Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1 ... 8, 9, 10, 11, 12, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1443

СообщениеСб дек 12, 2015 16:31 

В Украине 12-13 декабря на высокогорье Карпат ожидается умеренная лавинная опасность
https://www.gismeteo.ua/news/klimat/15645-na-vysokogore-karpat-obyavlena-ii-stepen-lavinoopasnosti/

Посты: 392

СообщениеЧт ноя 10, 2016 18:15 

Де зараз можна подивитись рівень лавинної небезпеки? Сайт МНС, здається, переробили.

Посты: 62

СообщениеВт дек 13, 2016 06:13 

descri писал(а):Де зараз можна подивитись рівень лавинної небезпеки? Сайт МНС, здається, переробили.

http://meteo.gov.ua/ua/33345/risk_of_avalanches/

Посты: 392

СообщениеВт дек 13, 2016 11:51 

Дякую!

Посты: 920

СообщениеЧт дек 15, 2016 03:27 

descri писал(а):Де зараз можна подивитись рівень лавинної небезпеки? Сайт МНС, здається, переробили.

Так хочеться зрозуміти вас, хлопці... Що ви маєте на увазі під "рівнем" лавинної небезпеки?

Лавинна небезпека - вона як вагітність - або є, або немає. Я так розумію, що самостійно ви не маєте досвіду оцінювати погоду за 3 дні, за тиждень (реальну погоду, а не з прогнозів!), самостійно ви не копаєте снігові шурфи і не класифікуєте шари снігу?

- Тоді для чого вам "рівень" лавинної небезпеки?
- Що ви будете робити, коли він "низький" або "середній"? - рішуче підете вгору?
- Куди? На яку саме гору?
- З південного чи північного схилу?
- Напрямок вітру впливатиме на ваше рішення?
- Скільки членів команди? Хто старший? Яку відповідальність фактичиний керівник готовий нести за загублені душі?
- Немає керівника? "Всі рівні"? (популярна останнім часом відповідь!)- тоді група не готова виходити на будь-який маршрут.

Ще раз: В горах не має практичного значення, який "рівень лавинної небезпеки" повідомили з екранів ТВ. Життя показує, що нічого спільного. Не те що ТВ, я на цьому форумі розповідав, як помилились хлопці з лавинної станції- це люди, які все життя вивчають сніг і лавини. А ви про "прогнози"...

Посты: 1342

СообщениеСб дек 17, 2016 00:30 

Вячеслав Немировский писал(а):....
Ще раз: В горах не має практичного значення, який "рівень лавинної небезпеки" повідомили з екранів ТВ. Життя показує, що нічого спільного. Не те що ТВ, я на цьому форумі розповідав, як помилились хлопці з лавинної станції- це люди, які все життя вивчають сніг і лавини. А ви про "прогнози"...

І який практичний висновок? Не ходити взимку взагалі?

Посты: 1004

СообщениеСб дек 17, 2016 10:42 

Л.С. писал(а):
Вячеслав Немировский писал(а):....

І який практичний висновок? Не ходити взимку взагалі?

Практичний висновок-не задавати дурних питань,вивчати теорію і досвід інших(того самого В.Немировського) і йти у гори в любу пору року,маючи розум у голові,що на плечах твоїх. |#smile805|

Посты: 3409

СообщениеПн дек 19, 2016 11:27 

блін, я не люблю цього Немировського, як особистість - не люблю и майже не поважаю, АЛЕ ! все, бувкально все що він написав вище - ВІРНО ! тому що ТВЕРЕЗО сказано, і ТВЕРЕЗО думано ПЕРЕД тим як СКАЗАНО, а більшість туристів спочатку діють, потім говорять як саме і що саме діють, а потім думають про це та й то не кожен, а так, один через десять...КОЖНЕ рішення, під час КОЖНОЇ дії повинно мати ПІДГРУНТЯ, яке у свою чергу повинно засновуватись на ДОСВІДІ та ТВЕРЕЗОСТІ РОЗУМУ...ось про це і пише Вячеслав, хоча я його не люблю...не люблю за те, що він ДРУГУ частину оповідання про себе та лавину - НЕ НАПИСАВ і НЕ ОПУБЛІКУВАВ, (або написав і - сховав), а у цій частині(це я по пам*яті пишу) мало бути описано його ПЕРЕЖИВАННЯ під час цієї події(від початку- "польот" і до кінця "ураприйшлирятівники!" : думки, ємоції, страхи, - все це Вячеслав ЗАХОВАВ від нас і подав себе ІНАКШИМ ніж він є...а я таких не люблю і не поважаю, але те що він говорить зараз - це мудро і чьотко, підтримую)...

СообщениеСб янв 07, 2017 12:13 

сашко писал(а):блін, я не люблю цього Немировського, як особистість - не люблю и майже не поважаю, АЛЕ !...

Чого ти до мене докопався :) - Сашко, я ж не потребую якоїсь особливої поваги :) - мені скоро 50 і я в горах з 1985 року. Пишу тільки те, що переживав сам і в чому безпосередньо приймав участь. Після свого випадку в лавині у 2008 я сам був змушений переоцінити свій досвід.

І питання більше не в тому, що мій досвід якийсь кривий, недостатній та таке інше, а в тому, що мій досвід раніше не попадав на ситуацію: "Як же ж так! Це ж північний схил! Тут ніколи не сходили лавини!".

А ще мій досвід раніше не попадав в ситуацію, коли професіонали лавинної справи дають гарантію, що сезон лавинонебезпеки закінчився, а ми наступного дня приходимо під урочище Несамовите, копаємо 100-метровий підйом, а там на 2.5 метри глибини є всі зразки прошарків снігу для ідеального сходження всього снігу на схилі і тримає його тільки 10-сантиметрова дошка.

Я пишу з постійним акцентом на конкретні речі:

1) якщо є схил і на ньому лежить сніг- рано чи пізно він зійде, і хто його "зловить"- це лотерея. Більшість новачків в горах думають, що лавини сходять з крутих схилів, і не підозрюють, що 25-35-градусний схил - це ідеально для лавини за статистикою.

2) абсолютна більшість туристів ніколи не пробували копати сніг в лавинному виносі- спробуйте!- і всі питання про біпери і щупери відпадуть самі собою. Будь-яка техніка в цих питаннях- теж лотерея.

3) більшість літніх маршрутів не придатні для зимового проходження, зимою можна пересуватись виключно водорозділами, але і ця умова не гарантує туристам повну безпеку.

І коли мені пишуть: "То що Ви мали на увазі?! То можна йти, чи не можна?! Ви практик, чи теоретик? Бо якщо практик- то чому не можете дати конкретну пораду?!"- то перше, що я пояснюю,- людина повинна мати свій власний досвід вивчення снігу, а не рискати по форумах. Друге- у туриста має вистачати досвіду в будь-якій точці маршруту прийняти рішення про припинення походу і повернення. Третє- зимові маршрути, які ви прокладаєте,- повинні мати достатню кількість аварійних виходів з маршруту- практично для кожної половини дня.

А тепер вгадайте- чи залишаються задоволеними ті, хто звертаються з такими питаннями?- звісно, що ні. Чому?- тому що вони не отримують готових рецептів, їм не вдається перекинути власну відповідальність за своє життя на іншу голову. Це і називається "перекладати клопоти із хворої голови на здорову".

Не вийде.

Я ходжу в гори, ходжу зимою, але багато чого змінилося.

Поважайте себе і своїх близьких- живіть довше!

ПС. я не бачив повідомлення від Сашка. Я зараз в Карпатах і мав за мету повідомити про реальний стан снігу в горах. Тому окремо пояснюю- я з'явився на цьому форумі тільки після свого випадку з лавиною-2008, і що таке "не поважаю Немирівського"- я не знаю :) - для цього люди мають бути достатньо близькі. Наприклад, з Ріску мене забанили саме за те, що я критикував дуже авторитетних там персон, критикував бо вони постійно підштовхують молодняк на "подвиги". І досвідчена аудиторія мене підтримувала, поки під мою критику не попав особисто один з Модераторів (дуже поважна цаца на форумі, але все ж теоретик!), і один з так званих "викладачів курсів з лавинної безпеки", який писав повну єресь в стилі "плюнути під снігом, подивитись, куди полетіло і т.д..."- чувак дуже поважний екстремал і викладач в РФ, а гадки не має, що під снігом повна темрява.

А мені байдуже, які в тебе звання і медальки. Хочеш ризикнути?- вперед!

А підстрікати на реальний ризик інших- НЕ СМІЙ.
Последний раз редактировалось Вячеслав Немировский Сб янв 07, 2017 12:35, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСб янв 07, 2017 12:27 

А тепер по темі.

УВАГА, в Карпатах висока лавинна небезпека. Лавини сходять постійно вже другу добу і сніг йде майже без зупинки.

Я зараз тут і дружина прочитала в інеті, що "існує лавинна небезпека 3-го ступеню, так званий помаранчевий рівень", лавини не просто сходять, а вилітають через дороги, блокуючи автомобілі.

І знайомі вже дзвонили і писали, що робити, йти чи не йти, їхати на "пухляки" чи ні.

Шановні, лавинна небезпека є і продовжує зростати! Не шукайте тих, хто прийматиме за вас рішення!
Последний раз редактировалось Вячеслав Немировский Сб янв 07, 2017 20:18, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСб янв 07, 2017 13:43 

"...хоча я його не люблю...не люблю за те, що він ДРУГУ частину оповідання про себе та лавину - НЕ НАПИСАВ і НЕ ОПУБЛІКУВАВ, (або написав і - сховав), а у цій частині(це я по пам*яті пишу) мало бути описано його ПЕРЕЖИВАННЯ під час цієї події(від початку- "польот" і до кінця "ураприйшлирятівники!" : думки, ємоції, страхи, - все це Вячеслав ЗАХОВАВ від нас і подав себе ІНАКШИМ ніж він є..."

ось про що мій "наїзд"...(((я і сам можу промовчати і не розповідати як я в сльозах і соплях борсаюсь у снігу без шансів на те, шоб дійти до необхідної точки де би міг заночувати - такє бувало не раз, але я замовчую а ніхто і не очікує на мої розповіді про переживання та емоції...але Вячеслав ЗАЯВИВ що НАДРУКУЄ другу частину, і анонсував що у ній буде саме описані його роздуми, відчуття, страхи які він натерпівся за ніч після того як відкопався з лавини...багато хто чекав на цю другу частину...от і я чекав, не те щоб це було критично важливо для мене - я маю свій такий самий досвід відчаю, страху, емоцій...просто вийшов на сцену - грай, або не виходь...)))...

Посты: 4134

СообщениеСб янв 07, 2017 14:19 

На северах (надуло больше снега) снег начала декабря консистенции песка.
Сверху 30 см предновогоднего сухого.
Свежего 4-5 декабря до метра мелкого и сухого.
При передвижении в снегоступах периодически слышно:"Ггррух" - это пошла трещиами снежная плита в глубине пласта.
Снег не трамбуется. На подъеме гребете на месте

СообщениеСб янв 07, 2017 20:35 

Щойно повернувся з Квасів до Татарова. На дорогах ожеледиця, постійно 2 передача, третю практично немає де увімкнути. Автівки розходяться так, що доводиться лізти по бамбер в сніг на узбіччі.

Температура близько -20С (наверху до -29С), сніг лягає морозним пухляком, навантажує внутрішню дошку, яка теж лежить поверх кількох шарів з пухляка та гранульованого снігу- ідеальні умови для лавиноутворення.

Постійно тримаю контакт з МЧС-никами - завтра їду з Татарова верховинською дорогою. Дивлюся прогнози по температурі і опадам- найближчі дні немає чого ловити.

Краще покатайтесь в Буковелі чи на Драгобраті :)

Сашко, я все розумію, тому і смайли там поставив.

СообщениеВс янв 08, 2017 21:44 

Вячеслав, тоді - мої вітання з НР та вибачення і дякую за розуміння...((кожен з нас, з тих хто ходитьу горби, прожив і соплі і страхи...інакше і бути не може...))...

Посты: 232

СообщениеВс фев 05, 2017 00:53 

А є у когось "інформація з полів" гір як останні дощі з потеплінням вплинули на сніговий покрив і його стійкість і прохідність? Чого чекати?
В селах на веб-камерах видно залисини, де сніг розтанув, а як на верхах?

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.