Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1, 2, 3, 4, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3424

СообщениеВт июн 06, 2017 17:35 

Туранчокс писал(а):Сашко, я не писал зимой без палок. Я писал в теплое время года. Так берешь зимой лопату (или какую то пилу для снега..) или нет?

P.S. Я не за и не против соло походов. Каждый делает то, что считает нужным. Я сам хожу в соло. И причины практически те же, что у тебя. Момент в другом. Ты доказываешь, что снаряжение в соло легче, чем в схоженой двойке, а я доказываю обратное. Кроме меня (в этой теме) еще три человека придерживаются такой позиции.

що мені доказувати ? я виклав свої поняття соло, пояснив на живому (свйому звичайно, навіщо мені ЧУЖИЙ ?) досвіді про вагу наплічника у соло та у групах (реально смішно ! бо я, наприклад, придбав намет двійку за чумачечі гроші вагою 1,2 кг, "розрізав" його РІВНО навпіл(ну ржу !!! бля, реально ржу !!) по 0,6 кг на брата (уявляю як я з вагою у руках і дивлячись на напарника важу цих 0,6 приговорюючи що треба точно зважити, бо сашко контролює зараз ситуацію і буде гундіти як що помилимось), спальник - той самий що і у сашка, тобто НЕ ЛЕГШИЙ (ну хіба що завалити бабло за супер легкий пуховий, тоді він буде на 200-300 грам легший від сашкового(1,8кг, вже писав), посуд я ношу доречі, такий : літрова кружка вагою 0,15 кг , ложка, пластік-кружка(мала, пару грам)+миска тонкостінка так само 20 або 30 грам, отже той самий посуд буде і у двох напарників, тобто відмінність по вазі в мене і в двох закадичних туристів раптом у 300-500 гр, АЛЕ ! вони полюбасику візьмуть КОЖЕН З НИХ по 0,5 Продукта(бо хто ж не вип*є коли двоє закадичних йдуть у горби на 2-5 днів ?!!!! отже кожен з них урівнює вагову ситуацію соло і групи, але сашко також алкашує у горбах, бере 150 гр. дженджури, отже програю поки що 0,15 кг, ситуація накаляється !!! зараз буде гол ! але ні...група дає пас на випас і пропускає у свої ворота : сашко бере дуже, ну дуже мало їжі у походи : 100 гр. ковбаси/сутка(або сала), 200 гр хліба/сутка, 1 мівіна/сутка, 1 яблуко(традиція)/сутка, 20гр цукру/сутка, 2-3 печеньки/сутка, отже разом 0,5-0,6 кг/сутка, на стандарт-похід у три сутка(чотири дні) 1,8 кг макс, ну нехай 2 кг, а коли йде група, нехай двоє, то напишіть , тульки по правді, по реалу, скільки ви берете на брата хавчика особливо як що передбачається "поп*ятдесять"...гол - у ворота супротивника, матч ще продовжується але явно виграє сольник сашко, поки що перевага на його боці і НІ, ЛОПАТУ НЕ НОШУ (це ще один забитий з пінальті), для цього є снігоступи...
ВСЕ ЦЕ ЖАРТИ хоча у кожному жарті є дещо від реальності...

Посты: 1488

СообщениеВт июн 06, 2017 18:34 

один другого вважає аматором ...
в кожного своя мета походів , і відповідно підхід різний ...

СообщениеВт июн 06, 2017 18:47 

mikha1928 писал(а):один другого вважає аматором ...
в кожного своя мета походів , і відповідно підхід різний ...

це хибний висновок : я запропонував до розгляду мій особистий підхід до підготовки та здійсненню сольних походів, висловив свою думку(думки) з різних позицій по цих питаннях НАГОЛОШУЮЧИ що це адаптований ПЕРСОНАЛЬНО на мене спосіб (підходи), і АКЦЕНТУЮЧИ про те, що В КОЖНОГО ПОВИННИЙ БУТИ СВІЙ, особистий, напрацьований ДОСВІДОМ підхід, от і все...є в мене так би мовити вчитель по соло...він ходить(ходив раніше, зараз хворіє після горнячки) у Карпатах в гумаках, спить без карімата та намету, без спальника і взагалі без ніху, без нічого, ПІД КЛІЙОНКОЮ, клубочком...вага його наплічника ніколи не перебільшувала 4-5 кг...може хто його знає по Франіку - Міша "Боб", у колишньому - альпініст...в нього був свій підхід на свойому досвіді, ЦЕ НОРМАЛЬНО !, отже я не вважаю своїх співрозмовників делітантами або тупими, кожний своє бере і своє несе...
я от став частіше задумуватись на таку тему : брати і віддавати...раніше, ще років зо 4-5 тому, я тільки брав від життя, а тепер, останні роки усвідомив що це не є мудро...що треба віддавати, навколо, всім підряд, без особливого розбору і фільтрації, і сталося Чудо : я відчув СМАК ЖИТТЯ, СМАК у якому гроші, амбіції, влада та статки грають останні третьорядні ролі...ось так...ну...може я і помиляюсь, але відчуття ЖИВОСТІ настільки явне, що вважаю своє життя за принципом "брати" - мертвим...неіснуючим...

Посты: 1488

СообщениеВт июн 06, 2017 21:39 

тобто ти погоджуєшся зі мною ...
сашко писал(а): ... я запропонував до розгляду мій особистий підхід до підготовки та здійсненню сольних походів, висловив свою думку(думки) з різних позицій по цих питаннях НАГОЛОШУЮЧИ що це адаптований ПЕРСОНАЛЬНО на мене спосіб (підходи), і АКЦЕНТУЮЧИ про те, що В КОЖНОГО ПОВИННИЙ БУТИ СВІЙ, особистий, напрацьований ДОСВІДОМ підхід, от і все....

СообщениеСр июн 07, 2017 08:50 

mikha1928 писал(а):тобто ти погоджуєшся зі мною ...
сашко писал(а): ... я запропонував до розгляду мій особистий підхід до підготовки та здійсненню сольних походів, висловив свою думку(думки) з різних позицій по цих питаннях НАГОЛОШУЮЧИ що це адаптований ПЕРСОНАЛЬНО на мене спосіб (підходи), і АКЦЕНТУЮЧИ про те, що В КОЖНОГО ПОВИННИЙ БУТИ СВІЙ, особистий, напрацьований ДОСВІДОМ підхід, от і все....

щодо підходів - ТААААААААК, що до того що хтось когось чогось - НІІІІІІ, бо всі ми варті того, щоб ті хто дивиться на нас сбоку, покрутили пільчиком у вісочка і сказали : якісь дурні вони всі....отже ми ВСІ трішки або й більше - схибнуті, а це означає що ОДНАКОВІ по суті...

Посты: 2920

СообщениеСр июн 07, 2017 09:22 

сашко писал(а):бо я, наприклад, придбав намет двійку за чумачечі гроші вагою 1,2 кг, "розрізав" його РІВНО навпіл(ну ржу !!! бля, реально ржу !!) по 0,6 кг на брата (уявляю як я з вагою у руках і дивлячись на напарника важу цих 0,6 приговорюючи що треба точно зважити, бо сашко контролює зараз ситуацію і буде гундіти як що помилимось)

Все намного проще. Составляется список снаряжения общего пользования. Палатку резать не надо. Хотя бывают ситуацию, когда ее распределяют частями. В случае, если палатка на 3-4 человека.
Если вес палатки к примеру 1.2 кг, то несет ее один из двойки. Второй несет другое общаковое снаряжение с учетом этого (600 грамм) веса. Лопату, горелку, кастрюли и тд.

сашко писал(а): АЛЕ ! вони полюбасику візьмуть КОЖЕН З НИХ по 0,5 Продукта(бо хто ж не вип*є коли двоє закадичних йдуть у горби на 2-5 днів ?!!!! отже кожен з них урівнює вагову ситуацію соло і групи, але сашко також алкашує у горбах, бере 150 гр. дженджури, отже програю поки що 0,15 кг, ситуація накаляється !!!

Они могут оказаться вообще не пьющими или мало пьющими и взять 0.5 на двоих. Так что не все так просто. )

сашко писал(а): зараз буде гол ! але ні...група дає пас на випас і пропускає у свої ворота : сашко бере дуже, ну дуже мало їжі у походи : 100 гр. ковбаси/сутка(або сала), 200 гр хліба/сутка, 1 мівіна/сутка, 1 яблуко(традиція)/сутка, 20гр цукру/сутка, 2-3 печеньки/сутка, отже разом 0,5-0,6 кг/сутка, на стандарт-похід у три сутка(чотири дні) 1,8 кг макс, ну нехай 2 кг, а коли йде група, нехай двоє, то напишіть , тульки по правді, по реалу, скільки ви берете на брата хавчика особливо як що передбачається "поп*ятдесять"...гол - у ворота супротивника,

Нормальная раскладка 500 грамм на человека. Притом этой раскладки хватает в категорийных походах. В Карпатах, на пару дней вполне. Но тут ты прав и не все задроты. Не все так скрупулезно ходят на сушке, пеммикане. Я к примеру запросто могу взять консерву в Карпаты. Но все равно раскладка выходит в пределах 500-550 грамм.

сашко писал(а): і НІ, ЛОПАТУ НЕ НОШУ (це ще один забитий з пінальті), для цього є снігоступи...

А вот это уже момент. Снегоступами можно только площадку утрамбовать под палатку. Стенку нормально защитную не сделать. А значит использовать только естественный рельеф. А это может быть попандос даже для опытного солиста. Но можно надеяться, что погода смилостивится и палатку не сдует или не порвет. А ветры в Карпатах бываю ого го... от китайского 15D одни ошметки могут остаться даже со стеночкой. А это значит в какой то степени авантюра. Это...
сашко писал(а):...доречі, ночував і ставив свій сраний китайський намет у горловині котла між Мунчелом та Бребенескулом, прямо на останньому мисочку, самому продувному місці котла, у шикарний вітер з поривами до 20 м/с (валило з ніг), намет витримав хоч і з поганими результатами бо натяжка під час ночівлі була пошкоджена і намет тріпотів як листочок на гулці, це погано, але ВІН ВИСТОЯВ ! не порвався і дав можливість взимку пережити ніч у найгіршому місці у цей час(варіантів відходу практично не було: дуже важко мені дався штурм-виход на цей мис, та й дуже багато залежало від того, що я на ньому заночую)...

Опытный солист как ты может и выкрутиться, а начинающий попасть может, особенно если в погодных моментах не силен. Вроде поставил палаточку под вечер, когда не дуло, а ночью ветерок и понеслась...

А я вот стеночкой не гнушаюсь, особенно если погода способствует. К кустам не так привязан... Но надо брать лопату...

Колышки для снега небось тоже не носишь? На ветки нарезанные пилой ставишь?

СообщениеСр июн 07, 2017 10:15 

на любий скепсис маю одну відповідь : всі несуть відповідальність саме по своїм вчинкам, діянням, і це не я вигадав - Христос так сказав : "за діями їх судити будемо...", отже за ДІЯМИ, і у нашому випадку, у туристичному, є відповідні дії за якими ми, ТУРИСТИ, можемо оцінити(хвалити, розглядати, засуджувати) інших ТУРИСТІВ...і тут я абсолютно за себе спокійний, бо і стіни ріжу снігоступами зі снігу(кострубаті, коряві до нємогу але - стіни), і на хребтах/вершинах ночую у зимовий період (про літній мовчу), і наплічник мене не обтяжує щоб раз на тиждень у горби сходити (це як що не хворію, бо тоді ходити не дуже виходить), і сольно ходжу явно частіше а ніж у компаніях (а це показник ! він вказує на те, що почуваю себе на самоті абсолютно вільно, не нудьгую, не бздю, не потребую сублімативної заміни спілкування), це з одного боку, а з іншого, більшість походів літнього сезону присвячую загально-туристичній справі, різним акціям звичайно що спланованим мною (( гадаю що це не є гріхом коли ОСОБИСТО планую ДЛЯ СЕБЕ акції ? чи це погано ?...)), отже, любий скепсис з боку інших мені тільки на втіху, бо він, цей скепсис, означає тільки одне : я йду вірним шляхом...))...( і - так, у зимовий період колишки це не просто смішно, але ще й жахливо, бо у снігу розтяжку тримає гарно виключно ПАТИК, зрізаний/зламаний мною завбачливо за пару хвилин до постановки на ночівлю)...( і знов таки : НЕ БАЧУ ЩОБ ХТО НЕБУДЬ З КРИТИКАНІВ взяв, не полінувався та ВИКЛАВ СВОЄ БАЧЕННЯ на підготовку та здійснення СОЛО ПОХОДІВ, а це також показник ! він вказує з одного боку на ЛІНИВІСТЬ, з друго на можливу ВІДСУТНІСТЬ напрацьовок по підготовці та ходьби соло, з іншого боку він вскриває вашу сутність, ваше відношення до інших туристів як знайомих так і ні...)

СообщениеСр июн 07, 2017 14:04 

Цитата от сашко: "не для образи ! : ((((((( всякий раз коли йду з якоюсь групою, навіть удвох, вага мого наплічника ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ у геометрічній прогрессії, тобто коли вдвох - на 2-3 кг, коли втрьох - на 3-5, коли вів групи, то бувало що і на 10-12 кг, ЖАХ...тільки соло дозволяє "гратися" вагою наплічника, дозволяє зменшувати кількість і їжі, і снаряги, і одягу тому що ніц жодноїх відповідальності, бо САМ, а сам себе в писок бити не будешь...)))))))...(( хто ходить у сольники ЧАСТІШЕ ніж у групах, той не дасть мені збрехати...))..."

Раз уж упомянули мнение третих лиц, то позволю себе устоять в спор.
Спор возник от недопонимания.
Обычно, руководитель групы несет вес на ровне с другими. Не редко руководитель несет меньший вес, чтобы меньше физически уставать и соотвецтвено иметь более ясное мышление и быть более подвижным.
Как видно из цитаты сашка, идя в группе, для повишения безопасности, он берет больше снаряжения. В место того, чтобы распределить это снаряжение по рюкзакам других членов групы он все или во многом, берет себе.
С таким подходом у сашка, конечно, чем больше будет членов групы тем больше вес будет у него.
Как видно, спор угол в сторону от реальной причины его возникновения.
Вывод. Увеличение веса рюкзака сашка -это следстие его стилья руководства.

Посты: 4134

СообщениеСр июн 07, 2017 14:34 

У меня при массовых походах так же вес увеличивается.

Сам я беру 0,9 л котелок и минигорелку. Мало еды и тент вместо палатки. Не пью один - не беру спирт ))) Не закусываю. Баллон маленький на издохе.

В групповых же походах берем 2 -3 котелка на группу - соответственно котелок 1,7 литра и горелка со шлангом. Палатка на 2 человека. Спирт и закуска для оного, радио и бОльший павербанк или панель для зарядки. Баллон 450 грамм. Топор для кострика. Пилку. Для посидеть огурчик с помидорчиком хорошо идут. А молодая картошечка...
Палатку не режу на 2 части - отдаю кило-два товарищам.

СообщениеСр июн 07, 2017 14:54 

slv, оно как бы понятно и по разному бывает. Я примеру могу и два гранчака (0.75) советских взять. И огурчиков с квашеной капустой, сальцом да под горилочку... Вечерком наслаждаясь морозом и закатом. И пару апельсинов могу взять. Стали на привал, пар валит и глотнуть чего то хочется. Тут достал апельсин, поделил, сунул в рот и так хорошо... Вроде мелочь, а в нужное время и в определенной обстановке приятно.

Речь о двух идеальных вариантах:
1. Солист, типа сашко. Снаряжение оптимизировано.
2. Двойка. Ходит часто. Снаряжение все оптимизировано. Снаряжение общего использованя распределено между двойкой равномерно.
У обоих вариантов ничего лишнего. Палатки, горелки, кружки все идентичное с учетом одного и группы из двух людей. Лопаты, жпс, повербанки, солнечные панели, фотоаппараты или у обоих вариантов или нет вообще. Самогону, сала, огурцов, капусты в одинаковом количестве. Солист несет все это сам. Двойка распределяет между собой. Речь именно о двойке. Тройка, четверка и далее уже другие расклады.

Посты: 170

СообщениеСр июн 07, 2017 15:19 

Хожу сам, спирт а лучше самогонка 100-200 гр - постоянно в рюкзаке. Самогонка лучше, на растирку и при ущемлении нерва на ночь лучше снимает боль. Если такового не было, на последней стоянке можно в компании и выпить. Снаряжение тоже бывает беру много иногда рюкзак под 20 - 25. Пытался стать легкоходом но не получается. Как описано в начале мне тоже кажется вещищек многовато.

СообщениеСр июн 07, 2017 15:48 

сашко писал(а):не полінувався та ВИКЛАВ СВОЄ БАЧЕННЯ на підготовку та здійснення СОЛО ПОХОДІВ, а це також показник !

Да не вопрос! Мое видение на проблему соло. Самое слабое место у солиста в зимних похода палатка. Из за того, что ему приходится нести все одному, ему приходится искать компромисс. В теплое время года его найти легко. Тент, биви... Зимой сложнее. Тент и биви можно, но не комфортно. Можно применять колыбизм, но есть момент. Привязан к месту, к колыбам, к погоде, к состоянию маршрута. Можно рыть пещеру, что не так просто. Особенно когда устал в конце дня, а тут тебе... Можно рыть "блиндаж" и накрывать его сверху тентом. Проще чем пещеру, но тоже есть свои моменты. И нужно чем то рыть, а это уже дополнительное снаряжение и вес. Удобнее все таки использовать палатку. Она создает какой то комфорт ,что в соло все таки желательно. Отдыхать надо в соло хорошо, так как помогать некому и все тащить на себе. Но с палатками тоже не все так просто. Комфортная, двухслойная палатка пригодная для зимних походов не легкая. Весит в среднем 2 кг. Можно взять однослойную. Но и тут не все просто. Хорошая, однослойная, штурмовая палатка из нормальных тканей, нормальной конструкции стоит не мало и весит в среднем все тех же 2 кг. Но у нее есть серьезный плюс как для одиночки. Она быстро и легко ставится, что для уставшего на переходе солиста очень важно.
Ведь у солиста часто проявляется привычка валить до последнего. Вот еще до того горбика дойду и там начну искать место. Нет, вон там деревья на горизонте. Иду как я туда. Там должно быть хорошее место под палатку. Что то темнеть начинает, а я еще место не нашел. Ничего, с фонариком быстро палатку поставлю.
Пришел солист, снял рюкзак, сел... Устал. Зря так гнал, все равно на тот перевал не вышел. Темнее, да еще ветерок подымается. А солист вспотел. Надо бы из рюкзака что то утеплиться достать, но так лень... Соберись солист! Тебе еще палатку надо ставить (про "берлогу" вообще молчу. А до колыбы мы не дошли. Пухляка навалило и не успели).Может стеночку сделаем, а то ветерок? Да какая нах стенка! Я и так еле на ногах стою, а мне еще кушать себе греть да снег топить. Потопчем снегоступами и растянем как выйдет. Еще колышков надо вон стой ели нарезать. Колышки я как солист не ношу. И так барахла лишнего хватает. А палатка так тяжело и лениво одному ставиться. Медленно как то и устало. Натягивать эту оттяжку? Да ну ее к лешему, ветки закончились. Хух. Наконец то растянул эту гребаную палатку. Какой дебил придумал эти стойки так в нее заталкивать...
Достал солист пенку, кинул внутрь палатки, залез и прилег... Хорошо, уже легче. Может сотню навернуть для тонуса? Нет, рано. Полежу маненько и снег надо топить. Прекусить как то. Кашку сварить и чаю выпить. Может даже пару раз чаю выпить, так как сушит заметно. Много влаги ушло в процессе перехода.
Вот тут солисту хорошая, штормовая палатка подспорье. Но дорого. Не все могут позволить. И тогда он выбирает еще вариант. Что то легкое, недорогое, в меру удобное, в надежде надежное. И тут только Китай 15-20d в пределах 100 баксов, но весом до 1 кг. Солисту это главное. Меньше 1 кг!!! Да плевать я хотел на ткани, китай, надежность, удобство... Меньше 1 кг. Круто. А там как повезет. Я умнее. У меня снаряжение будет легче всех. Мы сомнительные вещи компенсируем опытом. Подует ветер, положим палатку и переждем. Порвет, закутаемся в остатки, переждем и утром свалим к ближайшей колыбе. Даже если там нет дров, то у нас топор и пила для этого случая. Солисту без них не как...

Посты: 3539

СообщениеСр июн 07, 2017 16:23 

Ну я я своє бачення викладу
Три дні соло в теплу пору року мені вистачає рюкзака на 28л, загальна вага не більше 10-12 кг. Якщо беру намет, то тент від нього збоку примотаний, якщо з тентом, то все влізає в рюкзак, хіба фотік на шиї. Зазвичай беру намет, бо рідко ходжу з трекінговими патиками. По вазі плюс-мінус розклад наступний.
Рюкзак - 580 грам, рейнковер десь 100-120, точно не пам"ятаю, юзаю, якщо не беру пончо.
Надувайка - 540 грам + клейонка або кусок ізолона (120 грам шо то, шо то). Або коврик (якийсь Артіач, точно не пригадую) 400 грам. Тут все залежить від того, чи буду продиратись через жереп, чи ні, бо в 28-літровці коврик без варіантів зовні.
Намет - 1850 грам або тент + трекпалки 1220 грам або одна трекпалка + знайдений в лісі патик (тоді укриття має вагу 780 грам)
Спальник (тут є варіанти або пух 900 грам (беру, коли холодно, бо, сцуко, жаркувато в ньому спати, або "на риб"ячому міху" 700 грам, але тогди треба бівік 200 гр. тягнути). Ще може якось Сашкову тєму з утеплювачем спробую.
Штормове спорядження. Пончо - 330 грам (або штормова куртка мембранна вагою 450 гр), шапочка легенька, верхоньки або легкі рукавиці з флісу.
По шмотках. На ногах кроси або черевики (залежно від погоди), штани-трансформери, куртка ходова (це якщо несу пончо, якщо без пончо, то функції ходової куртки виконує фліска або мембранка (все залежить від погоди). фліс легенький (100 полар для утеплення). Запасні шмотки - шкарпетки, труселя, футболка. Деколи жилетку поларівську тягаю.
Кухня - казанок на 1л, кришка від нього має функцію тарілки, ніж "враг туриста" Вікторінокс", ложка або дерев"яна або складна металева, під настрій. Вогонь - або пЕчка Бонда, або пальник з малим балоном. Пальник ніфіга не легкоходний, нормальний павук, на якому може стійко стояти казанок. Вага всієї кухні разом з газом не більше 1 кг, точної цифри не пригадую.
Аптечка, ремнабір, мильно-рильне, карта, компас, мобіла. Ше фотік зеркалку тягаю, того рюк часто виходить овер 10 кг.
По їжі виходить скромнувато, алкоголю беру мало (чомусь самому не йде, в минулому сольнику єлє 150 грам віскаря за 3 дні приговорив). Єдиний момент - якщо грибна пора, то сильно вкурвлює відсутність нормального рюкзака, аби грибів трохи додому принести.
Зимою соло не бігаю

Посты: 237

СообщениеСр июн 07, 2017 18:19 

Блін, як ви умудряєтесь спакуватись у 28 л рюкзачок, може якісь літри інші чи що? Не можу зрозуміти. В мене завжди чи сам чи з кимось не менше 60 л приблизно (kestrel 68).
  • В нижнє відділення рюкзака намет двійка 2 кг+кусок тайвеку.
  • Потім пухспальник кілограмовий разом з термобілизною в гермі на 12 л.
  • Зверху продукти (сумарний об"єм десь 8 л на тиждень),
  • прімус банячок 0.8 л із балоном 100г всередині і пальником,
  • аптечка+ мильнорильне+ремкомплект десь 1 л,
  • потім коврик надувайка 1-1.5 л,
  • із шмоток фліска+вітровка тонка+дощовик+шкарпетки+тонкі рукавиці,
  • 0.5 л спиртного.
  • Ззовні рюкзака дуги від намету і в кишенях пляшки з водою, сідачка
Єдине в чому може бути мій промах - я не сильно заморочуюсь укладкою всього, не намагаюсь впихнути невпихуєме в кожну пустоту(снікерса, чи ще там щось).
Наступного разу мабуть ретельніше підійду до упакування і подивлюсь що з того вийде.

СообщениеСр июн 07, 2017 18:28 

ivhay, если перегородку между отсеками не использовать и укладывать все через верх, то часто удается все уложить компактнее.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.