Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1, 2, 3, 4, 5 ... 34, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1402

СообщениеСр авг 03, 2011 08:22 

Завтра стартуєм, маршрут я прикнув так: з Бистриці на Братківську, через перевал Околе на Татаруку ну і далі по хребту до Близниць і спуск в Тростянець або через Драгобрат в Ясіня (якшо лишеться час і буде погода ше можна Петрос заскочити). Але погода може зіпсуватися топу почав задумуватися про варіанти щоб якось не витрачати день на підхід, а зразу попасти на Свидовець. Підкажіть шось добре. Часу маєм до неділі.

Посты: 711

СообщениеСр авг 03, 2011 10:09 

написав дещо, але на жаль мене забанили

Ваше сообщение не допущено к публикации.

Розібрався, банить по першому посиланню на погоду :roll: , але там ситуація аналогічна як і по двох інших
Burs писал(а):Завтра стартуєм, маршрут я прикнув так: з Бистриці на Братківську, через перевал Околе на Татаруку ну і далі по хребту до Близниць і спуск в Тростянець або через Драгобрат в Ясіня (якшо лишеться час і буде погода ше можна Петрос заскочити). Але погода може зіпсуватися топу почав задумуватися про варіанти щоб якось не витрачати день на підхід, а зразу попасти на Свидовець. Підкажіть шось добре. Часу маєм до неділі.

погода два
погода три
Маршрут цікавий, ходжений, треки точки та описи наявні в неті, відрізки маршруту не раз обговорювали на форумі
На Братківську з Бистриці добре йти через Климпуші, пол. Вовкани.
мапа
Я б повечеряв на пол. Братківська, а за такої погоди (ні дощу ні вітру)ночував би першу ніч на сідлі під Братківською, або навіть і на самій вершині (захід, схід сонця і ранком як правило поганий апетит, то зійшов би на витоки Чорної Тиси). Уважно з орієнтуванням при спуску з Братківської. На Околе вже б сумістив сніданок з обідом а друга ніч провів би на (над) оз. Трояска(Апшинець). Третій ходовий день без питань переходиться через Близниці на Браілку. На Петрос зазіхати не варто. Хі ба що будете крутити з Ясіні ЗалСтанц-підвісний міст-Струківська церква-маркований маршрут на Драгобрат-Близниці-Кваси-Шешул-Петрос-зал.Стан.Свидовець (Ясіня чи Лазещина)
Удачі

СообщениеСр авг 03, 2011 10:27 

Ed_ua дякую за інфо, на Братківський був дорогу знаю, цікавило що далі. Можливо Підкажете інші варіанти, ціль на разі Свидовець, і можливі місця для ночівлі на хребті з орієнтацією зазнімкувати захід/схід.

СообщениеСр авг 03, 2011 13:37 

В середині липня йшли з Бистриці (через Климпуші) через Братківську на Свидовець, а далі Драгобрат і на Чорногору з Козьмещика, але без Петроса. Навіть не знаю як можна відразу попасти на Свидовець.
Напишу розчасовку по маршруту, можливо стане в нагоді. На пер.Околе можна дійти по дорозі вздовж р. Чорна Тиса. Приблизно чотири години ходу. Від пер.Околе до г. Трояска близько 3 год. Ще десь 45 хв до оз.Догяска. Далі до Драгобрата години 2,5 ходу. Сам хребет по основній траверсній дорозі йдеться швидко та легко, але джерел води майже немає. Є під г.Стіг струмок через дорогу. Стояти можна на оз.Догяска, а також читав що хтось стояв неподалік від вищевказаного струмка під г.Стіг. По хребту, трохи нижче дороги, можна стати на стоянки, є місця, але будуть проблеми з водою. Від Драгобрата до села Кваси десь 2-2,5 год, незважаючи на те, що на Драгобраті сказали що відстань до "траси" 6 км. Реально десь 8-10 км точно.

Посты: 1051

СообщениеСр авг 03, 2011 13:48 

Це був я.

СообщениеСр авг 03, 2011 17:29 

турист83 дякую за інформацію, біля оз. Догяска питна вода є?

Посты: 1051

СообщениеСр авг 03, 2011 22:10 

По дорозі над озером немає. Ми до самого озера не спускались, але казали що біля нього вода є. Але КАЗАЛИ це таке, може ще хтось підскаже.

Посты: 3378

СообщениеСр авг 03, 2011 22:30 

Нижче озера потік, можна сміло брати. Вода ясна річ з озера, та пити перекипячену цілком можна.

Посты: 155

СообщениеСр авг 03, 2011 22:44 

Передивився по своїх фото - тепер впевнений і можу сказати, що перед озером з схилу сочить джерельце, яке впадає в озеро. А от і фото

Изображение

СообщениеСр авг 03, 2011 23:22 

всім дякую, через пару годин страртуєм, заодно росклади руху транспорту пофоткаю викладу

Посты: 163

СообщениеВс авг 14, 2011 11:17 

а я так дивлюся що в Бистриціі є залізна дорога, хтось може підказати графік, якщо їхати звідти до Львова, або навпаки. дякую

СообщениеВс авг 14, 2011 11:39 

klikl писал(а):а я так дивлюся що в Бистриціі є залізна дорога, хтось може підказати графік, якщо їхати звідти до Львова, або навпаки. дякую

Изображение

СообщениеВс авг 14, 2011 12:14 

ясно, дякую, а тоді як краще туди добиратися вибиратися?

Посты: 356

СообщениеВс авг 14, 2011 12:29 

Быстрица - Надвирна
7.20; 11.00; 15.00; 18.00; 21.40

Надвирна - Быстрица
6.10; 9.40; 13.45; 20.40

Ехать около часа. Расписание может меняться.

Надвирна - Франковск каждые 15-30 мин. Время пути так же около часа.

Посты: 812

СообщениеПт сен 02, 2011 17:17 

Кажется, 9 августа наши группы пересеклись, когда вы спускались в Усть-Чорну, а мы поднимались :D

Посты: 313

СообщениеЧт сен 22, 2011 09:18 

Після завтра планую Свидовець.
Є питання:

1. Чи можливо за 1 день з Квасів дійти до оз. Апшинець? Скільки часу забере? Група з 8 людей (3 дівчині)

2. Чи може доїхати легковий автомобіль від села Чорна Тиса до колишнього Форелевого господарства?

Дякую!

Посты: 177

СообщениеЧт сен 22, 2011 09:27 

semvl: може й зустрінемось ;)

Кваси-Апшинець... з дівчатами.... треба пробувати

СообщениеЧт сен 22, 2011 09:28 

По 1 питанню.

Привязка до Квасів через поїзд?
Зважаючи що свтловий день кортоший, дійти туди за дня можна стартуючи з Квасів дуже рано.Якщо поїздом зараз, то напевне не встигнете. Чому напевне - не знаю як Ви ходите і яка Вам перепаде погода.
Як на мене краще стартувати з присілку Свидовець через Стирешору ось тим шляхом можна вкластись.

І ще можу дати номер телефону приватника, який курсує з Чернівців з Садової кожного дня на Солотвино . Він біля 10 години на повороті на Драгобрат. Це практично найшвидший спосіб добратись прямо з Чернівців до Ясині і Квасів.

СообщениеЧт сен 22, 2011 09:50 

Treker писал(а):По 1 питанню.

Зважаючи що свтловий день кортоший, дійти туди за дня можна стартуючи з Квасів дуже рано.Якщо поїздом зараз, то напевне не встигнете. Чому напевне - не знаю як Ви ходите і яка Вам перепаде погода.
Як на мене краще стартувати з присілку Свидовець через Стирешору ось тим шляхом можна вкластись.

І ще можу дати номер телефону приватника, який курсує з Чернівців з Садової кожного дня на Солотвино . Він біля 10 години на повороті на Драгобрат. Це практично найшвидший спосіб добратись прямо з Чернівців до Ясині і Квасів.

Думав їхати своїми машинами (Audi, Passat). Виїхаємо вдосвіта. Приїхати до села Чорна Тиса, залишити машини і автобусом до Квасів - звідти старт. На оз. Апшинець ночівля. На другий день г. Татарука - пер. Околе - спуск до Форельного господарства. Всі залишаються, я налєгкє біжу до машини в село Чона Тиса, вертаюся машиною до Форельного господарства і всіх забираю. Реально так? Чи може є кращі варіанти? :)

Телефон приватника з Чернівців потрібен (будь-ласка в лічку). Може один з варіантів буде найоптимальніший. :)

СообщениеЧт сен 22, 2011 09:51 

Igor Melika писал(а):semvl: може й зустрінемось ;)

О було б супер! :)

СообщениеЧт сен 22, 2011 10:01 

semvl писал(а):
Treker писал(а):По 1 питанню.

Думав їхати своїми машинами (Audi, Passat). Виїхаємо вдосвіта. Приїхати до села Чорна Тиса, залишити машини і автобусом до Квасів - звідти старт. На оз. Апшинець ночівля. На другий день г. Татарука - пер. Околе - спуск до Форельного господарства. Всі залишаються, я налєгкє біжу до машини в село Чона Тиса, вертаюся машиною до Форельного господарства і всіх забираю. Реально так? Чи може є кращі варіанти? :)

Телефон приватника з Чернівців потрібен (будь-ласка в лічку). Може один з варіантів буде найоптимальніший. :)

Телефон вже у Вас)

по 2 питанню :
Тут без проблем, шукаєте номер або сільської ради або перевізників ЗАкарпатських в Чорній тисі тай спитатись не каменем кинути як там з долрогою, або до Степана Степановича Ропчука, голови Ясінського ГРПЗ, він Вам точно дасть інформацію.

З села Чорна Тиса в Кваси автобусом? Яким? Тут варто уточнити логістику. З Ясні там попутних бусів багато.

Варіантів багато ))

СообщениеЧт сен 22, 2011 10:29 

А може краще стартувати з Чорної Тиси? Дуже хочемо ночувати на о. Апшинець. В Ясині наняли б УАЗіка, який відвіз би нас до Форельного господарства, там би піднялися на пер. Околи і на озері б заночували. На другий день по хребту до Квасів, а з Квасів попутками до машин в Ясинях. Як вам такий варіант?

Скільки часу забере підйом від Форельного господарства до оз. Апшинець?

СообщениеПн сен 26, 2011 17:09 

Вернувси з горів. Дужий! :D

Єк то було...
Вдосвіта їдемо з Чорновец. При в'їзді до Яремче мєнти поклали збоку малий їржєвий знак "CТОП". Я звичайно його не помітив і за це подав дорозі дань. Та уже... :?
Приїхали машинами до файного села Ясиня, лишили у центрі, коло Едельвейсу. Говорили з Юрком (то козак мєстний) аби вивіз нас на Околи. 400 грн і ми на цему перевалі. Грибарів багато, але й ми ще за ними пакєт грибів назбирали. Файна зупа з грибів була.
Ади зари покажу пару грибочків...

Изображение

Війшли до озера Апшинець. Думали на нему заночувати та там якісь хлопці приїхали на машинах з великими колісями, пили горівку і музика грала єк на весілє. Порадилиси, пішли на інакше озеро.
Таки файне озеро Апшинець...

Изображение

Прійшли до озера Догяска, подивилися з горба, а там багато хлопців на мотоциклах з 4-ма колісями, рикають... Та шо за холєра...
Файне озеро Догяска...

Изображение

Пішли гет звідти. Прійшли до повороту на Великий Котел, подивилиси у долину - замість озера Ворожеска болотце. Та най їх шлях трафит! Видив висохло за літо. Утворєю мапу... Е, минули озеро, треба си вертати. Але стежки до озера на карті нема. Згадав, шо хлопці тут у компюторі казали є стежка від Котла, там синя лєнта зав'єзана на кущі. Йой, ади ганде вона. Сонце сховалоси, ми злізаємо з тєжкими рубцаками у долину, ноги здріжікали. Дуже стрімко, ще так стрімко з великими рубцаками не злізав. Злізли стежкою, вернулиси долиною до озера. Палатки клали уже уночі. Мої козаки трохи сердиті були. Нічо правда не казали, та я видів. Але наші файні молодиці зварили бігом їсти, ми всі випили по-пєтдесєть - всі такі добрі стали, та й такі, трохи змучені, полягали спати.
Зранку повставали, сонечко пригріло - йой так файно! "Єк доре, шо ми тут заночували" - всі казали мені. :D

Я не вуйко-фотограф, але подиграфії видив файні вийшли:

Изображение

Изображение

Изображение

А це ми так відмітили день Туриста

Изображение

Зі Свєтом вас! 8)

СообщениеПн сен 26, 2011 17:25 

semvl писал(а):
Зі Свєтом вас! 8)

Файно! Дєкувать))

:D

СообщениеПн сен 26, 2011 17:37 

to semvl : ну а дальше?

СообщениеСр окт 19, 2011 08:46 

...дальше :)

Файно набулиси, зібралиси та й війшли дгорі. Дєкувати Богу вилізти дгорі було легше ніж злізати учора сночі.
На подиграфії видко єк з стежки траверсом зразу треба дгорі

Изображение

На хребті виділи єк парашутисти літали. Але правильно люди кажуть на то парапланеристи - іноді понизку, а іноді високо. :)

Изображение

В повітрі вони трималиси годину. Мої козаки казали, виділи єк жовта глина падала з неба. Ветак ми дізналиси, що за 150 грн можна 20 хв політати з ними.
Йшли хребтом до Драгобрата, натрафили гогодзи з афинами. Трохи попаслиси.. :P

Изображение

Хребтом багато слупів, файно намальовано куди йти, навіть на слупі файну карту намалювали, таку саму як у мене. Дай Боже здоровя тим козакам, що слупи ці поклали. Тепер зблудити тєжко. :D

Изображение

Добре видко велику гору Близниця та праворуч від неї двох парашутистів.

Изображение

Але Близницю лишаємо на ветак, бо пізно вийшли з озера та й можемо не встигнути до Чорновец. Тому звертаємо на Драгобрат.
На Драгобраті поклали підйомник, що везе людей з долини аж на самий хребет. От тим добре сіно звозити з верха у село.

Изображение

На горбі накопано багато кирниць - видко воду мають пускати до великих файних хат, що удолині.

Изображение

На самій базі зараз нічого цікавого нема, йде будівництво - підготовка до лижного сезону.
Але виділи там файну молодицю з дерева :D

Изображение

а може то не молодиця, а парубок? :?

Изображение

Тут нам пощастило зустріти мєстного козака Василя, який згодився відвезти нас в Ясиня за 350 грн.
По дорозі зрозумів, що своєю машиною Ауді а ні на Драгобрат, а ні на Форельне господарство в Чорній Тисі виїхати я б не зміг.
Тут круто мати таку машину :)

Изображение

Приїхали до Ясиня та й трохи сіли біля Едельвейсу випити кави та пива. Згадували єк добре ми гостили на Свидовці. Обовязково приїдемо ще! :D

P.S. По дорозі до Чорновец, десь на Коломийщині нас знову сперли мєнти, казали шо наша фіра фист скоро їхала. Мусіли й тут домовлятися, холєра… :?

Посты: 6

СообщениеСр окт 19, 2011 10:16 

Прикольно))) Это на каком языке написано??? :shock:

Посты: 1663

СообщениеСр окт 19, 2011 11:18 

semvl, класс! )))

хочу в Карпаты :cry:

СообщениеСр окт 19, 2011 13:15 

Гарно написав. Рідною мовою. :wink: А слупи клали багато наших форумчан, яким велике спасибі)..

Посты: 43

СообщениеСр окт 19, 2011 15:12 

semvl

Файно є!
:D

Посты: 200

СообщениеСб ноя 12, 2011 14:21 

Дам и я своё "маленькое" описание маршрута по Свидовецкому массиву.
Следующим описанием ни в коем случае не претендую на правду в последней инстанции, даю своё видение маршрута.
Приступим:
И так, господа, первый маршрут который хотелось бы описать - один из самых живописных, полон чарующими красотами Карпат, горных озёр и озерочечков с превосходной ледяной водой, поражающих фантазию полонин, стен, котлованов, небольших долин, кошар на которых можно разжиться вкуснейшим сыром, брынзой, молоком, сметаной, если вам повезло с сезоном то наесться по уши черники, брусники, грибов, вываляться в нежнейших коврах мхов.
А вот теперь скажите мне, что вы туда не хотите попасть. Что совсем не охота увидеть Близницы, озёра Ивор, Геришаска, Ворожеська, Апшинець? А горы Унгаряска, Трояска, Крутяска?
Если вы решились - то следующее повествование для вас.
Маршрут проходит по живописному, не особо сложному, но тем не менее требующему сосредоточености и предварительной подготовке массиву. Маршрут хорошё промаркерован указателями на столбах и цветной маркировкой на камнях и деревьях. Но тем не менее если вы попали в туман либо ненастные погодные условия — особо внимательно следите за движением группы, чаще сверяйте направление с картой, компасом, GPS. В подобных условиях надо быть предельно внимательным на любых перекрёстках троп и дорог, а в особенности на перекрёстке над оз. Геришаска (Дрогяска) дорог и троп там достаточно.
Старт маршрута из Закарпатского села Квасы. Ориентиром начала маршрута служит достаточно больших размеров щит расположеный по левую сторону от шоссе (направление на Ясеня) уведомляющий от том, что вы находитесь на територии Раховского лесничества. В верх от него идёт просёлочная дорога, петляет между сельскими домиками и плавно поднимается к выпасам. Дорога хорошё укатана и читается в любую погоду. Когда же вы пройдёте первый лесок и снова окажитесь на лугу, немного левее вверху вы увидите небольшой домик - кошару, держите направление на него и через пару десятков метров вы выйдете на дорогу. Маркировка на деревьях и камнях местами жёлтая в итоге перейдёт в красную не даст вам сбиться с маршрута и выведет к кошарам у подножия полонины Браивска 1374.9 м./нм.. У кошар есть возможность пополнить запасы воды (чем стоит воспользоваться в виду того, что до ночёвки на оз. Ивор вам не встретится родников), сторговать у пастухов за деньги либо жидкую валюту брынзу и молоко и продолжить подъём через полонину к г. Мала Близница 153.6 м./нм.. У подножия Малой Близницы стоит памятник, стелла погибшим туристам которые зимой 1990 сорвались с козырька.
Но, задерживаться не стоит, надо двигать дальше ведь на сегодня в переди ещё г. Близница 1872 м./нм., г. Близница Большая 1881 м./нм., с которой открывается вид на горнолыжную базу Драгобрат, поражающие своими отвесными склонами Жандармы 1710 и 1763.3 м./нм. и спуск на ночёвку к холодному, живописному озерцу Ивор.
Второй день Будет немного легче, не будет особых сбросов и наборов высоты. Обойдя по левую сторону Драгобрат, горнолыжный курорт, повисев на новой креселке которая теперь поднимается к подножию Драгобрата 1412 м./нм. можно взбежать на г. Стог 1704.3 м./нм.. Далее обойти по дороге г. Крачуняска 1686.2 м./нм., пополнить запасы воды в роднике, что выходит на дорогу у её подножия и продлжать путь к г. Великий Котел 1770.8 м./нм., а от туда к оз. Геришаска (Дрогяска). Тут любители этих мест начнут заводить споры где лучше ночевать сдесь или оставить Геришаску за плечами и бежать к оз. Апшинець. Я скажу, что оба озера безумно красивы особенно на рассвете когда косые тени ложатся на воду. Где бы вы не решили остановиться не ставте палатку близко к склонам и воде - это на случай если вас гроза застанет. На Геришаске родник по правую руку от озера, его хорошё видно за водоромслями, а на Апшинце вы родник пересечёте на спуске по тропе он будет немного правее.
День третий. У вас появляется широкий выбор в продолжении маршрута.
Вариант 1. Вы поднимаетесь на г. Трояска1702.6 м./нм. и берёте направление на живописную вершину г. Татарука 1707 м./нм. От туда делаете спуск к пер. Околы 1193 м./нм., порогуляться к истокам Чёрной Тиссы и от туда по староц «военной» дороге, как называют ей местные спустится в с. Чёрна Тисса и с. Ясиня.
Вриант 2. Он займёт ещё два дня пути. Запаситесь водой т.к. До ночёвки вы можете не встретить родников не смотря на их обилие на всевозможных картах.С г. Унгаряска 1707,8 м./нм. вы берёте на право и направляетесь на г. Пидпул 1629,6 м./нм., полонину Шаса. Во время спуска с Пидпула немного правее вы отячётливо сможете видеть несколько кошар и по дороге перед ними будут видны четыре родника и даже самым засушливым летом в одном из них вы сможете пополнить запасы воды. Либо слева от перекрёстка просёлочных дорог, немного спустившись через поляну вниз к ближайшим старым елям найти оличное место для ночёвки и два ручья с чистой прохладной водой.
Если вы выбрали это маршрут то имеется два варианта его завершения. В обоих случаях запаситесь водой т.к. до ночёвки вы встретите родник один на хр. Шаса минутах в пятнадцати ходьбы в низ от креста и та будет сомнительного качества.
2.2. Путь более сложный, направление на г. Латундур1443,6м./нм.. Минув хребет Шаса, обойдя по левым траверсом г. Берляска 1535 м./нм. и пройдя следующую высоту 1542 м./нм. правым траверсом на склоне справа вы увидите старую покинутую кошару и от неё дорогу вниз. Спускаясь по ней вдоль ручья Окильський, пройдя шесть мостов вы выйдете к речушке Турбат. Двигаясь вниз по течению у одного из следующих двух мостов вы найдёте удобное место для ночёвки. На следующий день вас ждёт достаточно крутой под по серпантину на Латундур, с него на соседнюю высоту 1284м./нм. И с неё спуск по относительно неплохой тропе в с. Лопухово.
2.3. Путь достаточно лёгкий, направление на г. Свидова 1424.7 м. нм.
На Свидова вас встретит заброшеное деревянное строение, так называемая «Американская хата» и не спрашивайте кто её так назвал, по левую сторону от неё на склоне есть кошара с неотемлемой возможностью приобрести брвнзы и молока к ужину. По дороге которая уходит вниз и направо от кошары есто хороший родник и в пятнадцати - двадцати минутах движения отличная поляна для ночёвки. На следующий день спуск по дороге через просеку а потом через покосы в с. Лопухив. На просеке держитесь левоц стороны, не сворачивайте на тропинки уводящие резко вправо иначе вам придётся обходить всё село.
Вариант заключительный — третий, достаточно лёгкий.
Поднявшись с ночёвки и опять же, не забыв запастись водою, на г. Трояска 1702.6 м./нм., что впринципе не обязательно, дорог есть достаточный выбор, вы берёте направление на г. Унгаряска 1707.8 м./нм., за тем г. Мала Крутяска 1644 м./нм., Велыка Крутяска 1621.3 м./нм., Темпа 1634.2 м./нм., выходите на хребет Бедевляска, г. Шпанська 1459.6 м./нм. В раёне г. Стоги 1336 м./нм. и следующей за ней вершины 1378 м./нм. Есть масса удобных мест для ночёвки, либо, если время и состояние группы вам позволяет спуск в с. Усть — Чёрна.
И пару фото.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось Конст Вт ноя 15, 2011 12:39, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 1727

СообщениеСб ноя 12, 2011 14:55 

semvl, супер!!! Отримав велике задоволення.
semvl писал(а):... Мої козаки казали, виділи єк жовта глина падала з неба.

:lol: Це про те, про що я подумав?

СообщениеВс ноя 13, 2011 10:14 

2 Конст: В принципі все нормально, але кілька слів від мене:
Конст писал(а):... кошарам у подножия полонины Браивска 1374.9 м./нм.. У кошар есть возможность пополнить запасы воды (чем стоит воспользоваться в виду того, что до ночёвки на оз. Ивор вам не встретится родников) ...

по ходу ліворуч-вище від нижнього кам’яного туру (де роздоріжжя пл. Браілка-пл.Бреська) є чудове місце відпочинку (колись там були навіть альтанки, зараз лиш їх сліди) є вода навіть тоді , коли на стайнях в нижній частині Браілки вона відсутня.
...и продолжить подём через полонину к г. Мала Близница 153.6 м./нм.. У подножия Малой Близницы стоит памятник, стелла...

-очевидно малося на увазі локальна безіменна вершина 1534.6 (за Генштабом), яка не являється "г. Мала Близница", будьте уважні.
...поражающие своими отвесными склонами Жандармы 1710 и 1763.3 м./нм. и спуск на ночёвку к холодному, живописному озерцу Ивор.

Не ясно як саме пропонується цей спуск до оз.Івор.

Усі без виключення запропоновані варіанти краще проходити у зворотньому напрямку.

СообщениеВс ноя 13, 2011 10:32 

До оз. Ивор есть крутая тропка, плавно переходящая в дорогу на Драгобрат

СообщениеВс ноя 13, 2011 12:13 

2 Гость: Дуже скудно, не ясно, не конає.
Якщо мається на увазі "До оз. Ивор есть крутая тропка..." від самої Близниці, то лишаються в стороні Жандарми та не виконується обіцяне: "... задерживаться не стоит, надо двигать дальше ведь на сегодня в переди ещё ... поражающие своими отвесными склонами Жандармы 1710 и 1763.3 м./нм. и спуск на ночёвку к холодному, живописному озерцу Ивор.

Посты: 1619

СообщениеВс ноя 13, 2011 13:24 

Конст писал(а):И пару фото.

Изображение
ну и описание - тоже )

Невооруженным глазом видно, мероприятие делается многими креативными руками, не связанными одним мозгом (se_zar, Крым 4х4)

СообщениеПн ноя 14, 2011 12:55 

2 Ed_ua
Ну я бы не стал так категорично заявлять, что все без исключения варианты прохождения маршрута лучше брать в обратном направлении. Это интерес и дело каждого выбирать более удобное направление, начало маршрута будь то из - за транспорта либо по каким другим причинам.
Карты генштаба - это конечно хорошё не смотря даже на то, что по Карпатам сверка их последний раз проводилась ещё в незабвенные 70е. начало 80х. годов минувшего столетия и многие дороги и тропы на тех листах отмеченные отсутствуют на данный момент. На топографических же и туристических картах поступающих на данный момент к потребителю высота 1534.6м именуется как г. Малая Близница. На этом и основывалось моё повествование.

СообщениеПн ноя 14, 2011 16:40 

Я не агітую за карти генштабу, "...1534.6 (за Генштабом)..." написав для визначеності, щоб не було "разночтений"!
Конст писал(а):2 Ed_ua
На топографических же и туристических картах поступающих на данный момент к потребителю высота 1534.6м именуется как г. Малая Близница.

Опа, карти в студію!
Дискусія про Малу Близницю велася тут.
І жоден з дискутуючих не обмовився слівцем про 1534.6 як варіант(третій із двох існуючих) гори Мала Близниця.
Хотілось би побачити вами згадані "топографические и туристические" мапи, якщо неможливо подати купюри, то вкажіть бодай назву.

Посты: 920

СообщениеПн ноя 14, 2011 20:05 

По генштабу Малая Близница 1566,7 - расположение абсолютно совпадает с мнением местного седовласого населения (у молодых обычно не спрашиваю, у них на все вопросы один ответ: "Так, то є гОра!" (ударение на букве "О" :))).

Споры могут точиться вокруг Малой Близницы ещё 100 лет - кто-то думает, что Малая Близница - это "вторая" вершина 1872м, а кто-то так называет безымянную высоту 1534.8м (которая вообще не является вершиной, а просто промежуточная высота). Кто-то заходил с другой стороны и считает, что Малая Близница - это высота 1742.2 - на восток от "второй меньшей" головы.

В 80-е годы никто не говорил "Близниця", все говорили "Близниці", подразумевая двуглавую вершину (южную и северную) - так же, как у Эльбруса (западная и восточная). Высота 1534,6 никогда не называлась Малой Близницей просто потому, что там практически нет вершины, а вот макушка 1566,7 - самое оно - Малая Близница :)

Вид от оз.Догяска (Догеску) на Свидовец, Котел, Близницу(ы). На заднем плане хорошо видны Петрос, Говерла, Брескул, Гутын-Томнатык, Бребенескул и Поп Иван с обсерваторией :)
Пано 60 Мегапикселей (не полноразмер, конечно).

Изображение

СообщениеПн ноя 14, 2011 21:57 

Вячеслав Немировский писал(а):По генштабу Малая Близница 1566,7 - расположение абсолютно совпадает с мнением местного седовласого населения (у молодых обычно не спрашиваю, у них на все вопросы один ответ: "Так, то є гОра!" (ударение на букве "О" :)))...

Споры могут точиться вокруг Малой Близницы ещё 100 лет - кто-то думает, что Малая Близница - это "вторая" вершина 1872м, а кто-то так называет безымянную высоту 1534.8м (которая вообще не является вершиной, а просто промежуточная высота). Кто-то заходил с другой стороны и считает, что Малая Близница - это высота 1742.2 - на восток от "второй меньшей" головы.

В 80-е годы никто не говорил "Близниця", все говорили "Близниці", подразумевая двуглавую вершину (южную и северную) - так же, как у Эльбруса (западная и восточная). Высота 1534,6 никогда не называлась Малой Близницей просто потому, что там практически нет вершины, а вот макушка 1566,7 - самое оно - Малая Близница :)
...

Вячеслав, все вірно. Непонятки почались коли на вершині 1872 помилково встановили табличку з написом г. Мала Близниця (23.10.2011 до речі цього напису вже не бачив) , але Мала Близниця знаходиться там де вона є на усіх нам знайомих мапах, що дещо в стороні від маршруту виходу на Близниці, описаним Сб Ноя 12, 2011 14:21 Конст
А тому дуже цікаво побачити інакші мапи, де як стверджує Конст "...высота 1534.6м именуется как г. Малая Близница"
До вирізок з мап, поданих під час дискусії на карпатах ком.юа додам відповідні скани польської Czarnogora (2010 р.) та Рахівський р-н від ДНВП "Картографія" (2008 р.).

Изображение

Изображение

Самі нові мапи 2011р від ДНВП "Картографія": Чорногора та Південні Південні Ґорґани обговорювану область не відображають

Посты: 3481

СообщениеПн ноя 14, 2011 23:44 

Гора Близница, как и все Украинские Карпаты, воспета в песнях и сказках. Одна из самых интересных легенд - о названии вершины. В окрестностях горы Петрос жила когда-то семья гуцула. Однажды летом к ним приехали знакомые со своими сыновьями-близнецами. У гуцула была дочь-красавица. В долгих беседах выяснилось, что дети в обеих семьях родились в один год и день. После этого посещения девушка и юноши часто встречались, гуляли в живописных окрестностях Петроса. Юноши полюбили дочь гуцула, да и девушке нравились парни - один другого лучше. Долго терзала парней нерешительность, но все же каждый в тайне от брата объяснился девушке в своих чувствах. Родители не противились возможной свадьбе, только кому отдать предпочтение - должна была решить девушка. Но и ей сделать выбор было трудно. Наконец, она сказала братьям: "Кто из вас принесет мне в подарок шелковый цветок, тому отдам свое сердце и руку". Долго ходили парни по горам в поисках шелкового цветка (так в Карпатах называют эдельвейсы). Поднявшись на полонину, встретили они старого пастуха и рассказали ему о своих заботах. Старый чабан предложил парням засушенные эдельвейсы, но они отказались - не к лицу парням оскорблять неправдой девушку. Тогда пастух показал на отвесные склоны трехглавой горы: "Там растет шелковый цветок. Только достать его может самый смелый и сильный парень. Взбираться на скалы нелегко. К тому же цветы охраняют очень красивые девушки-волшебницы. Они подарят их вам, если вы навсегда останетесь в их горном царстве. Иначе они сбросят вас со скал в глубокие ущелья..." Это не испугало парней. Любовь придавала им силы. Трудной и долгой была дорога в горы. На неприступном утесе они увидели, наконец, один цветок. Опережая друг друга, братья в спешке взбирались на отвесные скалы. Каждому хотелось первым сорвать цветок. Одному из парней удалось добраться к эдельвейсу. Но тут появились девушки-волшебницы, приглашая юношей остаться среди них. Не согласились братья. И рассердились горянки: "Не видать вам счастья в жизни!" Под ногами парня, который дотянулся до эдельвейса,
рушится скала, он срывается и, падая, сбивает в пропасть своего брата... Девушка долго ждала юношей. Не дождавшись, ушла в горы на поиски. На полонине старый пастух рассказал ей о встрече с парнями, показал скалы, к которым они ушли. Поднялась девушка к утесам и увидела следы страшной беды. Не вынесла горя дочь гуцула и бросилась со скалы в пропасть...

две вершины - близницы.....два брата, две вершины....

СообщениеВт ноя 15, 2011 01:53 

Ed_ua писал(а):Не ясно як саме пропонується цей спуск до оз.Івор.

Многие, кто поднимается с Квасов, оказываются на этой развилочке уже к ночи. Тропу начинают искать чуть ли не с самой вершины, а она находится на метров 100 дальше (на Свидовец) по горизонтали. Вот так выглядит тропа к оз.Ивор - с Близницы вначале довольно крутой (как для ночи) спуск по сыпухе, далее тропа нормально просматривается:

Озеро Ивор, Близница(ы), Жандармы.
100 Мегапикселей (не оригинал, конечно)

Изображение

Вот кроп из предыдущего фото - днём или, если точно знать местность, - то и ночью, можно на эту тропу немного страверсировать по склону Близницы (вторая красная линия, выводящая почти на седловину):

Изображение

Особенно ночью нужно быть очень осторожным при спуске по этой тропе - на сыпухе можно классно поехать и дальше на росе/инее не остановиться - переломать руки/ноги. Крутизна для ночи неслабая (хотя по утру - нормально):

Изображение

Или вот так выглядит та же развилка тропы, если смотреть от озера Ивор:

Изображение

СообщениеВт ноя 15, 2011 04:51 

то сашко:
-Так шовкова косиця це інша назва едельвейсу, квітки, яка в культурі гуцулів має неабияке значення.
...
две вершины - близницы.....два брата легіня, две вершины....

Чудово, але це не повний варіант легенди. Повинно ще бути присутнім оз.Івор - це сльози юної красуні, а Жандарми - скамянілі представники жандармерії, які поспішали на місце трагедії і вклєкли на місці від увиденого.

Вячеслав Немировский писал(а):

Многие, кто поднимается с Квасов, оказываются на этой развилочке уже к ночи. Тропу начинают искать чуть ли не с самой вершины, а она находится на метров 100 дальше (на Свидовец) по горизонтали...
ось тут один з треків , що включає дану стежку.

СообщениеВт ноя 15, 2011 11:36 

Обещаная, либо требуемая Ed_ua карта на которой основывался мой маршрут.

Изображение

Изображение
Как читать это обозначение? Я читаю г. Малая Близница и в прошлом сезоне на этом столбе висела табличка с аналогичной надписью

Изображение
Если название неадекватно высоте предлагаю обращаться к редакторам ДНВП "Картография", внимательнее относится к маркировке.
На сим дискуссию о существовании либо нет подобной горы считать закрытой в виду её полной неинформативности.

СообщениеВт ноя 15, 2011 12:32 

Конст писал(а):Обещаная, либо требуемая Ed_ua карта на которой основывался мой маршрут.

ТовариСчи! Так Вы один и тот же фрагмент карты друг другу показываете! :)))))))))

Конст писал(а):Как читать это обозначение? Я читаю г. Малая Близница

Читать правильно: 1566.7 г.Близниця-Мала.

Конст писал(а): и в прошлом сезоне на этом столбе висела табличка с аналогичной надписью...

Надпись в порядке: г.Близниця (не Мала!) 1км или 0 часов 25 минут трусцой :)

ПС. А к столбикам нужно быть сейчас очень внимательным - есть ребятушки, которые перебивают таблички на столбиках - перебить бы им ручки за это (пусть меня простят великодушно). В прошлом году за один поход по Черногоре обнаружили 2 таблички-указателя не на своих местах. Зимой может стоить кому-то жизни.

СообщениеВт ноя 15, 2011 18:48 

??? я в шоці

2 Конст дійсно дискусія вийшла для Вас неінформативна .
а по тому і відкланяюсь .

СообщениеВт ноя 15, 2011 21:18 

неделю назад подвязал своим шнурком знак на браткивськой...висел "носом" вниз на соплях из скотча....теперь "светит" в верном направлении :

Изображение

т.с. "на свидовец", вэлкам ту зэ трояска, а перед ней татарука, а перед ней пол.рипта, а перед ней пер.околэ...

Посты: 436

СообщениеСб ноя 26, 2011 21:42 

Шановне панство, а як на Свидовці взимку? Плануємо туди йти 10-11 грудня. Якщо вийдемо з Чорної Тиси десь о 12 дня, то чи реально до темряви дістатися озер? Якщо ні, то де порекомендуєте ставити намет?
Заздалегідь вдячний за будь-які рекомендації.

Посты: 1855

СообщениеСб ноя 26, 2011 23:21 

Таки мабудь прохолодно буде... :?

СообщениеВс ноя 27, 2011 14:34 

Kolyan_ilia писал(а):Шановне панство, а як на Свидовці взимку? Плануємо туди йти 10-11 грудня. Якщо вийдемо з Чорної Тиси десь о 12 дня, то чи реально до темряви дістатися озер? Якщо ні, то де порекомендуєте ставити намет?
Заздалегідь вдячний за будь-які рекомендації.

Навіть якщо снігу не насипле, то до темряви дістатися озер не вийде.

1. Чим зумовлений такий пізній старт та йще з с. Чорна Тиса?
2.С. Чорна Тича розтягнене, де саме точка старту? І на яке озеро планується вийти в першу чергу?

Якщо йдете від "Генерала" (с. Чорна Тиса, устя Станислав) (мапа) Жигалівським Грунем то першем варіантом місця ночівлі при невстиганні може бути пол. Менчул (пол. Ворожеська) ( то є вода, дрова...) , другий варіант пол. Татул (вода, дрова, великий вибір стайнів :)...., вигляд на масив Братківської.
Якщо прогноз погоди по вітру обнадійливий, то третій суперовий варіант на хр. Котел, (вода- калабанька, або сніг в ялівці на північній стороні) з плюсів то це простота орієнтування, шикарні краєвиди. При порчі погоди для палаток мож знайти нижню захищену поличку на півнозахідних схилах хребта (обережно місцями обриви!).
ел. мапа

Посты: 302

СообщениеВс ноя 27, 2011 15:51 

Kolyan! Якщо ви не були на Свидовці влітку ,то взимку краще туди не суйтесь.Від устя Станіслава до пол. Менчіль 3 год ходу,а по снігу....?!Колиба спалена.До пол. Татул -ще більше,але є колиби.На цьому тижні в горах темніло в 16-30,то ставати треба десь в 15-30.Від північної галявини під Котлом до оз. Апшинець по Свидовцю -години 3-3,5(влітку).Малопотужні струмки вже замерзли.Котловина Апшинця -лавинонебезпечна,але якщо і немає снігу ,то по мерзлому грунту і по крутяку спуститись не просто.І саме головне - не попасти в циклон.

СообщениеВс ноя 27, 2011 16:26 

2 Kolyan_ilia

Ко всему вышесказанному добавлю еще рекоммендации:

1. Попытатся найти в инете трек прохождения приблизительно совпадающий с Вашим запланированным походом. В случае чего - их можно будет использовать как запасные варианты.

2. Попытатся найти и взять в группу участника уже ходившего Ваш маршрут зимой. Ищите в разделе "Поиск попутчика", может до Вас уже кто-то ходил Вашим маршрутом и пишите вопросы им в ЛС.

3. Непосредственно перед выездом звоните по мобильным телефонам (есть на других сайтах) спасателям в Ясинянский и Усть-Чорнянский спас загоны для уточнения текущей ситуации с погодой и прочей обстановкой. Они более профессионально дадут советы.

ИМХО.

СообщениеВт дек 06, 2011 21:45 

Всім дякую за інформацію! Приймемо до уваги!
На наступних вихідних йдемо. Після вилазки закину трохи фоток і напишу що і до чого там взимку))

СообщениеВт дек 06, 2011 21:53 

Успіхів! Будемо чекати на звіт + фоти. Гарної погоди!

СообщениеСб дек 10, 2011 00:30 

Kolyan_ilia писал(а):Всім дякую за інформацію! Приймемо до уваги!
На наступних вихідних йдемо. Після вилазки закину трохи фоток і напишу що і до чого там взимку))

может уже поздно....но если не вышли ещё, то чуток информации "по живому" :
снег глубиной 30-40 см + намёты до 1 м, т.е. на крутых склонах гарантированы карнизы....
ветер, ветер и ещё раз ветер : ввиду плюсовки-минусовки(перепады температур таянья и застывания воды-льда) образуются сильнейшие ветра, причём стабильные(10-20 м/с), был четыре дня в горах аналогичных свидовцу(пнивье), ветер ломает деревья и выворачивает с корнями(из за того, что грунт не промёрзший), так что и на это расчитывайте, хотя идти можно....(балаклава, лыжная маска, руковицы или тёплые перчаткм...)

СообщениеЧт дек 15, 2011 23:00 

Сходили (точніше спробували сходити) на Свидовець :) .
Йшли від Ясинів через Чорну Тису, адже на тому шляху менший перепад висот і йдеш фактично 16 км по прямій дорозі. Все б нічого, але прибули ми в Ясиня лише о 12 годині (з Чернівців ну ніяк раніше не виходить). До того ж з Ясинів до Чорної Тиси у віхідні дні не ходить громадський транспорт, яким ми планували скоротити 6-7 км пішого ходу. Думали скористатися послугами бобіка, водій якого пропонував нас підкинути, але після названої ним ціни в 150 грн за чотири рила, ми відмовилися.

Дісталися форелевого господарства, що на р. Чорна Тиса, за 4 години, постійно йшов дощ. Звідти почали круто підніматися вверх до полонини Татул, дощ перетворився на сніг. Ми думали дійти до колиб, що на полонині, заночувати в них, а зранку піднятися на хребет і до озер. Пройшли півтори години набравши метрів 300. Стояв сильний туман, плюс уже було темно, плюс з набором висоти збільшувався шар снігу, тому вирішили не напрягатися і стати табором прямо на дорозі. ЖПС показував 1219м. Розвели вогнище, повечеряли і лягли спати. Майже всю ніч валив сніг і позамерзав коденсат на стінках палатки.

На ранок була чудесна безвітряна погода - легкий морозець і ясне небо. Без рюкзаків вирішили піднятися хочаб до полонини. Снігу на дорозі було по коліно, а місцямі і глибші намети. Підйом на полонину Татул зайняв ще півтори години. На хребет уже не встигали, бо в 16 годині мали відправлятися автобусом з Ясинів в Чернівці. Але погода порадувала, з полонини відкривалися гарні краєвиди!

Зимовий штурм Свидовця провалився, бо враховуючи привязку до транспорту, на це потрібно виділяти хочаб 3 дні, а не 2.

Ось пару фоток з цієї вилазки.

Ось так роблять вишиванки))

Изображение

Колиби на полонині Татул

Изображение

Изображение

Краєвид на хребет Чорна Полонина з Татула

Изображение

Вид на Хомяк

Изображение

Ми))

Изображение

Форелеве господарство

Изображение

Вид на Свидовець з полонини Татул

Изображение

СообщениеЧт дек 15, 2011 23:56 

как бы ни было, а это супер.....респект....через один иду туда же, но через браткивську-оклэ...как бы жене не проболтаться , говорит : узнаю что едешь зимой на свидик - развод и девичья....вот шифруюсь...сбрешу что типо на чёрну полонину, а сам ломану через татаруку на догяску и там - на близницы если Бог пошлёт разрешение....вот вам он такое послал, уж кое есть.... 8)

СообщениеПт дек 16, 2011 05:55 

Kolyan_ilia писал(а):Сходили (точніше спробували сходити) на Свидовець :) .
Йшли від Ясинів через Чорну Тису, адже на тому шляху менший перепад висот і йдеш фактично 16 км по прямій дорозі....

А.чому не підтримали тему і не відповіли на:
1. Чим зумовлений такий пізній старт та йще з с. Чорна Тиса?
2.С. Чорна Тича розтягнене, де саме точка старту? І на яке озеро планується вийти в першу чергу?

=============================================
В.
До того ж з Ясинів до Чорної Тиси у віхідні дні не ходить громадський транспорт, яким ми планували скоротити 6-7 км пішого ходу.
- це могли довідатись до походу з фоторозкладу або від мене (див. пункт А.)

=====================================================
С.
Дісталися форелевого господарства, що на р. Чорна Тиса, за 4 години, постійно йшов дощ.

-а за 4 години з Ясіні пішки могли бути на озері під Близнецею (див. пункт А.)
Звідти почали круто підніматися вверх
-а грунем Жигалівським (с. Чорна Тиса, устя Станислав) не треба круто підніматись , а по сьому (див. пункт А. )

=====================================================
Д.
ЖПС показував 1219м

-мали девайс, відповідно могли мати точки, треки (знову див. пункт А. )

====================================================
Е.
На хребет уже не встигали, бо в 16 годині мали відправлятися автобусом з Ясинів в Чернівц
:roll:
-зато спробували провели з толком час і одержали позитивні емоції вітаю ! :D

СообщениеПт дек 16, 2011 14:44 

не суди так строго, ЭД.....ребята не по тупому сходили, мож скать по уму, но не случилось так как хотелось....уж если так подробно и доТОШНО выяснять всё заранее, то сам поход будет лишь вспоминаться моментами сканирования так-не-так, а у ребят вышло то что вышло, и это зер гут, ибо во первых , не было явного протуплёного эгоистичного риска, и во вторых, они славно справлялись с ситуативными изменениями, без особой паники и суеты(судя из отчёта конечно, я ж там не был....ссори..)...так что респект....хотя ты, ЭД, как буд то бы всё верно пишешь, комар носа как говорится..... :D

СообщениеПн дек 19, 2011 19:59 

Ок, відповім по порядку)).
А. Пізній старт, бо з Чернівців раніше в ту місцевість громадським транспортом не дістатися, а в п’ятницю всі до вечора працюють. Думали спочатку вилізти на хребет, а вже потім з озерами розбиратися.
В. Навіть і в голову не прийшла думка, що в на вихідні транспорт може не ходити)).
С. Так, могли, але хотіли йти там, де нема великого перепаду висот, плюс на дорозі вздовж Чорну Тису пересування значно швидше через те, що нема снігу по коліно. Так, можна було б і не йти до форелевого господарства, а почати підйом раніше, але ж знов, ми керувалися думкою, що краще максимальну відстань пройти нормальною дорогою, а не хлюпати по коліно в мокрому снігу.
Д. Девайс включии тільки коли стали табором, раніше не вважаи за необхідність його використовувати. Взагалі я проти ЖПС! Більше люблю по картам і компасам ходити, імхо так цікавіше! А девайс корисна штука, коли схованку геокешерську закладаєш\ховаєш, коли заблукав і т.д.
Е. Це точно, ми абсолютно не паримося з цього приводу))

СообщениеЧт фев 02, 2012 17:19 

Підкажіть чи можна взимку встигнути з Квасів піднятися на Близницю і спуститися :D ? піднімалися так влітку, дорогу знаю, снігоступів немає, чи варто десь їх діставати чи можна й так? і як з водою? брати в термос чи краще примус і топити сніг? Дякую

Посты: 961

СообщениеЧт фев 02, 2012 17:25 

Ми недавно звідтіля(правда йшли таки з свидовця)
снігоступи якщо є то добре)))
місцями провалювались глибше поясу(в лісовій зоні)
потічки течуть але приимус всеодно треба брати!
час на сходження суттєво зріс через погодні умови-незнаю як таку поправку вирахувати,але розраховуйте з ЗАПАСОМ!
Тут трохи фот-https://picasaweb.google.com/106301040539942624573/2012

СообщениеЧт фев 02, 2012 19:41 

Neo писал(а):Ми недавно звідтіля(правда йшли таки з свидовця)
снігоступи якщо є то добре)))
місцями провалювались глибше поясу(в лісовій зоні)
потічки течуть але приимус всеодно треба брати!
час на сходження суттєво зріс через погодні умови-незнаю як таку поправку вирахувати,але розраховуйте з ЗАПАСОМ!
Тут трохи фот-https://picasaweb.google.com/106301040539942624573/2012

Ну якщо поїдемо то фанатіти не будемо:) жити будем в Квасах і вийдемо десь на прогулянку:) куди встигнем туди й підем

СообщениеПт мар 02, 2012 11:52 

Готуючись завчасно до літнього походу хочеться уточнити деяку інформацію.

Маршрут наступний: Бистриця - Перевал Легіонів (ночівля) - Пантир (1213) - Дурня (1705) - Гропа (1758) - Велика Братківська (1788) - джерело Чорної Тиси (ночівля) - Татарука (1707) - Трояска (1702) - оз. Догяска (ночівля) - Котел (1770) - Стіг (1704) - пол. Драгобрат - Близниця (1881) - пол. Бреська (ночівля) - Кваси.

1. Чи ходив хтось з перевалу Легіонів до Братківської, як там з прохідністю? Я так розумію що потрібно йти по стовпчиках. Писали, що легко заблукати при спуску з Братківської. Як там зі стежкою? Чи є якісь надійні орієнтири? За скільки по часу можна дійти від пер. Легіонів до джерала Чорної Тиси якщо йти в середньому темпі відволікаючись іноді на фотографування?

2. Розраховую на ночівлю біля озера Догяска бо кажуть там є джерельце. Воно там постійне чи може всохнути? Будем йти в липні.

3. Чи позначена якось дорога з Близниці на Кваси і за скільки можна дістатись в Кваси з пол. Бреська?

Мета походу не швидко пробігти маршрут а неквапливо споглядати краєвиди отримуючи від цього задоволення. Фізпідготовка учасників середня, досвід - літня Чорногора та Горгани.

Посты: 598

СообщениеПт мар 02, 2012 14:21 

гість писал(а):Готуючись завчасно до літнього походу хочеться уточнити деяку інформацію.

Маршрут наступний: Бистриця - Перевал Легіонів (ночівля) - Пантир (1213) - Дурня (1705) - Гропа (1758) - Велика Братківська (1788) - джерело Чорної Тиси (ночівля) - Татарука (1707) - Трояска (1702) - оз. Догяска (ночівля) - Котел (1770) - Стіг (1704) - пол. Драгобрат - Близниця (1881) - пол. Бреська (ночівля) - Кваси.

1. Чи ходив хтось з перевалу Легіонів до Братківської, як там з прохідністю? Я так розумію що потрібно йти по стовпчиках. Писали, що легко заблукати при спуску з Братківської. Як там зі стежкою? Чи є якісь надійні орієнтири? За скільки по часу можна дійти від пер. Легіонів до джерала Чорної Тиси якщо йти в середньому темпі відволікаючись іноді на фотографування?

1. Проходимость хорошая. Тропа, столбики... Легко с Пантыра в сторону сбиться. GPS и компас облегчат ориентировку. От Братковской есть отличная тропа с зелёной маркировкой до пер. Окола. Я уже выкладывал здесь фотки маркировок. От Легионов до полонины с истоком Тисы ходится за 11 часов. Ещё 15 мин. хода и вы на перевале Окола.
гість писал(а): 2. Розраховую на ночівлю біля озера Догяска бо кажуть там є джерельце. Воно там постійне чи може всохнути? Будем йти в липні.

2. Есть. Не высохнет.
гість писал(а): 3. Чи позначена якось дорога з Близниці на Кваси і за скільки можна дістатись в Кваси з пол. Бреська?

3. Маркировка есть. Так же можно спуститься в Квасы несколькими разными тропами.

Посты: 106

СообщениеВс мар 04, 2012 10:41 

гість писал(а):
3. Чи позначена якось дорога з Близниці на Кваси і за скільки можна дістатись в Кваси з пол. Бреська?

На п.Браїлку з Близниці червоне маркування, там є вказівники...
По часу... Ми піднімались у зворотному напрямку, з Квасів до п.Браїлка десь годин 4-5, але при цьому ще й полежати й пофотографувати час від часу встигли).
Последний раз редактировалось kovpash Вт май 15, 2012 08:10, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВс мар 04, 2012 21:33 

ой рябята-ребята.... последние сводки с фронта(сегодня прехал с хр.чёрная полонина, был на гропе и в её окрестках три дня) : снег не менее 1м и сугробы до 3-х , снег на высотах выше 1400 - настовый но провальный, валишься до пояса и глубже(без снегоступов), до 1400 - мокрый снег, провальный на каждом шагу на 80% глубины, выше 1600 - плотный наст , порой зафирнованый, это по снегу...
..
..
без снегоступов нефик даже дёргаться на маршрут быстрица-свидовец-квасы, ну а если уж охота без - за две недельки впору и пройдёте, ну может за полторы..., мы вдвоём, при пркрасной экипке, на 225-ых и 227-х тсл-ках шли маршевым шагом(по абсолютно мокрому снегу при т=+5 с) от быстрицы(автобусная) до треьей площадки под гропой(1550 м) - с 8.30 до 16.30, а пацыки мы неслабые, и всё же...), а наутро смогли пройти лишь до начала перемычки хребта между гропой и м.браткивськой(через гропу), при видимости от 3 до 5 м, и ветре до 30 м/с ( и это налегке, с полупустыми рюкзаками) и вернулись к палатке на отходняк...нда-сс..., и всего то каких то 14 км а два дня ушло....
...
...
так что не тот это год, не та это зима, что б сейчас валить на свидовец через чёрную...ну разве что за медаль и общее признание....((( вчера за день нападало ещё 25-ть см свежака, так что к полутораметровому снегу подбавило...мы шли назад и наших следов от снегоступов , кот. глубиной были около полуметра и следа не оставалось - накрыло снегом и пургой под ноль....))))

Посты: 404

СообщениеСр апр 04, 2012 10:04 

Подскажите, пожалуйста, как лучше осуществить сообщение Ивано-Франковск - Усть-Чорна?

СообщениеСр апр 04, 2012 10:17 

Івано-Франківськ - Тячів - Усть-Чорна

АС ІВ.ФРАНКІВСЬК - АС МУКАЧЕВЕ
ІВ.ФРАНКІВСЬК09:00 ТЯЧІВ 15:10
АС ІВ.ФРАНКІВСЬК - АС МУКАЧЕВЕ
ІВ.ФРАНКІВСЬК 11:40 ТЯЧІВ 17:00
АС ІВ.ФРАНКІВСЬК - АС ХУСТ
ІВ.ФРАНКІВСЬК 13:30 ТЯЧІВ 18:49
АС ІВ.ФРАНКІВСЬК - АС ХУСТ
ІВ.ФРАНКІВСЬК 13:30 ТЯЧІВ 18:50
АС ІВ.ФРАНКІВСЬК - АС ТЯЧІВ
ІВ.ФРАНКІВСЬК 15:45 ТЯЧІВ 22:00

З Тячева розклад дивіться в темі автобусного сполучення
http://eurotourist.club/viewtopic.php?t=74216&start=15

СообщениеСр апр 04, 2012 10:31 

Treker, щиро дякую! Як раз вивчала розклад з Тячiв. Багато по часу виходить :( .
Ще хочу поцiкавитись, скiльки часу займе переїзд з Тячева до Усть-Чорної та Красна?

СообщениеСр апр 04, 2012 10:41 

До Усть-Чорної в районі 1~1.5 год

Посты: 4156

СообщениеСр апр 04, 2012 13:22 

Рекомендую ехать до Дубового, а оттуда брать машину на Усть-Черную, Руську-Мокру, Лопухов....
Тячевское такси: 097-441-64-00
Дубовое (Вася): 097-711-22-13
От Дубового цена по 5 грн с человека за населенный пункт - Красная - 5, УстьЧерная - 10, Комсомольск - 15.

СообщениеСр апр 04, 2012 13:26 

Ще хочу поцiкавитись, скiльки часу займе переїзд з Тячева до Усть-Чорної та Красна?[/quote]

За 1,5 часа до Усть-Черной не доедите - там дорога г...но.
Часа 2-2,5 расчитывайте. Разве что машина казенная.

СообщениеСр апр 04, 2012 13:58 

Да я уже поняла, что в те края попадем аж вечером. Хотим пройтись по Свидовцу. Жалко целый день потратить на добирание к началу старта маршрута. Возможен вариант из Быстрицы, но смущают последние прогнозы Сашка. Ближе к маю решим окончательно.

Рассматриваем маршрут из Усть-Чорной или Красной, г.Темпа, г.Упгаряска, далее озера, Драгобрат, Близниця, спуск в Квасы.

Возникли еще вот такие вопросы:
1. С Усть-Чорна или Красна лучше топать на хребет?
2. Вложимся ли в начале мая за 4 ходовых дня?

СообщениеСр апр 04, 2012 15:50 

В 2007 8 травня на Драгобраті ще працювали трасси і сніга було менше ніж цьогоріч.Я сумніваюсь ,що ви побачите весну у розпалі,скоріш будете місити мокрий сніг.

СообщениеСр апр 04, 2012 16:24 

На майские в прошлом году ходили таким образом:
Поезд Львов-Тячев с пятницы на субботу. В 8 в Тячеве. Сразу берем бусик и едем в Дубовое. Потом берем второй и к 10 с минутами смотрим на ЗАСНЕЖЕННУЮ РТС "Красна"!!! два с половиной часа и мы заходим на РТС, пьем чай, кормим Тайсона колбасой и смотрим в бинокль на Апецку с Близницами

Изображение

Изображение
Пара часов прошла незаметно. Потом выходим, идем на Шанту, обходим Темпу, и, к 5 вечера выходим к малой Куртяске. Летом там хорошая полочка возле дороги, и вода рядом.
Сейчас

Изображение
Скидываем вниз до руин колыбы и ночуем. Ночью воет ветер и метет снег, градусов 7 мороза...
Утром в 8 выходим в пургу, промахиваем Унгаряску - там 4 дороги во все стороны, и мы ушли вправо. Потом вышли из тумана, перекусили и снова в путь

Изображение
Подъем к кресту дался тяждко - ураганный ветер и глубокий снег.

Изображение

Изображение

Изображение
К 5 вечера были возле контейнера наверху Доппельмайера. Учитывая никакую видимость и ветер решили что не стоит умирать в горах и спустились на Драг. Была мысль заночевать в домике наверху - там возле дверей даже лом стоял, но решили не портить чужое имущество.

Изображение
Внизу грязища!
Ищем где разбить палатку и в результате нас приютила компания поддатых сторожей с готеля.

Изображение
Утром попрощались с гостеприимными хазяевами и пошли ехать вниз на УРАЛе самосвале )))

Изображение
Потом 2 часа до Ясиней и ожидание поезда.

Итого можно с 2-мя ночевками спокойно перейти, а можно и с одной, только ночевать на хребте и не блудить. Правда на Близницы в сумерках зайдете, и потом ночью в Квасы или Ясиню спускаться, но можно.

СообщениеСр апр 04, 2012 16:54 

Ребята, большое спасибо за полезную информацию. Билеты уже куплены.
При неблагоприятных условиях возможно сменим маршрут. Будем следить за сводками с фронта. Признательны любой информации :)

СообщениеПн апр 16, 2012 09:52 

Будь ласка, пiдкажiть координати (номера телефонiв) рятувальникiв. Маршрут з Бистрицi на Свидовець.

СообщениеВт апр 17, 2012 13:12 

http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=327
Тут все телефоны :)

Посты: 113

СообщениеВт апр 17, 2012 13:58 

Мы на Темпу с Дубового ходили через Апецьку. Переход там очень красивый!
Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеВт апр 17, 2012 14:20 

А как там дорога - тоже хочу Апецку глянуть.
И домик на горе есть, или то руина?

Посты: 113

СообщениеВт апр 17, 2012 14:26 

Первые пару км от Дубового вобще автобан! Даже асфальт местами. На вершине домика не видели, был туман, растянуло уже на спусках.

СообщениеСб апр 21, 2012 09:18 

На форуме пишут, что есть большая вероятность блукануть на спуске с Браткивской. ЖПСом не обзавелись. Может кто-то расскажет подробней, как не допустить ошибки?

Если начинать подъем на Свидовец из Квасов, смотрю по карте маршрут желтым цветом начинается в районе Тростянца. Где лучше выйти из автобуса и правильно выйти на начало маршрута?

СообщениеСб апр 21, 2012 10:27 

Бармалейка писал(а):На форуме пишут, что есть большая вероятность блукануть на спуске с Браткивской. ЖПСом не обзавелись. Может кто-то расскажет подробней, как не допустить ошибки?

Если начинать подъем на Свидовец из Квасов, смотрю по карте маршрут желтым цветом начинается в районе Тростянца. Где лучше выйти из автобуса и правильно выйти на начало маршрута?

барма, я ж тебя люблю, не сексуально - как брата-сестру, так вот , НЕ ПАРЬСЯ : просто внимательно ищи маркировку, всматривайся вокруг по радиусу в диапаЗОНЕ угла 90гр., там тропа как таковая часто пропадает, но если пасти - то маркировку увидишь, правда не от одной к другой, надо чуток проходить вниз и глазеть - обязательно уздришь её, так что не парься, нах не нужен джипиэс....сверху по палкам , они видны , это метров 200-300, потом на смеречках есть маркировка и тропа под ногами(если нет снега), а там скорее всего что нет, 9 против 1-го....((( если есть гугл - глянь по гуглу в три-д))

СообщениеСб апр 21, 2012 11:17 

Так там есть маркировка???!!! Тогда справимся :) На самом деле особо блудить (тьфу, тьфу) никогда не приходилось. Но в походе по Горганам при очень плохой видимости поняла, что без маркировки в некоторых местах пришлось бы побегать в поисках тропки. Даже редкие отметки радуют, появляется уверенность, что идешь правильно :) Так что будем глазеть ;)

СообщениеСб апр 21, 2012 19:51 

Изображение ось стежка на спуск,справа полонинка.Метрів 150-200 від стовпчика в її напрямку,а потім стежка піде на південь.Полонинка залишиться справа.Серпантин по жерепу перейде в круту стежку по лісу.

СообщениеСб апр 21, 2012 21:32 

барма, у меня есть отфотано с вершины(браткивськой) до свидовца в подробностях штук 100 фоток, в том числе и подробно спуск сверху, если очень надо - поредактирую, выложу...но думаю что справитесь, ещё раз напомню : погуляйте в гугл-эас в трёхмерном по этому участку - не заблудитесь в реале после этого...

СообщениеВс апр 22, 2012 10:21 

geshik, спасибо :)
И тебе, сашко, спасибо. Я думаю, что фоток больше не надо. Надеюсь справимся, а если нет, то получится мини-приключение ;) побродим чуток. По приезду покажу выполненное домашнее задание :)

Посты: 860

СообщениеВс апр 22, 2012 10:27 

Бармалейка писал(а):Так там есть маркировка???!!! Тогда справимся :) На самом деле особо блудить (тьфу, тьфу) никогда не приходилось. Но в походе по Горганам при очень плохой видимости поняла, что без маркировки в некоторых местах пришлось бы побегать в поисках тропки. Даже редкие отметки радуют, появляется уверенность, что идешь правильно :) Так что будем глазеть ;)

Рекомендую перед походом заглянути на сайт ГО "Фундація Карпатські стежки" та ознайомитись із схемою маркування. Значна частина Вашого маршруту промаркована. Хай щастить!

СообщениеВс апр 22, 2012 10:39 

vasjaletsyn, бывали в Гоганах, видели работу этой фундации. СПАСИБО им огромное. Так же пользуемся их картами. Просто читала, что на спуске с Браткивской блудят, вот и поинтересовалась. На вершинах не всегда есть растительность, а на камнях метки можно не заметить из-за снега.

Посты: 135

СообщениеВс май 13, 2012 20:04 

Добрый день
Посоветуйте маршрут на Свидовце на три ночи.
Ограничения - в группе несколько человек мягко говоря слабоподготовлены:) Третью ночь желательно ночевать недалеко от того места, куда может приехать транспорт - поезд из Ивано-Франковска на Запорожье отправляется в 13.30.
Ну естественно хотелось бы по крайней мере одну ночь ночевать возле озера:)

Спасибо за любую помощь!

СообщениеВс май 13, 2012 21:00 

З Ясіні, Квасів,Білина,Рахова до Франківська троха є що їхати.
1.Транспорт будете викликати?
2. Багато залежить коли і чим будете добиратися на старт.
Тобто чим і коли, тобто о котрій годині приїзд?
3. З франківська до Запоріжжя в жарке літо добре їхати з пересадкою.
Ночувати в потягу: Ів.франківськ-Київ , ранком екскурсія по столиці, вечером знову в поїзд до Запоріжжя

СообщениеПн май 14, 2012 11:03 

Вдумчиво почитал форум и накидал такой маршрут:)

Изображение

Проходить думаю от форелевого хозяйства возле до с. Квасы.

СообщениеПн май 14, 2012 20:29 

Пропоную:
1_й день:
ДоЇзд в с. Чорна Тиса до устя п. Станіслав .
Старт на великому мості перед будинком лісництва, що на іншому березі .
Жигалівським Грунем до пол. Менчул. Далі північним траверсом хр. Великий Котел до потоку, що витікає із оз. Ворожеска. Підйом до озера, ночівля.
2_й день:
Зійти до колиб на пол. Ворожеска. (бринза овеча, молоко коров’яче, …).
Перехід на пол. Під оз. Апшинець (оз.Трояска) . Підйом до озера (скупатися).
Підйом на хр. Свидовець – г. Геришаска- хр. Апшинець – г. Крачунєска-траверс нижньою дорогою г. Стіг. Ночівля в нижній точці дороги на схилах г. Стіг біля води.
3_й день:
Підйом на пер. Перемичка (сідло г.Стіг- 1_й Жандарм). Жандармами до Близниці –пол. Стрімчеська - пол. Браївка- спуск на с.Кваси до пот. Тростянець. Купання, ночівля.
4_й день:
Підхід з тарою до мін. Джерела. Виїзд на Франківськ.

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеПн май 14, 2012 20:43 

Проходить думаю от форелевого хозяйства возле до с. Квасы.
по цьому є кілька моментів.

Накидайте на мапі

Користуватись рекомендую самою новою мапою http://www.stezhky.org.ua/?m0prm=50 2011року.

СообщениеПн май 14, 2012 21:30 

Старт - Форелевое хозяйство. Если к нему не сможет проехать нанятая из Франковска маршрутка - на метном транспорте из Ясиней или Черной Тисы.
Подъем вдоль реки Апшинец до одноименного озера. Если там будет не уютно (джипы с музыкой и т.д., в этой теме писали про такие варианты) - то подъеим на хребет и переход либо на Догяску, либо на Ворожеську. Ночевка.
Потом по хребту, ночевка под Большой Близницей на озере Ивор. Третью ночь (не влезла на карте) - на полонине Бреська, утром в Квасы и на Франковск.
Изображение

За карту спасибо - обязательно куплю в Киеве.

СообщениеПн май 14, 2012 22:16 

Тимыч писал(а):...
Подъем вдоль реки Апшинец до одноименного озера...

Насчет подьема вдоль р. Апшинец советую сначала почитать:
http://travel.org.ua/redirect.php?t=1&url=http://kooshik.livejournal.com/8058.html

Ну и в целом описанный пройденный маршрут похожий на Ваш планируемый.

СообщениеПн май 14, 2012 23:16 

І так моменти визначились:
1. Не кожним транспортом з Франківська можна добратись до устя Апшинця, зазвичай до кінця села. Але і в самому с. Чорна Тиса асфальту немає
2. Підніматись від самого устя Апшинця до озера проблематично.(див. плінк Tritonuser`)
Для перегляду-перепланування переходу першого дня додаю кусок мапи)
3. Не спускатися по урвищу
до оз. Догяска як було намальовано на першому плані. У вас група не альпіністів :D
Див. ситуацію тут проглядаються дороги спуску:
Изображение
4.Маркування веде на пол. Браїлка, а не пол. Бреська. Спуск з пол. Бреська значно крутий і в дощ дещо проблематичний
5. Якщо ночувати на пол. Бреька (чи Браїлка) треба раненько вставати, а із сніданком то получаться гонки.

СообщениеВт май 15, 2012 20:33 

Изменил первый день - решил воспользоваться советом.
Изображение

Второй день - ночевка на Иворе, третий на Браивке.

Огромное спасибо за советы!!!!!

СообщениеВт май 15, 2012 20:40 

евгений гришковец "как я съел собаку" : "....чо вы ссыте то заранее ?!..."

картами круто запасся, джи пи эс захватил и мобилку,
компас для полной картины...
не помогло....

СообщениеЧт июн 21, 2012 10:58 

John zzzmaz писал(а):День добрый форумчане и знатоки Карпатских троп! ;)
Подскажите пожалуйста, кто ходил в последние годы, как нормально спуститься со Свидовца в Чёрную Тису или Ясиня? Есть ли какие-то варианты (тропа/дорога) между Драгобратом и Апшинцем? Есть ли сейчас нормальная тропа вдоль Апшинца?
Вдоль Апшинца спускался года четыре назад, это показалось сложным, потому девушек вести опасаюсь. Может там уже находили новую тропу? ;) Спасибо. :)

Перенесено з дублюючої теми
-=Treker=-

Посты: 4

СообщениеВс июл 22, 2012 19:03 

Были на прошлой неделе на озере Ивор - необходимо быть осторожным с водой в озере. Если вдруг кому-то захочется ее попить - не стоит этого делать (даже после кипячения) - в камышах (в воде) лежит полуразложившаяся овечка... Где-то сделал фотку - позже выложу

СообщениеВс июл 22, 2012 19:06 

DenK не Вы ли там били с собачкой и ходили за водой на драгобрат? =)

Посты: 12

СообщениеВт июл 24, 2012 19:12 

Собрались на следующей неделе в поход Свидовец-Горганы по маршруту: село Кевелев - пол.Гропа - г.Близница - г.Драгобрат - г.Стог - г.Татарука - начало Тисы - г.Братковская - г.Гропа - г.Дурня - пол.Пантыр - перевал Легионов - село Быстрица

Ориентируемся на описание маршрута на сайте ho4uvpohod.com: http://ho4uvpohod.com/pohodyi-v-karpatyi/karpatyi-gornyiy-pohod-svidovets-6.html

Интересуют такие вещи:
- какие места на маршруте самые сложные по ориентированию, и вообще тонкости ориентирования на этом маршруте
- какова обстановка с источниками
- какова обстановка со стоянками и дровами на них

Подскажите, плз, кто что знает интересного.

СообщениеВт июл 24, 2012 19:14 

peterglebsky писал(а):село Кевелев

Гугл не знає про таке село.

Посты: 12

СообщениеВт июл 24, 2012 19:31 

Treker писал(а):
peterglebsky писал(а):село Кевелев

Гугл не знає про таке село.

значить, будемо стартувати з села Кваси :)

Посты: 69

СообщениеСр авг 15, 2012 16:17 

Збираємось на Свидовець і є кілька питань.
1. Звідки ближче/швидше вилазити на хребет, з Квасів чи Ясинів?
2. Скільки часу може зайняти підйом на хребет для групи з 2-х чел., м. і ж. не дуже спортивна.

СообщениеСр авг 15, 2012 20:02 

З квасів ближче, від ЗД станції йде червона марка, минулого тижня я непоспішаючи в сандалях від станції на Близницю вийшов за 3.5 год, відстань там невелика - 10км, а от набір висоти неслабонький - близько 1300м

СообщениеСр авг 15, 2012 20:07 

Ще є два варіанти
- виходити на повороті на Драгобрати і ловити попутку наверх

або йти найкоротшим шляхом через Стирешору, там нормальна траверсна дорога до полонини.

СообщениеЧт авг 16, 2012 14:26 

Burs писал(а):З квасів ближче, від ЗД станції йде червона марка, минулого тижня я непоспішаючи в сандалях від станції на Близницю вийшов за 3.5 год, відстань там невелика - 10км, а от набір висоти неслабонький - близько 1300м

Дякую за інформацію.
Ще питання. Чи реальний наступний план походу...коментарі і пораду дуже вітаються:
24 серпня о 6:00 поїзд прибуває в Коломию. Звідти о 8:13 дизелем в Кваси (прибл. 11:30) або з автостанції (підскажіть як далеко від жд вокзалу) маршруткою Рахів/Хуст/Мукачево 6:20/6:00/7:10 (чи реально влізти в неї?) до Квасів. З Квасів стартуємо по маршруту маркованому від ЖД на Близницю, піднімаємось, далі трохи вниз шукати місце ночівлі. 25 серпня вранці стартуємо до Котла, спукаємось до озера, ночівля. 26 вранці старт від озера, спуск в Ясиня і маршруткою на Коломию. В Коломиї на ЖД треба бути в 22:00.

Наразі в мене сумніви викликає чи встигнемо спуститись в Ясиня до пори, поки можна влізти в маршрутку на Коломию, або якимось чином дібратись Яремче і там на маршрутку в годині 18-тій на Коломию.
Група 2 чел., м і ж, обоє вперше пішки. Сам був минулого року 2 тижні в вело поході. Ж вперше в горах і не спортивна.

п.с.: і кудою краще спускатись в Ясиня?

СообщениеЧт авг 16, 2012 17:54 

Atarax, по добиранню з Коломиї нічого не підкажу.
Що ж до вашого плану, то цілком реально, навіть якщо Ви не встигнете/не осилите в перший день Близницю, нічого страшного, можете сміливо ночувати першу ніч вище полонини Браілка (там є непогані місця), другого дня Вам з головою вистачає щоб піднятися на Близницю, дотопати до Котла і спуститися на Ворожеску (нормальним темпом на це знадобиться 3 години ходу), на третій день від озера до села Чорна Тиса раптом 12 км плавного спуску, з села до Ясенів хтось підкине.

СообщениеЧт авг 16, 2012 18:28 

Перевірений варіант чим можна добратися з Ясиня в Коломию - це автобус Ужгород-Чернівці, в 17.25 з Ясині і в 20.00 він в Коломиї.

СообщениеПт авг 17, 2012 08:36 

Burs писал(а):Atarax, по добиранню з Коломиї нічого не підкажу.
Що ж до вашого плану, то цілком реально, навіть якщо Ви не встигнете/не осилите в перший день Близницю, нічого страшного, можете сміливо ночувати першу ніч вище полонини Браілка (там є непогані місця), другого дня Вам з головою вистачає щоб піднятися на Близницю, дотопати до Котла і спуститися на Ворожеску (нормальним темпом на це знадобиться 3 години ходу), на третій день від озера до села Чорна Тиса раптом 12 км плавного спуску, з села до Ясенів хтось підкине.

Danke, заспокоїв).
Від озера вибиратись наверх і через г. Котел в Чорну Тису спуск через пол. Менчул чи є стежка від озера до гори Татульскій Грунь і далі до річки і попри річку до села?
За автобус дякую, певне на нього і будемо розраховувати.

Посты: 860

СообщениеСб авг 18, 2012 11:39 

сВИДовець

Пропоную на Ваш розгляд підбірку світлин з маршруту Свидовець-Ґоргани (Ясіня-Драгобрат-оз.Івор-Близниця-оз.Догяска-г.Татарука-пер.Околе-г.В.Братківська-с.Бистриця). Фото всі майже з Свидовця.

Изображение
На Свидовці

Изображение
Вид на Ясіню

Изображение

Перший "ходовий" день нас тішив туманами.

Изображение
Драгобрат

Изображение
оз. Івор

Карпатські тумани + Жандарми = захоплююче видовище

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Давно прагнув познимкувати гору Близницю. Під час мандрівки по маршруту Свидовець-Ґоргани нарешті це вдалось зробити.

Изображение

Изображение

Решту фото можна побачити тут http://vasjaletsyn.livejournal.com/114208.html

СообщениеПн авг 27, 2012 14:06 

Вернулисі.
Перший піший похід для мене і перше знайомство з горами для дівчини вдалось на славу.
Приїхавши в Коломию о 6-ій ранку поїздом, двинули на автостанцію. Звідти о 7:10 Ікарусом Коломия - Мукачеве виїхали на Кваси і вже об 10:30 стояли на початку маршруту в Квасах. Пам"ятаючи про джерело на пол. Бреській води несли з собою не багато і як виявилось дарма. Джерельце то пересохло. Підйом був нелегкий через спеку і палюче сонечко. Періодично ховались в тіньках щоб охолонути. Вже за полониною подув вітерець і стало трохи легше. Добрі туристи що стояли палатками за полониною підказали джерело не засохше. Там ми поповнили запаси води і влаштували перекус. Перепочивши/перекусивши в тіньку вирушили на Близницю. Вийшли на малу і далі на велику. Вітер допомагав, не давав підсмажитись на сонці. На Близниці вирішили, що треба йти на оз. Ворожеска, сили були, час був, як не дивно. Так і бути, пішли. Спустились, Стіг обійшли зліва і потопали до г. Великий Котел. На Ворожеску спускались вже знайомим мені лівим спуском, перед яким треба видертись на ліву частину "котла". О 19-ій вже були внизу. Ноги гуділи, ледве ходив. В шоці вопшем. Думав, наступного дня ніде не підемо, будем тут відлежуватись. Але втрачати день на валяння в душній палатці не хотілось, тому об 11-ій вирушили з Ворожески вниз, до кошари по вурду (він в них як і рік тому, смачнючий), звідти на ліво і хотів дійти низами до Апшинця але затупив і звернув вліво, замість того, щоб пройти далі вперед. Апшинця ми там звісно не знайшли, але хоч води набрали і подерлись вверх на хребет прямо по чорницях і траві. Цього дня йшлось важкувато вже дівчині, я ніби відновився, а вона ні. Так єлі єлі видерлись і вийшли на маршрут по хребту. Зайшли на г. Догяську, з неї пішли на Трояську, по дорозі узріли те саме оз. Апшинець, біля якого були толки народу, як доречі, і біля озера під Догяською. Знову запутив, Трояську обійшли зліва і піднялись на неї з західного боку, хоча можна було обходити зправа і не паритись. З Трояські на Татаруку і після неї вниз шукати стежину до Ч. Тиси і ставати на ніч. Тут і почались пригоди. Вода майже закінчилась, жодного натяку на неї не було. Спускались притримуючись пн.сх напрямку щоб вийти на стежину. Проте стежка якою спускались в один прекрасний момент закінчилась. Спробували в ліс, там неслабий склон, почали сунути вниз але вже за метрів 10 спуску дійшло що далі труба і полізли назад. Оглянувшись кругом знайшли щось подібне до стежини, а точніше слідів корови які дивним чином уходили в зарослі. Ми туди. Чим далі вниз, "тим все страшніші партизани". Сліди не закінчувались а зарослі все густішали і густішали. Єлі лізли. В один момент провиднілась полонина, це порадувало. З горем пополам на неї вилізли. Джерело, супер. Вечоріло і сил йти далі вже не було, та й куди йти. По карті ніфіга не знаходив полонину з початком джерела (карта Рахівського району, 750м) Стали на ночівлю з думкою "будет день, будет пища". Благо, вода поряд, дрова теж. Вранці о 6:00 підйом і о 8-ій вже стартували. Так як орієнтир свого місцезнаходження був не чіткий, прийняли рішення йти на пн.сх. бо нам туди, в Ясиня)). Знайшовся попутно потічок, вздовж якого ми і тримались. Лісом, лісом, лісом, який потрохи перетворювався в дєбрі. Постійні завали дерев, лазили там як мішки по Горганах. То на схил, то по потічку і т.д. Під ногами вздовж потічка чітко прослідковувались кабанячі сліди по них і йшли, до чергових непролазних завалів. Вийшовши на пд. схил надибали щось подібне до стежини яка то з"являлась, то зникала. Після червого, але вже покручє завалу зліва побачив дах кошари, зрадів, що цивілізація. Перелізли потічок, видерлись на галявину а там фіг, покинута кошара, на галявині трава до коліна і кругом "джунглі". Давай пролазити. Знову зійшли до потічка, який благо, чим далі тим все ширшав і ширшав. Ним і дібрались до посту лісництва (не пам"ятаю вже точно що там писало). І від нього по річечці вже пішли далі вниз і там дійшли до р. Чорна Тиса, вздовж якої йшла дорога. Годинник показував гарний час, стрьом не встигнути на маршрутку вивітрився і спокійно собі йшли вздовж річки до села через Форелеве господарство.
Дивлюсь от зараз іншу карту і всерівно не доганяю, кудою саме ми спускались з-під Татаруки до с. Чорна Тиса.
Проте, похід вдався на всі 100%. Поки єдиний мінус пішого походу в порівнянні з вело походом - це скучна дорога від Форелевого господарства до с. Чорна Тиса. На байку вона б пролетіла в моменті. А пішки топати і топати)) А так все замурчательно.
Пару фоток викладу пізніше, бо фотки здох ще в перший день)))

СообщениеПн авг 27, 2012 20:15 

По вашій подорожі доречна мапа http://www.stezhky.org.ua/?m0prm=50
Скан з привязкою для OZI взяти тут (Полонина Красна, Свидовець, Горгани
Aurius, 2011
M 1:50000
94,4 Мб)

Якщо спускатись з Татаруки в ПнС напрямку то попадаєте на пол. Ріпта.
Значна втома наприкінці другого дня, малий досвід, відсутність гідного картографічного матеріалу, поспішний вихід ранком третього дня на маршрут все це не дозволило більш менш точно визначити своє місцезнаходження і навіть просто помітити стежки та дорогу, що сховалася під полонинськими травами.
Очевидно що вийшли ви десь східніше колиб пол. Ріпта

Изображение

і ночували в цій частині полонини
Изображение

"...видерлись на галявину а там фіг, покинута кошара, на галявині трава до коліна і кругом "джунглі"..." це мабуть опис цієї місцини:

Изображение

А так молодці. Літо мож і поблудити. Двоє то не четверо, голосувати не приходиться.
Неоціненний власношкурний досвід, адже вже після вершини г. Татарука і аж до р. Чорна Тиса йшли в сумнівах і догадках при цьому у свідомості сторони світу не перекрутилися.

p/s фоти цікаво повидіти усі що більш-менш інформативні

СообщениеВт авг 28, 2012 08:09 

Ed_ua писал(а):Значна втома наприкінці другого дня, малий досвід, відсутність гідного картографічного матеріалу, поспішний вихід ранком третього дня на маршрут все це не дозволило більш менш точно визначити своє місцезнаходження і навіть просто помітити стежки та дорогу, що сховалася під полонинськими травами.

Скорше відсутність гідної мапи і досвіду. Мапа картографії я так бачу годиться для гуляння маркованими маршрутами, не більше. Вранці третього дня йшлось нормально, мозг працював як має бути. На виході з полонини Ріпта навіть стежину надибали по якій і пішли в ліс.
Виходили східніше кошар на пол. Ріпта свідомо, кошару побачили ще з гори і побачили ще палатку неподалік.
Ed_ua писал(а):це мабуть опис цієї місцини:

нууу, хз, там була одна колиба, а на знімку ніби дві.

ггг, а сторони світу в мозку не переплутались бо компАс, рулить однако, джпс нема))

СообщениеВт авг 28, 2012 16:02 

Цікаво,чому всі пруть через Ріпту?На розвилці хребта після Татаруки вліво по відрогу добра стежка,виведе прямо на перемичку між долинами Ч.Тиси і Турбатецького звору,і причому прямо на дорогу.

СообщениеВт авг 28, 2012 19:03 

geshik писал(а):Цікаво,чому всі пруть через Ріпту?На розвилці хребта після Татаруки вліво по відрогу добра стежка,виведе прямо на перемичку між долинами Ч.Тиси і Турбатецького звору,і причому прямо на дорогу.

Можливо не всі хочуть прямо на дорогу і по дорозі ;)

Ось та сама полонина, на якій ми зупинились другого дня

Изображение
А ось сюдою ми вже спокійно спускались, бурелом можна сказати, закінчився)

Изображение
Перед цим туром, після пол. Браілка, звернувши наліво можна знайти живий потічок і поповнити запаси води перед Близницями.

Изображение
А так, добрі молодці-туристи-відпочиваючі нищать природу на хребті

Изображение

Изображение
Ще 2 хвилини тому їх було три, тепер скучають дві

Изображение[/img]

СообщениеВт авг 28, 2012 20:06 

Точно буду травмат носити :evil:

СообщениеВт авг 28, 2012 20:47 

Так сумно.Невже газ не можна взяти для такого випадку.

СообщениеСр ноя 28, 2012 13:03 

сашко писал(а):попробую завтра пройти через вовканы-пидбраткивську-браткивську через околэ на татаруку, трояску, геришаску и походить окресностями догяски, возможно если пара в опе ещё останется - по южному хребтику от догяски с пяток км и вниз, по чёрному до реки налево а оттуда может тоже по чёрному на третьего(кажись) жандарма , ну и так дальше...но это "план" максимум, 9 из 10 ти что не проканает. ну вобщем : свидовец. перед снегами(д.б. через четыре дня причём активно и яро.)(соло)

никуда не поехал. нутро подсказало : хоть ты и собрал рюкзак, еду и одежду - бросай всё и не едь никуда. подсказало не словесно - многочасовым ощущением между солнечным сплетением и животом, держащим меня в тисках несколько тех часов, с момента принятия решения о поездке и до момента как отказался от неё и сказал об этом ленчику. всё тот час изменилось, за несколько минут ощущение исчезло. ну вот так. а порой не прислушиваюсь и тогда приходится выбираться из такой опы, что иногда с безвозвратными потерями. тело - не вечно и не восстанавливается на 100%.

Посты: 174

СообщениеВт янв 08, 2013 23:50 

Вопрос.
На сколько дней расчитывать переход от с.Усть-Чорна либо Красна через Темпу до Близниць со спуском в Квасы?
Условия: февраль, группа без снегоступов и лыж.
По километражу немного вродь как,даже для зимы,а на самом деле?Кто ходил?
Благодарю.

Посты: 356

СообщениеЧт янв 10, 2013 12:13 

407 писал(а):
От Рамина вернётся и расскажет. ИМХО 4 дня, если снега не очень много.

Вернулась, рассказываю - 3-4 дня, из Красной, если снега не очень много :) Через Усть-Чорну дольше, да и снега там в лесах достаточно.

Но в феврале вам грозит увязнуть в снегах, если тропить будет некому..

Посты: 174

СообщениеЧт фев 07, 2013 11:48 

Прошлись в первых числах февраля от Усть-Черной через Темпу до Красной.Очень много свежего мокрого снега,от колена по пояс.От перехода по Свидовцу отказались ввиду отсутствия хоть какой-то видимости.Температура околонулевая,ночью то дождь,то снег,порывистый ветер.Наста на данном участке практически нигде нет.Снегоступы крайне желательны.Мы шли без оных и было весьма медленно и нелегко.
Несколько фото:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеЧт фев 07, 2013 12:24 

abacab9 писал(а):

ПРОХАННЯ ДО ВСІХ акуратно очищувати стовпчики з вказівниками від льодових наростів

СообщениеПн июл 15, 2013 18:14 

Про примхливу Ворожеску

http://trekerua.blogspot.com/2013/07/13-14072013.html

:wink: :wink: :wink:

СообщениеЧт июл 25, 2013 10:48 

І ще про ті місця :)

Про Урду-Флавантуч

http://trekerua.blogspot.com/2013/07/24-26082012.html

Посты: 56

СообщениеПт авг 02, 2013 18:34 

Поділіться, пліз, інформацією як краще спуститися з Берляски до Турбату (потім планую йти на Пантир). Інформації не знайшов, стежок на картах не бачив. З Латундура є ніби дорога, але нема дороги до нього. Там можна пройти лісом чи краще спускатися прямо з Берляски? Наперед вдячний за будь-яку (конструктивну) інформацію.
...боюся навіть писати таке - а може хтось треком поділиться))

СообщениеПн авг 05, 2013 11:04 

Я так зрозумів, я буду першим, хто спробує там пройти))

СообщениеПн авг 05, 2013 15:42 

Serhiy_Floyd писал(а):Я так зрозумів, я буду першим, хто спробує там пройти))

Не первый...
Ходили там пару (и более) лет назад, но в обратном направлении. Всё проходится нормально.
Между хребтовой дорогой (г. Берляска) и р. Окильский явных троп нет. Необходимо идти по азимуту, и далее по руслу речки, там выступы камней. Можно даже не замочить ноги. Без вырубок леса и там не обходится - целые поляны из веток, щепы и хвои... Ну а по р. Турбат - грунтовая дорога.
(Могу выслать пару треков этого участка пути - как раз на стыке необходимого пути, на стоянку пришлись. Куда выслать?)

СообщениеПн авг 05, 2013 16:50 

Igo писал(а):(Могу выслать пару треков этого участка пути - как раз на стыке необходимого пути, на стоянку пришлись. Куда выслать?)

Емейл у профайлі, наперед вдячний. Виїжджаю завтра.

СообщениеПн авг 05, 2013 16:52 

Вище був я

СообщениеПн авг 05, 2013 20:25 

Serhiy_Floyd писал(а):Вище був я

Отправил!

СообщениеПн авг 05, 2013 21:06 

На Латундур розгляньте варіант

Изображение

Кращу якість космосвітлин взяти тут

СообщениеПн авг 05, 2013 23:33 

Igo,
Ed_ua

Дуже дякую за точну, вичерпну, а головне, своєчасну інформацію. Тепер я перед вибором, але мати 2 можливості краще, ніж мати 0.

Ed_ua, після Вашого пояснення відчув себе персонажем з Вашої аватарки, не буду уточнювати яким саме))

Посты: 3

СообщениеВт авг 06, 2013 12:49 

Всім привіт. Збираємось в середині вересня в карпати, чомусь до душі припав масив Свидівець. Хтось може домпомогти з адекватним маршрутом на 5-7 днів. За плечима малявка рік і два місяці.
Досвід походів маєм - пройшлись трішки кримом в липні.
Будем дуже вдячні за сприянння і допомогу.

Посты: 20

СообщениеЧт авг 15, 2013 10:48 

2 тижні тому проходили ділянку - спуск від наступної вершини за Торговицею (після Берляски) в сідло під Латундур, далі на Латундур, зверху вліво вниз до межі лісу і потічка і від нього старою військовою дорогою серпантином вниз в урочище Турбат. Спуск в сідло під Турбат просікою. Спуск починається на полонинці зі старою кошарою (хата крита відносно новим шифером). Кошара розташована у нижньому лівому кінці полонини, а спуск на сідло до Латундура починається у верхньому правому кінці полонини: зразу від хорошої траверсної дороги поблизу межі лісу - стара дорога в траві вниз на Пн-Сх - через 100-200м - полянка на ній знов розгалуження - на сідло під Латундур треба прямо вниз просікою, трохи нижче просіка проходить правою стороною зрубу, веде аж на верх Латундура. Військова дорога з Латундура на Турбат починається не з самої вершини а з межі полонини, лісу і потічка внизу у східній частині полонини. Уже в нижній своїй частині над Турбатом військова дорога (серпантин) зруйнована зрубами, проте йти зрубом можна. Виходить дорога прямо до лісництва Турбат, ночували там на хорошій площадці "в березах" поблизу будівель (сторож не мав ключів від кімнат в лісництві).

Посты: 315

СообщениеПт авг 16, 2013 14:36 

Хтось підкаже місця ночівлі і джерела води в районі Близниці. Йти будемо з Квасів. А то я трохи пройшовся по темі, але однозначно для себе місця для ночівлі не знайшов. В перший день буде реально тільки половина ходового дня. А хочеться попасти на Близницю і спуститись в неділю до раховоза.

СообщениеПт авг 16, 2013 15:03 

}{uMEPA писал(а):Хтось підкаже місця ночівлі і джерела води в районі Близниці. Йти будемо з Квасів. А то я трохи пройшовся по темі, але однозначно для себе місця для ночівлі не знайшов. В перший день буде реально тільки половина ходового дня. А хочеться попасти на Близницю і спуститись в неділю до раховоза.

На озері Івор. |#smile10|

СообщениеПт авг 16, 2013 15:08 

Можна біля памятника чотирьом загиблим - там зправа полка хороша. А трохи нижче памятника - знов зправа є траверсна стежка до джерельця. Правда воно могло засохнути. Але можна 3 літра з собою взяти.....

СообщениеПт авг 16, 2013 16:00 

Treker писал(а):
}{uMEPA писал(а):Хтось підкаже місця ночівлі і джерела води в районі Близниці. Йти будемо з Квасів. А то я трохи пройшовся по темі, але однозначно для себе місця для ночівлі не знайшов. В перший день буде реально тільки половина ходового дня. А хочеться попасти на Близницю і спуститись в неділю до раховоза.

А дойдем за півдня з кіндерами на плечах? І звідки краще стартувати: З Квасів чи з Ясіня, чи може ще звідкись?

СообщениеПт авг 16, 2013 17:37 

}{uMEPA писал(а):
Treker писал(а):

А дойдем за півдня з кіндерами на плечах? І звідки краще стартувати: З Квасів чи з Ясіня, чи може ще звідкись?

З присілка Свидовець. На Драг машиною до турбази Оаза, звідти до Івора - година хотьби. Для походу з дітьми - якраз те що треба. Можна йти й пішки - тоді 12 км до Івора від асфальту.

А в Кваси спуститесь ще й мінералочки встигнете не поспішаючи попити.)) :lol:

СообщениеПт авг 16, 2013 17:43 

Та ми без машини будемо. Топати тупо по дорозі до Драгобрата звичайно не фен-шуй, але й підніматись і спускатись тим самим маршрутом теж не дуже хочеться. Будемо думати. До речі, а дизель у Свидовці зупиняється чи ні?

СообщениеПт авг 16, 2013 17:47 

}{uMEPA писал(а):Та ми без машини будемо. Топати тупо по дорозі до Драгобрата звичайно не фен-шуй, але й підніматись і спускатись тим самим маршрутом теж не дуже хочеться. Будемо думати. До речі, а дизель у Свидовці зупиняється чи ні?

Машина типу УАЗ довезе за 300 грн до підйому на Івор, звідти 30 хв йти )))..

Якщо йти з Квасів, то не доходячи до пам'ятника нижче метрыв 400-600 э зліва місце з водою але дрів нема.

СообщениеПт авг 16, 2013 17:59 

}{uMEPA писал(а): До речі, а дизель у Свидовці зупиняється чи ні?

На травневі зупинявся. Ми здійснили перехід від витоків Чорної Тиси через Татаруку, по Свидовцю, через Драгобрат і спустились по дорозі. Трохи не доходячи Свидовця заночували. Дорога з Драгобрату доволі мальовнича, є непогані місця для ночівлі.

Посты: 1517

СообщениеВс авг 18, 2013 11:42 

slv писал(а):Можна біля памятника чотирьом загиблим - там зправа полка хороша. А трохи нижче памятника - знов зправа є траверсна стежка до джерельця. Правда воно могло засохнути. Але можна 3 літра з собою взяти.....

був там в 11.08... води багато...

СообщениеПн авг 19, 2013 17:12 

Treker писал(а):
}{uMEPA писал(а):Та ми без машини будемо. Топати тупо по дорозі до Драгобрата звичайно не фен-шуй, але й підніматись і спускатись тим самим маршрутом теж не дуже хочеться. Будемо думати. До речі, а дизель у Свидовці зупиняється чи ні?

Якщо йти з Квасів, то не доходячи до пам'ятника нижче метрів 400-600 э зліва місце з водою але дрів нема.

Доїхали до Драгобрата від станції Свидовець "буханкою" за 250 грн. Правда пішли не одразу на Івор, а через Жандарми. Воду знайшли за підказкою місцевого пастуха трохи вище Івора, точніше трохи нижче перемички між Жандармом і Близницею. Джерело невелике, але набрати воду можна. І здалеку виглядає як "нитка" з темного каміння. Саме джерело через метрві 20-30 після того як виходить з під каміння зникає в землі. НА хребті воду наявність води не перевіряли, бо і потреби особливої не було, та й часу відхилятись від маршруту не було.

СообщениеВт авг 20, 2013 09:13 

}{uMEPA писал(а):
Treker писал(а):

Якщо йти з Квасів, то не доходячи до пам'ятника нижче метрів 400-600 э зліва місце з водою але дрів нема.

Доїхали до Драгобрата від станції Свидовець "буханкою" за 250 грн. Правда пішли не одразу на Івор, а через Жандарми. Воду знайшли за підказкою місцевого пастуха трохи вище Івора, точніше трохи нижче перемички між Жандармом і Близницею. Джерело невелике, але набрати воду можна. І здалеку виглядає як "нитка" з темного каміння. Саме джерело через метрві 20-30 після того як виходить з під каміння зникає в землі. НА хребті воду наявність води не перевіряли, бо і потреби особливої не було, та й часу відхилятись від маршруту не було.

Молодці Напевне гарно сходили, погодка була класна. Давай пару фото!

Посты: 662

СообщениеЧт авг 22, 2013 21:16 

Тут фотки і троха тексту
http://o-ponomarenko.vkursi.com/5989.html#comment19841

СообщениеЧт авг 22, 2013 21:19 

Bruklin писал(а):Тут фотки і троха тексту
http://o-ponomarenko.vkursi.com/5989.html#comment19841

Дітлахи в переносках - класнюче фото..

Гарно, молодці.

Сергій до мене разів 10 телефонував, в пошуках джерела під Жандармом. А ми якраз на Боржаві сміття збирали) |#smile10|

СообщениеЧт авг 22, 2013 21:29 

Ага, він розповідав. А джерело нам видав той пастух що на фото.
На цій фотці http://cs416729.vk.me/v416729426/5e93/afjw3kimu9A.jpg джерело одразу після Жандарму вниз йде каміння і потім кудись зникає. Ми там досить швидко набрали в принципі усі наші котелки і пляшки.

СообщениеЧт авг 22, 2013 21:31 

Ми набирали нижче озера,бо не знали про той струмок, що на фото. Дякую за інформацію,буду знати) |#smile06|

Посты: 570

СообщениеПт мар 14, 2014 10:20 

Планируем в эти майские пройтись данным массивом. На озере Ивор устроить ночевку. Подскажите пожалуйста, как там обстоят дела с дровами? Возможно ли распалить костер? Или стоит брать горелку?

Посты: 1159

СообщениеПт мар 14, 2014 10:22 

KASY писал(а):Возможно ли распалить костер? Или стоит брать горелку?

Карпатський біосферний заповідник. По-любасу брати.

СообщениеПт мар 14, 2014 10:25 

KASY писал(а):Планируем в эти майские пройтись данным массивом. На озере Ивор устроить ночевку. Подскажите пожалуйста, как там обстоят дела с дровами? Возможно ли распалить костер? Или стоит брать горелку?

Там не найкрще місце для ночівлі на травневі. Імхо буде холодніше, по то льодовиковий кар,з північної сторони.Там КБЗ і дрів там нема. :!:

Посты: 570

СообщениеПт мар 14, 2014 11:45 

Treker писал(а):
KASY писал(а):Планируем в эти майские пройтись данным массивом. На озере Ивор устроить ночевку. Подскажите пожалуйста, как там обстоят дела с дровами? Возможно ли распалить костер? Или стоит брать горелку?

Там не найкрще місце для ночівлі на травневі. Імхо буде холодніше, по то льодовиковий кар,з північної сторони.Там КБЗ і дрів там нема. :!:

А где лучше заночевать? Нам желательно поближе к Близнице. Чтобы на следующий день до Рахова дотопать.

СообщениеПт мар 14, 2014 11:52 

Від Близниці до Рахова - 27 км. Ліпше перевалити через Близницю і в районі Малої близниці або під г.Стара ночувати. Ми коли літом йшли то ночували за г.Терентин. Або взагалі можна в Тараса на Переліску в в притулку ночувати)

СообщениеПт мар 14, 2014 15:07 

Горелку в любом случае надо брать.
Был в тех местах пару дней назад - поднимались от Билына через прекрасные луга с пологим подъемом. Сразу скажу по колыбам - их там много, но они не соответствуют названию Колыба.

Изображение
Зачеркнуты хаты непригодные для жилья - ну или для небрезгливых.
За "Перелиском" есть каменный дом - засраный. Рядом ночлежка на пару человек. С запада есть дом, но внутрь не заходили. По отзывам нормальный.

Изображение
С юга от полонины Старой есть новая дорога к сараям и двум ночлежкам.

Изображение

Изображение
Вторая ночлежка западнее метров 200. От нее на запад траверсой за горбик есть мощный ручей.
Если идти от указателя в Квасы, то через 10 минут есть 2 каменных сарая и хата с двумя комнатами и кухней.

Изображение

Изображение

Посты: 10

СообщениеПт апр 25, 2014 09:50 

Підкажіть будь-ласка чи реально пройти на початку травня маршрут
1 день с. Кваси - г. Близниця - г. Стіг
2 день г. Стіг - г. Тростянець - пер. Околе
3 день пер. Околе - г. Брактівська
4 день г. Брактівська - с. Бистриця(спуститись до 12-13 год)
Темп середній. яка ситуація може бути зі снігом на маршруті?

СообщениеПт апр 25, 2014 09:59 

Изображение
Как уже писал - так было 8 марта..... Весь первый день видно. По снегу до вершины скорее всего не походите. А так если первый день вытянете, то все остальное - ерунда будет.

СообщениеПт апр 25, 2014 11:28 

lizo4kin писал(а):4 день г. Брактівська - с. Бистриця(спуститись до 12-13 год)

Там від верху 15 км. Якщо навіть добре йти, то десь 5 годин. Нижче полонини Братківської є добре місце для ночівлі.
В березні сніг був тільки зверху, до 1200 не було і його слідів. Як буде в травні ...

СообщениеВт апр 29, 2014 10:13 

lizo4kin писал(а):Підкажіть будь-ласка чи реально пройти на початку травня маршрут
1 день с. Кваси - г. Близниця - г. Стіг
2 день г. Стіг - г. Тростянець - пер. Околе
3 день пер. Околе - г. Брактівська
4 день г. Брактівська - с. Бистриця(спуститись до 12-13 год)

я проходил но в обратном направлении за 2 дня, с женой - за три дня, так что не парься, свободно и неспеша вы реально без особых затрат сил пройдёте как по маслу...(( снега почти уже нет а там где есть - не проблема пройти пару десятков метров с огрузкой в 25-30 см, ...))...

Посты: 4

СообщениеВт апр 29, 2014 15:17 

Доброго дня!

Підкажіть, яка ситуація на Свидовці зараз?
Погода і т.д.
Читав, що на початку квітня там ще лежав сніг |#smile725|

СообщениеВт апр 29, 2014 15:38 

art.tykh писал(а):Доброго дня!

Підкажіть, яка ситуація на Свидовці зараз?
Погода і т.д.
Читав, що на початку квітня там ще лежав сніг |#smile725|

Колись там і на початку червня лежав сніг.

СообщениеВт май 13, 2014 16:37 

http://o-ponomarenko.vkursi.com/7131.html звіт про два дні походу, один з яких пробіглись по Свидовцю
http://stezhky.org.ua

Посты: 552

СообщениеЧт май 15, 2014 13:42 

Приветствую, друзья!
Через месяц планирую пройтись по Свидовецкому, т.к. был там давно (когда был молодым и бодрым как на аватарке), то помню мало, нужна ваша помощь.
Нитка маршрута - по сути радиалка от Ясиней, а точнее: Ясиня - п.Шеса-г.Какараза-г.Петроскул-г.Петрос-спуск у Кваси-п.Бреська-г.Близниця-оз.Івор,Жандарм-г.Стог-оз.Ворожеське-спуск у с.Чорна Тиса.
На все про все - 5 ходовых дней, 4 ночевки. Успеем ли если не сильно пыхтеть и успеть полюбоваться видами?
Первую ночевку планирую в районе Петроса, а вот вторую.... хочется за Квасами выше по хребту, есть ли варианты?
Спустившись в Ч.Тису проблематично будет выехать в Ясиню, или же лучше будет вернуться по нитке немного назад и спускаться напрямую?

СообщениеЧт май 15, 2014 14:20 

sober писал(а):Приветствую, друзья!
Через месяц планирую пройтись по Свидовецкому, т.к. был там давно (когда был молодым и бодрым как на аватарке), то помню мало, нужна ваша помощь.
Нитка маршрута - по сути радиалка от Ясиней, а точнее: Ясиня - п.Шеса-г.Какараза-г.Петроскул-г.Петрос-спуск у Кваси-п.Бреська-г.Близниця-оз.Івор,Жандарм-г.Стог-оз.Ворожеське-спуск у с.Чорна Тиса.
На все про все - 5 ходовых дней, 4 ночевки. Успеем ли если не сильно пыхтеть и успеть полюбоваться видами?
Первую ночевку планирую в районе Петроса, а вот вторую.... хочется за Квасами выше по хребту, есть ли варианты?
Спустившись в Ч.Тису проблематично будет выехать в Ясиню, или же лучше будет вернуться по нитке немного назад и спускаться напрямую?

Ну в залежності як ви ходите))

Ліпше по зеленому на Шесу йти з станції Свидовець, наліво від жд мосту. За один день можна взяти Петрос і заночувати на Шумнєсці(або біля стаціонару), а на наступний заночувати на Браїлці ( або Бреська) ну а якшо на голові роги лося то можна і на Ворожесці.
В Чорній тисі проходите шлагбаум, по лівій стороні буде під навісом тартак, шукайте там Дмитра з червоним ВАЗ2107, до жд в Ясиню підкине за ~ 12-15 грн з чол, має причеп, рюкзаки поїдуть з комфортом. Таксисти здеруть дорожче.

Посты: 2253

СообщениеЧт май 15, 2014 14:32 

sober писал(а):...Спустившись в Ч.Тису проблематично будет выехать в Ясиню, ...?

к сведенью: в Сб.-Вс. маршруток из Ч.Тисы в Ясиня нет. Могу подкинуть ещё один номер тел. "жигулятора".

Посты: 552

СообщениеПт май 16, 2014 12:44 

Treker, Спасибо, По ночевкам наверно так и сделаем, а вот насчет старта с Свидовца.. нужно подумать, на многих моих картах тропы либо нет вообще (как и самой станции |#smile735| ) либо весьма слабо выражена. По транспорту спасибо, обратимся если что,
val Тоже буду благодарен за номер, пусть будет "прозапас"

А как считаете, какой из спусков в Ч.Тису лучше, через стационар Ун.Шевченка по реке или через г.Татульский Мунчел и пол.Мунчел ? Мало ли паводки... характер спуска и т.д. (колени жалко |#smile778| )

СообщениеПт май 16, 2014 12:58 

sober писал(а): [ вот насчет старта с Свидовца.. нужно подумать, на многих моих картах тропы либо нет вообще (как и самой станции |#smile735|

- не дивно, стежка була промаркована в 2012році, на нових картах КС (актуалізація за 2013рік), маршрут вказаний.
- потяг Львів-Рахів там не зупиняється, тільки приміський раховоз |#smile522| .

Посты: 37

СообщениеПн май 19, 2014 16:06 

Підкажіть,де є потенційні місця стоянок і вода на ділянці с.Красна-г.Темпа-г.Унгаряска-г.Трояска

Посты: 1818

СообщениеПн май 19, 2014 18:00 

Аналогічні питання до Вас, на Ваші запитання, в темі про Горгани.
А які теми Ви до цього вивчили по кожній горі, по кожному перевалу і хребту?
В яких темах що Ви не знайшли конкретно по відрізкам?
Які мапи вивчали?

Посты: 1276

СообщениеЧт май 22, 2014 15:37 

Подскажите, пожалуйста, где можно заночевать в районе лесничества Турбат? Хочу идти с Быстрицы через Пантыр на Латундур и потом в сторону Свидовца. Стоять у самого лесничества не сильно хочется, хотя, может, там достаточно комфортно?

Посты: 1159

СообщениеЧт май 22, 2014 19:05 

Лісники переважно не проти гостей (за деякими винятками). Дозволяють намети в господарстві розкласти, води гарячої дадуть або навіть покуховарити пустять. Можна випросити навіть кімнатку. Це може бути задурно або за символічні гроші.

Посты: 259

СообщениеПт май 23, 2014 12:22 

Півдкажіть будь ласка місце для ночівлі між Усть-Чорною та Тимпою.

СообщениеПт май 23, 2014 12:46 

Под г. Стоги (1378 м). Примерно отметил на карте флажком.
Родника, где он нарисован, нет (там поляна с кострищем). Воду набирали чуть спустившись с седловины на восток.

Изображение

Посты: 259

СообщениеПт май 23, 2014 13:08 

Дякую гарно

СообщениеВс июн 15, 2014 09:29 

|#smile651|
Шовковий шлях пілігрима

Изображение

СообщениеЧт июн 26, 2014 22:15 

всем доброго времени суток.

в первый раз собираюсь на Свидовец, поэтому нужны советы бывалых.

Подсмотрел вот тут маршрут, который интересен, но не полностью. Хочу пройти вот так:

1 день. с.Бистриця – Климпуші - Вовкани -г.Братківська (1788) -перевал Околе (1193). Ночівля там або на вершині Братківської або біля витоків Ч.Т.
2 день. г.Татарука (1707)- г.Трояска (1702) –оз. Апшинець – г.Догяска (1762) –оз.Догяска. Ночівля. Або на оз.Ворожеска.
3 день. г.Котел (1770) –г.Крачунеска (1680) –г.Стіг (траверс)-пол.Драгобрат – 1-й Жандарм – оз.Івор –г.Вел.Близниця (1881). Ночівля.
4 день. г.Мала Близниця (1566 м) – г. Переслуп (1452 м) - г.Стара (1471 м) - пол. Донесівка - пол. Білин (колиба-сарай)- ур. Перелісок (туристичний притулок).
5 день. Пол. Довжина – г. Терентин (1383 м) – г. Магуриця (1264м) – м. Рахів. „Раховоз”.

вопрос номер 1: это вода. Есть ли на конечных точках каждого из дней источники?

вопрос номер2: со мной будут идти люди, для которых это будет либо первый поход в жизни, либо второй, поэтому интересует не круто ли будет для них такие переходы? По моим прикидка (именно прикидкам) переходы не больше 15 км в день, так?

Заранее спасибо за ответы, советы :)

СообщениеЧт июн 26, 2014 22:18 

всем доброго времени суток.

в первый раз собираюсь на Свидовец, поэтому нужны советы бывалых.

Подсмотрел вот тут маршрут, который интересен, но не полностью. Хочу пройти вот так:

1 день. с.Бистриця – Климпуші - Вовкани -г.Братківська (1788) -перевал Околе (1193). Ночівля там або на вершині Братківської або біля витоків Ч.Т.
2 день. г.Татарука (1707)- г.Трояска (1702) –оз. Апшинець – г.Догяска (1762) –оз.Догяска. Ночівля. Або на оз.Ворожеска.
3 день. г.Котел (1770) –г.Крачунеска (1680) –г.Стіг (траверс)-пол.Драгобрат – 1-й Жандарм – оз.Івор –г.Вел.Близниця (1881). Ночівля.
4 день. г.Мала Близниця (1566 м) – г. Переслуп (1452 м) - г.Стара (1471 м) - пол. Донесівка - пол. Білин (колиба-сарай)- ур. Перелісок (туристичний притулок).
5 день. Пол. Довжина – г. Терентин (1383 м) – г. Магуриця (1264м) – м. Рахів. „Раховоз”.

вопрос номер 1: это вода. Есть ли на конечных точках каждого из дней источники?

вопрос номер2: со мной будут идти люди, для которых это будет либо первый поход в жизни, либо второй, поэтому интересует не круто ли будет для них такие переходы? По моим прикидка (именно прикидкам) переходы не больше 15 км в день, так?

Заранее спасибо за ответы, советы :)

СообщениеПт июн 27, 2014 07:55 

На вершине Братковской, равно, как и Близницы воды нет.
Бойтесь гроз.

СообщениеПт июн 27, 2014 10:58 

Есть в паре км от Братковской в сторону Чёрной Кливы, как раз там, где собираются выходить на хребет, как я понял. На карте обозначен. Но чтоб найти его оченно бы пригодился навигатор...
А вообще, чисто прикидочно - в 1-ый день около 15 км и 1000 м набор высоты?

Посты: 204

СообщениеПт июн 27, 2014 11:15 

Да, первый день чуть выбивается по трудности, особенно если не первым автобусом приедете. Если получится добавить один день, то можно пойти через Пантырь и заночевать под Дурней.
Идёте на газе? Дрова только между хребтами.

СообщениеВт июл 01, 2014 10:45 

Да, газ будет.

Посты: 93

СообщениеПн июл 21, 2014 15:31 

Нужен совет! Собираемся с детьми пройтись матрасным темпом Свидовецким хребтом и полюбоваться озерами. Примерный маршрут:
1 день - подъем на Близницы, спуск через озеро Ивор к драгобрату , ночевка.
2 день- поднимаемся на перемычку - Стог (по траверсу) - оз. Ворожеска, Догяска, Апшинець ...тут вопрос где лучше переночевать (Ворожеска-? Апшинець-?).
3 день - г. Трояска, Татарука, перевал Околе, истоки Черой Тисы спуск в с. Чорна Тиса - ночевка, и тот же вопрос, где лучше, чтоб утром спокойно уехать в Яиню.
Может лучше пойти в обратном направлении, тогда с Драгобрата можно будет спуститься своим ходом до трассы в Ясиню??

Может есть альтернативные варианты этого маршрута??

СообщениеПн июл 21, 2014 15:37 

velonick писал(а):Нужен совет! Собираемся с детьми пройтись матрасным темпом Свидовецким хребтом и полюбоваться озерами. Примерный маршрут:
.....

Там больше 1 км набора высоты.... Летом за 1 день будет тяжело - жара.

СообщениеПн июл 21, 2014 15:59 

Как указал slv, это переходы для взрослых. Будьте готовы к сокращению маршрута. Но если до Драгобрата в первый вам по силам, то во второй дойдёте минимум до Трояски.
К Ворожеске спуски очень крутые, пожалейте детей. И ночёвка на южной стороне обычно приятнее.
Ровное место под палатки есть практически везде возле дороги в Черную Тису.
Если финансы позволяют, то в Ясинях попробуйте нанять машину, чтобы завезла подальше вдоль Тисы и идти в обратном направлении.

СообщениеПн июл 21, 2014 16:36 

velonick писал(а):Нужен совет! Собираемся с детьми пройтись матрасным темпом Свидовецким хребтом и полюбоваться озерами. Примерный маршрут:
2 день- поднимаемся на перемычку - Стог (по траверсу) - оз. Ворожеска, Догяска, Апшинець ...тут вопрос где лучше переночевать (Ворожеска-? Апшинець-?).
3 день - г. Трояска, Татарука, перевал Околе, истоки Черой Тисы спуск в с. Чорна Тиса - ночевка, и тот же вопрос, где лучше, чтоб утром спокойно уехать в Яиню.
Может лучше пойти в обратном направлении, тогда с Драгобрата можно будет спуститься своим ходом до трассы в Ясиню??

Может есть альтернативные варианты этого маршрута??

Ви не вказали точку а старту а це реально змінює все. Найм УаАзіка який витягне на перемичку (або до Оази) також багато вирішує.

Перевал Околе і вибирання з Чорної Тиси - як на мене найгірший розвиток. Смислу нуль. Ліпше крутитися між озер тим більше що ціль саме озера побачити а не нудняк з Околе до Чорної тиси.+ головна біль, як з тої тиси добратись... Я там не соромлюсь ходити туди і назад однією і тою самою дорогою, тим більше що відрізок Перемичка-Ворожеска займає пару годин не є проблемним..Зате нема проблем з добиранням. Розвитків маршрутів є багато.

СообщениеПн июл 21, 2014 22:20 

paradox писал(а):Как указал slv, это переходы для взрослых. Будьте готовы к сокращению маршрута. Но если до Драгобрата в первый вам по силам, то во второй дойдёте минимум до Трояски.
К Ворожеске спуски очень крутые, пожалейте детей. И ночёвка на южной стороне обычно приятнее.
Ровное место под палатки есть практически везде возле дороги в Черную Тису.
Если финансы позволяют, то в Ясинях попробуйте нанять машину, чтобы завезла подальше вдоль Тисы и идти в обратном направлении.

Детишки у нас ходят бодро (дочь 3 года едет в переноске |#smile746| , а сын 9 лет нас еще подганяет). Крутые спуски нас не смущают, если конечно не после дождя или в дождь спускаться. Ходили с детьми (правда говоря налегке) радиалкой от Оазы , доходили до озера Догяска и возвращались назад, без проблем.

СообщениеПн июл 21, 2014 22:30 

Treker писал(а):
Ви не вказали точку а старту а це реально змінює все. Найм УаАзіка який витягне на перемичку (або до Оази) також багато вирішує.

Перевал Околе і вибирання з Чорної Тиси - як на мене найгірший розвиток. Смислу нуль. Ліпше крутитися між озер тим більше що ціль саме озера побачити а не нудняк з Околе до Чорної тиси.+ головна біль, як з тої тиси добратись... Я там не соромлюсь ходити туди і назад однією і тою самою дорогою, тим більше що відрізок Перемичка-Ворожеска займає пару годин не є проблемним..Зате нема проблем з добиранням. Розвитків маршрутів є багато.

Планували стартувати з Квасів, але розглядаємо варіант старту з Чорної Тиси. В нас буде 3, можливо 4 ночі. Порадьте будь ласка як краще, і де краще ночувати.

СообщениеВт июл 22, 2014 00:33 

Радиалка налегке с Драгобрата на Догяску - это нормальный матрасный темп. Ваш маршрут потребует куда большего напряжения.
Как насчёт хребта Урду-Флавантуч? Те же полонины плюс шикарнейший вид на Черногорский и Свидовецкий.
Начинайте в Рахове или Билине, а после Близницы по совету Трекера пройдитесь по хребту сколько успеете и в Ясиня.
На всякий случай, если захотите подниматься (или спускаться) на Драгобрат машиной - будет сильно трясти. Трёхлетнему ребёнку вряд ли понравится.

СообщениеВт июл 22, 2014 09:11 

paradox писал(а):Как насчёт хребта Урду-Флавантуч? Те же полонины плюс шикарнейший вид на Черногорский и Свидовецкий.
Начинайте в Рахове или Билине

От це реальна порада. Там дійсно шикарно, невеличкий бонус притулок Перелісок, де можна відпочити наче справжній матрасник.

Посты: 53

СообщениеВт июл 22, 2014 12:30 

Здравствуйте!
Хотим пройти по маршруту Свидовец - Быстрица:
1. с. Квасы (выход в обед) - пол. Браилка.
На Браилке есть же источник? Если можно, подскажите как там его найти или GPS координаты.
2. пол. Браилка - хр. Стримческа - г. Близница - по хребту - оз. Апшинець.
Дальше не до конца понятно где ночевать. Хотим идти 2 полных дня, на третий к 12 нужно быть в Быстреце.
3-4-5 оз. Апшинець - г. Татарука - пер. Околе - г. Братковская большая - г. Гропа - траверс г. Дурня. Дальше спуск к Быстрице - или через Пантырь, или ещё пройти через перевал Легионов.
Посоветуйте как лучше закончить маршрут, чтобы и по времени успеть, и ночёвки были возле воды. К дровам не привязаны, идём на газе.
Команда хоженая, физ. состояние среднее.

Заранее спасибо!

СообщениеВт июл 22, 2014 12:55 

На Браилке дорога мимо креста вверх ведет. А Вы перед крестом, от поилки, вдоль канавы идете вправо в лес горизонтально. И минут через 7 придете к воде. Канава - водяной канал от ручья к полонине.

Посты: 53

СообщениеВт июл 22, 2014 13:47 

Пошерстив форум, решил делать третью ночёвку под г. Дурня, там же есть родник (пишут тут). Ещё ради интереса постараюсь найти родник тут:
geshik писал(а):Окрім джерела під Дурнею,набирав воду на Братківській,воно знаходиться в сторону спуску на Околи.Від тріанг.вишки спускатись прямо вниз на пд.метрів150 забираючи вліво до розсипів дрібного каміння ,там поміж нього починається струмок.

А последнюю ночевку.... Все ходят через пер. Легионов....Успеем ли так подойти к Быстрице, чтоб до обеда уехать в Надвирну? Может, рассмотреть вариант спуска в Быстрицу по маршруту Пантырь - Згары - Быстрица (ссылка)? Ночевать где-то в раёне Згаров....

Где будет красивее идти, и ночевать?

Посты: 176

СообщениеСр июл 23, 2014 22:40 

Под шумок и свой вопрос задам: тропа с Близницы к Ивору интересует - есть ли она, насколько крутой спуск?
Изображение
И вообще, как ночёвка на оз.Ивор? А то смущает, что все с Близницы на Браилку уходят ночевать, - может что подскажете?

СообщениеЧт июл 24, 2014 08:47 

Класно там ночувати. Дров нема. Джерело нижче від озера 200 м в сторону Драгобрату. Краєвиди там шикарні.

Можна глянути тут

СообщениеЧт июл 24, 2014 13:07 

Був там минулого року.
Ось спуск, там цілком нормально тропа, місцями крутий, але то ж гори)))

Изображение
Джерело окрім того, що вказав Трекер є ще тут:

Изображение
Якщо дивитись на Близницю то по праву руку, там де ті камінчики. Джерело цілком пристойне, але знизу його немає, воно стікає по камінню тому і в районі що я позначив зникає під землею.

Посты: 176

СообщениеЧт июл 24, 2014 14:13 

Большое человеческое!
Treker и Bruklin - полностью удовлетворён Вашими ответами. Отдельное спасибо за родники...

СообщениеПн авг 04, 2014 17:25 

Підскажіть будь ласка:
1. Чи можна від озера Ворожеска дійти до озера Апшинець, не піднімаючись на хребет, тобто навпростець??
2.Скільки приблизно по часу займе спуск з Драгобрату (наприклад від Оази) до жд вокзалу в Ясині через Буковинку , і як там дорога?

Посты: 397

СообщениеПн авг 04, 2014 18:50 

velonick писал(а):Підскажіть будь ласка:
1. Чи можна від озера Ворожеска дійти до озера Апшинець, не піднімаючись на хребет, тобто навпростець??

Там є стежка низами. Навпростець не логічно, бо доведеться штурмувати три відроги. Доречі підйом на хребет там не смертельний |#smile805|

СообщениеПн авг 04, 2014 19:28 

velonick писал(а):2.Скільки приблизно по часу займе спуск з Драгобрату (наприклад від Оази) до жд вокзалу в Ясині через Буковинку , і як там дорога?

Якщо треба спуститись на дизель Рахів-Івано-Франківськ краще йти до станції Свидовець. Від Оази туди 10-12 км.
Найліпше на Дразі підсісти в "пігулку" і за 250 грн Вас довезуть..

СообщениеПн авг 04, 2014 21:52 

Treker писал(а):Якщо треба спуститись на дизель Рахів-Івано-Франківськ краще йти до станції Свидовець. Від Оази туди 10-12 км.

Дякую! Будемо підніматись, щоб не блукати низами. Буде малечі тренування |#smile722|

СообщениеПн авг 04, 2014 21:59 

Treker писал(а):
Якщо треба спуститись на дизель Рахів-Івано-Франківськ краще йти до станції Свидовець. Від Оази туди 10-12 км.

В нас потяг Рахів - Київ , в 13.02 відправляеться з жд вокзалу Ясиня. Варіант з пігулкою тримаємо на форс мажор. А при гарній погоді хотілось б спуститись своїм ходом (дуже не хочеться трястися в машині), та надихатись карпатським повітрям . Думаю за 4 години спустимось |#smile746|

СообщениеПн авг 04, 2014 22:22 

velonick писал(а):
Treker писал(а):
Думаю за 4 години спустимось |#smile746|

В 2009 році за 6 годин дійшов від Ворожески до жд Ясиня. (перевірив щойно по фото)
Думаю будете швидше. Головне не змилити і не вийти на Менчул) Я раз так блуканув)

СообщениеПн авг 04, 2014 22:29 

Treker писал(а):В 2009 році за 6 годин дійшов від Ворожески до жд Ясиня. (перевірив щойно по фото)
Думаю будете швидше. Головне не змилити і не вийти на Менчул) Я раз так блуканув)

Дякую! Постараємось не змилити)))

Посты: 96

СообщениеЧт авг 14, 2014 12:19 

Шановні, хто підкаже по Усть-Чорній - асортимент продуктових магазинів?
Хотілося б дозаправитись при переході з Красної на Свидовець на 5-ий день походу гречкою, рисом, макаронами, вівсянкою, печивом, цукром, солодощами. Консерви мо є якісь (сардина/скумбрія, горох, кукурудза).

СообщениеЧт авг 14, 2014 12:31 

Йдете по селу і питаєте мєстних про магазини. Там крім офіційних є "домашні" - без вивісок. Мінімальний асортимент є завжди.

СообщениеПт сен 05, 2014 12:16 

Хочемо з другом пройтися від Квасів до озер Свидовця (є дві ночі). Підскажіть будь ласка чи встигнемо за світловий день , стартуючи з Квасів в 11.00 ранку, через полонину Браївку , Близниці дійти до озера Ворожески?

СообщениеПт сен 05, 2014 12:21 

Так дни бывают разные. Может Вы 23 июня пойдете?.....
А так 2-2,5 часа до Браилки, еще 2-2,5 часа до Близницы, час до Стога, часа полтора до спуска к озеру.
Итого: должны успеть.

СообщениеПт сен 05, 2014 12:28 

slv писал(а):Так дни бывают разные. Может Вы 23 июня пойдете?.....
А так 2-2,5 часа до Браилки, еще 2-2,5 часа до Близницы, час до Стога, часа полтора до спуска к озеру.
Итого: должны успеть.

Спасибо! Идем 12 сентября, надеюсь до темноты дойдем.

Посты: 63

СообщениеПт сен 05, 2014 18:49 

Просто если вы не успете до темноты спуститься к озеру, и не дай бог еще и дождь будет\туман\ветер - тот еще экстрим у вас получится! )

СообщениеПт сен 05, 2014 19:31 

Не всё так страшно, там достаточно мест для ночёвки перед озером. А спускаться в темноте (или в дождь) на Ворожеску действительно не надо.

СообщениеСб сен 06, 2014 08:54 

В дождь, туман, и в темноту точно спускаться не станем. Если темно, станем на озерце перед Котлом (слева от дороги), а если дождь, туман станем на Геришаске.

СообщениеВт сен 30, 2014 13:02 

Апшинець
Дзеркало душі

СообщениеВт окт 07, 2014 20:53 

Яблучна Ворожеска

СообщениеПн окт 20, 2014 21:49 

Молочні ріки

Изображение

СообщениеПн окт 20, 2014 22:01 

У вранішніх сутінках, |#smile542|
після кофе, |#smile529|
босоніж по холодній росистій траві. |#smile784|
Это мне напомнило |#smile657|

СообщениеПн окт 20, 2014 22:25 

Я піонерію майже не застав) І в дитячих таборах ніколи не був) Але залюбки про це почитав би)

СообщениеПн окт 20, 2014 23:17 

Знаете, почему о турпоходах приятно писать именно на специализированном форуме как этот?
Потому, что читатель, такой же турист как ты, не просто представляет то, о чем ты пишешь. Он это чувствует благодаря собственному аналогичному опыту. То есть, сочувствует. Рассказчику это очень важно.
Так и про пионерию.
За 8 школьных лет я 13 раз (иногда 2 смены подряд) был в пионерском лагере.
Отряды, кружки, зарницы, факельные шествия, леса, места боев с остатками пороха, рыбалка, купания, конкурс варки каши на поляне, пионерские костры, фильмы в открытом кинозале, хождения к девчонкам после отбоя, намазывание спящего зубной пастой, ночные пугалки, пионерские линейки с барабанной дробью, поднятие флага, конкурсы, приезд родителей с вкусностями, дежурство в столовой и на КПП, самоволки на ближайший баштан, второй завтрак с прохладными фруктами на горячем морском пляже, сбор ракушек "Королевок", бои на ракушках "Бычках", ожерелья из остроконечных длинных ракушек в подарок понравившейся девчонке, дискотеки, вышкрябывание лодочек из коры, сбор жуков оленей и носорогов, лесные шалаши и секреты...
Кто был, у того такая масса воспоминаний. Нахлынула ностальгия.

СообщениеВт окт 21, 2014 09:15 

Мені навпаки приємно коли я завлєкаю у нашу сєкту мандрівників нових людей.))) Тому мабуть найбільше відгуків отримую від не туристів на свої блогові публікації. Досвідченого мандрівника з форуму важко чимось здивувати у моїх публікаціях, все вони бачили і все проходили)

СообщениеВт окт 21, 2014 11:55 

Что до поделиться, то да. При случае всем рассказываю.
По возможности даю ссылку на форум, в частности как пример культуры занятия этим увлечением.

СообщениеВт окт 21, 2014 12:29 

Bruklin писал(а):Досвідченого мандрівника з форуму важко чимось здивувати у моїх публікаціях, все вони бачили і все проходили)

А отут не поспішай з висновками. Бо бачать багато, але описати словами не всі хочуть і вміють. А ти вмієш. |#smile806|

Посты: 3596

СообщениеВт окт 21, 2014 18:53 

Чому, файно все пишеш, з душею. І досвідченим "зубрам", думаю, також цікаво.
Але на рахунок втягування в туризм нових людей, то у мене все з точністю до навпаки - раніше дуже любив водити нових людей в Гори, зараз же став відмороженим соціофобом і більше всього люблю ходити або сам або з парою трійкою друзів (екоакції і бограчі - вийняток). Певне то вікове, або "іздєржкі" професії

СообщениеСр окт 22, 2014 08:56 

Я лише два роки по Карпатах ходжу, хоча є і в мене жадібність до місцин, що це тільки моє. Тому Свидовецькі озера, які не прекрасні, а купа матрацників просто бісить) І хоча я вмію від того відключатись, поки вони себе ведуть культурно, але можливо саме через важкодоступність Ворожеска для мене була чимось особливим і найменше зачепило Догяска

СообщениеПт окт 24, 2014 00:27 

Четверта частина розповіді про похід по Свидовцю, але вже не художня, а звітова)
Зачарований Свидовець

Изображение

СообщениеВс ноя 16, 2014 14:34 

вітаю...
дивлюсь в карту і маю таке питання....
стартувати хочу з с. Красна на Темпу-Матияску-Унгаряску і далі на Свидовець...
чи скаже хтось про воду на тій ділянці...

СообщениеПн ноя 17, 2014 08:36 

Вода будет на самой РТС "Красна", потом ниже сарайчика, по дороге к Темпе, на траверсе Тампы, Потом возле стоянки под малой Куртяской. Далее от большого креста на безымянной вершине идти на север и скинуть влево - там в прошлом году с Бармалеями стоял.

СообщениеПн ноя 17, 2014 08:40 

дякую , Слав...

Посты: 147

СообщениеПн фев 09, 2015 17:20 

Збираюсь с друзями піти по маршруту с.Бистриця і закінчити с. Кваси .. охопити і Горгани і Свідовець .

СообщениеПн фев 09, 2015 21:43 

ballistic89 писал(а):Збираюсь с друзями піти по маршруту с.Бистриця і закінчити с. Кваси .. охопити і Горгани і Свідовець .

по моей шкале смертельной опасности(12 баллов) этот маршрут при плохой погоде имеет хреновую репутацию в 8-12 баллов...участки максимальной сложности в зимний период : выход на 5-6 площадки Гропы(жэрепа и если ветер и метель то можно блудить даже с новигатором), подход и переход в.Браткивська(роза ветров, обычный "лёгкий" зимний ветерок - 15-20 м/с), до и после Браткивськой - ЖЭРЕПА и МОЖЖЕВЕЛЬНИК, они пока что проваливаются, спуск на сёдла перевала Околэ от в.Браткивська может быть заблудом если нет видимости, новигатор может и спасёт сиутацию а может и наоборот...подъём на отхребты Татаруки - карнизы, наддувки, ТРАВЕРСОМ НЕТ ХОДУ ! только в лоб с полонины(вначале можно идти по профилю тропы-райштока что от полонины, потом, на площадке сразу в лоб...)...ну а Татарука - та же роза ветров что и на Браткивськой + карнизы справа-слева, весьма опасные....на самом массиве Свидовец (хр.Апшинец) если нет видимости и ветерок вжарит под 20-ть, будет несладко ибо палатку ставить негде (Сиренко, помним, не забываем, не делать как он !)...
если идти со среды - там светит хорошая видимость и я дам уже меньший балл - 5-7, т.е. вполне безопасный...((см. погоду на всевозможных сайтах, НЕ ХОДИТЬ НА Свидовец в погоду без видимости и ветер...))...

СообщениеПн фев 09, 2015 21:53 

Да я забыл уточнить ))) иду в мае .Буду идти с Клымпуши на Братковскую сразу )

СообщениеВт фев 10, 2015 10:15 

ballistic89 писал(а):Да я забыл уточнить ))) иду в мае .Буду идти с Клымпуши на Братковскую сразу )

аха-ха-ха-ха-ха-ха !!!! "мелочь"....((( и не на охоту я собирался а на рыбалку и даже не совсем на рыбалку а на пикник...с женой...и детьми...что б в кино сходить....)))...

СообщениеВт фев 10, 2015 10:22 

(((но всё же если без подколок, то подойдя из пол.Пидбраткивська на первую и вторую площадки, ты будешь приятно удивлён глубоким снегом, а когда выйдешь к траверсу в жэрепах кот. идёт влево вверх на перемычку между Руськой и М.Браткивськой, ты и вовсе "обрадуешься" сугробным наддувкам и практически полному отсутствию тропы - они будет погребена под сугробами и жэрепом...))) (( лучший вариант из Климпуш не через Вовканы а именно через Гропу...))...

СообщениеВт фев 10, 2015 14:33 

Большое спасибо за советы . хотя и есть неплохой опыт хождения ,я никогда не был самоуверенным . Горы не прощают ошибок ,даже такие уютные и изученные как Карпаты . Хоть и иду в мае ... готовлюсь как к снежному походу ... а то уже раз ходил в начале июня по Черногоре во флиске ... тоже думал ,что норм будет .

СообщениеВт фев 10, 2015 18:15 

ballistic89 писал(а):Большое спасибо за советы . хотя и есть неплохой опыт хождения ,я никогда не был самоуверенным . Горы не прощают ошибок ,даже такие уютные и изученные как Карпаты . Хоть и иду в мае ... готовлюсь как к снежному походу ... а то уже раз ходил в начале июня по Черногоре во флиске ... тоже думал ,что норм будет .

я как то шёл в конце апреля там же...перешёл Браткивську, жерпа что по хребту в ложбине, прошёл Малую и по плану повернул с седла по маркированной тропе на пол. Пидбраткивська...ну а там не было тропы...был ледяной склон-фирн, жэреп то проваливался то наоборот - фирн меня укатывал вниз на 10-15 м пока не ухвачусь за жереп...еле дошёл до отхребта, там - тот же снег только глубже, пока шёл вниз - потерял маркировку хоть ходил там летом не раз и не пять, вышел на склон в лесу в 50 гр, травматично упал и скатился вниз и т.д. и т.п.....бывает по неопытности и несознанке...

14 апреля,ночёвка под в.Гропа :

Изображение

26 апреля, та же Гропа...

Изображение

21 апреля, там же...

Изображение

Дурня, 28 апреля ((подмечу : ВСЕ ФОТО ИЗ РАЗНЫХ ПОХОДОВ за 4 года))

Изображение

Изображение

тот же поход но 29 апреля :

Изображение

тот же день - вверх на Руську, валимся под снег по яйца порой...((я вёл группу...дурак))...

Изображение

СообщениеЧт фев 12, 2015 16:03 

Классные фото . Ну я так себе и представлял это дело ))
Знакомые с Рахова предсказали по народным приметам ,что весна будет ранняя и май будет жарким . Будет повод проверить |#smile805|

СообщениеВс фев 22, 2015 22:42 

Питання в мене трохи загальне, але стосується і Свидовця ))) Пару місяців тому придумав собі затію на цей рік як зійде сніг. Хочеться махнути ровером через Боржаву, Красну і Свидовець. З точки зору логістики простіше стартувати з Воловця, фініш - Ясіня або Рахів. З Воловця по Боржаві ходили - розуміння є, цікавить який спуск з того боку в сторону Міжгір"я.
На Красній не був, де там "їздабельніше" в плані виходу/сходу? Цікавить Колочава та Усть-Чорна.
І, власне, який підйом на Свидовець з Усть-Чорної краще підходить під цей формат. З Унгаряски відомі місцини, питань немає.
Може "перевернути" маршрут?
Дякую.

СообщениеПн фев 23, 2015 20:23 

Минулого червня проїхав ровером Красну.
http://www.gpsies.com/map.do;jsessionid=89D0C480AB69CCC64A4845359D44A1A3?fileId=pjgecjmoybexylsb

По стандартному червоному маршруту.

Підйом від асфальту до 10.5км фактично тарабанили ровери руками. Тільки в двох місцях проїхалися, в сумі мабуть не більше 600м на колесах. Якщо осилите той відрізок тоді проїдете все решта.

До 16км класно їдеться - 1хв екстремального спуску, 10хв підйом на наступну вершинку. І знов спочатку.

Підйом на попередню вершину перед Климовою - тупо пішки. Але нічого дуже страшного нема.

Після Климової спуск-спуск-спуск.

Опис по часу під треком.

СообщениеПн фев 23, 2015 20:26 

Забув додати - спускатися в Усть-Чорну краще червоним маршрутом. Жовтим я б ровером не їхав.

СообщениеСб фев 28, 2015 23:13 

Дяки за таку розгорнуту інформацію по Красній, та ще і з часовими проміжками. А що скаже панство по підйому з ровером на Темпу : з Усть-Чорної чи з с.Красна? З гугла дорога виглядає їздабельнішою з Красної, але підйом крутіший. Як насправді?

Посты: 208

СообщениеВс мар 01, 2015 10:00 

bratysko писал(а): Може "перевернути" маршрут?

Краще переверніть. Тоді підйоми на Свидовець і Красну будуть значно легшими, по некрутих накатаних шляхах. На Боржаву з Міжгір"я трохи складніше. Стартувати можете й з Білина.

СообщениеВт мар 03, 2015 14:51 

Всем доброго дня.

Подскажите, хотим 6-го стартовать из Квасов на Свидовец до Трояски и оттуда уйти на север до истока Черной Тисы. Оттуда вниз к селу.

Т.к. стартанем уже где-то в 11, то нет полной уверенности, что получится дойти до Драгобрата и там упасть на ночевку.
Подъемом этим на Близницу ходил.

В связи с этим есть два вопроса:
1. Падать в случае чего на пол. Брайивка и дальше уже на след. день или всё же там будет где встать дальше?
2. В районе Трояски-Татарука встать можно только возле озер (на Догяске я так понимаю встать на ночлег будет без шансов)?

Ну и может кто-то был там недавно, в каком состоянии сейчас склоны? Спасатели пока трубку не берут, видимо чехами заняты все плотно.

СообщениеВт мар 03, 2015 16:21 

Изображение

Я бы сказал, что 6-го Вы никуда не дойдете - просто сдует. А с Квасов можно идти не только на Браилку. Можно на Засовы выйти по зеленой марке. Там по дороге еще 2 хатки будет в зоне леса.

Изображение

СообщениеВт мар 03, 2015 22:36 

Спасибо большое. Будем думать (:

Посты: 1

СообщениеСр мар 04, 2015 09:06 

Привіт Туристам.Хочу пройтись на вихідних з Квасів на Близниці з ночівлею в колибі...Підкажіть,будь ласка,де є хороша колиба...Розглядав 3 варіанта: пол. Браївка,пол. Гропа,пол. Засови...

Посты: 73

СообщениеВт апр 21, 2015 12:38 

Друзі, потребую поради/критики/думки.
На травневі задумали пройти Свидовець зі с. Красна до Рахова. Влітку кусник проходила (але спускались через Ворожеську в село Чорна Тиса). Зараз сніги не те, щоб лякали, але хочеться розуміти, до чого потрібно бути готовим.

Вдячна за відгуки |#smile728|

СообщениеВт апр 21, 2015 12:44 

ParaSolka писал(а):Друзі, потребую поради/критики/думки.
На травневі задумали пройти Свидовець зі с. Красна до Рахова. Влітку кусник проходила (але спускались через Ворожеську в село Чорна Тиса). Зараз сніги не те, щоб лякали, але хочеться розуміти, до чого потрібно бути готовим.

недавно Сашко та інші здравомислящі люди вже обговорили те що може чекати на травневі в Горганах.
http://eurotourist.club/viewtopic.php?f=20&t=103183
це саме і Свидовця стосується. .весна того року пізня і холодна тому майте голову на плечах

СообщениеВт апр 21, 2015 12:55 

http://www.windguru.cz/ru/index.php?sc=242529 |#smile784|

СообщениеВт апр 21, 2015 13:10 

Аврелій писал(а):
ParaSolka писал(а):Друзі, потребую поради/критики/думки.

недавно Сашко та інші здравомислящі люди вже обговорили те що може чекати на травневі в Горганах.
http://eurotourist.club/viewtopic.php?f=20&t=103183
це саме і Свидовця стосується. .весна того року пізня і холодна тому майте голову на плечах

Дякую, читала ту гілку. В цьому випадку краще повторитись-перестрахуватись:)

СообщениеВт апр 21, 2015 13:15 

нічого нового вже не скажем.. ))) якщо не хочете ризикувати то перенесіть похід на тижня 2. думаю з погодою краще буде.
або йдіть на менші гори.

СообщениеВт апр 21, 2015 13:20 

slv писал(а):http://www.windguru.cz/ru/index.php?sc=242529 |#smile784|

Ох йклмн. 1ого планували бути в с. Красна.
Дякую, слідкуватиму.

СообщениеВт апр 21, 2015 13:25 

Роки чотири тому також на 9 травня Красна-Темпа-Близниці йшов. Так в Дубовому, глянувши на гори побачили, що вони білі.... А РоМан йшов у мештах ))) Потім вдів гумаки й 5 пар шкарпеток |#smile606| а вночі танцював, щоб не задубіти, бо надворі зима була....

Посты: 45

СообщениеВт апр 21, 2015 13:29 

Першого плануємо стартувати з Бистриці. Є сподівання що покращиться усе)