Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, Жанна, Екатерина, Туранчокс, baboshyn

1, 2, 3, 4, 5, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1052

СообщениеЧт апр 07, 2016 07:15 

Найкраще полегшити вагу якогось спорядження можна просто невзявши його в похід.
В повсякденному житті ми звикаєм до великої кількості речей, які створюють комфорт. Це суспільство споживання; я це називаю "синдром ста холодильників". Без усіх цих (вибачте за франц.) свєстєлок-пердєлок можна обійтись, використовувати певну річ багатофункціонально. Як і в багато яких аспектах діяльності людини, велику роль відіграє психологічний фактор та ступінь практичної підготовки у певному напрямку. Читаючи книги про експедиції 30-50рр., життя евенків, дивуєшся як мало було потрібно для успішного функціонування в умовах, наприклад, сурової гірської тайги, за сотні кілометрів від цивілізації. Або можна прочитати про "бабусю" - родоначальницю легкоходства та дальноходства. Мінімум найпростішого спорядження і місяці в дорозі.

Посты: 1052

СообщениеЧт апр 07, 2016 07:28 

До речі, була стаття одного досвідченого легкохода-дальнохода: "Легкоходство повинно померти". Чому? Тому що постійний підбір найлегшої снаряги, дорогої, модної, перетворилося у багатьох в фетишизм. А самі походи та дика природа відійшли на другий план. Легкоходство, по задумці, призначалося як раз для того щоб проходити тривалі маршрути (дальноходство) в тісному єднанні з природою. А багато хто ходить кілька ПВД на рік, арешту часу тільки вихваляється де що купив чи пошив. І знову маркетингове суспільство споживання барахла.
Я сам легкоход, але читаючи деякі сайти-статті-пости розумію, що моє бачення трохи інше ніж у багатьох фанатів. Боротьба за грами в окремому спорядженні (за великі гроші), які в суммі дають 100-200гр мінус, при цьому носіння лишнього одягу та спорядження, інколи непродумана продуктова розкладка. Усе це наводить на думку про дивні цілі та задачі усього процесу.
Короче якось так...

Посты: 683

СообщениеЧт апр 07, 2016 12:55 

турист83, підтримую Ваші два пости на всі 100%.

Посты: 4156

СообщениеПт апр 08, 2016 07:28 

+100500
Не легкоход и я. Просто купил весы и взвесил флисы, к примеру. Один 740, другой 680 гр. Ясно, что в дело идет тот, что полегче.
Рюкзак за 300 баксов брать с весом 0,8 кг и с моей ездой на лесовозах и киданием в багажники общественного транспорта)))) Увольте.
А вот 5 футболок не беру, могу и грязным в поезде поехать. А то доезжающие вечно носят горродскую одежду и обувь весом под 3-4 кило.
С тяжелыми рюкзаками и так маслаем в день нормально.

Посты: 212

СообщениеПт апр 08, 2016 13:00 

Евгений 2012 писал(а):
Туранчокс писал(а):
Bobua писал(а):Але яким мало би бути спорядження для ЕкстремальногоУльтраЛегкоВаговика?
Как вариант не таскать с собой сомнительной надобности хлам.

это приходит с опытом походов. В первые походы берешь все, на всякий случай. Поносив его на спине, и не используя, начинаешь думать над каждой вещью, которую хочется взять с собой

турист83 писал(а):Найкраще полегшити вагу якогось спорядження можна просто невзявши його в похід.

Екстремально УльтраЛегкоВагове спорядження.
З ціною ~0!
Міф чи реальність? |#smile726|

(хоча би влітку)

Володимир САВЧЕНКО
ЗУСТРІЧНИКИ
...
Відпустка? О, ... : шість днів на Проні – є така річка в Білорусії.
...
Я люблю річки. Вони для мене буцімто живі істоти. Лиш тільки випаде два-три вільних дні та дозволяє погода, я рюкзак на плечі – і пі-ішов по якій-небудь, де тихіше, де безлюдніше. Намети, спальні мішки – цього я не визнаю: я не равлик – тягати на собі комфорт; завжди знайдеться стіжок чи копиця, а то й у траві можна виспатись, укриваючись зорями.
...
Місце для ночівлі я вибрав, віддавши, як завжди, перевагу красоті перед зручностями: копиці тут нема. Я уже підвечеряв, зваривши на ватрі з шишок суп із половинки горохового концентрату, а затим чай. Пора вкладатись.
Витягуючись на пластиковій підстилці, рюкзак під голову, укриваюсь піджаком, закурюю, пускаю дим до зірок – і подумки редагую завтрашній день.
...
А зараз спати!
Під ранок посвіжішало, промерз. Розвів багаття із збережених сухими в целофановому мішечку ялинових шишок, підкріпив себе міцним солодким чаєм. На сході сонця перебрів на цю сторону табун, з дідком на білій клячі попереду...
...
До струмка приходжу о 10.05. Чистесенька вода тече по річищу з піску й камінців серед трав’янистих берегів з кущами; за кілометр звідси, де джерело виходить із землі, стоїть дерев’яний хрест, прикритий за тутешнім звичаєм дашком із дощечок. Свята криниця. Мене завжди чарує диво джерел: із землі – із твані власне – тече вода, чистішої, смачнішої, справжнішої якої не буває...

Ех... гарно було колись мандрувати: чиста вода навіть на рівнинах...

Втім, годі про сумне.
Бо в повісті справжнісіньке "бюджетне полегшення"... :)
Щоправда, чомусь воно не "пішло в маси"... Чому ж??? "Ціна питання" = 0грв!
Читав я цю книгу в поході, й роїлись у мене, у "равлика" :), думки:
Зі свого досвіду рівнинних походів (ліси й поля біля Києва) погано уявляю сон влітку без захисту від комарів. Це може бути або намет, або гамак з сіткою, або хоча б спальник з брилем-протикомарником. Кілограм, одним словом.

А от в Карпатах, в посеред літа(!), вночі +0.5°С (2015, поч.липня). А серпні бачив навіть намерзання льоду. Комарі не страшні, але... :(
Тому, чи є десь стаття, в якій "моржуючі" люди хваляться легковаговими походами? Бо й справді, якщо митись цілу зиму холодною водою, то може й не треба спорядження? Я й сам так загартовувався ще в школі (одну зиму) і дійсно: ходив ту ж таки зиму у легкому одязі (літній мінінум з коротким рукавом...) й не мерз. Це в той час, коли в школах були "діряві" дерев’яні вікна.
Отже, припустімо, якщо зціпити зуби й загартуватись, то не потрібні: спальник, теплий одяг, водонепроникний одяг, тент(?). Фактично, це все моє спорядження крім килимків і всілякої дрібноти (835грам). Правда не знаю – як без без нього буде, коли вітер боковий і ураганний, температура близько нуля і навіть у всьому одязі, в т.ч. водонепроникному – якось незатишно на залісеному відрозі хребта (до голих верхів не дійшов). Принаймні мені дуже не вистачало якоїсь маски на обличчя торік навесні в кінці квітня... Вирішив перечекати вітри.

На жаль, в шкільні часи спорядження й досвіду походів не було, а я ще не знав, що мені можна було й без спорядження ;) Так само й нині – млн, млрд нещасних дітей деградують, вмирають на уроках фізкультури...; не знають і не мають когось, хто покаже їм похідне життя...

Щодо потрібності килимків теж є сумніви – читав у Віктора Близнеця, що дикі тварини, особливо коли хворі, розгрібають лісову підстилку до самого ґрунту й так лягають (лікуються... біострумами?).
І дійсно, якщо людська шкіра (у "моржа") натренована на мінімальну тепловіддачу, то її зовнішні шари можуть мати нульову температуру. Земля зазвичай тепліша...
Хоча, яка би не була шкіра, але є питання: як вона проводитиме тепло під тиском (лежачого тіла).

Отже, 835+555наплічник(малий, міський)=1390грам== Екстремальний УльтраЛегкоВаговик. Ти ба як просто... ;)
Щоправда не для всіх... Я от зараз чомусь не хочу моржувати – на відміну від себе малого. Максимум на який йду взимку: закриваю батареї теплою, сухою ковдрою і вдягаю два шари одягу. Та й це не для загартовування, а для зручності (= +18...+15°С) – щоби не перегріватись, коли щось роблю.

Окреме питання – походи в час, коли ще є суттєві приморозки. Тут мої сумніви сильніші. Хоч я й читав цікавий цикл "Дестроєр", але дивувався, як майстри Сінанджу можуть при -40 у літній одежині... Хай там як досконало вони контролють своє тіло, але ж шкіра містить вологу! Мороз + волога = лід! Як можна повністю зневоднити верхній шар шкіри, і як він (отакий напівмертвий) утримуватиме перепад температури = 40градусів? Тримати на поверхні шкіри +1°С? Але й це не вихід при сильних морозах – завеликі втрати тепла...
Це, знову ж таки – питання до "моржів". І не тих, що плавають в океані, мають шар жиру, й нелюдську верхню шкуру.

Невже це все можливо?
Невже ми так дорого заплатили за теплу воду в кранах і за гарячі батареї – фізичним виродженням?

Посты: 212

СообщениеПт апр 08, 2016 13:15 

slv писал(а):+
А вот 5 футболок не беру, могу и грязным в поезде поехать. А то доезжающие вечно носят горродскую одежду и обувь весом под 3-4 кило..

Нереальні цифри.
Міські штани = 191грам;
Міський верх == термобілизна = 165грам;
Взуття типу пінка = 202.

У поході це може ще бути й додатковим утепленням.
Взуття – подушкою.

І на завершення: читав стару книжку про походи. В ній радили брати чистий одяг, щоби заходити в населені пункти, бо брудний є неповагою до місцевих... Щоправда забруднивши й подерши чисті штани в тих "населенках", я тепер переходжу на чисте (без захисту верхнім, брудним одягом) – лише перед поїздом. Та й перевдягатись довго :)

Посты: 1503

СообщениеПт апр 08, 2016 13:39 

slv писал(а):А вот 5 футболок не беру, могу и грязным в поезде поехать. А то доезжающие вечно носят горродскую одежду и обувь весом под 3-4 кило.

Bobua писал(а):І на завершення: читав стару книжку про походи. В ній радили брати чистий одяг, щоби заходити в населені пункти, бо брудний є неповагою до місцевих... Щоправда забруднивши й подерши чисті штани в тих "населенках", я тепер переходжу на чисте (без захисту верхнім, брудним одягом) – лише перед поїздом. Та й перевдягатись довго :)

не вижу большой проблемы в том, чтобы переодеться в чистое уже по прибытии в цивилизацию. Костры мы практически не жгем, поэтому и дымом почти не пахнем, все на газу. Редко когда испачкаешься в походе так, что приходишь в комках грязи, в основном это просто осознание того, что ты давно не был в душе и соответствующий запах вблизи. Внешне все выглядит ок. Да и народ, когда видит туриста, сильно не удивляется.
Вот и получается сэкономить на лишнем весе.
Правда, перед выходом в цивилизацию мы себя все таки более менее приводим в порядок.

Посты: 3598

СообщениеПт апр 08, 2016 15:30 

Полегшую спорягу без фанатизму та втрати функціоналу, з головою в плані бабла, зато можу дозволити собі взяти літрину-другу пивка або ще якихось ніштяків.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.