Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

1, 2, 3, 4, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 2635

СообщениеВс май 07, 2017 19:09 

Віра писал(а):
Gryf писал(а):Чи є це румунське слово?

Словники кажуть, що схожі слова є у польській мові - komin "димоход", в чеській також, в болгарській. Коротше, це слов*янське слово. Мабуть, до румунської відношення не має, бо вона ближча до середземноморських мов

В румынском есть cămin - камин (вид печи).
Слово заимствованное. Где-то его заимствовали как печь, где-то как дымоход. Где-то - и так, и эдак (kominek + komin, камiн + комин).

происходит через нем. Kamin из лат. camīnus от греч. др.-греч. κάμινος «очаг» (согласно Клюге-Гётце 278).

немецкий - Kamin
люксембургский - Kamäin
латышский - kamīns
славянские языки - камин, камiн, kominek...
итальянский - caminetto
французский - cheminée
турецкий - şömine

Посты: 182

СообщениеВс май 07, 2017 22:44 

Цікаво. Значить це таке собі інтернаціональне слово, як ото "цукор", що на багатьох мовах схоже звучить)

Посты: 2635

СообщениеПн май 08, 2017 02:51 

Или его производное ) - спирт, алкоголь. Тоже ведь родом из древних времен.

лат. – spiritus, греческий - αλκοόλ, араб. - аль-кухуль )

Посты: 965

СообщениеПн май 08, 2017 07:48 

askar-alp™ писал(а):Тут целый кладезь

Аскар

|#smile603| Я часто спілкуюсь з вівчарами,Но ця зірка вівчарства навіть для мене потребує перекладача,особливо на першій хвилині дискуссіі |#smile501|Видно,що хлоп хвилюється перед камерою сильно.
Дякую Аскар,підняв настрій зрання |#smile746|

Посты: 35

СообщениеВс май 14, 2017 08:12 

Зробив фото словника "говірки". в одного ітузіаста філолога.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Посты: 3877

СообщениеВс май 14, 2017 09:53 

Словник українських говірок Карпатського регіону: Дмитро Савчук

«А», «Б» http://evrika.if.ua/78/
«В», «Г», «Ґ» http://evrika.if.ua/80/
«Д», «Е», «Є», «Ж», «З» http://evrika.if.ua/82/
«И», «І», «Ї», «Й», «К» http://evrika.if.ua/84/
«Л», «М», «Н», «О» http://evrika.if.ua/86/

Аскар

It's been there, done that, and is ready to go back for more.

Посты: 1059

СообщениеЧт май 18, 2017 20:37 

Соррі, вибачаюся, просто не знаю. у яку кудись туди-сюди внести тему, що мене шляк трафляє- типу я покорив (пакаріл), підкорив.... гору... Тепер вичитав- ... "вместе делаем заброску в Вел. Березный."... та, курво... зробять ті заброску |#smile614| Питання в тому, що до гір потрібно відноситися з повагою. КРАПКА. Ми- порох на фоні їх вічності. Хто не згідний- пишіть в приват |#smile725|

Посты: 78

СообщениеЧт май 18, 2017 21:20 

Зате як звучит!
Не то шо якесь "потім на вокзалі сідаємо в еталон чи пазік і їдемо годину" |#smile606|

Посты: 13

СообщениеВт май 23, 2017 14:10 

Андрюха стр писал(а):Соррі, вибачаюся, просто не знаю. у яку кудись туди-сюди внести тему, що мене шляк трафляє- типу я покорив (пакаріл), підкорив.... гору... Тепер вичитав- ... "вместе делаем заброску в Вел. Березный."... та, курво... зробять ті заброску |#smile614| Питання в тому, що до гір потрібно відноситися з повагою. КРАПКА. Ми- порох на фоні їх вічності. Хто не згідний- пишіть в приват |#smile725|
Соррі, вибачаюся....та, курво....а ви пишіть в тему, якщо вам щось не подобаеться то ваші проблеми і нефіг тут розводити демагогію, умнік.

Посты: 122

СообщениеВт май 23, 2017 14:58 

eternal stalker писал(а):
Андрюха стр писал(а):Соррі, вибачаюся, просто не знаю. у яку кудись туди-сюди внести тему, що мене шляк трафляє- типу я покорив (пакаріл), підкорив.... гору... Тепер вичитав- ... "вместе делаем заброску в Вел. Березный."... та, курво... зробять ті заброску |#smile614| Питання в тому, що до гір потрібно відноситися з повагою. КРАПКА. Ми- порох на фоні їх вічності. Хто не згідний- пишіть в приват |#smile725|
Соррі, вибачаюся....та, курво....а ви пишіть в тему, якщо вам щось не подобаеться то ваші проблеми і нефіг тут розводити демагогію, умнік.

Ніі..просто(по словнику)"Сись чилядник мусить ворконіти..)))Бо у його молодости у гори йшли в цуравих штрімфлях та бунді...з дарабчиком солонини і швабликами в ташці))))

Посты: 13

СообщениеВт май 23, 2017 15:30 

Kopan писал(а):
eternal stalker писал(а):

Ніі..просто(по словнику)"Сись чилядник мусить ворконіти..)))Бо у його молодости у гори йшли в цуравих штрімфлях та бунді...з дарабчиком солонини і швабликами в ташці))))
та майжень ош)))

Посты: 965

СообщениеВт май 23, 2017 20:44 

У гори,хлопці,у гори тре Вам всім....Там це все попускає...Там лікує від негативу,який Ви виливаєте один на одного. |#smile805|

СообщениеВт май 23, 2017 23:10 

Shelax71 писал(а):У гори,хлопці,у гори тре Вам всім....Там це все попускає...Там лікує від негативу,який Ви виливаєте один на одного. |#smile805|

Ні краплі негативу "лим" здоровий "юмор" |#smile24|на саркастичні пости.... Словник в "тему" попався..))
Сам відсканую та викладу колись закарпатські "терміни та поняття")) з "Деци у Нотаря" Чічки..

Посты: 1467

СообщениеСр май 24, 2017 05:56 

Kopan писал(а):... з "Деци у Нотаря" Чічки..

Чучки Павла ...(хтось скаже "свиня" , але фамілія - э фамілія)...

СообщениеСр май 24, 2017 08:49 

mikha1928 писал(а):
Kopan писал(а):... з "Деци у Нотаря" Чічки..

Чучки Павла ...(хтось скаже "свиня" , але фамілія - э фамілія)...

Перепрошую..звичайно Чучка Павло |#smile735|

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.