Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

Модератор темы: сашко

1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 80, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 237

СообщениеПт авг 04, 2017 21:09 

серж писал(а): Кроме меня, максимум 0,7 литра в рюкзаке, а вообще в Карпатах остаться без воды может только ленивый, я такого не помню....

Або ви мало ходите, або пам*ять коротка...Розказати б вам, як ми у 2013 році ходили по Боржаві з повними рюкзаками пляшок. Набрали під Великим Верхом у все, що було, прийшли на колибу під Грабом, а там сухе джерело і сліду води немає. Обходились тією, що була. І це добре, що вона була, а інакше було б невесело. Минулого року в серпні таке саме було в наших знайомих, вони теж те джерело застали сухим, мусили рити руками землю, щоб хоч щось знайти, бо інших джерел вони поблизу не знали...З водою навіть у Карпатах всяке буває

Посты: 1531

СообщениеПт авг 04, 2017 21:23 

То на Боржаве, ветка вообще про ЧХ.
На ЧХ с водой проблем особо не возникает. Я правда с собой ношу 1,5 литра, иногда 2, но не помню, когда оставался без воды. Правда знаю все источники, это конечно играет роль

СообщениеПт авг 04, 2017 21:40 

Евгений 2012 писал(а):То на Боржаве, ветка вообще про ЧХ.
На ЧХ с водой проблем особо не возникает. Я правда с собой ношу 1,5 литра, иногда 2, но не помню, когда оставался без воды. Правда знаю все источники, это конечно играет роль

Ну людина ж написала, що у всіх Карпатах без води може лишитись тільки лінивий. Я з собою теж ношу десь 1,5 літра і теж вже забула, коли була без води. Але тут люди питають, де є вода, значить не дуже добре знаються на тих місцях. А їм радять нічого з собою не брати, бо і так на кожному кроці є вода. Я вважаю, що як люди не дуже обізнані, то правильніше порадити їм взяти більше. А ті, хто знають про всі-всі джерела на маршруті, тут таких питань і не задають.

Посты: 1531

СообщениеПт авг 04, 2017 21:41 

Віра писал(а):
Евгений 2012 писал(а):То на Боржаве, ветка вообще про ЧХ.

Ну людина ж написала, що у всіх Карпатах без води може лишитись тільки лінивий. Я з собою теж ношу десь 1,5 літра і теж вже забула, коли була без води. Але тут люди питають, де є вода, значить не дуже добре знаються на тих місцях. А їм радять нічого з собою не брати, бо і так на кожному кроці є вода. Я вважаю, що як люди не дуже обізнані, то правильніше порадити їм взяти більше. А ті, хто знають про всі-всі джерела на маршруті, тут таких питань і не задають.

|#smile746|

Посты: 169

СообщениеСб авг 05, 2017 09:02 

Або ви мало ходите, або пам*ять коротка...

Я ходил с рюкзаком в Карпатах когда твои родители еще под стол пешком топали, пройти 3 часа без воды для меня не проблема или спуститься в распадок к ручью, Вера старайся нэ трусити попил........

Посты: 4176

СообщениеСб авг 05, 2017 09:41 

Не ругаемся. Местами к воде надо хорошо скинуть. Ну и до 2 часов быть без близких источников - это реальность на ЧХ.

Посты: 3499

СообщениеСб авг 05, 2017 11:09 

серж писал(а):Або ви мало ходите, або пам*ять коротка...

Я ходил с рюкзаком в Карпатах когда твои родители еще под стол пешком топали, пройти 3 часа без воды для меня не проблема или спуститься в распадок к ручью, Вера старайся нэ трусити попил........

завсякчас підтримую Вєруню, але зараз підтримую себе : воду у такі часи/період, треба мати, літр - це мінімум, на літрі - стрьом, бо це не гарантійна кількість для вживання(от зараз по 35 гр було, тепловий удар отримати - запросто для літньої або молодої людини, і тут питання : звідки взяти ті краплі води, щоб зволожувати тіло цієї людини ? - !!! вірно ! ТРЕБА ВОДУ МАТИ З СОБОЮ, с ЗАПАСОМ, тобто 1,5-2 л на людину...
3 дні тому на тур-стоянці на сідлі під Попадею-Коретвиною, лежу у наметі, відпочиваю, починає сутеніти, йде зверху, з т/с що на самому сідлі(я на т/с що на схилі) мущьчіна у полном расцвєтє сіл, років з 45-ть...питає де взяти ВОДИ бо в нього закінчилась(Т=25-28 гр С, приблизно, у тіні, а його намет на сонці), пояснив і показав на мапі(в нього немає мапи, він з Молдови), але ВЖЕ ТЕМНІЄ, за годину буде ніч, він боїться сам йти вниз 800 м (200м перепаду висоти) до потіка...але в сашка є ЗАПАС ВОДИ, бо сашко виніс наверхи 5 л води, помився нагорі(1,5л пішло), 1,5 л сховав "напатом", 0,5 використав і 1,5 лежить і тішить око...віддав хлопу 1,5 л тих що сховав, "напатомнєбудєт"...ну десь так, по свіжому...

СообщениеСб авг 05, 2017 12:04 

сашко писал(а):
серж писал(а):Або ви мало ходите, або пам*ять коротка...

завсякчас підтримую Вєруню, але зараз підтримую себе : воду у такі часи/період, треба мати, літр - це мінімум, на літрі - стрьом, бо це не гарантійна кількість для вживання(от зараз по 35 гр було, тепловий удар отримати - запросто для літньої або молодої людини, і тут питання : звідки взяти ті краплі води, щоб зволожувати тіло цієї людини ? - !!! вірно ! ТРЕБА ВОДУ МАТИ З СОБОЮ, с ЗАПАСОМ, тобто 1,5-2 л на людину...
3 дні тому на тур-стоянці на сідлі під Попадею-Коретвиною, лежу у наметі, відпочиваю, починає сутеніти, йде зверху, з т/с що на самому сідлі(я на т/с що на схилі) мущьчіна у полном расцвєтє сіл, років з 45-ть...питає де взяти ВОДИ бо в нього закінчилась(Т=25-28 гр С, приблизно, у тіні, а його намет на сонці), пояснив і показав на мапі(в нього немає мапи, він з Молдови), але ВЖЕ ТЕМНІЄ, за годину буде ніч, він боїться сам йти вниз 800 м (200м перепаду висоти) до потіка...але в сашка є ЗАПАС ВОДИ, бо сашко виніс наверхи 5 л води, помився нагорі(1,5л пішло), 1,5 л сховав "напатом", 0,5 використав і 1,5 лежить і тішить око...віддав хлопу 1,5 л тих що сховав, "напатомнєбудєт"...ну десь так, по свіжому...

Ну взагалі-то я так і написала, що краще мати з собою запас і вже точно не радити людям, які до того ж не дуже знають ті місця, йти "налегке" в плані води)

СообщениеСб авг 05, 2017 12:12 

Вірунь...я ж НЕ писав що НЕ підтримує те, що ти написала, нє ? я ОКРЕМО від тебе, пишу ТЕ САМЕ, що сказали ти,отже криміналу немає, вже звикайте до моїх ірраціональних форм висловлювання думок, зауважу - іноді шалллллених думок !...
Изображение

Посты: 92

СообщениеСб авг 05, 2017 20:55 

серж писал(а): Я ходил с рюкзаком в Карпатах когда твои родители еще под стол пешком топали, пройти 3 часа без воды для меня не проблема или спуститься в распадок к ручью

Отаке відношення може зіграти геть недобрий жарт...
З кожним роком з водою в горах все гірше і гірше.
І в якомусь місці, коли чиїсь батьки лазили під стіл, вода була - зараз вже забули про то.
І я також проходив варіанти, коли запаси з ферфляші ділили корок на трьох - не більше. Наступний раз через годину.
Тому як є можливість нести - треба нести. Чим більше, тим краще.

СообщениеВс авг 06, 2017 10:33 

"...чим більше тим краще..." - ++++++++++100500...((( я перед тим як самому собі відзвітувати що конкретну роботу по масиву Попаді завершено, пройшов з бензопилою ВЕСЬ цей масив з обох боків ЩЕ РАЗ, дорізав там всєкє, прочищав додатково але не про це мова, а мова у контексті сказаного Хіміком : кожне друге джерело, кожен другий потік за 1-1,5 місяця ЩЕЗЛИ, і це при всьому тому, що рік дощовий...на Гонтарці я ледве не попав у халепу, бо гарний потік обернувся на ледве видимий струмочок, набрати без каламуті і піску з якого - анріал...а я розраховував на нього...звичайно був і другий план, там є ще один потік але до нього ще треба пробитись, то якось обійшлося...Я ЗА НОСІННЯ КОНТРОЛЬНОГО ЗАПАСУ ВОДИ, мінімум - 1,5 л на людину у сутку, це щоб не вмерти, а так - 2-2,5-3л в сутку;)))...

Посты: 2963

СообщениеПн авг 07, 2017 12:25 

Как по мне, то нет проблемы с водой когда источники попадаются через 100-200 м по пути следования. На отдельных участках ЧХ расстояния по тропе от источника воды к следующему бываю в пару км. Поэтому проблемы с водой по классическому маршруту есть. И запас воды летом с собой должен быть обязательно, даже если эти источники попадаются и через 100 метров. Нормальный запас 1.5-2 л на человека. Конечно при определенном опыте и наличии нормальной карты можно сойти с хребта и двигаться по склону (лезть через жереп) в поисках источника воды. Мне так делать в тех местах доводилось. К примеру на генштабовских картах (и других нормальных картах) нарисованы источники воды с определенным интервалом перпендикулярно хребту. Если сбросить с хребта 50-200 м, то вы реально будете натыкаться на такие источники воды. Но добрать ко многим из за растительности и рельефа местности бывает трудно.
К примеру если идти через Вухатый. То первый источник от с. Дземброня чуть выше колыбы по тропе в сторону Вухатого. Следующий чуть выше за поворотом, не доходя до леса. Далее водопадик за лесом, где тропа делает крутой набор в строну Вухатого. Дальше там нет стабильных источников аж до самого хребта. Хотя в дождливый период местами бывают источники на участке от перевала до развилки ПИЧ - Дземброня. Но эти источники сезонные и пересыхают. Надеяться на них не стоит, когда период сухой и жаркий. Если идти в сторону ПИЧ по тропе, то насколько помню вода уже ниже ПИЧ не доходя до озера. В строну Дземброню по тропе воды нет аж до самого Менчула. ДА и то ее там еще поискать надо, делать сброс с хребта. Рядом с самой тропой воды летом нет.
Если подыматься через Смотрич, по тропе, то насколько помню с источниками воды там совсем плохо. Их там практически нет. Воду надо набирать возле колыбы.
К примеру если идти от Петроса к Говерле по классическому маршруту, то источников по пути попадается много (это хорошо видно и по карте). Но это не значит, что по всему хребту так.
В принципе, достаточно глянуть на нормальную карту ,что бы видеть общую ситуацию с водой в интересующем тебя районе. Даже старый генштаб вполне актуален для понимания ситуации.

Посты: 193

СообщениеПн авг 21, 2017 20:38 

Доброго времени суток. Подскажите, а что с источниками возле г.Бребенскул? Они живые сейчас?

Посты: 43

СообщениеВт авг 22, 2017 03:15 

tat-jana писал(а):Доброго времени суток. Подскажите, а что с источниками возле г.Бребенскул? Они живые сейчас?

Должны, тем более сейчас дожди идут. Как раз сейчас собираюсь ехать туда.

Посты: 193

СообщениеВт авг 22, 2017 06:16 

Отлично! Мы тоже с мужем решили на 3 дня махнуть |#smile722|
Начать новую тему Ответить на тему  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 80, ВСЕ

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.