Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

Модератор темы: Burs

1, 2, 3, 4, 5 ... 24, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3378

СообщениеВт май 21, 2013 15:44 

Тему закрито. Предмет теми обговорень не потребує, натомість виникають обговорення не по темі.
Усі хто бажає повідомити про проблеми із знакуванням чи завалами на маршрутах пишіть будь ласка нам на пошту info@stezhky.org.ua, будемо вдячні.
Burs

Прохання в цій темі розміщувати інформацію (бажано з фото та місцем розташування і точною датою) проблемних участків з пошкодженим маркуванням, якщо ви помітили пошкоджену табличку, відсутність дашка на стовпах, інші дефекти, обов'язково пишіть сюди. Ця інформація дасть можливість своєчасно реагувати на першочергові проблеми маркування, підтримувати в порядку туристичні маршрути та робити Ваш відпочинок безпечним :wink:

Дякую. З повагою, -=Treker=-
Последний раз редактировалось Treker Ср май 22, 2013 12:09, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеВт май 21, 2013 15:59 

Я і розпочну. На траверсі Кичери на спуску з полонини Лаб'єска до Ворохти утворився завал біля 2-3 смерек прямо на стежці. Обхід метрів 20 лісом. Повалено дерево з маркером.

Изображение

На перевалі Легіонів

Изображение
Последний раз редактировалось Treker Вт май 21, 2013 21:35, всего редактировалось 2 раз(а).

Посты: 4156

СообщениеВт май 21, 2013 16:02 

Изображение

Изображение

СообщениеВт май 21, 2013 18:52 

У верхню табличку я так розумію стріляли..Мало слів :x :x :x

Посты: 102

СообщениеВт май 21, 2013 19:21 

Стоит при выходе на хр. Красна с Колочавы.
Поснимали все указатели.

Изображение

СообщениеВт май 21, 2013 19:48 

Нехай Умка скине фотку з Прислопа між Колочавою та Німецькою мокрою. Там вказівник - як решето.

Посты: 404

СообщениеВт май 21, 2013 21:14 

slv писал(а):Нехай Умка скине фотку з Прислопа між Колочавою та Німецькою мокрою. Там вказівник - як решето.

Изображение

Посты: 3596

СообщениеВт май 21, 2013 21:25 

У верхню табличку я так розумію стріляли..Мало слів Mad Mad Mad

Ще й над Бі Джо надругались :twisted:
ПС обстріляної таблички фото не є :(
Ще на Горгані Ілемському таблиця зі слідами пострілів

СообщениеВт май 21, 2013 21:27 

Ну і що тут скажеш. На відрізку Буркут-Чивчин всі стенди з закликами про охорну природи просто зрешечені. Але стріляти по маркерам, ну скажіть навіщо?.. Остання звістка з Свидовця, сьогодні отримав повідомлення від небайдужого туриста, що на якомусь з орієнтаційних стовпів з дашком, відсутні всі таблички.. :cry: Треба з'ясувати. Вони з них що зупу варять чи що, цензурних слів бракує..

СообщениеВт май 21, 2013 21:36 

Як завжди, найбільша біда Карпат - місцеві

СообщениеВт май 21, 2013 21:38 

Изображение

Це на підйомі від Веснарки на Костричу. Точно місцеві.

Посты: 484

СообщениеВт май 21, 2013 21:42 

Не сложно даже догадаться, кто стреляет. Даже видел. Они не сильно заинтересованы в маркерах и табличках. Почему? Подчинённые лесников тропинки лучше нас знают. Пусть уже лучше в щиты стреляют, чем...
"Браки" с проводником ходят. Лишний раз не "светятся". Сами лесники часто не при чём, это делается в их отсутствие, через "третье колено".

Посты: 1159

СообщениеСр май 22, 2013 07:00 

Буркут - не виключаю, що це навіть прикордонники бавляться. Стосовно стовпа на Красній - цілком можливо, що там просто ще не встигли прикрутити дороговкази (ми його в липні поставили) або Іво з Гутиряком про нього забули.

СообщениеСр май 22, 2013 07:23 

Изображение

Изображение

Посты: 69

СообщениеСр май 22, 2013 09:30 

Перевал Пересліп, станом на 5 травня.

Изображение

СообщениеСр май 22, 2013 19:07 

slv писал(а):

Немного другой ракурс.
Изображение

Все фото сделаны в августе 2012г.

Изображение

Изображение
На нижней начала облупливаться краска.

Изображение

Изображение

СообщениеСр май 22, 2013 19:45 

На останньому під Ворожескою був встановлений дашок 25 серпня. Виготовив три дашки наш небайдужий форумчанин val

Посты: 18

СообщениеПт май 24, 2013 14:02 

Treker писал(а):У верхню табличку я так розумію стріляли..Мало слів :x :x :x

наскільки я пригадую, ще 12 травня отвору в табличці не було. (або я не зауважив).

а на підйомі з усть-чорна до темпи (на межі лісу і полонин) йшло полювання, нам сказали туди не ходити, але ми пішли але через кожні 2 хв свистіли (щоб нас не підстреліли),
все та ж картина - один з гвинтівкою і кілька щестірок заганяйників з мобільним в руці і кричащим в сторону дичини...

Посты: 119

СообщениеСб июн 15, 2013 07:21 

Я турист-початківець. Але вирішив серйозно зайнятись походами - вивченням Карпат (наскільки дозволить вільний від роботи час). Нещодавно піднявся на Велику Сивулю, і здивувало, що немає знаку і напису "Сивуля". Хоч її і не сплутаєш з іншою вершиною, але все ж... Чи плануються таблички на Великій та Малій Сивулях?

Посты: 241

СообщениеСб июн 15, 2013 22:05 

Montager писал(а):Я турист-початківець. Але вирішив серйозно зайнятись походами - вивченням Карпат (наскільки дозволить вільний від роботи час). Нещодавно піднявся на Велику Сивулю, і здивувало, що немає знаку і напису "Сивуля". Хоч її і не сплутаєш з іншою вершиною, але все ж... Чи плануються таблички на Великій та Малій Сивулях?

А где они вообще в Горганах есть? Разве что туры накидают или флажок поставят...

Посты: 222

СообщениеПн июн 17, 2013 16:32 

Цими вихідними йшли з товаришем по траверсу Грофи-Паренок до Малоі Попаді (еко-стежка синя-жовта) Е пошкоджене маркування (сине)
Изображение

Изображение

Изображение

Крім того на синьому траверсі хтось почав будувати дорогу приблизно між Піскавским і Менчільским лісництвом(початок) доходе до траверса дальше метрів 500 йде по траверсу і різко йде на Грофу.Наскільки я знаю там Ландшафтний заказник Грофа
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеПн июн 17, 2013 17:46 

Готовят район к вырубкам?

СообщениеПн июн 17, 2013 21:21 

схоже на те...все в ім"я великого бакса :evil:

Посты: 3481

СообщениеВт июн 18, 2013 18:22 

не поленись, позвони Виктору Худяку в Осмолоду, опиши подробно, пусть он пробьёт по своим каналам...жаль Грофу...

о97 753 7424

СообщениеСр июн 19, 2013 09:14 

Худяк я думаю нічого не рішае і взагалі ніхто з простих смертних нічим не допоможе (то моя думка)

Посты: 711

СообщениеЧт июн 20, 2013 06:33 

OLEG71 писал(а):...
Крім того на синьому траверсі хтось почав будувати дорогу приблизно між Піскавским і Менчільским лісництвом(початок) доходе до траверса дальше метрів 500 йде по траверсу і різко йде на Грофу.Наскільки я знаю там Ландшафтний заказник Грофа....

А на мапі можна більш точніше вказати?
Може є якісь точки, трек?

СообщениеЧт июн 20, 2013 08:04 

Точок і треку немаю так як немав ДЖПСа з собою Але В.Гутеряк і В.Фіцак знають де це е (я ім розказав)

СообщениеВт июн 25, 2013 07:44 

Поставимо до відома начальника держлісгоспу, такі наїзди бувають несвідомі, бо працівники лісової служби часто самі не знають, де в них що. Відірвати задницю від крісла і зробити обхід з кожним роком все тяжче. З того боку обов'язково я поставлю аншлаг заказника (декого це здатне зупинити або принаймні зайвий раз посумніватися у дійсності даних лісорубського квитка). Якщо по кварталах інформація більш-менш правдива, то по виділах (більш дрібні їх секції) - толком ніхто нічо не знає. Кожна нова лісовпорядна експедиція вносить зміни, міняє категорійність лісів із захисних в експлуатаційні (добре, якщо б навпаки), і не факт, що обґрунтовано. Ось квартальна карта і витяг з Положення про заказник. Потенційно вони там можуть рубати ліс "для відновлення ценотичної структури корінних екосистем". Ну, лісгосп за Бойчука редагував Положення під себе, тому маємо "лазейку".

Изображение
Последний раз редактировалось Losth Вт июн 25, 2013 09:23, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВт июн 25, 2013 07:58 

В суботу ходив Камянка-Озірна. Вже біля перевалу, вище бугеля знищено вирубкою частину стежки та маркування

Изображение
Підйом на Озірну - теж тракторна дорога

Изображение

Посты: 860

СообщениеВс июн 30, 2013 12:40 

пол. Головчеська - пошкоджено два вказівника

Посты: 1402

СообщениеВс июн 30, 2013 19:42 

Вася, якщо є фотки, кинь мені на пошту плз

СообщениеЧт июл 04, 2013 10:50 

Foto (y mene problemy z kodyvannjam teksty, nezrozymili symvoly na kyryluci)

Изображение
Dorogovkaz

Посты: 1818

СообщениеЧт июл 04, 2013 13:27 

Дороговкази біля г.Стіг і по дорозі в ур.Стоговець

Изображение

Изображение

Були ще біля овечої стоянки, які я не фотографував.
Такої чистот дороговказів я ще ніде в Карпатах не зустрічав.
В мене склалось враження, що потім частково підтвердили місцеві жителі, що своєю чистотою дороговкази зобов'язані мисливцям, зона полювання яких поряд.

Изображение

СообщениеЧт июл 04, 2013 14:37 

На сонці плівка згоріла і розсипалась.

СообщениеЧт июл 04, 2013 16:53 

Я не зря написал, что такую чистоту видел только там.
Или пленка такая попалась? Может быть.

СообщениеЧт июл 04, 2013 17:11 

Ці вказівники були встановлені у рамках проекту forza, конкретних людей хто це робив не знаю, хоч без місцевих та/або браконьєрів там не обійшлося, мені пощастило застати їх ще коли там були надписи, повірте нехай вони краще будуть чисті.

Посты: 273

СообщениеСб июл 06, 2013 08:18 

Щойно повернувся з походу за маршрутом від Попа Івана Мармароського до Попа Івана Чорногірського.

На ділянці від Стогу до Васкуля більшість вказівників справді чисті. Ще дуже багато повалено на землю. А самий клас - розвернути цілий вказівник в інший бік, як це було зроблено на підході до Васкуля. Причому там стоїть вибір між двома дорогами - одна така гарна грунтова і добре прокладена, а інша менш помітна, трав'яна, підтоплена. Правильна остання.

Трохи незрозуміло з маркуванням - в деяких очевидних місцях (одна дорога без відгалужень) мітки трапляються ледь не через 10 метрів, а от там, де варіантів багато (наприклад, перед самим підйомом на Васкуль, стежка як така відсутня) їх немає взагалі.

СообщениеСб июл 06, 2013 11:19 

Senjer писал(а):Щойно повернувся з походу за маршрутом від Попа Івана Мармароського до Попа Івана Чорногірського.

На ділянці від Стогу до Васкуля більшість вказівників справді чисті. Ще дуже багато повалено на землю. А самий клас - розвернути цілий вказівник в інший бік, як це було зроблено на підході до Васкуля. Причому там стоїть вибір між двома дорогами - одна така гарна грунтова і добре прокладена, а інша менш помітна, трав'яна, підтоплена. Правильна остання.

Трохи незрозуміло з маркуванням - в деяких очевидних місцях (одна дорога без відгалужень) мітки трапляються ледь не через 10 метрів, а от там, де варіантів багато (наприклад, перед самим підйомом на Васкуль, стежка як така відсутня) їх немає взагалі.

"Карпатські стежки " до безглуздих і часто невірних вказівників на ділянці ПІМ - ПІЧ ніякого відношення не мають .

Дані вказівники яскравий приклад як легко списати грантові гроші не задумуючись про безпеку туристів (ІМНО )

СообщениеСб июл 06, 2013 12:00 

а за таке слід розстрілювати на місці. Неправильне маркування (повернуте в друзий бік) гірше ніж його відсутність, воно може комусь коштувати життя взимку.

СообщениеСб июл 13, 2013 09:28 

Ymka писал(а):На ділянці від Стогу до Васкуля більшість вказівників справді чисті. Ще дуже багато повалено на землю. А самий клас - розвернути цілий вказівник в інший бік, як це було зроблено на підході до Васкуля. Причому там стоїть вибір між двома дорогами - одна така гарна грунтова і добре прокладена, а інша менш помітна, трав'яна, підтоплена. Правильна остання.

а за таке слід розстрілювати на місці. Неправильне маркування (повернуте в друзий бік) гірше ніж його відсутність, воно може комусь коштувати життя взимку.

Розвернув цього тижня вказівник в правильному напрямку .

Але всерівно на цьому участку треба бути уважним , щоб не зробити гак

Посты: 273

СообщениеСб июл 13, 2013 10:33 

vasjaletsyn писал(а): Розвернув цього тижня вказівник в правильному напрямку .

Та я теж розвертав, коли йшов. Знову перекрутили "добрі" люди?

СообщениеПн июл 22, 2013 07:29 

На хр. Боржава, от креста до г. В.Верх и вокруг рядом с ней, столбы с грибками без указателей. Столбы, грибки и их крепления оновлены. Я так понял, что указатели на обновлении.

Изображение

Посты: 43

СообщениеПн июл 22, 2013 10:52 

Ymka писал(а):

Так, підступний вказівник. Повелись нещодавно :-)
Там ще каміннями стрілка біля знаку викладена - вказує у напрямку стежки на гору.

Чисті вказівники, так, їх достатньо ...

СообщениеСр июл 24, 2013 21:59 

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

вчера "подловил" Васю Гутеряка за маркировкой, вот ...решил что нужно почаще показывать как работают ребята...

СообщениеСр июл 24, 2013 23:09 

Ребята не дремлют 8)

На минулих вихідних збудували два мостика:
1)через потік Петрос на Східно-Карпатському туристичному шляху в районі місцевості Довга поляна 10 км від с.Осмолода (на фото);

Изображение

на даному відрізу декілька років тому було проведено суцільну вирубку та зрізано всі дерева зі знаками, що дуже ускладнює вихід туристів з даної місцевості на вершини Коретвина та Попадя. Відновити маркування на даному відрізку неможливо і тому вирішили пустити маршрут іншим шляхом, який є простішим, але необхідно переходити потічок. Він не є проблемним за відсутності опадів, але під час злив становить небезпеку.

Изображение

2)на лівій притоці потоку Котелець в 5 км від Осмолоди на популярному маршруті на гору Ґрофа (зелена марка).

Изображение

В роботі прийняли участь активісти "Карпатських стежок" та 10 скаутів-волонтерів з Бельгії, загалом було 27 чоловік.
В неділю скаутів повели на Попадю та Паренки. А ми ще прочистили ділянку Східно-Карпатського туристичного шляху від Довгої поляни майже до Коретвини (в лісі прорізали завали-буреломи, а в жерепі проблемні ділянки стежки) та відновили маркування від Різарні до початку жерепа під Петросом.
Зараз наші головні маркувальники продовжують відновлення маркування в районі Осмолоди, що доведено сашком |#smile09|

СообщениеСб июл 27, 2013 11:49 

Фото зі звіту http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=93002

Изображение

А де власне виставлений цей вказівник вершини г. Дземброня 1877 м н.р.м.?
Який номер слупчика старого кордону?

СообщениеСб июл 27, 2013 19:08 

Ed_ua писал(а):Фото зі звіту http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=93002

А де власне виставлений цей вказівник вершини г. Дземброня 1877 м н.р.м.?
Який номер слупчика старого кордону?

Це не вказівник "Карпатських стежок ".

Завтра вирушаю на Чорногірський , буде нагода то гляну де то є точно

Посты: 62

СообщениеСб июл 27, 2013 19:23 

Изображение

Этот маркировочный столб установлен на самой вершине Дземброня

Изображение

Изображение

http://vk.com/edmon999

СообщениеСб июл 27, 2013 19:48 

vasjaletsyn:
Та ясно що не Карпатських стежок, але це відноситься до вказівників в Карпатах і з цим щось треба робити, бо встановлено на вершині біля ст.19 і не відповідає дійсності.

edmon писал(а):...

Этот маркировочный столб установлен на самой вершине Дземброня

...

Не вірте очам своїм, на Васкулі з тієї серії встановлено вказівник де зазначена невірна висота і написано "Біджо жуй"
Вершина 1877 м н.р.м. (г. Дземброня) знаходиться там, де встановлений прикордонній стовпчик №21.
Гляньте мапи: польську, генштаб та всі сучасні.

Посты: 35

СообщениеСб июл 27, 2013 21:52 

Межигорье - Боржава, один раз потерялся :( возможно не увидел указателей, возможно их там не было. А вообще то - это был всего один сбой в маршруте из более чем 20 походов по Карпатам, за что Вам ОГРОМНОЕ спасибо.
PS: не в тему, но как Вам удаётся содержать маршруты в таком идеальном состоянии ? Кто вам платит ? Сколько ходил поборов не встречал. Может поделитесь с нами крымчаками а то по Крымским маршрутам если нет трека или не ходил раньше - блукать придётся долго

Посты: 62

СообщениеВс июл 28, 2013 12:27 

Ed_ua писал(а):Не вірте очам своїм, на Васкулі з тієї серії встановлено вказівник де зазначена невірна висота і написано "Біджо жуй"
Вершина 1877 м н.р.м. (г. Дземброня) знаходиться там, де встановлений прикордонній стовпчик №21.
Гляньте мапи: польську, генштаб та всі сучасні.

Изображение

Вы хотите сказать что это не Дземброня????

http://vk.com/edmon999

СообщениеВс июл 28, 2013 16:35 

А є трек, точки живі?
Я хочу сказати що то не є вершина 1877,7 м н.р.м., так як зазначено на генштабі , на сучасній мапі ДВНП Картографія і сучасних туристичних мап (чеська, польська, від Гутиряка...) .
Згідно ж вашаї мапи старшої посльської 2010р Czarnogora 1:60000 це є висота 1852, ст. прикордонний слупчик №19.
Різницю в 26 метрів відчуваєте?

СообщениеВс июл 28, 2013 16:36 

Польської, скани яких викладено в звіті

СообщениеЧт авг 15, 2013 17:36 

Пилат писал(а):PS: не в тему, но как Вам удаётся содержать маршруты в таком идеальном состоянии ? Кто вам платит ? Сколько ходил поборов не встречал. Может поделитесь с нами крымчаками а то по Крымским маршрутам если нет трека или не ходил раньше - блукать придётся долго

Цим переважно переймається Громадська організація "Карпатські стежки" http://www.stezhky.org.ua. Маркування встановлюється за кошти з грантів та пожертвування ентузіастів.

У вас маркуванням займаються лісгоспи, тому маєте те, що маєте. А ми лиш просимо наших лісівників та підприємців, щоб вони не рубали нам марковані стежки. Іноді їм пофік і вони рубають.

Посты: 114

СообщениеСр сен 04, 2013 22:30 

за знак г. Дземброня може сказати, що він лежить на землі. Мав групу два тижня тому туди і один з клієнтів ходив на вершину. Скидав фотку, але на жаль я її не знайшов.
І ще...в поганому стані уже стовпчик на пол. Головчеська. Хтось позагинав ті знаки не зрозуміло куди :(

Посты: 16

СообщениеПн сен 30, 2013 10:12 

Один из указателей на Горгане Илемком валяется на камнях.
Другой изрядно пошарпан

Изображение

Изображение

СообщениеПн сен 30, 2013 10:34 

Подтверждаю

Изображение

Изображение

Посты: 3889

СообщениеСр окт 02, 2013 19:31 

Изображение

Аскар

It's been there, done that, and is ready to go back for more.

СообщениеСр окт 02, 2013 19:34 

askar-alp™ писал(а):

Аскар

:shock: :shock: :shock:

Нда..Журбинка

СообщениеСр окт 02, 2013 19:37 

Аскар, когда это?

Посты: 3889

СообщениеСр окт 02, 2013 19:55 

Burs писал(а):Аскар, когда это?

Суббота 21.09.2013
Аскар

It's been there, done that, and is ready to go back for more.

СообщениеЧт окт 03, 2013 03:36 

Були на вихідних на Свідовці деякі дашки на вказівниках почали ржавіти
Изображение

Изображение

А ще бачив взагалі без дашка
Изображение

Изображение

Изображение

Посты: 1517

СообщениеПт ноя 08, 2013 14:58 

ту сім"ю ніхто з нас не бачив .... і розмови про їх адекватність - то пусте...
а от питання ... чому з Синяка одна червона марка веде на пол.Хомяків . а ще одна червона на Поляницю ???

СообщениеПт ноя 08, 2013 15:37 

mikha1928 писал(а):ту сім"ю ніхто з нас не бачив .... і розмови про їх адекватність - то пусте...
а от питання ... чому з Синяка одна червона марка веде на пол.Хомяків . а ще одна червона на Поляницю ???

Згідно маркування, яке проводили Карпатські стежки маркер там має бути один.
Ось мапа
http://www.stezhky.org.ua/Content/images/photo/f9a6832a235939e.jpg
то Східно-карпатський туристичний шлях, інших марок там не має бути.

Спуск з полонини Томнатик(маркованого спуску з Синяка на полонину Томнатик не було) колись був маркований зеленим маркером. Я спускався один раз там правда напряму без маркерів з виходом в Паляницю потіком Межений. Бажано пруф фото маркерів.

СообщениеПт ноя 08, 2013 16:23 

на жаль фоток нема... п"ятий день і туман по вуха... провтикав... але було червона марка на Поляницю ... так само як і з-під Бабиного Погара на Буковель...
може то буковельські клієнтів заманюють ??? сам там стратив пів сотки |#smile28| ...

Посты: 204

СообщениеПт ноя 08, 2013 17:09 

До речі, маркування на Синяку в цьому напрямку постиралося, видно лише білі прямокутники (з Малого Горгану на Хом"як нормальне). Крім того, на початоку під"йому зі Столів на хребет Довгої теж не видно.

СообщениеПт ноя 08, 2013 18:26 

mikha1928 писал(а):на жаль фоток нема... п"ятий день і туман по вуха... провтикав... але було червона марка на Поляницю ... так само як і з-під Бабиного Погара на Буковель...
може то буковельські клієнтів заманюють ??? сам там стратив пів сотки |#smile28| ...

За незрозумілі маркери подякуйте Буковелю . Їхні рятувальники вирішили зробити для своїх клієнтів прогулянкові маршрути :evil:

СообщениеПт ноя 08, 2013 19:14 

Попитаю у рятувальтників

СообщениеПт ноя 08, 2013 19:46 

vasjaletsyn писал(а):..рятувальники вирішили зробити для своїх клієнтів прогулянкові маршрути :evil:

Як факт.. Ось пруф - фото на розвилці між пол. Блажів і поворотом на пол.Томнатик в жовтні цього року.

Изображение

А таке на вершині М.Горгану

Изображение

СообщениеСб ноя 09, 2013 00:01 

Це дійсно робота буковельських рятувальників, ближчим часом перевірю і прийму міри, дякую всім за інформацію.

СообщениеСр ноя 13, 2013 10:48 

Товщина сталі в буковельських яка? 1-2 мм?

СообщениеСр ноя 13, 2013 10:52 

dvv писал(а):Один из указателей на Горгане Илемком валяется на камнях.
Другой изрядно пошарпан

Кров'ю серце обливається, коли бачиш такий пошарпаний знак... :evil:
3-4 години його ставиш, а прийде бидло і відчуває обов'язком поставити свій автосик.

Їй-богу, побачу як хтось щось пише на знаку - розіб'ю голову.

Посты: 237

СообщениеВт ноя 19, 2013 21:17 

Спасибо участникам за маркировку троп! Нужная работа, внушающая уважение.- Снял в мае 2013.

Изображение

Изображение

Изображение

http://gorgany.tumblr.com/

СообщениеВт ноя 19, 2013 21:45 

Один из указателей на Горгане Илемком валяется на камнях.
Другой изрядно пошарпан

Изображение
За допомогою саморіза, швейцарського ножика і якоїсь матері в неділю закріпив його назад. Так як поїздка була непланова, то не брав ні інструментів ні дощок. Спробую весною вирватись і його пофіксати, бо дошки вже трохи прогнили і надовго їх не вистачить.

СообщениеСр ноя 20, 2013 20:05 

Изображение

Изображение

був в цьому районі десь 2 місяці тому. Можливо вже ситуація змінилася

Посты: 14

СообщениеЧт ноя 28, 2013 13:39 

OLEG71 писал(а):Були на вихідних на Свідовці деякі дашки на вказівниках почали ржавіти

Мы с Вами там встретились. Вы еще спички просили. )) Я с мужем была (который еще выругался, думая что никого нет вокруг). )))))

mikha1928 писал(а):на жаль фоток нема... п"ятий день і туман по вуха... провтикав... але було червона марка на Поляницю ... так само як і з-під Бабиного Погара на Буковель...

Метка действительно красная. Тоже в тумане блукали. Шли по красной метке с хомяка, и потом на Синяке вышли тоже по красной метке на Поляницу.

СообщениеСб мар 29, 2014 21:18 

Знайшлися дороговкази з Пекла )

Изображение

Валялись в колибі на Бояринській. Сховав в ліску, планую в ті краї ще рвати кігті з Фіцаком, спробуємо прикріпити надійніше. Поговорю з місцевими, звісно, буде несознанка...

Посты: 95

СообщениеПн май 05, 2014 12:09 

Може не туди, аде всеж
Кладка на студенці, впала смерека.
1.05.2014

Изображение

СообщениеПн май 05, 2014 12:21 

над Пеклом на Рущині...
Изображение

вказівник н Тавпиширку-Рогодзи відірваний... я його почепив просто на гачок...
Последний раз редактировалось mikha1928 Пн май 05, 2014 20:18, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 1

СообщениеПн май 05, 2014 12:25 

1 травня спланували одноденний маршрут: Кривопільский перевал - пол.Веснарка - г.Кострича - г.Кострич - г. Костриця - г.Гига - с.Красник.
Маршрут (червоний маркер) із самого початку дуже добре промаркований аж до місця, де він перетинається із синім маркером.

Після г.Кострич дійшли до вказівника (пол. Болота, с. Красник,..), пішли в напрямку с. Красник. Через ~500м маршрути перетинаються (червоний і синій маркери). Після цього місця червоного маркера більше не вдалося знайти. Пішли далі по синьому маркеру, сподіваючись, що він виведе на Кострицю. Там де стежка почала йти вниз (до с. Великий Ходак), я ще дейкий час шукав шлях на Кострицю, але так і не знайшов маршрут (в лісі маркера також немає). В результаті довелося спускатися у с. Великий Ходак (синій маркер). До речі, внизу після виходу з лісу синій маркер є на тині, після чого він знову зникає, і нам довелося лазити через тини інтуітиівно, через приблизно 30 хв. знову знайшли той синій маркер і вийшли до дороги.

Мені цікаво, як після г. Кострич дійти до Костриці, щоб потім спуститися в с. Красник, а не спускатися в с.Великий Ходак.

Посты: 73

СообщениеПн май 05, 2014 19:11 

Біля оз. Синевир, де сходяться жовтий і синій маршрут, така ситуація із вказівниками:

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеПн май 05, 2014 21:34 

Sugar писал(а):Може не туди, аде всеж
Кладка на студенці, впала смерека.
1.05.2014

О-хо-хо... навіть року не встояла.... Так тяжко робили....

Посты: 4

СообщениеВт май 06, 2014 13:59 

Были 02.05.2014 под г.Ротило. Столб с указателем упал. (Столб с указателем 600м до Ротило. Стоит посреди полянки на маршруте.)
Попытались поставить, привалили камнями. Поставили - но не очень надежно.
Там нужна лопата чтоб его вкопать глубже. Кто будет идти туда - плз. захватите саперку и вкопайте. |#smile807|

СообщениеВт июн 10, 2014 17:05 

Изображение
Ось це - вершина Негровця... А стовп щез :(

СообщениеВт июн 17, 2014 14:14 

Ось крайні фотки кладки на СКТШ на потоці Студенец. Мостик ходибельний у суху погоду, у мокру - не дуже. Велика повінь його звісно завалить. Але час покаже.

Изображение

Изображение

Изображение

Фотки надав Славік Туренко

Посты: 1223

СообщениеВт июл 01, 2014 23:39 

Пікуй 28.06.2014

Изображение

Изображение

СообщениеПт июл 04, 2014 13:23 

Изображение
Екологічна стежка навколо Грофи

Повертався з акції по відновленню будиночка під Буштулом екологічними стежками (схилом Паренок, схилом Грофи). Побільшало завалів (особливо критичнобуреломна ситуація на райштоку біля урочища Став) і непоправима трагедія на участку райштоку (відмітив на мапі) - вирубка, що знищила мальовничу стежку (вказівники) і купу лісу :( Якщо не помиляюсь, то це територія заказника

Изображение
Початок вирубки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Кінець вирубки й продовження стежки

Изображение
Мапа проблемних місць

Посты: 59

СообщениеПн июл 14, 2014 13:29 

Изображение

СообщениеПт июл 18, 2014 22:20 

vasjaletsyn писал(а):ґрофа

ну це походу ще стара вирубка, про яку сигналізував Перепелюк і Кравчук десь рік тому. Я тоді був пішов з Плісця, але верхнім райтштоком і її промазав, зате причепив таблицю заказника на смереці там, де 1272. То було в листопаді.

Тут згадували також про свіжу вирубку в районі Коня.

Про цю та про свіжу ми сигналізували у відділ охорони лісів Чаїнському О.О., на що отримали нечленороздільну відповідь. Я Фіцаку сказав: ще один такий зруб - заява в природоохоронну прокуратуру.

СообщениеВт июл 29, 2014 16:16 

На перевале Прислоп.

Изображение

Посты: 341

СообщениеЧт авг 14, 2014 14:02 

Изображение

Посты: 662

СообщениеПн авг 18, 2014 09:28 

Боржава, гора Великий верх
Табличку шукав, не знайшов.

Изображение
http://stezhky.org.ua

СообщениеПн авг 18, 2014 15:45 

Там не одна табличка була, і стовп теж явно не сам впав.

СообщениеПн авг 18, 2014 18:12 

Burs писал(а):Там не одна табличка була, і стовп теж явно не сам впав.

Судячи з погнутого козирка я теж зробив висновок що впав він не сам. Але там буває багато матраців, тож не дивно.

СообщениеСр авг 20, 2014 15:23 

Справа навіть не в погнутому дашку, його якраз погнути не тяжко, буває що гнуться від обледеніння. І стовп можна при бажання розхитати і вирвати, як його не бетонуй, от наприклад коли минулого року монтували вказівники стовпчик під Великим Верхом (зі сторони Стоя) знайшли метрів 30 ніжче на схилі, причому бетону на ньому стільки що 3є здорових мужиків його підняти не могли, витягували лебідкою:

Изображение

Изображение

Але, напрягає інше: на стовбі відсутні вказівники разом з кріпленнями! А їх без інструментів зняти не представляється можливим, я їх вішав тому знаю про що говорю, таблички можна погнути, можна відірвати від кріплень, але відкрутити кріплення без ключів навряд чи вдасться. Це наводить на думку що зроблено це було навмисно, от тільки не зрозуміло з якою метою.

Изображение

СообщениеСр авг 20, 2014 15:28 

ОГОЛОШЕННЯ!
За конкретну достовірну інформацію про того хто нищить стовпчики і вказівники на Боржаві винагорода 3000 грн.
Звертатися до мене особисто.

Изображение

СообщениеСр авг 20, 2014 17:00 

1000 зверху.... |#smile503|

СообщениеСр авг 20, 2014 21:28 

Бачу скоро буде економічно вигідно влаштовувати засідки на виродків і здавати їх в обмін на бабло. А що, у разі позитивного результату дорога, харчі, патрони відіб"ються - сума немала.

СообщениеПт авг 22, 2014 10:51 

Давай бабло мені. Я знаю хто то. То місцеві козлопьорди, які возять матрасів наверх УРАЛами і ЗІЛами. В них є причини переживати, що розвиток туристичного руху переб'є їм бізнес.

СообщениеПт авг 22, 2014 17:54 

Адреса-явки-паролі (прізвища-імена). А то можуть постраждати невинні..

Посты: 2253

СообщениеСр авг 27, 2014 19:53 

Источник: http://eurotourist.club/viewtopic.php?f=10&t=64582&p=659278#p659278

Изображение

Burs писал(а):ОГОЛОШЕННЯ!
За конкретну достовірну інформацію про того хто нищить стовпчики і вказівники на Боржаві ...

Полагаю, Burs'у и Ко нужно добавить фразу "и везде на СТЕЖКАХ" и организовать фонд по отлову этих членистоногих тупорылов...
От себя добавлю 500 за достоверную и подтверждённую инфо о тех (о том), кто изувечил указатель "Урвище Пекло"

СообщениеПт авг 29, 2014 16:49 

vasjaletsyn писал(а):

Екологічна стежка навколо Грофи

Так, пройшовся там. Реально навалило лісу в районі ключового поворота серпантину райтштока. Аж сам зблудив )))

Почепив знак заказника на вході екостежки зі зрубу. Тепер з нової дороги видно куди повертати на райтшток.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Даний знак потенційно може зупинити лісогубів, якщо вони поткнуться сюди ще раз. Принаймні лісотехнік, який ходить з ними для позначення лісоділянки, мав би це зробити.

Але наскільки ситуація катастрофічна, я зрозумів після розмови з єгерями Піскавського лісництва (один серед яких - старший Володимир Кос).

Приблизний діалог:

Є: Ото вище стежки суханів (сухих дерев - прим. ТС) багато, треба дати знати, щоб тут виділили участок під рубку.
СЄ: Е, впруться в санітарну рубку, а вона нічого не дасть. Жучок кинеться і хана всьому лісу.
Я: Стоп, а нічо, що тут заказник "Ґрофа" вище райтштока?
Є: Який ще заказник? Де Ґрофа, а де ми? (зустріч була в районі Малої Попаді)
СЄ: Ну то ми стежку посунути можемо...

Я: Ну то ж ви єгері, ви в першу чергу зацікавлені, щоб тут ліс був, аби звірина була, аби ви мали куди йти гриби збирати...
Є: Ми собі знайдемо, звір нікуди не дінеться.
СЄ: Цим лісова охорона займається, це не наше діло.

І це люди, основне завдання яких - охорона лісів і звірини.

Народ, я реально обдумую документи в прокуратуру. Це бидляцтво можна лише так викорінити. Залишилось дочекатись третього китайського "заходу" в заповідник. Справа програшна, але шуму наробити можна будь-здоров!

П.С. За саморізи прошу дуже не копати - забув дріт вдома.

СообщениеПт авг 29, 2014 18:29 

Саморізи то фігня. А доки в прокуратуру треба, але так щоб прокуратура з ними судилася а не ти.

СообщениеПт авг 29, 2014 18:50 

Burs писал(а):Саморізи то фігня. А доки в прокуратуру треба, але так щоб прокуратура з ними судилася а не ти.

Ми можемо виступати як співпозивач в процесі

СообщениеСр сен 03, 2014 14:54 

Изображение

Неподалік від Догяски (ішли в бік Чорної Тиси)
27 липня

Посты: 111

СообщениеЧт сен 04, 2014 12:49 

Losth писал(а):
Burs писал(а):Саморізи то фігня. А доки в прокуратуру треба, але так щоб прокуратура з ними судилася а не ти.

Ми можемо виступати як співпозивач в процесі

На мою думку всі ці розмови про позови в прокуратуру не мають ніякого змісту. Справа в тому, що перегінські "керони" не зможуть спати спокійно доки в Карпатах ще десь буде рости хоча б одна ялиця, котру можна зрубати і продати за доляри. За влади Польщі і "клятих москалів" теж ліс рубали, АЛЕ ж і САДИЛИ новий. Були розсадники (шкілки), де приходилось свого часу і мені школярем працювати. Була і відповідна технологія, зруби обов'язково очищалися від гілок щоб не заводились шкідники. А за незалежної України спочатку похерили (розікрали на стовпи) австрійцями побудовану вузькоколійку а потім варварським способом стали буквально нищити карпатський ліс. В цьому бізнесі крутяться досить "грубі" гроші і всі суди з прокуратурою дуже легко купуються. А незабаром ситуація може стати і взагалі катастрофічною, якщо Росія вижене з Красноярського краю десятки бригад наших заробітчан - лісорубів. І тоді куди вони підуть з своїми бензопилами ...??? Питання риторичне.

СообщениеЧт сен 04, 2014 21:13 

Просветил.
Лечь, не встать.
Всем забить на все и ничего не делать. Все равно все куплено/продано и не успокоятся.
Таких "умных" отзывов в каждой кухне квартир полно.
Оправдывает собственную бездеятельность с умным видом.
Звыняйте за грубость тона, но не надо этих пустых "просветительских" постов. Пожалуйста.
Коль нечего сказать инициативным людям в помощь, лучше промолчите. Плизззззз.

СообщениеПт сен 05, 2014 01:52 

Зря на человека наехали, во многом он к сожалению прав, "кероны" это конченые сволочи, однажды даже челивека убили который добивался поднятия цен за срубленый лес до адекватного уровня. Так что это не шутки. А с лесами сейчас катастрофа, пользуются ситуацией в стране, вырубки просто безконтрольные.

СообщениеПт сен 05, 2014 06:02 

А я и не говорил, что он совсем не прав. Просто сказано то, что известно всем и каждый может эту правду говорить, и на кухнях рассказывают. Людям, пытающимся сделать хоть что-то, это не поможет, а инфантильности в умы молодежи добавляет.
Много тех, кто подобное говорит. Мало тех, кто хоть что-то делает.
Считаю, что если уж и говорить инициативным людям что-то, то говорить нужно им в помощь, а не то, что они и так давно уже знают.

Посты: 233

СообщениеПт сен 05, 2014 12:22 

Пройшов на Незалежність з дружиною з Верховини у Космач через Білу Кобили і Лисину Космацьку. По всій протяжності маршруту було лише ДВІ вирубки, і навіть не суцільні. Дивишся зверху на навколишні гори не жахаєшся так як в Осмолоді. ЧОМУ??? Стовпці, що під Ротилом, в плачевному стані, один (ближче до Ротила) ледве вже стоїть (за словами наших друзів, що ми зустріли у хаті), минулому році, я його піднімав, троха камінням приклав
Изображение
той стовп, що біля хати, взагалі валяється, таблички понищені, коні його товчуть.

Посты: 99

СообщениеСр сен 17, 2014 08:51 

Центральні Ґорґани.
Червоний маркер від пол. Малиновище до гори Шиворис.
Зараз там вирубка, лишилися лише два маркери на усю ділянку. Плюс до того велика кількість нових доріг.

Ур. Пекло - пошкоджений стовчик (сталося нещодавно, ще у серпні був цілим), лишилася лише стрілка зеленого маркера.

СообщениеВт сен 23, 2014 09:00 

Sugataua писал(а):Ур. Пекло - пошкоджений стовчик (сталося нещодавно, ще у серпні був цілим), лишилася лише стрілка зеленого маркера.

Будь-ласка, уточніть, наскільки пошкоджений (відсутній, хитається, зігнутий 90 град, вирваний з землі)

СообщениеЧт сен 25, 2014 15:33 

Сховав навесні на краю пол. Боярин три дороговкази, які перед тим виявив у хаті. Сьогодні прийшов забрати - тю-тю... Грибники не побрезгували прихватизувати 2 кг заліза

СообщениеВт сен 30, 2014 14:19 

Losth писал(а):....
Будь-ласка, уточніть, наскільки пошкоджений (відсутній, хитається, зігнутий 90 град, вирваний з землі)

не знаю , що там зараз ... але ще перед майськими та було -

Изображение

СообщениеЧт окт 02, 2014 16:40 

стан цього вказівника майже ціле літо такий.

Администратор
Администратор
Посты: 1063

СообщениеСб ноя 01, 2014 19:39 

Тему почистила.

Модераторы, пожалуйста, обратите внимание.
Если в первом же сообщении участника содержится видеоролик - в 99% случаев это спам.

СообщениеСр ноя 19, 2014 14:11 

Прошелся Запрутскими Горганами. Под Ротыло увидел такую картину.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Указатель изначально был хреновато вкопан, и его завалили (пристрелили) без труда.
Поскольку лома и лопаты не было, привалили камнями и надеемся на снег.

СообщениеСр ноя 19, 2014 19:37 

Изначально я його вкопував нормально, а сусідній стовп изначально нормально вкопував Василь Фіцак і він теж впав. Не виключено що це сталось "завдяки" худобі (коні або корови) - читайте вище пост Романа Романіва про ці стовпці.
Але в обидвох випадках відбувається констатація факту членами нового товариства КС і пишеться що більше нічого не можна було зробити |#smile805| Риторичне запитання що до того хто має прийти і нормально зробити...

Посты: 2635

СообщениеСр ноя 19, 2014 19:44 

Василь Гутиряк писал(а):Риторичне запитання що до того хто має прийти і нормально зробити...

Бандера?

СообщениеСр ноя 19, 2014 20:37 

Василь ну не треба починати про нове товариство. Чесно, вже якось тойво.. в общем, при зустрычы, ттвоя позицыя зрозумыла.

СообщениеЧт ноя 20, 2014 13:00 

|#smile545| Пацани треба жити дружно

СообщениеЧт ноя 20, 2014 17:58 

Діма, я НІКОГО не чіпав і не робив зауважень щодо їх роботи. ТОму краще зверни увагу на своїх колег. А то виходить що скалку видно в чужому оці, а колоди в своєму ні. Спробуйте бути об'єктивними і подивитись що було зроблено по цій темі - у вас був еко-бограч, буд-бограч - коли ж прийде черга марко-бограчу? |#smile805|
Таблички для ур.Пекло в мене стоять готові вже другий тиждень. Я зможу їх поставити тільки коли снігом замете стежки і я не буду мати можливість досліджувати стежки на карти

СообщениеЧт ноя 20, 2014 18:19 

Пане Василю, а чи будуть видаватись карти Львівської області?

Степан Цюпків (м. Сокаль)

СообщениеЧт ноя 20, 2014 19:34 

Не хотів би піднімати цю тему, але відповім.
1. По перше, slv і Ко йшли собі на колиби поматраснічати і побачили впавший слуп. Будучи нормальними пацанами, вони його підняли, і закріпили як могли, виходячи з наявних засобів. Ще висловили припущення, що він був хєрово поставлений. Причому написано це не в докір, а як констатацію факту. Хоча корінь проблеми у місцевих бидлюках, які стріляли по стовпу. Думаю, якщо б він зразу не впав, то з нього зробили б решето, що в принципі проблему не міняє.
Але в обидвох випадках відбувається констатація факту членами нового товариства КС і пишеться що більше нічого не можна було зробити |#smile805| Риторичне запитання що до того хто має прийти і нормально зробити...
-______________________________________________
Вони НЕ йшли СПЕЦІАЛЬНО ставити стовпи, поновлювати маркування абощо. А просто пофіксали те, що помітили. Вірю, що Славік і Ко нічого більше не змогли зробити. А що, вони мали спуститись в село, знайти нормальну лопату, купити цемент і забетонувати стовп?
Хтось має прийти і нормально зробити. Тепер ми знаємо, що є проблема, значить хтось з нас поїде і зробить. Скоріш за все у 2015 році, впишемо це в план робіт.

2.Еко-бограч, буд-бограч. Ти про що? Що форумчани запропонували замість просто прийти і зварити бограч ще й корисне щось зробити? Супер, молодці. А буд-бограч це про акцію під Буштулом? Так це була просто ідея одної людини, щоб вечерком було що їсти після напруженого дня. Вдалося поєднати приємне з корисним. Марко-бограч? Навіщо? Чи це сарказм?
Чи ти маєш на увазі, що ми йдемо трохи не тою дорогою? Колиби, сміття, екоакції треба херяти, а займатись маркуванням? ОК, врахуємо.
Последний раз редактировалось Ymka Пт ноя 21, 2014 02:45, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 259

СообщениеЧт ноя 20, 2014 19:57 

Хлопці не сваріться, все потрібно !!! І еко і марки і хатки. Скільки раз я вже вам заочно дякував !!! За маркування що дає надію на маршруті, за хатки що зігрівають, і за чисті стоянки, що радують око ! Моя порада вам- відкрити рахунок, щоб такі як я змогли вам віддячити вам не тільки заочно чи морально, але й МАТЕРІАЛЬНО ! На розвиток тої титанічної справи що ви започаткували ! Можливо і я до вас приєднаюсь, лише підкажіть як це зробити !

СообщениеЧт ноя 20, 2014 20:44 

Та ладно, то не сварка, а така собі дискусія, в якій, як відомо, народжується істина.
Моя порада вам- відкрити рахунок, щоб такі як я змогли вам віддячити вам не тільки заочно чи морально, але й МАТЕРІАЛЬНО ! На розвиток тої титанічної справи що ви започаткували ! Можливо і я до вас приєднаюсь, лише підкажіть як це зробити !

Дякую за слушну пораду, все вже є.
Ось наш сайт:
На головній сторінці справа є вкладки Допомогти нам: http://stezhky.org.ua/dopomogty-nam, де є рахунок і тп
а також Приєднатися до нас: http://stezhky.org.ua/pryyednatysya-do-nas

СообщениеЧт ноя 20, 2014 21:25 

Дякую за інфу ! В мене зараз зявиться більше часу, тож на вилазки міг би виходити. Напрям - без різниці. Робочі руки завжди пригодяться.

СообщениеЧт ноя 20, 2014 23:07 

Супер!. Тільки от зима скоро почнеться, на цю зиму робіт майже немає, хіба так по дрібному - пару пічок занести, підбити підсумки року діяльності і так далі. Тим не менше, дякую за кооперацію, роботи є дуже багато і на роки.

СообщениеЧт ноя 20, 2014 23:17 

До Діми як професійного менеджера:
Дана тема почата май 21, 2013 - хтось робив аналіз того скільки написано за цей час а скільки зроблено? Чи це пишеться тільки для того щоб написати? Ти пояснюєш поступок Славіка, але я бачу проблему в іншому.
Колись такі речі ми робили тихо - зізвонювались декілька осіб, все зробили і тільки потім могли про це написати - користуйтесь, ми це зробили! Карпатські стежки стали відомими завдяки результату, а не піару! Невже тепер члени організації не можуть донести проблеми в закритому форматі організаторам і треба це публічно висвітлювати? Чи може причина таки в іншому?
Мабуть не тільки мені здається що інтернет-активні організатори товариства на даному етапі перш за все керується гаслами "Піар - наше всьо" і "Хто не з нами той проти нас" - чому ж розумні зауваження дописувачів так приймаються "в штики"? Саме про це була попередня дискусія щодо сміття в Карпатах і нерозуміння між вами і прикрим американським українцем.
Я знаю про всі проблеми в цьому плані і те, що є різниця в тому щоб зібрати людей на бограч-паті чи СИСТЕМАТИЧНО займатись цими напрямками. Хоча мені завжди більше подобалась робота невеликими групами, а не масовки (це ще й екологічно правильніше |#smile805| .
Але саме для системної роботи була створена нова організація! Системна для мене приблизно означає, що коли я повертаюсь з останнього виїзду (як правило щотижня в сезон без снігу), то мені відразу задають питання - куди нам треба поїхати наступного разу |#smile805| . Не ХОЧЕШ поїхати, а ТРЕБА поїхати! Хотіти я можу тільки взимку...
Я цим жив і живу, але ви можете мати свою думку. Для мене піар ніколи не був важливим і я працював на результат - ну не люблю я коли багато писанини але мало справ |#smile805| Ви можете мати свій погляд на розвиток організації але публічна сторона діяльності, на мій погляд, має бути не така агресивна. Мабуть найбільш правильно в даній ситуації почути думку не членів організації "Карпатські стежки" - можливо в уже в створеній для цього темі. Хоча часи зараз не ті щоб обговорювати такі речі...

СообщениеЧт ноя 20, 2014 23:48 

Василь Гутиряк писал(а):Я знаю про всі проблеми в цьому плані і те, що є різниця в тому щоб зібрати людей на бограч-паті чи СИСТЕМАТИЧНО займатись цими напрямками. |#smile805|

Відповідатиму за свій напрямок

2010 - Екоакція Хомяк (організатор)
2011 - Екоакція Хомяк(орагінзатор)
2012 - Екоакція Рущина (волонтер в складі фундації КС)
2012 - Екоакція Соколине око (орагнізатор)
2013 - Екоакція Боржава (волонтер в складі фундації КС)
2013 - Екоакція Писаний Камінь (ораганізатор)
2014 - Екоакція Квадрат (14-15 червня - організатор)
2014 - Екоакція Квадрат + Бребенескул (2-3 серпня співорганізатор)
2014 - Екоакція Несамовите (співорганізатор)

"Цыплят по осени считают" Наступного року організуєм ще більше. І я впевнений, що зможемо проводити як і масштабні акції, так і акції невеликими групами. Благо людей, які хочуть щось робити, вистачає.

СообщениеПт ноя 21, 2014 09:36 

Все ніби правильно написано за виключенням того, що Василь Гутиряк просто відмовився від подальшої роботи в організації. Ви знаєте чому це відбулося, але не вказуючи причини - тут виглядає що Гутиряк вас просто кинув. Це тільки підтверджує те, про що писалось вище. Про таблички Саша ти знаєш давно і знаєш скільки часу ти їх збирався не те що зробити, а тільки намалювати. Вся правда в не озвучених дрібницях...і тому не бачу сенсу продовжувати дискусію

СообщениеПт ноя 21, 2014 11:14 

На тревелі скоро доведеться робити ще і окрему тему для перенесення туди холіварів про Карпатські Стежки. Хоча модератори здається уже давно змирилися і особливо не журяться цим всім офтопом.

Тему створив Treker для збору інформації про пошкодження знакування при цьому наголосив що
Treker писал(а):Ця інформація дасть можливість своєчасно реагувати на першочергові проблеми маркування, підтримувати в порядку туристичні маршрути

Проте може виникнути думка що хтось бере на себе зобов'язання власне "своєчасно реагувати". Враховуючи що Treker зараз є членом Ради ГО Туристичне товариство «Карпатські стежки» (хоча на момент створення теми таким не був) логічно припустити що цей хтось і є вищезгадана ГО.
Василь Гутиряк з таких міркувань і виходить у своїх повідомленнях.

Василь Гутиряк, я розумію Вашу позицію і в певній мірі навіть розділяю, тому сам тут ніколи не пишу про виявлені мною пошкодження знакування, а стараюся одразу на місці зробити що можна, а згодом в разі необхідності повернутися і зробити так як треба. Щодо самої теми на цьому ресурсі я Вам уже особисто казав, повторю для всіх:
інформацію збирати можна і треба, але це не означає що одразу ж по поступанню повідомлення повинна виїжджати оперативна команда і усувати проблему. Звісно це було би чудово, але треба виходити з реалій, а реальна ситуація, Василь Гутиряк, Вам відома як нікому. Тому прошу Вас утриматися від тонко поставлених на загальному форумі риторичних запитань, які провокують зайві дискусії, бо в разі коли є що сказати Ви чудово знаєте кому подзвонити/написати.

В той же час звертаюся до Treker, Ymka та інших комрадів з проханням не вступати в обговорення роботи нашої організації з Василем чи будь ким іншим на відкритому форумі, розумію що деякі речі задівають і обурюють, але для вияснення стосунків є приватна переписка, Василь Гутиряк тут не зареєстрований, але пошта його у вас, любі друзі, є. Треба розуміти що людям далеким від роботи Карпатських Стежок читати такі речі неприємно і нецікаво.

Загалом щоб всі правильно розуміли що коїться з маркуванням в Карпатах і про що тут сперечаються, спробую коротко пояснити.
Починаючи з 2001 року станом на сьогодні в Українських Карпатах прознаковано уже майже 2500 км маршрутів по колірній системі, крім того є ще номерні жовті маршрути у Львівський області і донедавна були в інших (наприклад маршрут по кордону Закарпатської області з Румунією, який минулого року успішно замінили червоним з нормальними вказівниками). Переважну більшість робіт по знакуванню було виконано Фундацією "Карпатські стежки" на чолі з Василем Гутиряком, але не без участі багатьох інших. Проте суть роботи фундації була в пошуку фінансування на створення маршрутів, в основному кошти надходили від місцевих адміністрацій і із закордонних грандів. Проте такі цільові гроші надавались виключно на створення маршрутів, але не на утримання і відновлення. Відповідно відновленням якщо і займалися то виключно на ентузіазмі і у вільний від решти робити час. А для того щоб підтримувати маршрут в належному стані його треба відновлювати (прочищати буреломи в лісі, поновлювати маркування, міняти зіпсовані вказівники тощо) хоча би раз в 3 роки. Взагалі передбачалося що цим мали би займатися працівники природоохоронних установ на території яких прокладалися маршрути, ну але тут без коментарів... І лише минулого року були проведені масштабні роботи саме по відновленню маршрутів в районі Братківської і в районі Осмолоди, причому перші були виконані активістами виключно на громадських засадах, а необхідні матеріали і паливо оплатили інші активісти. Але ще залишаються багато маршрутів, які потребують капітального відновлення і належного утримання.
Це і було одною з причин реорганізації Івано-Франківської регіональної фундації "Карпатські стежки" в громадську організацію «Туристичне товариство «Карпатські стежки». Ідея в тому що завдяки членським внескам можна забезпечити регулярне фінансування утримання туристичної інфраструктури в Карпатах.

Ближчими роками ми плануємо повністю відновити наявні маршрути і налагодити їх сталий моніторинг і утримання. Реалізувати це будемо шляхом залучення волонтерів, тобто за окремими людьми будуть закріплені окремі маршрути, які вони будуть регулярно перевіряти і доглядати. Такий підхід дозволить не запускати шляхи до стану в якому їх треба фактично з нуля прознаковувати. Але перед цим багато маршрутів ще доведеться відновлювати з плачевного стану. А для цього треба дуже багато часу і спеціально навчених людей. Справді за трошки більше як рік діяльності нової організації порівняно з напиши досягненнями по напрямкам відбудови притулків і екології об'єм роботи по маркуванню не такий же великий, але і в тому напрямку зроблено багато роботи. Зараз у нас поки що достатніми навичками для якісного маркування володіє на разі лише одна людина. Тому наступний сезон ми почнемо з тренінгу по маркуванню. Тож все буде, але не одразу. І варто враховувати що всі роботи поки що ведуться на громадських засадах .
До речі коли формувалася команда нової організації передбачалося що Василь Гутиряк буде займатися маршрутами, якщо бути зовсім точним він сам відмовився від керівництва організацією і виявив бажання займатися тільки маршрутами і картами. Але невдовзі Василь за власною ініціативою вийшов з Ради товариства, цим самим дуже ослабив напрям маркування у нашій діяльності, причини він може озвучити сам, якщо захоче. Я ні в якому разі нікого ні в чому не звинувачую, просто констатую факт. Цього року Василь продовжив займатися прокладанням нових маршрутів за підтримки посольства Чехії, а уже їх утримання довіряє нам.

Перепрошую за багато тексту, старався коротко внести ясність в тему. Якщо щось не зрозуміло, питайте.
І звісно продовжуйте повідомляти про пошкодження знакування.

Бурсанов Олесандр, заступник голови громадської організації «Туристичне товариство «Карпатські стежки».

СообщениеПт ноя 21, 2014 11:23 

Василь Гутиряк писал(а):Таблички для ур.Пекло в мене стоять готові вже другий тиждень. Я зможу їх поставити тільки коли снігом замете стежки і я не буду мати можливість досліджувати стежки на карти

Василь, хороша новина, але можна було про це сказати коли вони були готові, наприклад мені ;)
Щодо решти потоку ваших упереджених висловлювань, коментувати тут не буду, вони мало чим відповідають дійсності. Але на далі змушений буду такі речі чистити в межах правил форуму.

Якщо ж лише в контексті цієї теми, то поставтесь простіше, люди всього лише діляться інфою.

Дерев'яні стовпчики на майбутнє будемо руберойдом обмотувати там де вони контактують з землею, бо перегнивають з часом і відламуються акурат з рівнем землі. А там де є худоба, хіба обгороджувати їх доведеться, інакших варіантів у мене немає.

СообщениеПт ноя 21, 2014 11:26 

А на рахунок вкопування - пишу те, що бачу as is. Не критикую.
Безпосередньо перед Ротило

Изображение

Изображение

Вказівник хитається від легкого дотику - вкопаний десь на 40 см. Тому його якась худобина, почухавшись, може завалити.

Посты: 233

СообщениеСб ноя 22, 2014 12:59 

А достатньо вже виносити сміття з хати....Є приват, є мейл, є мобільні, вкінці то кінців.
Моя особиста думка, що тема була відкрита вірно, треба знати, де що поправити, відремонтувати, встановити на місце.... А зломом, чи з саперкою до горів просто так не ходимо...Пропоную РАДІ ТОВАРИСТВА просто брати це все на замітку і планувати роботу, гадаю, що тема для цього і створена

СообщениеСб ноя 22, 2014 16:58 

І я такоЇ думки Молдець Ромко

СообщениеПн ноя 24, 2014 13:48 

Роман Романів писал(а):А достатньо вже виносити сміття з хати....Є приват, є мейл, є мобільні, вкінці то кінців.
Так то воно так, але справа в тому що сміття немає, а його намагаються зобразити.

Роман Романів писал(а):Моя особиста думка, що тема була відкрита вірно, треба знати, де що поправити, відремонтувати, встановити на місце.... А зломом, чи з саперкою до горів просто так не ходимо...Пропоную РАДІ ТОВАРИСТВА просто брати це все на замітку і планувати роботу, гадаю, що тема для цього і створена

Думка правильна, так і робимо |#smile805|

СообщениеСр ноя 26, 2014 00:05 

повертаючись до теми :
на Великому Верху ( Боржава) були стрілки ???

Изображение

СообщениеСр ноя 26, 2014 00:56 

mikha1928 Були, фотку саме цього стовпа з табличками знайти не можу (ми там обідали, можливо тому збилися і не сфоткали), але вони були, інфа 100%, сам гайки закручував :) тут можна подивитися фото
Потім стовп завалили невідомі, таблички тоді пропали, про це можна почитати вище в темі. Стовп забетонували. А самі вказівники поки що не повішали, бо на разі немає самих табличок. Там довга історія, вони робляться в Чехії, але завжди були затримки з виготовленням, а зараз взагалі не виходить купити, тому вирішуємо питання про виготовлення їх в Україні.

СообщениеСр ноя 26, 2014 08:44 

Изображение

СообщениеСб ноя 29, 2014 22:10 

Изображение

Изображение

Изображение
місце де знаходиться даний вказівник
ще добре було б промаркувати маршрут до г. Явірник Горган 1467м., Якщо йти від с.Микуличин маршрут йде до пол. Явірник, а потім вниз до Яремче. І дальше стежок таких явних немає.

СообщениеПн дек 01, 2014 19:40 

Браконьєри просто охреніли вже...

СообщениеСр дек 03, 2014 18:06 

Тему почистив і на далі офтоп буде видалятися.

СообщениеВс янв 04, 2015 19:45 

Всім привіт! .дуже прошу всіх мандрівників по можливості очищати від намерзлого снігу та льоду вказівники, стовпчики, таблиці. Часу це багато не займає, але в майбутньому спрощує роботу по їх відновленню. Так як складні метеорологічні умови Карпат сприяють швидкому зношенню вказівників та таблиць. Дякую.

Посты: 1498

СообщениеПн янв 05, 2015 13:16 

Ymka писал(а):Всім привіт! .дуже прошу всіх мандрівників по можливості очищати від намерзлого снігу та льоду вказівники, стовпчики, таблиці. Часу це багато не займає, але в майбутньому спрощує роботу по їх відновленню. Так як складні метеорологічні умови Карпат сприяють швидкому зношенню вказівників та таблиць. Дякую.

|#smile566|, будем в середине февраля на ЧХ

СообщениеПн фев 16, 2015 10:55 

Прошел Черногору с 10 по 14 февраля. На обсерватори, Говерле, Петросе столбы-указатели в норме - там народ шастает.
А вот на хребте с туристами сложнее. 2 столба уже чистить поздно. (Может и больше - не все можно увидеть).

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеПн фев 16, 2015 13:03 

Нікому не потрібні дашки зіграли в ящик

СообщениеПн фев 16, 2015 13:09 

Саме цікаве, що дерев2яні стовпи так не обмерзають...

СообщениеПт мар 13, 2015 22:33 

в 2012 на Великому Котлі був такий стовп

Изображение

Зара був там-вершина лиса, без вказівника

Изображение

може зігнутий під снігом ?

СообщениеПт мар 13, 2015 22:35 

Куррррде...відей..

СообщениеПт мар 13, 2015 22:42 

Treker писал(а):Куррррде...відей..

Пішьов на ґаздівство ? Чо має дурно стрипіти !

СообщениеПт мар 13, 2015 22:49 

Ає..він дес валєєси внизу. Тре буде рисканути за ним.

СообщениеПт мар 13, 2015 22:58 

Єк в бік Ворожеськи звіяло то траба з долини шукати, а єк в бік Крачунєски то можна згори. Али най сніг си стопи, бо зари фисть намело. Можна политіти разом з опоров під ногами ))) Катаютси вуйки і бахурці на одні і двох дошках, али в бік Ворожеськи бояси злітати. Давав піїсєтку ніхто ни повівси )

СообщениеСб мар 14, 2015 12:03 

Звіяти не могло, лічно бетонував, то тіки помогли.

СообщениеСр апр 08, 2015 13:50 

На роздоріжжі червоного і жовтого маркерів дорогою до Костричі

Изображение

СообщениеСр апр 08, 2015 13:53 

Bruklin писал(а):На роздоріжжі червоного і жовтого маркерів дорогою до Костричі

ти про букви ???
а якщо про саморізи ??? то нормальна практика ...

СообщениеВт апр 14, 2015 21:20 

саморізи - це неправильно як на мене, але ставити стовп на кожен дороговказ не завжди є можливість (не всюди це можливо, не завжди є можливість). Викопування ями під стовп також нищить рослини і коріння. Попри таку "вандальність", дерево від саморізів страждає мінімально. Останні кілька років намагаюсь прикручувати таблиці і таблички дротом.

СообщениеВс апр 19, 2015 16:50 

Волова. Гарне лісництво, гарне село, але б..ть кому мапа заважає ? Хто боїться інформації про маршрути ? Нема слів-суцільні емоції
Изображение

СообщениеПн апр 20, 2015 14:02 

Ну от свіжий приклад від Фіцака: Ангелівська домниця, 2011 р. провели благоустрій, відкрили об'єкт для туристів. Якесь чмо відтак графіті написало на стіні своє dog-style мічення території. Пішли хлопці почистили, напис прибрали. Прийшло чмо вдруге, з таким самим балончиком, написало те саме, але вже вище - аби тяжче було зчистити.

Ну як боротися з рефлексами? Весь світ має знати, що він - чмо? Це ж треба спеціально з собою балончик возити... Імхо, таких треба зразу дезактивовувати на місці. На очах у інших. Один рефлекс прибирати іншим.

СообщениеПн апр 20, 2015 14:06 

Чим можна зняти фарбу ? На травневі буду там же спробую почистити.

СообщениеПн апр 20, 2015 14:27 

Чмо піймати і в домну скинути. В діючу. |#smile703|

СообщениеПн апр 20, 2015 16:29 

Losth писал(а):Ну от свіжий приклад від Фіцака: Ангелівська домниця, 2011 р. провели благоустрій, відкрили об'єкт для туристів. Якесь чмо відтак графіті написало на стіні своє dog-style мічення території. Пішли хлопці почистили, напис прибрали. Прийшло чмо вдруге, з таким самим балончиком, написало те саме, але вже вище - аби тяжче було зчистити.

Ну як боротися з рефлексами? Весь світ має знати, що він - чмо? Це ж треба спеціально з собою балончик возити... Імхо, таких треба зразу дезактивовувати на місці. На очах у інших. Один рефлекс прибирати іншим.

Он потом назло будет писать везде, где только сможет. Лучше "уговорить" его, чтобы он все за собой вытер - на глазах у всех. Это будет и цивилизованнее и эффективнее

СообщениеПн апр 20, 2015 16:35 

Евгений 2012 писал(а):Он потом назло будет писать везде, где только сможет. Лучше "уговорить" его, чтобы он все за собой вытер - на глазах у всех. Это будет и цивилизованнее и эффективнее

Якщо мені пощастить спіймати його на гарячому там або такого самого мудака на Чорногорі, повірте, нічого пояснювати йому я не буду. |#smile511|

СообщениеПн апр 20, 2015 17:23 

это способ наказать - 100%.
Но наказать - не всегда значит отучить.
А если отучить, то получим нужный результат - он перестанет гадить в горах.
Заставить убрать за собой - в этом случае эффективнее, на мой взгляд

СообщениеПн апр 20, 2015 18:44 

Losth писал(а):...
Якщо мені пощастить спіймати його на гарячому там або такого самого мудака на Чорногорі, повірте, нічого пояснювати йому я не буду. |#smile511|

а якщо то то є " ... Я тих сенсеїв знаю аж двох, то солідні люди. Що далі?

СообщениеПн апр 20, 2015 19:37 

Вполне солидарен с праведными намерениями однако, может кто нибудь вспомнить, что бы застал вандала на горячем?
А после того, хоть через любое время? Я уже не буду спрашивать о наказании.
Если нет, то со всем уважением к камрадам отмечу, что нет смысла горячиться в теме, увеличивая количество страниц.

СообщениеПн апр 20, 2015 21:09 

mikha1928 писал(а):

А що, "солідним людям" прибирати нагаджене не фен-шуй? Я думаю, у Losth-а знайдеться пару вагомих аргуметів, які переконають і "солідних людей".
А якщо по темі, то програма мінімум - ідентифікуватити, з подальшим притягненням до відповідальності (хоча б моральним) програма максимум - заставити прибрати (якщо застали на гарячому). Наваляти для профілактики також не зашкодить, навіть якщо попались "солідні люди". Але бажано так, щоб ніхто не бачив, ми ж живемо у правовій державі і насильство щодо інших громадян неприпустимо.

СообщениеПн апр 20, 2015 21:28 

mikha1928 писал(а):

А яка впевненість, що солідна людина буде нести з собою балон на ЧХ для того, щоб увіковічнитись? Я знаю третього Сенсея, який у Франеку призер східних єдиноборств. Я мислю, що популярний псевдонім - не підстава для переслідування. Лише факти.

СообщениеВт апр 21, 2015 00:01 

Назву теми читали? Закругляйтесь з офтопом будь ласка.

Посты: 139

СообщениеВт апр 21, 2015 09:02 

Изображение

перевал Пересліп.
04.04.2015 11:19

Посты: 28

СообщениеВт апр 21, 2015 09:21 

г.Великий Верх на 8ме березня. Вже й "шапочки" на стовпчику немає. Шкода.
Із Воловця до г.Стій всі інші вказівники впорядку, цікаво кому на Великому Верху заважали?

Изображение

СообщениеСб май 02, 2015 12:14 

В будиночку під Говерлою тріснула нижня завіса але двері тримаються на двох
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
і ще защіпка поломана

СообщениеСб май 02, 2015 12:23 

Изображение
Вказівник на г.Говерла

Изображение
Вказівник на пол. Головчеська

Изображение

СообщениеСб май 09, 2015 11:01 

Йшов з Гути на Манявський червоною маркою. Десь за кілометр до полонини Малиновище і з"єднання з зеленим маршрутом, марка уводить трохи вище дороги і заводить в буреломи, а потім в молодняк. Так ось, йти варто лише по дорозі не звертаючи аж до полонини. А то там довелось навіть рюкзаки знімати, щоб пролізти, хто буде в тих краях намалюйте там замість маркера стрілочку.
Потім від полонини Малиновище 300 метрів наверх і роздоріжжя. Марки там не було, а на карті пок4азувала, що якщо підти нижньою стежкою то скоротиш дорогу і всеодно вийдеш на марку на спуску до водоспаду, тож я пішов... Та посередині, на початку річки Млаки, спочатку теж довелось знімати рюпцаки аби пролізти і це на дуже крутому схилі, а потім той схил метрів на 5 взагалі з"їв стежку, пройти для простих людей нереально, там сипучка, дуже крутий кут і схил їде... Я проліз з другої спроби знизу і на четвереньках виліз наверх, що було непросто зробити, а дівчині що зі мною була, довелось довше допомагати, загалом хвилин 15 пішло. Хіба що спробувати знову з лопатою відкопати стежку, але не факт, що її знову не забере, тож можливо на повороті також якогсь це вказати, щоб туди не сувались.
До цього місця стежка нормальна, видно люди таки ходять, після трохи заросла вже молодими деревами. Можу показати ті місця на мапі, але я не геній навіть пейнта, тому не знаю єк то малювати)

СообщениеВс май 10, 2015 18:19 

Bruklin писал(а):Йшов з Гути на Манявський червоною маркою. Десь за кілометр до полонини Малиновище і з"єднання з зеленим маршрутом, марка уводить трохи вище дороги і заводить в буреломи, а потім в молодняк. Так ось, йти варто лише по дорозі не звертаючи аж до полонини. А то там довелось навіть рюкзаки знімати, щоб пролізти, хто буде в тих краях намалюйте там замість маркера стрілочку.
Потім від полонини Малиновище 300 метрів наверх і роздоріжжя. Марки там не було, а на карті пок4азувала, що якщо підти нижньою стежкою то скоротиш дорогу і всеодно вийдеш на марку на спуску до водоспаду, тож я пішов... Та посередині, на початку річки Млаки, спочатку теж довелось знімати рюпцаки аби пролізти і це на дуже крутому схилі, а потім той схил метрів на 5 взагалі з"їв стежку, пройти для простих людей нереально, там сипучка, дуже крутий кут і схил їде... Я проліз з другої спроби знизу і на четвереньках виліз наверх, що було непросто зробити, а дівчині що зі мною була, довелось довше допомагати, загалом хвилин 15 пішло. Хіба що спробувати знову з лопатою відкопати стежку, але не факт, що її знову не забере, тож можливо на повороті також якогсь це вказати, щоб туди не сувались.
До цього місця стежка нормальна, видно люди таки ходять, після трохи заросла вже молодими деревами. Можу показати ті місця на мапі, але я не геній навіть пейнта, тому не знаю єк то малювати)

25-26 квітня відновлено маркування раніше знакованих маршрутів в районі села Манява.

По-перше, ці маршрути знакувались в 2006 та 2010 роках і марки необхідно було відновити з плином часу. По-друге, в 2013-14 роках лісівники проклали в цьому районі багато нових лісових доріг і маркування було фактично знищене - тільки де-не-де можна було побачити марки.

Групою 4 волонтерів відновлено маршрути:

1. Водоспад Манявський - г.Бзинковачка - водоспад Бухтівецький (червона марка).

2. пол.Валова - пол.Комарники - траверс г.Погарчина (чорна марка).

3. с.Манява - Манявський Скит - Верхні сади - пол.Монастирецька (жовта марка).

Найближчим часом планується продовження відновлюваних маркувальних робіт в цьому районі - на черзі маршрут з Пасічної (зелена марка) та відновлення маршруту від Манявського водоспаду до села Гута. Останній вимагає серйозної прочистки з допомогою бензопили.

Звертаюсь до туристів з проханням повідомляти на мейла перелік ділянок на маршрутах, на яких необхідно першочергово відновити маркування.

Василь Гутиряк

Посты: 75

СообщениеПн май 11, 2015 14:23 

добре було б стенд, вказівники при виході з Яремчі в сторону Явірника з сторони бази відпочинку Карпати після крайніх хат (в сторону полонини Прутинок) - маркіровка там є - в суботу 2 травня дощило ми йшли вниз з полонини під Явірником - а піднімались групи з Яремчі, яким краще було б знати де вони є і скільки їм йти ...

СообщениеПн май 11, 2015 17:28 

Вже кілька років поспіль самотужки або з компанією попутників чистимо завали на маршруті Торуньський перевал - озеро Синевир - село Лопушне. Але цьогоріч на стежці до Лопушного такі завали, що без бензопилки та компанії не обійтися! Були там 3 травня: скільки змоглі - стільки пиляли та вручну розтягали повалені дерева. Мені з рюкзаком за плечима ще нічого переповзати через колоди. А от роверстів шкода, які довіряючі карті та опису потрапляють у суцільне пекло! Мо хто зголоситься допомогти розчистити популярний маршрут?

СообщениеВт май 12, 2015 09:41 

vasjaletsyn, дякую відпишусь Василю.
святогор коли збираєтесь? І то бензопила точно треба, ручною ми замахаємось.

СообщениеСб май 16, 2015 20:12 

Bruklin писал(а):vasjaletsyn, дякую відпишусь Василю.
святогор коли збираєтесь? І то бензопила точно треба, ручною ми замахаємось.

Цій справі треба приділити хоча б 3 дні. Тільки ще треба зібрати компанію як мінімум 4-6 людей. Бензопилку зможу позичити. Їхати можу коли завгодно - аби іншим виходило.

Посты: 176

СообщениеСб май 16, 2015 22:31 

Не совсем понимаю, стоит ли здесь писать о проблемах с недостаточным маркированием, нопопробую. Имели проблемы с выходом на хр.Тавпиширка с с.Быстрица. Зелёной маркировки практически нет, стрелка на раздорожье показывает между возможными вариантами движения (не угадали...). Благо было достаточно местного населения, которое в этот раз порадовало точностью ответов.
Ну а про печальное состояние щита на полоныне Рущина не писал уже только ленивый... В прошлом году я его ещё читал, в этом - побоялся сломать глаза.

СообщениеВт май 19, 2015 00:34 

Репецкий
писать конечно лучше непосредственно нам, можно тут. Или на официальную страницу в ФБ.

Но если честно, мы сами прекрасно знаем состояние маршрутов, другое дело что мы не можем сразу все сделать.
Но сейчас ведется много подготовительной работы чтоб наладить постоянное поддержание маршрутов в надлежащем состоянии.
Конкретно на этот год запланировано много работ как раз по маршрутам (в прошлом мы больше приютами занимались), как минимум будут:
-возобновлена маркировка в районе Мысловки
-на хребте Яворник (Закарпатье)
-заменены поврежденные столбы и указатели на Черногоре
-установлены столбы с указателями на хребте Красна
-прочистка троп, маркировка и установка указателей в Синевирском НПП (хребет Пишконя точно)
Возможно успеем и район Быстрици и другое сделать.
На сегодня закуплены столбы, краски, кисточки, ведерки, крепления для указателей. Кстати все это на членские взносы и деньги членов "Карпатских стежок". Отдельно хочу отметить что указатели будут делаться новые, из композитного материала, сейчас веду переговоры с потенциальными производителями. Уже прочищена часть маршрута с Гринкова на пол. Середня.
P.S. Я тут увлекся и открыл часть плана работ, который еще не опубликован ))

СообщениеВт май 19, 2015 00:37 

святогор писал(а):Вже кілька років поспіль самотужки або з компанією попутників чистимо завали на маршруті Торуньський перевал - озеро Синевир - село Лопушне. Але цьогоріч на стежці до Лопушного такі завали, що без бензопилки та компанії не обійтися! Були там 3 травня: скільки змоглі - стільки пиляли та вручну розтягали повалені дерева. Мені з рюкзаком за плечима ще нічого переповзати через колоди. А от роверстів шкода, які довіряючі карті та опису потрапляють у суцільне пекло! Мо хто зголоситься допомогти розчистити популярний маршрут?

святогор там заплановані роботи, зараз триває погодження з Синевірським НПП, якщо є конкретне бажання і можливість якимось чином долучитися, пишіть мені, щось придумаємо. Дякую.

СообщениеСр май 20, 2015 14:45 

Репецкий писал(а):Имели проблемы с выходом на хр.Тавпиширка с с.Быстрица. Зелёной маркировки практически нет, стрелка на раздорожье показывает между возможными вариантами движения (не угадали...). Благо было достаточно местного населения, которое в этот раз порадовало точностью ответов.

я двічі там йшов спецом по знаках перевірити роботу одного діяча і двічі промазував потрібний поворот. Цей маршрут однозначно потрібно поправляти, з цим згідний на 100%. Студентське братство Надвірни трохи недостаралося (прізвище діяча опустимо). Партнерство організацій, на жаль, не завжди буває плідним.

Посты: 598

СообщениеСр май 20, 2015 16:53 

На пер. Прислоп, у Колочавы:

Изображение

Даже козырёк пробит...

СообщениеСр май 20, 2015 21:45 

Та там таке стабільно. Щось поміняється хіба коли "отвєтка" летітиме з горбів. Місцеве бидло інакше не перевиховаєш.

СообщениеЧт май 21, 2015 09:44 

Та курва ці набухані стрільці задовбали, треба їм сіллю в дупу стріляти...
Вчора на перехресті спусків в Ямну-Микуличин з Явірника

Изображение
а 200 метрів від нього ось цей мисливський будиночок...була думка подивитись як він палає... але звичайно ж що такого не робитиму.

Изображение

СообщениеЧт май 21, 2015 10:00 

блын, сам подумав, що в тый хатцы не все гаразд з пожежною безпекою.

СообщениеЧт май 21, 2015 10:09 

Я так понимаю, что в охотхозяйстве действуют и охоторганизации.
Можно Карпатським стежкам выйти на администрации охотхозяйств. Через них и непосредственно с охотклубами и т.п. провести диалог по вопросу недопущения порчи (расстрела) тур.указателей.
Мягко указать на то, что в случае продолжения порчи и уничтожения туристической инфраструктуры, туристы:
- Официально. Примут равнозначные меры по вопросу деятельности, бездеятельности охотников, в то числе будем обращаться в госорганы. (милиция, администрации, прокуратура).
- Неофициально. Уничтожим их кунги, спалим машины. Тем, кого поймаем на горячем, засунем ох ружья им в зад. И будет это до тех пор, пока ответственные лица охоторганизаций не поймут, что охотники более уязвимы (материально), чем туристы.
Прошу не обсуждать законность всего мною сказанного. С быдлом всегда неофициальная часть переговоров должна содержать часть "По понятиям". Иначе эти моральные уроды не понимают (говорю не о всех).
В общем, нужен активный диалог между структурами туристическими и охотничьими.
Последний раз редактировалось Виктор66 Чт май 21, 2015 10:10, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеЧт май 21, 2015 10:09 

А і ще, на підйомі на полонину Явір з Яремче по жовтій марці, коли йдеш по дорозі потім марка уводить в ліс, і десь за метрів 800 повертається на дорогу, захід в ліс маркований, а потім метрів через сто хтось спецом знищував марки. Перші 2-3 просто ніби хтось намагався їх змити...жовтого не видно, всьо біле ніби від дощу потекло, я не фоткав, а потім десь марок 5-6 зрізані

Изображение
Причому тільки з одного боку, з іншого боку дерева марки є. Тільки в одному випадку марки зрізані з обох боків.

Изображение
Якби не критично, то метрів 300 ця ділянка, але вже після другої зрізки задумався, може спєцом зрізали, щоб сюди не йшли, довелось перевірити по джіпіесу, ні всьо правильно йду, і він показав, що можно йти й дорогою.
Були невелички трабли ще коли йшов по присілку перед заходом у ліс, але так, незначно. А далі Явір-Явірник-Круглоявірник-Микуличин марковано всьо добре.

СообщениеЧт май 21, 2015 14:47 

Виктор66 писал(а):- Официально. Примут равнозначные меры по вопросу деятельности, бездеятельности охотников, в то числе будем обращаться в госорганы. (милиция, администрации, прокуратура).

срати їм великими купками на туристів. Поки у нього в руках ствол, йому побоку все і вся. Начальники таких забігаловок будуть руками розводити, мовляв, у нас все законно, всі документи оформлені. А нижній ешелон бидлофанів їм не підконтрольний. Водять багатеньких "мисливців" за гроші і відстібають начальству.

Лише рейди зі стволами, мєнтами, собаками. Колись за совка таке було постійно. Слів вони не розуміють, точно так само як не розумію бистрицькі біороботи, чому у заповіднику не можна гриби збирати. От не поясниш їм ніяк. Вони розуміють лише умовний рефлекс (сокира в плечі, або куля в сраці)

СообщениеЧт май 21, 2015 15:56 

Да. Однако, в любых диалогах сторон должна быть и официальная часть тоже.

СообщениеЧт май 21, 2015 16:44 

Ту прострелену табличку я б їм до тої хатини причіпив із запискою: якщо за місяць часу табличку не буде відновлено - хатину буде спалено! Гадаю, подіяло б!

СообщениеПт май 22, 2015 20:21 

Щодо жовтого маркування на пол.Явір, про яке написав Bruklin. Коли я маркував цей маршрут, то по описаній дорозі активно возили ліс і це була суцільна болотяна жижа, яку неможливо було обійти боками. Тому я прочистив сокирою стару стежку в лісі і промаркував цей відрізок. Звичайно, що коли дорога вляглась та висохла, здається дивною та маркована стежка в лісі. Можливо саме тому хтось "допоміг" ліквідувати знаки.

СообщениеСб май 23, 2015 13:43 

святогор писал(а):Ту прострелену табличку я б їм до тої хатини причіпив із запискою: якщо за місяць часу табличку не буде відновлено - хатину буде спалено! Гадаю, подіяло б!

Ні, не подіяло б. Не факт, що сторож, який там сидить, взагалі має до того відношення. Найбільш типова ситуація: єгер веде груп комерційних з Києва чи Харкова, які приїжджають на джипах і при грошах. Після невдалого полювання всі засідають з "тормозками" на поляні з туристичними дороговказами. Добре заливши баньки горілкою, вони починають валити у все контрастне. Єгер залитий не менше, він, навіть будучи тверезий, не до кінця розуміє призначення цих знаків (а десь у глибині душі туристські ініціативи і реквізит його нервують).

Подіє лише тоді, коли спіймати на гарячому - і так віддухопелити, щоб додому раком ліз. Ствол забрати, звичайно. Це непросто, згідний. Але дієво для одноклітинних "мисливців". Штрафи, попередження, залякування - це все для інтелігентних тверезомислячих.

До речі, у нас багато офіційних багатих мисливців не гребують постріляти навіть у заповідниках - десь у підсвідомості їм видається, що ці ліси і дичина заповідані для них, коханих. Бо: охорони - нема, охоронних знаків - нема, відповідальності - нуль. Людина зі зброєю - це неадекват.

СообщениеПн май 25, 2015 07:01 

Изображение

Посты: 135

СообщениеСр май 27, 2015 10:06 

г. Горган Ілемський, 17.05.15 . Знак "Заповідне урочище Аршиця"
Може і не по темі, але не дайте померти дурепою , роз’ясніть, будь ласка, чи можливо «на око» розрізнити вогнепальні отвори від отворів , що утворюються від проходження блискавки? Десь читала, що блискавка проходить металевий лист завтовшки до 4 мм , виплавляючи при цьому 2-3 г металу …
Изображение

СообщениеСр май 27, 2015 10:44 

Молния выжигает. Отверстия будут без характерного для огнестрела разворота.
У огнестрельного отверстия, со стороны выхода, будет разворот металла.

СообщениеСр май 27, 2015 11:36 

Про розворот металу від пострілу - це зрозуміло і відомо. Просто не знала, що блискавка не дає такого розвороту. Думала дає, може трохи менше.. інакше як тоді зрозуміти, з якого боку вона пройшла?

СообщениеСр май 27, 2015 11:56 

http://expfire.narod.ru/photoalbum_6.html
Характерное оплавление металла и обугливание краски. То, что было бы с информационным щитом.

СообщениеСр май 27, 2015 12:13 

Гость писал(а):http://expfire.narod.ru/photoalbum_6.html
Характерное оплавление металла и обугливание краски. То, что было бы с информационным щитом.

І розворот металу, судячи з фото , теж має місце

СообщениеСр май 27, 2015 12:15 

Со следами оплавления, обугливания. Все нужно смотреть в комплексе.
И там не разворот металла, а остатки плавления металла.

СообщениеЧт май 28, 2015 22:15 

Виховуємо нечемних туристів
https://vk.com/clubexpe2014?w=wall-69437177_810%2Fall

Якщо побачите що хтось клеїть наклейки на вказівники бийте по рукам.

СообщениеВс май 31, 2015 18:31 

Изображение

Изображение
Вище Столів в бік Бабиного Погара

СообщениеСр июн 03, 2015 22:43 

Изображение

СообщениеЧт июн 04, 2015 08:43 

Під Попом Чорногірскім
Изображение
під Попом (біля щита)

Изображение

Изображение
фарба вигоріла

Изображение
роздоріжжя під г.Смотричі Вухатий Камінь

СообщениеВт июн 09, 2015 09:39 

Від Лесі Немченко поступила інформація про знищення великої ділянки чорного маршруту на Ігровець (через березовий гай та Ріг). В низах тотально все перекосили, перемішали.

Посты: 1053

СообщениеВт июн 09, 2015 11:15 

slv писал(а):Від Лесі Немченко поступила інформація про знищення великої ділянки чорного маршруту на Ігровець (через березовий гай та Ріг). В низах тотально все перекосили, перемішали.

Шось не дуже зрозуміло: понищили маркування чи взагалі всю стежку зробили непрохідною?

СообщениеВт июн 09, 2015 12:15 

Вони шукали і в тому місиві не знайшли як йти, тому спустились на синю марку. Я ж там не був...

СообщениеВт июн 09, 2015 12:23 

Того року на спуску там мав невеликий блуд але розрулив. Нижче Плайка вже тоді перемісили лісогуби все на дрантя, що там зараз - хз, але відей пічаль.

Посты: 111

СообщениеВт июн 09, 2015 14:17 

Три тижні назад йшов з Ігровища на Гуту через Ріг. Після Плаєка на вирубці стежка чиста і чітка. Зараз блуданути там можна, хіба що, при великому бажанні. http://melnykovets.livejournal.com/2015/05/28/

СообщениеВт июн 09, 2015 15:53 

ymelnyk писал(а):Три тижні назад йшов з Ігровища на Гуту через Ріг. Після Плаєка на вирубці стежка чиста і чітка. Зараз блуданути там можна, хіба що, при великому бажанні. http://melnykovets.livejournal.com/2015/05/28/

На вирубках я не блудив то десь в лісі було, це точно.

СообщениеСр июн 17, 2015 00:47 

Возвращался с г. Маковиця через скалы Довбуша, обратил внимание на то, что старую зеленую маркировку старательно уничтожили после камня Довбуша, осталось совсем чуть-чуть. Маркировка переделана в экологическую тропу - бело-зеленый квадрат. По ошибке пошли в обратную сторону, а не по кольцу, как предполагала маркировка, было очень интересно в этом разнообразии находить нужный маршрут и убеждаться в его правильности, видя за спиной бело-зеленый квадрат ))))

На самой карте Восточных Горган экологическая тропа не обозначена.

СообщениеСр июн 17, 2015 22:49 

Деякі зауваження виникають по маркуванню територією Чернівецької області а саме:1.Смугари- Протяте Каміння(не поставили маркування на повороті до старої ферми і зараз переважна більшість людей виходять копанкою до приватної садиби , з якої через город треба знову виходити метрів 300 в низ на стежку) - потрібно доставити два маркери.на повороті 2. По діляньці Яровиця-Перкалаб по гребню до зони лісу лише 2 маркери - в тумані можно блуканути а далі все здається норм

СообщениеВс июн 21, 2015 00:57 

Пройшовся по Свидовцю 5-6 червня. Звернув увагу на погнуті стовпи вказівників:
на перемичці Драгобрату

Изображение

та за г.Стіг "Під вершиною 1678 м"

Изображение

Изображение

СообщениеВс июн 21, 2015 08:25 

1.Смугари- Протяте Каміння(не поставили маркування на повороті до старої ферми)
Я маркував цей маршрут і так розумію що мова йде про роздоріжжя, де одна дорога забирає вгору (мабуть до старої ферми), а друга до хати. Одна з наших груп (коли ми несли стояк із дороговказами) на цьому повороті дійсно пішла вгору і тому перед цим роздоріжжям ліворуч на дереві додатково була поставлена стрілка праворуч, а потім на дереві підтверджуючий знак. Інших можливостей для встановлення там знаків я не бачив. Але планую бути в тому районі в липні і ще раз поправлю.
2. По ділянці Яровиця-Перкалаб - прошу уточнити що Ви маєте на увазі "по гребню"?
Якщо по гребню Яровиці, то колеги там доставляли марки і здається там є тільки одна дорога вниз до пастухів, по якій можна зійти сусіднім хребтом (цей відрізок я не проходив). Якщо біля Млаковатої, до дорога там чітка і йде траверсом, а біля покинутих старих будинків (недалеко від Перкалаба) маркери ставились де тільки було можливо.
Прошу детальніше уточнити Ваші зауваження на мейла gorgany (значок) ukr.net (буду вдячний якщо покажете на карті)

СообщениеВс июн 21, 2015 10:05 

По фото із Свидовця. Написав до мене дуже давній колега з Чехії (Ales Kucera), що група чехів, які цієї зими втратили свого товариша під Близницею, хочуть провести акцію з встановлення стояків та вказівників за маршрутом Перелісок - Близниця - Стіг - Трояска - Усть-Чорна за власні та зібрані в Чехії гроші. Їм самим тоді дуже допоміг стояк з вказівниками під М.Близницею (напрямок Перелісок) і вони вирішили що такі стояки є дуже потрібними за умов поганої видимості. В наших сусідів по Карпатах дерев'яні тички для зимового орієнтування встановлюються не рідше як 30 м. і кожен гірський рятувальник в Чехії має у своєму підпорядкування ~5 км такого шляху. Заставити наших рятувальників таке робити видається фантастикою, тому варто підтримувати такі ініціативи. Акція планується в період 1-8 серпня і до цього необхідно визначити об'єм роботи - що необхідно замінити чи які стояки необхідно доставити на даному відрізку.
Дякую Montager за фото наданих стояків і звертаюсь з проханням до всіх мандруючих Свидовцем надіслати на мейла gorgany (значок) ukr.net свіжі фото стану стояків (навіть без табличок) та вказівників на відрізку Перелісок - Близниця - Стіг - Трояска - Усть-Чорна з метою їх заміни чи реставрації.
На мою думку, дана ініціатива нічим не відрізняється від ініціативи Ігора Сіренка з Києва, в якого син замерз, не дійшовши до Драгобрату, і для мене немає різниці хто, і за які гроші це буде робити - це перш за все робиться задля безпеки мандрівника.
В таких випадках треба забувати про амбіції і думати про те, як краще зробити справу - видається що робота спільної україно-чеської групи тільки сприятиме порозумінню. Але це самостійний вибір кожного і в проведенні даної акції я буду допомагати.

СообщениеВс июн 21, 2015 11:51 

Був на перемичцi Дрогобрату 9 червня, той стобчик ,до у Montager на первому фото ,зпиляний ,валяэться пiд дошками бiля пiдйомникiв

СообщениеВс июн 21, 2015 12:29 

Гість писал(а):Був на перемичцi Дрогобрату 9 червня, той стобчик ,до у Montager на первому фото ,зпиляний ,валяэться пiд дошками бiля пiдйомникiв

Не тре вигадуати. Ніхто там нічого не пилив. 7 червня його рятувальники хотіли вирівняти, але вломили тай стовп заховали там біля будинка сторожа канатки. Таблички давно зняті знаходяться на базі "У Яреми" Був пристунім, все видів на власні очі.

СообщениеВс июн 21, 2015 12:39 

Проходил неделю назад кольцо Яремче - хр. Чорногориця (991) - пол. Чорногориця - пер. Пересліп по зеленой и синей маркировке, после чего спустился от пер. Переслип вдоль Жонки в Яремче. Потерял маркировку после подъема от кладбища, также не увидел маркировку начала маршрута на повороте от ул. Свободы на ул. Ковпака, если не знаешь, можно запутаться. Первый значок - где-то уже в глубине улицы на столбе. Я запутался в маркировке прямо на входе первые заросли леса, где ручеек пересекает дорогу: там дорога перекрывается (пастбища какие-то, в итоге я прошел налево, перешел поток и поднялся к какому-то отдельному хутору, после чего увидел сверху поднимающуюся вверх дорогу, затем уже вышел на нее и увидел маркировку.

Обращаю также внимание, что на карте "Східні Горгани" обозначена вода на пол. Чорногориця, но вот фото этой воды: вокруг кучи навоза конского, я бы не советовал оттуда пить. Ближайшая вода оттуда - это поток Сіснянський, но к нему нужно идти вниз по просеке, судя по снимкам Гугл и карте. Также я так и не понял, где родник, обозначенный возле пересечения черной и синей маркировки возле пол. Щівка.

Изображение

СообщениеВс июн 21, 2015 22:51 

Щодо стовпів на Свидовці
6-7 червня ми провели розвідку ситуації, перевірили всі стовпи і вказівники, все сфотографували, тож інформація є вся, що треба робити намітили. Після цього з нами зв'язався Алеш Кучера, зараз домовляємося як будемо співпрацювати щоб максимально якісно все зробити.
А щодо табличок на перемичці над Драгом їх все-одно потрібно переробляти, там час нереальний вказаний наскільки я пам'ятаю.

СообщениеВс июн 21, 2015 22:56 

Eugnat писал(а):Проходил неделю назад кольцо Яремче - хр. Чорногориця (991)

Яремче настільки швидко розбудовується, що актуалізувати маркування потрібно кожні кілька місяців. Дякую за інформацію, візьмемо до уваги.

СообщениеСр июн 24, 2015 20:30 

Изображение
Розшукується потвора, яка не полінувалась маркером підписати понад 10 знаків (деяких навіть досить високих і в незручних місцях підходу). Маршрут на Рущину.

СообщениеСр июн 24, 2015 20:38 

Изображение
Це не зовсім знакування.... Неприємний спосіб порозумітися з приблудами, якщо папір і ручку вдома забули. Недалеко хлопці втекли від стінописів у колибах.

СообщениеВс авг 09, 2015 14:39 

Доброго дня.
20-21 липня пройшов по маршруту Лазещина - Петрос - Кваси. Бачив пошкодження вказівників:

Изображение

Изображение

Изображение

23-24 липня був на Свидовецькому хребті. Зігнутий стовпчик:

Изображение

Изображение

Посты: 81

СообщениеВс авг 09, 2015 19:10 

Може то давно вже так було, але здивувала відсутність вказівників на В Братківський, та на Тавпіширці на повороті в бік легіонів
Изображение

Сліди від знятих вказівників зберіглися.
Натомість присутнє маркування ділянок горгани-трейл, з проханням не знімати до кінця серпня, Відсутність вказівникв нее пов'язана з перегонам горгани трейл ?

СообщениеВс авг 09, 2015 20:06 

vrs писал(а):Відсутність вказівникв нее пов'язана з перегонам горгани трейл ?

Не пов'язана.
А Вказівники і навіть цілі стовпчики з вказівниками там крадуть давно. На Малій Братківський стовп 4 рази бетонували. На Тавпіширці нещодавно пропав.

Посты: 93

СообщениеВс авг 16, 2015 18:33 

Якись під...юги постріляли в стовпчик на перевалі Прислоп (Усть Чорна - Колочава)
Изображение

Ну і зігнутий на Свидовці стовпчик Під Котлом

Изображение

СообщениеВс сен 20, 2015 09:31 

Хотілося щоб промаркували маршрут від пол. Рушина (під сивулею) до пер. Німецький по старому кордону. В районі гір Кепута, Берть, Буштул взагалі не прохідні місця де стежка навіть не прорізана від жерепу. У Липні 2015 проходив там дуже гарні краєвиди. Продираючись через жереп порвав рюкзак і взуття, напарник футболку і самі були всі в шрамах

СообщениеВс сен 20, 2015 12:56 

Там буде клаптик дикоi природи. Як i верх Аршицi.
То для поцiновувачiв.

СообщениеПн сен 21, 2015 09:14 

Роман Казаков писал(а):Хотілося щоб промаркували маршрут від пол. Рушина (під сивулею) до пер. Німецький по старому кордону. В районі гір Кепута, Берть, Буштул взагалі не прохідні місця де стежка навіть не прорізана від жерепу. У Липні 2015 проходив там дуже гарні краєвиди. Продираючись через жереп порвав рюкзак і взуття, напарник футболку і самі були всі в шрамах

Де ще вам було важко ? Може ще десь промаркувати і розчистити стежку ? (сарказм)

Посты: 2253

СообщениеПн сен 21, 2015 09:20 

Роман Казаков писал(а):....по старому кордону. В районі гір Кепута, Берть, Буштул ...
- моря жерепів |#smile735|

Посты: 679

СообщениеВс окт 04, 2015 11:33 

Покоцанный указатель на красном маршруте на развилке на пол.Гропа

Изображение

Пол.Головчевська

Изображение

Изображение

Пол.Шумнєска, повреждённый указатель на пол.Рогнєска

Изображение

Посты: 142

СообщениеПт окт 23, 2015 15:36 

17 жовтня 2015
Изображение

Посты: 579

СообщениеЧт ноя 05, 2015 10:24 

Підйом зі сторони Квасів!

Изображение

Изображение

СообщениеВт ноя 24, 2015 21:02 

більшої фотки стовпа немає?

СообщениеПн дек 28, 2015 00:12 

Синій з Кукула на Ворохту: http://stezhky.org.ua/forum/viewtopic.php?pid=3171#p3171

СообщениеПн дек 28, 2015 01:05 

Дякую. Законспектував.

Посты: 142

СообщениеПн мар 21, 2016 22:01 

На полонині під г. Ротило обидва деревяні стовпи упали. Той що південніше ми посторцували, але то до першого вітру. Другий був притулений до колиби.

Посты: 31

СообщениеСр июн 01, 2016 16:24 

На перевале Легионов столб пропал

СообщениеСр июн 01, 2016 20:12 

І таке буває з маркуванням...
По дорозі на Явірник (десь перед пол. Вовчою як іти з Ямни)

Изображение

СообщениеСр июн 01, 2016 20:18 

Стовбчик з вказівниками перед полониною Явірник (з боку Яремчі) зламаний, притулений до дерева

Изображение

Посты: 679

СообщениеЧт июн 09, 2016 21:21 

Центральные Горганы: от пол.Рипта Апшинецька и до самой Трояски синяя маркировка вообще отсутствует. От полоныны идёт куча троп, которые протоптали сборщики ягод, ориентироваться можно только по компасу :(

Хребет Апшинець

Изображение

Изображение

Посты: 392

СообщениеПн июн 13, 2016 13:49 

З Квасів на Петрос стовпи з червоним маркуванням попадали (ті, що без вказівників).
На Чорногірському хребті стовпчик десь недалеко від Говерли (здається, Брескул, чи Пожижевська) має стерті вказівники.
Фотік не брав - пробачте.

СообщениеСр июн 15, 2016 09:56 

маркували-маркували-та-не-вимаркували..."! - гарна забавка для швидкої вимови...((( відкриваю анархістську "акцію" - "промаркуй хочаб як небудь один із досі не маркованих маршрутів і підтримуй його"...робиться це так (ой зараз отримаю не тіко на горіхи а й на всьо !) (дзвонити будуть всі причетні і не дуже...відключаю моб і пишу далі) робиться це так :
- йде сі невизначеною або багато разів розгалуженою стежкою, яку ви НЕПОГАНО знаєте на свойому досвіді та вішаєте на гілках цел. стрічки, визначаючи таким чином попередньо місця де буде марка, йдете вверх вниз і пересвідчуєтесь що все гуь і можна маркувати...саме маркування робимо на другий похід у це місце, попередньо закупившись балончиком(великим) жовтої або помаранчової фарби(ці кольори видно з далеку) йдете і робите марки таким чином, щоб їх було видно і по ходу і проти ходу, все...потім дивіться на сл. рік-два і контролюйте ситуацію...))) ...
можливо я пошуткував, можливо що й ні - я і сам не дуже розібрався із собоу...старий став...турбулентності у голові все більше...

Посты: 392

СообщениеСр июн 15, 2016 12:07 

Тілько шоб не переплутав сі з офіційованим жоутим маршрутом

СообщениеВт июн 28, 2016 10:21 

два маршрути із с.В.Клімпуші(Бистриця), чорне та синє маркування, синий : с.Бистриця-В.Братківська через пол.Підбратківська, чорний те саме але через пол.Гропа...
по синьому : вже казав не раз і не перший(а вже ТРЕТІЙ) рік повторюю, що табличка на розвилці у с.В.Клімпуші (розвилка цих двох маршрутів) зникла і мало досвідчений турист навряд чи розбереться куди йти щоб попасти на синий м-т, далі : починаючи від останньої поляни після хатинок на яких йде літування (Клімпуші) на хр.Вовкани, дорога та власне маркована стежка разом із маркуванням (майже 90% всіх марок - дайд, тоб то знищєні) відсутня повністю як ходова, замість неї є тільки непрохідна трельовка :

Изображение

Изображение

Изображение

є розгалуження трельовок і звичайно що маркування тут немає, знищєно...

Изображение

все це на протязі 1,2 км, до першої вершини хр.Вовкани...
далі : під другою і на самій другій вершині (нагадую : синий маршрут) починаються свіжі завали(заломи) у кількості близько 10-12 потужних смерек, які повністю перегородили стежку, дуже потужні заломи як на мене, НЕ ПРОХІДНІ, вимагають обходу або проповзання під ними майже по пластунськи :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

50 м за 10 хв...

це по синьому маршруту....

чорний : на в.В.Братківська (Братківська Дужа) я не побачив табличок, можливо вони десь там і лежать але у центрі вершини було стадо туристів із Вінниці - випускники якого сь закладу із своїми батьками, більше 20-ти людей, прийшлося пройти без зупинки вершинку, але табличок я не побачив хоча стовбчик (дерев*яний) - стояв...можливо я помиляюсь, хто був там в останні дні - поправте мене...
далі : вже раніше казав але марно, так от, на розгалуженні під в. Гропа, це як що йти від Братківської то ЗА Гропою,під "шостою" площадкою, останньою на відрогу Гропи( маршрут із чорним маркуванням пійшов вправо у жереповій стежці, прямо - йде маршрут по границі у бік перевала Легіонів) ніколи не було таблички, а вона там дуже, дуже доречна, із особистого досвіду знаю(коли мряка - ніц турищт недосвідчений не здогадається що це за розвилка)...
далі : від полонини Гропа, дорога до розгалуження "під Гропу - під Дурню" ВБИТА трельовочними тракторами та лісовозами, понівечене маркування (50-60%), якість дороги від попередньої погіршилась на 90%(знімків не маю, не ризикнув йти нею і пійшов як і пропонував для перемаркування - ВЕРХНЬОЮ ДОРОГОЮ, яка починається від ВЕРХНЬОГО краю ВЕРХНЬОЇ частини полонини Гропа, тоб то НАД колибою-хатою і над дорогою що була промаркована...

мої особисті висновки(ІМХО) : вважаю що цих два маршрути практично втратили свою мальовничисть і привабливість для туристичного світу і сприймаються наразі як РУТИННИЙ ШЛЯХ, а колись це було інакше ...міркую так : КС можуть вплинути на Бистрицьке лісництво і вимагати відновлення знищєних участків дороги;
- таблички у зазначених мною місцях конче необхідні;
- маркування на цих маршрутах потребує відновлення;
- ну а на рахунок сміття, тож ми йдучи маршрутами (ч.та с.) все прибрали та знесли вниз...це максимум який ми змогли зробити для цих мальовницих (наверху) маршрутів....
післямова : ((( ялівець на Чорній Полонині так проріс на стежках, що просто біда для ніг...ну а жерепа починають давати шмейцу вже від початку підйому на М.Братківську і так аж до в.Чорна Клива, тобто як ніколи все поросло і захаращилось, рівень прохідності "ЖЕСТЬ", майже як колись було на Буштулі(зараз там так не є, хто в курсі)...)))...
все...щє є купа всяких фото але і цих достатньо...

СообщениеЧт июн 30, 2016 20:59 

як що ніяку організацію не цікавить матеріали цієї теми, то нах вона потрібна тут ??? ...((( а колись, до рейдерського захвату КС, вони у складі раптом до 5-ти чоловік, встигали ВСЕ : маркувати нове і старе, організовувати та робити ремонт будиночків-приютів, відновлювати пам*ятки історії, робити акції по прибиранню сміття і т.д. і т.п....це БУЛО КОЛИСЬ...а наразі навіть інформація готово подана - нікого не цікавить...ось так...констатація факту...)))...вогонь вода та мідні труби - не подолані...

СообщениеЧт июн 30, 2016 23:57 

Изображение

СообщениеПт июл 01, 2016 09:22 

сашко писал(а):а колись, до рейдерського захвату КС

Саш, а можна детальніше про рейдерський захват?

СообщениеПт июл 01, 2016 09:54 

я все ж таки вірив що зацікавить єншє - "Карпатське маркування(пошкодження маркерів, таблиць,стовпів)", але бачу що цікавить лиш мій закид-провокація...сумно...(((добре, будемо якось самотужки пробувати вирішувати всілякі проблеми СТЕЖОК у Карпатах, це звичайно за свій рахунок але іншого поки що не бачу варіанту, залишилось винайти на літо бензопилу, зробити трафаретки та купити фарби...)))...(( а лісництво тре пробувати бомбити від активістів нових партій у Франіку, схоже цей варіант може спрацювати...))...

СообщениеПт июл 01, 2016 10:23 

Сашко, великий провакатор Ти наш. Дякуюємо тобі за не байдужість і інформацію. Про стан цих маршрутів ми знаємо як і багатьох інших. Навколо Бистриці зараз справді жесть, і не лише на маршрутах, не здивуюся якщо скоро і там селеві потоки підуть...
Нам подібної інформації по різним каналам приходить чи не кожен день і самі з кожним виходом досліджуємо, і не лише по тим районам які ти, Сашко, відвідуєш і проблем вистачає не лише з вирубками. Тому ми зараз зосередилися на більш системних речах ніж кінцева робота по маркуванню, бо якщо ми будемо лише ходити і маркувати те що нищать напевно зрозуміло що це шлях в нікуди. Про якісь з цих кроків тобі відомо більше ніж іншим до речі.
Зараз відновлюється маркування по ходу інших робіт, Фіцак поновив маршрут на обсерваторію з Шибеного і в ході чергування планує в тому районі поновити решту маршрутів. Також цього року будуть відновлені маршрути в Велико Березнянському районі і нитку ЗКТШ. Але роботи почнуться з кінця липня, не раніше, зараз йде підготовка.
В Івано-Франківській області якраз назрів район Бистриці-Гути, але я там був минулих вихідних, твоя інформація і інших камрадів оптимізму не додає.. Наприклад уже порубали той райшто який прочистили і прознакували чорним богородчанські активісти. Що з цим будемо робити поки не готовий сказати, можливо деякі маршрути доведеться взагалі закрити.
Коротше менше емоцій більше конструктиву. Все що пишеться ми читаємо і беремо до уваги, не на все є час відповідати.

СообщениеПт июл 01, 2016 10:42 

Burs писал(а):Сашко, великий провакатор Ти наш. Дякуюємо тобі за не байдужість і інформацію. Про стан цих маршрутів ми знаємо як і багатьох інших. Навколо Бистриці зараз справді жесть, і не лише на маршрутах, не здивуюся якщо скоро і там селеві потоки підуть...
Нам подібної інформації по різним каналам приходить чи не кожен день і самі з кожним виходом досліджуємо, і не лише по тим районам які ти, Сашко, відвідуєш і проблем вистачає не лише з вирубками. Тому ми зараз зосередилися на більш системних речах ніж кінцева робота по маркуванню, бо якщо ми будемо лише ходити і маркувати те що нищать напевно зрозуміло що це шлях в нікуди. Про якісь з цих кроків тобі відомо більше ніж іншим до речі.
Зараз відновлюється маркування по ходу інших робіт, Фіцак поновив маршрут на обсерваторію з Шибеного і в ході чергування планує в тому районі поновити решту маршрутів. Також цього року будуть відновлені маршрути в Велико Березнянському районі і нитку ЗКТШ. Але роботи почнуться з кінця липня, не раніше, зараз йде підготовка.
В Івано-Франківській області якраз назрів район Бистриці-Гути, але я там був минулих вихідних, твоя інформація і інших камрадів оптимізму не додає.. Наприклад уже порубали той райшто який прочистили і прознакували чорним богородчанські активісти. Що з цим будемо робити поки не готовий сказати, можливо деякі маршрути доведеться взагалі закрити.
Коротше менше емоцій більше конструктиву. Все що пишеться ми читаємо і беремо до уваги, не на все є час відповідати.

от же ж ! які в сраці у першому звіті емоції ? - це у вас ВСІХ - ЕМОЦІЇ на моє "рейдерський захват", тому що кожен з вас знає що так і є, але грає вар*яти ніби "настутнет!"...просто НІКОМУ НЕ ЦІКАВО те, що пишуть активісти на кшталт сашка, та ви дивіться самі ! - чорним по білому Сашко Бурсанов пише :"ми все знаємо...нам все пишуть..." МИ ВСЕ ЗНАЄМО ! ВСЕ ! розумієте ?? ВСЕ ВЖЕ ЗНАЮТЬ І НІЧОГО НЕ ТРЕ НАМ ТУТ ПИСАТИ...отака от історія...і заки не свиснешь пліткою - ніхто не обернеться у твій бік...

я так міркую : дуже обережно треба відноситись посадовим особам до активістів які хоть щось пробують робити у напрямку контролю та виявленню порушень зі сторони лісгоспів та туристів і місцевиж жителів, НЕ ТАК БАГАТО активістів залишилось у наявності і практично НОЛЬ їх таких, щоб при всьому тому до них відношенні продовжували працювати у напрямку єкології Карпат...

СообщениеПт июл 01, 2016 11:16 

Сашко, ти ж знаєш що я на твої провокації і холівари не вівся і вестися не буду ;) . А зв'язок у тебе з усіма є, аж до особистих телефонів, такшо знаєш як кого знайти в разі чого. Міркування твої я не осилив.
А загалом ти що хочеш щоб коли ти написав пост на форумі всі зібралися і поїхали трельовку назад в стежку перетворювати, чи що? Чи просто недостаток уваги?

СообщениеПт июл 01, 2016 14:05 

Сашко, ти займаєшся тероризмом |#smile737| Рейдерське захоплення може бути тоді, коли намагаєшся заволодіти великими коштами, майном або здійснювати вплив на суспільство |#smile614| . В старих "Стежок" цього всього не було, тому не можна говорити про якесь "захоплення" організації. До 2013 року окремі активісти вважали що вони працюють на Гутиряка, то ж я дав їм можливість реалізувати себе за своєї повної відсутності, хоча даю відповіді на питання коли запитують. Як мінімум ще є цей рік для того, щоб показати хто чого вартий, тому що бути в організації виконавцем окремих акцій і бути відповідальним організатором за всю діяльність - це велика різниця.
Я завершив 4 місячну підготовку нової карти та віддав її в друкарню і зараз буду долучатись до відновлення маркування, - але не буду все робити замість організації, яка налічує близько 150 членів! І пиляти завали також не можу за станом здоров'я.
Щодо описаних тобою маршрутів, то здається їх потрібно тимчасово закривати допоки місцеві лісогуби не нап'ються селевих потоків замість горілки та громадськість накінець зрозуміє, що зміни відбуваються тільки тоді, коли проблемами займаєшся СИСТЕМНО, СИСТЕМАТИЧНО та масово - заради чого і створювалась нова організація. Нічого іншого більше написати не можу.... поки що |#smile701|

СообщениеПт июл 01, 2016 14:48 

А циплят по осені рахують ;)

СообщениеПт июл 01, 2016 16:54 

Burs писал(а):Сашко, ти ж знаєш що я на твої провокації і холівари не вівся і вестися не буду ;) . А зв'язок у тебе з усіма є, аж до особистих телефонів, такшо знаєш як кого знайти в разі чого. Міркування твої я не осилив.
А загалом ти що хочеш щоб коли ти написав пост на форумі всі зібралися і поїхали трельовку назад в стежку перетворювати, чи що? Чи просто недостаток уваги?

вірно пише Гутиряк...не підкопаєшься під його слова навіть екскаватором...((( я не збирався заважати дрімати важним персонам,у своїх "нудужеважливихсправах", я ВИКОРИСТАВ ресурс-тему, яку було подано КАРПАТСЬКИМИ СТЕЖКАМИ, тоб то тою організацією, яка зараз наразі себе саме так називає, тема ясно і чітко вказує на те, що ЯКЩО ВИ МАЄТЕ ІНФОРМАЦІЮ на тему "Карпатське маркування(пошкодження маркерів, таблиць,стовпів)", то прошу дуже СЮДИ ПИСАТИ, але як вияснилось , ЦЕ ЗОВСІМ НЕ ТАК !
виявляється що навіть абсолютно не так ! виявляється що як що дехто "сашко", або "іван", "василь" чи "богданка" виявить на маршруті яким опікується організація яка називає себе Карпатські Стежки якісь негаразди, пошкодження табличок, маркування, ВЛАСНЕ САМИХ СТЕЖОК (!!) - то треба НЕ ПИСАТИ НІДЕ і НЕ КАЗАТИ НІКОМУ, бо вибачте, "ми все знаємо!" (саме так відповів мені і всім хто долучається до активних дій на цю тему - Сашко Бурсанов)...ось така історія...всі хором дружно йдемо нах бо у КС дуже і дуже багато роботи...але панство, бігме, раніше у ФУНДАЦІЇ "Карпатські стежки", працювало до десятка активістів і вони чистили, маркували, ПІДТРИМУВАЛИ маркування і чистоту стежок-маршрутів, ініціювали массу акцій по відбудові будинків і приютів, по різним ремонтам і побудовам, по сміттєзборам і т.п....якось працювали хлопи...встигали...реагували на такі як від мене зауваження, не псіхували і не посилали таких як я - нах...часи змінились...
окєй ! системно я не потягну, але дещо робити можу і самотужки (он, хлоп єден зміг прорубати Буштульский масив : сокира, відпустки(дві пішли спати у жерепа), руки, ноги) і за допомогою друзів-активістів...а ви, хлопці - спіть спокійно, я вас не буду дуже так аж турбувати...

хто може позичити на пару місяців бензопилу-сучкоріз, або якусь не тяжку, середньої ваги бензопилу, і пояснити мені як тим си кєрувати і кілько йде бензини на наприклад 10-20 порізаних дерев ? - відгукніться, панове...

СообщениеПт июл 01, 2016 18:01 

до уваги не байдужих : ось посилання на квартальні ділянки усіх лісгоспів України :

http://www.lesovod.org.ua/fires.php?keepThis=true&TB_iframe=true&height=1080&width=1920

ви побачили якєсь ганебну діяльність у якомусь районі якогось лісництва/лісового господарства(ДЛГ), зафіксували координату і фото зробили, потім вдома звірили по цьому посиланню і карті гугл+ваша фіксація - У ЯКІЙ САМЕ квартальній ділянці і У ЯКІЙ ІЇ ЧАСТИНІ відбулась протиправна діяльність ДЛГ-лісництва, і вже тут можна виставляти РЕЗУЛЬТАТИ вашого дослідження : фото, № ділянки-квартала, координата, ЩО САМЕ там відбулось, фото-відео, ну а далі будем штурмувати за посередництвом різних організацій ці ДЛГ, будем відправляти (це той МИНИМУМ що ми можем здійснити) офіційні листи і на ємейл, і бумажні, і звонити можем безпосередньо конкретному керівництву ДЛГ (Надвірнянськє, Осмолодськє і т.п.), НЕ ЛІНУЙТЕСЬ !, це не складно, НІХТО КРІМ НАС цього не зробить, хлопці боронять Україну на фронті, а ми зобов*язані це робити у тилу...більше немає кому крім нас...

СообщениеСб июл 02, 2016 07:04 

Для Burs: в туризмі, як і в інших сезонних галузях, восени збирають врожаї, якщо весною вдало організував роботу.
Для Сашка: Будь-яка техніка хоче мати свого господаря і тому в тебе є вибір - рубати сокирою жерепа, як Віктор з Рівного, або купити власну бензопилу. Або зібратись на 3, створити власну ГО (можна без реєстрації!) і показати великому карпатському товариству що значить правильно працювати. Я не стібаюсь і зі свого досвіду можу написати, що якщо збереться більше як 3 українці то робота на цьому закінчиться |#smile805| Все, поїхав в гори |#smile714|

Посты: 1194

СообщениеСб июл 02, 2016 07:38 

Василь Гутиряк писал(а):Все, поїхав в гори

Хлопці, не гризіться |#smile606| Всі правильно пишуть! Просто-давно разом в горах не спілкувалися!!! |#smile715| Пора! |#smile621|

СообщениеПн июл 04, 2016 09:27 

ВАсилю, я (в принципі) таку саму думку маю відносно бензопили і сьогодні-завтра походжу подивлюсь хоча фінанси мої мізерні, майже нульові, але спробую...відносно ГО - так я сам собі ГО, ніц не заважає в роботі і навіть навпаки - допомагає бо не тре ні із ким нічого узгоджувати...(( пробував узгоджувати із активістами одно ГО прорубку райштоків - заглохло і можливо просто здохло...))...ну а сокирою я навряд чи порубаю дерева 30-70 см у діаметрі у кількості від 20 до 150 шт на акцію...пробував пропилювати пилою, то тільки гілки на стовбурах пиляв (райшток під Коретвиною південна сторона), та й то на кожному масовому заломі втрачав до 20 хв тільки для того, щоб утворити прохід-перелаз через нього(зняти рюкзак, пропиляти 5-10-15 гілок від 1 до 5 см диіметр, одіти рюкзак - це вам скажу не прогулянка ! це пахота...але наразі троха прочистив проходи і то добре ...)...окєй...усе встало на свої ОБ*ЄКТИВНІ місця :
- власники бензопил не дуже воліють гнобити свої прилади
- керівництво КС також не заінтересоване у використовуванні свого інвентарю у акціях які не включені у план на цей рік (розумію, сам таким був колись, виправився, бо це - хвороба, від неї тре лікуватись ВСІМ...)
- треба екіпіюватись відповідними приладами аби слово не розходилось із ділом
- розраховуй на себе або на найближчіх друзів
- Слава Україні !...

СообщениеПн июл 04, 2016 09:36 

але розшифруюсь : є задумка об*єднати у серію еко-стежок ВСІ райштоки Державного Заказника Грофа, це близько 200 км стежок та райштоків, частково ВЖЕ прочищених та маркованих активістами КС ...я вже почав втілювати цей план, понавішував "марки" із кольорових стрічок на майже всіх входах-виходах та блукливих місцях, але є щє багато "білих" пятен, недосліджених ділянок цього "Великого Кільця"....як що ця задумка отримає свою реалізацію, то повірте, лісогубам буде дуже і дуже нелегко красти ліс на кордонах заказника, це перше, а друге - це буде наймальовничиший маршрут із всіх мені відомих (із власного досвіду, тоб то це моє ІМХО, якє є суб*єктивним і його можна легко заперечити любому із вас)...(( майже із десяток стежок-виходів на хребти та вершини із цього Кільця, тоб то можна йдучи навколо заказника радіально виходити майже під всі основні вершини цього Масиву...))...

СообщениеПн июл 04, 2016 13:04 

Сашко, не надійся на теперішні Карпатські стежки щодо прочистки - раніше з бензопилою працювали фактично 5 осіб і здається зараз там немає кому це робити. Є проблеми з прочисткою знакованих маршрутів, а ти піднімаєш шум по райтштокам для "диких" туристів! Це тепер твої проблеми, але прошу тебе не знакувати їх - добре прочищений райтшток не потребує знакування, хіба що на розвилках можна виготовити та прикріпити вказівники (органічніше вони б виглядали на дерев'яній основі). Але я не вірю в те, що прочищені та знаковані райтштоки зупинять лісгоспи від вирубування лісів - це питання треба вирішувати глобально на рівні Києва і займатись цим треба систематично на рівні фанатизму із залученням преси і умовних "фейсбуків", тому що гроші вирішують все значно швидше.
Взагалі ідея, щоб всім займалась "розкручена" ГО "Карпатські стежки" мені видається неправильною. Я створював "Стежки" перш за все як організацію певного напрямку в туристичній тематиці (знаковані маршрути та притулки). Потім приходили нові люди і пропонували нові напрямки, але я завжди казав - хочеш працювати в даному напрямку, то йди і займайся, тому що мене цікавили тільки ці 2 напрямки. Якщо в нас різне бачення на розвиток даного напрямку - створюй нову ГО і працюй як подобається вашій групі людей. Тому і в 2013 році була запропонована ідея поділитись на групи за напрямками і працювати групами!!!
Але здається з цього так нічого і не вийшло, поки що я точно цього не бачу. Коли всі займаються всім, тоді ніхто конкретно не займається конкретним і відбуваються тільки загальні рухи

СообщениеПн июл 04, 2016 19:53 

погоджуюсь на всі 100 бо ти всю цю кухню бачиш із середитни а я майже новачок у цьому...я все одно проріжу всіма правдами та неправдами це Кільце, що б воно мені не коштувало по здоров*ю та часу, поки що із бензопилою в мене не фарт(китайськє гімно від 1700 гр, фірма від 3500 гр, нормальні від 4500гр), шукатиму хто б все ж таки допоміг і надав можливість використати заради цієї дуже шикарної ідеї СВОЮ БЕНЗОПИЛУ (курва, не жлобтесь ! ДОПОМОЖІТЬ ! ХЕЛП МІ !!), кошти на нові ланци, бензин та масло я беру НА СЕБЕ, маркувати збирався тільки входи та виходи, але ВАсиль гарно підказав що тре зробити на дощєчках (як раніше це робилось) входи-виходи(гадаю мені підкажуть як це якісно зробити), так що все гут, інтузіазм в мене не зникає !
для тих хто зацікавився прояснюю по "білим пятнам" цього Великого Кільця(назву я використовую умовно, мені так до вподоби, вібачєйте) : недосліджених є декілька ланок, а саме :
- від маршруту (червоне маркування) Довга Поляна - Коретвина на захід до 23*56**/48*34**, та на схід до сідла під Студенцем (сідло - власне і буде завершенням Кільця де північна стежка райштока зустрінеться із південною)(така задумка)...
- від хати під М.Попадею на південь до хр. Дарів (дуже великий шматок і дуже проблемний)...
зовсім не досліджена ділянка райштока навкруги Студенця і всі спроби покі що завершились моїм фіаско, але я все ж таки буду довбатись ("...лупайте сю скалу ! нехай ні жар, ні холод не спинить вас, зносіть і труд, і спрагу й голод, бо вам - призначено...")...

СообщениеСр июл 06, 2016 08:36 

Сашко: якось у якомусь 2005 році, не взявши ні разу до рук бензопили, я хотів заразити своїм ентузіазмом В.Гутиряка на рахунок чистки Аршиці від Ґ.І. (ще не знав, що там заповідне урочище). Він посміявся собі з того, після чого ми пішли чистити Сивульський масив. Робота удвох, в жару, з мухами і з червоним компотним бензином замість води. Це був початок.

Далі була чистка Ґорґану, де Олег Першин проїхався легонько собі по нозі бензопилою. Потім на чистці райтштоку під Заплатою я отримав свою відзнаку бензопилою.

Був ще Фіцак, який одним ударом сокири потрапив у матеріал газети «Експрес».

Була чистка молодняка на екостежці до хати Коня, де хвоя влупила по оці так, що до ночі все розпливалося.

Був стовбур дерева між Пустошаками, який майже приземлився на різчика.

Тут можна продовжувати, бо ситуацій за довгі роки було чимало. То найяскравіші.

До чого я веду: Першопочатковий арсенал волонтерів, готових йти за В. Гутиряком у вогонь та воду, «приземлився» через сімейні, оздоровчі та інші клопоти. Нове покоління волонтерів виросло досить прагматичним і в міру самозадоволеним. Величезний кусок роботи першопроходчики зробили, а на підтримку того всього потрібно так САМО багато людей, готовий жертвувати своїм ВІЛЬНИМ ЧАСОМ, ЗДОРОВ'ЯМ і ГРОШИМА. Таких зараз майже не залишилось.

Якусь частину роботи по розчистці Осмолодських райтштоків робили єгері лісгоспу (за державні кошти чи за кошти меценатів). Але ріжуть вони лише грубі дерева, нехтуючи маленькими та гілками-мордохлестами. Ріжуть вони виключно для себе і своїх клієнтів-мисливців. Туристи для них ― непорозуміння. Замість збирати гроші на бензопилу, варто подумати про фінансування єгерів (як зробив у свій час небіжчик Ігор Перегінець). За бабки вони почистять любе, головне йти з ними і контролювати. Безперечно єгер Кос, йдучи райштоком зразу думає ,де б лісу заготовити (так-так), тому співпраця може бути піррова. То покоління лісівників безнадійне.

Якщо братися самому до чисток, потрібно дуже серйозно підготуватись. Мало вміти розібрати бензопилу із закритими очима (навіть нові та світового рівня якості пили регулярно потребують ремонтів), потрібно мати екіпіровку: кевларові брюки, окуляри, навушники. Потрібно мати запчастини, аптечку і сокиру. Чистку потрібно здійснювати щонайменше удвох, один з яких досвідчений лісовальщик. Не знаючи елементарних правил різки дерева, дуже легко загинути під 300 кг колодою, коли немає необхідної реакції. Навіть будучи придавленим колодою, іноді ваш напарник просто не встигне привести рятувальників (в гущавинах рідко ловить мобільний). До цього всього треба свідомо готуватись.

Прошу не розглядати це все, як страшилки. Це для профілактики авантюризму. Я свідомо не заторкав правовий аспект. В. Гутиряк і його фундація була ЮРИДИЧНО уповноважена займатися чисткою стежок державним органом. Це було давно. Зараз інші часи, епоха сертифікацій і «захисту» прав людини, волонтерам з імовірністю 99% не нададуть подібних привілей.

Під вагою досвіду різати Аршицю вже не тягне. Кого туди тягне - й так пролізе. А кого страшний жереп втримає, нехай буде більше клаптиків жерепового пралісу (там, до речі, росте 1000-літній екземпляр жереп, 22 см в діаметрі).

СообщениеСр июл 06, 2016 09:10 

гарно дякую...я всі ці аспекти для себе і для цієї акції звичайно що роздивлявся і брав до уваги, а тут не відкривав всі "карти" та не ділився ньюансами майбутнього авантьюе...((( звичайно що я збирався залучити досвідченного різчика, звичайно що готувався з екіпу і прикидав фінанси, обов*язково збирався брати "трвматичну" аптечку з морем бинтів, пластирів, бандажів і т.п. а цього добра в мене є...не буду тут озвучувати подальші свої дії і плани, просто скажу що ...я це зроблю у любому випадку, ці райштоки мають право не загинути і для цього в нас (в мене) є всі можливості, ніц не заважає навіть тоді, коли виглядає так, що заважає ВСЕ...я маю досвід у цьому - себе, бо із такими хворобами та болячками люди і по рівному не ходять, годі вже казати про горби та щє й у любий сезон, так що НЕ МАЄ НІЧОГО ТАКОГО ЩОБ НЕ МОЖНА БУЛО ЗДІЙСНИТИ, це аксіома...для мене...)))...(( доречі...я можу навести вагон випадків своїх , де я гинув у походах у Криму та у Карпатах, хворів, ломався, рвався,оперувався сам собі без обезболюючого і т.д. і т.п....тепер я знаю що є такє соло-похід і не допускаю таких моментів щоб попадати у зону крайнього ризику, думаю що усякий досвід і помилки є єдиним і неповторним джерелом наших Знань Себе...і це є добре...не зле...мати багато досвіду, різноманітного -