Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1 ... 3, 4, 5, 6, 7, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3596

СообщениеВс май 24, 2015 20:28 

Be carefull:
http://7dniv.info/?q=ua%2Fnews%2Fna-gori-goverla-troh-lyudey-vrazila-bliskavka

Посты: 75

СообщениеПн май 25, 2015 13:46 

ми в суботу в 11-й вийшли з Ворохти, в 14-ій були вже на Кукулі - сонце нормальна погода і тут з сторони Чорногірського швидко натягує хмари і на Кукулі падає град

Изображение

Изображение

хмара з градом пішла на Ворохту - а у нас сонце, але потім знову затянуло дощем - спускаємось в сторону Завоєлля - гримить, в районі Чорногірського та г.Говерли - блискає

Изображение

Посты: 75

СообщениеПн май 25, 2015 13:49 

як писало на одному сайті :
... Щоб уникнути подібних випадків та зберегти своє життя необхідно дотримуватись елементарних правил поведінки під час грози, які посильні кожній людині незалежно від віку, а саме:
під час грози ніколи не торкатися металевих споруд і залізних електроопор, опор мостів, дротяних огорож і подібних об’єктів з металу;
не скупчуватися в укриттях, а ховатися окремо на відстані один від одного;
негайно позбавитися металевих предметів (лопати, сокири, ножі тощо);
користуватися телефоном лише в крайньому випадку (краще його взагалі вимкнути).
... Так що акуратно з металевими речами та телефонами.

Посты: 73

СообщениеПн май 25, 2015 16:24 

Мабуть, одна з найбільш інформативних статей про блискавки.
http://igormelika.com.ua/moi-karpati/zbirayemos-v-gori/shho-potribno-znati-pro-bliskavku-pamyatka-turistovi

Посты: 1498

СообщениеПн май 25, 2015 17:33 

Врач: Туристы с Говерлы выжили, потому что молния не прошла через меридиан сердца
http://mignews.com.ua/proisshestviya/5727497.html

Посты: 1160

СообщениеВт май 26, 2015 08:40 

Я ще своєю статтею покичуся

Посты: 7

СообщениеВт июн 02, 2015 11:30 

"Зустрілись" з блискавкою на Чорногорі біля Піп Івана. Гроза гриміла далі від нас, вилізли з жеребу на відкритий схил, пофоткати. В цей момент блискавка вдарила десь над нами, при цьому малеееенька така блискавка спалахнула прямо над головою мого попутника. Він каже, що відчув легкий удар по голові

Посты: 256

СообщениеВт июн 02, 2015 15:16 

kuidych писал(а):"Зустрілись" з блискавкою на Чорногорі біля Піп Івана. Гроза гриміла далі від нас, вилізли з жеребу на відкритий схил, пофоткати. В цей момент блискавка вдарила десь над нами, при цьому малеееенька така блискавка спалахнула прямо над головою мого попутника. Він каже, що відчув легкий удар по голові

Произошел пробой воздуха, то это уже подразумевает высокое напряжение и величину тока. Потому, скорее всего обман зрения - молния ударила не в вашего товарища, а перед ним, далеко или близко сказать трудно. Если бы ударила близко - грохот был бы очень сильный.

Посты: 50

СообщениеСб сен 23, 2017 14:23 

Здається, після урагану-шторму, що був у неділю 17 вересня у Румунії, і який зачепив і нас (по розповідям на оз. Бребенескул був справжній п***, у Рахові небо ввечері було суцільно багряне ну і т.д. - в новинах), непогода мала би стихнути.
20 вересня: і дійсно, на початку все було майже ідеально

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Думаю, можна йти на хребет. Буквально за півгодини все швидко почалося змінюватися - пішов фронт знову ж зі сторони Румунії

Изображение

Изображение

Вниз, в рятувальне вікно, зі всіма мірами безпеки

Изображение

Проскочив, основна хвиля пішла по лінії Бребенескул - Шпиці (било за приблизно кілометр спочатку зправа по лінії спуску, потім зліва на Шпицях, з під яких повернулося три поляки - зустрів їх вже внизу в Бистреці).

Але morality в іншому - вертаюсь у Ворохту - хазяйка перелякана.
Розповідає - "доходжу вже до дому, раптом відчуваю - щось позаду незвичне, голову і спину аж обдало жаром, потім щось пролетіло попереду. Заходжу на подвір’я, а там два чоловікі (так само перелякані) кажуть - "щойно тут щось сильно блимнуло і тріснуло".
А на подвір’ї була складена купа каміння (десь з 3 тони) для обладнання другої криниці. Я їй кажу - напевно, то була мала кульвова блискавка. Зранку взяв магніт, перевірив - дійсно, тримається на камінні, у складі магнетит - там вона і розрядилася... А буквально в 150 метрах - залізний міст переходу через ж/д колію...
А фронти йшли один за одним - десь до 1 ночі була гроза.

Посты: 167

СообщениеПн сен 25, 2017 09:58 

Наприкінці липня цього року блискавка вбила харків,янина на Псарівці. Про це писала КП, але там, нажаль, тільки констатація факту.
Ми того дня були під Стігом (йшли з Мармарос), якраз дійшли до вказівника на джерело, до грози встигли поставитися вище дороги в смереках.
Про цей випадок дізналися, коли завітали через кілька днів до знайомої господині в Бистреці, її хутір майже під Псарівкою. Як вона казала, ті двоє, коли вже дощ почався, мокрі, на відкритому місці почали розтягувати "брезент", тримаючи кожний свій кінець, і тут влупило... а в того, що загинув на місці, нібито був включений планшет. В його товариша руку, якою він тримався за розтяжку, на деякий час паралізувало - розряд пройшов.
Хтось може розказати подробиці? Може, відпишуться з КРС, хто евакуював загиблого та постраждалого? То був би досвід для всіх присутніх.

Ми ходимо тільки в такий період - так відпустки співпадають. Грози в Карпатах дістаємо на голову регулярно, в різних місцях, інколи по декілька на день. Неочікувану нічну грозу (вечір був пречудовий!) з блискавками цього року пережили за Нєнєськами: стояли на дорозі, де струмок через дорогу перетікає, праворуч круто вверх, ліворуч круто вниз, серед ночі зніматися сенсу не було (а намет на дюралі |#smile784|
Статті Меліки (дякуємо, ParaSolka і Losth) уважно вивчили вже після того як на хребті поблизу ПІЧ в 2015 році опинилися під зливою на відкритій вузькій перемичці (пересиділи на наплічниках, зігнувшись і накрившись пончо, трекпалиці відкинули наскільки змогли, мобілку і GPS заблокували - я по першій професії електрохімік, але в таких умовах роздумувати над нюансами іонізації повітря від мобілки і вважати те дрібницею, як тут спеціалісти радять, я не раджу нікому |#smile792|
А щодо "забобонів" можу додати, що забобони теж не виникають нізвідки - то все досвід, бо "теория, мой друг, суха, а древо жизни зеленеет"

Посты: 235

СообщениеПн сен 25, 2017 16:16 

А для чого зніматись вночі, якщо намет стоїть у безпечному місці? Ми не раз в грозу вночі потрапляли, страшно, але не думали кудись зніматись, це нічого не дасть. Один раз на Панській полонині потрапили у дуже сильну грозу, грюкало зовсім близько, а поляна там велика і відкрита. Там були точки, вищі за наш намет, тому я не знаю, наскільки сильно ми ризикували. Але на хребті якщо тільки десь є щось схоже на грозу - валимо вниз без роздумів. Це той випадок, коли краще перестрахуватись і залізти у якісь кущі)

СообщениеПн сен 25, 2017 16:43 

Віра писал(а):А для чого зніматись вночі, якщо намет стоїть у безпечному місці?
...коли краще перестрахуватись і залізти у якісь кущі)

По-перше, місце не було безпечним: майже поруч із потужним потоком, невеличке (у сонячний вечір) відгалуження якого текло повз намет по самій дорозі, ще й дуги - дюраль, - а десь вище в цій чи аналогічних гілках про грози дехто писав, що краще евакуйуватися за таких умов.
По-друге, перестрахуватися - то добре, але як? Кущі були навкруг, тільки непролазні, на стрімких схилах.
По-третє, є досвід: в Криму навесні довелося, теж як хтось тут оповідав, хапай речі за принципом все підряд як попало до наплічників, вискакуй і намет за 4 кути з рюками за плечима тягни на пагорб, бо вода з малесенького джерельця (на цьому місці кілька років до того ночували без проблем, і дощі бували...) несподівано піднялася і пішла під намет...
Гадаю, просто щастило: там без блискавок обійшлося, а тут гроза швидко пішла далі. Мій благовірний теж з електрикою знайомий (інженер-електромеханік, до того ж колишній водник). Авжеж, головне правило - суха одежа, карімат ізнизу, як годиться, - це все було, та все одно лежати і чекати, спрацює "клітка Фарадея" чи ні, не дуже весело буває.

Але я ж не про те питала - то просто доповнення було "в тему" до головного питання, аби не видатися голослівною. А питання залишається: Може, відпишуться з КРС, хто евакуював вбитого блискавкою та постраждалого з Псарівки цього літа? Хотілося б усвідомити причини трагедії , бо ходимо в тій місцині щороку.

Посты: 3484

СообщениеЧт сен 28, 2017 22:44 

Бабуля писал(а):
Віра писал(а):А для чого зніматись вночі, якщо намет стоїть у безпечному місці?
...коли краще перестрахуватись і залізти у якісь кущі)

........Але я ж не про те питала - то просто доповнення було "в тему" до головного питання, аби не видатися голослівною. А питання залишається: Може, відпишуться з КРС, хто евакуював вбитого блискавкою та постраждалого з Псарівки цього літа? Хотілося б усвідомити причини трагедії , бо ходимо в тій місцині щороку.

причини стандартні на всі випадки (під час грози):
- йшли по відкритій місцині;
- ховались під най(вищім, густішим і т.п.) деревом;
- купа металевих предметів або включені гаджети;
як запобігти трагедії ?? -
- не йти по відкритій місцевості(полонина, хребет,вершина);
- не ховатись під....- І ТАК ДАЛІ ЗА ТЕКСТОМ ЩО ВИЩЕ...

СообщениеПт сен 29, 2017 08:59 

сашко писал(а):
Бабуля писал(а):........питання залишається: Може, відпишуться з КРС, хто евакуював вбитого блискавкою та постраждалого з Псарівки цього літа? Хотілося б усвідомити причини трагедії , бо ходимо в тій місцині щороку.

причини стандартні на всі випадки (під час грози):
- йшли по відкритій місцині;
- ховались під най(вищім, густішим і т.п.) деревом;
- купа металевих предметів або включені гаджети;
як запобігти трагедії ?? -
- не йти по відкритій місцевості(полонина, хребет,вершина);
- не ховатись під....- І ТАК ДАЛІ ЗА ТЕКСТОМ ЩО ВИЩЕ...

Знов-таки повторюю: я не питала, як запобігти, - на те є статті, згадані вище. (По-перше, наскільки мені розповідали місцеві, ті харківяни не йшли і під деревом не ховались. По-друге, тут є прихильники теорії "забобонів" щодо вимкнення гаджетів).
Я шукаю тих, хто приймав участь у тому конкретному випадку, рятував постраждалого. На те в мене є свої причини.

Посты: 50

СообщениеПт сен 29, 2017 14:39 

Бабуля писал(а):... то все досвід, бо "теория, мой друг, суха, а древо жизни зеленеет"

+
Ніколи не знаєш, чого можна очікувати
http://eurotourist.club/viewtopic.php?f=20&t=18976&start=525#p782901

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.