Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, Екатерина, Жанна, Туранчокс, Л.С.

1, 2, ВСЕ

Які власна маса (сила, ІМТ?) потрібні для безпечного пішого гірського (Карпати) походу?
Маса має значення, і повинна бути не менша: 0%  0%  [ 0 ]
можна і до 40кг 0%  0%  [ 0 ]
40...45 0%  0%  [ 0 ]
45...50 0%  0%  [ 0 ]
50...55 0%  0%  [ 0 ]
55...60 10%  10%  [ 1 ]
60...65 0%  0%  [ 0 ]
65...70 0%  0%  [ 0 ]
70...75 10%  10%  [ 1 ]
75...80кг 10%  10%  [ 1 ]
Важливий передусім індекс маси тіла (ІМТ); можна мандрувати з такими: 0%  0%  [ 0 ]
<18.5 = недостатня маса; 0%  0%  [ 0 ]
18.5...21.7 = норма; 0%  0%  [ 0 ]
21.7...24.9 = норма; 10%  10%  [ 1 ]
25.9...29.9 = передожиріння; 10%  10%  [ 1 ]
30.0...34.9 = ожиріння І ступеню; 0%  0%  [ 0 ]
35.0...39.9 = ожиріння ІІ ступеню; 0%  0%  [ 0 ]
40...= ожиріння ІІІ ступеню; 0%  0%  [ 0 ]
Найважливіші – бажання, натхнення мандрувати... 50%  50%  [ 5 ]
Всего голосов : 10
Автор Сообщение

Посты: 251

СообщениеЧт апр 12, 2018 09:06 

Які власна маса(сила, ІМТ?) потрібні для походу? Для безпечного походу (наприклад, в Карпати, з травня по вересень, без фанатизму...)
Питання, мабуть, передусім дівчатам. Але цікава і важлива точка зору кожного!

Ішов я якось в гори з трьома людьми...
Крупна дівчина (з частково зайвою, жировою масою) – йшла добре й спокійно несла своє спорядження (без намету).
А от в одруженій парі, хлопець тягнув, мабуть, більшість їхнього спорядження, бо дівчина була худа, і якось страшно знеможена... Інколи вона нагадувала викинуту на берег рибку – мокра й розпачливо хапає повітря :(
Але, іншого разу бачив сімейну групку: жінку, дівчину, дівчинку і хлопця-підлітка. І там, дивовижно, але здається, всі мали сили, і не виглядало ніби хтось вмирає. Відважно рушили у напряму вузького жерепового тунелю – повзти..! Жаль не розпитав їх, коли пояснював дорогу.

То чи має у поході значення власна маса? І яке? Чи, можливо, важать лише сила й натхнення?

Але як зі спорядженням?
Чи існує воно для невеликих людей?
Короткі, вузькі спальники, килимки?
А одяг? Чи є пряма пропорція між ним і масою власника? Бо інакше ж, легкі люди опиняються в дедалі програшнішому становищі... :(

А їжа?
Наприклад, я всього ношу в поході спорядження ~ 1/5 власної маси (і це вже важкувато...), в це входить багато їжі, часто зупиняюсь-відпочиваю, але все одно – тиждень походу, як потім з'ясовується вдома = майже -1кг власної маси.
Отак от і пропадає все нажите непосильним зимовим обжиранням... І то ще добре, коли є чому пропадати! :)
Бо одного разу я за сезон втратив 9кг. В деякі роки опускався нижче 70!
А коли на початку осені 67.8..., а ваги знущально пишуть: "здоровий", то це вже, звиняйте, капець... :) Хоч то й посеред діапазону норми за ІМТ, але..

А що буде зі вже худою людиною після походу?
Тобто, чи важлива, чи потрібна для піших мандрів наявність хоч якоїсь зайвої маси? Зрештою, хоч би для теплоізоляції?

А як щодо індексу маси тіла (ІМТ=маса/зріст^2)?
Може, саме він є визначальним?
Що найкраще для походу?
ІМТ; розшифорвка:
<18.5 = недостатня маса;
18.5...21.7 = норма;
21.7...24.9 = норма;
25.9...29.9 = передожиріння;
30.0...34.9 = ожиріння І ступеню;
35.0...39.9 = ожиріння ІІ ступеню;
40...= ожиріння ІІІ ступеню;

От я – наразі десь біля максимуму "норми". Але хотілось би більше... :)
------------------------------------
Последний раз редактировалось Bobua Чт апр 12, 2018 16:53, всего редактировалось 4 раз(а).

Посты: 330

СообщениеЧт апр 12, 2018 09:58 

Е... Для безпечного походу куди? Для безпечного походу коли? Для безпечного походу на який термін?
Взагалі питання таке... "Яких не беруть у космонавти..."

Посты: 113

СообщениеЧт апр 12, 2018 12:32 

Це складне питання , в мене наприклад імт виходить 27.7. Проте в мене широкі плечі + займався в залі), тому то все відносне ;)

СообщениеЧт апр 12, 2018 14:39 

y_n_y писал(а):Е... Для безпечного походу куди? Для безпечного походу коли? Для безпечного походу на який термін?
Взагалі питання таке... "Яких не беруть у космонавти..."

В теж місце, і той же час, що і для важких людей :) Тобто – в рівних умовах!
Втім, оновив перше пов.
Але проблема від того не зникла. Як легким людям в поході? Яке їм взяти спорядження і не "зашкваритись" з його масою?

Stefler писал(а):Це складне питання , в мене наприклад імт виходить 27.7. Проте в мене широкі плечі + займався в залі), тому то все відносне ;)

Ми всі тихо заздримо... :)

Посты: 341

СообщениеЧт апр 12, 2018 19:54 

Бажання і натхнення дійсно на першому місці. А от від власної маси, сили та імт залежить діапазон реальних походів, які приносять задоволення, безпечні для здоров"я і не завдають клопоту попутникам, якщо хто мандрує в групі.

Мені довелося побувати і у великому імт, і у нормальному (зараз), тому маю з чим порівняти.

Великий імт. Відчувалося велике навантаження на коліна, особливо на спусках. Трекінгові палки допомагали, звісно, та повністю вплив великої маси не нівелювали. Я давно використовую полегшене спорядження, втім найбільший в лінійці одяг, зрозуміло, буде найважчим.

Нормальний імт. Йти стало значно легше, і швидкість зросла, і час до потреби в відпочинку, і суб"єктивні відчуття покращилися.

Одяг обираю з приблизно таких же тканин, як і раніше. Розмір змінився з XL до S-M. Виграш (різниця у вазі): фліс 150 г, штани легкі з нейлону 120 г, термуха 80 г, куртка легка з нейлону близько 100 г. На трусах виграш до 30 г. :) Як бачим, прямої пропорції немає.

Використовував спальник Trimm Balance (1550 г). Його junior версія має заявлену вагу 1100 г, хоча, напевно, тепер погляну в сторону пуху.

Стійкість до холоду дещо знизилася. Просто беру теплу фліску замість легкої. І рукавички, долоні стали мерзнути суттєво сильніше.

Таку саму масу в рюкзаку стало нести трохи важче. А от це легко нівелюється полегшенням себе. :)

СообщениеЧт апр 12, 2018 20:03 

Велика власна вага інколи е зайвою, проте дозволяє робити те що більш легким не по силі. Більшість визнає саме витривалість , проте життя не таке просте, тому у кожного свій підхід і свое бачення оптимального.

Посты: 38

СообщениеЧт апр 12, 2018 20:45 

Поправьте меня если не прав, но масса НИКАК не влияет на качество хода, тренированность (выносливость) наше всё. |#smile761|
Вот тучный идет, тяжко ему, потеет, одышка. Вот дрыщь дрожа коленками пытается на себе 30-ти килограммовый рюкзак на пупырь запереть.
А между тем встречаешь и полных и худых прущих аки киборги, со стодесятилитровыми башнями на спине.
Шел как-то в Крым со знакомым замороченым на подобном. Мол я ж слежу за собой, кроссфит там, все дела. Сдох через полтора часа подъема, ибо нагрузки не типичные.
А в другой раз из всей группы ломовой лошадью оказался парень от силы 60-ти кг., пёр как будто у него гидравлические поршни а не ноги, с рюкзаком 90+10. |#smile25|
Так что масса тела в этом деле ой какая относительная величина.

Посты: 1851

СообщениеПт апр 13, 2018 09:27 

Маса і ріст ніяк не впливають на виносливість. Можна бути накачаним ботаном офісним і здихати на підйомі з рюкзаком в 10 кг. Для прикладу хто в сезон бував на треку ЕБК - то там непальські несуни тягнуть на собі вантаж інколи в 2 рази більший за їх власну масу тіла. .
Аналогічно як крутий качок маючи круті м'язи фіг залізе легенько як павучок по скелях використовуючи пальці .

СообщениеПт апр 13, 2018 09:37 

Bobua писал(а):В теж місце, і той же час, що і для важких людей :) Тобто – в рівних умовах!
Втім, оновив перше пов.
Але проблема від того не зникла. Як легким людям в поході? Яке їм взяти спорядження і не "зашкваритись" з його масою?

Отже деякі деталі вже з'явилися. Похід який-не-який, але гірський.
Тренуйтеся та дивіться на покажчики витривалості.

Тобто надважка вага може стати проблемою.
Але з іншим - замало деталей. Людина з доброю жировою прослойкою в теплий сезон може на 3-4 дні в Карпати брати тільки перекус та нести рюк у 5-6 кіло.
Людина - "самі м'язи та кістки" на Різдво можее тупо змерзнути, якщо вітерець трохи задме.

З іншого боку всім ясно, що зайва вага у горах стає вже зовсім дуже зайвою. І добре тренована серцево-судинна система плохо сумісна із зайвим жиром.

До чого все це? А, власне, ні до чого - щодо цієї теми. Тренуйтеся та дивіться на покажчики часової та швидкісної витривалості. Не треба зациклюватися на масі тіла.

СообщениеСр апр 18, 2018 20:09 

Senjer

Бажання і натхнення дійсно на першому місці.

Судячи з опитування... Поки не прийде ще кілька людей і не змінять результат :)

Mantis

Поправьте меня если не прав, но масса НИКАК не влияет на качество хода, тренированность (выносливость) наше всё.

Я б згодився, якби ми говорили про тварин, або хоча б про людей без спорядження.
Але якщо нести на собі...
От 70кг людина просто збере 14кг наплічник (1/5 власної маси)
Чи зможе 40кг людина так само легко вкластись у 8кг спорядження?

jerry

Маса і ріст ніяк не впливають на виносливість. Можна бути накачаним ботаном офісним і здихати на підйомі з рюкзаком в 10 кг. Для прикладу хто в сезон бував на треку ЕБК - то там непальські несуни тягнуть на собі вантаж інколи в 2 рази більший за їх власну масу тіла. .

Гарний приклад!
Але... То ж їх робота...
І добре було би порівнювати тих гуркхів з іншими гуркхами, а не з міськими, одомашненими людьми :(

y_n_y

До чого все це? А, власне, ні до чого - щодо цієї теми. Тренуйтеся та дивіться на покажчики часової та швидкісної витривалості. Не треба зациклюватися на масі тіла.

Правильно!
Але..., все-таки, менше 55кг – жодного голосу.
Тобто, ми всі "не в темі".
Легкі люди – або не прийшли, або їх і нема, або чогось соромляться... :(
І, схоже, жоден з нас не ризикнув би взяти собою, у справжній похід, когось легшого 55...

Посты: 238

СообщениеСр апр 18, 2018 21:02 

Якась дивна тема |#smile735| .
Не можу збагнути кінцеву мету дискусії.
Якщо людина(байдуже хлопець чи дівчина) проситься в похід - треба брати.

СообщениеЧт апр 19, 2018 11:07 

Igor-Kuzya писал(а):Якась дивна тема |#smile735| .
.

+100500

Я б проголосував зв від'ємну масу тіла. Воно значно легше було б.

СообщениеЧт апр 19, 2018 12:07 

Не можу збагнути кінцеву мету дискусії.
Якщо людина(байдуже хлопець чи дівчина) проситься в похід - треба брати.

А там вже як буде – так хай і буде... ;)
Загалом – правильно. І завжди можна думати, що та людина сама напросилась! :)
Але, якщо самі когось запрошуєте, то теж "маса не матиме значення"?

y_n_y писал(а):
.

+100500

Я б проголосував зв від'ємну масу тіла. Воно значно легше було б.

Ха!
Та всі би прогосували за від'ємну масу.
Головне – завжди тримати її прив'язаною до чогось важкого, щоб не полетіла...
Але – такі маси, здається, надто фантастичні... Інакше вже давно б продавали якісь зливочки – пришивати до наплічника, спальника, одягу...

СообщениеЧт апр 19, 2018 12:58 

Якби усі люди були однакові то життя було б сіре і одноманітне, життя тому і цікаве що знайдется геть твоя протилежність. Так у пошуках істини кожен дізнается щось нове.
П.с. Треба брати всіх, особливо веганів, як харчі скінчатся то пригодятся))

Посты: 238

СообщениеЧт апр 19, 2018 14:04 

Але, якщо самі когось запрошуєте, то теж "маса не матиме значення"?

Товариш Bobua, я Вам про інше пишу.

На швидкість проходження маршруту впливають сотні факторів, а може й тисячі. Наприклад: швидкість вітру, вологість повітря, фаза місяця – теж впливають на похід але на якусь 0,0001%

З таким самим успіхом можна розпочати тему “З якими туристами краще йти в гори з 45розміром взуття чи 43-м?”
А до підготовки до походу я завжди ставився ретельно. Я умовно поділяю свої походеньки по горах на 2 категорії: Легкі і складні. В складні беру тільки тих з ким вже ходив. В легкі беру усіх в тому числі розміщую об’яви на евротуристі.

Тим не менш перед прийомом у групу задаю людині 3 питання: 1. Досвід походів (як на мене один з головних чинників) 2. Спорядження 3. Фізичний стан. – питаю для того щоб більш менш вирівняти групу. Наприклад: якщо в групі зібралися марафонці віком 18-20років і ми збираємось пройти маршрут в рекордний час і тут раптом додається людина віком 60+ з такою собі фіз. формою – я її попереджаю, що тре буди пройти з точки А в точку Б за 5 днів. І навпаки якщо група 60+ і ми планумо матрасити, я не охоче беру “лосів”, або поперджаю про те, що будемо йти на вяліку.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус девять = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.