Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1, 2, 3, 4, 5, 6, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1

СообщениеВт июл 07, 2009 10:29 

Привіт всім!
Хотів запропонувати до обговорення правила поведінки при зустрічі з небезпечними дикими тваринами(ведмідь,кабан).
В мене відбулась подібна зустричь при переході з г.Перекоп на г.Стара Шабела в Сколівських Бескидах.
Ми з колегою їшли по бурелому на відстані десь 30м один від другого,він йшов попереду.Раптом я почув голосний рик та тріскіт гілок в моїму напрямку,при чому я був впевненний,що це ведмідь.Я встиг тільки голосной закричати і побачив кабана без їкл на морді та поросятко жовтого кольору,які наближались до мене,але буквально за метрів 5 вони відхилились та зникли в чащобі.Все відбувалось так швидко,що я навіть не встиг настрашитись.Вже потім,аналізуючи з колегою ситуацию,ми збагнули,як трагічно це могло би закінчитись.Можливості залізти на дерево не було поперше не було дерева по
близу,а по друге я попросту не встиг би цього зробити.
Питання-що робити в подібних ситуаціях і може що необхідно з собою мати?
Дякую всім за поради

Посты: 559

СообщениеВт июл 07, 2009 13:02 

Судячи з опису, то був не кабан, а свиноматка. Взагалі кабани не люблять невмотивовано нападати на людей, роблять це скоріше під час гону та може саме коли підсвинки малі. Ще залежить від "впольованості" місцевості, тобто чи є там мисливці. Наприклад, в Криму місяць тому бачили стадо із приблизно 40 голів у глухому лісі, багато підсвинків, але вони нас дуже боялись, втікали кожного разу, коли ми їх наздоганяли (були вдвох). За пару годин перед цим бачили мислівців з рушницями...
Головне правило в таких випадках у небезпечних (для людей) місцях ходити голосно - щось співати, викрикувати, підіймати над собою палицю або альпеншток (у випадку ведмедів).
Ось поради із нашого сайту:
http://www.tkg.org.ua/node/28

СообщениеВт июл 07, 2009 19:07 

Думаю було б непогано змайструвати списа і ходити з ним, на нього і спиратися зручно. А при нагоді, коли кабан або ведмідь біжить на тебе, можна його виставити вперед і він сам нахромиться на нього. Можна використати наконечники для прапора.

СообщениеСр июл 08, 2009 07:49 

Думаю, що з того списа моло користі буде. Це ж треба яким умільцем бути, щоб одним ударом списа покласти ведмедя чи кабана. Ну, може пораните, а поки він помре ще встигне вас разів три з'їсти. Дивився раз по телебаченню програму про ведмедів Грізлі. Один такий ведмедик напав на чоловіка, так він врятувався за допомогою газового балончика. То був якийсь спеціальний газ. Він йому прямо у морду стрельнув. А проти кабана, що мчить, ну... не знаю, мабуть, краще червоне полотнище брати і як тереодор :D

Посты: 484

СообщениеЧт июл 09, 2009 12:30 

natika писал(а):Головне правило в таких випадках у небезпечних (для людей) місцях ходити голосно - щось співати, викрикувати, підіймати над собою палицю або альпеншток (у випадку ведмедів).
Ось поради із нашого сайту:
http://www.tkg.org.ua/node/28

На самом деле, в реальности, в Карпатах вероятность встретить кабана или медведя приравнивается к нулю. Ну не встретите вы их. Они вас сами за 3 км услышат и уйдут подальше от вас, прежде , чем вы их встретите. Ну не хотят они нарываться на неприятности, в отличие от нас.
Если я не прав, то кучю фото в студию в обнимку с мишей или верхом на кабане, как тореодор.
Следы видели но самих животных - крайне мало. А ещё , чтоб ОНИ на вас напали, так это крайней случай, скорее, спровоцированный ВАМИ. Например, если вы станете бросать в животного камни, палки явно превосходящего ваши силы и он знает это - то кто здесь вам судья? В лесу медведь прокурор.
Лесоруб как-то рассказывали мне что видел медведя вольяжно переходящим ему дорогу. Я сам видел свежий след медведя. Короче, иду песенку напеваю, смотрю под ноги , чтоб в болото не залесть, постукиваю бутылкой о ногу время от времени, как вдруг вижу свежий мутный след мишки. Так я конечно достал мачете, балончик , смотрю по стронам , адреналин... Хотя какой там балончик, мачете?Сделал несколько фото и видео и дёру дал.
Медведям не интерессно с нами, ничего хорошего мы им не сделали, даже наоборот, зажимаем мы их в островках нетронутого леса.

Даже не знаю, пожелать ли встречи с мишкой или нет?
Берегите природу, господа туристы!

Посты: 1142

СообщениеЧт июл 09, 2009 15:16 

Изображение

Собственно, вероятность встречи с кабаном значительно больше нуля.
Это - в окрестностях г.Парашка зимой.
Я шел немного впереди группы, а это чудо между мной и группой неспеша прошло, паники при виде людей у него заметно не было.

Посты: 3596

СообщениеЧт июл 09, 2009 21:07 

Сам одного разу здибав кабана коли збирав гриби. Він дав дьору в один бік, я - в другий. Страху трохи нагнав бо був дуже здоровий.
А про медведиків у Карпатах отут:
http://www.youtube.com/watch?v=mmPi5MbMDNs

СообщениеПт июл 10, 2009 18:56 

Красивое видео! Одно удовольствие смотреть :)

:idea:
Нападает ли медведь на человека? Да, нападает, но обычно в двух случаях: когда зверь ранен и озлоблен, когда медведица лишена возможности увести от человека малышей.

Неуклюжий на первый взгляд, огромный зверь, весящий до 200 - 300 кг, удивительно быстрым броском на четырех лапах сшибает человека с ног, начинает мять и рвать его своими крепкими, точно стальными когтями. При этом медведь нередко сдирает кожу с головы человека. Но как только человек теряет сознание, медведь обычно оставляет его и уходит, иногда предварительно заваливая его хворостом.

Медведь, поранивший или насмерть заломавший человека, становится очень осторожным и бдительным.

Иногда в течении месяца он лежит в берлоге, все время на слуху, точно заяц, и едва заслушав шорох лыж, каждый раз уходит на махах из круга.

В тех местах, где человек не преследует медведя, зверь никого не боится, но близки, непосредственных встреч с людьми избегает...

Посты: 322

СообщениеПт июл 10, 2009 20:28 

Serj-Brodyaga писал(а):....медведь обычно оставляет его и уходит, иногда предварительно заваливая его хворостом.

Медведь, поранивший или насмерть заломавший человека, становится очень осторожным и бдительным.

Иногда в течении месяца он лежит в берлоге, все время на слуху, точно заяц, и едва заслушав шорох лыж, каждый раз уходит на махах из круга.

В тех местах, где человек не преследует медведя, зверь никого не боится, но близки, непосредственных встреч с людьми избегает...

откуда такая интересная инфа? Оно больше на стеб похоже..
бандитские рассказы о Медведе Рецидивисте.

СообщениеПт июл 10, 2009 20:40 

aktivator писал(а):
Serj-Brodyaga писал(а):....медведь обычно...

откуда такая интересная инфа? Оно больше на стеб похоже..
бандитские рассказы о Медведе Рецидивисте.

http://hunt.12rus.ru/hunt_bear01_r.html

А, что думали сам сочинил? :lol:

СообщениеПт июл 10, 2009 20:51 

:D :D
ну серьезно, оно как-то очень по-человечески получается.
Звери ведут себя более.. человечно, извините за каламбур.
Если какой-то телоид нарвался - в расход его. Но чтобы потом отлеживаться на нычке в лучших традициях провинциальной братвы..
ну, не знаю, не внушает доверия та статейка :roll:
ЗЫ Лично к Вам, понятное дело, никаких претензий нету:)
Разве только правильнее было бы сразу источник указать

СообщениеПт июл 10, 2009 22:51 

Да, я тоже , вообще-то на это обратил внимание, вот и выделил на форуме. Мне тоже такое поведение кажется странным. Правда это или нет, знают только професионалы охотничьего дела.

А то что я не привёл источник, aktivator, это Вы меня извените.В следующий раз буду всегда указывать источник. :oops:

СообщениеПт июл 10, 2009 23:02 

ну что Вы, это было даже не замечание, а так. мысли вслух :)

Вот вам, господа, яркий пример того, как можно культурно и красиво зафлудить тему :oops:

По сабжу: помнится, в какой-то передаче о животных, было упоминание о том, что при атаке медведя лучше всего прикинуться мертвым (потерявшим сознание). Хотя какие нервы для этого надо иметь..
Впрочем, я согласен с человеком, который утверждает, что встреча с медведем - это нереально, у нас по крайней мере.
Кабан - куда более вероятно. Тут, насколько я знаю, прикидывание не поможет- кабан плохо видит, и ему глубоко плевать на ваше состояние - если уж он решил атаковать, то атакует хоть гнилое бревно. Дерево рулит..

Посты: 29

СообщениеПт июл 24, 2009 15:48 

Тоже думали что встретить медведя в Карпатах нереально и чуть за это не поплатились.
В середине мая в районе Дилового, прямо на дороге нарвались на медведицу с 2-мя медвежатами. Они шли по дороге нам на встречу. Так как мы вышли из-за поворота медведица не могла нас слышать. Растояние между нами было всего метров 30. Поскольку медведица вела себя агресивно - пришлось спасаться бегством. К счастью медведица не стала нас преследовать и отогнав подальше, ушла с медвежатами в лес.
А вышли бы мы из-за поворота на минуту две позже - столкнулись бы с ними лоб в лоб......

Посты: 543

СообщениеСб окт 16, 2010 19:52 

Випадково наскочила на цю тему.
З чукотського досвіду.
Коли чукчі бачать ведмедя, то піднімають вгору палицю. Клишоногий, м"яко кажучи, не дуже кмітливий. Він вважає, що людина разом із піднятою палицею - один великий звір, більший від нього. А коли більший, то й сильніший.
Ведмеді також бояться незнайомих звуків. Дерево об дерево їх не лякає, а ось ложкою об казанок - так (на "Злий дух Ямбуйя" не зважайте, - то фантастика).
Ще ведмідь через свою конституцію боїться завалитися. Отже, коли вже тікати від нього (взагалі тікати не бажано, бо доганятиме просто зі спортивного інтересу), то крутим схилом униз. Він боїться покотитися... :wink:
На Чукотці траплялися випадки, коли ведмідь (шатун) завалив або оскальпував людину, але то в основному підранки. Коли таке трапляється, їх відстежують і відстрілюють з гелікоптера.
Тільки не подумайте, що це я вбила, я лише приміряла на себе.
Здається, мені не личить :roll:
Хоч росомаха (не віртуальна, а та, яка в природі) може й - на ведмедя :wink:

Изображение
жизнь начиная с чистого листа…

Посты: 692

СообщениеВс окт 17, 2010 12:16 

http://www.molbuk.com/news/31331-vedmedi-na-pamiri-zabili-svinju.html
Честно говоря - следов там масса. Вот и думайте - боятся они нас или нет.

Посты: 296

СообщениеВс окт 17, 2010 20:52 

На моєму товариша напала кабаниха - як результат 13 швів!
Від кабанів на дерево і від ведмедів також!

Посты: 692

СообщениеВс окт 17, 2010 20:56 

slavamix писал(а):На моєму товариша напала кабаниха - як результат 13 швів!
Від кабанів на дерево і від ведмедів також!

А если дело происходит на полоныне, да в высокой траве, по которой не побегаешь?

Посты: 258

СообщениеВс окт 17, 2010 21:15 

slavamix писал(а):Від кабанів на дерево і від ведмедів також!

так медведи же по деревьям лазят...

СообщениеВс окт 17, 2010 21:36 

Взрослые не лазят. Но достать с 2.5 м высоты - достанут. Жалко фото сдёра коры не сделал, т.к. спешил и сразу не понял на что я смотрю. Так бы было наочное доказательтство.

А кабаны ночью выходят на поляны, корешки, червячки выкапывать. Только после них остаются следы , как от танка.

Когда был в соло, ночевал не далеко от с. Стара Гута под тентом, сразу после наступления сумерек из кустов, метров 20-ти, на меня хрюкал недовольный кабан-разведчик. После словесной перебранки, хряк убежал в лес. Кабаны они и в лесу кабаны. (как и в городе 8) )

Посты: 652

СообщениеВс окт 17, 2010 21:54 

Я тож чув воплі кабана цього року на хребті Красна...жуть. Почав рити своє мачете :roll: ..але сильно шота сумніваюсь шо психологічно готовий всунути у тварину кусок заліза :cry: хз,якби воно "в бою" "Ведь кто-то безусловно должен умереть, а кто-то,безусловно ,должен выжить" В.С.В
І вобсче кабани -скажені тварини -від них тра тікать!

СообщениеВс окт 17, 2010 22:31 

Згадала, як ми мандрували Сахаліном. Далеченько від населених пунктів. Лісники нас попередили, щоб ми були уважними й обережними, бо ведмеді нападали вже на двох телят.
Вдень на маршруті ще було так собі, а щодалі до вечора, то якось... не того... Чогось тільки й точилося розмов, що про отих клишоногих. Довго не могли заснути, вирішили пильнувати...
Але врешті таки повідключалися... А коли прокинулися ранком, то біля наметів було стільки натоптано... Можливо, його привабив запах нашої тошонки... А може - наш запах.
Але, дякувати Богові, погребував :wink:
В Карпатах, як сказали мені місцеві люди, бували випадки, коли ведмідь вбив теля або коли вовки (взимку) з"їли пса на ланцюгу (не побоялися під саму хату підійти!). Але ніхто не назвав мені випадок (принаймні, за останнє двадцятиліття), коли ведмідь чи вовк напав на людей.

СообщениеВс окт 17, 2010 23:42 

Росомаха писал(а):Але ніхто не назвав мені випадок (принаймні, за останнє двадцятиліття)

Ви опитали саме НА ЦЮ ТЕМУ всіх жителів Карпат? :wink:
Карпати великі -в Ясінях попитайте -вам розкажуть про Свидовецького кілька років назад:? Це про вовків
Недавно на Житомирщині рись напала та покалічила тіпа невинних :roll: грибників. Якби не ножі - закінчилося б трагедією.
zhzh .info /news/ 2010-09-24-8249
ОТ директор Поліського заповідника С.Жила стверджує, що рись НІКОЛИ не нападає на людину! 8)

Посты: 155

СообщениеПн окт 18, 2010 13:35 

Цікава тема ! Вкину і своїх пару копійок. По ведмедях : особисто не зустрічав (і то в принципі добре) , але чув від людей , які не один раз контактували з "мішками" і в Карпатах , і в інших ареалах його існування на теренах колишнього СРСР. Ведмідь представляє загрозу тоді , коли він шатун, поранений або захищає свою територію (потомство, актуальніше для ведмедиць). Чує ведмідь людину на відстані біля 3-5 км, запах диму - 10 км. При зустрічі з клешоногим не потрібно дивитись йому в очі, ні в якому разі не тікати "стрімголов". Розумію, що це непросто, але потрібно потрохи відходити, не втрачаючи ведмедя з поля зору. Якщо вже дуже він зацікавився Вами - то вихід один - тікати вниз та зигзагами. На рахунок , лізти на дерево - люди казали не варто, хіба вже крайній випадок і добре дерево, бо кажуть , якщо дуже захоче дістане.
В Карпатах приблизно налічується біля 350-400 особин, впринципі мало на таку площу, проте зустрічі мають місце.
Одного разу, десь в 2005р. зустріли в Осмолоді поляків, які мали зустріч з мішкою на хр. Матагів. Збирали афини і не відчули ще одного збирача ягідок... Казали бігли до самого села, навіть щось там хтось загубив/викинув.
А особисто я зустрічався з вовчиком-братиком на день студента 2006 по дорозі на Хомяк, майже перед виходом на пол. Хомяків. Дорога присипана снігом, вранішня мряка - і тут зліва (ніби спускався з Хомяка) метрів за 7-8 вийшов на дорогу вовчик, зупинився , глянув на нас з 5 сек, і пішов вниз. А ми з другом,простояли добру хвилину в шоці, що таке може бути на Хомяку!!!! :D

СообщениеПн окт 18, 2010 14:48 

bratysko писал(а): ...Одного разу, десь в 2005р. зустріли в Осмолоді поляків, які мали зустріч з мішкою на хр. Матагів. Збирали афини і не відчули ще одного збирача ягідок... Казали бігли до самого села, навіть щось там хтось загубив/викинув....
А особисто я зустрічався з вовчиком-братиком... ми з другом,простояли добру хвилину в шоці, що таке може бути на Хомяку!!!! :D

Отож то й воно, що всі правила поведінки при реальній зустрічі можуть вилетіти з голови. :cry:
Хоча практика показує, що коли переробляєш у голові багато потрібного матеріалу з техніки безпеки в поході, то в потрібний момент якимсь дивним чином підсвідомість "виштовхує" правило в свідомість, и ти "на автоматі" все робиш правильно.
Тепер запитання до тих, хто може це знати.
Чи бурий ведмідь може плавати? І чи ви чули про випадки, коли він кидався у воду за тим, кого намітив своєю жертвою?

Посты: 67

СообщениеПн окт 18, 2010 16:39 

Росомаха писал(а):В Карпатах, як сказали мені місцеві люди, бували випадки, коли ведмідь вбив теля або коли вовки (взимку) з"їли пса на ланцюгу (не побоялися під саму хату підійти!). Але ніхто не назвав мені випадок (принаймні, за останнє двадцятиліття), коли ведмідь чи вовк напав на людей.

Не давніше, як навесні цього року, читав у львівській газеті "Експрес" про те, як на отару, прямо на очах у журналіста, напав вовк і покусав вівчара, який першим встиг до звіра, щоб захистити худобу. Потім вовка, звісно, відігнали, але сам факт залишається. Діло було, якщо не зраджує пам'ять, біля Ясіні.

Росомаха писал(а):Чи бурий ведмідь може плавати? І чи ви чули про випадки, коли він кидався у воду за тим, кого намітив своєю жертвою?

Так, може: http://www.youtube.com/watch?v=mfStmLy09SU
Думаю, оскільки одним із його продуктів харчування є риба, то особливо довго він не стане думати, якщо потрібно буде когось наздогнати водою.

СообщениеПн окт 18, 2010 17:27 

mr.Z писал(а):Не давніше, як навесні цього року, читав у львівській газеті "Експрес" про те, як на отару, прямо на очах у журналіста, напав вовк і покусав вівчара, який першим встиг до звіра, щоб захистити худобу. Потім вовка, звісно, відігнали, але сам факт залишається. Діло було, якщо не зраджує пам'ять, біля Ясіні.

Чукчі мене запевняли, що вовки на людей бояться нападати... Вони казали так: "Напасти може, та лише скажений..."
Але, аналіз на сказ звіру на відстані не зробиш :cry:

Росомаха писал(а):Чи бурий ведмідь може плавати? І чи ви чули про випадки, коли він кидався у воду за тим, кого намітив своєю жертвою?

mr.Z писал(а): Так, може: http://www.youtube.com/watch?v=mfStmLy09SU
Думаю, оскільки одним із його продуктів харчування є риба, то особливо довго він не стане думати, якщо потрібно буде когось наздогнати водою.

Сумно... :cry: Мене запрошувала знайома в Сибір. Знаючи мою пристрасть до сольного перебування посеред природи, пропонувала закинути мене на берег річки Мана (знімки вислала - суперські) посеред тайги. Я вже так зраділа... Але потім знайомий, що працює в тайзі, вислав оцей знімок, який назвав "Ведмідь поїв". НЕ РАДЖУ це фото відкривати тим, хто має слабкі нерви. Я після нього довго не могла заснути. Чоловіка шкода було сильно. Яка страшна смерть...
Не хочу собі такого...
Последний раз редактировалось Росомаха Пн окт 18, 2010 19:11, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн окт 18, 2010 17:37 

Фото выше не относится к смерти от нападения медведя.
Так что, не то фото...
Даже ссылка на источник - не авторитет, т.к. это запущенные , раскрученные ИНТЕРНЕТ - СПЛЕТНИ. Тему ТОГО случая изучал перед своей Экспедицией 2009.

(Автор убитого медведя-гиганта заверял, что впервые об ЭТОМ (фото выше) видит и слышит. )

СообщениеПн окт 18, 2010 19:08 

Серж-Brodyaga писал(а):Фото выше не относится к смерти от нападения медведя.
Так что, не то фото...
Даже ссылка на источник - не авторитет, т.к. это запущенные , раскрученные ИНТЕРНЕТ - СПЛЕТНИ. Тему ТОГО случая изучал перед своей Экспедицией 2009.

(Автор убитого медведя-гиганта заверял, что впервые об ЭТОМ (фото выше) видит и слышит. )

Тогда что это по-Вашему? Осложнение после гриппа?
Последний раз редактировалось Росомаха Пн окт 18, 2010 19:09, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн окт 18, 2010 19:09 

.........неактуально
Последний раз редактировалось MOKRIZZONNI Пн окт 18, 2010 21:12, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеПн окт 18, 2010 19:10 

MOKRIZZONNI писал(а):Може не варто викладати такі фото??? :evil:
При всій повазі до Вас, прослідковується тенденція викладення фото не походів-луччих фото Карпат-красот та чудес а різних нещасть та горєстєй!

ОК, зауваження слушне. Роблю зачистку.

СообщениеСб дек 25, 2010 20:15 

У мене був випадок на весні 2008...приблизно кінець березня...нас було двоє і собака...повералися з Явірника до Микуличина, на середині дороги зупинились перепчити і я почуп шум з хащів...через 10сек побачив 3-ох вовченят які стояли 15м від нас...шерсть дибом, вискалили зуби...і дивились на мого собаку, перше шо я зрбив це підбіг на 2м до них...але це їх не налякало...прийшлось втікати, добре шо вони не побігли за нами)...потім пісцеві казали шо нам дуже повезло шо поблизу не було вовчиці)
Ще натрапляв на кабана)

СообщениеВс дек 26, 2010 00:09 

Гость писал(а):У мене був випадок на весні 2008...приблизно кінець березня...нас було двоє і собака...повералися з Явірника до Микуличина, на середині дороги зупинились перепчити і я почуп шум з хащів...через 10сек побачив 3-ох вовченят які стояли 15м від нас...шерсть дибом, вискалили зуби...і дивились на мого собаку, перше шо я зрбив це підбіг на 2м до них...але це їх не налякало...прийшлось втікати, добре шо вони не побігли за нами)...потім пісцеві казали шо нам дуже повезло шо поблизу не було вовчиці)

І псу Вашому поталанило! Швидше за все, дісталося б йому. Взимку вовки дуже ласі до псів, припнутих на ланці біля хати.
Гость писал(а):Ще натрапляв на кабана)

А про це можете докладніше?

СообщениеВс дек 26, 2010 08:57 

[quote="Росомаха"][
І псу Вашому поталанило! Швидше за все, дісталося б йому. Взимку вовки дуже ласі до псів, припнутих на ланці біля хати.

Це точно, багато раз чув такі історії)

СообщениеВс дек 26, 2010 09:04 

На рахунок кабана, то діло було раньою весною, приблизно 10-ті числа березня, я і друг зійшли з стежки, щоб трохі скоротити шлях і натрапили на якесь лігво в якому було багато сивої шерсті, я ще 2-3 хв порозглядав ту шерсть і ми пішли дальше)...приблизно пройшовши 200м почули як за нами хтось йде...оглянулись і побачили як з напрямку лігва ломляться кущі і виходить старий, сивий кабан...дивиться на нас і хрюкає) Закінчилось це все тим, що ми забувши про всі техніки безпеки поводження з дикими звірами почали втікати, бігли десь 10хв, навіть не оглядались))

СообщениеВс дек 26, 2010 14:07 

Гость писал(а):На рахунок кабана, то діло було раньою весною, приблизно 10-ті числа березня, я і друг зійшли з стежки, щоб трохі скоротити шлях і натрапили на якесь лігво в якому було багато сивої шерсті, я ще 2-3 хв порозглядав ту шерсть і ми пішли дальше)...приблизно пройшовши 200м почули як за нами хтось йде...оглянулись і побачили як з напрямку лігва ломляться кущі і виходить старий, сивий кабан...дивиться на нас і хрюкає) Закінчилось це все тим, що ми забувши про всі техніки безпеки поводження з дикими звірами почали втікати, бігли десь 10хв, навіть не оглядались))

А кабани не погналися за вами? Чи ви це вже не чули?
Я знаю, що від ведмедя тікати не можна ні в якому разі. А про кабана не знаю...
Там, де я проходила перші уроки школи виживання, кабани не водилися. Лише вовки, ведмеді, росомахи й олені :wink:

Посты: 54

СообщениеВс янв 02, 2011 09:52 

вчора йдучи по дорозі з г.Плай до Воловця, бачив 3 мисливців з карабінами(а може і браконьєрів) які не сильно хотіли говорити на якого звіра йдуть, сказали тільки ...на всяку звірину, кабана чи ведмедя...
А потім, в 3 км (приблизно) до Воловця бачив вовка, який вибіг з лісу, і хотів перебігти дорогу, але злякався і повернувся назад. Мені не було страшно зовсім, швидше цікаво.(може тому шо я йшов змучений і мені було не до страху)

Посты: 29

СообщениеВс янв 02, 2011 10:18 

В октябре наткнулся на медведя там где меньше всего ожидал, километрах в 5 от Заросляка, недалеко от Несамовитого. По взаимному согласию знакомство решили не развивать :)

Посты: 302

СообщениеЧт мар 31, 2011 19:34 

Влітку 2009 на Свидовці на підході до г.Підпула зустрів перелякану бабусю з Лопухіва ,яка,за її словами ,збирала яфини і хвилин 10 розмовляла з мишком . прийнявши його за свого напарника.В цьому ж поході зустрів туриста,що здибався з мишком на Синяку та втік від нього ,закидавши пітардами.

СообщениеЧт мар 31, 2011 21:18 

Росомаха писал(а):....Але ніхто не назвав мені випадок (принаймні, за останнє двадцятиліття), коли ведмідь чи вовк напав на людей.

наберіть в Google фразу "ведмідь розірвав батька", і вважайте що це я вам назвав летальний випадок....
В звязку з тим що ведмеді в Україні в 2003р занесені в червону книгу, їхня популяція почала зростати. Відповідно ймовірність зустрічі з людиною збільшилась. Кінець березня якраз час, коли вони прокидаються в Карпатах від зимової сплячки. На мармарощині ведмедя зустріти не проблема, в сусідній Румунії їх налічується більше 4-х тисяч, а паспортного режиму вони не дотримуються. Непоодинокі випадки ранкових зустріч лісорубів з ведмедями по дорозі вздовж р. Біла Тиса, пп. Баользатул, Щаул, коли ті зганяли автомобільним сигналом звірів з дороги.
В 2008 р, під осінь з ур. Маслокрут на пол. Лечин (див. Богдан) що два дні до овець навідувався рведмідь, і вівчарі за три тижні до завершення вівчарського сезону змушені були перебазовуватися ближче до цивілізації. В той самий же час на пол. Квасній була аналогічна проблема з вовками. Зима 2007-2008 р. була характерна тим, що в гірських селах вовки "вирізали" псів домашніх , що на ланцах. Тоді вовки збирались в зграї і ясен пень що зустріч з ними поодиноким мандрівникам в темну пору нічого доброго не обіцяла.

СообщениеПт апр 01, 2011 16:28 

За несколько лет гуляния по Карпатам визуально встречал косулю, саламандру и черную гадюку. Хотя следов разных много. Особенно это заметно зимой.

Изображение[/img]

Посты: 111

СообщениеСб апр 02, 2011 13:54 

Товариш пару років тому був штатах і розповідав про інструктаж , що робити при зустрічі з медведем. Оскільки в районі його подорожі клишоногих було чимало.
Найбільше запамяталося з того, що ведмідь сприймає групу людей, що знаходяться поруч, як одну істоту, з багатьма руками і ногами. Тож варто збитися до купи, підняти до гори руки чи наплечники і голосно гукати, свистіти і стукати. Звір відійде не ризикуючи нападати на велику невідому істоту.

Пару років тому був випадок в Румунії коли на 3 людей напав ведмідь. Вони його відігнали, але через якись час клишоногий повернувся і знову напав. Здається когось смертельно травмував. Шкода, що не зберіг посилання.

В Богдані, при реєстрації в прикордонників, а діло було на травневі, мене попереджали про можливі зустрічі з "мішкі гамі". Радили не лишати харчі на вулиці, щоб не приваблювати звіра, що встав зі сплячки. Хлопці явно не жартували.

Посты: 1792

СообщениеСб апр 02, 2011 20:44 

Ed.ua гість писал(а):
Росомаха писал(а):....Але ніхто не назвав мені випадок (принаймні, за останнє двадцятиліття), коли ведмідь чи вовк напав на людей.

наберіть в Google фразу "ведмідь розірвав батька", і вважайте що це я вам назвав летальний випадок....
В звязку з тим що ведмеді в Україні в 2003р занесені в червону книгу, їхня популяція почала зростати. Відповідно ймовірність зустрічі з людиною збільшилась. Кінець березня якраз час, коли вони прокидаються в Карпатах від зимової сплячки. На мармарощині ведмедя зустріти не проблема, в сусідній Румунії їх налічується більше 4-х тисяч, а паспортного режиму вони не дотримуються.......

.....А це вже недоопрацьовка пограничників':D'

Посты: 37

СообщениеВт авг 02, 2011 11:25 

а як в Карпатах справи з отруйними гадюками? чи становлять вони сильну небезепеку, і як правильно від них вберегтися?

Посты: 202

СообщениеВт авг 02, 2011 11:43 

Машингвер писал(а):а як в Карпатах справи з отруйними гадюками? чи становлять вони сильну небезепеку, і як правильно від них вберегтися?

Я дуже хочу їх зустріти та пофотати крупним планом, але ніяк не вдається добре натрапити. Все кудись втікають :lol:
Якщо добре здоровя, отрута гадюки вас не вбє. Її отрута становить небезпеку для малих дітей і старих. Але краще не допускати до того, щоб гадюка вкусила.
Не чіпайте тварин, не бийте їх і вони вам нічого не зроблять.

Взагалі мені шкода наших плазунів, оскільки пришелепкувата дич, якої вдосталь лазить по горах, постійно б’є вужів, веретільниць і гадюк та розпалює істерію про їхню небезпеку.

СообщениеВт авг 02, 2011 11:49 

empyreal, я практично твій однодумець щодо тварин!

Просто може ж бути і інша ситуація - якщо ненароком наступлю на гадюку, якої непомітно через траву/гілки, то їй нічого не залишиться, як вжерти мене за ногу.

а сидіти потім три дні зі спухлою ногою не дуже хочеться, тому і цікавлюся, шо треба в таких випадках робити. :)

СообщениеВт авг 02, 2011 11:51 

Igor Melika писал(а):Правда і міфи про укуси гадюк: http://igormelika.com.ua/moi-karpati/ukrainski-karpati/yakshho-vas-ukusila-zmiya

Дякую :)

СообщениеВт авг 02, 2011 13:15 

Дякую, Igor Melika! Тепер я знаю, яка гадюка вискочила просто-таки з-під моїх ніг у малиннику на Закарпатті. Потверджую - вона не збиралася мене кусати, хоч я збиралася на неї наступити (дивилася на малину, а не під ноги!).
Але я не знала, що небезпека загинути від укусу гадюки є незначною. Це для мене відкриття!
Як казала Маргарет Тетчер (чи повторювала чиїсь слова - не важливо), 90 відсотків наших страхів не справджуються. Це тішить і... врівноважує :wink:

Посты: 122

СообщениеЧт авг 04, 2011 17:51 

Остерігатися потрібно не тільки диких звірів.
Епізод 1. Спускаємося у Кваси, перед нами пасуться мирні невинні овечки, два пастухи і ... три песики - Алабаї, неменші за найбільшу вівцю. Один з них в метрі від стежки. Двоє з нас помалу перейшли, а третій вирішив його сфотографувати і дуже про це пошкодував! Якщо б не пастухи, які, побачивши нас, заздалегідь кинулися до своїх милих песиків, одному з нас би дуже не пощастило!
Епізод 2. Посеред лісу іде нам назустріч стадо корів, штук 30. Пройшли, все ОК. Через хвилин 5 побачили ще дві корівки, які наближалися до нас. В метрах 5-ти від нас одна корова, радше, як потім помітили - бик, дуже грізно замичав, різко опустив голову вниз, наставляюти роги. Тверезо оцінивши ситуацію (бик захищає вагітну корову і свого не попустить) відійшли із дороги в ліс на 2-3м, даючи їм дорогу. Але для нього, мабуть, наша відстань виявилася недостатньою, і бичок із ще більшою агресією став побивати переднім копитом, готуючись всерйоз до атаки! Оскільки наші тореодорські здібності бажання випробовувати не було, ми швиденько чухнули ще далі в ліс і зупинилися, тримаючи бика в зоні видимості. Після перечікування повільного проходження по дорозі його "коханої", спокійно продовжили нашу путь.

СообщениеЧт авг 04, 2011 19:47 

andrik, потверджую ситуацію два.
Інколи в Карпатах господарі тримають биків, які є небезпечними для туристів. То там, то там чую історії, як бик когось забив. А що його тримають на вільному випасі - це подвійна небезпека. Бо місцеві знають, що за огорожу вуйка NN небезпечно заходити, а туристи - ні. Часом, щоб пройти до тієї чи іншої гори, треба таки йти через пасовиська вуйка NN та його навісного бика. До того ж міські люди не навчилися боятися створіння, схожого на корову :wink:
Після того, як за нами з подругою двічі погналися різні розлючені бики (але подруга була місцева, і це мене врятувало), я навчилася їх боятися :lol:

Посты: 1051

СообщениеЧт авг 04, 2011 21:26 

Колись також цікавмвся ПМД при укусі гадюки. Маючи деякі поняття в медецині, більшість інформації мені здалась досить сумнівною (припікання, жгути і т.д.). А потім зустрів статтю А. В. Коросова, доктора біологічних наук, який на практиці сам та разом із своїми студентами, неодноразово стикався з гадюками. Це лише витяг, так як стаття досить велика.
В этой рекомендации главные слова «сразу же», что означает не позднее чем через 15 секунд! Обычно много дефицитного времени уходит на испуг, слезы, бегство с места встречи со змеей, крики и ожидание помощи, ругань, призывы убить «гада». Так можно упустить те важные мгновения, когда яд проникает в ткани и становится недоступен для простых приемов лечения. У гадюки очень мало яда, но он сильно токсичен (примерно в 20 раз сильнее, чем яд гюрзы), поэтому достаточно быстро всасывается, и действовать нужно без промедления.
Итак, если гадюка все же укусила, необходимо отойти на безопасное расстояние от змеи (т.е. на 3—5 м) и начать выдавливать яд, нажимая по краям ранки. В первые секунды капелька яда сидит в тканях, как в капсуле, а канал от зуба еще полностью не закрылся; достаточно одного нажатия — и до 80% яда можно выдавить (он появляется в виде янтарно-красной капли, сотрите ее рукой). Продолжать выдавливание следует не более 20 минут, после чего на ранку можно наложить водочный компресс на 1—2 часа. На время доставки пострадавшего от укуса змеи в медицинское учреждение ре-комендуется на всю укушенную конечность наложить не очень тугую повязку с исполь-зованием эластичного бинта. Это предотвратит распространение отека по конечности.
А. В. Коросов, доктор биологических наук

Посты: 241

СообщениеПт авг 05, 2011 00:30 

В начале июля во время ночевки между Паренки М.Попадьей к палатке подбегал дикий кабан: похрюкал и убежал куда-то дальше... Применяли стандартную предосторожность: не оставляли еду на улице.

Посты: 414

СообщениеПт авг 05, 2011 11:47 

Фото вийшло не дуже, бо була смурна погода, а підходити для макроз'ємки біжання не було. Зняв дві неділі тому на березі Латориці.
Изображение
Гад швидко плив у мій бік, кроли я мився в річці. В зубах у нього рибинка. Далі він виповз на берег, але потім покинув здобич і втік.

СообщениеПт авг 05, 2011 18:23 

:shock: Ого! ой-йой-йой..... :roll:

Посты: 533

СообщениеПт авг 05, 2011 19:53 

Тю, что вы такой маленькой змейки то испугались. Вот две недели назад, вокруг палатки ползали змейки. :)

Изображение

Изображение

СообщениеПт авг 05, 2011 19:58 

ValerKat, а где состоялась эта встреча?
Надеюсь, Вы ее не укусили? 8) Она выжила? :lol:

Посты: 711

СообщениеПт авг 05, 2011 21:09 

Машингвер писал(а):а як в Карпатах справи з отруйними гадюками? чи становлять вони сильну небезепеку, і як правильно від них вберегтися?

В Карпатах гадюки завжди були, є і надіюсь будуть. Кожного літа зустрічаю, але тьфу-тьфу жодного разу без пригод. Незважаючи на те, що для туриста гадюка в Карпатах не являється основною небезпекою потрібно бути уважним, обережним і розсудливим. Гладити-цілувати зась! :D Як кожен з нас догадується людина не входить в раціон гадюки, остання як правило уникає зустрічі з нами, але при зайвій вашій наполегливості чи через безвихідь, чи в силу рефлексу при наступі на неї не лише може, але і обовязково атакує. Звідси висновок: взуття повинно бути закритим (босим і в сандалях можна ходити лише по часто ходженим стежкам, скажемо з Заросляка на Говерлу). Якщо вигляд змії вас приводить в оцепеніння, ви щораз шокуєтесь і відчуваєте тваринний страх то ходіть з патиком і постійно постукуйте. Але що тоді ви зможете побачити, як все живе буде ховатись від вас? Гадюка полюбляє вигріватись на сонечку. Якщо ви зустріли гадюку на (біля) старому пні і вона не спішить покинути його чи сховатися, будьте певні це її місце, вона тут живе і через рік в цю пору ви її з великою долею вірогідності тут побачите. Я знаю не одне таке місце. Вважається що на Чесного Хреста 27 вересня усі гади ховаються на зиму а яку зустрінеш після 27 вересня, то це та, котра згрішила, (наприклад вкусила людину) і таку гадюку земля не приймає. Але останнє не є достовірним, кількість особин, що попадалися мені після Чесного Хреста в різні роки явно залежали від погодніх умов , від того наскільки тепла виявилась осінь.
В Карпатах найвище гадюку я зустрічав на висоті біля 1700м (передвершина г. Попадя). Причому моя менша повз неї "проскакала" непомітивши її, я вгледівши її, відразу зупинився зачекати сина, що відстав метрів 30, почав фоткати , але остання не дуже хотіла позувати і швиденько сховалася. Бувають випадки із старими грубезними чорними гадами, які скручуються в калач і не думають собі куди небуть ховатися, але не випробовуйте долю ідіть собі спокійно куди йшли, не чіпайте і вам гірше не буде.

СообщениеСб авг 06, 2011 00:11 

Росомаха писал(а):ValerKat, а где состоялась эта встреча?

Недалеко от подножия Петроса, в Кулуаре. Да и не одна она была. Просто всех фотографировать как то смысла не видел. Я же фотоохотник. :) Гадюк не трогал. Я просто так животину не тираню. В армии ел змей, мне не понравилось, поэтому и тут просто шуганул, они и уползали. Делов то.

СообщениеСб авг 06, 2011 06:52 

ValerKat писал(а):
Росомаха писал(а):ValerKat, а где состоялась эта встреча?

Недалеко от подножия Петроса, в Кулуаре. Да и не одна она была.

Мда... Хорошо, что, когда я там ночевала, они не проявляли активности. Может, ждали фотоохотника :wink: Попиариться хотели... :wink:
Я просто так животину не тираню. ... шуганул, они и уползали. Делов то.

Респект!

СообщениеСб авг 06, 2011 14:56 

Росомаха писал(а):Респект!

Человек тоже часть природы, и убивать, ради интереса, или что бы потешить свое самолюбие - это черта именно человека. Иногда, глядя, как подростки, мучают животных, хочется с ними, тоже самое сделать. Я могу конечно, умертвить какую лиюо живность, но если голодный буду, и разумеется мучать не буду. Считаю, что нужно жить в гармонии с природой.

СообщениеСб авг 06, 2011 15:22 

ValerKat писал(а):

Человек тоже часть природы, и убивать, ради интереса, или что бы потешить свое самолюбие - это черта именно человека. Иногда, глядя, как подростки, мучают животных, хочется с ними, тоже самое сделать. Я могу конечно, умертвить какую лиюо живность, но если голодный буду, и разумеется мучать не буду. Считаю, что нужно жить в гармонии с природой.

Я - Ваш единомышленник. Как и положено женской особи с таким вот ником :wink:
Нас, диких, не тронь, и мы вас не тронем. Вы нам не нужны, у нас есть, что есть и без вас, а вот вы, люди, готовы с нас и шкуру содрать. Что ж удивительного в том, что мы с этим не хотим мириться? 8) :twisted:

СообщениеПт июл 13, 2012 16:24 

Йдемо ми по каменюках річки, бачимо задні ноги і хвіст ящірки, яка себе якось дивно поводить. Придивляємось - а передня половина ящірки знаходиться у пащеці плазуна! Поки метушився за фотоапаратом (от фотка б була!), плазун плавно відпустив жертву і кинувся втікати.
ИзображениеНа привелике наше здивування, десь хвилин через 10 ящірка потроху почала ворушитися і ще через 5 хв мляво вилізла на камінь!
Врятована ящірка:
Изображение
Йдемо метрів 400-500 - і знову "трофей":
Изображение

Изображение

Посты: 1278

СообщениеПт июл 13, 2012 16:44 

То не ящерка. То саламандер. Он земноводный.
Кстати, а ужи саламандр хавают? Последние же, вроде, ядовиты :shock:

Посты: 1

СообщениеСб авг 11, 2012 16:37 

Хто знає чи хто бачив рись в Карпатах? Я чув що там зараз є 40?

Посты: 3485

СообщениеСб авг 11, 2012 17:51 

Yurcco писал(а):Хто знає чи хто бачив рись в Карпатах? Я чув що там зараз є 40?

в каждом походе в разных местностях русла р.чёрный черемош фотаю следы рысей, вот вчера тот жэ случай, но ссори, не буду озвучивать где именно....возможно это были не рыси следы а лесного кота - не знаю точно...вот последнее :

Изображение

ну а те следы , что встречал этой зимой на границе ведущей в хр. чёрная полонина - эт вще жесть, 12 см в диаметре...

СообщениеСб авг 11, 2012 20:53 

А оце не рись?
Сфотографувала взимку 2012 р.

Изображение

СообщениеВс авг 12, 2012 12:23 

по любому это кошка, вопрос только в том, какая именно : рысь или кот лесной...

Изображение

Изображение

это рысь, экземплярчик шо надо...((след - 12 см))

Посты: 32

СообщениеВс сен 09, 2012 22:12 

Небезпечні не тільки дикі тварини,але й свійські.Нещодавно спустившись з Татаруки ми проходили повз колиби в напрямку Околів,не дошовши кілька метрів до колиб на нас (нас було 2) кинулись 4 здоровенні собаки.Не знаю чи довго ми б змоглиб ще втримати оборону,якби не пастухи.Собаки спочатку наступали з одного боку,а потім почали окружати,піднятий крик та удари трек-палицями їх не злякав

Посты: 1402

СообщениеВс сен 09, 2012 22:54 

Да уж противные там собачки, тоже сталкивалися.

Посты: 3378

СообщениеВс окт 07, 2012 06:53 

Вчора стежкою на Костричу, йшли по ведмежих слідах:

Изображение

Изображение

СообщениеПт ноя 02, 2012 23:21 

Нагадав цікаву інформацію, нещодавно знайомий розказував, що жителі села Бистрець, Верховинського району були реально налякані медведем. Кажуть що був неодноразово помічений на території села. Не виключено що опубліковані вище сліди, з Кострич, саме його, адже напрямок якраз ведмедя був на Бистрець.
Можливо хтось має ще якусь інформацію?

ЗІ.
Того року спілкувався з лісниками на околицях Роге, розказували, що медведі полюбляють "теплішу" румунську сторону, тому восени переміщуються туди.

СообщениеЧт дек 06, 2012 18:38 

Йшли веселою компанією осінньою стежкою по г. Ключ, балакали, сміялись, голосили і ледве не наступили на гадюку, яка собі приспокійно лежала практично на стежці.

Изображение
Навіть примкнувший до нас пес декілька разів пробіг над нею туди-сюди - нуль емоцій збоку змії.

Изображение
Висновок: зміям "десь" звуки кроків людини, її наближення, гучні розмови. Кажуть, стукання палицею допомагає. Можливо, найкраще все-таки дивитися під ноги ?:D

Посты: 1051

СообщениеЧт дек 06, 2012 22:23 

Скоріш за все була досить низька температура як для гадюки і вона була млява. Гадюк зустрічав декілька разів в теплу погоду і завжди вони проявляли досить велику швидкість.

СообщениеЧт дек 06, 2012 22:25 

в этом году десятки встреч со змеями. два раза весьма опасных. один раз сидела на пеньке в который чуть не упёрся ладонью - заметил вовремя, второй описывал как то - руслан чуть не наступил под чивчином. надо глазеть под ноги осенью - активно выползают погреться на тропы.
трекер - зачот. класное фото следа. если не в ломы - отпиши в личку где конкретно встретил следы. любопытствую.

СообщениеЧт дек 06, 2012 22:43 

сашко писал(а):трекер - зачот. класное фото следа. если не в ломы - отпиши в личку где конкретно встретил следы. любопытствую.

Після розвилки на Веснарку 300 метрів вверх.
Десь тут
Изображение

Посты: 711

СообщениеЧт дек 06, 2012 23:04 

Після цієї розвилки?

Изображение[/img]

СообщениеЧт дек 06, 2012 23:06 

Так точно!.. Перепрошую, ще цієї свіженької карти в мене нема |#smile07|

Посты: 1402

СообщениеПт дек 07, 2012 01:32 

завтра буде :D

Посты: 860

СообщениеПт дек 07, 2012 14:03 

Burs писал(а):Да уж противные там собачки, тоже сталкивалися.

Изображение

їх БОСС :D

СообщениеСр дек 19, 2012 17:10 

vasjaletsyn писал(а):
Burs писал(а):Да уж противные там собачки, тоже сталкивалися.

їх БОСС :D

Пітарду невеличку рванути - і будуть драпати аж заходитися. Перевірено!

Посты: 1027

СообщениеПт май 20, 2016 05:25 

Серж-Brodyaga писал(а):Красивое видео! Одно удовольствие смотреть :)

Нападает ли медведь на человека? Да, нападает, но обычно в двух случаях: когда зверь ранен и озлоблен, когда медведица лишена возможности увести от человека малышей.

Неуклюжий на первый взгляд, огромный зверь, весящий до 200 - 300 кг, удивительно быстрым броском на четырех лапах сшибает человека с ног, начинает мять и рвать его своими крепкими, точно стальными когтями. При этом медведь нередко сдирает кожу с головы человека. Но как только человек теряет сознание, медведь обычно оставляет его и уходит, иногда предварительно заваливая его хворостом.

Прям цитата из романа "Выживший" :)

Изображение
Последний раз редактировалось Олег Запорожье Пт май 20, 2016 12:25, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 1196

СообщениеПт май 20, 2016 10:53 

Олег Запорожье писал(а):
Серж-Brodyaga писал(а):Красивое видео! Одно удовольствие смотреть :)

Прям цитата из романа "Выживший" :)

Ну зовсім небажано це перевіряти |#smile780|

СообщениеВт окт 25, 2016 14:33 

Мене дуже зацікавила тема. Часто ходжу до лісу по гриби і буває що сама. Тому справді хвилює, що робити. Нажали перспектива вилізти на дерево - марна. У нас ліси граб та дуб. На них і невилізеш. Тому йдучи по лісі завжди як та "підірвана" голосно розмовляю з собою. Хтось би побачив - сказав "пришалепкувата", але бачу що мій метод деякою мірою рятує мене від несподіванок.
Ведмежого сліду слава Богу не бачила, а от кабанчики у нас пробігають поруч. На власні очі бачила у Городоцькому районі Львівської області особин 5. Добре що вони до мене не проявили інтерес, бо навряд чи я б Вам тут розповідала цю історію.

Посты: 392

СообщениеВт окт 25, 2016 16:09 

Під Києвом звірі не чіпають. Кабанчики, коли далеко, не помічають, коли десь поруч в кущах - тікають. Лосі теж тікають.

Посты: 385

СообщениеВт окт 25, 2016 22:09 

Гість писал(а):Добре що вони до мене не проявили інтерес, бо навряд чи я б Вам тут розповідала цю історію.
Перше правило Поросячого Клубу - нікому не розповідати про поросячий клуб.

Боїтесь диких тварин? Вихід є.
Не ходіть до лісу. Там болото, комари, звірі дикі...воно вам треба? В супермаркеті через дорогу печериці як кулаки, і вже й розфасовані.
Правда, по дорозі до супермаркету теж можна багато кого зустріти. На щастя, зараз є дуже зручні служби доставки - привозять замовлення прямо до хати.
(Даю додаткову ідею для стартапу - команда м"язистих опецьків, які за невелику квоту сходять по гриби/ягоди по вказаних координатах і принесуть вам дари лісу до оселі. Всі з досвідом виживання в українській пущі, озброєні травматичними пістолетами якісного українського виробництва. А як когось з"їдять то не так жалко - хлопці знали на що вони йдуть...)
Последний раз редактировалось count_enable Ср окт 26, 2016 10:29, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСр окт 26, 2016 08:40 

тут скидаю ВЖЕ написане по цій темі :
........Andrea писал(а):
23 вересня десь на половині підйому по жовтому до водоспаду Ялинський зустрів одного ведмедя. Метрів так за 30 від мене щось шукав на землі. Будьте обережні!!!!

щє раз нагадую всім, що насправді КОЖЕН турист що входить на теріторію якою користується якийся(якісь) хижак (хижаки) АВТОМАТИЧНО береться "на контроль" цими тваринами і "ведеться" допоки не покидає "зону" їх інтересів, ТОБТО :
- ми із вами ВСЮДИ і ВЕСЬ час наших походів КОНТРОЛЮЄМОСЬ якимось "ведмедем" ( широкий спектр діапазону ВСІХ тварин у тому числі і ведмедики);
- це треба усвідомлювати ну хоча б заради того, щоб бути достатньо уважним у місцях можливих із хижаком зустрічей;
- у дуже-дуже нечисельних випадках хижак спробує атакувати(захищати, захищатись) але і то у випадках ВІДПОВІДНИХ СИТУАЦІЇ яка ВИПАДКОВО(!!!!)(акцентую : ВИПАДКОВО !) склалась:
- не треба у той же час ЗАНАДТО багато приділяти цьому уваги (( наприклад як що йдешь на початку зими САМ і бачиш СВІЖИЙ слід вовка/ведмедя/сікача/рисі, ДОРЕЧНО буде пошуміти, побити над головою трек-палками, постукати по деревах і повторювати це час від часу, але як що вас іде троє-четверо, або сід не свіжий, то необхідності кіпішувати - ноль)) ;
- як що ви всеж таки постійно ходите у походи, це вам подобається і ви не збираєтесь зупинятись у цьому, дуже добре було би ЗНАТИ ОСНОВНІ РИСИ ТА СПОСІБ ЖИТТЯ ТВАРИН, у ареалі яких ви перебуваєте...наприклад як от та ситуація із "трьома ведмедями", коли не знаючи нічого про гон у оленів люди бігали як скажені від "ведмедів", хоча, навіть і олнь міг під час зустрічи із ним також здійснити або атаку або спробу налякати туриста у саме ЦЕЙ ЧАС/ПЕРІОД, я мав змогу бути учасником такої "зустрічи" біля п/з Чемірний 5 років тому, добре що олень тоді не став атакувати а лишь проявляв загрозу нахиляючи роги у мій бік та активно рикаючи...відстань була 40-50 м...на 5-6 сек його стрибків ;..........

,,,,,,,,,,,,,Andrea писал(а):
Хотілося б почути практичні поради при зустрічі з хижаком

є гугл, є відповідні книжки, але на щастя у Карпатах звір розумний, не пхається до людей бо не треба йому, бо боїться ГЕНЕТИЧНО людину...як що бути уважним, то не попадешь у ситуацію коли звір вполював щось, воно лежить а ти йдешь і не чуєшь ані запаху крові-розлогої вбитої дичини, або коли малий з мамою а ти їх розділяєшь проходячи між ними або дуже близько від малого який відстав від мамки, або звіра поранили і він ховається, тікає а ти глухий і сліпий бо гриби, ягод, бла-бла, і т.п....або звір забувся у малинах і не почув тебе, але ж ти мав би си чути, він же пихтить як паровоз а рикає так що нутрощі перевертаються, чути за 100-200 м як із середини...
почув/унюхав/побачив/відчув нутром - зупинись, озирнись, усвідомлюй все що відчуваєшь, як що нікого не бачиш - голоси, стукай, шуму роби більше, звір втече...вже не раз бачив...((( вовки також не все просто, вони на рівні генетики усвідомлюють що ми не є здобиччу, але цікавитись - цікавляться...особливо у сутінках та вночі...бажано самому не ходити там, де живуть вони(як що знаєшь !) ну а у сезон міграцій (від осені до весни) тут сам Бог велів бути мудрим...все залежить від твоїх задумок, задач...)))...

СообщениеСр окт 26, 2016 08:51 

із моїх байок : якось ходив з Василем Гутиряком писали треки на карту "чивчини-гриняви", я йшов у р-ні пол.Гостів по дорозі, Василь писав у той самий час інший трек, жара, десь під 30-ку, йду, волочу ноги, а тут попри дорогу маленьки лісочки з полянками - ГРИБИ!!! зайшов в один, а там у купі сміття що залишають місцеві чиясь жопа метр на метр , коричнева, це було пів секунди і вона щєзла за кущпми які на краю спуску в ліс с густими заростями: хруст, топот...я пробігаю 15 м до спуску щоб побачити хто від мене тікає, та де...на 50-70 м видно що вже нікого немає, втік...хто то був ? олень ? ведмедик ? по жопі не видно за пів секунди, та й я трошки в той самий момент "псіханув" - присів від несподіванки(15 м, пом*ятаєте ?)...

Посты: 48

СообщениеПт ноя 03, 2017 18:43 

Изображение

Інструкція)))

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.