Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

1, 2, 3, 4, 5 ... 7, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 402

СообщениеСб мар 30, 2013 12:15 

Тема зібрана зі смішаних постів

ZVIAD писал(а):Вирішили таки йти на травневі на Кострич, маємо 4 дні, 3 ночівлі. Ось, прикинув план маршруту (червоним). Виникло декілька питань. в основному, стосовно ночівель.

1. На рахунок ночівлі на схилах г. Кострич - читав на цьому ж форумі, наче вода там є (біля колиби). А от де краще стояти під Кукулем? Де там є вода? На карті це неочевидно...
2. Чи правильно я обрав підйом на Кукуль від Пруту - на карті позначено 2 варіанти, який краще? Де більше варіантів стати, не доходячи до Кукуля, з водою?
3. Спуск на Вороненка - також 2 варіанти, обрав той, що походить повз річки, аби мати можливість ночувати де схочеться. Чи добре ночувати там, де я позначив?

Буду вдячний за будь-яку інформацію.

feanor писал(а):
ну, якщо збираєтесь ночувати під Кукулем, то пункт третій мабуть відміняється, бо з Кукула до Вороненки спуск не займає багато часу.... не можу зараз знайти фотки, щоб сказати, скільки конкретно годин, але якщо до Вороненки приїхати нічним рахівським, і не поспішаючи йти, то десь в 18 вже можна спуститись з Кукула у Ворохту

EvIL_Mms писал(а):З водою зараз переживати немає чого, думаю сніг там, ще застанете на північних схилах і в лісі.

По маршруту на жаль нічого сказати не можу...

ZVIAD писал(а):
EvIL_Mms писал(а):З водою зараз переживати немає чого, думаю сніг там, ще застанете на північних схилах і в лісі.

По маршруту на жаль нічого сказати не можу...

Так, сніг, гадаю застанемо, але все ж таки як на мене, стояти неподалік джерельця чи потічка набагато приємніше, аніж мати необхідність розтоплювати сніг...

ZVIAD писал(а):
feanor писал(а):
ну, якщо збираєтесь ночувати під Кукулем, то пункт третій мабуть відміняється, бо з Кукула до Вороненки спуск не займає багато часу.... не можу зараз знайти фотки, щоб сказати, скільки конкретно годин, але якщо до Вороненки приїхати нічним рахівським, і не поспішаючи йти, то десь в 18 вже можна спуститись з Кукула у Ворохту

Так, я чесно кажучи, також бачу, що реально маршрут проходиться за 2 ночівлі. Але, як його ще на день розтягнути - не придумав. Чи є у вас ідеї? Може першу ночівлю зробити раніше? І другу, відповідно - також. Тільки де?

Ed_ua писал(а):
ZVIAD писал(а):....

1.Під Кукулем там (придивіться до мапи) є колиба на пол. Закукул. Вода в кількох місцях на ПдЗ полонини. З гребеня з цієї полонини офігенні краєвиди, якщо знаєш де , можна вздріти обсерваторію. Також вода і колиби є по ходу маршруту за вершиною г.Кукул (полонина Кукул) і т.д. і т.п., там тепліше спати але звідтам ранком на пленер до сходу сонця прийдеться взяти висоту. Далі Пожижевської не видно, зато Говерла -Петрос і Близницяяк на долоні. Хомяк-Синяктеж береться тут.
2. Обидва варіанти добрі, не дойти до води більше шансів у другому випадку, там після Бабиної Ями спуск до води проблематичний, тре перти під кукул до траверсної стежки.
3. Не добре обраний спуск на Вороненко. Затінені північні урочища з мокрезним снігом і т.д. і.т.п. Треба йти далі по границі на пол. Буковину (де поцип..д...ри спалили колибу)
і звідтіля на Вороненко. Також без питань проходиться на Ворохту від пол. Лабєска на сідло-перевал Пересліп і старою добротною військовою дорогою до г. Осередок і від місця відпочинку під вершиною, щоб не втопитися в болоті йти через самий Осередок, ( там є жилі хати). Цей варіант швидший але до Ворохти без краєвидів , але з можливістю оглянути схроніско. І варіантів виїзду з Ворохти більше.

p/s: Шукайти новіші мапи (посилання не раз давав) Czarnohora 600m 2010р; Чорногора 500м 2011р від картографії, а також на космосвітлинах дещо не погано проглядується
і на останок:
http://www.youtube.com/watch?v=BrWmo_V1BIg

Ed_ua писал(а):
ZVIAD писал(а):

Так, я чесно кажучи, також бачу, що реально маршрут проходиться за 2 ночівлі. Але, як його ще на день розтягнути - не придумав. Чи є у вас ідеї? Може першу ночівлю зробити раніше? І другу, відповідно - також. Тільки де?

Перша ночівля гуд!, далі півдньовка на хр.Кострич із випасанням ґоґодз (брусниця). Потихенько до пол. Веснарка і там ночівля в апартаментах. А ранком із свіжими силами перехід на інший хребет і далі по графіку.

vasjaletsyn писал(а):Проходив Кукул+Кострича за 4 дні:) Реально пройти з однією ночівлею.
Хребет Кукул промарковано (є варіанти спуску/підйому у/з Вороненки, Ворохти та до КПП КНПП.(ІМНО)
Зручнішим (у плані логістики) вважаю зворотній варіант Воронєнка-Красник

ZVIAD писал(а):
Ed_ua писал(а):
ZVIAD писал(а):....

1.Під Кукулем там (придивіться до мапи) є колиба на пол. Закукул. Вода в кількох місцях на ПдЗ полонини. З гребеня з цієї полонини офігенні краєвиди, якщо знаєш де , можна вздріти обсерваторію. Також вода і колиби є по ходу маршруту за вершиною г.Кукул (полонина Кукул) і т.д. і т.п., там тепліше спати але звідтам ранком на пленер до сходу сонця прийдеться взяти висоту. Далі Пожижевської не видно, зато Говерла -Петрос і Близницяяк на долоні. Хомяк-Синяктеж береться тут.
2. Обидва варіанти добрі, не дойти до води більше шансів у другому випадку, там після Бабиної Ями спуск до води проблематичний, тре перти під кукул до траверсної стежки.
3. Не добре обраний спуск на Вороненко. Затінені північні урочища з мокрезним снігом і т.д. і.т.п. Треба йти далі по границі на пол. Буковину (де поцип..д...ри спалили колибу)
і звідтіля на Вороненко. Також без питань проходиться на Ворохту від пол. Лабєска на сідло-перевал Пересліп і старою добротною військовою дорогою до г. Осередок і від місця відпочинку під вершиною, щоб не втопитися в болоті йти через самий Осередок, ( там є жилі хати). Цей варіант швидший але до Ворохти без краєвидів , але з можливістю оглянути схроніско. І варіантів виїзду з Ворохти більше.

p/s: Шукайти новіші мапи (посилання не раз давав) Czarnohora 600m 2010р; Чорногора 500м 2011р від картографії, а також на космосвітлинах дещо не погано проглядується
і на останок:
http://www.youtube.com/watch?v=BrWmo_V1BIg

Дуже дякую за докладну відповідь!
Дозвольте кілька уточнюючих питань стосовно топоніміки - на жаль, новіших мап, шукаючи за вашими ключовими словами, не знайшов, можливо, не так шукав:(

Отже, оскільки на моїй мапі жодна назва полонин не зазначена, гляньте, будь ласка нижче, чи правильно я зрозумів:

Якщо я все зрозумів правильно, де б ви порадили робити останню ночівлю? Може на полонинці під г. Верх-Дебрі? А чи є там вода?
І чи не замалий тоді перехід від полонини Закукул?

Багато варіантів добирання нам не потрібно, ми орієнтуємося на вечірній "раховоз", щоб у ІФ якраз приїхати під 138 поїзд на Київ.

Ще раз дякую за відповіді, а також за аутентичне відео: сироваріння - то дійсно, справжня магія!

ZVIAD писал(а):
Ed_ua писал(а):
ZVIAD писал(а):

Перша ночівля гуд!, далі півдньовка на хр.Кострич із випасанням ґоґодз (брусниця). Потихенько до пол. Веснарка і там ночівля в апартаментах. А ранком із свіжими силами перехід на інший хребет і далі по графіку.

Брусниця на початку травня? :shock:
Полонина Веснарка, знову-таки, не позначена на моїй мапі :cry:
Це вже на спуску з Кострича?

Ed_ua писал(а):-мапи раз
мапи два: http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=60741&&start=30
-Під Бердя це пол. Григорівка (дискусія тут)

-я вже писав:
Перша ночівля гуд!, далі півдньовка на хр.Кострич із випасанням ґоґодз (брусниця). Потихенько до пол. Веснарка і там ночівля (№2) в апартаментах. А ранком із свіжими силами перехід на інший хребет і далі по графіку. (тобто на пол. Закукул)

див. 700м велокарти , не самаліпша, зате зараз є під рукою
-

-
Брусниця на початку травня? Shocked

саме так з пилком шафрану сервірована крокусами :)))
Брусниця що перезимувала самА ляпота.
-
ми орієнтуємося на вечірній "раховоз", щоб у ІФ якраз приїхати під 138 поїзд на Київ

Увага!
1.Вечірній Раховоз не кожен день слідує згідно розкладу , заявленого на сайті Укрзалізниці, але з Ворохти вечірній поїзд йде постійно і в будні і в вихідні
2. Кожний місяць можливі зміни в розкладі раховоза, дзвоніть в довідку Ів.Франківського зал. вокзалу.

ZVIAD писал(а):Ed_ua, ще раз дякую за вичерпну відповідь і за гарні карти.
Мабуть, дослухаємося до ваших порад, і зробимо саме такі місця стоянок: пол. Болота, пол. Веснарка, пол. Закукул. З ваших слів, вода там всюди є, хоча на польскій карті, наприклад, позначено джерело тільки на пол. Болота.
Щодо Раховоза - так, треба мабуть зателефонувати до довідкової. Не зовсім правда, зрозумів слова щодо непостійного Раховоза і стабільного поїзда з Ворохти. Це ж той самий дизель Рахів - ІФ, що йде від Вороненка о 16-30, іншого о вечірній порі наче і немає...

ZVIAD писал(а):
vasjaletsyn писал(а):Зручнішим (у плані логістики) вважаю зворотній варіант Воронєнка-Красник

Дякую, а можете пояснити, чому?
Я так прикинув, ми прибуваємо до ІФ близько 7-00, о 7-50 сідаємо на маршрутку ІФ - Верховина, і приблизно о 10-00(?) ми вже виходимо у Ільцях.
Назад - також зручно, спускаємося близько 16-00 у Вороненка, і чудово встигаємо на 138 поїзд з ІФ.

Якщо ж йти навпаки, то це треба чухати до Делятина, там пересаджуватися на Коломия-Рахів, а після проходження маршруту намагатися влізти у Ільцях у переповнену (мабуть?) маршрутку до ІФ.

Ed_ua писал(а):Іншого дійсно немає у цій порі, але станція призначення інша. Колись у звязку з ремонтом, потім у звязку з "оптимізацією" пасажироперевезень (формулювання : У зв’язку з малонаселеністю) приміськими дизелями.
Потяг відправлявся вночі до Рахова лише з пятниці на суботу, з суботи на неділю і з неділі на понеділок, відповідно з Рахова в другій половині дня вертався в суботу, неділю та понеділок. В сі інші дні може курсувати до Ворохти (інколи до ст.Вороненко але одразу ж з поверненням до Ворохти) . Одного разу я збираючись ( квиток брав за 5 год ) до Рахова, доїхав лише до Яремче. Як буде на ці святкові дні, бум видіти.
По любому 99% усіх змін відбуваються на початку місяця згідно депеш- телеграм) і треба цікавитись чи э на разі така, що стосується цього керунку/
Сьогодні залізнична довідка Франківська (59-22-23) завіряє що на першотравневі свята потяг буде слідувати до Рахова без змін по розкладу

сандро писал(а):Пройшли цей маршрут наприкінці квітня минулого року . У зворотньому напрямку . О 7.30 автобус на Буковель . Виходимо у Яремчі . Чекаємо годину - у Вороненці о 10.30 . Неспішно піднімаємося - ночівля на полонині Середня . Шикарні краєвиди та вибір колиб .
https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011#5601438967980479890
Другого дня перехід з Кукула на Кострич . Ночівля на полонині Веснарка.
https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011#5601442222866966514
Третього дня недовгий перехід і ночівля на полонині Веснарка під горою Хедя з видом на Красник .
https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011#5601443045159996754
Наступного дня спустилися у Красник . Попуткою до Верховини . Пиво на автостанції . Комфортний автобус з сидячими місцями до Франківська . Тур по злачним місцям . 44 потяг о 18.15 .
До речі , обовязково придбайте мапу Чорногори . Василь Гутиряк її вишле за смішну ціну . http://stezhky.org.ua/?m0prm=50&m1prm=147
Фото минулого року https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011

ZVIAD писал(а):
сандро писал(а):Пройшли цей маршрут наприкінці квітня минулого року . У зворотньому напрямку . О 7.30 автобус на Буковель . Виходимо у Яремчі . Чекаємо годину - у Вороненці о 10.30 . Неспішно піднімаємося - ночівля на полонині Середня . Шикарні краєвиди та вибір колиб .
https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011#5601438967980479890
Другого дня перехід з Кукула на Кострич . Ночівля на полонині Веснарка.
https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011#5601442222866966514
Третього дня недовгий перехід і ночівля на полонині Веснарка під горою Хедя з видом на Красник .
https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011#5601443045159996754
Наступного дня спустилися у Красник . Попуткою до Верховини . Пиво на автостанції . Комфортний автобус з сидячими місцями до Франківська . Тур по злачним місцям . 44 потяг о 18.15 .
До речі , обовязково придбайте мапу Чорногори . Василь Гутиряк її вишле за смішну ціну . http://stezhky.org.ua/?m0prm=50&m1prm=147
Фото минулого року https://picasaweb.google.com/100582534654327061645/2427042011

Дякую, дійсно, можливо і так, у зворотній бік.
До речі, судячи з фото, минулого року у ці дні було вже досить тепло.
Цього року мабуть буде трохи холоодніше і більше снігу.
Хто знає, цього року на цих висотах наскільки холодно може бути вночі? Якщо конкретніше: пуховик треба брати чи достатньо додаткового теплого светра?

vasjaletsyn писал(а):
ZVIAD писал(а):
vasjaletsyn писал(а):Зручнішим (у плані логістики) вважаю зворотній варіант Воронєнка-Красник

Дякую, а можете пояснити, чому?
Я так прикинув, ми прибуваємо до ІФ близько 7-00, о 7-50 сідаємо на маршрутку ІФ - Верховина, і приблизно о 10-00(?) ми вже виходимо у Ільцях.
Назад - також зручно, спускаємося близько 16-00 у Вороненка, і чудово встигаємо на 138 поїзд з ІФ.

Якщо ж йти навпаки, то це треба чухати до Делятина, там пересаджуватися на Коломия-Рахів, а після проходження маршруту намагатися влізти у Ільцях у переповнену (мабуть?) маршрутку до ІФ.

Просто зазвичай народ на Кукул їде нічним раховозом (зрання вже у Воронєнці на маршруті) а з Верховини нема проблем вибратись автобусом.Але бачу, під Ваш розклад не дуже зручно такий варіант підходить.Тому запропонований Вами варіант ніби непоганий (якщо курсує раховоз з Воронєнки)

ZVIAD писал(а):
Ed_ua писал(а):Сьогодні залізнична довідка Франківська (59-22-23) завіряє що на першотравневі свята потяг буде слідувати до Рахова без змін по розкладу

А сьогодні вони вже не так впевнені: кажуть, що на 3 травня ПОКИ ЩО розклад без змін, але зміни МОЖЛИВІ. Пропонують телефонувати 1 травня. Дуже зручно для планування! :(

Ed_ua писал(а):У вас є запасний варіант, Кукул-Ворохта

ZVIAD писал(а):
Ed_ua писал(а):У вас є запасний варіант, Кукул-Ворохта

Ну так, тобто 1 травня потрібно з гор зателефонувати і, в залежності від результату, планувати останній перехід.
Мені чомусь хочеться на Вороненка, здається, туди перехід цікавіший.

Ed_ua писал(а):В тилу тре когось лишити на мобілі для інфопідтримки: погода, зміни в розкладі, політична ситуація в країні, випадок революції, війни, землетрусу, повені, урагану, виклик рятувальників, тощо.... :)))))

святогор писал(а):Этим летом на перемычке меж Говерлой и Кукулом был бурелом, да такой, что вместо участок в 15 минут проходили 3 часа!!! :shock: Да, не преувеличиваю - именно так и было! Не думаю, что кто-то этот завал разобрал.

fez412 писал(а):
святогор писал(а):Этим летом на перемычке меж Говерлой и Кукулом был бурелом, да такой, что вместо участок в 15 минут проходили 3 часа!!! :shock: Да, не преувеличиваю - именно так и было! Не думаю, что кто-то этот завал разобрал.

В кінці вересня 20101 теж саме. Як не помиляюся там навалило дерев десь між 2004 - 2006рр.
Якщо іти з Кукула в бік Говерли пробуйте обійти бурелом правіше. Тільки без фанатизму.

LW писал(а):Да, в 2009г. тоже был бурелом. Основная часть расположена между Кукулем и в.1298 (возле г. Конса) в ур. Криве Хеде. Зимой там наверное вообще неприятно....

ZVIAD писал(а):Пройшли маршрут без особливих пригод, дякую усім за корисні порали та лінки.
Маючи на руках польську карту, проблем з орієнтацією взагалі немає.
Українська ж карта значно поступається точністю.

СообщениеСб мар 30, 2013 12:23 

sup_har4o писал(а):собираюсь на выходных(+понедельник) провести группу из 4 человек по маршруту
Заросляк-Говерла-Козьмещик-Кукул- (тут или в Вороненко или в Ворохту).
Ночевки 2 - первая после говерлы в палатке или колыбе, вторая в колыбе на Кукуле
Есть большой опыт летних-весенних-осенних походов по карпатам, но только базовый - зимних. Маршрут знаю процентов на 60, но не под снегом
Хотелось бы услышать совет более опытных коллег

собственно вопросы такие -
1)Как с подъемом/спуском на Говерлу и Петрос по указанным маршрутам без кошек сейчас? стоит ли?
2)Слышал что с Говерлы на Кукул по прямому маршруту на карте(не через Козьмещик) - лучше не идти ибо буреломы непроходимые- так ли это?
3)Что с лавинами? где их бояться, а где нет?

Ну и вообще любой совет новичку-зимоходу будет очень кстати.

Спасибо

Туранчокс писал(а):
sup_har4o писал(а):1)Как с подъемом/спуском на Говерлу и Петрос по указанным маршрутам без кошек сейчас? стоит ли?
2)Слышал что с Говерлы на Кукул по прямому маршруту на карте(не через Козьмещик) - лучше не идти ибо буреломы непроходимые- так ли это?
3)Что с лавинами? где их бояться, а где нет?

Ну и вообще любой совет новичку-зимоходу будет очень кстати.

Спасибо

На днях вернулся с Квасов. Делали с другом попытку пройти со стороны Квасов Петрос, Говерлу и спустится в Лазенщину. 11-го в пятницу навалило снега, местами выше колена. Дотропили до Малого Шешула, поняли что по времени не успеваем, так как работа ждет. Вернулись назад.
Сейчас там лавиноопасно. Старый снег превратился в доску, под этой доской пустоты и рыхлый зернистый снег. Сверху на это все навалило свежего снега, местами по пояс, но в основном до полуметра. По летним тропам ходить опастно. Кошки не разу не пригодились, корка хоть и гладкая но совсем не держала, проваливалась. Тяжело по такому ходить и стремно. Но может на Говерле и пригодятся, все таки повыше :)
Уезжали в этот понедельник. Погода была великолепная, солнце и мороз -15.

lexrider писал(а):читаем и делаем выводы
http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=63729

Погода сейчас отличная -10 держится и ясно а кошки могут понадобится и на говерле. Лавины в зависимости по какому пути будете подыматься.

а зачем такое извращение идти аж на ворохту или вороненка ? лазещина же рядом там и дизель и автобусные остановки.

sup_har4o писал(а):
lexrider писал(а):читаем и делаем выводы
http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=63729

Погода сейчас отличная -10 держится и ясно а кошки могут понадобится и на говерле. Лавины в зависимости по какому пути будете подыматься.

а зачем такое извращение идти аж на ворохту или вороненка ? лазещина же рядом там и дизель и автобусные остановки.

Смотрю на карту - С Кукула совершенно одинаково(ну почти) до Лазещины и до Вороненко. А собственно Вороненко выбрал потому что там ходил осенью

А через Говерлу идти планирую вот так

sup_har4o писал(а):Всем спасибо за инфу!

Остается открытым вопрос по лавиноопасности на указанном маршруте.

святогор писал(а):

Если идти по гребням и хребтам - никакие лавины не страшны. И не отклоняйтесь от обозначенного на карте маршрута!

Туранчокс писал(а):
святогор писал(а):

Если идти по гребням и хребтам - никакие лавины не страшны. И не отклоняйтесь от обозначенного на карте маршрута!

В Карпатах понятие гребни и хребты довольно относительная штука. Уж больно ярковыраженых не так много. Иногда ты выходишь на такой гребень, а он шириной как половина футбольного поля и на этом поле лежит снег глубиной по пояс.

Azimut.tr писал(а):

22 февр. 2011 по местному ТВ в Ив - Франк. объявлено о повышенной опасности схода лавин. В городе почти неделю идет снег. На гребнях - можете представить. Лучше не рисковать. Особенно с новичками. Да и спасатели внизу не пускают ( по сообщениям ТВ)

sup_har4o писал(а):

запись в жж и остальные фото
http://sup-har4o.livejournal.com/90591.html#cutid1

СообщениеСб мар 30, 2013 12:29 

semvl писал(а):27 февраля собираемся подняться на г.Кукул от КПП Заросляк - поход выходного дня - подялить, сфоткались, спустились назад. Что нужно брать с собой? Кошки, снегоступы? И вообще, какие могут быть проблемы. На Кукул не ходил, тем более зимой.

Гость писал(а):По вопросу о Кукуле - Кошки там не нужны совершенно, а вот снегоступы были бы кстати.Снега местами очень много, по колено и выше, идти сложно (я был в снегоступах, что давало мне некислую фору)
Когда уходили снег сыпал как из ведра, так что сейчас думаю там еще веселее

Поднимались на Кукул со стороны Казмещика (прошли пару км в сторону Лазещины) там есть мостик за ним поворот направо и дорога вдоль речушки. В конце дорога ветвится, выбрали самое подходящее направление, но дорога скоро закончилась и пришлось лезть через лес и буреломы. Вымотались адски, к колыбам вылезли уже по темноте

21 февраля:

semvl писал(а):
Гость писал(а):По вопросу о Кукуле - Кошки там не нужны совершенно, а вот снегоступы были бы кстати.Снега местами очень много, по колено и выше, идти сложно (я был в снегоступах, что давало мне некислую фору)
Когда уходили снег сыпал как из ведра, так что сейчас думаю там еще веселее

Спасибо!

Вот интересно, завтра на КПП позволят нам сходить на Кукул? :)

sup_har4o писал(а):По состоянию Говерлы:

Как подниматься с Заросляка по дальнему(правому) маршруту:
Сначала достаточно глубокий сыпкий снег/ фирн. Подниматься очень сложно. потом, выше г.Заросляк - сплошной лед. В кошках идется отлично, без кошек там делать нечего, скатываешься моментально (хотя народ лез и без кошек, но с очень жесткими ботинкми, тогда можно корку проламывать, но я думаю это сомнительноне удовольствие)
Спуск в сторону Петроса - совершенно ходибелен без спецснаряги

Подъем на Говерлу, 19 февраля

Кстати, спасателями вход на Говерлу официально запрещен, на КПП требуют подписывать расписку о том что на Говерлу подниматься не будем

lexrider писал(а):
Кстати, спасателями вход на Говерлу официально запрещен, на КПП требуют подписывать расписку о том что на Говерлу подниматься не будем
дак так постоянно

PohodNick писал(а):
lexrider писал(а):
дак так постоянно

У меня в связи с этим вопрос: в соседней ветке обсуждается помощь в горах друг - другу. Одним из условий, облегчающих эту задачу все называют регистрацию у спасателей. Но какая может быть регистрация, тем более с указанием нитки маршрута, если спасатели говорят: "Пишіть розписку, що ні на Говрелу, ні на ЧГ хребет підніматись не будете"?

Гость писал(а):Мало того, для регистрации у спсасателей требуется маршрутный лист и удостоверение туриста (ну или хрен знает как оно называется)
Мы пытались загерестрироваться в Ворохтянском отделении КСС, отказали

Кстати сами эти спасатели были вполне не против нашего восхождения на Говерлу. Сказали - кошки есть - вылезете нормально. и пожелали удачи)

Николай_ писал(а):
sup_har4o писал(а):Кстати, спасателями вход на Говерлу официально запрещен, на КПП требуют подписывать расписку о том что на Говерлу подниматься не будем

Офіційно дозволяють тільки альпіністам, які ідуть на офіційне сходження, та туристам які ідуть категорійний похід...

semvl писал(а):Сходили мы на Кукул. Отличные панорамы видны в ясную безветренную погоду зимой. Кто не ходил, рекомендую. Тем более подъём не сложный, особого снаряжения не нужно (даже снегоступов), лавиноопасных участков нет. На КПП проблем не было, даже не требовали проплату. :D

СообщениеСб мар 30, 2013 12:38 

MOKRIZZONNI писал(а):викладаю кілька фото( оброблених) з нещодавнього частково вдалого походу.Трохи сканів, панорам та HDRi.
Нитка маршруту( пройденого).Заплановано було з Кукуля на хребет до Кострича, але втрата стежок та блуди.....

погляд з якоїсь полонини в сторону Вороненко

"Охоронець гор"

Перед полониною Григорянка....

На полонині Григорянка

Мокріццонні хадеерить на полонині Кукуль, яку надвечір поглинає туманами

Спускаючись старим кордоном з Кукула до Козьмеськи: жалюгідні залишки урочища Бескил,колись тут буде заповідник " Карпатські дюни"... :cry:

Скривавлені гори...

Ранок четвертого дня на притулку Козьменщик

На вершині В.козьмеськи. Стовпчик старого кордону №4.Погляд на Кукул.

Морозний ранок п`ятого дня з Козьмеськи- сонце сходить з-за хребта Чорногора...

Ті самі Костриці-Костричі з Козьмеськи, куди я так мріяв дійти.Правда тоді ше був впевнений шо дійду :(

"Холод і спека"....Ранкова Говерла з Козьмеськи.

Півтори доби "йшов" 6 км буреломним руслом Форещенки, коли з Козьмеськи скинув з гребеня на на той водорозділ- планував впасти на Заросляк...

Лисичка -сестричка в пошуках форелі....

Злиття Форещенка з Прутом.З дороги на Ворохту.

"Відгороджені Карпати "

Валентин Литвиненко писал(а):Гарний маршрут і славні фото. А чому в одиночку? З добрими друзями завжди краще і безпечніше.

Vlad писал(а):ШИКАРНО!!!!!

"Паоло Мокризони" на фотках как-то необычно )))

MOKRIZZONNI писал(а):Я так розумію, шо в ті дні КПІ були десь там з науковою роботою :). Ось кілька вражаючих фото від них http://www.tkg.org.ua/files/images/0car08as_sunrise.jpg

СообщениеСб мар 30, 2013 12:43 

sergeyit писал(а):Хотелось бы сходить в фото-поход на Кукул, без спортивной составляющей, т.е. цель именно фотография, поэтому темп мееедленный с частыми остановками "для пофотографировать".
Несмотря на то, что мне больше нравится "соло", идти туда зимой одному не очень хорошая идея, ищу 1-2х фотолюбителей из Киева, Ивано-Франковска или других городов, кому подходит время прибытия поезда 43К КИЇВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК (кажется, в 7 утра с минутами) которые хотели бы присоединиться (кто способен самостоятельно ориентироваться на местности и конечно, хотя бы раз был в горах).
Т.е. я не есть проводник/организатор, это скорее поход для "солистов", которые иногда не против компании.
Планирую в январе - феврале (числа уточним) в крайнем случае, чтобы поход состоялся до 10 февраля.
По дням расклад примерно такой:
в первый день задача к вечеру добраться до колыб.
Второй день, посмотрим на месте по погоде, думаю далеко не углубляясь будет что фотографировать.
Третий день, двигаемся обратно.
На данный момент, больше думаю про два дня (одна ночевка), хотя и три возможно (две ночевки).
Заранее точные дни трудно определять, может быть несколько "если". Поеду если будет более-менее нормальная погода (меньше чем 10 мороза), если не поймаю простуду (это я запросто могу) и конечно, если найдется хотя бы один желающий составить компанию.
Одним словом, кому интересно пишите, обсудим все детали.

ЗЫ. Здесь можно посмотреть ради чего стоит поехать, классные фото и сам такие хочу :) http://mountain-site.com.ua/?page=blog&record=247

ЗЫ2. а здесь можно мои фотки посмотреть http://photoclub.com.ua/sergeyit пока ничего особенного (сайт этот правда, глючит частенько). Хочется добавить новых и интересных.

Rogue писал(а):Зустрічали цього року на Кукулі НР =)
Якщо виключаєте спортивну частину,то раджу

в первый день задача к вечеру добраться до колыб.

Підніматись не з Ворохти. а з Вороненка -- підйом дуже простий, стежка у вигляді хайвею ) Якщо ранком будете в Вороненко то до години 4 точно вже будете в колибах.

Третий день, двигаемся обратно.

ІМХО, можна навіть другий день спуститись ввечері назад й сісти на потгяг в 8мій вечора чи на Рахівський до Львова

Гость писал(а):Спасибо! Информация пригодится, собирался как раз из Ворохты, но если можно проще, то так даже лучше :) Правда, думаю что те кто хотел туда поехать уже сделали это на НГ и я немного опоздал с поиском попутчиков.

Rogue писал(а):Зустрічали цього року на Кукулі НР =)
Якщо виключаєте спортивну частину,то раджу
Підніматись не з Ворохти. а з Вороненка -- підйом дуже простий, стежка у вигляді хайвею ) Якщо ранком будете в Вороненко то до години 4 точно вже будете в колибах.
ІМХО, можна навіть другий день спуститись ввечері назад й сісти на потгяг в 8мій вечора чи на Рахівський до Львова

sergeyit писал(а):Кстати хотел спросить, а как можно добраться до Вороненко? Точнее, есть ли прямой вариант (автобус например, или другой) из Ивано-Франковска?
Обычно, я всегда ехал до Ворохты и потом уже дальше. В принципе, туда нормально, а вот обратно потом не удобно "повезет-не повезет" с автобусом. Одним словом, хотя не раз ездил в том направлении вопрос "Как удобнее добраться" так и остался открытым.

Rogue писал(а):підйом з Ворохти трішки цікавіший й довший, але якщо суто для фото -- Вороненко краще, ІМХО й на місці будете значно скорше

_panika_ писал(а):в Воронєнку поїзд їде в 9.00

але є найпростіший маршрут від КПП (12км від Ворохти), що по дорозі на Говерлу. Повертати через 300м після КПП направо і по стежці виходиш на хребет (протилежний кінець), правда цей маршрут хороший якщо до КПП під'їхати (можна зупинити когось по дорозі), а інакше з Воронєнки буде швидше.

sergeyit писал(а):В 9 это довольно удобно, сам тоже находил такую информацию на одном из сайтов, но не был уверен насколько она правильна. Теперь вижу, что все точно, спасибо за подсказку.
Вариант маршрута мог бы быть неплохим просто помню, что всегда проблемно найти машину, которая подвезет туда, да и цены... лучше пешком :)

_panika_ писал(а):в Воронєнку поїзд їде в 9.00

але є найпростіший маршрут від КПП (12км від Ворохти), що по дорозі на Говерлу. Повертати через 300м після КПП направо і по стежці виходиш на хребет (протилежний кінець), правда цей маршрут хороший якщо до КПП під'їхати (можна зупинити когось по дорозі), а інакше з Воронєнки буде швидше.

Rogue писал(а):точно з Франека Рахівський проїздить через вороненка. Є Санфранківськ - Вороненка й ще якісь електрички. Але, нажаль, точні години пригадати не можу.
Щодо маршруток/автобусів -- ненаю. люблю загальні вагони ) але то запросто по приїзду в Франек можна довідатись
З Вороненко в 20:20 (+/- 15 хвилин їде потяг на Яремче) і близько 1ої ночі Рахів-Львів через ту станцію проїздить

sergeyit писал(а):Такой вариант мне даже больше нравится, узнаю подробнее о времени отправки из ИФ у Яндекса :)
Спасибо за инфу.

Rogue писал(а):точно з Франека Рахівський проїздить через вороненка. Є Санфранківськ - Вороненка й ще якісь електрички. Але, нажаль, точні години пригадати не можу.
Щодо маршруток/автобусів -- ненаю. люблю загальні вагони ) але то запросто по приїзду в Франек можна довідатись
З Вороненко в 20:20 (+/- 15 хвилин їде потяг на Яремче) і близько 1ої ночі Рахів-Львів через ту станцію проїздить

СообщениеСб мар 30, 2013 12:45 

Igor Melika писал(а): Потрапити на Чорногору в сонячну погоду - особливе щастя :) http://www.youtube.com/watch?v=Xq6OtanJVCY&noredirect=1

Longer писал(а):Игор, дякую за чудові фото!
Сам тільки повернувся зі снігів чорногорського хребту - це круто.

Як у вас не замерзає камера?
Мій Nikon D60 при -10С і нище відмослявся працювати: то скло запотіває із середини, то зум на оптиці перестає фун-ти.

Igor Melika писал(а):Longer: на щастя, з такими проблемами зустрічаюся рідко :) Моя Мінолта за останні роки походів бачила і відчула на собі всяке: спека, дощ, туман, сніг, мороз, солона вода і т.п. :))) До того ж, надійність та працездатність будь-якої фототехніки визначається безпосередньо в процесі її використання незалежно від бренду і заявлених виробником характеристик.

http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/borzhavskij-lodovikovij-period-04-05-12-10 ХОЛОД

http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/pamir-terra-incognita-bukovinskix-karpat-07-09-05-11-chastina-druga ВОЛОГА

http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/mandrivka-na-pikuj-28-07-07 СПЕКА

Neo писал(а):
Longer писал(а):Игор, дякую за чудові фото!
Сам тільки повернувся зі снігів чорногорського хребту - це круто.

Як у вас не замерзає камера?
Мій Nikon D60 при -10С і нище відмослявся працювати: то скло запотіває із середини, то зум на оптиці перестає фун-ти.

тут шось нетак-або ви його "експлуатували" незовсім правильно,або "зберігали" вночі,перед зйомкою "нетам"
якщо він запотів зсередини-то на -10 він задубне(волога перетворится в лід)-відповідно ніхт фунцеклірен :)
Почитайте статті про фото в екстремальних умовах( чи видах спорту-гугл поможе)
:wink:
П.С. під г.Близниця Мій Nikon D60 поводить себе більш ніж коректно(на той момент йому десь два роки пробігу і температура від-15;-17вночі-ранокдо -10;+2 день) https://picasaweb.google.com/106301040539942624573/2010

СообщениеСб мар 30, 2013 12:47 

Burs писал(а):Прогулялися вчора маршрутом Ворохта-хр. Кукул-Вороненко.
в годині 18 +- 15 хв вийшли на полонину Буковинка, сіли там повечеряти чайку попити, йду по по воду думаю загляну в колибу, фіг там стайня є колиби нема свічу соіб під ноги і йду назад по фотік... всьо шо лишилося від колиби:

а і ще для тих хто любить вночі шибатися:
в вороненці нам в 11 ночі не продали білети сказали топайте в ворохту, це з 1.11 таке, тьотя сказала: "у нас діти в школу ходять отамо дорога ідіть в ворохту там вокзал теплий і компютор є", такшо топали ми ше годину у ворохту, але якби не було запасу по часу я хз чи без білетів в раховоз пускають, такшо майте на увазі.

bratysko писал(а):Ми також вчора приїхали з Кукуля. Вертались рутою з Вороненки о 12.38. Забігли в поїзд без білетів, проте зустріли знайомих,які тільки приїхали, і спілкувались з ними : ми в тамбурі, а вони - на пероні. Підійшла тітонька з вокзалу та попросила купити білети в касі станції, якщо неважко. Мотивувала тим, що зараз проводиться перевірка доцільності існування малих залізничних станцій, тому чим більше білетів будуть продавати на станції, тим більша ймовірність, що станція залишиться.
За колибу, яка згоріла на пол.Буковинка справді шкода. Скільки з нею зв'язано приємних спогадів... Шкода.

Burs писал(а):bratysko рута то рута він як приміський рахується, там не проблема білети в поїзді взяти у провідника вони з терміналами ходять, а от у рахів-львів білети міжміські ми такі зажди на станціях купляли

Igor Melika писал(а):Burs: капец... просто не можу повірити!!! Ще на початку жовтня тішився цією будовою. Скоріш за все, безвідповідальні (п'яні) "мешканці", залишили у ватарнику вогонь...

http://igormelika.com.ua/wp-content/gallery/hidden/igor-melika-30-09-02-10-11-87.jpg

Ymka писал(а):Мда, слів нема, тіко матюки....руки за таке рубати і статеві органи, щоб від таких виродків дітей не було.

Treker писал(а):Мда.... І яка ж то мерза спалила колибу? :evil: :evil: :evil:
Тепер з плечаком там не пройдеш, як її відбудують, того вівчура який був на ланці, будуть нацьковувати на кожного туриста.

Сто відсотків якась п'яна бидлота спалила.

Чесно я в шоці. Ой чую не один прокльон піде від бабів-горянок..

Treker писал(а):Якби знав коли її відновлятимуть - приїхав би з своїми друзями, поміг би..Надіюсь однодумців чимало.

bratysko писал(а):А давайте й справді допоможемо відбудувати дану колибу, бо, мабуть, кожен хто там бував має приємні спогади, пов'язані з даною колибою.
Роман повністю підтримую Вашу ініціативу, візьмете до гурту?

Treker писал(а):Гарне фото.

Я тільки за.

От тільки як сприймуть нашу ініціативу власники?

Ось іще обговорення:
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&forum=4

З.І. Цікава інформація, гуцули, коли зганяють всю худобу вниз, покидаючи колибу ніколи не гасять в ній вогонь..

bratysko писал(а):Ну я думаю зайвою допомога не буде - роботи вистачить на всіх. Але 100%-ово треба попитати місцевий люд : що, як і коли.
Ми коли там були востаннє, то зустріли лісоруба неподалік полонини, але дуже спішили на поїзд - тож забули розпитати про долю даної колиби, на жаль. Коли буду в тих краях знову обов'язково попитаю місцевих.

Burs писал(а):гуцули певно не осилять вашого пориву, або чого доброго подумають що то вас совість мучає за то що спалили колибу і ше від******

якщо серйозно мені шкода газдів, видно що добрі люди, ну по крайній мірі я більше ніде не бачив спорснарядів і качель біля колиби. А допомогти варто більше заради того щоб покращити ставлення місцевих до туристів, бо чисто фізично вони і без нас успішно впораються.

Але я більше схиляюся до думки що це все-таки навмисно зроблено, при чому швидше "доброабажючими" сусідами, бо то неабияку ватру треба лишити у ватарнику, щоб колиба зайнялася. Серед туристів є та ще несвідома худоба, або просто недалекі люди, але якими вони не були б, важко уявити шоб п"яні туристи несвідомо запалили велику ватру і пішли далі, або тим більше навмисно запалили колибу, а от що місцеві добродії, у яких свідомість наврядчи на вищому рівні, із заздрощів або через яку-небудь суперечку віриться набагато більше....

bratysko писал(а):
Burs писал(а):гуцули певно не осилять вашого пориву, або чого доброго подумають що то вас совість мучає за то що спалили колибу і ше від******

якщо серйозно мені шкода газдів, видно що добрі люди, ну по крайній мірі я більше ніде не бачив спорснарядів і качель біля колиби. А допомогти варто більше заради того щоб покращити ставлення місцевих до туристів, бо чисто фізично вони і без нас успішно впораються.

Але я більше схиляюся до думки що це все-таки навмисно зроблено, при чому швидше "доброабажючими" сусідами, бо то неабияку ватру треба лишити у ватарнику, щоб колиба зайнялася. Серед туристів є та ще несвідома худоба, або просто недалекі люди, але якими вони не були б, важко уявити шоб п"яні туристи несвідомо запалили велику ватру і пішли далі, або тим більше навмисно запалили колибу, а от що місцеві добродії, у яких свідомість наврядчи на вищому рівні, із заздрощів або через яку-небудь суперечку віриться набагато більше....

На рахунок першої Вашої думки - доводилось розмовляти свого часу з власниками даної колиби - абсолютно адекватні і приємні люди, тому більш ніж впевнений, що вони самі там розберуться "хто і що", і не будуть кидатись на кожного туриста, якому також болить за спалену колибу та який хоче допомогти. Вони ці моменти відчувають.

Щодо другої тези - думати то одне, як мінімум можна спитатись. Тим більше не завжди все так просто як може здаватись на перший погляд.

На рахунок того - хто винен і кому треба "дякувати", мені без різниці, бо колиби не повернеш, а за свої вчинки рано чи пізно прийдеться відповідати.

Treker писал(а):На місці спаленої колиби вже є нова |#smile21|

Igor Melika писал(а):Дайбожеїмздоровя!!!

Посты: 3361

СообщениеВс май 12, 2013 22:39 

Є гарне місце для ночівлі на вершині гори Під-Берда. Для мене це місце одне із самих самих. Залишайте те місце чистим і охайним.

Вид з вершини Під-Берда на Говерлу.

Изображение

СообщениеПн май 20, 2013 19:21 

Феномен гори Під-Берда
http://trekerua.blogspot.com/2013/05/09-10052013.html

Посты: 5

СообщениеСр апр 22, 2015 10:23 

Доброго дня!
Бачу тема ця давно не актуальна, але все ж спробую написати тут.

Планую в проміжку 5-10 травня піти на Кукул. Це буде звичайна фото прогулянка на один день сім'єю. День для походу будемо вибирати найкращий, щоб сонячно і без опадів. На це в нас є можливість. Старався обрати найкращий варіант походу за такої пізньої весни.
Але виникло декілька питань:
1. Знайшов декілька варіантів маршрутів - з Вороненко, - з Ворохти, - з КПП (по дорозі на Заросляк, якщо я не помиляюсь)
Підкажіть будь ласка який маршрут краще обрати? Щоб і по часу встигнути до вечора спуститись назад і щоб він був добре промаркований і ходжений.

2. Чи багато буде на тих висотах снігу? Чи не буде проблематичною стежка через сніг ну і все в цьому дусі. Все що знаєте і порадите про цей маршрут буде ціною золота.
Взуття маємо для осінніх-весняних походів, але мембранне. Гамаші є, купили на всяк випадок.
Я розумію що погода не передбачувана і знає шо там буде тільки Бог, але хотілось би хоч трохи орієнтуватись, що може там чекати в цей час - за умови, якщо сніг падати більше не буде і прийде весна.

Будемо вельми вдячні за інформацію хоча б по якомусь із питань вище.

СообщениеСр апр 22, 2015 10:55 

LoveTravel писал(а):Доброго дня!

Планую в проміжку 5-10 травня піти на Кукул. Це буде звичайна фото прогулянка на один день сім'єю. День для походу будемо вибирати найкращий, щоб сонячно і без опадів. На це в нас є можливість. Старався обрати найкращий варіант походу за такої пізньої весни.
1. Знайшов декілька варіантів маршрутів - з Вороненко, - з Ворохти, - з КПП (по дорозі на Заросляк, якщо я не помиляюсь)
Підкажіть будь ласка який маршрут краще обрати? Щоб і по часу встигнути до вечора спуститись назад і щоб він був добре промаркований і ходжений.

2. Чи багато буде на тих висотах снігу? Чи не буде проблематичною стежка через сніг ну і все в цьому дусі. Все що знаєте і порадите про цей маршрут буде ціною золота.
Взуття маємо для осінніх-весняних походів, але мембранне. Гамаші є, купили на всяк випадок.
Я розумію що погода не передбачувана і знає шо там буде тільки Бог, але хотілось би хоч трохи орієнтуватись, що може там чекати в цей час - за умови, якщо сніг падати більше не буде і прийде весна.

Додам ще один розвиток маршруту - з Лазещини.
Логічно йти кільцевим маршрутом. Все буде залежати чим Ви будете добиратися і звідки.

Ми переважно їдемо потягом тому оптимально з Вороненки на пол. Припір-пол.Буковинка-пол.Кернички-г.Підберда- пол.Середня-пол.Озірна-пол.Лабєска-Ворохта. Таким чином проходиться майже весь хребет Фореські полонини. В загальному цей маршрут має приблизно до 25 км, що реально за день.

Снігу не думаю що буде багато, хіба на північних схилах. Гамаші добре, бо болота там буде достатньо.

Посты: 276

СообщениеСр апр 22, 2015 11:03 

Treker писал(а):...хребет Фореські полонини...

Тобто відрізок від Яблуницького перевалу до Завоєлля і є хребет Фореські полонини?

Посты: 97

СообщениеСр апр 22, 2015 11:19 

LoveTravel писал(а):Доброго дня!

Можете почитати і подивитися тут: http://melnykovets.livejournal.com/2012/05/04/
Час і погодні умови моєї здійсненої і вашої майбутньої прогулянки майже співпадають.

СообщениеСр апр 22, 2015 12:29 

Den (LR) писал(а):
Treker писал(а):...хребет Фореські полонини...

Тобто відрізок від Яблуницького перевалу до Завоєлля і є хребет Фореські полонини?

Йо смих :)

Посты: 5

СообщениеСр апр 22, 2015 13:55 

Treker писал(а):Додам ще один розвиток маршруту - з Лазещини.
Логічно йти кільцевим маршрутом. Все буде залежати чим Ви будете добиратися і звідки.

Ми переважно їдемо потягом тому оптимально з Вороненки на пол. Припір-пол.Буковинка-пол.Кернички-г.Підберда- пол.Середня-пол.Озірна-пол.Лабєска-Ворохта. Таким чином проходиться майже весь хребет Фореські полонини. В загальному цей маршрут має приблизно до 25 км, що реально за день.

Снігу не думаю що буде багато, хіба на північних схилах. Гамаші добре, бо болота там буде достатньо.

Дякую за відповідь! Ми на машині, тому початок маршруту обираємо вільно. Залишаємо машину внизу і пішли. АЛЕ я думав, що єдиний варіант наш з машиною, що вертатись прийдеться тією ж дорогою, якою йшли в гору. Кільця виходить не буде. Нажаль.

- Лазещину розглядав, але чомусь одразу відкинув. Бачив фотозвіт яке там болото намісили грузові, того можливо піти лісовими стежками краще. Але теж як варіант.
- О! то цей маршрут з Вороненки мені до душі! Дякую! Якщо там справді можна прогулятись усіма полонинами - супер! Залізти на високу точку то не є ціль, а помилувати око і об'єктив видами.

І гамаші беру і ще й галоші. Нехай будуть.

ymelnyk писал(а):Можете почитати і подивитися тут: http://melnykovets.livejournal.com/2012/05/04/
Час і погодні умови моєї здійсненої і вашої майбутньої прогулянки майже співпадають.

О! Супер просто! Дякую, зараз перегляну.
Питання до вас тоді. Яку б ви дорогу обрали тепер, коли обізнані тими місцями - чи з Ворохти, чи з Вороненки краще? Скоріш за все будемо вертатись тією дорогою звідки прийшли. Бо лишаємо авто внизу. Хотілось вибрати найкращу. Легше коли тільки два вірінта маршрута) а тут аж чотири, сиди тепер і думай щоб не прогадать.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать один минус шестнадцать = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.