Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

1, 2, 3, 4, 5 ... 8, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1062

СообщениеВс апр 30, 2017 20:22 

Выделено из темы "Горганские феерии......"

Изображение

А то- несподіване в горах |#smile533| | |#smile534| Угруповання "KAVA" привело на Гичу 17 абсолютно непідготовлених пасажирів з ОДНИМ поводирем, в наявності якого була тільки пічка Бонда та невеличкий тент !!! Якби не було Сашка та моєї невеликої допомоги, невідомо, як би та отара розгублених розпалила вогонь, і т.д. і т.п........ Погода -жесть!!!! Що вчора, що сьогодні -паде мокрий сніг, дубак. Шкода тих людей, що отак потрапили в халепу і за свої ж бабки.

СообщениеСр май 03, 2017 17:56 

Якщо вельмишановному панству буде цікаво почути оповідь очима одного "барана" з тієї "отари" - то я таки можу троньки розказати.
Якщо конкретніше - то я намагався по старій черкаській пам*яті з хвойними шишками багаття стартонути.

Посты: 20

СообщениеЧт май 04, 2017 08:02 

violet_Cat писал(а):Якщо вельмишановному панству буде цікаво почути оповідь очима одного "барана" з тієї "отари" - то я таки можу троньки розказати.
Якщо конкретніше - то я намагався по старій черкаській пам*яті з хвойними шишками багаття стартонути.

Розказуйте, цікаво)
Справді все так печально було?)

СообщениеЧт май 04, 2017 08:16 

violet_Cat писал(а):Якщо вельмишановному панству буде цікаво почути оповідь очима одного "барана" з тієї "отари" - то я таки можу троньки розказати.

Звичайно, що цікаво. Пишіть!!! )))

Посты: 3370

СообщениеЧт май 04, 2017 11:44 

djtapik писал(а):

Розказуйте, цікаво)
Справді все так печально було?)

от зараз про нас з Андрюхою всю правду-матку в очі зацідять...вже мене жахи беруть...

СообщениеЧт май 04, 2017 13:29 

сашко писал(а):от зараз про нас з Андрюхою всю правду-матку в очі зацідять...вже мене жахи беруть...

Я увесь прям-таки дрижуся в колінах |#smile784|

Посты: 184

СообщениеЧт май 04, 2017 14:05 

Я хоч там і не була, теж чекаю розповіді) Реально цікаво) Я знаю, що Сашко у своїх оцінках непрофесійних дій туристів безпощадний, але справедливий) Тому тепер цікаво почитати, як це все бачилось з іншого боку)

СообщениеЧт май 04, 2017 14:32 

Ага! Вдаримо пішим походом по бездоріжжю та розгільдяйству!!! |#smile606|

Посты: 1221

СообщениеЧт май 04, 2017 14:33 

Віра писал(а):Сашко у своїх оцінках непрофесійних дій туристів безпощадний, але справедливий)

Скорее первое, нежели второе, но бывает и вместе |#smile805|

Посты: 1470

СообщениеПт май 05, 2017 06:44 

Андрюха стр писал(а):Ага! Вдаримо пішим походом по бездоріжжю та розгільдяйству!!! |#smile606|

дивлячись на ваш флуд , пацан подумав - ну їх в опу , проесорів- издунів ...

Посты: 223

СообщениеПт май 05, 2017 07:31 

От якби проесори розказали як вони той вогонь все-таки стартонули в таких умовах. Була б велика подяка.
Чи хто небудь...
А то примус якщо раптом зламається.

Бо я колись намагався кастрік зробити навіть без дощу - фіг вам, поки місцевий дядько не підказав смереку використовувати.

СообщениеПт май 05, 2017 07:40 

Demas писал(а):От якби проесори розказали як вони той вогонь все-таки стартонули в таких умовах. Була б велика подяка.
Чи хто небудь...
А то примус якщо раптом зламається.

Бо я колись намагався кастрік зробити навіть без дощу - фіг вам, поки місцевий дядько не підказав смереку використовувати.

Дрова, сірники та підсрачник |#smile603|

Посты: 99

СообщениеПт май 05, 2017 08:54 

Від умов багато що залежить: в долині річки Довжинець ми з четвертої спроби пічку Новака з піддувом стартонули, бо вологість була 100% і сухого палива навіть під смереками не було. В результаті нею лише грілися, а готували на пальнику.

Власне, для таких випадків газ і тягаємо |#smile746|

СообщениеПт май 05, 2017 09:09 

Demas писал(а):Бо я колись намагався кастрік зробити навіть без дощу - фіг вам, поки місцевий дядько не підказав смереку використовувати.

А смереку навіщо? Взяти на плечі і побігати, щоб зігрітися? |#smile726|

Посты: 122

СообщениеПт май 05, 2017 09:30 

mikha1928 писал(а):
Андрюха стр писал(а):Ага! Вдаримо пішим походом по бездоріжжю та розгільдяйству!!! |#smile606|

дивлячись на ваш флуд , пацан подумав - ну їх в опу , проесорів- издунів ...

100% |#smile746| Заходиш почитати щось по темі і мусиш дивитись на це "остроумие"... |#smile766|

СообщениеПт май 05, 2017 18:04 

"…мы искренне благодарим Вас та Сашка. Старая школа туризма, закалка , вы действительно все знаете и можете быть спасателями. Без Вас , опытных, юнцы в горах пропадают.

Однако, Вы напомнили, как предвзято и не терпимо , могут относиться к коммерческим группам самостоятельные туристы. Никак иначе , чем дедовщиной , показательным выступлением действия в тот момент, назвать трудно. Прошу извинить, формирую с чужих слов - группа прочитала Ваше сообщение и на своей инициативе сняла Вам видео ролик. А так же, команда KAVA обратилась с дополнительной просьбой к участникам той группы - они формирут отзывы о своих инструкторах. Интересно ли услышать 15 человек, мнение противоположное от Вашего? Ах, а ведь кстати, Вы видели две группы, две группы,две, два инструктора)))

Возможно, Вам будет интересно узнать, что одни из инструкторов перехода - спасатели на "Попе" Василь Фицак и Назар Рым, а точка финиша у Виктора Худяка. Вовсе не опытные парни, согласитесь.
Наказывали своим уроком, Вы Вячеслава Клименко, у которого лишь за прошлый год, Казбек и Эльбрус север зимой - мерятся знаниями можно, а вот мудростью наша команда возьмет вверх.

Вот это задело, ответочка так сказать....
а)Напомните пожалуйста, Вам ли принадлежат слова - "ой яка хитра, сама до мене прийшла"? - адресованные девушкам группы , Вы ли, потеребляли алкоголь и предлагали нам? Беззусловно, Вы первые заняли колыбу, а условием совместного размещения было заигрывание с девушками...честь туристу. Куда пошли спать девушки?.....
б) Ваш обман или незнание - в наличии инструкторов нет печи Бонда, есть печь Airwood от BM, горелки Kovea мощностью 1920 Вт и запас газа на все дни, покрывающая нужды группы. Так же, могу дать мастер класс по эффективному использованию BioLite Campstove 2 , msr whisperlite international которые используются в группах KAVA)

Однако. Ложка дегтя.
Нельзя скрывать, что в группе был участник , правильно сказано, не подготовленный. Однако, речь о моральном аспекте. Соотношение реальности и ожидаемого возможно надломило его. В этом пункте, пробел - он уехал в отель сразу, после похода и мы не узнали его мнения. Только предположение, извините, возьму с Вас пример - Ваш диалог был исключительно с ним и сгущение красок на основе его слов. Для примера, вся группа , что Вы видели, осталась после, на базе у Виктора Худяка на сутки, со своими же инструкторами.
Они не критиковали инструкторов, а мы публично , при 82 участниках всех маршрутов, задали вопрос - Ваши инструктора всегда могли разжечь костер? Хоровое подтверждение.

Я искренне желаю всем терпения, уважения и понимания. Те, кто работают в горах , в нашей команде, так же проходят курсы психологии (соционики) и адаптируются под условия/людей. Атмосфера группы, как безопасность - приоритет. Да пусть не в критику обеих сторон - лучше позволить проявить инициативу и вовлечь в процесс , чем грубо буркнуть - мы сами. Почему же, проявив свои сильные качества, Вы критикуете других?...риторика.

А так же, обращу внимание, что вся группа,к примеру, имеет бахилы, треккинговые ботинки , что автоматически нивелирует фразу "непідготовлених пасажирів". Мне будет интересно поделиться с общественностью 156 сообщениями в предпоходнике, как и к чему мы готовили участников на протяжении месяца (апреля)....

Возможно, наша команда воздержится от ответа в форуме, справедливость найдет истину со временем.
Буду благодарен, кому либо, третьей стороне, в том, чтобы распространить наш ответ. Как обещано выше, реальные учасники, именно тех групп, о которых идет речь публикуют отзывы :
https://vk.com/topic-72246815_30267473?post=276
https://vk.com/topic-72246815_30267473?post=280
Пишут простые люди, участники похода, наши новые друзья. Они оценивают комплекс человеческих качеств и профессиональных знаний инструкторов через свою призму восприятия. Внутри команды KAVA и той группы, мы разобрали вопрос и успешно продолжаем честную, качественную работу.
Толерантности всем читающим и терпения к окружающим автору темы форума…".
(Взято со Стены VK KAVA)

Посты: 117

СообщениеПт май 05, 2017 18:51 

Kopan писал(а):А так же, обращу внимание, что вся группа,к примеру, имеет бахилы,

Якщо скоч називати бахілами)))Один із группи пів години вітдерав скоч від штанів і ботінок)))
Kopan писал(а):Вы первые заняли колыбу, а условием совместного размещения было заигрывание с девушками...честь туристу. Куда пошли спать девушки?.

Ми хлопці мали піти на вулицю спати?

СообщениеПт май 05, 2017 18:57 

Якщо я в чомусь НЕПРАВИЙ- приношу вибачення! Але: 1.Бачив змоклих та змерзлих людей увечері після приходу на Гичу, які дуже довго чекали тепла, якого не було б ще довше, якби не участь Сашка. Ми пропонували розміститися і в колибі і на горищі (на горищі спали і взимку). Не всі погодилися. 2. Зранку також довгий процес першочергового завдання- розведення вогню для зігріву. 3.Відносно слів про хитру, сама прийшла- такого не говорив. А решта....-якщо у Вашій групі так прийнято, то нехай Вам буде добре, немає жодних проблем. Удачі! Тільки одне не забувайте- гори не пробачають помилок та недбальства. Ось. Це - зовсім не критика.|#smile728|

Посты: 134

СообщениеПт май 05, 2017 19:08 

Як люди ходять у горби і не можуть розпалити вогонь? |#smile735|

СообщениеПт май 05, 2017 20:22 

Karina_21 писал(а):А так же, обращу внимание, что вся группа,к примеру, имеет бахилы, треккинговые ботинки , что автоматически нивелирует фразу "непідготовлених пасажирів". Мне будет интересно поделиться с общественностью 156 сообщениями в предпоходнике, как и к чему мы готовили участников на протяжении месяца (апреля)..

ПеСе, з великою повагою - як вищевказане співпадає з тим, що деякі учасники не уміли розкласти намета? В такий суворий вечірній час. Мій друг допоміг, і намет мав найкращий вигляд. Це також не критика.Це гори з їх реальністю. І посилання на відомих рятувальників також недоречне. Як і згадка про бухло. Мав єм в заґашніку 0,5 Herbal Park-ну дуууже смачнюща трав"яна настоянка |#smile748| Спожили з друзями після виконаної запланованої роботи. І цілу нічку палили пічку, щоб просохли мокрі речі ВСІХ ПРИСУТНІХ НА ГИЧІ. А з трьох баночок пивасика дві на другий день повернулися в наплічнику разом з інструментами до машинки в Мислівку |#smile603| Мабуть, у кожного різне бачення походів, їх умов та безпеки. |#smile735|

СообщениеПт май 05, 2017 21:56 

Сашко, звісно буває різким. і можливо, що у своїй оцінці підготовленості групи він дещо перебільшив і трохи згустив фарби. Але ви дали посилання на відгуки учасників. Там є цікаві фрази: "Звук горной реки говорит, что скоро мост и будем спать и есть, осталось чуть-чуть (163метра), В сумерках река зловещая, шумит, от нее веет холодом! Мы перешли ее! Мы преодолели! Мы смогли! Мост!!!Последний день был раслабляющим шли по дороге фоткались, рассматривали природу, вечером нас ждала "точка пересечения"!! Спасибо большое! Наш инструктор Славик Клименко заслуживает отдельное внимание! Я его назвала психом- а он отшутился и сказал это его хобби! По невероятноому спуску он поднимался и спускался 3ды, неся чужие рюкзаки- один впереди другой сзади, организовал вместе с Игорем и Костиком переправу в темноте, стоя в ледяной воде, всех успокаивал-"
Я не знаю, хто був у вашій групі - досвідчені ходуни чи новачки. Але думаю, що все ж новачки, якщо був чат по підготовці, пояснювали що брати і т.д. Я не розумію, яка життєва необхідність влаштовувати переправу через річку натемно? Екстрім і адреналін? чи все ж пробіли в організації?
Діло кожного, з ким і як ходити, платити за це чи ні, ризикувати чи бути обережним. Мабуть, дійсно у кожного своє бачення походів, їх умов та безпеки. Але отакі нюанси, як описали хлопці, і як вичитала я сама у відгуках, на мою думку, не заслуговують особливої толерантості і схвалення.

СообщениеСб май 06, 2017 06:32 

Віра писал(а):Наш инструктор Славик Клименко заслуживает отдельное внимание!

Повністю згідний. Але-на таку велику групу ОДНОГО !!!??? наставника явно замало. Що потрібно на "парковці", особливо після переходу в таких умовах? Вогонь (себто-дрова), намети і гаряча їжа. На 17 чоловік.Славік вкалував, але одному одночасно все явно не під силу.

СообщениеСб май 06, 2017 12:03 

йоб твою ....ааааа!!!! - жартую......отже, я ЖОДНОГО слова не писав про "коллєктіф" який ми з Брошнівським "облизували" на Гичі, отож нєфіг на мене навішувати тіпа я "бєспощадний підор", ЖОДНИМ ЧИНОМ не обмовився про групу ботанів з Одеси, про їх вибачте на слові БЕЗДІЯЛЬНОГО та НЕКОМПЕТЕНТНОГО "кєровника", але я такой вплутаний у цю історію тому розкажу СВОЄ бачення :
група буду називати її "одесити" прийшла на Гичу під час дощу і Т повітря дорівнявало близько 5-7 гр, перше що зробили ми з Андрієм, це підійшли до учасників групи і ЗАПРОПОНУВАЛИ ...горілку ? трахатись ? - звичайно що ні !, запропонували ЗАЙТИ У ТЕПЛУ ХАТУ ТА ОБІГРІТИСЯ, особисто я підходив практично ДО КОЖНОГО учасника групи і пропонував ТЕПЛО ХАТИ, ПОСУШИТИСЬ ЯК ЩО ТРЕБА, (чай не пропонував бо в нас просто його НЕ БУЛО, та й НЕ НАША СПРАВА робити чай для КОМЕРЦІЙНОЇ ГРУПИ, погодьтесь...погодились ? - окей, їдем далі)...
я особисто підходив до тих хто ставив намети і запитував чи потрібна допомога, там де була потрібна - допоміг(не дадуть збрехати ? - дуже добре, далі)...
старший групи повинний був ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОБІГРІВ ЛЮДЕЙ, яким чином ? - два варіанти паралельних:
- підійти до нас у хату і попросити ЗА СВОЇХ людей щоб ми допомогли з обігрівом;
- призначити людину(людей) яка б швидко нарубала дрів і почала розпалювати ВОГНИЩЕ("кастрік")
що відбувалося РЕАЛЬНО ? а ось що :
- люди були кинуті на самопризволяще, метушня, ніхто не керував ніким (це моє особисте спостереження, ЦЕ НЕ ІСТИНА !)
- керовник якогось милого почав займатися НЕ ВОГНИЩЕМ а пічкою Бонда, яка "чогось" не хотіла працювати(ахулє ! дощ, мряка, холод, яка нафіг пічка Бонда ?!)
- карочє.....
дрова та вогнище організував сашко, а ! тоб то я , це було вибачте але при всьому тому що ми там ляпали язиками разом з Брошнівським, ВОГЕНЬ Я ЗАБАЦАВ СУПЕРОВИЙ ! такий, що вуглі були у об*ємі до 50/20 см, полум*я до 1м/1м, тобто ВСІ мали змогу ГРІТИСЯ ну а гіпотермію ніхто не відміняв...коли я усвідомив що вогень вже не згасне ніколи - пійшов у хату виснажений та мокрий наскрузь, ніхто, доречі - не подякував...
далі(а це взагалі - тріллєр !), бачу і чую з хати що одесити щось покрикують про тент, вийшов подивитись і о божечько рідний ! - тент для групи у 17 людей має розмір 3/3 м (!!!!!!!!!!!!!!), не плоский, конусний, шнури на кутах довжинооооооююююююююю............ ПО 1 м ...ось так...кріпи хоч жопою але ОДИН МЕТР ШНУРІВКИ це як раз для моїх ботінок...я приніс пилу ...ага !!!! Я ЗАБУВ ПРО ПИЛУ ! отже ОФ ТОП : у групі в 17 людей НЕ БУЛО РУЧНОЇ ПИЛИ, НЕ БУЛО СОКИРИ, була ЦЕПНА ПИЛА (жесть)(убив би), як ва м ?! га ?...оф-топ закінчую і продовжую про тент :
я приніс (взяв у Брошнівського) шнури близько 10-15 м, і разом з ДІВЧАТАМИ та одним хлопцем(не знаю імен) встановив тент над столом, щоб пацани могли поїсти(В ХАТУ ЇСТИ ЙТИ ВОНИ ВІДМОВИЛИСЬ, я пропонував)...
у ХАТІ : Брошнівський натянув ще близько 10-15 м шнурів ДЛЯ ТОГО ЩОБ ОДЕСИТИ сушили свій одяг, у коридорі та у кімнаті...звичайно що одесити такой принесли свій одяг та ботінки, сушились, гут...
ПО ФАКТУ :
- старший групи НЕ ОРГАНІЗУВАВ постановку групи на ночівлю, група це робила СТИХІЙНО, без контролю з боку старшого;
- старший групи НЕ ОРГАНІЗУВАВ ОБІГРІВ групи , не приділив увагу збору дрів та підпалу та розрутки кострища-вогнища;
- старший групи НЕ ПЕРЕДБАЧИВ необхідності наявності у поході : сокири, ручної пили, необхідної площі тенту, шнурівок на тенті більших ніж 1м (повинні були бути від 3 м до 5-ти);
-група була НЕПОГАНО екіпійована : були плащі целофанові та фірмові, куртки-дощовики, штурм-штани, бахіли майже у кожного, трек-палки, БУЛИ ГАРНІ НАМЕТИ !, тобто у цьому питанні все було гут...
-НА РАНОК старший групи не організував вогнище на протязі не менше як 2 годин після того як група проснулась;
ВИСНОВОК : учасники групи - МОЛОДЦІ, старшого групи - повісити або четвертувати з попередьою ін*єкцією цианідом, захиснику честі групи Karina_21 - МІЙ ОСОБИСТИЙ РЕСПЕКТ ! ну і поважуха...не кожна стане відстоювати честь групи знаючи на що наразиться...

СообщениеСб май 06, 2017 12:17 

тепер єнше : ЯК ПОВИННО БУЛО БУТИ ? ((( я колись був організатором ком-груп у Крим та Карпати, ЗНАЮ все як по нотам, бо був не тілько організатором а ОДНОЧАСНО і поваром, костровим та завгоспом)))...
- прийшли на стоянку, більшість людей СТАВЛЯТЬ ТЕНТ (3/6м) : рубають стойки, пару людей лізе на дерева і там кріплять основу тента і т.д.)
- парелельно пару людей організуються для збору ДРІВ
- костровий готовить під основою(найвищою точкою) тенту місце під вогнище і разом з ПОМІЧНИКАМИ(двоє або один) готується робити обід-вечерю
- тент повісили і натягнули, вогнище розпалили і готують їжу, паралельно всі ПОЧИНАЮТЬ встановлюватись на ночівлю(намети), як що йде ЛИВНЕВИЙ ДОЩ, то намети монтуються ПІД ТЕНТОМ і виносяться на місце встановлення ВЖЕ ЗІБРАНИМИ
все, далі - рутина : всі гріються біля вогнища, повар готує їжу, хтось порядкую з собою і речами своїми, це рутина, вільні вправи...

СообщениеСб май 06, 2017 12:32 

хммм....сходив за посиланням на стор КАВА, і не знайшов ЖОДНОГО згадування про те як сторонні люди спасали від гіпотермії групу на Гичі...я тут згадав про "екстрім" донецького клубу який відбувся десь 15-ть років тому у Криму на Ялтінський яйлі...

Изображение

СообщениеСб май 06, 2017 12:35 

[quote="Karina_21"]"…Вы видели две группы, две группы,две, два инструктора)))…".

СообщениеСб май 06, 2017 13:09 

Ні, порівнювати недоліки, які були тут, і той абсурд, що був тоді в Криму - це вже не дуже правильно. Там був повністю неадекватний керівник, який бачив, що люди замерзають, і нічого не робив. Це вже занадто.

СообщениеСб май 06, 2017 13:19 

Віра писал(а):Ні, порівнювати недоліки, які були тут, і той абсурд, що був тоді в Криму - це вже не дуже правильно. Там був повністю неадекватний керівник, який бачив, що люди замерзають, і нічого не робив. Це вже занадто.

а я не порівнюю, я натякаю на ту ТОНКУ ГРАНЬ між "замерз" і "загинув", між "екстрім" і "капець"...((( ті хто "профі", вони усвідомлюють небезпеку ситуацій, не допустять навіть підходу до границі поза якою - смерть або інвалідність, а цей керівник групи одеситів - підвів під границю, при цьому поводив себе так, ніби він "я-не-я-і-хата-не-моя", тобто грав собі вар*яти ніби він нє-при-чьом...ми з вами знаємо одного з наших(хто не знає - і слава Богу !) у якого ПОМЕР турист під час походу у (не пом*ятаю точно але можливо і комерційної) групи, є прецидент ...)))...але я би навіть не заїкнувся на цю тему, як би не розголос після слів Андрія...

Посты: 2

СообщениеВс май 07, 2017 23:05 

А что если бы это была не коммерческая группа..?? Если упустить только фразу "коммерческая группа", но оставить человечность.. .
Если бы в тот вечер на пол.Гыча пришли бы обычные, лишенные сил, после сложного перехода, промокшие туристы???Не такие опытные как Вы, а некоторые вообще вперавпервые в походе..Неужели вы бы по-отцовски не помогли бы поставить им палатки, не поделились бы дровами или не помогли бы разжечь костер...Почему-то раньше я встречала только такие группы,где помощь сама собой разумеется..Когда на нашу стоянку приходит промокший турист мы предлагаем чай,когда рядом стоит группа девочек без костра (только с горелкой) мы приглашаем греться к нашему, когда на хребте наша группа сгоняла в лес за дровами и сумела развести костер мы не отгоняем от него другую группу, а наоборот зовем греться и т.д и т.п БЕЗ ДАЛЬНЕЙШЕГО ВЫСМЕИВАНИЯ НА ФОРУМАХ (мы классные ,мы помогли туристам-малолеткам, сами бы они не справились,померзли бы нафиг!!!!все нужно не так делать !!они на знают как,а мы знаем)Независимо от того, коммерческие они или нет!!Помощь это нормально не только в походах,а вообще в жизни!!

Так почему же сейчас обсуждается этот случай? Только потому, что это коммерческая группа? И тот, кто ее ведет (инструктор/поводырь/гид)должен выступить неким супермэном и порешать за группу все, или на каждого участника должен быть такой личный поводырь,а лучше принести участника на руках до финиша, чтоб тот не устал и не намок...."участник ведь заплатил за это свои бабки!"...!!!
Я хожу в такие (коммерческие)походы, не трачу драгоценное время на организацию, мне подсказывают какая погода и что брать с собой(хотя с легкостью и сама могу это сделать), продумывают как я доеду до места старта и как уеду с финиша,организовывают компанию таких же и т.д и т.п ...А я просто приезжаю в оговоренный день в условленное место, но НЕ РАСЦЕНИВАЮ ЭТО КАК ЭКСКУРКИЮ, только потому,что я заплатила деньги, Я ПОНИМАЮ, ЧТО ЭТО ГОРЫ И БЫТЬ МОЖЕТ ВСЯКОЕ!!!

понимаю, что костра может и не быть! И это тоже нормально!!! К примеру на Кавказе были в приюте,где НЕЛЬЗЯ палить костры(таких мест много) за это огромные штрафы и Это контролируется!!!И там тоже бывают грозы покруче карпатских!И снег даже летом лежит! Но туда тоже водят коммерческие группы!!А КАК там быть поводырю-супермэну?как обогреть промокшую группу? "ВЕДЬ ГРУППА МЕРЗНЕТ ЗА СВОЕ ЖЕ БАБЛО!!!???
Я не была в этой группе на Гыче!( НО, в это время была у другой колбы, где такой же уважаемый и опытный турист жил уже 10й день в теплой колыбе и пускал к себе погреться/посушиться ....Я лично сушила свои вещи у него и общалась с ним... С интересом слушала его истории о строительстве колыбе и о жизни в горах ...После рассказывала своим друзьям о интересном знакомстве...Упуская его возмущения о коммерческих группах и фразы типа "не ходите с ними, а ходите со мной"," запишите мой номер лучше я Вас поведу, зачем тем платить?"....Общаясь с ним пропускала эти фразы мимо своих ушей, только сейчас, читая Ваши записи, вспомнила..(((

Посты: 967

СообщениеПн май 08, 2017 14:25 

anna905 писал(а):А что если бы это была не коммерческая группа..?? Если..............еду, зачем тем платить?"....Общаясь с ним пропускала эти фразы мимо своих ушей, только сейчас, читая Ваши записи, вспомнила..(((

Я подумал было,что эта тема закрыта.О чем Ваш пост? На что хотели указать? Сутки уже прошли.Обсуждение закрыто.Или нет?
Последний раз редактировалось Shelax71 Пн май 08, 2017 14:40, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн май 08, 2017 14:39 

anna905 писал(а):А что если бы это была не коммерческая группа..??....
...............................
.. мнила..(((

емоційно але неуважно...((( про комерційність групи ми з Андрієм дізнались ПІСЛЯ того, як почали пропонувати свою допомогу, отже Аня, ти неуважно читаєш те що написав я, це перше...друге : я, організовуючи дрова та вогнище для одеситів, змок набагато більше ніж вони, і мені було не до чаю у постіль, ну і доречі, мабуть ви, Аня, не так часто буваєте у горбах як ми, і всі, КОЖЕН З НАС, з тих що ходять у походи майже кожен тиждень, могли би вам розповісти пару десятків СВОЇХ історій про те, як ми спасали життя замерзаючим або травмованим/хворим туристам, як обігрівали віддаючи СВІЙ одяг, екіп, віддаючи свій спальник, їжу, намет - таких історій у кожного з нас цілі мемуари, і ось ця історія з групою одеситів - не виняток, швидше правило, а це означає що ви, Аня, дурно та несправедливо звинуватили нас (от зараз в мене сльози, соплі, простягаб руки вгору благаючи когось там Наверху за допомогу...аплодисмнти, занавес...)( жарт жартом але все що було сказано ДО цього жарту - не жарт)...
я не збирався тут у форумі або десь інде висвічувати цю та десятки подібних історій про недбалість керівників групи, менеджерів тур-фірм або учасників самих груп - МЕНІ ПОХУ...пофіг карочє...тому що горбатого(горбатих) виправляє тільки могила...Андрій дурно згадав КАВА і групу...не треба було торкатись гімна...гімно воно і у Африці гімно і конфєткою не стане...
Аня, вам також "зачьот" за те що вступилися за людей, респект але будьмо уважні і толерантні, а також - веселими і жартівливими, хоча ось такі "жарти" із групою одеситів, які "пожартував" керівник тої групи - мені не зрозумілі...старію...

Посты: 2

СообщениеПн май 08, 2017 20:09 

.......у вас було так багато випадків, коли ви рятували життя туристам!....Про то і мова!Чому ж саме цей випадок та голосно висвічуєте?Адже з проблем тільки те,що группа збиралася готувати вечерю не на вогнищі, а на пічці і мала замалий тент...А ви одразу "Інструктора повісити!.." і щось там ще жахливе йому зробити! Але стоп!! ДУУУУЖЕ багато груп ходять взагалі без тентів ( маю на увазі самостійні групи,хоча впевнена , що і багато комерційних), маю знайомих, які взагалі не палять вогнища(лише в окремих випадках), а готують на горілці і на тому все...І ВСІ ВОНИ ЖИВІ,І НІХТО ЩЕ НЕ ПОМЕР..
Ви неодноразово згадуєте про гіпотермію ,і про те як жахливо все було в тій групі! Але я не уявляю собі, що мало такого статися, щоб промокші туристи близькі до тієї гіпотермії відмовились йти погрітися до колиби!!! Просто, намагаюся собі уявити, як стою я така під дощем і кажу: "та нє не піду я в колибу грітися/сушитися, краще я тут постою і подивлюся на палатку, яку збирати не вмію!" Та де там? Розклала б палатку і побігла грітися, а як не вміла б,то попросила б когось допомогти, але все таки гріютися б пішла!! !
Але як я зрозуміла, жоден з туристів не пішов до колиби!АЛЕ ЧОГО?Якщо вони були такі налякані і замерзлі, то мав спрацювати просто людський фактор і ніякий інструктор-поводир на то не вплинув би!!!Але вони не пішли...

Знаю ту колибу, мала вона,але при необхідності вмістила б всю групу зігрітися і приготувати поїсти щось гаряче!Але того не сталося!(Тож не було такої необхідності!
То що ж там такого в решті решт сталося?ЧОГО ви висвічуєте саме цей випадок? Чого так зневажливо і з такими гидкими словами говорите про цей клуб ? Може були якісь інші випадки окрім цього ? Чи може то щось особисте до клубу чи того командира?Чи може це просто така ваша особиста манера спілкування!! Чи може це якась антиреклама(знову ж таки особисте)?Не можу зрозуміти! Просто те, як ви пишите про того командира, про клуб і взагалі про тих туристів, то трохи не гарно!! Я розумію, що ви, мабуть, одні з найдосвідченіших і найповажніших у Карпатах,але,будь ласка, дайте змогу новичкам-туристам вчитися на своїх помилках,без подальшого "ПОВІШАННЯ" ;))
ЗАВЖДИ було цікаво зустрічати таких людей,як ви,але тепер навіть якось незручно буде заговорити ,бо буду думати,що завтра десь на форумах почнуть висміювати!Бо всі ж ми не ідеальні;(

Посты: 69

СообщениеПн май 08, 2017 21:39 

Бистриця та Свидовець

Посты: 1413

СообщениеПн май 08, 2017 22:45 

anna905 писал(а): в это время была у другой колбы, где такой же уважаемый и опытный турист жил уже 10й день в теплой колыбе и пускал к себе погреться/посушиться ....Я лично сушила свои вещи у него и общалась с ним... С интересом слушала его истории о строительстве колыбе и о жизни в горах ...После рассказывала своим друзьям о интересном знакомстве...Упуская его возмущения о коммерческих группах и фразы типа "не ходите с ними, а ходите со мной"," запишите мой номер лучше я Вас поведу, зачем тем платить?"....Общаясь с ним пропускала эти фразы мимо своих ушей, только сейчас, читая Ваши записи, вспомнила..(((

кого-то это напоминает.
Это, случайно, не главный герой из темы "Колыбы в Карпатах", любитель пожить в колыбах?

СообщениеВт май 09, 2017 07:19 

Для анни905- блін, ніхто не збирався висміювати, незалежно від того, чи це комерсанти, чи....Тому що в горах усі-рівні. Такі випадки описуються, щоб в подальшому уникати аналогічних граблів, БЕЗ ЖОДНОГО САКАЗМУ. А Ваш пост- це вже перехід до зайоб... до сарказму. Так- в тому випадлку в гонитві за баблом перейдена межа відповідальності. І усе. Крапка. І нікого ми ніколи з собою не кличем в походи, і не даємо номерів телефонів, щось Ви, шановна не в ту тему...

СообщениеВт май 09, 2017 20:24 

Андрюха стр писал(а):Для анни905- блін, ніхто не збирався висміювати, незалежно від того, чи це комерсанти, чи....Тому що в горах усі-рівні. Такі випадки описуються, щоб в подальшому уникати аналогічних граблів, БЕЗ ЖОДНОГО САКАЗМУ. А Ваш пост- це вже перехід до зайоб... до сарказму. Так- в тому випадлку в гонитві за баблом перейдена межа відповідальності. І усе. Крапка. І нікого ми ніколи з собою не кличем в походи, і не даємо номерів телефонів, щось Ви, шановна не в ту тему...

Андрію, тіхо-ша, та й собі таке ж говорю : стоп-саньок, натюрліх ця дівчина "НЄВТЕМЄ", тобто це то саме, як би я прийшов у лікарню, у операційну під час видалення апендиксу(ну дуууууже проста операція) і побачив як хірург разом з медсестрами та анестезіологом жарять шашлик, бухають, пациент - під наркозом, йому все тіпа гут, не відає що РЕАЛЬНО відбувається, потім я, ніби як підійшов і ЗАМІСТЬ ЗАБУХАНИХ лікарів зробив розріз(досить професівйно бо наприклад я - хірург з 30-річним стажем), видалив апендикс і вже накласти шви довірив бухаючій компашці лікарів, а потім про це випадково ДВОМА(як це ти, Андрюха і зробив) строчками-фразами обмовився між колєгами...а тут приходить "гражданська" (НЕ ЛІКАР !) людина і говорить :ну что ви в самом то дєлє ?! нук чєго тут такого ?! ну шашли-машлик, ну бухали, ну руки грязні, але ж ніхто не вмер !!!! НІХТО НЕ ВМЕР !!!! розумієш, Андрюха ? ВОНИ ВВАЖАЮТЬ, що ГОВОРИТИ ПРО ЦЕ треба тілько тоді, КОЛИ ХТОСЬ ЗАГИНЕ !...от же ці "гражданські"... смішні і....іноді мені гидко їх слухати-читати...так, Андрюха, давай заткнемося, адже НІХТО НЕ ЗДОХ ! гіпотермію вони "відмінили", той пензлик що на пічці Бонда готував - геній та реально прекрасний гід, ми - дінозаври що вимруть у ближчих рік-два, все гут...хай дохнуть...питань нема...

Посты: 231

СообщениеВт май 09, 2017 20:31 

Кхе-кхе... пару днів тому десь (не пригадую) читав рейтинг найскладніших хірургічних операцій, то апендикс був на першому місці...такшо не тойво |#smile765|

СообщениеВт май 09, 2017 21:48 

Сашко-згідний!!!
Краще- в горби, там того нема.

СообщениеСр май 10, 2017 07:15 

ivhay писал(а):Кхе-кхе... пару днів тому десь (не пригадую) читав рейтинг найскладніших хірургічних операцій, то апендикс був на першому місці...такшо не тойво |#smile765|

Як ми різали апендикс, я кричав, як Джимі Хендрікс! |#smile603|

Посты: 4

СообщениеСр май 10, 2017 17:05 

Прошу вибачення у громади за довгу мовчанку, але мені, як не зовсім свідомому зачинщику цієї колотнечі - було трохи не до інтернету минулого тижня. Крім того - досі немає листа з підтвердженням реєстрації (Глюк форуму, чи що?) ??? Никакого глюка нет. Если Вы разместили это сообщение на форуме - значит, уже подтвердили свою регистрацию.

Хтів написати красиво, з фото деяких моментів, скріншотами з групи втентаклі та приблизними відмітками наших блукань в вікімапії, але цейтнот по роботі змушує обмежитись поки що суто текстовим викладом моєї точки зору.
Оскільки тут ламають списи люди з різними поглядами на ті події - я буду лише констатувати факти і спробую обійтися без оціноцних суджень.

Отже, до справи:
Пану Андрію та Сашку - дяка за поміч у встановленні тенту та розпалюванні багаття.
Але як завжди є одне "але": не варто називати компанію мало(або й зовсім не)знайомих людей в інтернетах "стадом", "ботанами" та іншими малоприємними прізвиськами - серед "вівець" може знайтися "стоматолог", який в вільний час може таки знову сходити в похід і перевірити свої вміння по видаленню зубів без анестезії. Чутки мають властивість ширитися з понадсвітловою швидкістю, і я тілько завдяки своїй капловухості почув про ваші відгуки десь на якомусь форумі, далі вже справа була правильно запитати у Гугла.
Згідно тих же чуток - наші дівчата були неприємно вражені деякими вашими виразами, і, знову ж таки з чуток - вранці таки хтось бухтів "нахіба ходити з комерсами, ходіть краще з нами". Було-чи-не-було - не знаю, сорока на хвості принесла, може ці чутки і сформували\підігріли негативне до вас ставлення з боку деяких тут дописувачів.

Тепер власне по організації, та чому в мене "реальність не співпала з очікуваннями".
На самому початку - організатори співали єлейних пісень про красу весняних гір та розквітлі крокуси. (скріншот не зробив, каюсь). Також група була заявлена 10-12 чоловік, інструктор, помічник. Як на мене - непоганий варіант, і в принципі 5-6 чоловік першачків для 1-го інструктора - норма. Далі прогноз погоди погіршився, в організаторів помінялися плани, і в результаті маємо - 15 чоловік групи (з них 4 - хлопці, 1 - підліток і 10 дівчат), інструктор, помічник інструктора.
Початково в програмі фесту було заявлено 5 маршрутів, наша група йшла на найлегший маршрут, особливо наполягаючи на нашу відсутність взагалі досвіду в таких заходах та складом групи (2 хлопці, 4 дівчини, 1 підліток). В результаті погіршення погодних умов - тілько наша група пішла на дещо змінений маршрут, інші групи базувались на території фесту і робили радіальні вилазки. Окремо організатор нашій групі обіцяв на випадок екстремальних умов евакуацію з маршруту всюдиходом "ГАЗ-66". Також в групі була опублікована інформація, що інструктори пройшли намічені маршрути (запам*ятовуємо цей момент ОКРЕМО!). Також було замовлено трансфер з Осмолоди (місця проведення фесту) до Львова для нашої компанії. Організатор співав дифірамбів про співробітництво з кращими перевізниками в регіоні і комфортні умови перевезення.

Там вище Каріна21 співала, що було 2 групи - маячня. Група просто розділилась на 2 підгрупи: "східний" та "одеський" дивізіони. У "східного дивізіону" швидкість на марші була вищою, наша групка одеситів суттєво відставала з багатьох причин.

Прокат спорядження з самого початку був обговорений з організаторами - як кількісно, так і якісно. В результаті - вже на точці видачі спорядження у Львові персонально моїй дівчині запропонували мокрий рюкзак з пліснявою, який вдалося таки змінити на менший, але сухий і майже цілий (зламаний фастекс на грудній планці), намет з однією секцією дуги замотанною медичним пластирем, на одному зі спальників був відсутній язичок застібки, а сам спальник був зсередини покоцаний іскрами від багаття.

Трансфер з Воловця через Синевір до місця старту - окремі веселощі. Моїй дівчині дістається приставне місце в проході, де при гальмуванні сідачка намагається з*їхати поближче до лобового скла, а верхні рюкзаки намагаються це дійство перемістити в партер. Довелося мені сідати на це місце та ловити падаюче манаття.

За першу ночівлю тут багато вже сказано, тому зроблю лише одне напівзауваження - сокири або лопати в нас не було, так, а от ручна ланцюгова пилка системи "гнучка туристична" - в нас була.
Самий лютий треш нас підстерігав другого дня походу. (30.04.2017)

Отож. Спочатку з Гичі пішли на полонину Солотвинка. Начебто все за планом, хто не замахався - катав снігову бабу, фото, радощі. Приймається рішення не шурувати через вершину гори Молода (основний мотив - глибина снігу більше 60 см) а обходити гору траверсом. Пішли за викачаним з інтернетів треком більш ніж 3-х літньої давнини. І от тут в мене починають труситися і піджилки і все, що може вібрувати і стискатися. Стежка (а в нас, нагадую - найпростіший маршрут!!!) - немаркована, регулярно трапляються непрохідні завали вже почавших трухнути дерев, інструктор цим маршрутом НЕ ХОДИВ!!! Місцевості не знає, коли і звідки чекати північного пухнастого лиса - не знаємо, окрім того, чуючи розмову між інструктором та помічником - я остаточно сивію - вони НЕ МОЖУТЬ взагалі визначити куди йти і де буде місце для ночівлі. Ідемо. Потім починається спуск. Є фото з не самих крутих моментів, але навіть там кут схилу близько 45 градусів. Сам спуск ускладнюється "живим" камінням, яке вкрите мокрим мохом та поваленими деревами. Наскільки я пам*ятаю - за таких умов згідно правил техніки безпеки повинно бути організовано страховку навішуванням альпіністських перил та окремий спуск живої сили та спорядження. Фігушки - своїми двома. Дякую Дону Алехандро (моєму приятелю, який пішов з нами в цей похід), котрий всю нашу "одеську" підгрупу зумів оснастити трекінговими палицями - без них була б гиря.
Спустилися донизу. Мокрі, змотані, я злий шо сатана. Місце для ночівлі - десь на іншому березі річки Молода. Організовується переправа, виходимо до дороги і мосту. На базу (точку проведення фесту) - не йдемо. Ідемо в повній пітьмі з ліхтариками на пошуки галявини для ночівлі. Я починаю сатаніти і вимагати від інструктора евакуацію. Дзуськи! Зв*язку - НЕМАЄ. Взагалі. Жодного сигналу від будь-якого оператора стільникового зв*язку. "Двіженіє - ето жізнь". Шуруємо дорогою, настрій стабільно-паскудний. Інструктор з "східним дивізіоном" попереду, ми з помічником позаду. Пройшли може з кілометр, може більше. Раптом назустріч летить інструктор з командою "стій, ми здається не в ту сторону йдемо"! Про щось перемовляються з помічником, я починаю допитуватись "куди ж ми в дідька таки йдемо цієї глупої ночі?". Виявляється, що йдемо до якогось населеного пункту. Сильно повезло, що незабаром нам зустрілось лісництво, де ми власне і заночували. Знову ж таки реверанс до каріни21 - чому хвалена Ковеа не могла того вечора нагріти чай на групу, навіть будучи огорожена каріматом? З Доном Алехандро провели хвацьку рекогносцировку на місцевості - і доки "східний дивізіон" з інструктором ставили намети і облаштовували побут (так, ми підійшли до наметів, коли вже каструлька грілася на газовому пальнику) ми натягали полін з дровника і розвели багаття.

День третій (01.05.2017) - пішки шуруємо до місця проведення фесту. Зв*язку - ніц. В якийсь момент зв*язок таки встановлюється, інструктор передає організатору побажання про евакуацію, за нами виїздить бусик, організатор забирає дівчат з одеської команди та рюкзаки у всіх учасників групи. До Осмолоди йдемо налегцях.

Далі був шкандаль з організатором, який замість визнати організаційні промахи - оточив себе командою нукерів та відгавкувався в стилі "сам дурак".
Настрій - ні в дугу, найближчі готельні номери - давно зайняті учасниками з 2-3-4-5 маршрутів. Нас відвозять до віддаленого готельного комплексу, де вже вдається вдатися до релаксу.

День від*їзду. Приїжджає бусик. Пам*ятаєте, я там вище розказував про "співробітництво з кращими люксовими перевізниками"? Так от вам дірку від бублика. Ні, я розумію, що продати "нічого, оточеного сухарем" набагато вигідніше, ніж організувати продаж нормального продукту, АЛЕ! Убитий вщент Т4, різнокольоровий, товчений в усі можливі місця із задніми вікнами, які тримаються на скотчі! (Фото є, можу поділитися). Задній ряд сидінь - взагалі являє собою незакріплену гойдалку, яка на вибоїнах влаштовує нам феєричний атракціон "не дзвизнись об стійку-вікно-дах". Рюкзаки вантажимо на багажник на дах. Водій так-сяк їх шнурує шворками, на моє зауваження щодо системи кріплення - відмахується "нормально закріплене". На мене починає шикати жіноча половина групи "шо ти присікуєшся котрий день, для чого паскудиш настрій і собі і оточуючим!". В результаті - тільки вийшли на трасу, з даху злітає рюкзак Дона Алехандро, без мало не потрапляє по мотоциклісту, водій тільки після мого третього оклику "стій, курвамаць, багаж губимо" нарешті віддупляється і зупиняється. Результат - розбитий двосторонній пульт сигналізації від машини Дона Алехандро, яку він залишив у Львові. Нормально перешнурували багаж уже у Франику. Було ще кілька малоприємних моментів, але мене вже вся ця пригода дістала до стану "та гори воно все синім полум*ям, з мене баста, дайте живим добратися до Львова".

Можете кидати в мене капцями, можете критикувати, можете хвалити. Але на мій погляд - всі неприємності, які тільки могли трапитися - всі дісталися нам. І це навіть не про погоду...

Посты: 3485

СообщениеСр май 10, 2017 19:33 

Реальний треш. Фтопку таких "інструкторів"

Посты: 404

СообщениеСр май 10, 2017 19:52 

Пам"ятайте, що гори - зона підвищенного ризику для здоров"я та життя. Тому дуже прискіпливо вибирайте гідів, провідників, інструкторів, організаторів... Особливо якщо повністю покладаєтесь на чужий досвід. Цікавтесь наявністю відповідних сертифікатів, дипломів, страховим полісом. Їх наявність не гарантуює стовідсотковий успіх походу, але все ж таки...

СообщениеСр май 10, 2017 19:56 

Питання про страховий поліс було першим, коли я побачив організатора.
З єхидною і зухвалою ухмилкою було сказано що "іх нєт і ми нічего нє абещалі".

СообщениеСр май 10, 2017 20:57 

Всем кто упоминал меня. Я лишь процитировала мнение организатора похода. На это указивают кавычки и в скобочках ссылка на источник. Я не имею ни какого отношения к данному походу. Меня лишь интерисует мнение всех сторон.

Посты: 22

СообщениеСр май 10, 2017 21:21 

violet_Cat писал(а):Питання про страховий поліс було першим, коли я побачив організатора.
З єхидною і зухвалою ухмилкою було сказано що "іх нєт і ми нічего нє абещалі".

Да уж майские удались Вам. Мораль - не ходить в коммерческие походы вообще и самостоятельно/нормально готовиться к походу.
Кстати - отзовитесь пожалуйста, кто ночевал на Плисце с 30.04 на 1.05 - есть пара грубых вопросов с претензиями

СообщениеСр май 10, 2017 21:56 

Karina21 писал(а):Всем кто упоминал меня. Я лишь процитировала мнение организатора похода. На это указивают кавычки и в скобочках ссылка на источник. Я не имею ни какого отношения к данному походу. Меня лишь интерисует мнение всех сторон.

Карина.Вернись на мой пост выше и ответь Себе.Зачем нужен Тебе Твой впрыск этой |#smile735| инфы?

СообщениеСр май 10, 2017 22:44 

Shelax71 писал(а):
Karina21 писал(а):Всем кто упоминал меня. Я лишь процитировала мнение организатора похода. На это указивают кавычки и в скобочках ссылка на источник. Я не имею ни какого отношения к данному походу. Меня лишь интерисует мнение всех сторон.

Карина.Вернись на мой пост выше и ответь Себе.Зачем нужен Тебе Твой впрыск этой |#smile735| инфы?

После Вашей попытки закончить спор, он продолжился. Почему тогда вы впрыскиваете этот посыл ко мне? Продолжила ведь не я. А главное, вы должны знать, что любой кто упоминается в любой теме имеет право ответить. Я лижь указала на свою нейтральную позицию в данном споре, жилая знать мнение всех сторон. Любие притензии по поводу продолжения спора после вашего желания закончить выскакивайте другим.

СообщениеСр май 10, 2017 22:45 

Ото треш...Власне, було чітко зрозуміло, що в організації щось нечисто, після одного тільки відгуку про нічну переправу через річку. Скільки у мене було походів, прихід на ночівлю вночі завжди був пов*язаний із якимись форс-мажорами (лише пару разів пізня ночівля була спланована). Тут і до ворожки не ходи. Але оце, що написали про прокатне спорядження, про транспорт - це відверте паскудство. Спасибі організаторам цього походу, що вчергове показали приклад, якими НЕ МОЖНА бути, особливо, якщо плануєш вести в гори когось чужого. І в принципі, це єдина користь від таких історій - можливість побачити, що буває, якщо робити щось тяп-ляп. Оці всі розбірки і свідчення тільки для цього і треба. Бо як показує практика, ті люди, які допустили таку ситуацію, не вважають, що в чомусь помилились і чхати хотіли на критику. То їх справа і їх совість. А от особисто я якоюсь мірою вдячна таким "організаторам". Вони своїми фейлами реально стимулюють до ретельної підготовки перед походом.

СообщениеСр май 10, 2017 22:58 

Дивно, що стільки людей мають за бажання йти на травневі в Карпати. Це ж не Кримські гори, де травневі сама класна пора - помірні температури і весна в горах.
На мій дворічний досвід весняних Карпат, вони у травні й квітні більш зимові ніж літні. Це і низькі температури, і сніг (опади та намети), грози, град, багнюка всюди.
Сунутися при цьому в Ґорґани, де жереп і каміння превалюють, причому під снігом, ще й висоти вище 1500 метрів... з новачками у горах...

Зрозуміло, що тим хто водить платні походи вигідно описувати гарну картинку, та для цього повно більш безпечних хребтів, той же Кукул, Кострич, Яремчанські гори. Нащо йти саме в Ґорґани і влаштовувати "феєрії" з ризиком для життя групи, зважаючи, що прогноз погоди дають вірний на 4 найближчі дні?

Питання мабуть риторичні, не зміг змовчати.

СообщениеЧт май 11, 2017 00:04 

Sugataua писал(а):Дивно, що стільки людей мають за бажання йти на травневі в Карпати. Це ж не Кримські гори, де травневі сама класна пора - помірні температури і весна в горах.
На мій дворічний досвід весняних Карпат, вони у травні й квітні більш зимові ніж літні. Це і низькі температури, і сніг (опади та намети), грози, град, багнюка всюди.
Сунутися при цьому в Ґорґани, де жереп і каміння превалюють, причому під снігом, ще й висоти вище 1500 метрів... з новачками у горах...

Зрозуміло, що тим хто водить платні походи вигідно описувати гарну картинку, та для цього повно більш безпечних хребтів, той же Кукул, Кострич, Яремчанські гори. Нащо йти саме в Ґорґани і влаштовувати "феєрії" з ризиком для життя групи, зважаючи, що прогноз погоди дають вірний на 4 найближчі дні?

Питання мабуть риторичні, не зміг змовчати.

Як на мене, то Карпати в міжсезоння ще гірші, ніж взимку, взимку хоч холод і сніг відлякує трохи. Якраз і гірші оцією видимістю, що там сонячна весна і крокуси, або золота осінь з гарними фото. Люди на це ведуться і влипають, особливо якщо і по екіпіровці розраховують на хорошу погоду. А воно геть не так, як ми знаємо. Пригадала свої походи - 90 % блукань, промокань, туману і змін та скорочень маршруту було якраз в міжсезоння. За Горгани взагалі промовчу. Теж не розумію, нащо шукати собі пригод на одне місце і тягнути групу на Горгани по такій весні холодній, та ще й не бувши там раніше? Реально дешевше для гаманця і нервів було б піти десь на Запрутські чи на Кукул. І гарно, і неважко, і сам не заморився, і людей провів, всі задоволені були б. Маркетологи з них такі, як і інструктори - ні собі, ні людям.

Посты: 392

СообщениеЧт май 11, 2017 12:10 

Sugataua писал(а):На мій дворічний досвід весняних Карпат, вони у травні й квітні більш зимові ніж літні. Це і низькі температури, і сніг (опади та намети), грози, град, багнюка всюди.

Це такі останні 2 роки. 3 роки тому були на травневі на Руні - літня погода, орхідні розцвіли. То коли як. Прогноз дивитись треба, та усякі вебкамери на snig.info

Посты: 2899

СообщениеЧт май 11, 2017 14:17 

Жуть. Прямо какая то карпатская шабановщина. Если человек не понимает куда он идет и что его может там ожидать, то не какие, даже самые услужливые, опытные, вежливые и крепкие гиды не помогут.

СообщениеЧт май 11, 2017 14:19 

Туранчокс писал(а):Жуть. Прямо какая то карпатская шабановщина. Если человек не понимает куда он идет и что его может там ожидать, то не какие, даже самые услужливые, опытные, вежливые и крепкие гиды не помогут.

А как тогда в первый раз это понять? Всегда надо с чего-то начинать, для этого гиды и нужны - обменять деньги на опыт.

СообщениеЧт май 11, 2017 14:29 

В первый раз надо сходить в ПВД просто. Потом можно в ПВД с ночевкой. Потом можно в ПВД в плохую погоду, но не далеко. Летом конечно. Потом можно съездить в Карпаты летом с ночевкой в номерах и погулять радиалки. Прицениться к сложностям как бы. Потом уже с ночевками в горах, но в хорошую погоду, опять же летом. Далее вносить по больше лишений и сложностей... Иначе может быть стресс, если не повезет с мягкими радостями в походе.
Комерсы... Комерсам по барабану на клиента в принципе. Клиент для него мешок с деньгами, которого надо без шума выгулять с улыбкой, до следующего мешка. Комерсу главное деньги и положительный шум вокруг его имени. Клиент это должен понимать. Работа, просто работа... Это как маршрутчик, который резко трогается, хамит, разговаривает по телефону, слушает хрень, курит, включает глухаря.... работа.
Последний раз редактировалось Туранчокс Чт май 11, 2017 14:45, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеЧт май 11, 2017 14:39 

descri писал(а):А как тогда в первый раз это понять? Всегда надо с чего-то начинать, для этого гиды и нужны - обменять деньги на опыт.

А в тому і складність, що ніяк. Новачок, який ні разу не був у горах, цього і не зрозуміє. Я от по собі міряю. Коли я ще не ходила в походи, а тільки-тільки починала, то для мене кожна людина, яка десь там була і щось про це знає в реальності - була супер-авторитетом і дивилась я на неї великими очима. Ні про які критику і не йшлось з мого боку. Я все сприймала за чисту монету, раз вони були, значить знають як треба.
Та що говорити, коли вже я брала з собою людей, які в гори йшли вперше, то збоку дуже помітно. Вони все сприймають як належне. Вони вважають, що так і має бути. Навіть коли траплялись якісь прорахунки з мого боку, люди недосвідчені взагалі не здогадувались, що щось не так. Ясно, що коли ночуєш мокрий і без вогню, то тут у кожного сумніви появляться, але за дрібне людина просто не помітить. Тому тут питання більше до совісті і порядності тих, хто організовує і веде. Чи можуть вони бути чесними самі з собою і об*єктивно оцінити свою підготовку як гіда, чи бажання підзаробити затьмарює все. А оскільки вміють це далеко не всі, то і тема ця буде вічною. Хтось буде готуватись в кожен похід, як на Еверест, а хтось даватиме роботу для рятувальників...І тільки рідко хто зможе визнати помилки і змінити погляди. Тому хто хоче піти з кимось, то або керуватись довірою і інтуїцією, або іти самому, поступово здобуваючи досвід. Як кажуть "хочеш щось зробити добре - зроби сам".

СообщениеЧт май 11, 2017 14:42 

Тут вот девушка упомянула инструктора с опытом Казбека и зимнего Эльбруса. В походах такого типа нужен другой опыт.
https://www.youtube.com/watch?v=c3YB-GuPM0Q

СообщениеЧт май 11, 2017 14:50 

А может, завести отдельный раздел для отзывов про коммерцию? Оно полезно будет, и рейтинг сайта в гугле повысит.

Посты: 117

СообщениеЧт май 11, 2017 15:06 

Сергій Іващенко писал(а):Кстати - отзовитесь пожалуйста, кто ночевал на Плисце

Там Вася Монстер ночуе)))якщо треба я узнаю у нього..(тільки про що тема?)

СообщениеЧт май 11, 2017 18:10 

descri писал(а):Це такі останні 2 роки. 3 роки тому були на травневі на Руні - літня погода, орхідні розцвіли. То коли як. Прогноз дивитись треба, та усякі вебкамери на snig.info

Те що прогноз треба дивитись, то усе правда для будь-якої пори.
Цьогоріч зима була довгою, ранньою і затяжною. І все одно, травнева погода більш непердбачувана за літню, а діапазон температур зсунутий ближче до 0-5 тепла.

Коли я готувався до першого походу в травні, читаючи цей форум, чітко зрозумів, що на високі хребти і вершини йти небезпечно без підготовки і там досі сніг.

Обговорювана ж компанія, планувала відвідати Молоду, враховуючи що вона 1800 з гаком метрів.

Віра писал(а):Тому тут питання більше до совісті і порядності тих, хто організовує і веде. Чи можуть вони бути чесними самі з собою і об*єктивно оцінити свою підготовку як гіда, чи бажання підзаробити затьмарює все. А оскільки вміють це далеко не всі, то і тема ця буде вічною. Хтось буде готуватись в кожен похід, як на Еверест, а хтось даватиме роботу для рятувальників...І тільки рідко хто зможе визнати помилки і змінити погляди.

Деякі організатори походів в гонитві за грошима можуть забувати, що помилки в горах можуть коштувати життя та здоров'я учасникам. Не певен, що договір, який мабуть і не підписували учасники, включає відповідальність інструктора за группу. А договір потрібний, бо совість це питання особисте. Як і порядність.

Тут вот девушка упомянула инструктора с опытом Казбека и зимнего Эльбруса. В походах такого типа нужен другой опыт.

Опыт больший гор тоже не показатель. Коллега ходил на Казбек, в составе коммерческой группы прошлым летом. Инструктор группы, со слов коллеги опытный, поставил новичков, которые вообще в горах не были до того, в одну связку. И группу на вершину повел при прогнозе дождя, хотя было еще окно в несколько дней, позволявшее подождать. В итоге, группа на вершине попала в грозу со всеми вытекающими приключениями. Все живы остались, только одна девушка ногу подвернула.

Організаційна комерційних походів - це в рази більша відповідальність, бо повноту організації та відповідальності, в обмін на гроші, несе інструктор.

В не комерціних групах, в спортивних, в організації походу приймають участь усі. І розуміють, що їх чекає, хоч приблизно. Готуються і тренуються.

СообщениеЧт май 11, 2017 19:23 

Sugataua писал(а):Обговорювана ж компанія, планувала відвідати Молоду, враховуючи що вона 1800 з гаком метрів.

Гора Молода має висоту 1723 метра и 80 см

Изображение

Изображение

СообщениеЧт май 11, 2017 19:46 

Перепрошую, помилився. На кількість снігу на підйомах це не надто впливає. :)

СообщениеЧт май 11, 2017 20:54 

Віддав в друк нову карту і тепер можна і написати трохи по темі провідництва і путівництва |#smile805|
На щастя, я починав водити групи з поляків і так само моє знайомство з путівниками розпочалось з польських видань - після цього я для себе зробив висновок що мені краще цим не займатись в силу відсутності певних здібностей. Зараз більше 10 років воджу тільки одну єдину групу один раз на рік - не можу я дати іншим того, що хотів щоб вони отримали від справжнього провідника!
На жаль, в нас чомусь рахується, що провідники і путівники повинні розказувати про те, як перейти з одного місця в інше, але забувається про те, що існують живі люди зі своїми інтересами, слабостями і т.п. і до кожного з них потрібно знайти підхід і намагатись задовільнити його цікавість в цьому поході (чи туристичному продукті).
Тому у нас мемуари ("де я колись ходив") називають путівниками, а людей, які знайомі трохи з горами - провідниками! І поки власне туристи не почнуть вимагати від організаторів (видавців) не тільки мінімалізму (власне безпеки мандрівки), але й пізнавальної частини, то тільки цим мінімалізмом і будуть обмежуватись ті, хто заробляє на цьому гроші.
Якщо провідник не може розвести вогонь в горах в будь-яку погоду і веде в гори групу з 17 малодосвідчених людей в міжсезоння із однією ланцюговою пилою, то цю людину я б не наважився назвати провідником. Можливо це хороший екстремал і група підписувалась на екстремальну мандрівку? Пічку Бонда (забавка для допитливих) можна спробувати не запустити для 2 осіб (як це було колись в мене), але вести велику групу без газового чи бензинового пальника з такими прогнозами погоди в міжсезоння ??!!
Інколи мені здається що вся ця масова непрофесійна самодіяльність має накопичитись і тоді буде |#smile703| Якщо до цього ще й добавиться поступова втрата професійності гірських рятувальних служб (по завершенні поглинання їх пожежниками) то трагічних випадків буде не уникнути. Поки цього вдається уникати через незначну кількість гірських туристів в порівнянні з сусідніми країнами.
P.S. Здається що обговорення вже давно вийшло за межі теми і підтримую думку, що варто створити окрему тему провідництва

Посты: 1058

СообщениеПт май 12, 2017 05:58 

Shelax71 писал(а):
Sugataua писал(а):Обговорювана ж компанія, планувала відвідати Молоду, враховуючи що вона 1800 з гаком метрів.

Отак вказівник виглядав 10 років тому на момент встановлення:
Изображение
Хтось його переставив на нижчу на метр з тріангом.

Посты: 1720

СообщениеПт май 12, 2017 06:44 

Був на Молодій 6 травня. Цього вказівника ніде не помітив.

Посты: 45

СообщениеПт май 12, 2017 08:34 

Дед Пихто писал(а):Був на Молодій 6 травня. Цього вказівника ніде не помітив.

Його вже минулоріч в серпні там не було (((

СообщениеПн май 15, 2017 10:07 

пропоную модераторам-адмінам підтримати ідею по новій темі, назву можна скоректувати під смак адмінів, але пропоную приблизно такий шаблон: " Комерційні походи : проблеми, складнощі та інше"...

СообщениеПн май 15, 2017 10:08 

сашко писал(а):пропоную модераторам-адмінам підтримати ідею по новій темі, назву можна скоректувати під смак адмінів, але пропоную приблизно такий шаблон: " Комерційні походи : проблеми, складнощі та інше"...

ну і винести останні 4 сторінки у нововідкриту тему...

СообщениеПн май 15, 2017 10:26 

до слів Василя не має що додати, все чітко сказано...
на репліку від violet_Cat "..."нахіба ходити з комерсами, ходіть краще з нами". Було-чи-не-було - не знаю, сорока на хвості принесла, може ці чутки і сформували\підігріли негативне до вас ставлення з боку деяких тут дописувачів...." :
реально сказано було так : "пацани, чим ходити з такими інструкторами, то краще ХОДІТЬ САМІ (!) , тобто готуйтесь до походу, плануйте, підбирайте екіп, КОНСУЛЬТУЙТЕСЬ З ПРОФІ У ФОРУМАХ і - вьйо !..."
отже ні я (це вже капець як смішно, бо сашко пропонує йти з собою у похід тільки ПЕРСОНАЛЬНО конкретній людині, та ще й у дуже дуже рідких випадках, приблизно раз на рік, ну а Андрій - він точно що не полюбляє ходити з "ботанами" отже ні сашко ні Андрій не могли такого ляпнути навіть як би були геть чисто п*єні а ми такими не були тоді, хіба що трішечки, що не завадило нам розпалити вогень та встановити намет групі одеситів, доречі , як що назвав групу "стадо" то бийте мене по нирках, але НЕ КОНКРЕТНІ групи я такой називаю стадом а людей що не можуть подбати самі за себе у горбах - ботанами, і це нормально...одеситів я стадом не називав та й Андрій навряд чи...не суттєво, суттєво що ГРУПА одеситів завдяки непрофесійності гідів дефілювала на грані життя та смерті, тобто у червоній зоні ризику, але про це - НЕ ЗНАЛИ хоча здогадувалися...хай це буде на совісті цього поцика(так-так ! я називаю його так як він заслуговіє) тіпа гіда...((( ходив зараз горбами туристами неходженими...9 травня там випав свіжий сніг, я лазив схилами у пошуках старих райтштоків/стежок під Чорногірським хребтом, вимок до трусів бо снігу на молодняку було і була саунка-душ від нього...то ж це НЕ ПРОБЛЕМА для таких як я, бо поставив намет, напиляв дрів, вогнище, посущився, іжа/чай на пальнику, утеплювач ізолоновий у спальнику - ХІБА НЕ КЛЬОВО ?!!! о це - пригоди, цікаво, не стрьомно хоча по "чорному" і звір навколо постійно всєкий, лисицю таку зустрів що й вовк був би менший за ню, десь 1,5 м довжина від кінчика хвоста і до морди...не злякалась, просто пішла кроком вбік...і це все ДОСВІД, і він дозволяє червону зону ризику зробити зеленою...от і все...)))...

Посты: 147

СообщениеПн май 15, 2017 12:20 

Тоже всегда поражался - какого х.е.р.а переться в горы в первый раз еще и в мае ? и вдобавок в сложные походы ?
По моему мнению виноваты и сами туристы , и их проводники .Идут в сложные выходы ,не зная своих сил , своей терпимости ,не имея опыта . Зато потом поливают грязью непрофессиональных инструкторов .
Люди считают, что если они заплатили-то им все должны ...причем даже природа должна радовать хорошей погодой !они же заплатили ))) короче смех ))

СообщениеПн май 15, 2017 13:15 

ballistic89 писал(а):Тоже всегда поражался - какого х.е.р.а переться в горы в первый раз еще и в мае ? и вдобавок в сложные походы ?
По моему мнению виноваты и сами туристы , и их проводники .Идут в сложные выходы ,не зная своих сил , своей терпимости ,не имея опыта . Зато потом поливают грязью непрофессиональных инструкторов .
Люди считают, что если они заплатили-то им все должны ...причем даже природа должна радовать хорошей погодой !они же заплатили ))) короче смех ))

немає досвіду - немає знання, тому висновок : невинні, бо НЕ МОЖУТЬ ЗНАТИ всіх тонкощів ситуації, всіх звільнити на поруки крім організаторів, про цих я вже казав : повісити але перед цим зробити ін*єкцію ціанідом...

СообщениеПн май 15, 2017 15:50 

То напишіть тут для майбутніх поколінь, яких знаєте нормальних організаторів. Ігор Меліка, наприклад.
А то потренділи - і кому легше?

СообщениеПн май 15, 2017 16:07 

descri писал(а):То напишіть тут для майбутніх поколінь, яких знаєте нормальних організаторів. Ігор Меліка, наприклад.

звертайтеся за порадами по кандидатам у гіди серед профі до :
- Василь Фіцак;
- Юрко Гудима;
- Бурсанов Олександр;
- Олексій (Shelax71 );
- Славік Чиняєв (slv);
- Віра(Віра);
як що вони не можуть відвести групу (комерційно) то порадять ще з десяток професійних туристів-гідов...

Посты: 362

СообщениеПн май 15, 2017 16:23 

violet_Cat писал(а):
Тепер власне по організації, та чому в мене "реальність не співпала з очікуваннями".
На самому початку - організатори співали єлейних пісень про красу весняних гір та розквітлі крокуси. (скріншот не зробив, каюсь). Також група була заявлена 10-12 чоловік, інструктор, помічник. Як на мене - непоганий варіант, і в принципі 5-6 чоловік першачків для 1-го інструктора - норма. Далі прогноз погоди погіршився, в організаторів помінялися плани, і в результаті маємо - 15 чоловік групи (з них 4 - хлопці, 1 - підліток і 10 дівчат), інструктор, помічник інструктора.

Да після цього ВАПЧЕ нічого не треба пояснювати!
То бухтять , бо заздрять!
Я хочу з вами в похід наступного разу! Де записатись?!

А взагалі, то тут не проблема організаторів ( частково, але про це внизу).
Люди потрапили із офісів прямо в Гори, та ще й міжсезоння і виявилися не готові до цього.
Це видно з того, що учаснику згадує про перила там ,де все йдеться ніжками - на сипусі. Так, слизько, так, провалюєшся між камінців, так, вони інколи з-попід ніг вискакують - але це нормальна робоча тропа. Розумію, що можна і ногу зламати, але Гори - це завжди ризик, навіть літом в Криму. А тут - Карпати ще й міжсезоння.
Ну і претензії до водія і його транспортного засобу - це без коментарів... Зазвичай, це мабуть найостанніше , на що звертають увагу туристи, коли приїжджають \ від'їжджають з місця старту\фінішу.
Можливо, люди звикли до Європейського сервісу: йди собі по нескладній, прочищеній, промаркованій кожні 100 метрів стежці; приходиш до табору , а там вже і намети стоять, і у котлі каша кипить, скрізь є зв'язок; закінчуєш похід десь в кемпінгу і вас забирає і розвозить Мерседес Віто.

Ну і організаторам мінус - не треба водити людей в міжсезоння в Карпатах,а якщо і наважилися вести, то треба було розробити маршрут найпростіший, який усюди маркований, є колибки, а у керівників групи і їх помічників повинні бути нормальні пальники, а не пічки Бонда...

Якщо все нормально, продумано, то комерційні групи ( далі комерція ) повинні бути. За відсутності туристичних клубів, секцій, які колись існували в централізованій системі, комерція стає тою єдиною точкою входу в туризм, якою може скористатися будь-яка людина. Не у всіх є рідні, друзі, знайомі, які можуть і хочуть повести , навчити нову людину хоча б азам. У перших-других комерційних походах проходить знайомство учасників, створення своїх маленьких групок які отпачковуються від інших і стають автономною одиницею, - колективом, - і в подальшому ходять самі і можуть приймати нових членів в свій колектив. Так і ростуть! Тому комерція потрібна і поганого в ній нічого нема - тільки користь, ну звісно, коли все нормально організовано, а не так як у Шабанова і КО.
Последний раз редактировалось Arsenal Пн май 15, 2017 17:21, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеПн май 15, 2017 17:09 

сашко писал(а):
ballistic89 писал(а):Люди считают, что если они заплатили-то им все должны ...причем даже природа должна радовать хорошей погодой !они же заплатили ))) короче смех ))

немає досвіду - немає знання, тому висновок : невинні, бо НЕ МОЖУТЬ ЗНАТИ всіх тонкощів ситуації, всіх звільнити на поруки крім організаторів, про цих я вже казав : повісити але перед цим зробити ін*єкцію ціанідом...

Гмммм.
Я там десь за погоду хоч півсловом обмовився?
Претензії до організаторів:
Прокат
Трансфери
Незнання гідом стежки
Всьо!

2сашко - вибачте, якщо мої репліки вас з Андрієм зачепили, але чутки такі крутилися весь час.

Посты: 147

СообщениеПн май 15, 2017 17:50 

violet_Cat
Вообще не о Вас речь ...я утрирую про основную массу людей ,которые идут в коммерческие походы .
И вопрос к Вам . Скажите ..а вы когда подписывались на этот поход в гугл заходили ? смотрели карпаты в мае , фотографии ,условия ,погодные условия?

СообщениеПн май 15, 2017 18:26 

Примеры майских карпат в этих ваших интернетах
http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/vesna-krokuye-po-borzhavi-1-3-05-10
http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/stij-proxid-zaboroneno-31-05-08
http://igormelika.com.ua/shhodennik-mandrivnika/travneva-pishkonya-vesnyanij-poxid-v-prirodnomu-parku-sinevir-9-11-05-2015

СообщениеПн май 15, 2017 19:37 

violet_Cat писал(а):2сашко - вибачте, якщо мої репліки вас з Андрієм зачепили, але чутки такі крутилися весь час.

Репліки- мені, взагалі-то, по барабану. Просто не вартує відвідувати горби особам з яскраво вираженими відхиленнями розвитку гумору. Це я стараюся м"яко, не хамити. А хочеться. Не буду. Чуткам місце в аналі. Історії. Або автора чуток. Раджу на дозвіллі слухати пісні В.С.Висоцького. Там, хоча російською, але доступно і дебілу. Не хамлю. Всім привіт.
ПеСе- там десь щось було чуткою відносно стоматології в горах. В Карпатах таким величезний респект. Просто я сьогодні не хамлю, і не називаю належно.
Последний раз редактировалось Андрюха стр Пн май 15, 2017 19:44, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн май 15, 2017 20:29 

Відносно комерції- нічого не маю проти. Але. щоб не було. як в тому анекдоті, як туристи підійшли до офігенної прірви з вузенькою колодою. І страшно. А тут гуцул назустріч їм так льогко перейшов колодою. Питають-"вуйку, а перенесете нас через прірву по колоді?" -"Та запросто, по 10 грн за хлопа". І поніс. На останньому щось втратив рівновагу, захитався...І кинув того в прірву з словами-"Та ну нах..тоту дисєтку, бим я упав". Щось такого.

СообщениеПн май 15, 2017 20:39 

ту Арсенал : вони залукали на райтштоці (як йти з Солотвинки - на правому, на тому що практично НІХТО не ходить) Молодої, я там тричі блуканув літом а в мене і чуйка і досвід, але навіть не про це мова, суть у тому, що там ДУЖЕ ТЯЖКІ сходи вниз, з "плаваючим" камінням, мхами, заломами, такі сходи навіть для мене - в напряг, тому я абсолютно ромію новачків які вляпались з "інструктором" у таку ...опу, сам не раз попадав і волав до Бога що він не справедливий до мене...(( до слова : цей райтшток у мене у плані на прочистку у червні місяці, під час прочистки буду ще додатково промічати стрічками блудливі місця(у останній раз стрічок не стало, тому є місця стрьомні)...то саме і з лівим(по ходу з Солотвинки) райтштоком, прочистка, промітка...))...

СообщениеПн май 15, 2017 20:42 

читати та дивитись фотозвіти Меліки - це пісня...респект...але я вже зо п*ять років знаю що в Ігорки у походах все не тільки гут, але ще й супер-казково...

СообщениеПн май 15, 2017 20:49 

Андрюха стр писал(а):Відносно комерції- нічого не маю проти. Але. щоб не було. як в тому анекдоті, як туристи підійшли до офігенної прірви з вузенькою колодою. І страшно. А тут гуцул назустріч їм так льогко перейшов колодою. Питають-"вуйку, а перенесете нас через прірву по колоді?" -"Та запросто, по 10 грн за хлопа". І поніс. На останньому щось втратив рівновагу, захитався...І кинув того в прірву з словами-"Та ну нах..тоту дисєтку, бим я упав". Щось такого.

повінь у Карпатах 2008 -го...мій перший похід у Карпати з комерційною групою(я - учасник), то під час спуску з Боярина, на 9-му км, там де хата покійного чи то Михайла, чи то Івана, потік був як Черемош навесні, і - смерека десь 12-15 см, і дощ валить, і перейти треба нам(нас було всього десь 23-25, але у тій групі що я йшов то 4 чи 5, не пом*ятаю), підійшли, а назустріч цей дід що вже немає його - перейшов як по асфальту цеу смерекоу потік...я до нього: переведи нас, дамо 20 гривень(на тоді - чумачєчі гроші), він в одну руку рюкзак, другою тримає туриста за руку, і так нас всіх перевів на той бік, я був не всрався...дав йому 20-ку і кажу що щє будуть йти...він потім інших за так перевів...майже анігдот...

Посты: 223

СообщениеПн май 15, 2017 21:33 

Є і плюси і мінуси в комерції.
Із плюсів - маршут відпрацьований і тебе ведуть уже відомо куди, не треба шукати мапи, думати-гадати. Інструктор знає: вода - там, стоянка-там, аварійна евакуація - там..
Транспорт - теж на інструкторі, з поїзда вийшов, своїх знайшов, сіли, поїхали. Так само і назад до поїзда.
Не треба про розкладку думати, все уже подумано. плюс одяг-спорядження розкажуть, проконтролюють.
Якщо немає попутників, чи маршрут складний для соло, чи досвіду поки малувато, то це вирішується. Плюс веселіше, плюс цікаві люди можуть сильно підзарядити позитивом.

Але є і недоліки:
Часом хочеться в якомусь місці більше затриматись помилуватись, а група не чекає, чи дньовку зробити, чи кілометраж зменшити чи збільшити за своїм настроєм...
Розкладка саморобна помітно легше і якісніше. Наприклад, інструктори не беруть саморобне м'ясо, щоб не було претензій від отруєних. А все саморобне легше і компактніше. Чай там який дадуть, той і п'єш, а буває хочеться чогось цікавішого, смачнішого. Шоколадку припасену дістаєш - а інші на тебе із заздрістю поглядають (починаєш боятись біля ущелин ходити |#smile603| ).
От я люблю на пальнику все робити: прийшов, намет поставив, запалив (пальник) - і уже все вариться, сидиш відпочиваєш. А в комерційному поході, як правило на дровах, тому ще бродиш тягаєш ті дрова на групу, потім поки воно розгориться, поки звариться...
Часом через деяких непідготовлених учасників доводиться чи скорочувати маршрут, чи обходити "складні" для них ділянки (дехто відверто на ногах не може стояти на елементарних похилих чи кам'нистих стежках, запитують "а куда тут ступать?", чи у них спальник не по сезону, чи намет із супермаркета...)
Похід не можна пересунути на пару днів, якщо погода трохи змінилась..
Ну і платити потрібно...

СообщениеПн май 15, 2017 23:58 

Все вирішує людський фактор. Абсолютно все. Перший похід в моєму житті був якраз комерційний. Це був 2011 рік, Крим. Похід мав бути по Карабі-Яйлі, але на той маршрут група не набралась і нам запропонували інший за маршрутом Демерджі-Сотера. Розповіли багато хорошого, що він теж легкий і доступний новачкам, і там всього-навсього треба буде "спуститись пару раз на вірьовочках". Ми послухали те все і пішли, я і мій батько. Щоб не розписувати на кілометр тексту, перечислю основне, що було:
- обіцяні "пару разів на вірьовочках" виявились реальним спуском дюльфером по каньйону річки Сотера, в тому числі там був водоспад висотою щось біля 40 метрів (з нього нас спускали просто як сардельки, варто було лише впиратись ногами в скелю, щоб не гойдатись)
- близько половини учасників групи в тому поході вперше взяли в руки систему і "вісімку"
- на групу з 12 чоловік було взято 3 чи 4 системи, точно згадати не можу
- результатом цього було шалене відставання від графіка походу (можете уявити, скільки часу займав спуск групи,де було лише кілька систем і замість того, щоб вдягти її на цілий день, ми вдягали, спускались, подавали її нагору і так по колу, плюс абсолютна недосвідченість учасників у роботі з мотузками і альпіністським спорядженням)
- наприкінці спусків у інструктора лопнула мотузка і він впав з рюкзаком на землю, результат - 2 тріснутих ребра. Питання: в якому стані були мотузки, що просто тупо розлізлись у поході, лишається відкритим
- через усі ці недоліки ми пізно спустились до фінішної точки і спізнились на свій потяг у Сімферополі.

Коментарі зайві. Люди поставили на перше місце гроші. Клієнти перед походом не були проінформовані, що треба мати хоч якісь поняття і навики альпінізму. Менеджером походу було сказано багато слів про плюси і цікавість походу і не було ні слова, що це похід зі специфікою. Група не мала достатнього мінімуму спорядження для проходження маршруту.

Чи винні в цьому ми (як клієнти), що не розпитали перед походом детальніше? Не знаю правильної відповіді. Але реально я зрозуміла, який то був треш, лише через кілька років, коли вже мала якийсь досвід, і почала розуміти, що і як має бути. Новачок не може об*єктивно судити про кваліфікацію і готовність організаторів. Йому заважає в першу чергу, наявність "рожевих окулярів". Людині, яка зіткнулась з цим вперше, здається що все так і має бути. І саме цим користуються несумлінні організатори. Вони всі свої недопрацювання списують на те, що "так і має бути, що за похід без форс-мажорів". Плюс не попереджають людей перед походом про складнощі, акцентуючи тільки на плюсах. На це треба звертати увагу в першу чергу. Я вважаю, якщо організатор перед походом годує клієнта лише солодкими казочками про прекрасні краєвиди, хорошу компанію і не розповідає про специфіку і складнощі (звісно, також не нагнітаючи), то хай ходить сам. Саме на це порадила б звертати увагу охочих піти в комерційний похід.
Якщо людина каже новачку "ходімте з нами на Горгани, нічого страшного, що нема відповідного взуття, беріть, що є, там легко ходити, вам усе сподобається" - то вона брехло і на першому місці для неї дохід. Якщо людина каже "круто, що ви хочете піти на Горгани, але будь ласка, потурбуйтесь про хороше взуття з протектором, бо там каміння і з незвички може бути складно, а після дощу ще й слизько", то оце показник, що все не так погано. У цьому випадку на першому місці не гроші, а безпека і адекватна підготовка людини.

Загалом, по своїй суті в комерційних походах я не бачу нічого поганого. Якщо людина вміє це і відповідально підходить до справи, то вона тратить на це багато часу, і відповідно, заслуговує на винагороду. Але людський фактор лишається ключовим. Тому слід уважно дивитись, з ким ідеш, питати про все і аналізувати, що відповідають. Не ходити з людиною, якщо вона сама не була на тому маршруті, а також не давати вдягти на себе "рожеві окуляри". Тоді не доведеться і розчаровуватись

Посты: 238

СообщениеВт май 16, 2017 09:43 

Ну ок, я тоже "похвастаюсь".

В горы ходила один раз с коммерческой группой, это был мой второй в жизни поход. Меня и двух мужиков на склоне Хомяка тупо потеряли, мы звонили, спускались назад, топтались на месте. Один инструктор прибежал, посмотрел на нас, обрадовавшихся, и... убежал назад в никуда. Молоко, холод, дождь, вылезли на сам Хомяк "псечими стежками", начали опять звонить, никто нас не искал, никому мы не нужны...начали спускаться, пришли на полоныну Хомяков, прибежал тот же инструктор... забрал общаковую еду, и опять убежал. Пришлось ночевать в чужой палатке с двумя незнакомыми мужчинами |#smile784| А до того бегать по полоныне и выпрашивать посуду, чтобы ужин сварить... Выпросила чайник, в нем и варила картошку с тушлом... И потом драила |#smile615|

На следующий день пошли на Синяк, ну, как и по маршруту, веря в доброчесність инструкторов. Куда там! Два раза прошли мимо всей группы, в первый ходили здороваться, на нас еще и накричали что "вы отстали и из-за вас инструкторы нервничали", во второй раз нас обогнали на обеде без "приятного аппетита". Самое для меня интересное, что у меня начал проявляться "Стокгольмский синдром", я даже ходила потом в тот клуб спрашивать, когда у них следующие походы... |#smile701|

Клуб "Весло", инструкторы Валерий Иванович и Толик, есиче. До сих пор группы водят. Правда, в основном, людей старшего возраста - за деньги и неспешно...

СообщениеВт май 16, 2017 09:46 

у контексті того що вище розповідала Віруня :
я було діло запропонував Вірочці сходити у Гриняви, прогулятись на Чемірний, сходити на полонини Чивчинів що під границеу...але...ВЗИМКУ, по "воєнному", відразу ж попередив що буде ну дуже тяжко але безпечно...так воно і було, ну хіба що Віруня щось зараз нагадає з того що я підзабув...отож ми і пройшлися (( Пробійна-Штефулець-Монастрир Дуконьский-Пнів*є-Чемірний-Баласинів-Чемірний-Пнів*є-Монастир-Пробійна))...так, ми йшли не 4 дні цей маршрут а 5-ть, так, Віруні було складно йти у снігу (в коліна майже на всьому маршруті) бо йшли ми БЕЗ СНІГОСТУПІВ, так, це маршрут не для дівчат у 45 кг вагою, так, було місцями досить стрьомно (заметіль, вітер, мороз, гл.сніг), АЛЕ, були передбачені форсмажорні скиди на любій ділянці маршруту+варіанти ЗМІН маршруту у залежності від погоди та здоров*я учасників(зрозуміло що нас було двоє), отже ніц "жарєного" не передбачалось(за виключеням коли мені в око поцілив шмат поліна що я на сраку впав і думали що око вібрав гет, але обійшлося)...
а група від КАВА, яка пішла траверсним райтштоком(правим від Солотвинки), доречі, пройшла раптом 1,5-2 км ним (чому ? БО НЕ МАЛИ НАВІТЬ УЯВЛЕННЯ ДЕ ВІН ПОЧИНАЄТЬСЯ, тому йшли швидше за все НЕ СТЕЖКОЮ а ПО ЧОРНОМУ), перелякавшись що схили не стежкові, складні, "живі", райтштока НЕ ВИДНО та й взагалі якось геть незрозуміло що та куди, вони ломанулись вниз до Піскавського л-ва, бо саме у районі Піскави ти сходиш саме НЕ ДО ДОРОГИ А ДО Молодої і треба її було форсувати(це, зважте, після форсмажорного сходу з 1400 на 800), а коли перейшли на той бік і потупцалися на дорозі збираючи групу, взуваючись та всєкє інше, ПЕРЕПЛУТАЛИ НАПРЯМОК бо пом*ятали що коли йти на Осмолоду то р.Молода перед тобою а ти йдеш ВЛІВО ДО ОСМОЛОДИ, а тут блуд дав у голову, і вони пішли дивлячись на перейдену ріку - вліво, тіпа "на Осмолоду", наспраді - у бік Піскави...схаменулися за 15-20 хв(мозок такой спрацював !), розверули фіру, ПЕРЕЙШЛИ МІСТ(вже зрозуміо що вони ДУРНО ПЕРЕХОДИЛИ РІКУ ???)і гайда до Менчульського л-ва(мабуть шо, все це я ВИГАДУЮ, бо НЕ ЗНАЮ НАСПРАВДІ ЯК БУЛО) де і заночували(там все зачинено бо ніхто не сторожує, сторожують тільки на Мшанському а вони туди не дійшли бо НЕ МОГЛИ ВЖЕ...ну ось така треш-хісторі і я наразі усвідомлюю що їм просто ПОВЕЗЛО ДІЙТИ ЖИВИМИ ВСІМ, бо шансів комусь дати дуба - було ну дуже багато...от би вони все це почитали що ми тут пишемо...вони ж НЕ ВІДАЮТЬ що творять як і інструктри так і учасники походу...це ми розуміємо яку небезбеку створили "кєровники"..нда...

СообщениеВт май 16, 2017 11:50 

Demas писал(а):Але є і недоліки:
Часом хочеться в якомусь місці більше затриматись помилуватись, а група не чекає, чи дньовку зробити, чи кілометраж зменшити чи збільшити за своїм настроєм...

Або темп у тебе повільніший за інших. І комфорту не відчуваєш, бо або женешся за групою, або вона тебе підганяє.

Бачили ми подібну комерційну групу з 20+ чоловік, яка розтягнулася Мармаросами, що хвіст ще тільки полониною йде до ПІМа, а голова вже з нетерплячки спускається.

СообщениеВт май 16, 2017 11:56 

Віра писал(а):Чи винні в цьому ми (як клієнти), що не розпитали перед походом детальніше?

Приймаючи участь в комерційному поході клієнт в обмін на гроші перекладає відповідальність за все що далі буде відбуватися на організаторів походу (інструктора, тощо). Таким чином людина економить час, який вона повинна була витратити на вивчення маршруту, пошук, підбір спорядження і т.д. Власне інструктору платять з його досвід (витрачений час на осягання і розуміння всього, за що він відповідає).

Цим власне комерційні походи не відрізняється від туру в Індонезію, купуючи який і сівши в літак до моменту прильоту назад в Київ ти залежиш від тур-оператора і його помилок.

СообщениеВт май 16, 2017 12:04 

сашко писал(а):АЛЕ, були передбачені форсмажорні скиди на любій ділянці маршруту+варіанти ЗМІН маршруту у залежності від погоди та здоров*я учасників(зрозуміло що нас було двоє),

Цим і відрізняється в кращий бік той же спортивний туризм, де групу не випустять офіційно в гори без підготовленого плану маршруту з усіма резервними сходами (маршрут в МКК не зареєструють), а інструктор має досвід керівництва походів, як мінімум нижчих категорій.

Комерція - на то й комерція, що це надання послуг. І "по хорошому", між надавачем послуг і отримувачем має бути підписаний контракт (хоча в теорії всі його умови не писані, а зрозумілі й так - інструктор несе відповідальність за групу весь час доки вона в горах), в якому прописані всі обов'язки сторін: група слухається інструктора, інструктор приводить групу до фінішу живою і здоровою та ще й з враженнями. А за це і отримує гроші.

СообщениеВт май 16, 2017 12:27 

сашко писал(а):
descri писал(а):То напишіть тут для майбутніх поколінь, яких знаєте нормальних організаторів. Ігор Меліка, наприклад.

звертайтеся за порадами по кандидатам у гіди серед профі до :
- Василь Фіцак;
- Юрко Гудима;
- Бурсанов Олександр;
- Олексій (Shelax71 );
- Славік Чиняєв (slv);
- Віра(Віра);
як що вони не можуть відвести групу (комерційно) то порадять ще з десяток професійних туристів-гідов...

Дякую Сашко за рекламу(халявну) конєчно.Але в цьому сезоні навряд чи вигорить в мене лєва комерція...Маю пару вікон для своїх(постійних)комерц.груп.Стараюсь брати в похід не більше5-6 осіб.Чому? Окрім заробляння грошенят-хочеться ще й самому відпочити.Але правило залізне:веди групу там,де сам НЕОДНОРАЗОВО ходив і знаєш де стати на ночівлю,де вода,де у разі форс-мажору можна звалити в люди(цивілізацію).
Був в мене випадок на початку моєї напівкомерційної діяльності.Напросилися зі мною в похід троє людей з наших доблесних спецслужб(елітний підрозділ"А" в м.Київ).40хв.пояснював по телефону що брати із собою,що не брати.Список продуктів(до грама),спорядження та ін.вислав кожному на мило.
А похід планувався: с.Мислівка-Правич-пол.Мшана-в.Яйко Ілемське-пол.Солотвинка-в.Молода-в.Грофа-Плісце-Осмолода-хр.Матагів-в.Висока-в.Ігровець-пер.Боревка-Сивулі-пол.Рущина-Стара Гута-Манявський водоспад-ІФ.На 6-7 діб.Ну думаю,люди підготовленні,спецназ,однако.
Зустрічаю їх на вокзалі в ІФ.У чоловіків рюки по 35-37 кг,у жінки-27-29. |#smile735| "Мати Василева" |#smile766| .Хапаюсь за голову.Перебираю кожному рюк нашвидкоруч,забираю у кожного по 7-8 кг(більше власники не дали,мовлав,що ті речі їм конче потрібні).Залишаєм у камері схову.
Добираємось до с.Мислівка.Стартуєм.Доходим до Правича.Привал.5-7 хв.Поки я сходив по воду-мої"туристи" прибрали 0.4л віски під нехілу закуску.Привал затягнувся на 45 хв.Я планував ночувати на Довгому полі.Накрайняк на Мшані.Проходим ще зо 2-2.5 км і я розумію,що навіть до Мшаної ми не дотягнем.Група вмерла.Всі хватаються за боки,кажуть,що від "тяжести рюкзаков у нас все внутренности вилезают наружу".Льоша,встаєм на ночівлю,бо нам капєц.На годиннику 15.40.Да-а думаю,краще живий "турист" най буде,ніж "мертвий" мешканець столиці |#smile603|
Стаєм на вимушену ночівлю.....Далі не буду балакати довго.Скажу тіко те,що то,що за 5 діб ми вийшли в с.Осмолода.Переночували біля"Арніки",зранку до обіду переїхали за маршрутом с.Осмолода-с.Манява.І ще дві доби зависали біля водопаду Манявського.Причому,з с.Манява наш спецназ не виявив бажання йти пішки до водоспаду,а забажав найняти перевізника |#smile735|
Дуже багато я для себе взяв з цього "походу" на майбутнє....Тепер такі косяки не проходять. |#smile24|

СообщениеСр май 17, 2017 08:02 

descri написав:
То напишіть тут для майбутніх поколінь, яких знаєте нормальних організаторів. Ігор Меліка, наприклад.
Найкращий гід - Ральф! |#smile748| Ну, і Олекса (Shelax) також! Яку смачну "полєнту" з тунцьом готує!!! |#smile615|

СообщениеСр май 17, 2017 08:42 

Андрюха стр писал(а):descri написав:
Найкращий гід - Ральф! |#smile748| Ну, і Олекса (Shelax) також! Яку смачну "полєнту" з тунцьом готує!!! |#smile615|

Андре,Ральф |#smile556| -поза конкуренціі.Він-гуру всіх провідників.А я-так,до вітру вийшов,подихати гірським повітрям... |#smile805| Ну а поленту готувати Ти вже й сам вмієш.Головний інгридієнт не пармезан,не тунець,не сіль і не окріп.Головне при приготуванні.....робити це з любовью,душевно.І не важливо для кого? Для комерц.групи чи для друзів.Головне-позитивно вірити в те,що робиш....а не крутити дулі |#smile612| по за очі |#smile710|
Последний раз редактировалось Shelax71 Ср май 17, 2017 11:12, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСр май 17, 2017 09:01 

Shelax71 писал(а):...Головне при приготуванні.....робити це з любовью,душевно.І не важливо для кого? Для комерц.групи чи для друзів.Головне-позитивно вірити в те,що робиш....а не крутити дулі |#smile612| по за очі |#smile710|

+100500 |#smile603| якщо моя жінка починає нервувати на кухні, я їй бувало кажу, що далі можеш не готувати, я його їсти не буду, бо воно не піде на користь...

Посты: 830

СообщениеСр май 17, 2017 10:30 

В 2011 году спустились с Черногоры и наткнулись на девушку, которая нам рассказала, что только что закончила поход по той же Черногоре в составе интересной группы: 52 человека. Как мы узнали из общения с ней, а затем и из интернета, это была коммерческая группа, на 52 участника был всего один руководитель, и до конца похода дошло только 30 человек. А остальные 22 человека сошли с маршрута на разных его этапах.

СообщениеСр май 17, 2017 10:56 

Маленькие дети!
Ни за что на свете
Не ходите в Африку,
В Африку гулять!
В Африке акулы,
В Африке гориллы,
В Африке большие
Злые крокодилы
Будут вас кусать,
Бить и обижать... |#smile784|

Посты: 1058

СообщениеСр май 17, 2017 12:06 

Андрей Лунячек писал(а):В 2011 году спустились с Черногоры и наткнулись на девушку, которая нам рассказала, что только что закончила поход по той же Черногоре в составе интересной группы: 52 человека. Как мы узнали из общения с ней, а затем и из интернета, это была коммерческая группа, на 52 участника был всего один руководитель, и до конца похода дошло только 30 человек. А остальные 22 человека сошли с маршрута на разных его этапах.

така безвідповідальність запросто може закінчитись фатально навіть влітку

СообщениеСр май 17, 2017 12:16 

+1 Ральфу.

Посты: 1413

СообщениеЧт май 18, 2017 09:39 

Жуткая тема. Надо Шабанова назначить модератором темы

СообщениеЧт май 18, 2017 15:33 

сашко писал(а):а група від КАВА, яка пішла траверсним райтштоком(правим від Солотвинки), доречі, пройшла раптом 1,5-2 км ним (чому ? БО НЕ МАЛИ НАВІТЬ УЯВЛЕННЯ ДЕ ВІН ПОЧИНАЄТЬСЯ, тому йшли швидше за все НЕ СТЕЖКОЮ а ПО ЧОРНОМУ), перелякавшись що схили не стежкові, складні, "живі", райтштока НЕ ВИДНО та й взагалі якось геть незрозуміло що та куди, вони ломанулись вниз до Піскавського л-ва, бо саме у районі Піскави ти сходиш саме НЕ ДО ДОРОГИ А ДО Молодої і треба її було форсувати(це, зважте, після форсмажорного сходу з 1400 на 800), а коли перейшли на той бік і потупцалися на дорозі збираючи групу, взуваючись та всєкє інше, ПЕРЕПЛУТАЛИ НАПРЯМОК бо пом*ятали що коли йти на Осмолоду то р.Молода перед тобою а ти йдеш ВЛІВО ДО ОСМОЛОДИ, а тут блуд дав у голову, і вони пішли дивлячись на перейдену ріку - вліво, тіпа "на Осмолоду", наспраді - у бік Піскави...схаменулися за 15-20 хв(мозок такой спрацював !), розверули фіру, ПЕРЕЙШЛИ МІСТ(вже зрозуміо що вони ДУРНО ПЕРЕХОДИЛИ РІКУ ???)і гайда до Менчульського л-ва(мабуть шо, все це я ВИГАДУЮ, бо НЕ ЗНАЮ НАСПРАВДІ ЯК БУЛО) де і заночували(там все зачинено бо ніхто не сторожує, сторожують тільки на Мшанському а вони туди не дійшли бо НЕ МОГЛИ ВЖЕ...ну ось така треш-хісторі і я наразі усвідомлюю що їм просто ПОВЕЗЛО ДІЙТИ ЖИВИМИ ВСІМ, бо шансів комусь дати дуба - було ну дуже багато...от би вони все це почитали що ми тут пишемо...вони ж НЕ ВІДАЮТЬ що творять як і інструктри так і учасники походу...це ми розуміємо яку небезбеку створили "кєровники"..нда...

Ну не знаю, хто такий "райшток", але шо йшли правіше г.Молода - то так. Стежки не було - так, ломилися як лосі кукурудзяним полем. Спускалися якимись чигирями, потім через вирубку лісу спустилися до протоптаної лісовозами дороги, котра в багатьох місцях була перегороджена стовбурами та колодами. Потім до річки Молода. Ночували, здається таки в Менчільському лісництві (повезло, що один з будинків був відчинений).

І так, я чітко на протязі всього нашого трешакового забігу з Гичі до лісництва усвідомлював глибину дупи, в яку вляпалися. І вже потім, постфактум в Одесі - озвучував одну і ту саму думку "щастя, що всі вийшли цілими і неушкодженими".

СообщениеПт май 19, 2017 09:07 

райтшток - траверсна стежка, зроблена вручну за допомогою кайла, рискаля(рискаль - штикова лопата), лома, молота та спеціального зубила для розколу каменів...такі робили наші діди та прадіди, при совдепії за метр райтштоку платили 1 рубль(карбованець), це на той час були сумачєчі гроші бо заробити у селі жиючи 5-10 рублів на день - це анріал для ссср , але пахота смертельно тяжка, брали на тиждень їжі - шмат сала, буханець хліба, кусень будзу та й всьо, спали під плащами(під смерекою) підкладаючи під голову їжу, жестяк...((( достатньо було одному з вас підвернути або поломати ногу і ВСЯ група попадала у ситуацію стояння (топтання) на місці, що призводить до замерзання, паніки та інш, отже могли загинути легко та безтурботно, тож дійсно - всім вам пофартило а особливо - "гуру-гіду"...)))...(( цього року як що нічого не завадить, я маю намір прорізати та гарно промітити обидва райтштоки Молодої, поки що вони прохідні лиш для досить "просунутих" туристів (от наприклад того року пройшов один з райтштоків - Діма Уманець, не зблукав)...))...

Посты: 1470

СообщениеПт май 19, 2017 10:21 

сашко писал(а):райтшток - траверсна стежка, зроблена вручну за допомогою кайла, рискаля(рискаль - штикова лопата), лома, молота та спеціального зубила для розколу каменів...такі робили наші діди та прадіди, при совдепії за метр райтштоку платили 1 рубль(карбованець), це на той час були сумачєчі гроші бо заробити у селі жиючи 5-10 рублів на день - це анріал для ссср , але пахота смертельно тяжка, брали на тиждень їжі - шмат сала, буханець хліба, кусень будзу та й всьо, спали під плащами(під смерекою) підкладаючи під голову їжу, жестяк...((( достатньо було одному з вас підвернути або поломати ногу і ВСЯ група попадала у ситуацію стояння (топтання) на місці, що призводить до замерзання, паніки та інш, отже могли загинути легко та безтурботно, тож дійсно - всім вам пофартило а особливо - "гуру-гіду"...)))...(( цього року як що нічого не завадить, я маю намір прорізати та гарно промітити обидва райтштоки Молодої, поки що вони прохідні лиш для досить "просунутих" туристів (от наприклад того року пройшов один з райтштоків - Діма Уманець, не зблукав)...))...

каторга - одним словом

СообщениеПт май 19, 2017 10:31 

violet_Cat писал(а):Ну не знаю, хто такий "райшток", але ....

-Мамо,я більше у школу не пійду....
-Чому,синку?
-Мені кажуть,що Я лох....
-Та який же Ти ЛОХ.синку...
-Мамо,кажуть що конкретний.... |#smile603|
Последний раз редактировалось Shelax71 Пт май 19, 2017 20:43, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеПт май 19, 2017 10:38 

violet_Cat писал(а):... усвідомлював глибину дупи, в яку вляпалися

|#smile501| Ні дати,ні відняти.5 баллів.Коньяк з мене за ці слова(при зустрічи)....Але й потішив зрання.. |#smile603| Дякую. |#smile746|

Посты: 122

СообщениеПт май 19, 2017 20:34 

сашко писал(а):.....брали на тиждень їжі - шмат сала, буханець хліба, кусень будзу та й всьо, спали під плащами(під смерекою) підкладаючи під голову їжу, жестяк...(((...

Колись як був малим,з такою "розкладкою" йшли з чередою корів в ліс на три дні... |#smile603|
"Жестяк"-це сучасні,деякі "запаковані " туристи які,таке враження що йдуть райштоки копати на місяць з 100л "рюками")))

Посты: 36

СообщениеПт май 19, 2017 21:05 

Андрей Лунячек писал(а):В 2011 году спустились с Черногоры и наткнулись на девушку, которая нам рассказала, что только что закончила поход по той же Черногоре в составе интересной группы: 52 человека. Как мы узнали из общения с ней, а затем и из интернета, это была коммерческая группа, на 52 участника был всего один руководитель, и до конца похода дошло только 30 человек. А остальные 22 человека сошли с маршрута на разных его этапах.

напомнило тему Комбрига про отшельника "Земля-земля, ответьте приём!!!"
-
" Затем, наконец, все звуки затихают. Валь Гранде спит.И только изредка тишину его дремучих лесов разрывают истошные, душераздирающие выкрики на нашем родном, великом и могучем языке - "Тут воды во всей округе нет, вашу мать!, "Лёлик, Лёлик, маманя, всё пропало!", "Где я???", "Земля, Земля, ответьте, приём!", "Только не это, только не это!", "Ах вот ты какая, дьявольская дельта Меконга!", "Геликоптер-геликоптер, алё-алё, их бин хир, геликоптер, сука, битте коммен, битте коммен!!!"....

|#smile603|

Посты: 37

СообщениеПн июн 05, 2017 01:28 

Всім привіт! Можливо не зовсім доречно, але не можу поділитися цим з місцевою громадою |#smile735| |#smile746| хто має доступ у ФБ.
https://m.facebook.com/events/1025554530909474/?ti=as до чого то тільки не додумаються щоб клієнтів заманити!!! не знаю як кого, а мене трішки потішило |#smile603| , але як то воно буде насправді це вже питання)

СообщениеПн июн 05, 2017 06:43 

Такую группу видел уже давно в Крыму. "Параллельно" с ними шли Тырке, В.Суат , Караби. Всё возится на джипе, группа идёт с маленькими рюкзачками. Приходят на стоянку - кушать уже готово. Мы тогда посмеялись с этих туристов, а они и до Карпат уже добрались.

СообщениеПн июн 05, 2017 08:47 

Якщо усе те, що вивозиться на джипі, так само потім і вниз звозиться (сміття маю на увазі), то хай собі катаються. Але якщо десь отакі комерсанти вивезуть нагору продукти і лишать сміття, то їх з чистою совістю можна буде лупити великою палкою. А оте посилання по Мармаросах...особисто я б з ними не пішла, вони навіть рекламу написати нормально не можуть, суцільні безграмотні помилки. Що вже казати за організацію мандрівки? Судячи зі стилю написання, основний принцип у них "набухай клієнта, щоб не розгледів недоліків організації". Благо, зробити це легко, вивозити не на горбу нести...
Але загалом такий варіант теж може бути, не всім доступно лізти вгору з рюкзаками. Тільки аби воно було не алко-паті і мінімально шкодило природі...

Посты: 3485

СообщениеПн июн 05, 2017 21:05 

Алкорайдери якісь по-ходу

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.