно незнайомій місцевості і, найменший "блуд" може вартувати багатьох годин і сил під час подорожей. Я почав користуватися цим "гаджетом" 2 роки тому назад і уже звик до надійності і упевненості, які він приносить в поході.
Хоча, я особисто знаю людей, котрі стверджують, що їм не цікаво ходити з цим "девайсом", оскільки він нівелює деякий ефект екстріму і несподіванки. Але, як кажуть, кожному своє.

Посты: 2140

СообщениеПт мар 27, 2020 23:50 

Да. Верно. Я тоже в 80-х гг. тренировался и участвовал в соревнованиях по туризму. Обычно первый день соревнований препятствия, а второй ориентирование. И бегал и на контрольных точках сидел.
Я пользуюсь навигатором всего года четыре. Очень экономит силы и время. Не редко просто придает больше уверенности, когда маркировки нет.
Вы спросили о тропе на Б.К. по синему пунктиру. Там не был, а вспомнил о похожей ситуации в прошлом году, когда ходил на пол. Руна и вокруг. Тропа с г. Мунчил (1328) на г. Лысына (1153) на карте показана зеленой сплошной маркой. На деле марки поворота нет. Подвох в том, что идешь по хорошей тропе склона. Прекрасная погода. Проходишь зеленую марку тропы. Наслаждаешься видом, вдыхаешь запахи трав, слушаешь звуки пролетающих пчелок, фотографируешь цветочки... И вдруг замечаешь, что марка уже синяя и тропа идет вниз, а не вверх. Нужный поворот на тропу вверх увидел только благодаря навигатору. И то не сразу, пока навигатор уточнит твое место. Настолько неприметной была нужная тропа на лугу среди травы. Не было бы навигатора, потратил бы больше времени и сил.

А на самой пол. Руна в густом тумане прошел точно и быстро все дороги и повороты только благодаря навигатору.
Изображение

А с другой стороны, не было бы навигатора, чаще и внимательнее бы сверялся с картой.
Так что, с появлением гаджетов, бывает попадаешь в ловушку беспечности.

Посты: 305

СообщениеВс мар 29, 2020 06:46 

ymelnyk Останнього разу був там у 15,тільки йшов зі сторони Мунчелика.НА сідлі між Бубенкою та БК було видно стежку у сторону Бубенки а до БК треба було йти спочатку по камінню.

СообщениеВс мар 29, 2020 11:22 

geshik писал(а):ymelnyk Останнього разу був там у 15,тільки йшов зі сторони Мунчелика.НА сідлі між Бубенкою та БК було видно стежку у сторону Бубенки а до БК треба було йти спочатку по камінню.

Спасибі за інформацію. При наявності часу можна було б попробувати. Я догадуюсь, що явної стежки там немає, але збитись з дороги буде складно, оскільки це гірський хребет. Але тут може бути інша проблема у вигляді буреломів, повалених вітрами дерев. У такому випадку 1 кілометр з сідла до вершини Б.К. може стати практично непрохідним.

Посты: 4593

СообщениеПн мар 30, 2020 07:28 

Під Білою Кобилою теж блудив. Та ще й дорога там була повне-Ге. Суцільна калабаня з болотом. Тому перевалили на верховинську сторону і впали на колибу, що її позначено на мапі нижче і лівіше сідла.

СообщениеПн мар 30, 2020 09:52 

slv писал(а):Під Білою Кобилою теж блудив. Та ще й дорога там була повне-Ге. Суцільна калабаня з болотом. Тому перевалили на верховинську сторону і впали на колибу, що її позначено на мапі нижче і лівіше сідла.

Відносно калабань, правда. Якось в описі походу упустив той ньюанс. Дорога, що траверсує Бубенську з косівського боку страшно заболочена, особливо в верхах. Постійно приходилось продиратися лісом, бо обійти ті калабані по обочині дороги було неможливо. І це в суху, бездощову погоду.
Якщо хто-небудь надумає там пройтися, та треба враховувати сей "казус".

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Сколько рук было у Мао Цзэдуна? (Введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.