Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 543

СообщениеЧт ноя 25, 2010 17:27 

Андрюша писал(а):
Продовжував спокійно пити хербатку...

Або Ви супермен, або... як це сказати, щоб не образити... е... фантазер.
Єдине, що в нас з вами спільного, - те, що я б теж не бігла в грозу в долину. 8)
жизнь начиная с чистого листа…

Посты: 4867

СообщениеЧт ноя 25, 2010 22:17 

А от я в дитинстві їх любив - завжди, дуже любив дивитися на блискавки і дощ. Злякався в житті 1 раз - коли в 10 метрах від мене в дерево вдарила, та і то значна частина захвату була в цьому страхові. Зараз не ставив би намет на вершині хіба тільки через те що "так треба", хоча... Ночувати на вершинах дуже подобається. Блискавок боятися - в гори не ходити.

СообщениеЧт ноя 25, 2010 22:49 

baboshyn писал(а):А от я в дитинстві їх любив - завжди, дуже любив дивитися на блискавки і дощ.

Я в дитинстві теж нічого не боялася :wink: Думала, що блискавками нас тільки лякають дорослі :wink:
baboshyn писал(а): Блискавок боятися - в гори не ходити.

А я ось боюсь і ходжу :D

Посты: 24

СообщениеСб ноя 27, 2010 12:30 

Росомаха писал(а): Мій знайомий радіоелектронік теж конкретики не написав :cry:

шкода. адже це було б цікаво у контексті нашої дискусії.
що ж, доповню про провідність:
нехай опір мокрого дерева десь в районі від кілоом до мегаом (на око, омметром не міряв ))
опір громовідводу - одиниці ом (тут вже точніше, такі техн. вимоги)
отже, провідності цих об'єктів відрізняються У кілька порядків (тисячі...мільйони разів). а от громовиці луплять як у дерева так і у громовідводи.
в чому тоді сенс розрахунків що провідність такого-то дерева на стільки-то відсотків інакша від іншого?
так само про скелі. громовиці їх дужже люблять. а яка у них провідність? явно не одиниці ом.
зрештою, провідність висока у синтетичних светрів, які "стріляють"?

на рахунок " подалі від високих дерев у грозу!" - також дискусійне твердження.
зона ймовірного ураження блискавковим струмом навколо дерева, в яке влучила громовиця - шось 20 чи 30 метрів. (аналогічна зона навколо місця удару просто в землю - приблизно удвічі більше - по пам'яті з якогось там підручника). але то всьо дуже залежить від таких факторів як "крокова напруга", провідність взуття, самого тіла і т.п.
але, якщо керуючись правилом "подалі" втікати від дерев геть у поле - людина сама стає потенційним "громовідводом".
отже - не "подалі" а "на безпечну відстань", щоб все-таки бути у "зоні прикриття" деревом.

за власними спостереженнями багато уражених громом дерев є на краю лісу - вздовж меж великих вирубок і т.п.

тому моя порада - не бути на узліссі, ховатися в глиб лісу.

гребені, як на мене, небезпечні не так тим, що це найвище (найближче до неба), як тим що найнеоднорідніше - тут найбільша турбулентність, градієнти тисків, вологостей, температур, хімічних складів повітряних мас (про градієнт напруженості ел. поля тут важко судити, хоча швидше всього він тут теж грає чи не вирішальну роль) - найбільш потенційне місце для утворення каналів громових розрядів.
узлісся, між іншим - також неоднорідність.
влучання громовиці в людей і звірів можна пояснити виділенням тепла тілами - отже, внесення неоднорідності в навколишній простір - що тягне за собою ряд електро-хімічних процесів, цілком ймовірно провокуючих громовицю.

отже - ще порада - в міру термоізолюватися.
не чинити неоднорідностей.
злитися із зовнішнім простором - але це вже езотерика ))))

СообщениеСб ноя 27, 2010 13:02 

Lubko писал(а):
Росомаха писал(а): Мій знайомий радіоелектронік теж конкретики не написав :cry:

шкода. адже це було б цікаво у контексті нашої дискусії.

Через кількарічне марне намагання витягти з фахівців конкретику в мене з"явилася думка, що конкретика взагалі з цього питання відсутня. Все на рівні припущень...
Lubko писал(а):що ж, доповню про провідність:
нехай опір мокрого дерева десь в районі від кілоом до мегаом (на око, омметром не міряв )) опір громовідводу - одиниці ом (тут вже точніше, такі техн. вимоги) отже, провідності цих об'єктів відрізняються У кілька порядків (тисячі...мільйони разів). а от громовиці луплять як у дерева так і у громовідводи.

А хіба хтось вів статистику - куди частіше, куди рідше б"ють громовиці?
Lubko писал(а):зрештою, провідність висока у синтетичних светрів, які "стріляють"?

О! А коли б знали, яка в мене провідність... :wink: Особливо взимку, коли морози... Я вже в натуральній шубі ходжу, аби не лупити всіх підряд, але щось в одязі синтетичне таки маю. Отож коли взимку, в метро один чолов"яга хотів до мене ніжно так дотулитися, а я не хотіла... :roll:
І ті, хто намагається мене живосилом кудись глибше до вагону пропихнути...
Будуть чемними!!! :evil:
Але всі живі. :wink:
Lubko писал(а):
але, якщо керуючись правилом "подалі" втікати від дерев геть у поле - людина сама стає потенційним "громовідводом". отже - не "подалі" а "на безпечну відстань", щоб все-таки бути у "зоні прикриття" деревом.
за власними спостереженнями багато уражених громом дерев є на краю лісу - вздовж меж великих вирубок і т.п.
тому моя порада - не бути на узліссі, ховатися в глиб лісу.

Оце вже конкретика. Дякую!
Якраз зараз вирушаю в похід Кримом і там прогнозують грозу. І вже пізно запитувати у Вас, що означає...
Lubko писал(а):... в міру термоізолюватися.
не чинити неоднорідностей.
злитися із зовнішнім простором....)))

Повернуся в середу, - прозвітую, чи знадобилося...
СПОДІВАЮСЯ, що повернуся й прозвітую :roll:

Посты: 24

СообщениеСб ноя 27, 2010 14:03 

Росомаха писал(а):.. в мене з"явилася думка, що конкретика взагалі з цього питання відсутня. Все на рівні припущень...

ось! тут Ви маєте рацію на всі 100! писав же - це не усвідомлено людиною цілком, тому воно все на рівні фантазій.

доречі, знайшов ту розмову півторарічної давності з лінком на одну з найповніших статей про хмари-грози, які мені попадалися:
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&forum=4&topic=2016

а загалом - в неті дуже багато цікавого про хмари, грози, громовиці і т.д. - не полінуйтеся - погугліть.

багато різних порад (наприклад http://uakarpaty.com/a_pravila-povedeniya-vo-vremya-grozy.141), багато з яких цілком співзвучні з вищесказаним, інші ж - сумнівно-дискусійні..

СообщениеСр дек 01, 2010 12:48 

Lubko писал(а):
багато різних порад (наприклад http://uakarpaty.com/a_pravila-povedeniya-vo-vremya-grozy.141), багато з яких цілком співзвучні з вищесказаним, інші ж - сумнівно-дискусійні..

Дякую, але оцей лінк якийсь поранений. Не відкривається :cry:
Перший відкрила й прочитала. :idea:

СообщениеСб янв 08, 2011 16:23 

ВсІм Привіт!! :D
От почитав я цю вітку посвячену блискавкам і вирішив свої спостереження викласти.

Так от що бачу велася дискусія про те чи мобільні телефони, рації та інші ел. прилади можуть притягувати розряд блискавки. та куди частіше попадає вона і де ховатися.

1.Небуду багато писати але всі приймально-передавальні прилади елетроніки працюють на різних частотах, і будь-яка частота сигналу створює певний канал в просторі (канал напрямленого поширення). Блискавка шукає найменший опір в повітряному прошарку між хмарою та землею по якому і здійснюється розряд, маймо на увазі це практично завжди не є прямим чи найкоротшим у відстані між землею та хмарою.
Тому будь-яке напрямлене коливання в просторі (від моб телеф. чи рації і тд.) створює менший опір повітряного прошарку тим самим може спричинити розряд у вашу сторону чи боронь Боже в Вас.
Шановні вимикайте такі прилади, та неризикуйте.

2. З своїх спостережень під час піших мандрівок в Карпатах влітку можу сказати лишень те що блискавки найчастіше Бють в Підвенні та Східні схили гір( мабуть тому що до обіду сонце прогріває їх на на них накопичується якись заряд) Найрідше попадає блискавка в північні схили та західні (недарма оз. Бребенескул вважають найбільш уразливим місцем громовиці, там південний Бребенескула + східний схили Гутин-Томнатика).
Тут до Вас шановні форумці є питання. Можливо ви теж помічали дану статистику південно-східних схилів?? Якщо так то вже маємо настанову де краще розміщувати намети чи перебувати під час грози.
3. Ще одна річ Блискавки за моїми спостереженнями рідко попадають в вершини гір, незнаю чому.
4. Та ще про дерева одинокі. Ризик бути враженим під таким деревом значно менше ніж на відкритій ділянці (дерево працює по принципу блискавковідвода такого як і на верхівках будинків чи складів. На них блискавковідводи конструюють так щоб вони перекривали будівлю повністю і унеможливлювали попаданя громовиці (в них конусний тип захисту використовується)), проте є ризик травмуватися коли таке дерево впаде на Вас от і тому не рекомендують ховатися під них.

На своєму ж досвіді я мав необачність застати грозу на верхівці г.Хомяк (там ще небуло Ікони а був залізний Хрест) де біля Хреста в 5 метрах ми перечекали негоду накрившись клейонкою та тримаючи її руками щоб вітер невхопив. Тоді було страшно+шквальний вітер який рвав ту клейонку. Але то був мій перший і недосвідчений похід Слава Богу все минулося щасливо.
Влипні 2010 на г.Велика Близниця теж застала гроза з градом, трошки відійшовши (метрів 50)від вершини теж накривалися клейонкою (яку я ношу завжди з собою на щастя) і таким же способом пересиділи грозу в якій кілька раз тріснуло біля нас.
В середині липня гроза застукала мене біля оз. Бребенескул проте намет вже був розкладений, хоча там громовиці сильно луплять.
В тій же мандрівці на слідуючий день, скупавшись в оз. Несамовите під час спеки та минувши г. Туркул та г. Данціж, на самому підйомі на вершину г.Брескул знову ж гроза проте встигли спуститися з брескула на перемичку між Брескулом та Пожежевскою. І помітили класну річ. Коли грозовий фронт над головою то волосся на голові тягне в гору до хмар ото було весело тай лячно водночас, адже свідчимо про високу ймовірність розряду.
Отже Веселих всім мандрівок Карпатами та Прекрасної погоди. Адже гори вони класні, а життя одне!!!

Посты: 51

СообщениеПт фев 04, 2011 15:23 

А може хто з досвідчених написати у яких місяцях року найбільша грозова активність, а у яких посередня або зовсім відсутня.

Посты: 1489

СообщениеПт фев 04, 2011 17:14 

Найбільша червень-липень. В серпні дещо нижча. Найнижча вересень-жовтень.

Посты: 256

СообщениеПт мар 25, 2011 11:09 

По поводу громоотводности дерева как электрик хочу заметить, что опасность заключается не в загорании и падении дерева на человека, а в "токе растекания". Металлические молниеотводы имеют подземный электрод который уводит ток молнии грубоко в землю, а в дереве такого нету.

При ударе молнии в дерево ток растекается в некотором радиусе вокруг дерева по поверхности земли и существует опасность стать проводником для этого тока растекания. И изоляция подошвы вас не спасет, тут необходимо максимальное уменьшение разницы потенциалов между ногами, чем шире шаг тем выше разница потенциалов и можно пасть жертвой шагового напряжения.

В общем, вопрос сложный.

СообщениеВс июл 17, 2011 00:40 

Дякую! Дуже цікаво!

Посты: 3

СообщениеВт авг 09, 2011 10:12 

Здравствуйте. Если подытожить все сказанное, то при грозе в горах вести себя нужно так:

1. Если на высоте, то по возможности спуститься по склону насколько сможешь, амуницию оставить в 10 метрах от себя, самому сесть на коремат, поджать ноги, свести вместе ступни и смиренно ждать пока пройдет стихия.

2. Если ты в зоне леса, то при приближении грозового фронта, не выходить из лесной зоны на высоту.

3. Палатки ставить на склонах или в зоне леса. Если гроза ночью, то из палатки лучше не соваться наружу.

4. Телефоны, GPS и пр. отключить

Я правильно все понял? Поправьте меня если что не так. Через несколько дней предстоит недельный соло поход. И по прогнозам предвидятся грозы. Хочу уточнить правила поведения. Спасибо.

СообщениеВт авг 09, 2011 11:07 

lemok писал(а):
1. Если на высоте, то по возможности спуститься по склону насколько сможешь, амуницию оставить в 10 метрах от себя,

Не всю амуницию, а железяки. И не в 10, а в 40 метрах. Так говорят спецы, но - по опыту сольников в Карпатах - это утопия. Потому что закопать железяки в землю непросто - каменистая почва и времени на это нет (как правило, гроза в горах налетает очень быстро), а оставить в бурю их на поверхности, "прикрыв клеенкой" (с) - все равно, что попрощаться с ними навеки.
Реальнее просто не держать в руках железяки, а положить их на каремат.
...самому сесть на коремат, поджать ноги, свести вместе ступни и смиренно ждать пока пройдет стихия.
Желательно сидеть в сухой одежде. Если успели вымокнуть, идя по маршруту, - переоденьтесь. Чтоб не вымокла амуниция, перед походом кладите одежду в полиэтиленовые пакеты.
3. Палатки ставить на склонах или в зоне леса. Если гроза ночью, то из палатки лучше не соваться наружу.

:roll: Интересно, как это Вы ухитритесь палатку поставить на склоне... :wink: Потом расскажете впечатления :lol: В принципе, это безопаснее, чем на вершине (все равно скатитесь к подножью :D )

4. Телефоны, GPS и пр. отключить

...причем лучше это сделать, не дожидаясь, когда "гром грянет". Видите, что парит + грозовые тучи... и что вот-вот, - лучше перестраховаться. Потому что первый удар молнии может быть в Вас (да не случится!!!!)
И не забудьте про такой громоотвод как молитва.
Мне лично помогало :D

И по прогнозам предвидятся грозы. Хочу уточнить правила поведения. Спасибо.

Ну рисковый Вы чел.... :roll: Составьте маршрут так, чтобы грозовые дни провести на низине или в лесу. Впрочем... Горы (и Карпатские, в частности) - наименее прогнозируемый для синоптиков регион. Синоптики, конечно, редко ошибаются, но погода их частенько подводит....

Посты: 8

СообщениеЧт окт 27, 2011 11:13 

Dim_On писал(а):
MAG писал(а):Представим ситуацию. Вы сидите в палатке в ровной местности (без деревьев) на коврике типа ижевский. Вы сухие, коврик сухой в тамбуре стоят рюкзаки. Идет дождь и начинается гроза, бежать уже вообщем-то поздно.

Вопрос. Каковы шансы выжить у человека если дуги палатки в которой он сидит будут являтся проводником для молнии.
Дуги - алюминиевые.

Будут ли больше шансы у людей сидящих в палатке выжить при ударе молнии в палатке или лучше сложив палатку как получится, оставив ее с рюкзаками лечь на коврик где подальше?

1. Клетку Фарадея никто не отменял.
Алюминиевые дуги + земля под палаткой - замечательный экран. Особенно если дуги через колышки заземлены.

При ударе молнии в палатку эти дуги примут почти весь ток на себя, избавив жителей палатки от ЭСТ. Дополнительная гарантия для жителей - тот факт, что они сухие и воздух в палатке сухой.

Да, общая высота проводящей конструкции составляет около 120 см.

2. В другом же варианте - когда жители выскочили наружу, наблюдается целый ряд опасных моментов:

(1) выскочивший турист в первые секунды обычно занимает вертикальное положение, и его высота составляет 180 см;

(2) при выскакивании турист, в лучшем случае, изолирован от земли резиновыми подошвами; в худшем же (долго обувается, например) - какое-то время босиком, т. е. не изолирован;

(3) выскочивший турист намокает; его проводимость растёт, и молния между ним и дюралевой стойкой вполне может выбрать туриста;

(4) если выскочивший начинает складывать палатку - то он получает хорошие шансы стать на некоторое время частью клетки Фарадея и получить через собственные руки то, что предназначалось не людям, а палатке;

(5) сложенная палатка гораздо хуже защищает от дождя находящееся в ней добро (рюки) и, что хуже всего, имеет высоту, сравнимую с высотой лежащих на ковриках мокрых туристов;

(6) тем временем туристы промокают до такой степени, что с их одежды вода течёт по коврику, обходя изоляцию и замыкая туриста на землю.

Занавес.

Вывод: в описанной ситуации палатку покидать не следует;
а если приспичило покинуть - то обувшись внутри палатки...
...и палатку - не складывать!

Клетка Фарадея в лаборатории и палатка в мокрой среде в грозу- разные вещи

Dim_On писал(а):
MAG писал(а): 1. Клетку Фарадея никто не отменял.
Алюминиевые дуги + земля под палаткой - замечательный экран. Особенно если дуги через колышки заземлены.
При ударе молнии в палатку эти дуги примут почти весь ток на себя, избавив жителей палатки от ЭСТ. Дополнительная гарантия для жителей - тот факт, что они сухие и воздух в палатке сухой.

Откуда в палатке будет сухой возух.. человек потеет дышит, не исключено что он намок когда ставил платку "допустим такую ситуацию"

30КВт (30 000 Вт)- прошивает "сухой воздух" - в растояние 1 см .. У грозы заряд исчисляется в МЕГА !!!! Вт.. так что я бы палатку с алюминевыми дугами побоялся брать .. навернное исключением может быть только те походы где такая палатка просто необходимы "Ельбрус" например... хотя может там уже и титановые сплавы исползуют..

Я в походах новичек.. купил себе палатку китайскую за 170 грн (20$) просто читаю на форуме что у людей часто палатки полосает.. (а в грозу мокрым без палатки как то не особо увлекательно сидеть) так вот задался вопросом .. либо приобрести палатку за 1000 грн приблезительно, либо взять еще одну китайскую .. если одна порвалась то вторая про запас.. планируется ночевки на средних высотах.. Как опытные туристы посоветуйте дельным советом может вы по практике стыкались .. оптимально недорогая палатка что бы ви в грозу и в жаркий день... и сколько в среднем у вас живет палатка и ее цена что бы можно было понять соотношение цены и качества ..

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.