Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, Жанна, Екатерина, ХАМмер, Туранчокс, Вячеслав, Серж-Brodyaga

1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 19

СообщениеСр апр 05, 2017 19:42 

Scam писал(а):Вы не думали продавать свои карты через такие приложения?
Я бы с удовольствием купил и пользовался.

в Locus есть от Compass, платные, бумажные сканы хорошего качества. Горганы, правда, не очень свежие, 2014 год. За другие не знаю. Покрытие меньше, чем на странице покупки.
Изображение

Посты: 35

СообщениеПн июн 05, 2017 09:50 

Дякую розробнику карт "Стежки" за їх роботу. Нічого кращого на цей час не знайшов, хоча у мене є кілька побажать, чи так би мовити порад:
1.) Щодо кольорової гами топографічних карт. Коли я, ще за радянських часів, займався спортивним орієнтуванням, у нас були карти в яких низини були яскраво зеленими, а всі вершини були жовті, а те, що було між низинами та вершинами плавно, кожні 50-100 метрів (згідно ліній зрізу рельєфу) змінювали свій градфєнт, і навіть тоді ще ніхто не знав про 3D технології, але мапа читалась куди простіше. Завжди можна було побачити гори, вершини, перевали, всі схили. Прямо як в підручнику з географії.
Нажаль на "Стежках" все зелене, і лише полонини та вирубки замальовані трохи блідим, або білим кольором.
Ще в дитинстві, через брак мап, ми їх друкували в ч/б (не було можєливості друкувати в кольорі), та вручну розмальовували кольоровими олівцями, роблячи з них "цукерку".
2.) На мапі позначені не всі місця, де можна поставити палатку, і навіть не всі облаштовані місця для стоянок. Через це, всі мої мапи мають свої власні позначки. Я додатково наношу необхідну та важливу інформацію, адже при плануванні маршруту - дуже важливо знати, де можна заночувати, де є пологе місце для палатки, де є вода. Так, наприклад, крокуючи по Чорногірському хребту, я розраховував на джерело, яке по факту - було пересохшою калюжею (липень 2015). А крокуючи з Бистриці до озер, де-які місця для ночівлі взагалі не були помічані, і я розбивав табір в одних місцях, хоча через 500 метрів були на багато кращі та зручніші місця.

Посты: 19

СообщениеПн июн 05, 2017 13:28 

lawyerhome писал(а):Дякую розробнику карт "Стежки" за їх роботу. Нічого кращого на цей час не знайшов, хоча у мене є кілька побажать, чи так би мовити порад:
1.) Щодо кольорової гами топографічних карт. Коли я, ще за радянських часів, займався спортивним орієнтуванням, у нас були карти в яких низини були яскраво зеленими, а всі вершини були жовті, а те, що було між низинами та вершинами плавно, кожні 50-100 метрів (згідно ліній зрізу рельєфу) змінювали свій градфєнт, і навіть тоді ще ніхто не знав про 3D технології, але мапа читалась куди простіше. Завжди можна було побачити гори, вершини, перевали, всі схили. Прямо як в підручнику з географії.
Нажаль на "Стежках" все зелене, і лише полонини та вирубки замальовані трохи блідим, або білим кольором.
Ще в дитинстві, через брак мап, ми їх друкували в ч/б (не було можєливості друкувати в кольорі), та вручну розмальовували кольоровими олівцями, роблячи з них "цукерку".

lawyerhome, могу предложить костыль для решения Вашей проблемы. В платном Locus (андроид) есть режим оверлеев, т.е. поверх карты будет полупрозрачный слой высот, раскрашенный с определённым шагом. Можно создать свой шаг, хоть через 5 метров. Цветовую гамму можно взять готовую или создать свою. Вариантов много. На 4ПДА в теме программы в шапке есть ссылки на готовые оверлеи. Может Вам будет интересно...

СообщениеПн июн 05, 2017 20:04 

lawyerhome - дякую за увагу до наших карт!
1.Пропонований Вами варіант можливий, якщо карти невеликого розміру. Програма для картографії, в якій ми працюємо, не дає можливості все зробити так просто, як Ви тут написали - в пару рядків |#smile805| . Теоретично можна зробити все, але чи готова мандрівна спільнота платити на порядок більші гроші (в рази) за такий продукт? Можливо такі речі можуть робити дорогі програми, але моїм завданням на даному етапі є покрити картами всі Українські Карпати і дай Боже щоб на це вистачило часу. Збільшення персоналу, який буде цим займатись, буде збільшувати вартість карти. Тож поки це не раельно.
2. Мені здається, що якщо на картах показувати ВСІ місця, де можна поставити намет, тоді вся карта буде тільки у даних значках - теоретично для цього годиться будь-яка горизонтальна площадка. Я завжди пишу прохання, щоб мені надсилали неточності або помилки, які знаходите на виданих картах. Після перевірки я вношу правки в майбутні видання і за це дописувачі ще й можуть отримати карту нового видання. На жаль, більшість хоче двома клікати написати загальну проблему на популярному сайті, але не знайде часу щоб конкретизувати її в мейлі. Адреса для пропозицій тут під кожною із карт http://stezhky.org/. Але всі місця для стоянок я точно не буду показувати - враховуйте, що кожне місце стоянки, це нове кострище. Ви такими хочете бачити Карпати?

СообщениеПн июн 05, 2017 21:40 

дякую за змістовну відповідь. Покрити картами всю українську частину карпат - це суперово. Я не з тих людей, що лише скаржаться, або роздають поради, але самі нічого не хочуть чт не можуть зробити. Висловив свою думку, і кажу що готовтй заплатити за таку карту. Щоб як у дитинсьві була. Де листв'яний ліс позначався б одними символами,а не кольором. Щось подібне вдалося зробити в пару кліків в програиі Locus Pro, але он-лайн мапа на смартфоні - це одне, а в паперовому, коли вона вся лежить на великому столі як скаьертина, і ти бачиш усю велич і красу - це інше!

Карпати - це в основному висоти від 500 м до 2100 м, тобто якщо розбити їх на рівні по 50-100 метрів, і кожному рівню призначити свій колір, таким чином що б він на тон чи пару тонів відрізнявся від сусідніх - це додало б 3D ефект мапі, а якщо ще й тіні домалювати - то взаналі буде шедевр. Ліс позначити значками, а там де полонини та вирубки не ставити таких значків, щоб було зрозуміло.

Можливо таке можна буде реалізувати на якійсь наступній черговій мапі, заради експерименту. Я б за неї 100 грн віддав би легко, за паперову чи електронну.

Не погано було б в електронній мапі додавати POI з номерами телефонів господарів туристичних притулків, нотелів, перевізників, адже спускаючись з гір в село з мріями про душ, домашню їжу і м'яку постіль, можна дуже сильно обламатись, бо мімцеві зайняті своїми справами і ти їм як клопіт, зайвий та не потрібний.

Додав трохи тіней, і розмальовані в різний градієнт висоти на Locus-і, та - отримав майже те, що хотів.

Стосовно стоянок - тут таке діло, що саме в горах є потреба знати, де є пологі ділянки. В Карпатах майже всі вони вже мають облаштування у вигляді кострища, ловок і... сміття. І жодної таблички з банківськими реквізитами для пожертви коштів на прибирання сміття, обоаштування стоянок, маркування маршрутів, заготовку дрів. Якщо піднятись вще зони лісу, наприклад на озеро Несамовите, чи Бербенескул, де немає жодного деревця - люди смітять, бо не можуть спалити і не можуть вивести з собою то сміття. Дрів у лісі багато, а на стоянках на хребтах немає.

СообщениеПн июн 05, 2017 22:13 

Для уточнення - картою займається картограф (сучасний професійний орієнтувальник |#smile805|), а я планую та роблю макет, її правлю та деталізую, щоб зробити якісною. Всього в цьому процесі постійно бере участь 3 особи + інколи допомагає 1-2 особи + залучаю консультантів для оптимізації виїздів. Видавництво займається продажем карти.
За Ваших 100 гривень картограф розшарювати карту точно не буде - навіть якщо таких як Ви набереться 5-10 % від тиражу - це величезний масив роботи!!!
Ви користуєтесь дармовими програмами для електронної картографії, а ми поки що не робимо таких карт - тому не можемо скористатись порадами. Шукали варіанти щоб хтось цим зайнявся - ціна за програму для Андроїд або Айфон (типу польської) 1-2 тис умовних за кожну. Вибачте, але благодійництвом в туризмі я вже займався довгий час (12 років) і так якось виходить, що ХТОСЬ має це все зробити, але поки що таких людей дуууже важко знайти.
І чому Ви вирішили, що хтось за гроші має прибирати сміття в горах??? А може правильніше створювати систему щоб його не залишали?
Порадників значно більше аніж тих, хто хоче цим системно займатись... і отакий в нас туризм!
П.С. Це написано не про конкретну особу, а як системний факт!

Посты: 399

СообщениеПн июн 05, 2017 22:46 

lawyerhome писал(а):Дякую розробнику карт "Стежки" за їх роботу. Нічого кращого на цей час не знайшов, хоча у мене є кілька побажать, чи так би мовити порад:

Висловлю свою думку з даного питання. Маю відношення як до спортивного орієнтування так і до туризму, тож користуюсь і спортивноми і топографічними мапами (як і багатьма іншими, в тому числі ознайомлювався і з "кроками"). Можу сказати наступне - вказаний вами варіант, без втрати інформаційності реалізувати занадто складно і мапа буде мати вже абсолютно інший від загальноприйнятого вигляд. Описаний вами варіант зазвичай називається "фізична мапа" і має наступний вигляд

Изображение

Тут чудово видно, що зображення рельєфу йде градієнтно, в залежності від висоти над рівнем моря. Все б чудово але дані позначки мають площинну структуру, як і позначки рослинності і стануть між собою непоєднуємі. Подумайте, який вигляд будуть мати ті ж ліс, вирубка чи полонина в залежності від висоти розташування - такий-собі кольоровий вінігрет???

Орієнтування виділилось в окремий вид спорту з військово-прикладної підготовки, і в радянському союзі на початку для цього використовували все, що хоч якось допомагало в русі місцевістю та не містило секретних (деталізованих) даних - "кроки", квартальні схеми, збільшені та деталізовані туристичні двокілометрівки... З виходом даного виду спорту на міжнародну арену, подібним на змаганнях вище районного рівня не зловживали. А змагання шкільного рівня завжди мали зовсім інші задачі, а саме - навчити розумінню мапи, рельєфу та допомогти дитині рухатись в незнайомій для неї місцині з шматком паперу та компасом по заданому маршруту. Після першого розуміння починалось вивчення стандартних позначень рельєфу через переріз горизонталями. Для цього в шкільних кабінетах навіть розборні макети стояли по принципу ось такого:

Изображение

Більш розвинутий варіант для орієнтувальників виглядає так

Изображение

Переріз в 50, а тим паче в 100м, відрізає значну частину рельєфу, що не дотягує до цих чисел.

Стосовно ж затінення - теж все не так однозначно. Тїнь змінюється в залежності від кута падіння світла і на різних схилах (ярах, лощинах) буде зовсім по іншому виглядати. Ззовні воно начебто і дає ефект обєму мапи але при детальній роботі лишень збиває...

Власне до чого я - дані мапи можуть бути лише як оглядові, в додаток до детальних топографічних, але ніяк не взамін. Той хто хоче зрозуміти відображення рельєфу в просторі може знайти для цього море шляхів - від розвитку просторової уяви, до використання додаткових програм і підлаштовувати неприйнятне для нього буде самостійно. Раджу ознайомитись ось з цим розділом - http://tourlib.net/books_tourism/tykul05.htm , а також подібною літературою.

Стосовно п.2 - вже було подібне обговорення тут - http://eurotourist.club/viewtopic.php?f=20&t=109724 . Щоправда там пропонували більш лайтовий варіант - створити базу даних стоянок. Далі обговорення не зайшло.... Ви ж пропонуєте все те ще й на мапу винеси????

СообщениеВт июн 06, 2017 07:36 

Дякую Zevstour за роз'яснення деталей!
Коротко моє бачення ситуації:
Ми вкладаємо гроші та інші ресурси (знання, досвід та ноги |#smile805| ) в деталізацію, але карти робимо простими старими методами. Інші вкладають гроші в математичні моделі карт, але дуже мало витрачають на дослідження в терені.
Ще є група ентузіастів, які використовують дармові електронні ресурси і находжені треки, і видають в мережу халявні карти (типу OSM), які багатьох влаштовують.
Так і живемо, тому що зробити суперовий продукт ну дуууже дорого виходить і точно не для українського покупця з його купівельною спроможністю!

СообщениеВт июн 06, 2017 09:07 

Zevstour писал(а):вказаний вами варіант, без втрати інформаційності реалізувати занадто складно
Ніхто й не каже що мої бажання можна реалізувати на 5 хвилин та пару кліків.
Я тут в Locus Map Pro взяв їх рідну карту с показниками висот, затінив її так, що тепер видно весь рел'єф як в окулярах 3D на плоскому телевізорі. Однак - ця рідна карта є НАБАГАТО менш інформативною ніж карта від "стежок". Наприклад в рідній карті відсутні всі маленькі потічки (щоб можна було розуміти де є вода), і половина маркованих маршрутів. Придбав я карту від "стежок" для Locus Map Pro, наклав одна на іншу (відоеверлеїв), зробивши верхній шар (верхню мапу) на 0% прозорим, і начеб-то отримав те, що хотів. Хоч виглядає це діло досить блідо (адже якщо робити верхню мапу прозорою, то вона стає блідою.
Пішов іншим шляхом. Взяв за основу мапу від стежок, і наклав на неї (ні не те що ви подумали) а зверху рідну карту від Locus (offline Ukraine) як верхнім слоєм (оверлей) з режимом наложення Arc Atop (50% прозорості. більше того навіть якщо вимкнути оверлей - все виглядає непогано). Тобто базовою картою йде карта "стежок" (compass.pl), в якій я увімкнув затінення в режимі "отмывка", і отримав те що хотів.
Я майже досяг чого хотів. Тепер залишилось он-лайн карти продивитись, і може якось їх попробувати "скрещувати", але і те що є - вже суперово. В поході користуюсь картою від "стежок", яка перед цим відксерена на кольоровому струйному принтері на аркушах А4, на яких я в поході роблю свої позначки та відмітки йдучи по маршруту (час, темп, місцеві особливості, наявність не задекларованих струмків, місць для стоянок, тощо), при цьому оригінал мапи на всяк випадок - завжди у рюкзаку. Окрім цього є смартфон, який завжди покаже де ти, і куди треба рухатись. Смартфон краще працює на полонинах та відкритих майданчиках, у високій траві де немає стежки (або їх ціла купа), і немає маркувань маршруту (бо на траві особливо багато не намітиш). Багато було такого, виходиш з лісу на якусь вирубку чи галявину, і все - куди йти, куди бігти? Бачеш (якщо бачиш) в 100 метрах знову ліс, а де там в нього входити і шукати знову стежку з маркуванням? По пару разів за похід блукаєш... рухаєшся навпомацки.
Якось застав 30 годинний дощ в Карпатах (то є нормально), і як тільки дощ трохи притих (накрапав, але не сильний) вирішив що треба рухатись, бо потяг чекати не буде (при плануванні я все закладаю з запасом, але 30 годин дощ, а що ще буде попереду, ніхто не знає), пішов на гору через 100% туман. Видимість абсолютний нуль, як у тому мультфільмі - "йожик в тумані". Навпомацки вийшов на галявину, вкриту мокрою травою - ні стежки, ні позначок маршруту, рухався по GPS (якийсь хлопака "для своєї Ольги написав програму) по стрілочці, по путі налапав коня, а за ним і стежку, по якій і вийшов на гору.

Изображение

Посты: 3486

СообщениеВт июн 06, 2017 09:28 

вибачте що втручаюсь...ось такою польською мапою користуюсь (Чорногора), тут є ВСЕ : і рельєфність відображена зміною кольорів, і гігантська інформативність (навіть є позначені місця та дати боїв у 1-2-й Світовій), купа силенна стежок-чіпашів-райтштоків яких не є на сучасних мапах виданих у ссср та Україні...перевіряю ці чіпаши та райтштоки і...ЗНАХОДЖУ ЇХ ! вони є і у досить непоганому стані...це не докір нашим картографам, це я констатую фактичність виявлену мною...отже МОЖНА робити такі мапи і потрібно...

Изображение

Изображение

Изображение

Посты: 399

СообщениеВт июн 06, 2017 09:56 

Сашко, в тебе на зразках якраз затінення рельєфу, а не градація відтінків по висоті. Колись ще польська мапа Горган з таким була. Навіть на приведених взірцях видно, що затінення виставлена хаотично і не привязано не до напряму схилу, ні до крутизни. На таку мапу приємно дивитись але реально пропрацьовуючи маршрут розумієш, що часто некоректно нанесене затінення лише відволікає.

СообщениеВт июн 06, 2017 10:44 

Сашко - ти бачиш картинку і не знаєш як вона робиться і якими інструментами. Також не знаєш як досліджувались дані стежки, а я знаю авторів та говорив з дослідниками і можу реально оцінити її точність, так як маю більше інформації. Ти ходиш без навігатора і кажеш що стежки точно відповідають реальності - невже це можна вважати фактом? Групи польських дослідників здається мали 2 навігатори і виїжджали пару разів. Назви вони звіряли з місцевими краєзнавцями. Я маю теж 2 навігатори і виїжджав туди значно більше разів! Але назвами я займався значно менше - польська карта насправді більш краєзнавча. Місця боїв - це знахідка для "чорних археологів", які за це можуть перекопати половину природоохоронної Чорногори.
Один з авторів (Войтек) постійно купує всі мої карти і ми є добрими друзями, і якби щось не так, то він би мені точно сказав.
Тому висновки твої суб'єктивні, а карти і робляться різні, щоб задовільнити смаки різних людей. Те саме що з автомобілями та іншою технікою.

Посты: 834

СообщениеВт июн 06, 2017 10:48 

lawyerhome писал(а):Я тут в Locus Map Pro взяв їх рідну карту

Первый раз слышу, что Locus Map имеет какую-то свою "родную" карту. Скорее всего, вы имеете в виду карты с проекта Mapsforge:
http://download.mapsforge.org/maps
или
http://www.openandromaps.org/en/downloads

Но это просто векторные карты на основе OpenStreetMap, которые подходят для использования сразу в нескольких программах: Locus Map, Galileo, Androzic, OruxMaps. То есть, нет причины, по которой их считать "родными" именно для Locus Map.

Кстати, если кому-то не хватает их детализации, а также есть желание приобщиться к картографии и наносить на карту какие-то объекты, то можно зарегистрироваться на проекте OpenStreetMap (например, войти через аккаунт Гугла) и редактировать, что в общем несложно. Мне кажется, это лучший выход, чем расстраиваться, что кто-то из картографов не хочет учитывать ваших пожеланий.

По существу вопроса: я считаю, что лучшее оформление туристских карт - это то, которое принято в традиционной топографии (пример - тот же Генштаб СССР). То есть, разными цветами отображается растительность (лес, кустарник), а рельеф отображается линиями горизонталей. Если кому-то сложно представить рельеф на основании линий горизонталей, то нужно развивать воображение. Тени на карте тоже не нужны, от них больше вреда, чем пользы.

СообщениеВт июн 06, 2017 11:49 

Андрей Лунячек писал(а):разными цветами отображается растительность (лес, кустарник), а рельеф отображается линиями горизонталей
В моём детстве растительность обозначалась значками на карте, хвойные деревья одними, а лиственные деревья другими значками, кустарники (типа жереха) третьими. Причём эти значки было видно на любом градиенте, любого цвета, которым отображались полосы разных высот, т.к. значки были чёрными, а градиент всегда цветной.
Что касается высотных линий (срезов), то опять таки, в моём детстве эти полосы также имели боковые штрихи, которые показывали направление "вниз", и было понятно где вершина, а где яма. Даже ребёнок мог разобраться. Никаких GPS-ов не было. Магнитный механический компас (а если повезёт то жидкостной), и карта, откопированная в ч/б у кого-то по блату в каком нибудь НИИ, разрисованная цветными карандашами по образцу и подобию к оригиналу. Что это было - Генштаб там или что, я уже не скажу, ибо сами карты километровки доставались опять таки, по блату у кого-то, через родных, близких и знакомых.
Я только рассказал свою историю. "Стежки" проделывают колоссальную работу, за что им честь и хвала. Если у них не получается "удовлетворить всех", по причине ограниченности ресурсов, и неподъёмной цене за "прорисовку карты для каждого", то это вполне объяснимо.

Я в своё время, когда занимался отрисовкой геолокации направленности излучений БС мобильных операторов, пользовался фотошопом. Брал несколько карт, где на одних был отличный рельеф, на других хорошо прорисованы дороги, коммуникации, населенные пункты, и накладывал их одна на другую, чтобы получить требуемую картинку. По всей видимости нужно будет вспомнить молодость и заняться таким творчеством с разрисовкой цветными карандашами.

Посты: 834

СообщениеВт июн 06, 2017 13:46 

lawyerhome писал(а):
Андрей Лунячек писал(а):разными цветами отображается растительность (лес, кустарник), а рельеф отображается линиями горизонталей
В моём детстве растительность обозначалась значками на карте, хвойные деревья одними, а лиственные деревья другими значками, кустарники (типа жереха) третьими.

Я думаю, правильнее будет сказать не "в моём детстве", а "на тех картах, которые мне доставались в детстве". Генштаб СССР, который сейчас легко найти на просторах интернета, последний раз издавался в 1970-80-х годах. Не знаю, сколько вам лет, но думаю, что во времена вашего детства эти карты уже существовали. А на них всё изображено именно так, как я описал: растительность - цветом, рельеф - линиями.

lawyerhome писал(а):Никаких GPS-ов не было. Магнитный механический компас (а если повезёт то жидкостной), и карта, откопированная в ч/б у кого-то по блату в каком нибудь НИИ, разрисованная цветными карандашами по образцу и подобию к оригиналу. Что это было - Генштаб там или что, я уже не скажу, ибо сами карты километровки доставались опять таки, по блату у кого-то, через родных, близких и знакомых.

Это, вероятно, просто экскурс в вашу историю? Поскольку явной связи с обсуждаемым материалом я не вижу.
Лично я обзавёлся навигатором в 2013 году, а до этого вполне успешно ходил с компасом и картой. Но я не знаю, насколько важна эта информация в контексте нынешнего обсуждения. |#smile603|

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.