Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

1, 2, 3, 4, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3287

СообщениеСр июн 07, 2017 19:04 

це вже цікаво, є на об що впертися...((( яку снарягу брати, яку їжу, скільки вага того-сього, це все деталі, але є те, що ці деталі ОБ*ЄДНУЄ : стратегія і тактика соло походів у міжсезоння, та у літній-зимовий сезони...стратегія у кожному з них - відрізняється, іноді до помножити на мінус один, тактика - практично малозмінна(Туранчокс описав частково тактичні прийоми та сбої у системі, коли їх, тактичні прийоми ігноруєш)...
зараз вже пройшло міжсезоння і наступив літній сезон, він характерний такими важливостями :
- ВОДА(снігу ВЖЕ НЕМАЄ, натопити немає з чого), проектування кожного сольника вимагає у першу чергу спроектувати навіть не стоянку, тут Гутиряк правий кажучі що там де рівна площадка під намет - там і стоянка, отже не важливо ДЕ ти будешь ночувати, важливо ЧИ БУДЕШЬ ТИ МАТИ ВОДУ щоб відновитись та дійти на сл.день до найближчього джерела води...літом це можливо спроектувати наперед або НЕСТИ ВОДУ з собою, за правилом на ночівлю+на ранок і доход до ближньої води стає від 1,5 л(мінімум) до 2,5 (максимум), я ношу 2 літри, це не дає розкошувати але й не виникне дифіциту;
- ЗАХИСТ ВІД КОМАШНІ : на вечір має бути довга штанька, довгий рукав , платок або баф, репілєнти як мінімум один+для тих хто алергентик - ЦЕТРІН або на ваш "смак" який сь лік;
- ВІТЕР (ця актуалочка і у любий сезон але): проектую переходи з урахуванням штормового вітру який не перевищує 8-12 м/с на відкритих участках ЗА ПРОГНОЗОМ (rp5, інші метео служби)( всі дані які є за прогнозом я множу літом на 2, взимку на 3 , ці "коефіциєнти" дозволяють визначити яким буде РЕАЛЬНО ВІТЕР на верхах, так само прогнозую ПОСТАНОВКУ НАМЕТУ НА НІЧ, за цими ж коефіциєнтами але допускаю вітер на верхах(при ночівлі) не вищим за прогнозом 6-8 м/с та й то - рідко, завше 4-6 м/с, це макс...
- ІЖА (така сама актуалочка) : вважаю що комфорт у кількості їжі - НЕ ОБОВ*ЯЗКОВИЙ, достатньо мінімума, і він має визначатись за критеріями ОСОБИСТОГО ДОСВІДУ, я вже писав про се, але у літній сезон з іжею простіше : її є на хатах, її можна "стрільнути" у зустрічних туристів, її можна зібрати(гриби, ягоди), але шмат ковбаси/сала та цибуля мають право бути у вас...мівіну ніхто не відміняв+цукор-чай-кава-капучіно-отрута-від-щюрів-бліх і тараканів(жартую);
- ЕКІП у першу чергу ВАРІАНТИ ЗАХИСТУ ВІД ДОЩІВ : цел.плащ(це мене Гутиряк навчив і життя)або пончо як у Дімона Уманця, рейн-кавер на рюкзаку має бути потужним(десь там на Феєріях я викладав викройки як зробити самому), намет повинен тримати зливу без всєкого менінгіту, я ще беру шмат целофану 2/2 м аби пересиджувати грозу у дорозі;
- ЕКІП(продовження) : тут ВАШ ВИБІР, але одягу має бути МІНІМУМ, так, щоб ввечері ви вільно могли трохи підмерзаючи бути біля намету, як що є можливість і бажання - вогнище вам у допомогу; мешти - в залежності від перебаченої якості маршруту, як що збираєтесь тіпа сашко шастати старими райтштоками або взагалі "чорними" стежками - мають бути ботінки, як шо йдете на Чорногору/Свідовець/нагавєрлу - любі більш менш прочні кроссівки, на підборах - не варто йти(до дівчат)...
- не виснажуйтесь більше ніж на 80-90%, відновитись після такого виснаження (більше ніж 80%) практично за ніч НЕМОЖЛИВО, тому тримайтесь у зоні "зелена-помаранчова" (( зони : зелена - комфорт, помаранчова - напряг, червона - виснаження));
- згідно з попереднім пунктом, проектуйте переходи не більше ніж 15-20 км у день, це дозволяє відновлюватись за ніч;
- враховуйте сезони : гон у оленів, збори у зграї у вовків, - це важливо, щоб потім не бігати як дурники "убєгалі от мєдвєдєй а оні нас доганялі..."
-враховуйте наявність присутності Вуйків та вовків, ведіть себе гучно як що йдете такими місцинами( зброя вам не потрібна...це міф про те, що зброя спасає...);
- як що ви соліст, ВЧІТЬСЯ ЧИТАТИ СЛІДИ, ТРЕНУЙТЕ НЮХ ТА СЛУХ, зір - не важливий...досвід показує що після 150-200 сольних походів ви на сухій листві запросто будете читати ЛЮБИЙ СЛІД...це важливо...
ну для затравки і почонтку - є...

Посты: 2894

СообщениеСр июн 07, 2017 19:07 

По поводу снегоступов вместо лопаты. На фото самодельная лопата, закрепляемая на ледоруб. Материал дюраль 2 мм. Делась под Кавказ для экономии места и веса. Взял ее как то зимой в Карпаты по плотному снегу.

На вторую ночевку в точке крепления обснегоступоввмятина. Как бы и не удивительно учитывая плотность спрессованного снега.

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось Туранчокс Ср июн 07, 2017 21:11, всего редактировалось 2 раз(а).

Посты: 37

СообщениеСр июн 07, 2017 19:37 

Тоже собираюсь в конце июня соло Квасы - ПИЧ , рюк 90л, по весу 20кг скорее всего будет с учетом наполненных бутылок. Палатка на 2их весь фарш 3.7кг, спальник 1.4кг, трек палки, легкий каримат, ветровка, флис, штаны простые камуфляжные, рубаха камуфляжка хбшная для продирания через жереп, термофутболка (хз или брать, может обойтись только парой хб?) 450гр газа, легкая горелка BRS3000, посуда 375гр, по жратве пока не знаю, повербанк, ну и куча всякой мелочевки типа туалетной бумага и т.д..
Самая боль конечно палатка и спальник - с этим ничего пока не поделать, но я не против прокачаться.

СообщениеСр июн 07, 2017 20:27 

Хлопок в дождь не очень. Сохнет долго и холодит. Если погода теплая, то не критично. А вот когда похолодало и ветер в нагрузку, то мокрый хлопок совсем плохо.

Посты: 167

СообщениеСр июн 07, 2017 20:27 

makaveliS писал(а):рубаха камуфляжка хбшная для продирания через жереп,

Я одна не знаю, де на маршруті з Квасів до ПІЧ є такий суровий жереп, щоб аж продиратись через нього треба було? Хібащо в котлах понизу лазити...

Посты: 977

СообщениеСр июн 07, 2017 20:41 

Нікои не заморочуюся- пакую все -одному носити - в Пінгвіна 100. І завжди місця трохи з запасом. Правда- коли балон газу вже в "прєдєлє", вкидую ще одного. Або - бенз. примуса Калємана з ґальошою. Вот вже запакувався на три дня. Жодних проблем, бо береш сам собі те, що хочеш мати ))))) |#smile714|

Посты: 37

СообщениеСр июн 07, 2017 20:47 

Віра ага писал(а):Я одна не знаю, де на маршруті з Квасів до ПІЧ є такий суровий жереп, щоб аж продиратись через нього треба було? Хібащо в котлах понизу лазити...

Ну это если вдруг нужно сбрасываться с хребта, уже дело было, весь в смоле был |#smile603|
Последний раз редактировалось makaveliS Ср июн 07, 2017 20:57, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСр июн 07, 2017 21:07 

Віра писал(а):
makaveliS писал(а):рубаха камуфляжка хбшная для продирания через жереп,

Я одна не знаю, де на маршруті з Квасів до ПІЧ є такий суровий жереп, щоб аж продиратись через нього треба було? Хібащо в котлах понизу лазити...

Если с маршрута сойдет, то жереп найдет.)
Я с Менчула хорошо по жерепу шагал пару раз. Да и со Смотрича довелось в жереп залезть.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.