Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

Модератор темы: сашко

1, 2, 3, 4, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3019

СообщениеВс фев 26, 2017 21:42 

Відразу ж хочу просити АДМІНІВ щоб ця тема була саме у розділі "Туризм в Карпатах", це пов*язано з одного буку - високою популярністю теми, з іншого - надзвичайним актуалом(цієї зими були морози на протязі майже 2 місяців, було і мінус 25, а у таких умовах ночувати вкрай складно).
Отже, хочу розповісти послідовно, про дослідження можливості утеплення під час ночівель у походах. По перше, була притйнята концепція що утеплювач не повинен бути тяжким, ліміт я собі задав - до 500 гр. По друге, були задані параметри : мінімальний об*єм, не більший ніж об*єм спального мішка або карімата.По третє, температура для ночівлі мала бути такою, щоб абсолютно і безтурботно можливо було ночувати при Т нижчій ніж параметри "Нормал", тобто при Т "Екстрім" так, як би це було середнє значення параметра "Нормал" (як що Нормал - до мінус 10 а Екстрім до мінус 28, то при мінус 28 щоб ночувати як при мінус 5. Цікаво ? Фантастика ? - Та ні, абсолютна реальність.
Иатеріал для утепленя був вибраний із будівельних утеплювачів : http://goo.gl/cwU2E2
Спочатку пробувалась товщина 3 мм, слабкий матеріал, поганий вибір.
Утеплювач у 5 мм, вирізаний під нижню поверхню намету(зеркальною частиною вверх), не дав ніяких результатів: у спальнику практично нічого не мінялось, було холодно (спальник Нормал мінус 9), експеримент НЕВДАЛИЙ.
фото :

Изображение
це під одномістний намет, той що я використовую і ви бачили його на фото у звітах.
Другий варіант дослідження був радікально інший : КОКОН ( на фото він вже З ОТВОРАМИ для ВЕНТИЛЯЦІЇ, але початковий варіант був БЕЗ ОТВОРІВ) :

Изображение
цей варіант(БЕЗ ОТВОРІВ) я пробував використовувати НАДІВАЮЧИ НА СПАЛЬНИК ЗВЕРХУ, знаружі, як результат :
- нагрівання було слабке і поступове
- за 2-4 години утворбвалась значна кількість конденсату
- конденсат дуже сильно зволожував спальник
- як результат, за 3-4 години спальник вихолоджувався і був ЗВОРОТНІЙ ЕФЕКТ, тобто ставало ще холодніше ніж мало бути просто під час використання спальника БЕЗ утеплювача, НЕВДАЛИЙ та ХИБНИЙ варіант.
другий варіант випробувань КОКОНА - вкладання у СЕРЕДИНУ спальника.
результат :
- нагрівання тіла відбувається за 10-15 СЕКУНД і температура достатня для теплої ночівлі тримається досить довго, до 4-5 годин але.
- одночасно виділяється конденсат на зеркальній внутрішній поверхні (між мною, тобто одягом та утеплювачем), приблизно до 300-400 гр вологи(це не мало!)
- за 4-5 годин починається зворотній ефект - охолодження вогкої поверхні одягу, це ХИБНИЙ ВАРІАНТ, НЕВДАЛИЙ.
Моїм сином(він також винахідник ще той) було запропоновано зробити ВЕНТИЛЯЦІЙНІ ВІКНА+визначити БАЛАНС кількості ОДЯГУ на момент вкладання у спальник, баланс треба було визначати ЕМПІРІЧНО в залежності від зовнішньої температури та ПРОГНОЗОВАНОЇ на ніч температури.
Таким чином ми визначились з орієнтовноє кількістю та площиною отворів, проексперементували при мінус 10-12(ВСІ ЕКСПЕРИМЕНТИ БУЛИ ПРИ Т не менше ніж мінус 10, в основному - 12-15, декілька разів при мінус 17-20), ВАРІАНТ ВДАЛИЙ.але є одне але : КОКОН НЕ ЗАВЖДИ зручний для користування : незручно у нього залазити, а ще більш не зручно - вилазити, наприклад як що ви захотіли вночі до вітру(особисто я не виходжу з намету щоб зробити малу нужду, більшість з вас знає моє "ноу-хау" у цьому питанні), а це питання для подальшого дослідження, отже, КОКОН я забракував, рішення має бути ПРОСТІШИМ.
Далі.
Я взяв лист 1,5/1 і використав його вклавши у спальник огинаючи тіло з якогось боку(правий чи лівий, яка різниця)...Тепловий/нагріваючий ефект був гарний, майже такий як і у КОКОНА, але конденсат був до 300 гр(тільки не питайте як я це вимірював, на бога ради, вам того не тре) а це не той результат на який я очікував, отже ХИБНИЙ ВАРІАНТ, НЕВДАЛИЙ, але його вже можливо було викоритовувати.
Далі.
Мною був взятий лист (той самий утеплювач, 5мм) довжиною 1,5 м(ширина - стандарт: 1м) і розрізаний ось таким чином :

Изображение

одна частинка внизу 30 см, вверху 50 см, друга внизу 50см, вверху 70 см.
вузьку частинку я вклав у спальник(звичайно що вужчою стороною в ноги)(звичайно що зеркальною поверхньою до тіла)

Изображение

Изображение
ось так це виглядає. Широку полосу я кладу РЯДОМ БІЛЯ спальника, НЕ ВКЛАДАЮ ВІДРАЗУ, залишаю до відповідного моменту.
Вузька полоска утеплювача утворює нагріваючий ЗНИЗУ ефект "батареї", конденсату - НУЛЬ, ТЕПЛОВІДДАЧА - висока, достатня щоб лягти і заснути у теплі(від початку ми всі розігріті коли лягаємо, ми ПОТІМ починаємо мерзнути, ПІСЛЯ 2-3-5 годин сну.
Вночи, коли я відчував що стає прохолодно, я вкладав у спальник широку полоску утеплювача, НАКРИВАЮЧИСЬ ЗВЕРХУ(знизу - вузька, зверху - широка), це займає 1-2 хвилини, не потребує важких затрат зусиль, саму полоску я клав рядом зі спальником.
Результат:
- КОНДЕНСАТУ НЕМАЄ, він НЕ УТВОРЮЄТЬСЯ як що є легка вентиляція, а вона при цьому варіанті - є.
- теплозберігання - високе, достатньо для того, щоб спати СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО І ТЕПЛО, як вдома у постілі
- дуже зручно вертітись туди-сюди, утеплювачі легко мнуться, не тиснуть, не заважають, тобто все дуже комфортно.

Изображение

Отже, є результат. Він випробуваний при різних Т (від мінус 17 до нуля гр.), показав себе виключно вдало, тепер про параметри які були задані як передумова завдання.

Утеплювач ЛЕГКО зкручується ось так:

Изображение

Изображение
тільки замість ноги мала би бути моя рука, але я знімки роб*ю, вибачайте.

Изображение
ширина я вже казав раніше - 50 см, як і мій карімат.

Изображение
діаметр скрутки - 12-13 см, тобто дуже вузький рулон.

Изображение
чіпляю на рюкзак карімат та утеплювач ось так.

Изображение
а це вага : 170 гр.

Изображение

Підіб*ємо:
- вартість 1 м утеплювача близько 10-12 гривень
- вага при довжині 1,5 м до 200 гр
- об*єм 0,5м/0,013м
- ноль конденсату
- макс теплозберігання
-комфорт у користуванні
- легко носиться на рюкзаку
- при користуванні НЕ РВЕТЬСЯ, НЕ ДЕФОРМУЄТЬСЯ, ЛЕГКО РОЗГЛАДЖУЄТЬСЯ

Оцінка по 12-бальній шкалі - 11-12 балів.
Хто хоче критикувати - ідіть в дупу.
Хто спробує зробити і використовувати - з вас пончик при зустрічи, ви заціните, гарантовано.
Все.

Посты: 1304

СообщениеВс фев 26, 2017 22:24 

Хороший опыт. Такой утеплитель сам хотел использовать для зимних Карпат, но не доходили руки до покупки.
Утеплитель, положенный стороной из фольги друг на друга, не скользит, когда поворачиваешься с боку на бок?

СообщениеВс фев 26, 2017 22:34 

Евгений 2012 писал(а):Хороший опыт. Такой утеплитель сам хотел использовать для зимних Карпат, но не доходили руки до покупки.
Утеплитель, положенный стороной из фольги друг на друга, не скользит, когда поворачиваешься с боку на бок?

дуже гарне питання : я декілька разів викоритовував утеплювач при не дуже морозних ночівлях у хатах, то просто складав пополам: фольгою наружу, це давало ще більше утеплення знизу, а зверху було комфортно тепло, але питання у Жені інакше, про перевертання та чи не виникають при цьому проблеми - НЕ ВИНИКАЮТЬ, все дуже гармонійно тому що утеплювач М*ЯКИЙ, тому навіть як що збився у складки - легко поправляється, я на кожний етап дослідження витрачав 1-2 походи, перевірено все досконало, приблизно 12 походів...

Посты: 1383

СообщениеВс фев 26, 2017 22:39 

використовував декілька походів ... і під намета і в спальник ...
під наметом шарудить і слизько ... в спальнику неприємно до тіла і слизько ...
сашко а "спасодєяло" не буде легше і менш об"ємніше ???
Евгений2012 чому фольга до фольги не слизько ???

СообщениеВс фев 26, 2017 23:12 

mikha1928 писал(а):використовував декілька походів ... і під намета і в спальник ...
під наметом шарудить і слизько ... в спальнику неприємно до тіла і слизько ...
сашко а "спасодєяло" не буде легше і менш об"ємніше ???
Евгений2012 чому фольга до фольги не слизько ???

нічого не знаю про шарудіння або слизкість, бо я голим не сплю, сплю у одязі: термушка тонка+штани зимові легкі+фліска+легка сезонка-куртка, на голові тоненька шапочка, або ми говоримо про різні матеріали...(((можу тільки додати : я всю зиму спав солодко, тепло, не зважаючи на реально форсмажорні іноді ночівлі(курні хати без дрів та засипані всередені снігом наскрізь, намет під час шторму і мінус 17-20, тепло як удома...)))...

Посты: 3925

СообщениеПн фев 27, 2017 00:48 

Изначальным условием был коврик и спальник с Т lim >=-5°C...
Если взять 2.5 кг экспедиционный пуховый (именно пух 800 , а не перо с секонда) спальник на минус 40° и коврик с R>5 m*K/W, то при минус 15 будет жарко без изоляции.
Я лично беру флис или пуховый свитер и ноги в рукава просовываю, а на талии застегиваю молнию и до колен затягиваю. Так пояснива не мерзнет.

Посты: 993

СообщениеПн фев 27, 2017 09:07 

це будівельне фуфло (3 мм здається, найтонше) використовував довший час в якості підстилки під надувайку та універсальне дно у тенті (1 х 2 м ― двоє поміщаються). Прослужила шось з рік при акуратному застосуванні

СообщениеПн фев 27, 2017 10:52 

slv писал(а):Изначальным условием был коврик и спальник с Т lim >=-5°C...
Если взять 2.5 кг экспедиционный пуховый (именно пух 800 , а не перо с секонда) спальник на минус 40° и коврик с R>5 m*K/W, то при минус 15 будет жарко без изоляции.
Я лично беру флис или пуховый свитер и ноги в рукава просовываю, а на талии застегиваю молнию и до колен затягиваю. Так пояснива не мерзнет.

кожен турист, який часто ходить взимку(а Славік саме такий турист !) ЗНАЄ, що температура у спальнику має бути КОМФОРТНОЮ, тобто такою, що не вище та не нижче НЕОБХІДНОЇ ТІЛУ для того, щоб воно, тіло, ВІДПОЧИВАЛО ОПТИМАЛЬНО, тому "жаркі" спальники не вирішують проблему КОМФОРТНОСТІ ВІДПОЧИНКУ, вони від самого початку ночівлі ПЕРЕГРІВАЮТЬ тіло, тіло ПОТІЄ, як що це 3,4,5-ий дні то ще й чешется, комфортність втрачається, тільки під середину ночі "жаркий" спальник починає "працювати" на нас...
я запропонував вам ВІДЧУТИ СМАК КОМФОРТНОСТІ, тому спочатку спробуйте, це вам обійдеться у 15-17 гривень та 180 гр ваги у рюкзаку, а вже потім давайте свою рецензію, критику і т.п.

СообщениеПн фев 27, 2017 12:40 

ось відео, воно у ВК, вибачте але я не вмію загружати у ю-тюб, не дружу з нетом, так що :

https://vk.com/video189155584_456239245

СообщениеПн фев 27, 2017 13:42 

сашко писал(а):..., щоб воно, тіло, ВІДПОЧИВАЛО ОПТИМАЛЬНО...

у мене з цим справляється флісова вставка в спальник ...
п.с. а весною і восени вона ж в літній спальник ...

Посты: 823

СообщениеПн фев 27, 2017 15:03 

mikha1928 писал(а):
сашко писал(а):..., щоб воно, тіло, ВІДПОЧИВАЛО ОПТИМАЛЬНО...

у мене з цим справляється флісова вставка в спальник ...
п.с. а весною і восени вона ж в літній спальник ...

Міша,а яка вага твоєї флісової вставки.Вона заводська,чи самопал?

СообщениеПн фев 27, 2017 19:23 

як що хтось мені хоче розповісти про удобство користування флісовою вставкою, то ссорі, в мене 9-ти річний досвід користування фліс-вставкою, подвійний спальник Біг Бер...на що я натякаю, що ви, ссорі але всі, поки що не мали можливості випробувати те, що я запропонував а перед цим багаторазово випробував, отже, я розумію ваш сарказм, стьоб та приколи...але біди у тому особисто мені - ніякої, бо гарно сміється той, хто гарно сміється вкінці...а я як раз маю таку нагоду...звичайно, як що тема і пропозиція теми нікому не цікава, можна тему і зняти з "прокату", також не біда, бо я старався у першу і останню чергу для себе...ну і доречі, є вже люди, які використовують цей утеплювач, і вони в ахує від результату...ось так...продовжуйте...((моя флісова вставка важить 650 гр проти утеплювача у 170-180 гр, мій лот (утеплювач) - перемагає 4-1...))...

Посты: 101

СообщениеПн фев 27, 2017 20:23 

Сашко.. я неділю назад пробував,але не так як ти, я не різав лист на два куски...а один 1.80довж 1.00 ширина(сандарт)запхав в спальник(до речи спальник +6 комфорт)
було до -5,Не змерз було тепло....

Посты: 3367

СообщениеПн фев 27, 2017 20:56 

Ну ХЗ, я такий утеплювач зазвичай кладу під надувайку, або в колибі на нари, щоб через шпари не піддувало.
Якраз в мене літній спальник порядно зносився, не гріє ніфіга, в вересні вже мерз в ньому, думав міняти на щось нове, але, бачу, можна буде поекспериментувати з Сашковим варіантом

СообщениеПн фев 27, 2017 22:01 

Shelax71 писал(а):...
Міша,а яка вага твоєї флісової вставки.Вона заводська,чи самопал?

біля 400 грам ... об"єм як банка на півтора літри ...
в юску купив флісовий плед за 40+- грн... купив на юності 3 метри зіпа ... колєги диванщики пришили то докупи ...
завтра зважу , скажу точніше ...

Посты: 330

СообщениеПн фев 27, 2017 22:33 

Цікаво. Варто спробувати взимку...тим паче така проба не буде коштувати багато грошей :)

СообщениеВт фев 28, 2017 09:29 

всім хто хоче користати ЦІЛЬНИМ листом : ви мабуть не уважно прочитали хронологію досліджень :
- цільний лист має тільки ОДИН бік відкритим, у районі цього боку КОНДЕНСАТУ НЕМА, на пролтилежному - Є (!), і там одяг стає вогким
- цільний лист дуже полюбляє зім*ятись з невідомих мені причин, я декілька(3 або 4 рази) разів пробував різні листи (1/1 м, 1/1,4), результат був однаковий - вогкість
- подвійний, тобто розрізаний за розмірами 30/50/1,4(або 1,5)+50/70/1,4(1,5), має вентиляцію з ОБОХ СТОРІН, вона(вентиляція) ПАСИВНА(тому що є деяка щильність прилягання яка постійно міняється на більшу-меншу), вогкість поверхні зеркальної - МІНІМАЛЬНА, одяг - СУХИЙ, терморежим - "ДУЖЕ КОМФОРТНО", в любий момент, в любу секунду ви можете одним рухом руки СКЛАСТИ ВЕРХНЮ ШИРОКУ полосу таким чином, щоб була ВУЖЧОЮ і температура стала НИЖЧОЮ як що жарко, холодно - гарантовано не буде, закони фізики та термодинаміки ніхто не відміняв...
отже знову : цільний лист, особливо як що він ДОВГИЙ, довший ніж 1,5 м(а я пробував 2 м - конденсує від мого дихання) - конденсує вологу і одяг буде вогким, як що при цьому мороз буде під 20 гр, автоматично відбудеться ЗВОРОТНІЙ ЕФЕКТ - замерзання через ШВИДКУ тепловіддачу ВОГКИМ ОДЯГОМ...
боже, який я розумний - жах...

СообщениеВт фев 28, 2017 10:13 

і пару крапель по цій темі "оф-топ" :
хто їздить взимку з Калуша у Осмолоду, або з Франіка на Кваси-Рахів(6.30 АС1), або ще якимось ранковим бусом У МОРОЗИ, взимку, той ЗНАЄ що ноги мерзнуть полюбасику, що би та як би ти не одів - мерзнуть, у більшості, особисто в мене - мерзнуть повсякчас, отже з такой цього ж будівельного утеплювача можна зробити "калоші", робляться за п*ять хв. з обрізків утеплювача та скотча, результат - Т у мештах підвищується на декілька градусів і цього достатньо аби не мерзнув:

Изображение

Изображение

Изображение

перевірено+ ці "калоші" складаються у тонку(2 см) складку і валяються весь похід між рюком та рейнкавером, сідаю у автобус, одягаю(місцеві в шоці, питають, розповідаю, охають але ніхто з них цього не буде робити, чому ? - БО Є ТАКА ШТУКЕНЦІЯ ЯК СОРОМ, дурний, тупий сором, бо репутація важливіша...особисто для мене , репутація - вторинна, а от не мерзнути - первинне...), отже одягаю і за 5-10 хв(так, повільно, не відразу) холод щезає хоч і не на 100%...гадаю як що ви поексперементуєте з цією інформацією, зробите свої особисті утеплювачи на мешти, - біди не буде, тіко щастя...

СообщениеВт фев 28, 2017 10:23 

сашко писал(а):боже, який я розумний - жах...

Та ну,Олеусандре,Ви на себе наговорюєте.. |#smile603|
Усьому решту вищенаведеному-вірю на всі 100% |#smile805|

Посты: 1304

СообщениеВт фев 28, 2017 11:48 

Сашко, это они специально так, чтобы пончик не покупать, а так думаю, зимой попробовать желающие будут.

СообщениеВт фев 28, 2017 11:56 

Евгений 2012 писал(а):Сашко, это они специально так, чтобы пончик не покупать, а так думаю, зимой попробовать желающие будут.

та треба бути кончєним ідіотом щоб не спробувати те, що ВЖе спробував інший і дав такі відгуки, так що пончиків мені звичайно xyz хто дасть, але користати та згадувати - такой будуть...доречі, я не дарма написав у назві теми "любий сезон", тому що спальники міняються на легші, а Карпати як були іноді прикро-холодними вночі, так і будуть, і в любий сезон можна брати утеплювач, наприклад я пригадую самі страшні ситуації гіпотермічності у моїх походах, коли птання виживання були у межах десятків секунд(щоб хочаб щось розпалити та не здохнути від гіпотермії), всі ці ситуації були осінню або навесні, жодної взимку...

СообщениеВт фев 28, 2017 22:09 

є, добре, тема живе, всякі "руні" автоматично пішли в дупу, як що в дупі їй не камільфо - є тема "Курилка 18+", велкам, заробляй бали...

Посты: 2600

СообщениеВт фев 28, 2017 22:51 

В связи с чисткой темы - уточнила. Это для Руни (который скорее всего Руслан - могу ошибаться).

1) Изолон (Isolon) - производство РФ, г. Ижевск. Название в Украине - вероятно, нарицательное (как "ксерокс").
2) Аналоги (и с фольгой тоже) производятся на других заводах (в других странах). Например, в Венгрии (Polifoam). В Украине они тоже продаются. Например: http://proekt24.com/g13677373-polifom-polifoam-folgirovannyj

Не знаю, насколько эти материалы отличаются, но выглядят они примерно одинаково, описание похожее, цены близкие. Так что кто хочет - имеет широкий выбор (во всех отношениях). Что касается выбранной Вами формы общения - Вам уже ответили в другой теме (пусть немного повисит). Считаете нужным продолжить "дискуссию" - продолжайте в ЛС.

Посты: 62

СообщениеВт фев 28, 2017 23:39 

Крутий винахід! Я восени на Мармаросах брала таку блискучу штуку і клала під низ у спальник, бо найбільше холодно від землі, від підлоги палатки, відчуття, наче поперек примерзає до каремата. Реально було тепліше. Але наверх себе чомусь не додумалась класти)
Це хороший винахід, по-перше, для таких мерзляків, як я) а по-друге, для тих, кому жалко/дорого/щось іще тратити бозна-скільки тисяч на теплий пуховий спальник))) Я он глянула, скільки коштують пухові спальники, адекватні за вагою. Хай Бог милує) Навіть чисто теоретично, якщо я таку суму назбираю, я краще на ті гроші ще десь піду і спатиму, обмотана утеплювачем) Коротше, я пробуватиму) Гостинця за винахід, як десь здибаємось - організую)))

СообщениеСр мар 01, 2017 01:54 

сашко писал(а):
Евгений 2012 писал(а):Сашко, это они специально так, чтобы пончик не покупать, а так думаю, зимой попробовать желающие будут.

та треба бути кончєним ідіотом щоб не спробувати те, що ВЖе спробував інший і дав такі відгуки, так що пончиків мені звичайно xyz хто дасть, але користати та згадувати - такой будуть...доречі, я не дарма написав у назві теми "любий сезон", тому що спальники міняються на легші, а Карпати як були іноді прикро-холодними вночі, так і будуть, і в любий сезон можна брати утеплювач, наприклад я пригадую самі страшні ситуації гіпотермічності у моїх походах, коли птання виживання були у межах десятків секунд(щоб хочаб щось розпалити та не здохнути від гіпотермії), всі ці ситуації були осінню або навесні, жодної взимку...

Сашко, ну блін якщо хочеш пончиків, то вперед - патент на винахід, 7 кругів пекла з сертифікацією...зато гешефт буде огого, якщо продажника хорошого знайдеш і піарщика.
Щодо питань виживання у кілька десятків секунд - ти що, часто у лавині буваєш?
писи ну і щодо кончєних ідіотів, які не пробують - а якщо є люди, які не сильно мерзнуть, або мають добру спальну систему, вони також підпадають під цю категорію?

СообщениеСр мар 01, 2017 08:27 

Жанна,большое СПАСИБО за оперативность в отношении провокатора Руни.Ему бы в НКВД-КГБ работать.Жаль родился не в то время.Это туристический международный форум.И политике а-ля "Секретный фронт" тут не место. |#smile766|

СообщениеСр мар 01, 2017 11:17 

Shelax71 писал(а):Жанна,большое СПАСИБО за оперативность в отношении провокатора Руни.Ему бы в НКВД-КГБ работать.Жаль родился не в то время.Это туристический международный форум.И политике а-ля "Секретный фронт" тут не место. |#smile766|

політиці - не місце, математиці - та запросто ! отже я вже казав що дружу з арифметикою-математикою, тобто люблю рахувати, тому пропоную такий підрахунок(це у контексті провокаторів-рунів) :
нехай 100 туристів відгукнеться і збігає на буд-ринок, купить кожен по 1,5 м ізолону, вартість 1м - до 12гривень отже це сума 1200+600=1800 гривень які розподіляться так :
- не менше ніж 3 а завше 4 і більше ланок посередників кожен отримає від 10-15 до 20-30 % гешефту, пропорційно можна вирхувати, що на виході з заводу(Іжевськ, я пропоную варіант "зради") ізолон коштує від 3-4 гривень метр, нехай 4 гривні(у перерахунку з рублів), отже з 1800 гривень, 1200 осідають у кишенях українських продавців, 600 - це заробіток заводу виробника, з 600-от він виплатить податків близько 30%, це 180 гривень у ВВП РФ, 180, КАрл ! з них (( http://goo.gl/YcxQFs )) на оборонку йде 5,4 % від ВВП, рахуємо, отримуємо в кінцевому - 9,72 гривні піде на оборонку РФ від туристів які послухавши сашка куплять по 1,5 м ізолону, тепер шукаємо скільки коштує ОДИН ПАТРОН : пістолетний від 4,34 гр, автомат-гвинтівка від 11,31 ((http://safari-ukraina.com/nareznye-patrony/c269/))...
тобто, ВИСТРІЛУ не може бути тому що 9,72 гривні це на пів патрона грошей, на пів патрона ! (пістолетами як ви знаєте зараз ніхто не воює, їми стріляють у самих себе, тому ми всі скинемось для Руні на один пістолетний гарний патрон(другий не знадобиться), нехай застрілеться як що таке тупезне...

СообщениеСр мар 01, 2017 11:32 

для Діми Уманця : не існує універсальності у КОМФОРТНОСТІ спальників, всі вони мають певний діапазон(чи не так ?) тобто, як що я йду у похід і ЗНАЮ НАПЕРЕД, що одна(наприклад) ночівля буде у будиночку, у якому я буду палити п*єц і температура не буде на ранок нижчою ніж +3+5, а також(наприклад) ЗНАЮ НАПЕРЕД, що буде одна(дві?три?- не суттєво) ночівлі у наметі, де на ранок як що погодка не ахті(вітер, мороз а ти на хребті/вершині) температура буде міносовою, іноді до мінус 10-15, отже різниця - СУТТЄВА ! +5 та мінус 15 - це суттєво як на мене, і нехай мене зараз четвертують, але ніхто не запропонує мені спальник де Нормал Т буде від +5 до мінус 15, такого не існує, отже ти або береш(як Діма пропонує) теплезний спальник (Нормал мінус 7мінус15)+ тягнеш якусь фліс вкладку 400-700 гр яку ДУЖЕ незручно потім вночу вкладати всередину основного спальника а потім у нього влазити...отже, Діма пропонує нести 2,5кг спальника+0,4-0,7кг фліску або 0,4 кг бівуак(ще і таке носять дехто - абсурд, він КОНДЕНСУЄ по повній програмі)...а що пропоную я ? а я пропоную те чим користаю сам : спальник до мінус 9 вагою 1,8 кг+0,18 кг утеплювач=2,08 кг замість 3-х і більше... рахуємо ? робимо висновки...((( а ще коли у хаті ночувати, то звечора натоплено і жара, а ти лягаєш, а Т=+20+25, а в тебе спальник потужний, отже ти не лізеш у нього а накриваєшся, і все одно жарко, потієш, варишся, роздягаєшся, а потім вночі : одягаєшся поступово пару разів як лох останній, потім вкладаєшся у спальник, поки це зробив - знову розігрівся і знову жара, вам хіба це вперше чути ?! ...а я лежу у комфорті, мало чим парюсь у голові і у тілі, кому це не цікаво - мені байдуже, кому цікаво - той спробує і буде користати,от і все...

СообщениеСр мар 01, 2017 14:46 

Діма нічого не пропонує носити, а просто пише свою думку.
Я особисто ношу пуховий спальник вагою 900 грам і бівік вагою грам 200 (тепер вже не ношу і його, бо забув на Плісці). Якщо змерзаю, накидую зверху пуховку або сплю в флісі (зазвичай сплю в білизні або в термусі). Якщо сплю в колибі - спальник просто накидую наверх, якраз комфортно, коли печка гасне і робиться холодно - не проблема залізти всередину спальника і закупоритись. Якщо змерзну так, що капєц - поруч пуховка і фліска (фліс на себе, пуховку накинути зверху спальника) На самий крайняк ще є куртка, яку також можна накинути, але я ще так не мерз. ПиСи пуховка зимою у мене завжди, це незаміннй елемент бівачної снаряги.
ПиСи в мене особисто конденсату на бівіку завжди було мінімум.
ПиПиСи Сашкову тєму спробую на цих вихідних, якщо іншалла поїду в Гори, приїду - відпишусь.

Посты: 752

СообщениеСр мар 01, 2017 14:55 

Скоро всі у горах надвечір будуть блищєти - відблискувати від наявності ізолону. То є річ! |#smile614| Наступним етапом-пора вже якусь піжамку змайструвати |#smile748|

СообщениеСр мар 01, 2017 15:01 

отакого типу піжаму мож зробити - і тепло і струмом не й..бне

Изображение

СообщениеСр мар 01, 2017 15:12 

Ще обовязково треба заземлитися....або приземлитися |#smile603|

Посты: 2299

СообщениеЧт мар 02, 2017 13:58 

Жанна писал(а):Аналоги (и с фольгой тоже) производятся на других заводах (в других странах). Например, в Венгрии (Polifoam). В Украине они тоже продаются. Например: http://proekt24.com/g13677373-polifom-polifoam-folgirovannyj
Не знаю, насколько эти материалы отличаются, но выглядят они примерно одинаково, описание похожее, цены близкие. Так что кто хочет - имеет широкий выбор (во всех отношениях).

Наверное, стоит немного дополнить, т.к. у данных производителей идентичны далеко не все позиции.

Под торговой маркой Isolon производятся:
- Isolon 100 (пенополиэтилен газовспененный несшитый)
- Isolon 300 (пенополиэтилен химически сшитый)
- Isolon 500 (пенополиэтилен физически сшитый)

Под торговой маркой Polifoam производится пенополиэтилен химически сшитый, т.е. аналог Изолона 300.

И Isolon, и Polifoam могут выпускаться как с фольгированием, так и без него, разной толщины.

Изолон, о котором идет речь в данной теме - это Isolon 100 (пенополиэтилен газовспененный несшитый). C полифомом (аналогом Изолона 300) у него разный внешний вид, разные свойства, и разная цена.

Так выглядит увеличенный срез. Isolon 100 – белый и пушистый рыхлый, имеет слегка неровную поверхность; Polifoam – темно-серый, ровный, более плотный и упругий. Т.к. в Украине он широко представлен в строительных магазинах, из него часто делают самодельные карематы или гимнастические коврики, которые обходятся дешевле аналогичных покупных. Isolon 300 похож на Polifoam. У Изолона 500 поры вообще трудноразличимы.

Изображение

Дешевле всего стоит Isolon 100 (пенополиэтилен газовспененный несшитый). Isolon 300 (пенополиэтилен химически сшитый) при толщине в 5 мм стоит раз в 5 дороже. Polifoam (пенополиэтилен химически сшитый) и Isolon 500 (пенополиэтилен физически сшитый) - еще немного дороже.

Что касается свойств (прочность на разрыв, устойчивость к регулярному сжатию, стойкость к ультрафиолету), то химически сшитый пенополиэтилен (Polifoam, Isolon 300) в несколько раз превосходит аналогичные характеристики газовспененного пенополиэтилена (Isolon 100). Как теплоизолятор химически сшитый пенополиэтилен тоже процентов на 20-30 лучше.

В целом фольгированный утеплитель подобного плана часто применяется для утепления гамака (снизу) в осенний период. Для этих целей обычно берется Isolon 300 или 500, т.к. Isolon 100 гораздо быстрее сминается. На "Скитальце" где-то с год назад кто-то развивал похожую тему - зимняя ночевка в тонком убитом спальнике с использованием изолона. Правда, там сердцем всей системы была 3-литровая грелка, призванная еще больше расширить температурный диапазон.

Посты: 47

СообщениеВс мар 05, 2017 02:10 

Ymka писал(а):отакого типу піжаму мож зробити - і тепло і струмом не й..бне

Изображение

СообщениеВс мар 05, 2017 10:10 

|#smile603| |#smile603| |#smile603| Я вже давно забацав Сашкове ноу-хау, щось нема морозів, хоч залазь в холодильника |#smile735|

СообщениеВс мар 05, 2017 11:46 

вельми вибачаюсь перед Дімоном Уманцем, дійсно, не всі такі мерзляки як я але більшість, друге: наразі цієї весни ви вже не зможете якісно перевірити запропоновану мною модель утеплювача (ізолон) за відсутністю морозів (Т нижче 10 мінус), але прецидент є, тема у розвитку, кожен тепер зможе погратись та пошукати свої моделі здатні утеплити вас взимку у курних хатах та наметах під час тяжких ночівель(не кожен турист може собі дозволити пуховий легкий спальник з Т нормал до мінус 10-15, гадаю що не треба орієнтуватись на супер девайси та гіга спальники/одяг за мега ує, хоча це вже ваш смак)...третє:особисто я буду і далі проектувати нові модельки і дочекаюсь(можливо) слідуючої зими на перевірку, четверте : моя пропозиція використання ізолону як утеплювача - НІКОМУ З ВАС не зашкодила(хіба що взірвала мозок псевдо патріотам) а це є гут...от влесне і все...тему можна завершувати, вона своє - відпрацювала...((( зараз йде дослідження девайсу(звичайно саморобного) який забезпечує швидкий підігрів/кипятіння води на газовому пальнику, ЗНАЮ-ЗНАЮ ! вже є все розроблено, кастрюльки/чашки/чайники з РАДІАТОРАМИ, але любі друзі, ці руки...упс...я ж не Юцєнко...але друзі, ці сучасні девайси настільки дорогі...я у шоці ....а мої "розробки" коштують копійки, працюють не гірше ніж супер-дорогі ...до прикладу : більшість з вас використовую стандартну металеву літрову кружку, вартістю на місцевих ринках - 25 гривень у середньому+девайс - ГРИВНЯ, може й менше...і водичка нагрівається на 30 % швидше БЕЗ ВІТРУ (це на вулиці, не у наметі і не у хаті) а під час вітру на 100% і більше, в цьому поході я перевіряв один прототип, використання - до дурі легке і просте, носіння у рюкзаку - так само, елементарно просте, вага менше 100 гр...робиться такий девайс за пів години як що є викройка(а вона буде десь тут на форумі скину коли проведу ВСІ досліди та змінеться конструкція...поки що не викладаю фото та відео, будуть ще зміни...)))...

СообщениеВс мар 05, 2017 11:57 

Шерлоку окреме ДЯКУЮ за дослідження по утеплювачу, приємно що Адміни прийняли участь у нашій бесіді...

Посты: 203

СообщениеВс мар 05, 2017 19:12 

Мислі вслух.
На картинках polifoam виглядає більш щільним, ніж ізолон. Тобто, підозрюю, по аналогії з карематами більш щільний матеріал важче стиснути, коли він під тілом, і тому в ньому збережеться більше повітря, значить більша теплоізоляція? Менш щільний матеріал з великими бульбашками легко стискається і лежати доведеться на кульочку по суті.

А вітчизняне виробництво - ще один бонус.
ппс
Принципово не купую нічого із-за порєбріка - гидко. і це не політика.

СообщениеВс мар 05, 2017 19:49 

Demas писал(а):Мислі вслух.
На картинках polifoam виглядає більш щільним, ніж ізолон. Тобто, підозрюю, по аналогії з карематами більш щільний матеріал важче стиснути, коли він під тілом, і тому в ньому збережеться більше повітря, значить більша теплоізоляція? Менш щільний матеріал з великими бульбашками легко стискається і лежати доведеться на кульочку по суті.

А вітчизняне виробництво - ще один бонус.
ппс
Принципово не купую нічого із-за порєбріка - гидко. і це не політика.

все що відноситься до групи "виживання людини у складних умовах" - поза політикою, тобто як що треба, я обмотаюсь прапором держави-ворога аби не замерзнути вночи...(( плюс до ізолону: не відчув щоб він аж занадто пресувався піді мною, а ще він надзвичайно ізносостійкий, я вже стільки походів використовую переробляючи прототипи, що по ідеї мали би сдохнути всі вже давно, але всі тримаються купи, ніц не деформуються, не зминаються, я - задоволений...)) ((( принцип : "куплю білет і піду пішки на зло кондуктору" - не приймаю по життю...)))...

СообщениеВс мар 05, 2017 20:00 

Demas писал(а):Мислі вслух.

Выходит, что так. В смысле – по бокам и сверху одинаково греть будет, а под телом изолон хуже. При желании (для экономии) можно только для низа полифоум взять. Или просто к каремату изолон как-то цеплять.

СообщениеВс мар 05, 2017 20:04 

сашко писал(а):плюс до ізолону: не відчув щоб він аж занадто пресувався піді мною, а ще він надзвичайно ізносостійкий

сашко, полифоум этот еще более живучий. Ну каремат по сути. Изолон в местах давления все же сминается постепенно (лопатки, копчик, - такое). Это из личного опыта. Еще изолон воду, сука, впитывает хорошо. Взял кусок, метр на метр где-то, намочил. 600 г воды отжал. Правда и выкручивается тоже хорошо: как из губки вода льется. После выкручивания не смялся, намочите - смело выкручивайте.

СообщениеВс мар 05, 2017 22:28 

К сожалєнію, морозу на гребені Негровця не було, а в рюкзаку місце знайшлось для літрини пива, а кусок ізолону був зайвим того винахід Сашка не зміг протестити. Хоча вітерець був огого, але був плюс, того змушений був виживати просто накинувши спальник зверху.
ПиСи to Demas: з-за парєбріка Ви споживаєте чуть більше чим дофіга, просто про це не знаєте. Без політики
ПиПиСи to Shubin: якщо це троллінг, то дуже товстий і слєгка не по адресу

Посты: 2299

СообщениеВс мар 05, 2017 23:50 

Shubin писал(а):Еще изолон воду, сука, впитывает хорошо.

Он есть с двухсторонним фольгированием, водонепроницаемый.

Посты: 91

СообщениеПн мар 06, 2017 00:04 

А чтобы не ждать морозов, можно летний спальник (Ткомф.+15) протестить при 0°?
Последний раз редактировалось sergon Пн мар 06, 2017 00:13, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 91

СообщениеПн мар 06, 2017 00:08 

Получается теперь можно спальник (комф.+15) до зимы юзать?

СообщениеПн мар 06, 2017 07:22 

sergon писал(а):Получается теперь можно спальник (комф.+15) до зимы юзать?

спальники для слабаків ...

Посты: 142

СообщениеПн мар 06, 2017 08:38 

mikha1928 писал(а):
sergon писал(а):Получается теперь можно спальник (комф.+15) до зимы юзать?

спальники для слабаків ...

СообщениеПн мар 06, 2017 08:51 

окей, читають, роблять висновки - окей, але є одне але :
- фішка цього утеплювача(ізолон, 5мм) не в тому що 5 або 10 мм, а в тому що є слой фольги яка інфрачервоні промені відбиває і це автоматично призводить до нагріву як самої поверхні та в цілому ізолону, так і повітря між ізолоном та людиною, і це відбувається ВІДРАЗУ як тільки ти користаєш його, особливо швидко це відбувається як що це не лист а кокон(дивитись від початку теми, там фото), тому що повітря циркулює повільно і Т підвищується швидко і надовго, НЕЗАЛЕЖНО від товщини ізолону або щільності піно-частини, так що я не полишаю уваги у напрямку якоїсь моделі КОМБІНОВАНОЇ : "кокон-лист"...
- з приводу літнього спальника у холодну але не морозну погоду, ну не знаю - ТЕСТУЙТЕ ! я пробував на початку зими таке - замерз під ранок як цуцик бо кокон був без вент-вікон і дав конденсат, та ще й був зверху спальника, спальник намок і дав зворотній ефект, я ледве дотягнув до ранку у мінус 5-7(спальник був нормал +5+8) - грів воду у пляшках але й це мене не дуже спасало...пробуйте, досліджуйте але спочатку ПЕРЕЧИТАЙТЕ ПЕРШУ СТОРІНКУ ТЕМИ...

СообщениеПн мар 06, 2017 10:23 

Значить, всі бажаючі протестують бренд "Matura's Sleep" у всіляких мішках, у будь-яких погодніх умовах |#smile606| |#smile737| Хто виживе, пишіть відгуки |#smile748|

СообщениеПт мар 24, 2017 10:15 

ремарка :
як би я не мав у цьому поході утеплювача, то мав би серйозну проблему з гіпотермією :
попав під роздачу на перемичці між верхньою вершиною Коретвини та Петрісом, як раз у той момент, коли і змучений був і взмок від напружень - "внєзапно" як у театральній постановці, за спиною влупашив грім, а вже за п*ять хв. налетіла буря-гроза, ховатись тут ніде, отже мусив бігом нестись на Петріс а з нього вліво, відхребтом що йде тур-маршрут на Довгу Поляну до перших смеречок доступних для схованки...взмок ще більше, втулився поміж смереки, сів на рюк, накрився наметом, ловлю шквали вітру і дощу як Алла Пугачьова - нєбо розвожу руками...за 10 хв тіло стало вистигати(бо все мокре !), і я згадав що сиджу на рулоні утеплівачів, отже взяв тонку полосу (30/50/150 см), обмотався єю під курткою, з другої, більшої, відірвав пару полос і вклав їх у рукава та штаньки, за 2-3 хв тіло прогрілося до рівня "Ташкєнт" і проблема ЗНИКЛА на 100%...гроза та дощ тривали 20-25 хв, після цього знов таки прийшлося йти під дощем далі(дрібний але рясний), а потім (за 30 хв) я зловив ДРУГУ грозу, вже на хребтику у лісовій частині...так само накрився наметом і вже навіть натяку на гіпотермію не було(ще 25 хв сидіння)...потім знов таки годину йшлося під дощем і знов таки було ТЕПЛО і комфортно...отже :
це було би смішно як би не було так серйозно, утеплювач знов таки спасає ситуйовину і робить це кардинально (хоча частково "постраждав" і одну полосу треба міняти на радість ворогам)...ніколи у зимових умовах, на висоті 1700 не ловив грозу з шикарним дощем та вітром...досвід - офігєнний (о-гав-гав-єнний), щось подібне мав Славік Чиняєв два роки тому на Аршиці, не дасть збрехати - це дуже не камільфо коли Т=+0+5, зверху - льється як з відра+вітер допомагає вас нищити ...тоді група Славіка достойно пройшла Аршицю(троє) а я по їх слідам йшов за пару днів після...

СообщениеПт мар 24, 2017 10:24 

Изображение

Изображение

різниця між фото - 1 хв, робив на ходу поки біг схилом відхребта до ялинок, а за ще 1 хв цей фронт вже вдарив по мені, як раз я встиг розпакувати рюк та витягти намет аби у нього замотатись...швидкість ходу у грози була близько 20 м/с...

СообщениеПт мар 24, 2017 10:27 

Андрюха стр писал(а):Значить, всі бажаючі протестують бренд "Matura's Sleep" у всіляких мішках, у будь-яких погодніх умовах |#smile606| |#smile737| Хто виживе, пишіть відгуки |#smile748|

сашко писал(а):ремарка :
як би я не мав у цьому поході утеплювача, то мав би серйозну проблему з гіпотермією :
попав під роздачу на перемичці між верхньою вершиною Коретвини та Петрісом, як раз у той момент, коли і змучений був і взмок від напружень - "внєзапно" як у театральній постановці, за спиною влупашив грім, а вже за п*ять хв. налетіла буря-гроза, ховатись тут ніде, отже мусив бігом нестись на Петріс а з нього вліво, відхребтом що йде тур-маршрут на Довгу Поляну до перших смеречок доступних для схованки...взмок ще більше, втулився поміж смереки, сів на рюк, накрився наметом, ловлю шквали вітру і дощу як Алла Пугачьова - нєбо розвожу руками...за 10 хв тіло стало вистигати(бо все мокре !), і я згадав що сиджу на рулоні утеплівачів, отже взяв тонку полосу (30/50/150 см), обмотався єю під курткою, з другої, більшої, відірвав пару полос і вклав їх у рукава та штаньки, за 2-3 хв тіло прогрілося до рівня "Ташкєнт" і проблема ЗНИКЛА на 100%...гроза та дощ тривали 20-25 хв, після цього знов таки прийшлося йти під дощем далі(дрібний але рясний), а потім (за 30 хв) я зловив ДРУГУ грозу, вже на хребтику у лісовій частині...так само накрився наметом і вже навіть натяку на гіпотермію не було(ще 25 хв сидіння)...потім знов таки годину йшлося під дощем і знов таки було ТЕПЛО і комфортно...отже :
це було би смішно як би не було так серйозно, утеплювач знов таки спасає ситуйовину і робить це кардинально (хоча частково "постраждав" і одну полосу треба міняти на радість ворогам)...ніколи у зимових умовах, на висоті 1700 не ловив грозу з шикарним дощем та вітром...досвід - офігєнний (о-гав-гав-єнний), щось подібне мав Славік Чиняєв два роки тому на Аршиці, не дасть збрехати - це дуже не камільфо коли Т=+0+5, зверху - льється як з відра+вітер допомагає вас нищити ...тоді група Славіка достойно пройшла Аршицю(троє) а я по їх слідам йшов за пару днів після...

Перший,хто ВИЖИВ-був сам автор.Від нього й пост....
|#smile746| Сашко."И опыт-сын ошибок трудных...
И гений-пародоксов друг."
Так,навеяло от Пушкина А.С.

СообщениеПт мар 24, 2017 10:37 

Shelax71 писал(а):И опыт-сын ошибок трудных... И гений-пародоксов друг."

Прошу пана, Ви в перервах між горбами літературу почитуєте? |#smile614| |#smile737|

СообщениеПт мар 24, 2017 10:42 

Андрюха стр писал(а):
Shelax71 писал(а):И опыт-сын ошибок трудных... И гений-пародоксов друг."

Прошу пана, Ви в перервах між горбами літературу почитуєте? |#smile614| |#smile737|

Ні,пане.Яж писав,що навіяло....Зі популярної совітскої передачі |#smile757|

Посты: 55

СообщениеПт мар 24, 2017 13:23 

сашко писал(а):

різниця між фото - 1 хв, робив на ходу поки біг схилом відхребта до ялинок, а за ще 1 хв цей фронт вже вдарив по мені, як раз я встиг розпакувати рюк та витягти намет аби у нього замотатись...швидкість ходу у грози була близько 20 м/с...

Сашко, можливо це просто ти біг на зустріч хмарі зі швидкістю 20м/с |#smile722|

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать один минус шестнадцать = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.