Переключиться в полный режим
Самостоятельный пошив одежды, палаток, тентов, гамаков, рюкзаков, спальных мешков и т.п. Изготовление горелок, посуды, трекинговых палок, инструментов и прочего. Ремонт любых изделий из ткани, а также самого разнообразного снаряжения (трекинговые палки, горелки и т.п.). Другие легкоходные вопросы.
Ответить

Re: Утеплювачі для ночівлі (любий сезон)

Вс мар 05, 2017 19:49

плюс до ізолону: не відчув щоб він аж занадто пресувався піді мною, а ще він надзвичайно ізносостійкий, я вже стільки походів використовую переробляючи прототипи, що по ідеї мали би сдохнути всі вже давно, але всі тримаються купи, ніц не деформуються, не зминаються, я - задоволений...)) ((( принцип : "куплю білет і піду пішки на зло кондуктору" - не приймаю по життю...)))...

------------------------------------

Вс мар 05, 2017 20:00

Demas писал(а):Мислі вслух.
На картинках polifoam виглядає більш щільним, ніж ізолон. Тобто, підозрюю, по аналогії з карематами більш щільний матеріал важче стиснути, коли він під тілом, і тому в ньому збережеться більше повітря, значить більша теплоізоляція? Менш щільний матеріал з великими бульбашками легко стискається і лежати доведеться на кульочку по суті.

Выходит, что так. В смысле – по бокам и сверху одинаково греть будет, а под телом изолон хуже. При желании (для экономии) можно только для низа полифоум взять. Или просто к каремату изолон как-то цеплять.

Вс мар 05, 2017 20:04

сашко писал(а):плюс до ізолону: не відчув щоб він аж занадто пресувався піді мною, а ще він надзвичайно ізносостійкий

сашко, полифоум этот еще более живучий. Ну каремат по сути. Изолон в местах давления все же сминается постепенно (лопатки, копчик, - такое). Это из личного опыта. Еще изолон воду, сука, впитывает хорошо. Взял кусок, метр на метр где-то, намочил. 600 г воды отжал. Правда и выкручивается тоже хорошо: как из губки вода льется. После выкручивания не смялся, намочите - смело выкручивайте.

Вс мар 05, 2017 22:28

К сожалєнію, морозу на гребені Негровця не було, а в рюкзаку місце знайшлось для літрини пива, а кусок ізолону був зайвим того винахід Сашка не зміг протестити. Хоча вітерець був огого, але був плюс, того змушений був виживати просто накинувши спальник зверху.

Вс мар 05, 2017 23:50

Shubin писал(а):Еще изолон воду, сука, впитывает хорошо.

Он есть с двухсторонним фольгированием, водонепроницаемый.

Пн мар 06, 2017 00:04

А чтобы не ждать морозов, можно летний спальник (Ткомф.+15) протестить при 0°?
Последний раз редактировалось sergon Пн мар 06, 2017 00:13, всего редактировалось 1 раз.

Пн мар 06, 2017 00:08

Получается теперь можно спальник (комф.+15) до зимы юзать?

Пн мар 06, 2017 07:22

sergon писал(а):Получается теперь можно спальник (комф.+15) до зимы юзать?

спальники для слабаків ...

Пн мар 06, 2017 08:51

окей, читають, роблять висновки - окей, але є одне але :
- фішка цього утеплювача(ізолон, 5мм) не в тому що 5 або 10 мм, а в тому що є слой фольги яка інфрачервоні промені відбиває і це автоматично призводить до нагріву як самої поверхні та в цілому ізолону, так і повітря між ізолоном та людиною, і це відбувається ВІДРАЗУ як тільки ти користаєш його, особливо швидко це відбувається як що це не лист а кокон(дивитись від початку теми, там фото), тому що повітря циркулює повільно і Т підвищується швидко і надовго, НЕЗАЛЕЖНО від товщини ізолону або щільності піно-частини, так що я не полишаю уваги у напрямку якоїсь моделі КОМБІНОВАНОЇ : "кокон-лист"...
- з приводу літнього спальника у холодну але не морозну погоду, ну не знаю - ТЕСТУЙТЕ ! я пробував на початку зими таке - замерз під ранок як цуцик бо кокон був без вент-вікон і дав конденсат, та ще й був зверху спальника, спальник намок і дав зворотній ефект, я ледве дотягнув до ранку у мінус 5-7(спальник був нормал +5+8) - грів воду у пляшках але й це мене не дуже спасало...пробуйте, досліджуйте але спочатку ПЕРЕЧИТАЙТЕ ПЕРШУ СТОРІНКУ ТЕМИ...

Пт мар 24, 2017 10:15

ремарка :
як би я не мав у цьому поході утеплювача, то мав би серйозну проблему з гіпотермією :
попав під роздачу на перемичці між верхньою вершиною Коретвини та Петрісом, як раз у той момент, коли і змучений був і взмок від напружень - "внєзапно" як у театральній постановці, за спиною влупашив грім, а вже за п*ять хв. налетіла буря-гроза, ховатись тут ніде, отже мусив бігом нестись на Петріс а з нього вліво, відхребтом що йде тур-маршрут на Довгу Поляну до перших смеречок доступних для схованки...взмок ще більше, втулився поміж смереки, сів на рюк, накрився наметом, ловлю шквали вітру і дощу як Алла Пугачьова - нєбо розвожу руками...за 10 хв тіло стало вистигати(бо все мокре !), і я згадав що сиджу на рулоні утеплівачів, отже взяв тонку полосу (30/50/150 см), обмотався єю під курткою, з другої, більшої, відірвав пару полос і вклав їх у рукава та штаньки, за 2-3 хв тіло прогрілося до рівня "Ташкєнт" і проблема ЗНИКЛА на 100%...гроза та дощ тривали 20-25 хв, після цього знов таки прийшлося йти під дощем далі(дрібний але рясний), а потім (за 30 хв) я зловив ДРУГУ грозу, вже на хребтику у лісовій частині...так само накрився наметом і вже навіть натяку на гіпотермію не було(ще 25 хв сидіння)...потім знов таки годину йшлося під дощем і знов таки було ТЕПЛО і комфортно...отже :
це було би смішно як би не було так серйозно, утеплювач знов таки спасає ситуйовину і робить це кардинально (хоча частково "постраждав" і одну полосу треба міняти на радість ворогам)...ніколи у зимових умовах, на висоті 1700 не ловив грозу з шикарним дощем та вітром...досвід - офігєнний (о-гав-гав-єнний), щось подібне мав Славік Чиняєв два роки тому на Аршиці, не дасть збрехати - це дуже не камільфо коли Т=+0+5, зверху - льється як з відра+вітер допомагає вас нищити ...тоді група Славіка достойно пройшла Аршицю(троє) а я по їх слідам йшов за пару днів після...

Пт мар 24, 2017 10:24

Изображение

Изображение

різниця між фото - 1 хв, робив на ходу поки біг схилом відхребта до ялинок, а за ще 1 хв цей фронт вже вдарив по мені, як раз я встиг розпакувати рюк та витягти намет аби у нього замотатись...швидкість ходу у грози була близько 20 м/с...

Пт мар 24, 2017 13:23

сашко писал(а):

різниця між фото - 1 хв, робив на ходу поки біг схилом відхребта до ялинок, а за ще 1 хв цей фронт вже вдарив по мені, як раз я встиг розпакувати рюк та витягти намет аби у нього замотатись...швидкість ходу у грози була близько 20 м/с...

Сашко, можливо це просто ти біг на зустріч хмарі зі швидкістю 20м/с |#smile722|

Ср май 17, 2017 21:37

|#smile805| Спробую, цікаво, літо наближається, але я мерзлячка.
сашко писал(а):..........
Я взяв лист 1,5/1 і використав його вклавши у спальник огинаючи тіло з якогось боку(правий чи лівий, яка різниця)...Тепловий/нагріваючий ефект був гарний, майже такий як і у КОКОНА, але конденсат був до 300 гр(тільки не питайте як я це вимірював, на бога ради, вам того не тре) а це не той результат на який я очікував, отже ХИБНИЙ ВАРІАНТ, НЕВДАЛИЙ, але його вже можливо було викоритовувати.
Далі.
Мною був взятий лист (той самий утеплювач, 5мм) довжиною 1,5 м(ширина - стандарт: 1м) і розрізаний ось таким чином :

одна частинка внизу 30 см, вверху 50 см, друга внизу 50см, вверху 70 см.
......... ДЕФОРМУЄТЬСЯ, ЛЕГКО РОЗГЛАДЖУЄТЬСЯ

Оцінка по 12-бальній шкалі - 11-12 балів.
Хто хоче критикувати - ідіть в дупу.
Хто спробує зробити і використовувати - з вас пончик при зустрічи, ви заціните, гарантовано.
Все.

Пт май 19, 2017 08:52

я без всяких сумнівів беру утеплювач(ізолон) у КОЖНИЙ похід, це дає мені можливість брати з собою менше одягу(на ніч) та більш легкий спальник, це мінусує 1-1,5 кг а плюсує (по вазі) 150-200 гр, це одне, а друге - я у дуже широкому спектрі використовую у поході листи ізолону, можливості - нескінчені ! наприклад ви вимокли до трусів і глибше, і вітер, і холод, і дощ проливає без зупинки, що у цей час з вами відбувається ? - вірно, гіпотермія починаючи від 1 і до 2-ї стадії коли вас вже ратують ваші напарники по походу, а що роб*ю я ? - беру ту полосу що 30см/50см/1,5 м і обмотуюсь нею під вітровкою, ефект зігрівання - 5-15 секунд, а це ВАЖЛИВО коли гіпотермія...і коли йдеш під рюкзаком - не заважає, і це я навів тільки один з прикладів використання а їх - тьма, повірте на слово, я вже майже пів року юзаю...

Вт май 23, 2017 07:46

Поверну в тему утеплювачів - цими вихідними тестував вкладиш "Sea To Summit Thermolite Reactor Compact Plus". Очікував більшого ефекту. А може, просто, що був тверезий??? |#smile784| |#smile784| |#smile784| А заготовка Сашкового типу від зими запакована, але не пробував. |#smile737|