Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

Модератор темы: сашко

1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 110, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 823

СообщениеСб сен 24, 2016 21:20 

сашко писал(а):ходити зараз по гринявам-чивчинам не дуже камільфо, тре або ДО ягідного сезону, або набагато ПІСЛЯ нього, коли вже перші сніги сипануть...

Опускается тема,а так хочеться дотянуть до юбилейной сотни.
Вторая часть моего 12-ти дневного похода прошла от Буркута до с.Шепота.Брусника.черника и беляки меня преследовали день за днем.За 6 дней "дикіми краями" встретил 2рибака(парковца) и 3 туристов(валили от Перкалабы на Дуконю).
От с.Буркут до подйома на монастирь прошел р.Черный Черемош ! 47 раз в брод(в тапочках и шортах).Незабываемые ощущения.Отсидевшись на монастыре(2 дня-3 ночи-туман,дождь) пошел на "Памир" по красной марке.ВАЖНО:от Дукони до в.Василькова марка не красная,а ЗЕЛЕНАЯ |#smile784| .На КП парковцев под указанной вершиной спросил:почему так? Ответ бомбезный:Хлопці,що малювали-троха тупанули.Замість того,щоб поставити зелену марку нижче червоної,вони(клоуни) замалювали червону |#smile735|
Ну а на "Памире",весь в снегу(выпало до 15 см снега-и это в сентябре |#smile784| ) на ночевке в палатке ощутил землятресение. |#smile784| Как говориться,когда человек умирает-он вспоминает всю свою жизнь.И ее главные моменты.Так вот:это будет одним из них в моей жизни.Словами описать это нельзя-это надо пережить.На куполах,ребята,после снега я думал,что наступил конец света.Но к жизни меня вернула самогонка спецназовских погранцов(там у них проходили учения) и желание ВЫЖИТЬ ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ(прям как у Биара Грилза). |#smile614|
P.S.Для Сашка:Батюшка Тит спрашивал за тебя,давно не общались.Подробнее в ЛС(если надо).
Последний раз редактировалось Shelax71 Пн сен 26, 2016 11:08, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСр сен 28, 2016 09:39 

Вибачення приймаються і моя реакція була саме на форму подання інформації, а не на критику того, що я роблю і те що роблять небайдужі люди разом зі мною. Я теж готовий вибачатись, якщо когось образив - давайте будемо писати про тему, а не про людей.
Щодо конкретики по фактам.
Наступного дня після прочитаного, я телефонував у парк хорошому знайомому з метою вияснити ситуацію. Він погодився що дана інформація може бути правдою, тому що в них велика текучість кадрів і за 1600 грн ніхто працювати особливо не хоче ()кажуть що лісники в лісгоспі заробляють по 6000 грн |#smile805| . Один із заступників (ще радянської школи) видумав собі новий маршрут і дав команду створити маршрут "Від джерел до джерел" - скоріш за все що це варіант від мінводи на Прелучному до облаштовоної мінводи на Штефульці. Відділ рекреації, в якому люди міняються дуже часто, просто пішов виконувати цю вказівку і зробив те що зробив.
В ситуації, коли є велика текучість кадрів, все в установі, як правило, вирішує директор. Телефонувати новим людям і пояснювати їм що вони ідіоти і знищили досить великий відрізок 300 кілометрового СКТШ, це так само псувати нерви як тут з Вами |#smile701| - а результат від цього не зміниться. Тому мені порадили написати офіційного листа директору, який там все вирішує. В зв'язку з тим, що фундація передала свої напрацювання новому товариству, я зателефонував Юрку Гудимі з проханням написати такого листа - він ще й потрібен для упередження подібних дій в майбутньому (хоча захисту від дурака в природі не існує |#smile784| ). Але потрібні фотографії, які підтверджують те, про що було написано! Інакше вони скажуть що все це неправда.
Щодо роботи парків. За всі роки діяльності я перевіряв територію фактично всіх парків і їхнє маркування та перебіг маршрутів також і можу написати, що більшість з них зроблена "під себе". Вони не займаються вивченням туристичних потоків і не стимулюють ходити туристів по їхнім маркованим маршрутам. Вони щось собі намаркували, в кращому випадку зробили буклети і все. Ще недавно вичитав на стенді одного з парків, що парк не гарантує надійного проходження даного маркованого маршруту без супроводу їхнього працівника - маємо фото і в свій час я його покажу.
Але це типова ситуація для всієї держави, коли все робиться тому, що треба зробити для "галочки" - така система, на жаль, і я сумніваюсь що за мого життя вона зміниться.
Проектування маршрутів в гірській місцевості вимагає знань і великого досвіду, і цьому в туристичних клубах не один рік вчаться і таких людей з досвідом є не так багато. Я теж допускав помилки в цьому, але коли їх бачив, то намагався змінити ситуацію. Ще при проектуванні СКТШ в цьому парку, я мав розмову з цим начальником і вже тоді розумів що радянська школа управління з нього не скоро вийде, але з цим нічого не поробиш, тому що я не маю впливу на призначення і тим більше не можу піднімати зарплати в національних парках. Систему міняти я теж вже не маю здоров'я, тому що все це намагався перебороти ще в кучмівські часи - і нехай про своє майбутнє тепер подбає молодше фейсбучне покоління не тільки через форуми та пости |#smile805|
Щодо помилках на картах, то я всюди пишу - туристи, пишіть де є помилки і я туди поїду і буду виправляти їх в наступних виданнях - останній приклад тут http://stezhky.org/?&showItem=162. Неможливо зробити ідеальну карту за короткий період. Якщо цей період збільшується, то карта стає настільки дорогою, що турист просто її не купуватиме- тому ми розтягуємо в часі дослідження певних районів!!! Недавно мені сказали, що таких карт як ми робимо, не роблять ніде в Європі - просто там люди в більшості свої ходять маркованими маршрутами і деталізація їм просто не потрібна! Але ми хочемо бути в Європі, але також хочемо щоб маркування і всі роботи робив хтось, а я буду писати що все погане і робити чергову революцію щоб прийшли інші і за мене то все зробили!!!
Поки тут писались якісь пости, ми з zevstour за 2 дні переписки розібрали всі неточності та помилки на одній з наших карт, яка готується до перевидання - людина дійсно хоче допомогти і надіслала все до найдрібніших деталей!!! Ми з видавництвом вирішили, що будемо заохочувати таких людей до співпраці і не тільки даруванням карт! Але нам підходить також варіант, щоб написали - в такому місці неправильно і покаже трек чи точку. Я знаю, які з карт є найменш дослідженими, і напишу, що в даній долині чи на хребті ми не були.
Тому огульна критика того, що ми робимо, без фактів, буде сприйматись мною тільки як намагання попіаритись і показати який ти |#smile614|
P.S. В середині жовтня я планую виїзд в район Дуконі і якщо до того часу не буде надано фактів, то я все сам подивлюсь і зафіксую, а може й прикинусь ідіотом і знову все перезнакую |#smile603|

Посты: 84

СообщениеСр окт 05, 2016 00:44 

Трохи пройшлися 12-18 вересня за маршрутом Перкалаб - заст.Калиничі - руч. Менчул - ур.Боєрівка - стовп 540 - Гнітеса - Паляниця - пол. Бальтагул - кл.Бальтагул - Чемірний - Пнєв'є - Дуконя - Луковиця - Шибене.
Світлини можливо пізніше викладу...

СообщениеСр окт 05, 2016 19:30 

olexa_ писал(а):Трохи пройшлися 12-18 вересня за маршрутом Перкалаб - заст.Калиничі - руч. Менчул - ур.Боєрівка - стовп 540 - Гнітеса - Паляниця - пол. Бальтагул - кл.Бальтагул - Чемірний - Пнєв'є - Дуконя - Луковиця - Шибене.
Світлини можливо пізніше викладу...

Всі світлини з місць що знаходяться за лінією інженерних споруд, нікому не раджу йти туди без окремого дозволу та особистої бесіди із начальником застави Калиничі.

Изображение

Изображение
р. Перкалаб вище заст. Калиничі

Изображение
р. Перкалаб перед устям руч.Мінчель

Изображение
долина руч.Мінчель, погляд на схід

Изображение
руч. Боєрівка

Изображение
скелі над руч. Мінчель

Изображение
долина Мінчель згори, погляд на схід

Изображение
та ж полонина, гострозорі можуть побачити "Памір" (по центру кадру)

Изображение
кордон між 540 та 541, погляд на південь

Изображение
погляд на захід

Изображение
у мене за спиною стовп 540, погляд на південь

Изображение
погляд на захід

Изображение
г. Гнітеса, погляд на північ

Изображение
Гнітеса

Изображение
погляд на захід

Изображение
Гнітеса, погляд на північ

Изображение
Гнітеса, погляд на захід

Посты: 3019

СообщениеЧт окт 06, 2016 11:39 

такой...ці місця примітні, більшість - полонинні горби із висотами "горганськими" , вищє 1600-1700 м але враження ніби ти на 1100...тільки жереп та ялівець підступно підказує що ти дуже-дуже високо над рівнем океану...різномаїття можна пошукати блукаючи руслами річок та потоків, як саме це зробив Олекса (мабуть із супутниками ?), тут все для "прибацаних" туристів : перепади висот, які треба штурмувати йдучи вверх по руслу, заломи вікових дерев, сліди кабанів на пісочку, вода у потоках віддає кровавим кольором торфяних пластів...тут все дико, тут все як мільйони років тому, ніщо, ну майже ніщо не вказує на хочаб найменшу присутність людини хоча обізнаний турист знає що тут під час союзу активно вирубувався ліс, було повно повнюсінько всіляких доріг, кварталок, трельовок, стежок...наразі все це майже вщєнт заростає і тільки у деяких місцях прикордонники або паркова охорона прочищають постійно коритовані дороги...гарно тут...сумую...як мінімум на пів року не свіитить мені сюди навідатись...

СообщениеЧт окт 06, 2016 12:08 

сашко писал(а):такой...ці місця примітні, більшість - полонинні горби із висотами "горганськими" , вищє 1600-1700 м але враження ніби ти на 1100...тільки жереп та ялівець підступно підказує що ти дуже-дуже високо над рівнем океану...різномаїття можна пошукати блукаючи руслами річок та потоків, як саме це зробив Олекса (мабуть із супутниками ?), тут все для "прибацаних" туристів : перепади висот, які треба штурмувати йдучи вверх по руслу, заломи вікових дерев, сліди кабанів на пісочку, вода у потоках віддає кровавим кольором торфяних пластів...тут все дико, тут все як мільйони років тому, ніщо, ну майже ніщо не вказує на хочаб найменшу присутність людини хоча обізнаний турист знає що тут під час союзу активно вирубувався ліс, було повно повнюсінько всіляких доріг, кварталок, трельовок, стежок...наразі все це майже вщєнт заростає і тільки у деяких місцях прикордонники або паркова охорона прочищають постійно коритовані дороги...гарно тут...сумую...як мінімум на пів року не свіитить мені сюди навідатись...

поет Сашко ;)
із супутниками ;) - умовно це була "геологічна екскурсія із групою забезпечення"...

а слідів там і до сьогодні вистачає - і прикордонників, і лісників і геологів... :

Изображение

Изображение

СообщениеЧт окт 06, 2016 17:39 

ходив на Жупани цього літа...попри ті місця де ви йшли а місцями і так само як ви...треба буде колись і цим потічком походити, Мінчелем та Баюрівкою...все ж таки витоки із яких потім утворюється Білий Черемош...підмічу те, що і п.Веснарка, і В.Прелучний, і Чорний, і Тісний а також Мінчель витікають з одного водоносного пласту з під масиву Палениці...це на південний бік її...а от північний - це Чорний Черемош...от і мізкую : Черемош запитує гора Палениця, з двох боків, два Черемоша що потім у Устеріках стає одним цілим...цікаво...треба цю ділянку дообстежити : Мінчель, Тісний, Чорний...я тут щє не ходив...

СообщениеЧт окт 06, 2016 17:43 

про "гострозорих" і Памір : (( на фото я звичайно не побачив "шаріків", проте побачив горби Чорного Долу(Змієвона) та хр.Жупани...а точніше - обидва його хребтика що потім сходяться в один...але ж і зарості там...))...

СообщениеПт окт 07, 2016 08:55 

щє пару слів до теми яку я запропонував у контексті цікавенького тревелу від Олекси Балюри (нагадую що їхня команда користуючись девізом "юного орла" - йшла навпростець від сердець до сердець, тобто потоками до верхів (я вам нагадаю що верхи тут 1759 та 1766 м !!), на ст.№ 540-541 і там дефілювала границею до Балтагула перейшовши Паленицю і її величезне плато, якє у свою чергу з*єднує цілу низку "горбів" як самої Палениці так і Гнатасі(Гнітеси) )...чому я повернувся до цієї теми, а ось чому :
хто ходив у цих місцинках не раз і не два, той вже підмітив що насправді центром величезного плато є вершина Палениця, це видно з любого боку, і з Чорного Долу, і з Жупанів, і з Комана, і з Прелучного...
являючи собою високогірне плато, Палениця разом із Гнітесою є базовими джерелами для Чорного та Білого Черемошів і це питання ніхто із дослідників (із наукових кіл) поки що не вивчав прискіпливо, а мої досліди не є науковими а лиш спостережливими...
але ! яким би делітанством це не виглядало, висновки, зроблені мною, мають право на життя, а тому пару слів по ВИТОКАХ Чорного та Білого Черемошів :
Чорний Черемош
має два основних центральні витоки, лівий, який йде з під пол.Венгерка, він найдовший і найвищій по висоті виходу водоносного слою(приблизно 1720 м рівень першого джерела), примикає до цього витоку невеликий потік з пол. Веснарка(1500 м), та правий, який йде прямо з під в.Палениця з висоти майже 1710 м...правий виток має розгалуження але крайній виток правий маловодний і йде з під в. Команова прямо від скель Баби (у 200 м від них - початок у заростях жерепа)...ліва гілка правого витоку - найповноводніша і її сміло можна вважати основною...
вода у обидвох витоках (лівий та правий) має червонуватий колір бо проходить жерепами які у свою чергу утворили ТОРФЯНИЙ грунт на плато Палениці...
майже біля розвилки правого та лівого витоків, до лівого примикає щє один потік, середньої повноводності у порівнянні із лівим та правим, він йде з під пол. Хитанка, у літній період та осінній він дуже слабкий а колір його найчервоніший із усіх потоків Черемоша...
нижче розвилки(доречі ! на самій розвилці через Черемош є старий МІСТОЧОК ! він щє зберігся, а від місточка йде дорога(!) в бік пол.Хитанка траверсуючи її, але дорога дуже заросла і я її не дослідив до верха) до вже до основного русла Чорного Черемоша примикає два потоки, перший з яких йде з нижньої частини пол.Балтагул, повздовж цього потока йде стара дорога, майже знищєна повінями але проглядається місцями, навіть є мости !, другий потік йде з під пол.Штевьора, я його не досліджував, він по повноводності однаковий із потоком який йде з Балтагула...
ось коротко про Чорний Черемош і його витоки...це дуже коротко бо насправді матеріалу багато і надзвичайно цікавого ! наприклад : лева(тобто основна) гілка ПРАВОГО витоку бере основну масу водного ресурсу з ВИСЯЧИХ БОЛІТ ! це болота які знаходяться не на горизонтальній поверхні а на ПОХИЛІЙ, 10-30 гр.градієнт, це дуже рідкісне явищє у Карпатах і як раз Чорний Черемош отримує вагому частину водного ресурсу саме з висячих боліт, тобто з ТОРФЯНИКІВ які у жерпах Палениці, ось тому (це моя особиста думка ! ІМХО) Черемош який тече з під Палениці названий ЧОРНИМ, бо вода у ньому ось така :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

виникає логічне питання : а чому саме БІЛИЙ Черемош ? чому є ЧОРНИЙ і чому є БІЛИЙ ? у чому фішка ?, як що сашко заявив що ОБИДВА Черемоша (Чорний та Білий) беруть свій початок з під плато Палениці то...ЧОМУ ?! РІЗНІ НАЗВИ та КОЛЬОРИ ??? а відповідь є !...це дуже цікавий момент...а власне суть різниці у ПРОЗОРОСТІ Чорного та Білого Черемошів у тому, з якого СХИЛУ витікає джерело(потоки) : СХІДНИЙ бік плато Палениці-Гнітеси СКЕЛЬНИЙ ! потоки які з ньогог стікають дуже стрімко втрачають висоту і площина зайнята жерепами та торфяниками НАБАГАТО МЕНША ніж площина ПІВНІЧНОГО боку плато, на якому СОТНІ гектарів жерепів, а на СХІДНОМУ - тільки ялівець і дуже невелика кількість жерепа та й той на верху плато, тому всі потоки що йдуть з СХІДНОГО боку Палениці-Гнітеси і утворюють водопотоки Білого Черемоша МАЮТЬ СВІТЛИЙ КОЛІР, ПРОЗОРА ВОДА, вміст торфяної складової у ній дуже малий...ось такі мої особисті дослідження які, швидше за все, нікого не цікавлять крім мене...
отже , по Білому Черемошу я поки що не пишу дослідний огляд - це до зацікавлених, а про Чорний вже пару слів є...підключайтесь до обговорення ...і будь ласка, не сдавайте у пресу мої досліди без погодження зі мною, вони ж все спаплюжать на ніц...бо тупі...

СообщениеПт окт 07, 2016 10:25 

Білий Черемош :
потік Веснарка Мала
Изображение

Изображение
потік Прелучний Великий...

Посты: 198

СообщениеПт окт 07, 2016 11:51 

сашко, гарні і цікаві спостереження.

Спробую виразити свої роздуми на рахунок "чорної і білої" етимологій назв річок.

На рахунок кольору води у верхів'ях Чорного Черемошу, тут влучно підмічено вплив торфяників на колір. Але як на мене це стосується взагалі всіх грунтів, утворених хвойними лісами. Смерека сильно окислює грунти і утворює темну підстилку, думаю той хто варив відвар із смерекових гілочок помічав темний колір напою, чи коли парився у чані із гілками смерековими. Враховуючи, що смерекові ліси найгустіші в Карпатах і пропускають найменше сонячного світла, підвищуючи вологу і даючи можливість проростати різноманіттям мхів (так само робить і жереп), що звично як раз для регіонів Чивчино-Гриняв, Горган. Недивно, що місцеві дають таким місцинам чи потокам прикметник - "чорний". Проте водозабори і Білого і Чорного Черемоша схожі у відношенні рослинності - вони практично суцільно вкриті смерековими лісами із незначними домішками, а також протікають в одному напрямку, паралельно, і грубо кажучи із півдня на північ, відповідно схили водозабору на сході і на заході - суттєво не відрізняються (на відміну від поділу північ південь, тут кардинальна різниця). І я не думаю що особливості одної гори, можуть впливати на суттєву різницю в особливостях гідрологічних.

Як на мене причина поділу по кольорам коріниться не у рослинності, а у геології. Подивимось на геологічну карту Карпат.

Изображение

Ключовою зоною для нашої проблеми слугує зона, виділена зеленим:
Мармароський масив:
7, 8 – Діловецький і Білопотоцький покриви (гнейси, сланці різного складу, кварцити, мармури і мармуризовані вапняки, вапняки і доломіти, граніт-порфіри, гранітогнейси, амфіболіти, габро, туфи, філіти, аргіліти, алевроліти, пісковики, туфи, кам’яне вугілля, конгломерати)

Як видно на карті, ця нижня зона (Білопотоцька) як раз раз проходить в зоні Паляниці, Гнетеси (хоча здається ближче до Сарати) і захоплює витоки Білого Черемошу (Перкалабу, потім Баюрівки), що потім заходить в Румунію. Ця геологічна особливість як раз і забезпечує домінування білого каміння (кварцитів, вапняків, мармурів) у витоках Білого Черемошу. Хто купався в районі Перкалаби (у мене був досвід в районі кляузи Перкалаб), що неймовірна кількість каміння в ріці біла і це кидається в очі. Саме на цій ділянці і отримує назву річка - Білий Черемош, оскільки вже нижня права притока Яловичора - вже несе червоне каміння (знову хто купався знає), і починає розбавляти білий. Здається у витоках Чорного Черемошу також має бути наявне біле каміння, але очевидно лише як домішка, на відміну від ролі основи у Білому Черемоші.

Ще один дуже важливий аргумент на користь цьої геологічної версії це наявність такої самої етимологічної дихотомії в Закарпатті, а саме Білої і Чорної Тиси. Думається більшість форумчан проходила по червоному маршруту на Піп-Іван Мармароський вздовж потоку Білий, що впадає у Діловому, який отримав назву по тій же причині - і який по каменям у руслі практично ідентичний зоні Білого Черемошу-Перкалабу. Де потік Білий впадає у Тису, знаходиться Мармуровий карьер, який засипає все Закарпаття білою крихтою, подрібненою з цих білих вапняків і мармурів. Ну, а сама Біла Тиса має водозабор також в цій геологічній зоні (зверніть увагу на Кристалічний хребет від рахова на Берлибашку він вкритий також білими вапняками), ті хто досліджував район Піп-Івану знають таке саме біле каміння, яке потім по маршруту зникає в районі Межипотоків і знову повертається в районі гори Корбан, де як раз і є виток Білої Тиси і в районі гори Стіг знову зникає і відходить в Румунію, щоб знову повернутись в районі витоків Білого Черемошу. На повороті в кінці Рахова на Богдан, де зливається Біла і Чорна Тиса, наглядно видно геологічну різницю в алювію (річкових наносних порід) цих річок.

Що ж до етимології Чорної Тиси, Чорного Черемошу то певно оцей акцент на кольорі води який сашко помітив безумовно актуальний + вдовісок ці темні ассоціації із густими темними непроходними лісами, жерепами - де як раз витоки Чорної Тиси і Чорного Черемошу. Що в тій же мірі може бути притаманим і Білій Тисі (хоча в її басейні значно більше листяних мішаних лісів) і Білому Черемошу, але геологія бере своє)

СообщениеПт окт 07, 2016 15:45 

от власне і зовсім неможливо прив*язати назву "Білий" до Черемоша тому що (хто БАГАТО разів ходив з Палениці вниз аж до Шибеного тощо) саме у руслі Чорного Черемоша надзвичайно велика кількість каміння БІЛОГО саме кольору, це не новина і для Білого Черемоша - там кольор каміння майже ідентичний АЛЕ ! всеж таки у потоках БЧ та у самом руслі його нижче Перкалаби БІЛОГО каміння набагато БІЛЬШЕ, тому, можливо це якось пов*язано із назвою "Білий Черемош", щодо Чорного :
я спостерігав зміну кольору води у витоках Чорного Черемоша, і ось що помітив, під час затяжних злив або сильної грози колір потоків, які доречі, я же казав, формуються ПІД полями ЖЕРЕПА, зафарбовуютьс від ТОРФЯНИКІВ що НАД водоносними слоями, тобто САМІ водоносні слої НЕ МАЮТЬ червонуватого кольору і це явже дослідив на 100%(тобто багатократне дослідження), отож, висновок (ІМХО) : МОЖЛИВО місцеві, саме за причиною фарбування після дощів та злив води Чорного Черемоша і давали назву пов*язану із кольором ВОДИ, а місцеві мешкаючі у долині Білого Черемоша - за ознакою кольору КАМІННЯ (вапняки, мармур тощо)...це моя гра мислення, вона мені здається реалістичною тому і подав на розсуд громади, мені цікаво, дякую за гео-карту місцевості, я чомусь не здогадався її проглянути...

Изображение
р-н Мокрина (хлібопекарня) : каміння білого кольору ...

Изображение
біле каміння під кляузою Ластун...

Изображение
під Пнів*є...

Изображение
я тащуся від Черемоша...

Изображение
"..на дальней станции сойду - трава по пояс !"...вода по пояс...

Изображение
попередня світлина - я зупинився майже по пояс у воді, вперся у камінь щоб перевести дух (це капєц як було глибоко) і обернувся щоб зробити фото, оце, а тут як раз видно скільки білого каміння у Чорному Черемоші...це за 5 км від Буркута, р-н Озірного...

Изображение
Міклухо Маклай...

СообщениеПт окт 07, 2016 16:05 

на спуску з Палениці : відхребт зі скелею що сходить у Калиничі, далі - хр.Чорний Діл, далі - Томнатик і "шаріки", лівіше - Яровиця, на передньому плані - порушена стая полонини Веснарка

Изображение

СообщениеПт окт 07, 2016 16:09 

Изображение

СообщениеПт окт 07, 2016 16:11 

висячі болота : правий виток ЧЧ...

Изображение
Начать новую тему Ответить на тему  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 110, ВСЕ

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать один минус шестнадцать = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.