Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Екатерина, Жанна, eee, Туранчокс, Burs, Ymka, Бармалейка

• Страница 1 из 1
Автор Сообщение

Посты: 217

СообщениеПн авг 19, 2019 19:25 

На днях прогулявся таким маршрутом: Ворохта - пер. Ріжі - г. Мунчелик - г. Ротило - пол. Ротундул - с. Волова - г. Діл - пер. Кривопільський - г. Кострич - пол. Маришевська - г. Шпиці - Криниця Довбуша - Сідельце Довбуша - пол. Чуфрова - г. Піп Іван Чорногірський - г. Говерла - б. Заросляк - Ворохта.

Гарний маршрут, де добрі і давно відомі дороги переплітаються з бездоріжжям по хащах. З погодою дуже пощастило, навіть на Чорногірському хребті весь день стояла сонячна ясна погода і практично без вітру.

День 1. Прибув в Ворохту ранковим потягом Київ-Рахів. Шлях на гору Дощинка відмічений зеленою маркою і починається безпосередньо біля церкви (в тому місці кілька доріг на короткій відстані між ними). Як тільки закінчаться хатки, почнеться в цілому приємна лісова дорога, яка місцями переходить в легку лісову стежку.
На полонині Ріжі є хороша хатина і розваги для всіх - чемні туристи можуть покататися на гойдалці, а тих, хто погано себе поводив, садовлять в металевий казанок і розгойдують над вогнищем |#smile805| . Не дивно, що в казанку виявилось вугілля.
Після перевалу Ріжі почнеться широка добра ґрунтовка. На перевалі Суха Розсіч я звернув на жовту марку. Частина шляху пролягала кам'янистою лісовою стежкою, як то є типово для Горган.
Гора Ротило має величезні камені, а вершина складається повністю з велетенських кам'яних брил. З вершини добре видно довколишні гори і села.
Заночував я на полонині Ротундул - красиве місце і вода в наявності.

Изображение
Дорога

Изображение
Полонина Ріжі

Изображение
Гойдалки

Изображение
Перші великі скелі на шляху і ще одна гойдалка

Изображение
На підході до вершини Ротило

Изображение
Найвдаліше фото з г. Ротило

Изображение
Вниз з Ротила

Изображение
Ротундул

Далі буде
------------------------------------

СообщениеПн авг 19, 2019 19:51 

День 2. Вранці я швидко спустився з полонини Ротундул в с. Волова вздовж потоку Кам'янистий. Наступна мета - Кривопільський перевал, але йти далі по синій марці і робити гак через села мені не хотілося, тому вирішив скоротити шлях (тут має бути злорадний смайл!) і піти через гору Діл, та ще й так, щоб не через господарства. Як ви вже здогадалися, часу зекономити не вдалося.
Біля хреста хороша дорога по с. Волова практично і завершилася. На карті позначена дорога вздовж потоку, але по факту то сильно заболочена стежка, яка доволі швидко заходить в непролазні зарості і там обривається. Щоправда, потім місцями з'являється, але то дуже потім. З огляду на це, найкраще йти безпосередньо по потоку, який тече по кам'янистій дорозі. В суху погоду глибина дозволяє йти в одних кросівках і практично не замочити ноги. Дорога від потоку на гору також неявна - місцями добре читається, місцями повністю зникає. Але найбільше часу забрала дорога на власне гору Діл. Лісова стежина різко звертає вгору і виходить на стару зарослу дорогу, яка практично повністю завалена деревами. Відступати не хотілося, тож довелося лізти через ці множинні завали. Видно, що тією дорогою користуються нечасто. Весь в смолі, та я таки вийшов на ту гору Діл і благополучно спустився на Кривопільський перевал.
Якщо ви любите дикі стежки, то вам точно сподобається. А якщо ж хотіли зекономити час, то краще йдіть через село.

Изображение

На Кривопільському перевалі є магазин і можна підзарядити телефон. Поповнивши запаси, я попрямував в бік Костричі. Місце дуже гарне, з краєвидами на Чорногірський хребет, тому тут вирішив і стати на ночівлю.

Изображение
Дорога по потоку

Изображение
Завал невеликий

СообщениеПн авг 19, 2019 20:08 

День 3. Насолодившись ранковими видами з Костричі я пішов далі. Дорога дуже легка і плавна, пролягає відкритими просторами. Перед полониною Псарівка звернув на дорогу на Маришевську. Стежка добре читається, пролягає через красивий хвойний ліс, місцями трохи виходячи на відкриті ділянки. Тут, на форумі, часто писали, що дорога перед руїнами притулку на Маришевській є заболочена, тому я вже приготувався побачити там болото-болото. Насправді ж в суху погоду стежина була трохи мокра і все. Завалів практично і не було, прекрасна стежка.
Від руїн я повернув на дорогу на Шпиці. Теж приємна дорога, довгий підйом через жереп і ось я вже горі. На карті є стежка, яка на підйомі до Шпиць звертає на Гаджину, однак я вирішив все ж подивитися Шпиці зблизька і піднявся на вершину. Після вершини є ще одна стежка і стрімкий спуск донизу. На початку спуску доволі круто і треба йти дуже обережно, зате далі починається легка дорога повз одне з малих озер Чорногірського хребта, потік Мреє з множинними каскадами водоспадів і взагалі симпатичну місцевість.
На жаль, симпатично там рівно до Криниці Довбуша, яку останнім часом "облагородили". Там же поруч і Стіл Довбуша - велика плоска кам'яна брила, яку вже хтось встиг обгидити написом.
Неподалік від криниці починається дорога на Сідельце Довбуша. Початок стежки трохи неявний, далі стане краще. Орієнтир - хрест. В цьому місці 2 хрести поруч - могила і розп'яття. Орієнтуватися краще на другий.
З цього моменту краще користуватися польською картою, там більше стежок. Важливий нюанс - не сплутати поворот біля джерела в лісі.
Там же в лісі я і заночував.

Изображение
Ранкові фото

Изображение
Теж зранку

Изображение
Руїни притулку

Изображение
Види зверху

Изображение
Теж згори

Изображение
Спуск

Изображение
Кам"яні виступи

Изображение
Маленький водоспад

Изображение
Стіл

Изображение
Тепер то зветься криниця

СообщениеПн авг 19, 2019 20:23 

День 4. Сьогодні в мене планова прогулянка низами Чорногірського хребта і плановий блуд)

Дорога на Сідельце в цілому хороша - стежка доволі легко читається, місцями вимощена камінням. Нюанс в орієнтуванні виникає на роздоріжжі - коли одна стежина буде йти далі на Сідельце, а інший шлях поведе в ур. Кізі-Увлоги. Маленька стежка супроводжується вандальним маркуванням у вигляді обідраної кори дерев. Зате підйом дуже красивий, біля потоку.
Скель там є кілька.
Після скель знайшов стару стежку і вирішив спуститися нею. В лісі стежка губиться, тож пішов далі просто вниз, благо спуск був пологим і цілком дозволяв такі маневри. Складнощі були тільки в зарослях біля потоку, який довелося перейти вбрід. Згодом вийшов ще на одну стару дорогу і пішов в бік урочища Хитруватий. Увага! Стежка постійно то з'являється, то губиться, прогулянка вимагає вміння орієнтуватися! Коли мені вже трохи набридло гуляти, вийшов на гарну дорогу біля потоку Степанський і спустився в село. Там ще був варіант дійти зразу до Чуфрової по старій дорозі, однак такі неявні стежки забирають надто багато часу і я ризикував не встигнути вписатися в плани.
В селі звернув на жовтий маршрут на Косарище, а потім на чорну мітку до полонини Чуфрова. Це також приємна (і прочищена) лісова стежка, не понівечена автівками.
Заночував в лісі по дорозі на Чуфрову.

Изображение
Неподалік розвилки

Изображение
Мальовнича стежка до Сідельця

Изображение
Гарна скеля на горі Кедроватий

Изображение
Вечірня дорога
Последний раз редактировалось Senjer Ср авг 21, 2019 00:48, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеПн авг 19, 2019 20:35 

День 5.
А на сьогодні, коли рюкзак вже максимально легкий, я запланував пробіг по всьому Чорногірському хребту. На форумі раніше читав теми, чи реально Чорногору за один день, з підходами і відходами. Так, реально! В цьому мені допомогли тренування за містом і полегшення споряги. Власне, відстань Піп Іван - Говерла була пройдена за трохи більш як 7 годин.

Не знаю, чому маркування обривається на Чуфровій - далі стежка цілком легко читається, безпроблемна, без заростей, без завалів, дуууже плавний підйом. От по причині плавності і трохи затяжний.
Полонина Чуфрова прекрасна. Також на ній багато рівного місця і багато потоків, було б непогане місце для ночівлі.
З Чуфрової я пішов на Попа, а далі був класичний маршрут аж до Говерли. Додам лише, що Говерлу краще відвідувати або дуже рано зранку, або пізно ввечері - тоді, з великою імовірністю, ви там будете одні.
Вже в тумані спустився з Говерли в Заросляк. Увага! Не робіть так на стежках, які не є добре знайомі!!!!

Подорож тривала 5 днів і я нею задоволений. Можна було б вкластися в три дні, якби не витрачати час на пошук дороги за відсутності стежок і продирання крізь завали. Але такі контрасти і додають цікавості.

Изображение
Чуфрова

Изображение
Білий Слон

Изображение
Ще маленьке озеро

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
бідне Несамовите...

Изображение
Насуває туман

Изображение

Изображение
Говерла безлюдна

Изображение
Фінальний кадр потоку біля дороги від Заросляка

Посты: 125

СообщениеПн авг 19, 2019 23:31 

Чудовий похід вийшов, дякую за звіт. Підкажіть вода в джерелі перед виходом на хребет Кострич була? Також цікаво, чи є зараз вода біля вершини Кострич 1544(воно позначено на польскій мапі), там де раніше були руїни колиби?

СообщениеВт авг 20, 2019 07:25 

На хребет Кострич піднімався по жовтій марці. Вода була практично у всіх потоках (їх є трохи більше, ніж позначено на карті). Найпотужніше джерело перед самим виходом.

Щодо 1544, то це джерело я не перевіряв, нічого не можу сказати. Сам набрав води там, де показав, а далі вже по дорозі на Маришевську.

Изображение

Після повороту з гори Кострич в бік Псарівки наткнувся на табір джиперів - купа кемпінгових наметів і автівок.

Посты: 1648

СообщениеВт авг 20, 2019 08:25 

Добрий звіт. |#smile746| Особливо вдало підібрані слова:"бідне Несамовите...".Але, як на мене, трохи замало фото.Особливо цікавить район "Довбушового сідельця" і перехід на пол.Чуфрова.Та й фото спаскудненого місця "джерела Довбуша" з капличкою і басейном цікавить.Можеш додати фото?

СообщениеВт авг 20, 2019 16:17 

В тому Несамовитому якраз купа людей купалися, то ж не дивно... На Синевирі он якось вдається підтримувати елементарний порядок.

1) Фото з Криниці Довбуша викладав в темі про Чорногору, продублюю і тут. Сама криниця на фото в постах вище, там навіть табличка стоїть з вказівником. Багно фоткати не став, в темі про Чорногору давали посилання. Правда, біля багнової автодороги є стежка по схилу (справа, якщо йти з боку Чорногірського хребта).

Изображение
одна з споруд, там багато чого ще з дерева набудували

Изображение
Басейн? Ніби не було його такого оформленого. А може то типу купіль зробили?

2) Щодо Сідельця, то вдало вийшло небагато фоток - дорога, змазана фотка переходу через потік і власне скелі в кількох ракурсах.

Изображение
Дорога волога і вимощена

Изображение
ще дорога

Изображение
Місток через потік

Изображение
Скелі

Изображение
З іншого боку

3) Щодо переходу на пол. Чуфрова. Дороги на мапі Гутиряка та на польській дещо відрізняються. Приблизний шлях намалював.

- Червоним - стара стежка, добре видно від хреста. Хрест на дорозі до скель. Йде вниз. Спочатку більш-менш видно, потім в лісі губиться.
- Фіолетовим - пішов просто вниз, нахил дозволяв. Зарослі тільки перед потоком, потік вбрід.
- Чорним - стежка, доволі хороша, майже всюди явна. Йде трохи вище потоку. Як тільки почнуться густі насадження дерев, стежка йде трохи вгору, важливо не пропустити цей момент.
- Синім - та стара дорога з польської карти. Неявна, то з'являється, то зникає. Вона ніби як іде далі на дорогу до Чуфрової, та мені вже трохи набридло блукати.
- Добра ґрунтовка, позначена стрілками - це дорога вздовж потоку Степанський, веде в село. Там огорожі і ворота, щоб худоба не втекла, пройти можна, це не через власне обійстя. А далі вже по марках. Жовта марка - хороша грунтовка, місцями стежка. Чорна марка - лісова стежина, переважно плавна.
- Перед хатами пробував дослідити ще одну стежку на Чуфрову, щоб не йти в село, та теж щось марно - гарна дорога обривається в нікуди, а заросла мокра стежина виходить на цю гарну дорогу.

Изображение

Изображение

Изображение
Десь тут заросла стежка

Изображение
Споруда на полонині біля неявної дороги

Изображение
Вид з маркованої дороги

Изображение
Уже, фактично, Чуфрова

Посты: 1648

СообщениеВт авг 20, 2019 17:13 

Супер.Вельми вдячний за детальний опис.На початку вересня якраз планую вивчити-поблукати саме в тих описаних вище краях.Того року вивчав ур.Кізі-Увлоги без заходу на Довб.сідельце.Тепер хочу від в.Кедруватий знайти прохід на пол.Чуфрову не по марках та вийти на озерце на Чуфровій. |#smile726|

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать четыре минус семь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.