Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1, 2, 3, 4, 5, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3485

СообщениеЧт авг 03, 2017 15:58 

http://gk-press.if.ua/reforma-znyshhuye-nas-i-stavyt-pid-zagrozu-zhyttya-lyudej-girski-ryatuvalnyky-prykarpattya/

Посты: 235

СообщениеЧт авг 03, 2017 18:49 

Скільки туристів ходить кожен рік у гори, скільки народу вічно на тій самій Говерлі...Невже від нас усіх абсолютно нічого не залежить?

Посты: 399

СообщениеЧт авг 03, 2017 19:04 

Віра писал(а):Скільки туристів ходить кожен рік у гори, скільки народу вічно на тій самій Говерлі...Невже від нас усіх абсолютно нічого не залежить?

Народ на Говерлі причисляти в основный своїй массі до туристів важко, бо то одноразові екскурсанти, що мають на меті бодай раз в житті відвідати найвищу точку України і цим поставити своєрідну галочку - "Я теж там був". Люди, котрі не стикались з гірськими рятувальниками, здебільшого не розуміють іх цінності, і для них дана ситуація занадто складна в розумінні - ну подумаєш, міняють одних на інших. Різниці між вояками-пожежниками та гірськими-рятувальниками пересічний екскурсант-турист-одноденка не вловить, а відповідно й перейматись не буде, тож як не прикро це визнавати але "нас усіх" не існує. Є маленька когорта розуміючих, в чому справа і є всі інші, для яких це не більше ніж якась "розборка МНСовців"((((

СообщениеЧт авг 03, 2017 19:13 

Але я вірю в те, що цій маленькій когорті розуміючих під силу хоча б зібрати підписи під петицією. Тоді це вже буде знак, що проблема актуальна і комусь потрібна. Хоча б такі дії краще, ніж ніяких...Принаймні я зроблю те, що в моїх силах, залучу знайомих, скільки зможу...

СообщениеЧт авг 03, 2017 22:37 

Новини по темі:
http://kurs.if.ua/news/psevdoreforma_girski_ryatuvalnyky_mayut_namir_sudytysya_z_nachalstvom_dsns_56426.html
https://www.facebook.com/mountain.resque/videos/1333665866731176/?hc_ref=ARQSaa71Cys6zbOgQAoGx6rzEfONKY_PxDW1EUm4Z1S3YNtrPfii46XMBDTrjhfNGjM&pnref=story

СообщениеСб авг 05, 2017 11:29 

Не все так просто як тут описують. Тому змушений буду написати багато букв.
Питанням реформування гірської рятувальної служби (ГРС) я цікавився паралельно із створенням маршрутів та виданням карт - всі ці процеси пов'язані. До цього мене час від часу підштовхував мій хороший товариш з Чехії Алеш Кучера, який дуже багато допоміг закарпатським рятувальникам і недавно почав допомагати і прикарпатським. Він просив мене перекладати деякі матеріали для них і в процесі ми також обмінювались думками щодо реформи служби та забезпечення її спорядженням, яке вже було не потрібним гірським рятувальникам Чехії.
Після підпорядкування ГРС новоствореному ДСНС і створення АРЗ СП я написав на одному з форумів, що незабаром пожежники почнуть знімати постраждалих в горах висувними телескопічними драбинами, тому що здогадувався що до цього конфлікту таки дійде.
Я знав ситуацію зсередини вже давно, тому що знаю майже всіх керівників рятувальних підрозділів карпатського регіону України і спілкувався час від часу з ними на цю тему. І про неї я можу написати дуже багато, але віддаю перевагу створювати готовий результат, а не описувати процес його створення. Тому опишу тільки те, чому це не вдалось зробити в наших реаліях. І так розумію, що тепер потрібно буде почекати поки не почнуться проблеми з туристами у пожежників - а до цього дійде, тому що до масового туризму в нас ніколи не були готовими жодні служби - тому що його в нас ще не було насправді!
Так от, минулої весни я впритул займався цим питанням і власним коштом здійснив поїздку в Польшу-Чехію де зустрічався з професійними рятувальниками і вивчав їх досвід роботи. Мені надали вичерпну інформацію щодо роботи гірських рятувальних служб Польщі, Чехії та Словаччини і після цього я зустрівся з начальством гірських прикарпатських рятувальників і обговорював можливу структуру їх роботи за прикладом гірських рятувальних служб сусідніх країн.
Але якось так виходило що наші гірські рятувальники на словах нібито за зміни, але якось ці змініи не зовсім відповідали тому, як працюють гірські рятувальники сусідніх держав. Тобто на словах все ОК, але ми хочемо так як ми хочемо |#smile805|
Після цього я поїхав в Киів і мав там зустріч з теперішньою молодою заступницею міністра МВС, де ми обговорювали можливості проведення реформи гірської рятувальної служби. Тоді вона всі мої їдеї підтримала і я знав як це потрібно робити і сказав про це нашим гірським рятувальникам. Дехто з начальства почав шукати моєї вигоди в цьому, але такі як Ростик та Василь Кобилюк були не проти і з Ростиславом ми ще раз це обговорювали взимку цього року, коли приїхав Алеш з Кароліною (доброволець GOPR Польші) для проведення семінару на Драгобраті. Там проводили навчання для гірських рятувальників зі всіх областей, але ДСНС Прикарпаття не підтримував цю ініціативу і рятувальники могли туди поїхати тільки власним коштом та без оплати робочого дня!
ДСНС Прикарпаття веде свою окрему гру, опираючись на проект відновлення обсерваторії на Чорній Горі (Піп Іван) і тому він і веде себе так нагло. Все як на цьому форумі - хто більше себе рекламує, той і впереді всіх |#smile805|
Торік гірські рятувальники думали що самі проштовхнуть свої ідеї реформи, з якою я частково не погоджувався - тому що це була реформа під себе а не під гірського туриста!!! Я їм сказав що реформою для рятувальників я займатись не буду і перестав цим цікавитись. Рятувальники для туристів, а не рятувальники заради своїх потреб! Можливо саме тому ніхто з цих людей не дав мені знати що відбуваються такі події (я з 26 липня дотепер був постійно в горах). Тому що реформуватись потрібно було якнайбільше їм самим і багато в чому переступити через свої бажання!
Гірські служби сусідніх країн працюють під туриста і влада в цьому переконалась і дає під це гроші, і, крім цього, ці ж гроші вони шукають в спонсорів (бізнесу). Цю систему потрібно створювати, а наші рятувальники (як і більшість українців) хочуть щоб за них прийшли і все зробили, але так як вони хочуть |#smile805|.
Зрештою це не є новиною для дописувачів форуму, тому що туристична спільнота нічим не відрізняється також - хтось має чистити стежки, маркувати маршрути, відновлювати притулки а ми будемо писати що треба в цьому процесі поміняти і обхаяти тих, хто щось робить чи робив в цьому напрямку. В цьому процесі не бракує новоспечених начальників, але не вистачає простих трудяг.
Щодо України, то її повинні створювати громадяни і громади, але поки що більшість тут становлять мешканці - і тому маємо те що маємо......на жаль.

СообщениеСб авг 05, 2017 12:44 

які висновки виникли в мене після того як прочитав "многабукаф" від Василя Гутиряка ? обстрагуюсь до нейтральності і -
- треба міняти систему роботи служби гірських рятівників;
- ніхто її міняти не збирається;
- чому треба міняти ? - знає Василь, ми, простолюдини - не знаємо бо треба занурюватись глибше а ніхто і не пробував;
- пожежники так чи інакше БУДУТЬ керувати службою;
- (чомусь ?) "В цьому процесі не бракує новоспечених начальників, але не вистачає простих трудяг." ((( я не зрозумів чому НЕ ВИСТАЧАЄ, як що вони є, і сам Василь про двох з них написав вище а два + наприклад третій(сам Василь) це вже рушійна СИЛА !, отже мені не ясно ЧОМУ ніц не почали змінювати систему САМОСТІЙНО, з опорою на держ структури але то байка, то я риторично сказав "не ясно"...)))...
ну і моє чисто людське : керівникам практично всіх тур-сільнот (Василя я не вкладаю у цей список!) до дупи що та як відбудеться у структурі гірсько-пошукової служби рятувальників, інакше вони б діяли ну хоча б ЗАРАЗ - більш активно...кому цікаво я маю відео всіх майже виступів на цій конференції...

СообщениеСб авг 05, 2017 13:49 

Напишу для тебе Сашко, бо ти впрягся в мою шкуру зразка від 2001 року. Але я все це вже пережив декілька разів і тому інколи навіть жорстко зупиняю тебе від повторення моїх помилок (особливо якщо це стосується здоров'я).
Умовно кажучи, всіх треба "діставати" щоб люди почали хоч щось робити без грошей. Хоча і з грошима чомусь краще виходить тільки за кордоном або по закордонних тарифах |#smile805|
Але коли ти робиш цей процес, вони задаються питанням, а навіщо тобі це все потрібно?! |#smile805| В Карпатських стежках звинувачували що всі працюють на мене - я залишив їх у вільному плаванні щоб побачити результат, який вони дадуть. Почав займатись реформою ГРС то вже почали казати про те, що я претендую на посаду в новій службі і роблю це під себе. Ще може підійти черга до карт, але здається ми все вирішили дипломатично |#smile805|
Я пропоную проекти і реалізовую те, що сам можу, але "діставати" інших вже не буду. І замість них також цього не робитиму - маю гіркий досвід, коли досягнення забирають люди, які прийшли на фінальних стадіях розвитку. Зате вони вміють гарно це подати! |#smile805|

СообщениеСб авг 05, 2017 21:15 

Сашко: а два + наприклад третій (сам Василь) це вже рушійна СИЛА !, отже мені не ясно ЧОМУ ніц не почали змінювати систему САМОСТІЙНО, з опорою на держ структури

Рушійна сила - це здоров'я та робоча бензопила (Василь Гутиряк, мемуари, 2002 рік; Сашко, 2017 рік, поки що наживо |#smile603|)

Ростик та Василь Кобилюк насправді найбільше переживають за це, але реформувати службу вони не будуть - на мою думку вони не готові цим займатись роками, а менше і не вийде!!!
Для себе просто пошукайте відповіді на запитання - чому реформа поліції триває 2 роки, а про реформу ДСНС вже говорять ті ж 2 роки?! І ніхто просто так не віддасть ГРС з обіймів ДСНС - її просто нікуди прилаштувати!!!
Щоб робити реформу треба мати команду однодумців-діячів, а не співчуваючих на форумах. В Києві мені пропонували увійти в їх команду реформаторів і зробити перші кроки задля цього, але після перемовин з рятувальниками, як нашими, так і сусідніх країн, таке бажання відпало зовсім. Більше користі я принесу коли займатимусь виданням карт |#smile737|
Щоб мати ГРС європейського зразка і рятувати масового туриста, насправді простіше набрати та підготувати повністю нових гірських рятувальників (за прикладом патрульної поліції) і з великим допуском на приплив випадкових людей. Але на це потрібні окремі великі суми грошей, які теперішня влада не готова виділяти, а іноземці не бачать потреби - буде проблема тоді і будуть вирішувати |#smile784|
ДСНС ПРикарпаття декларував створення такої нової служби на основі рятувального поста на Чорногорі і набрали вони туди нових вільнонайманих працівників а не служивих...але декларації здається залишаться деклараціями, тому що особисті інтереси окремих людей завжди виходять в нас на перший план.
П.С. Вибачте що не дав вам просто так поговорити і "порішати" рятувальні проблеми |#smile805| Хоча маєте шанс довести зворотнє і я буду радий насправді, якщо у вас все вийде!

СообщениеВс авг 06, 2017 10:21 

та нє...не вибачайся, ти ВСЕ ЧІТКО розписав і проЯснив, як на мене...((( зрозуміло що тепер ми всі змушені дочекатись :
- звільнення посадовців ГРС і розформування самої служби під тіпа нову з призначенням ССССУПЕР-спеціалістів від пожежного шлангу і драбини;
- першої ліпшої халепи/прокола, можливо з втратою людей(загибеллю) під час керування цими ССССУПЕР-спеціалістами у погонах;
- резонансу у ЗМІ та спільнотах у зв*язку з цими подіями;
- "нєізвєстность" тому що ВАсиль ПОЯСНИВ : немає активістів у цьому напрямку - раз і немає БАЖАНН НІ В КОГО реформувати РЕАЛЬНО службу ГР бо най сі буде як є...
від мене особисте : це дуже добре що ці події зчинили галас і мають деякий резонанс, бо МОНІТОРІНГ - це сильний важіль у процессі реформацій, отже залишається моніторити і чекати, а петиції - це забавки для дітей діт садок середня група...бо знов таки вірно каже Гутиряк : справа рушить та починає реалізовуватись тоді і тільки тоді коли ХТОСЬ ПОЧИНАЄ І ПРОДОВЖУЄ АКТИВНО ДІЯТИ І ВКЛАДАТИ СВОЇ ЗУСИЛЛЯ ТА КОШТИ; )))...

Посты: 1792

СообщениеПн авг 07, 2017 09:31 

....
.Щоб робити реформу треба мати команду однодумців-діячів, а не співчуваючих на форумах

петиції - це забавки для дітей діт садок середня група..

Форуми і петиції і є одна із форм знайти однодумців-діячів, з яких і утвориться команда, і співчуваючі - теж підтримка реформаторів. Без них, співчуваючих, здійснити справжні реформи просто неможливо.
Що до петиції.... Чиновник, на закид про бездіяльність, просто відповість:.... бо не звертались.
Не треба зневажати підтримку спільноти в будь якій формі. Якщо спільнота не підтримує - значить та реформа нікому не потрібна..., а це провал у найблагороднійшій справі.
Створюючи цю тему, сподівався, що туристи більш згуртовані, що серед них більше молодих дієвих особистостей. За шість днів 250 підписів під петицією..... не сколихнуло, чи всі на моря повиїзджали, та по лісах від спеки поховались? Скорше принцип "моя хата з краю..."
Последний раз редактировалось Azimut.tr Пн авг 07, 2017 12:55, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн авг 07, 2017 10:38 

Дивні претензії до мого коментаря, коли відповідь Ви самі ж написали наприкінці.
Справжні реформи роблять не більше 5 %, ще 5 % помірно активних людей в кожній із країн, де вони проводились! Інші сприймають або противляться і пишуть протилежні петиції (де це дозволено) |#smile805|

СообщениеПн авг 07, 2017 10:44 

"....Створюючи цю тему, сподівався, що туристи більш згуртовані, що серед них більше молодих дієвих особистостей..."
Олеже...а ДЕ ТИ БУВ коли була РЕАЛЬНА можливість ДІЯТИ ? я маю на увазі твою особисту присутність і виступ на пресс-конференції яку як раз і скликали керівники ГРС ??? це не докір, Олеже, це ПО ФАКТУ : там було тільки ДВА представники від туризму : один - тур агент яка організовує групові виходи у гори, другий - сашко, а от супротивників як раз було ! як мінімум четверо що волали про те що треба давно розігнати цю ГРС і створити ТАКУ САМУ але з воїнів АТО та військових...цим виродкам оппонував тільки я та самі організатори, а могло бути так : сто(200,500) туристів мали захлинути, залити цю конференцію таким чином, щоб навіть медійники перебзділи, але так НЕ БУЛО, а було ДВІ людини які тіпа "від всіх" захищали гірських рятівників, а це "нєвпєчтляєт", НЕ ВРАЖАЄ телевізійників і газетярів тощо...((( так, звичайно, об*яву я тут повісив пізно, бо сам був з походу і невчасно засік ситуацію щоб сповістити громади, мені - мінус за гави які я ловив пару годин поспіль поки вклав об*яву, але людоньки добрі, ви ж були ВДОМА, ви моглди це промоніторити але ж НІ ! отже реально всім до дупи, ги...сміюся бо сам то я вратую себе, бо вже звик, а от чи врятуєте себе самі ВИ ??? ой не знаю...)))...
пи си : Олеже, я не хочу на тебе катком закатитись, все це ПО ФАКТУ і не тре сподіватись, треба ДІЯТИ РЕАЛЬНО : перед своїм походом-акцією я сходив у редакцію ГК, там мав інтерв*ю, потім сходив і виступив на конференції, потім ще дав інтрв*ю купоньці медійників і все це знімала 3 студія, тобто МОЖНА БУЛО ЩОСЬ РОБИТИ РЕАЛЬНО, хто дійсно хотів розрулити цю проблему - діяв, а хто сподівався і чекав - все це марно, як марно і чекати зараз, ПІСЛЯ всіх цих подій хоча, я так гадаю, завтра-післязавтра у декільках Прикарпатських газетах вийдуть статті на цю тему (не дурно ж вони там пахали та сіяли ?! конференція такой дость поштовх ! )...

СообщениеПн авг 07, 2017 12:36 

Ну вот... "Я не докоряю але.." "а ДЕ ТИ БУВ коли була РЕАЛЬНА можливість ДІЯТИЯ." - суперечливі вислови.
Сашко, тиж сам пишеш що
сам був з походу і невчасно засік ситуацію щоб сповістити громади, мені - мінус за гави які я ловив пару годин поспіль поки вклав об*яву, але людоньки добрі, ви ж були ВДОМА,
Те, що хтось, не тільки я, був вдома, не значить що він просто лежав на дивані догори пупцем..., і тому не підтримав, не прийшов на конференцію. Про конференцію я дізнався з твого допису. Ти ж прекрасно розумієш, що далеко не всі регулярно моніторять місцеві ЗМІ, і навіть, відносно вчасно, побачивши відповідну статтю, можуть бути там присутніми, або якось інакше на це відреагувати. І з рештою у Франеку є не тільки Сашко, , Василь, Роман, Олег....( не сприймайте моє ім"я в цьому переліку, як бажання "примазатись"), і ще декілька дописувачів з інших міст, які відписались в цій темі. це бачу по підписах під петицією, там немає відомих мені прізвищ. Звичайно я всіх по прізвищах не знаю, але..... хоч підпис поставити, то вже хоть щось. Так, багато хто не вірить у ті петиції. То думки як про вибори,: " за нас і так все вирішать."
Зрештою підтримувати, чи не підтримувати і в який формі це зробити, це справа кожного. І посуджувати за це будь кого я не буду.
Последний раз редактировалось Azimut.tr Пн авг 07, 2017 19:16, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн авг 07, 2017 13:45 

Василь Гутиряк писал(а):Дивні претензії до мого коментаря, коли відповідь Ви самі ж написали наприкінці.
|#smile805|

Василь! Ніяких притензій, просто моя думка відносно процитованого що до петицій.
В кожному соціумі мають бути і є люди творчі, реформатори, яки виношують ідеї, є хороші виконавці , які знають і вміють як їх реалізовувати, є опозиція, і є споглядачі, яким все по барабану. Вибачайте, то вже повторююсь, і Ви про те теж писали.
Вот тут і питання збільшення "помірно активних" за рахунок споглядачів. Петиції, форуми, ЗМІ, особисті контакти є і будуть тим інструментом для цього.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.