Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 392

СообщениеПн май 15, 2017 18:26 

Примеры майских карпат в этих ваших интернетах
http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/vesna-krokuye-po-borzhavi-1-3-05-10
http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/stij-proxid-zaboroneno-31-05-08
http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/travneva-pishkonya-vesnyanij-poxid-v-prirodnomu-parku-sinevir-9-11-05-2015

Посты: 916

СообщениеПн май 15, 2017 19:37 

violet_Cat писал(а):2сашко - вибачте, якщо мої репліки вас з Андрієм зачепили, але чутки такі крутилися весь час.

Репліки- мені, взагалі-то, по барабану. Просто не вартує відвідувати горби особам з яскраво вираженими відхиленнями розвитку гумору. Це я стараюся м"яко, не хамити. А хочеться. Не буду. Чуткам місце в аналі. Історії. Або автора чуток. Раджу на дозвіллі слухати пісні В.С.Висоцького. Там, хоча російською, але доступно і дебілу. Не хамлю. Всім привіт.
ПеСе- там десь щось було чуткою відносно стоматології в горах. В Карпатах таким величезний респект. Просто я сьогодні не хамлю, і не називаю належно.
Последний раз редактировалось Андрюха стр Пн май 15, 2017 19:44, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн май 15, 2017 20:29 

Відносно комерції- нічого не маю проти. Але. щоб не було. як в тому анекдоті, як туристи підійшли до офігенної прірви з вузенькою колодою. І страшно. А тут гуцул назустріч їм так льогко перейшов колодою. Питають-"вуйку, а перенесете нас через прірву по колоді?" -"Та запросто, по 10 грн за хлопа". І поніс. На останньому щось втратив рівновагу, захитався...І кинув того в прірву з словами-"Та ну нах..тоту дисєтку, бим я упав". Щось такого.

Посты: 3201

СообщениеПн май 15, 2017 20:39 

ту Арсенал : вони залукали на райтштоці (як йти з Солотвинки - на правому, на тому що практично НІХТО не ходить) Молодої, я там тричі блуканув літом а в мене і чуйка і досвід, але навіть не про це мова, суть у тому, що там ДУЖЕ ТЯЖКІ сходи вниз, з "плаваючим" камінням, мхами, заломами, такі сходи навіть для мене - в напряг, тому я абсолютно ромію новачків які вляпались з "інструктором" у таку ...опу, сам не раз попадав і волав до Бога що він не справедливий до мене...(( до слова : цей райтшток у мене у плані на прочистку у червні місяці, під час прочистки буду ще додатково промічати стрічками блудливі місця(у останній раз стрічок не стало, тому є місця стрьомні)...то саме і з лівим(по ходу з Солотвинки) райтштоком, прочистка, промітка...))...

СообщениеПн май 15, 2017 20:42 

читати та дивитись фотозвіти Меліки - це пісня...респект...але я вже зо п*ять років знаю що в Ігорки у походах все не тільки гут, але ще й супер-казково...

СообщениеПн май 15, 2017 20:49 

Андрюха стр писал(а):Відносно комерції- нічого не маю проти. Але. щоб не було. як в тому анекдоті, як туристи підійшли до офігенної прірви з вузенькою колодою. І страшно. А тут гуцул назустріч їм так льогко перейшов колодою. Питають-"вуйку, а перенесете нас через прірву по колоді?" -"Та запросто, по 10 грн за хлопа". І поніс. На останньому щось втратив рівновагу, захитався...І кинув того в прірву з словами-"Та ну нах..тоту дисєтку, бим я упав". Щось такого.

повінь у Карпатах 2008 -го...мій перший похід у Карпати з комерційною групою(я - учасник), то під час спуску з Боярина, на 9-му км, там де хата покійного чи то Михайла, чи то Івана, потік був як Черемош навесні, і - смерека десь 12-15 см, і дощ валить, і перейти треба нам(нас було всього десь 23-25, але у тій групі що я йшов то 4 чи 5, не пом*ятаю), підійшли, а назустріч цей дід що вже немає його - перейшов як по асфальту цеу смерекоу потік...я до нього: переведи нас, дамо 20 гривень(на тоді - чумачєчі гроші), він в одну руку рюкзак, другою тримає туриста за руку, і так нас всіх перевів на той бік, я був не всрався...дав йому 20-ку і кажу що щє будуть йти...він потім інших за так перевів...майже анігдот...

Посты: 222

СообщениеПн май 15, 2017 21:33 

Є і плюси і мінуси в комерції.
Із плюсів - маршут відпрацьований і тебе ведуть уже відомо куди, не треба шукати мапи, думати-гадати. Інструктор знає: вода - там, стоянка-там, аварійна евакуація - там..
Транспорт - теж на інструкторі, з поїзда вийшов, своїх знайшов, сіли, поїхали. Так само і назад до поїзда.
Не треба про розкладку думати, все уже подумано. плюс одяг-спорядження розкажуть, проконтролюють.
Якщо немає попутників, чи маршрут складний для соло, чи досвіду поки малувато, то це вирішується. Плюс веселіше, плюс цікаві люди можуть сильно підзарядити позитивом.

Але є і недоліки:
Часом хочеться в якомусь місці більше затриматись помилуватись, а група не чекає, чи дньовку зробити, чи кілометраж зменшити чи збільшити за своїм настроєм...
Розкладка саморобна помітно легше і якісніше. Наприклад, інструктори не беруть саморобне м'ясо, щоб не було претензій від отруєних. А все саморобне легше і компактніше. Чай там який дадуть, той і п'єш, а буває хочеться чогось цікавішого, смачнішого. Шоколадку припасену дістаєш - а інші на тебе із заздрістю поглядають (починаєш боятись біля ущелин ходити |#smile603| ).
От я люблю на пальнику все робити: прийшов, намет поставив, запалив (пальник) - і уже все вариться, сидиш відпочиваєш. А в комерційному поході, як правило на дровах, тому ще бродиш тягаєш ті дрова на групу, потім поки воно розгориться, поки звариться...
Часом через деяких непідготовлених учасників доводиться чи скорочувати маршрут, чи обходити "складні" для них ділянки (дехто відверто на ногах не може стояти на елементарних похилих чи кам'нистих стежках, запитують "а куда тут ступать?", чи у них спальник не по сезону, чи намет із супермаркета...)
Похід не можна пересунути на пару днів, якщо погода трохи змінилась..
Ну і платити потрібно...

Посты: 140

СообщениеПн май 15, 2017 23:58 

Все вирішує людський фактор. Абсолютно все. Перший похід в моєму житті був якраз комерційний. Це був 2011 рік, Крим. Похід мав бути по Карабі-Яйлі, але на той маршрут група не набралась і нам запропонували інший за маршрутом Демерджі-Сотера. Розповіли багато хорошого, що він теж легкий і доступний новачкам, і там всього-навсього треба буде "спуститись пару раз на вірьовочках". Ми послухали те все і пішли, я і мій батько. Щоб не розписувати на кілометр тексту, перечислю основне, що було:
- обіцяні "пару разів на вірьовочках" виявились реальним спуском дюльфером по каньйону річки Сотера, в тому числі там був водоспад висотою щось біля 40 метрів (з нього нас спускали просто як сардельки, варто було лише впиратись ногами в скелю, щоб не гойдатись)
- близько половини учасників групи в тому поході вперше взяли в руки систему і "вісімку"
- на групу з 12 чоловік було взято 3 чи 4 системи, точно згадати не можу
- результатом цього було шалене відставання від графіка походу (можете уявити, скільки часу займав спуск групи,де було лише кілька систем і замість того, щоб вдягти її на цілий день, ми вдягали, спускались, подавали її нагору і так по колу, плюс абсолютна недосвідченість учасників у роботі з мотузками і альпіністським спорядженням)
- наприкінці спусків у інструктора лопнула мотузка і він впав з рюкзаком на землю, результат - 2 тріснутих ребра. Питання: в якому стані були мотузки, що просто тупо розлізлись у поході, лишається відкритим
- через усі ці недоліки ми пізно спустились до фінішної точки і спізнились на свій потяг у Сімферополі.

Коментарі зайві. Люди поставили на перше місце гроші. Клієнти перед походом не були проінформовані, що треба мати хоч якісь поняття і навики альпінізму. Менеджером походу було сказано багато слів про плюси і цікавість походу і не було ні слова, що це похід зі специфікою. Група не мала достатнього мінімуму спорядження для проходження маршруту.

Чи винні в цьому ми (як клієнти), що не розпитали перед походом детальніше? Не знаю правильної відповіді. Але реально я зрозуміла, який то був треш, лише через кілька років, коли вже мала якийсь досвід, і почала розуміти, що і як має бути. Новачок не може об*єктивно судити про кваліфікацію і готовність організаторів. Йому заважає в першу чергу, наявність "рожевих окулярів". Людині, яка зіткнулась з цим вперше, здається що все так і має бути. І саме цим користуються несумлінні організатори. Вони всі свої недопрацювання списують на те, що "так і має бути, що за похід без форс-мажорів". Плюс не попереджають людей перед походом про складнощі, акцентуючи тільки на плюсах. На це треба звертати увагу в першу чергу. Я вважаю, якщо організатор перед походом годує клієнта лише солодкими казочками про прекрасні краєвиди, хорошу компанію і не розповідає про специфіку і складнощі (звісно, також не нагнітаючи), то хай ходить сам. Саме на це порадила б звертати увагу охочих піти в комерційний похід.
Якщо людина каже новачку "ходімте з нами на Горгани, нічого страшного, що нема відповідного взуття, беріть, що є, там легко ходити, вам усе сподобається" - то вона брехло і на першому місці для неї дохід. Якщо людина каже "круто, що ви хочете піти на Горгани, але будь ласка, потурбуйтесь про хороше взуття з протектором, бо там каміння і з незвички може бути складно, а після дощу ще й слизько", то оце показник, що все не так погано. У цьому випадку на першому місці не гроші, а безпека і адекватна підготовка людини.

Загалом, по своїй суті в комерційних походах я не бачу нічого поганого. Якщо людина вміє це і відповідально підходить до справи, то вона тратить на це багато часу, і відповідно, заслуговує на винагороду. Але людський фактор лишається ключовим. Тому слід уважно дивитись, з ким ідеш, питати про все і аналізувати, що відповідають. Не ходити з людиною, якщо вона сама не була на тому маршруті, а також не давати вдягти на себе "рожеві окуляри". Тоді не доведеться і розчаровуватись

Посты: 229

СообщениеВт май 16, 2017 09:43 

Ну ок, я тоже "похвастаюсь".

В горы ходила один раз с коммерческой группой, это был мой второй в жизни поход. Меня и двух мужиков на склоне Хомяка тупо потеряли, мы звонили, спускались назад, топтались на месте. Один инструктор прибежал, посмотрел на нас, обрадовавшихся, и... убежал назад в никуда. Молоко, холод, дождь, вылезли на сам Хомяк "псечими стежками", начали опять звонить, никто нас не искал, никому мы не нужны...начали спускаться, пришли на полоныну Хомяков, прибежал тот же инструктор... забрал общаковую еду, и опять убежал. Пришлось ночевать в чужой палатке с двумя незнакомыми мужчинами |#smile784| А до того бегать по полоныне и выпрашивать посуду, чтобы ужин сварить... Выпросила чайник, в нем и варила картошку с тушлом... И потом драила |#smile615|

На следующий день пошли на Синяк, ну, как и по маршруту, веря в доброчесність инструкторов. Куда там! Два раза прошли мимо всей группы, в первый ходили здороваться, на нас еще и накричали что "вы отстали и из-за вас инструкторы нервничали", во второй раз нас обогнали на обеде без "приятного аппетита". Самое для меня интересное, что у меня начал проявляться "Стокгольмский синдром", я даже ходила потом в тот клуб спрашивать, когда у них следующие походы... |#smile701|

Клуб "Весло", инструкторы Валерий Иванович и Толик, есиче. До сих пор группы водят. Правда, в основном, людей старшего возраста - за деньги и неспешно...

СообщениеВт май 16, 2017 09:46 

у контексті того що вище розповідала Віруня :
я було діло запропонував Вірочці сходити у Гриняви, прогулятись на Чемірний, сходити на полонини Чивчинів що під границеу...але...ВЗИМКУ, по "воєнному", відразу ж попередив що буде ну дуже тяжко але безпечно...так воно і було, ну хіба що Віруня щось зараз нагадає з того що я підзабув...отож ми і пройшлися (( Пробійна-Штефулець-Монастрир Дуконьский-Пнів*є-Чемірний-Баласинів-Чемірний-Пнів*є-Монастир-Пробійна))...так, ми йшли не 4 дні цей маршрут а 5-ть, так, Віруні було складно йти у снігу (в коліна майже на всьому маршруті) бо йшли ми БЕЗ СНІГОСТУПІВ, так, це маршрут не для дівчат у 45 кг вагою, так, було місцями досить стрьомно (заметіль, вітер, мороз, гл.сніг), АЛЕ, були передбачені форсмажорні скиди на любій ділянці маршруту+варіанти ЗМІН маршруту у залежності від погоди та здоров*я учасників(зрозуміло що нас було двоє), отже ніц "жарєного" не передбачалось(за виключеням коли мені в око поцілив шмат поліна що я на сраку впав і думали що око вібрав гет, але обійшлося)...
а група від КАВА, яка пішла траверсним райтштоком(правим від Солотвинки), доречі, пройшла раптом 1,5-2 км ним (чому ? БО НЕ МАЛИ НАВІТЬ УЯВЛЕННЯ ДЕ ВІН ПОЧИНАЄТЬСЯ, тому йшли швидше за все НЕ СТЕЖКОЮ а ПО ЧОРНОМУ), перелякавшись що схили не стежкові, складні, "живі", райтштока НЕ ВИДНО та й взагалі якось геть незрозуміло що та куди, вони ломанулись вниз до Піскавського л-ва, бо саме у районі Піскави ти сходиш саме НЕ ДО ДОРОГИ А ДО Молодої і треба її було форсувати(це, зважте, після форсмажорного сходу з 1400 на 800), а коли перейшли на той бік і потупцалися на дорозі збираючи групу, взуваючись та всєкє інше, ПЕРЕПЛУТАЛИ НАПРЯМОК бо пом*ятали що коли йти на Осмолоду то р.Молода перед тобою а ти йдеш ВЛІВО ДО ОСМОЛОДИ, а тут блуд дав у голову, і вони пішли дивлячись на перейдену ріку - вліво, тіпа "на Осмолоду", наспраді - у бік Піскави...схаменулися за 15-20 хв(мозок такой спрацював !), розверули фіру, ПЕРЕЙШЛИ МІСТ(вже зрозуміо що вони ДУРНО ПЕРЕХОДИЛИ РІКУ ???)і гайда до Менчульського л-ва(мабуть шо, все це я ВИГАДУЮ, бо НЕ ЗНАЮ НАСПРАВДІ ЯК БУЛО) де і заночували(там все зачинено бо ніхто не сторожує, сторожують тільки на Мшанському а вони туди не дійшли бо НЕ МОГЛИ ВЖЕ...ну ось така треш-хісторі і я наразі усвідомлюю що їм просто ПОВЕЗЛО ДІЙТИ ЖИВИМИ ВСІМ, бо шансів комусь дати дуба - було ну дуже багато...от би вони все це почитали що ми тут пишемо...вони ж НЕ ВІДАЮТЬ що творять як і інструктри так і учасники походу...це ми розуміємо яку небезбеку створили "кєровники"..нда...

Посты: 99

СообщениеВт май 16, 2017 11:50 

Demas писал(а):Але є і недоліки:
Часом хочеться в якомусь місці більше затриматись помилуватись, а група не чекає, чи дньовку зробити, чи кілометраж зменшити чи збільшити за своїм настроєм...

Або темп у тебе повільніший за інших. І комфорту не відчуваєш, бо або женешся за групою, або вона тебе підганяє.

Бачили ми подібну комерційну групу з 20+ чоловік, яка розтягнулася Мармаросами, що хвіст ще тільки полониною йде до ПІМа, а голова вже з нетерплячки спускається.

СообщениеВт май 16, 2017 11:56 

Віра писал(а):Чи винні в цьому ми (як клієнти), що не розпитали перед походом детальніше?

Приймаючи участь в комерційному поході клієнт в обмін на гроші перекладає відповідальність за все що далі буде відбуватися на організаторів походу (інструктора, тощо). Таким чином людина економить час, який вона повинна була витратити на вивчення маршруту, пошук, підбір спорядження і т.д. Власне інструктору платять з його досвід (витрачений час на осягання і розуміння всього, за що він відповідає).

Цим власне комерційні походи не відрізняється від туру в Індонезію, купуючи який і сівши в літак до моменту прильоту назад в Київ ти залежиш від тур-оператора і його помилок.

СообщениеВт май 16, 2017 12:04 

сашко писал(а):АЛЕ, були передбачені форсмажорні скиди на любій ділянці маршруту+варіанти ЗМІН маршруту у залежності від погоди та здоров*я учасників(зрозуміло що нас було двоє),

Цим і відрізняється в кращий бік той же спортивний туризм, де групу не випустять офіційно в гори без підготовленого плану маршруту з усіма резервними сходами (маршрут в МКК не зареєструють), а інструктор має досвід керівництва походів, як мінімум нижчих категорій.

Комерція - на то й комерція, що це надання послуг. І "по хорошому", між надавачем послуг і отримувачем має бути підписаний контракт (хоча в теорії всі його умови не писані, а зрозумілі й так - інструктор несе відповідальність за групу весь час доки вона в горах), в якому прописані всі обов'язки сторін: група слухається інструктора, інструктор приводить групу до фінішу живою і здоровою та ще й з враженнями. А за це і отримує гроші.

Посты: 913

СообщениеВт май 16, 2017 12:27 

сашко писал(а):
descri писал(а):То напишіть тут для майбутніх поколінь, яких знаєте нормальних організаторів. Ігор Меліка, наприклад.
А то потренділи - і кому легше?

звертайтеся за порадами по кандидатам у гіди серед профі до :
- Василь Фіцак;
- Юрко Гудима;
- Бурсанов Олександр;
- Олексій (Shelax71 );
- Славік Чиняєв (slv);
- Віра(Віра);
як що вони не можуть відвести групу (комерційно) то порадять ще з десяток професійних туристів-гідов...

Дякую Сашко за рекламу(халявну) конєчно.Але в цьому сезоні навряд чи вигорить в мене лєва комерція...Маю пару вікон для своїх(постійних)комерц.груп.Стараюсь брати в похід не більше5-6 осіб.Чому? Окрім заробляння грошенят-хочеться ще й самому відпочити.Але правило залізне:веди групу там,де сам НЕОДНОРАЗОВО ходив і знаєш де стати на ночівлю,де вода,де у разі форс-мажору можна звалити в люди(цивілізацію).
Був в мене випадок на початку моєї напівкомерційної діяльності.Напросилися зі мною в похід троє людей з наших доблесних спецслужб(елітний підрозділ"А" в м.Київ).40хв.пояснював по телефону що брати із собою,що не брати.Список продуктів(до грама),спорядження та ін.вислав кожному на мило.
А похід планувався: с.Мислівка-Правич-пол.Мшана-в.Яйко Ілемське-пол.Солотвинка-в.Молода-в.Грофа-Плісце-Осмолода-хр.Матагів-в.Висока-в.Ігровець-пер.Боревка-Сивулі-пол.Рущина-Стара Гута-Манявський водоспад-ІФ.На 6-7 діб.Ну думаю,люди підготовленні,спецназ,однако.
Зустрічаю їх на вокзалі в ІФ.У чоловіків рюки по 35-37 кг,у жінки-27-29. |#smile735| "Мати Василева" |#smile766| .Хапаюсь за голову.Перебираю кожному рюк нашвидкоруч,забираю у кожного по 7-8 кг(більше власники не дали,мовлав,що ті речі їм конче потрібні).Залишаєм у камері схову.
Добираємось до с.Мислівка.Стартуєм.Доходим до Правича.Привал.5-7 хв.Поки я сходив по воду-мої"туристи" прибрали 0.4л віски під нехілу закуску.Привал затягнувся на 45 хв.Я планував ночувати на Довгому полі.Накрайняк на Мшані.Проходим ще зо 2-2.5 км і я розумію,що навіть до Мшаної ми не дотягнем.Група вмерла.Всі хватаються за боки,кажуть,що від "тяжести рюкзаков у нас все внутренности вилезают наружу".Льоша,встаєм на ночівлю,бо нам капєц.На годиннику 15.40.Да-а думаю,краще живий "турист" най буде,ніж "мертвий" мешканець столиці |#smile603|
Стаєм на вимушену ночівлю.....Далі не буду балакати довго.Скажу тіко те,що то,що за 5 діб ми вийшли в с.Осмолода.Переночували біля"Арніки",зранку до обіду переїхали за маршрутом с.Осмолода-с.Манява.І ще дві доби зависали біля водопаду Манявського.Причому,з с.Манява наш спецназ не виявив бажання йти пішки до водоспаду,а забажав найняти перевізника |#smile735|
Дуже багато я для себе взяв з цього "походу" на майбутнє....Тепер такі косяки не проходять. |#smile24|

СообщениеСр май 17, 2017 08:02 

descri написав:
То напишіть тут для майбутніх поколінь, яких знаєте нормальних організаторів. Ігор Меліка, наприклад.
А то потренділи - і кому легше?
Найкращий гід - Ральф! |#smile748| Ну, і Олекса (Shelax) також! Яку смачну "полєнту" з тунцьом готує!!! |#smile615|

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.