Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, Жанна, Екатерина

Модератор темы: сашко

1, 2, 3, 4, 5, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3072

СообщениеВс фев 26, 2017 21:42 

В связи с окончанием зимы тема переезжает в раздел "Самодельное снаряжение".

Відразу ж хочу просити АДМІНІВ щоб ця тема була саме у розділі "Туризм в Карпатах", це пов*язано з одного буку - високою популярністю теми, з іншого - надзвичайним актуалом(цієї зими були морози на протязі майже 2 місяців, було і мінус 25, а у таких умовах ночувати вкрай складно).
Отже, хочу розповісти послідовно, про дослідження можливості утеплення під час ночівель у походах. По перше, була притйнята концепція що утеплювач не повинен бути тяжким, ліміт я собі задав - до 500 гр. По друге, були задані параметри : мінімальний об*єм, не більший ніж об*єм спального мішка або карімата.По третє, температура для ночівлі мала бути такою, щоб абсолютно і безтурботно можливо було ночувати при Т нижчій ніж параметри "Нормал", тобто при Т "Екстрім" так, як би це було середнє значення параметра "Нормал" (як що Нормал - до мінус 10 а Екстрім до мінус 28, то при мінус 28 щоб ночувати як при мінус 5. Цікаво ? Фантастика ? - Та ні, абсолютна реальність.
Иатеріал для утепленя був вибраний із будівельних утеплювачів : http://goo.gl/cwU2E2
Спочатку пробувалась товщина 3 мм, слабкий матеріал, поганий вибір.
Утеплювач у 5 мм, вирізаний під нижню поверхню намету(зеркальною частиною вверх), не дав ніяких результатів: у спальнику практично нічого не мінялось, було холодно (спальник Нормал мінус 9), експеримент НЕВДАЛИЙ.
фото :

Изображение
це під одномістний намет, той що я використовую і ви бачили його на фото у звітах.
Другий варіант дослідження був радікально інший : КОКОН ( на фото він вже З ОТВОРАМИ для ВЕНТИЛЯЦІЇ, але початковий варіант був БЕЗ ОТВОРІВ) :

Изображение
цей варіант(БЕЗ ОТВОРІВ) я пробував використовувати НАДІВАЮЧИ НА СПАЛЬНИК ЗВЕРХУ, знаружі, як результат :
- нагрівання було слабке і поступове
- за 2-4 години утворбвалась значна кількість конденсату
- конденсат дуже сильно зволожував спальник
- як результат, за 3-4 години спальник вихолоджувався і був ЗВОРОТНІЙ ЕФЕКТ, тобто ставало ще холодніше ніж мало бути просто під час використання спальника БЕЗ утеплювача, НЕВДАЛИЙ та ХИБНИЙ варіант.
другий варіант випробувань КОКОНА - вкладання у СЕРЕДИНУ спальника.
результат :
- нагрівання тіла відбувається за 10-15 СЕКУНД і температура достатня для теплої ночівлі тримається досить довго, до 4-5 годин але.
- одночасно виділяється конденсат на зеркальній внутрішній поверхні (між мною, тобто одягом та утеплювачем), приблизно до 300-400 гр вологи(це не мало!)
- за 4-5 годин починається зворотній ефект - охолодження вогкої поверхні одягу, це ХИБНИЙ ВАРІАНТ, НЕВДАЛИЙ.
Моїм сином(він також винахідник ще той) було запропоновано зробити ВЕНТИЛЯЦІЙНІ ВІКНА+визначити БАЛАНС кількості ОДЯГУ на момент вкладання у спальник, баланс треба було визначати ЕМПІРІЧНО в залежності від зовнішньої температури та ПРОГНОЗОВАНОЇ на ніч температури.
Таким чином ми визначились з орієнтовноє кількістю та площиною отворів, проексперементували при мінус 10-12(ВСІ ЕКСПЕРИМЕНТИ БУЛИ ПРИ Т не менше ніж мінус 10, в основному - 12-15, декілька разів при мінус 17-20), ВАРІАНТ ВДАЛИЙ.але є одне але : КОКОН НЕ ЗАВЖДИ зручний для користування : незручно у нього залазити, а ще більш не зручно - вилазити, наприклад як що ви захотіли вночі до вітру(особисто я не виходжу з намету щоб зробити малу нужду, більшість з вас знає моє "ноу-хау" у цьому питанні), а це питання для подальшого дослідження, отже, КОКОН я забракував, рішення має бути ПРОСТІШИМ.
Далі.
Я взяв лист 1,5/1 і використав його вклавши у спальник огинаючи тіло з якогось боку(правий чи лівий, яка різниця)...Тепловий/нагріваючий ефект був гарний, майже такий як і у КОКОНА, але конденсат був до 300 гр(тільки не питайте як я це вимірював, на бога ради, вам того не тре) а це не той результат на який я очікував, отже ХИБНИЙ ВАРІАНТ, НЕВДАЛИЙ, але його вже можливо було викоритовувати.
Далі.
Мною був взятий лист (той самий утеплювач, 5мм) довжиною 1,5 м(ширина - стандарт: 1м) і розрізаний ось таким чином :

Изображение

одна частинка внизу 30 см, вверху 50 см, друга внизу 50см, вверху 70 см.
вузьку частинку я вклав у спальник(звичайно що вужчою стороною в ноги)(звичайно що зеркальною поверхньою до тіла)

Изображение

Изображение
ось так це виглядає. Широку полосу я кладу РЯДОМ БІЛЯ спальника, НЕ ВКЛАДАЮ ВІДРАЗУ, залишаю до відповідного моменту.
Вузька полоска утеплювача утворює нагріваючий ЗНИЗУ ефект "батареї", конденсату - НУЛЬ, ТЕПЛОВІДДАЧА - висока, достатня щоб лягти і заснути у теплі(від початку ми всі розігріті коли лягаємо, ми ПОТІМ починаємо мерзнути, ПІСЛЯ 2-3-5 годин сну.
Вночи, коли я відчував що стає прохолодно, я вкладав у спальник широку полоску утеплювача, НАКРИВАЮЧИСЬ ЗВЕРХУ(знизу - вузька, зверху - широка), це займає 1-2 хвилини, не потребує важких затрат зусиль, саму полоску я клав рядом зі спальником.
Результат:
- КОНДЕНСАТУ НЕМАЄ, він НЕ УТВОРЮЄТЬСЯ як що є легка вентиляція, а вона при цьому варіанті - є.
- теплозберігання - високе, достатньо для того, щоб спати СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО І ТЕПЛО, як вдома у постілі
- дуже зручно вертітись туди-сюди, утеплювачі легко мнуться, не тиснуть, не заважають, тобто все дуже комфортно.

Изображение

Отже, є результат. Він випробуваний при різних Т (від мінус 17 до нуля гр.), показав себе виключно вдало, тепер про параметри які були задані як передумова завдання.

Утеплювач ЛЕГКО зкручується ось так:

Изображение

Изображение
тільки замість ноги мала би бути моя рука, але я знімки роб*ю, вибачайте.

Изображение
ширина я вже казав раніше - 50 см, як і мій карімат.

Изображение
діаметр скрутки - 12-13 см, тобто дуже вузький рулон.

Изображение
чіпляю на рюкзак карімат та утеплювач ось так.

Изображение
а це вага : 170 гр.

Изображение

Підіб*ємо:
- вартість 1 м утеплювача близько 10-12 гривень
- вага при довжині 1,5 м до 200 гр
- об*єм 0,5м/0,013м
- ноль конденсату
- макс теплозберігання
-комфорт у користуванні
- легко носиться на рюкзаку
- при користуванні НЕ РВЕТЬСЯ, НЕ ДЕФОРМУЄТЬСЯ, ЛЕГКО РОЗГЛАДЖУЄТЬСЯ

Оцінка по 12-бальній шкалі - 11-12 балів.
Хто хоче критикувати - ідіть в дупу.
Хто спробує зробити і використовувати - з вас пончик при зустрічи, ви заціните, гарантовано.
Все.

Посты: 1333

СообщениеВс фев 26, 2017 22:24 

Хороший опыт. Такой утеплитель сам хотел использовать для зимних Карпат, но не доходили руки до покупки.
Утеплитель, положенный стороной из фольги друг на друга, не скользит, когда поворачиваешься с боку на бок?

СообщениеВс фев 26, 2017 22:34 

Евгений 2012 писал(а):Хороший опыт. Такой утеплитель сам хотел использовать для зимних Карпат, но не доходили руки до покупки.
Утеплитель, положенный стороной из фольги друг на друга, не скользит, когда поворачиваешься с боку на бок?

дуже гарне питання : я декілька разів викоритовував утеплювач при не дуже морозних ночівлях у хатах, то просто складав пополам: фольгою наружу, це давало ще більше утеплення знизу, а зверху було комфортно тепло, але питання у Жені інакше, про перевертання та чи не виникають при цьому проблеми - НЕ ВИНИКАЮТЬ, все дуже гармонійно тому що утеплювач М*ЯКИЙ, тому навіть як що збився у складки - легко поправляється, я на кожний етап дослідження витрачав 1-2 походи, перевірено все досконало, приблизно 12 походів...

Посты: 1407

СообщениеВс фев 26, 2017 22:39 

використовував декілька походів ... і під намета і в спальник ...
під наметом шарудить і слизько ... в спальнику неприємно до тіла і слизько ...
сашко а "спасодєяло" не буде легше і менш об"ємніше ???
Евгений2012 чому фольга до фольги не слизько ???

СообщениеВс фев 26, 2017 23:12 

mikha1928 писал(а):використовував декілька походів ... і під намета і в спальник ...
під наметом шарудить і слизько ... в спальнику неприємно до тіла і слизько ...
сашко а "спасодєяло" не буде легше і менш об"ємніше ???
Евгений2012 чому фольга до фольги не слизько ???

нічого не знаю про шарудіння або слизкість, бо я голим не сплю, сплю у одязі: термушка тонка+штани зимові легкі+фліска+легка сезонка-куртка, на голові тоненька шапочка, або ми говоримо про різні матеріали...(((можу тільки додати : я всю зиму спав солодко, тепло, не зважаючи на реально форсмажорні іноді ночівлі(курні хати без дрів та засипані всередені снігом наскрізь, намет під час шторму і мінус 17-20, тепло як удома...)))...

Посты: 3953

СообщениеПн фев 27, 2017 00:48 

Изначальным условием был коврик и спальник с Т lim >=-5°C...
Если взять 2.5 кг экспедиционный пуховый (именно пух 800 , а не перо с секонда) спальник на минус 40° и коврик с R>5 m*K/W, то при минус 15 будет жарко без изоляции.
Я лично беру флис или пуховый свитер и ноги в рукава просовываю, а на талии застегиваю молнию и до колен затягиваю. Так пояснива не мерзнет.

Посты: 997

СообщениеПн фев 27, 2017 09:07 

це будівельне фуфло (3 мм здається, найтонше) використовував довший час в якості підстилки під надувайку та універсальне дно у тенті (1 х 2 м ― двоє поміщаються). Прослужила шось з рік при акуратному застосуванні

СообщениеПн фев 27, 2017 10:52 

slv писал(а):Изначальным условием был коврик и спальник с Т lim >=-5°C...
Если взять 2.5 кг экспедиционный пуховый (именно пух 800 , а не перо с секонда) спальник на минус 40° и коврик с R>5 m*K/W, то при минус 15 будет жарко без изоляции.
Я лично беру флис или пуховый свитер и ноги в рукава просовываю, а на талии застегиваю молнию и до колен затягиваю. Так пояснива не мерзнет.

кожен турист, який часто ходить взимку(а Славік саме такий турист !) ЗНАЄ, що температура у спальнику має бути КОМФОРТНОЮ, тобто такою, що не вище та не нижче НЕОБХІДНОЇ ТІЛУ для того, щоб воно, тіло, ВІДПОЧИВАЛО ОПТИМАЛЬНО, тому "жаркі" спальники не вирішують проблему КОМФОРТНОСТІ ВІДПОЧИНКУ, вони від самого початку ночівлі ПЕРЕГРІВАЮТЬ тіло, тіло ПОТІЄ, як що це 3,4,5-ий дні то ще й чешется, комфортність втрачається, тільки під середину ночі "жаркий" спальник починає "працювати" на нас...
я запропонував вам ВІДЧУТИ СМАК КОМФОРТНОСТІ, тому спочатку спробуйте, це вам обійдеться у 15-17 гривень та 180 гр ваги у рюкзаку, а вже потім давайте свою рецензію, критику і т.п.

СообщениеПн фев 27, 2017 12:40 

ось відео, воно у ВК, вибачте але я не вмію загружати у ю-тюб, не дружу з нетом, так що :

https://vk.com/video189155584_456239245

* У кого не работает vk.com - смотрим сюда: http://eurotourist.club/viewtopic.php?f=1&t=114603

СообщениеПн фев 27, 2017 13:42 

сашко писал(а):..., щоб воно, тіло, ВІДПОЧИВАЛО ОПТИМАЛЬНО...

у мене з цим справляється флісова вставка в спальник ...
п.с. а весною і восени вона ж в літній спальник ...

Посты: 853

СообщениеПн фев 27, 2017 15:03 

mikha1928 писал(а):
сашко писал(а):..., щоб воно, тіло, ВІДПОЧИВАЛО ОПТИМАЛЬНО...

у мене з цим справляється флісова вставка в спальник ...
п.с. а весною і восени вона ж в літній спальник ...

Міша,а яка вага твоєї флісової вставки.Вона заводська,чи самопал?

СообщениеПн фев 27, 2017 19:23 

як що хтось мені хоче розповісти про удобство користування флісовою вставкою, то ссорі, в мене 9-ти річний досвід користування фліс-вставкою, подвійний спальник Біг Бер...на що я натякаю, що ви, ссорі але всі, поки що не мали можливості випробувати те, що я запропонував а перед цим багаторазово випробував, отже, я розумію ваш сарказм, стьоб та приколи...але біди у тому особисто мені - ніякої, бо гарно сміється той, хто гарно сміється вкінці...а я як раз маю таку нагоду...звичайно, як що тема і пропозиція теми нікому не цікава, можна тему і зняти з "прокату", також не біда, бо я старався у першу і останню чергу для себе...ну і доречі, є вже люди, які використовують цей утеплювач, і вони в ахує від результату...ось так...продовжуйте...((моя флісова вставка важить 650 гр проти утеплювача у 170-180 гр, мій лот (утеплювач) - перемагає 4-1...))...

Посты: 109

СообщениеПн фев 27, 2017 20:23 

Сашко.. я неділю назад пробував,але не так як ти, я не різав лист на два куски...а один 1.80довж 1.00 ширина(сандарт)запхав в спальник(до речи спальник +6 комфорт)
було до -5,Не змерз було тепло....

Посты: 3383

СообщениеПн фев 27, 2017 20:56 

Ну ХЗ, я такий утеплювач зазвичай кладу під надувайку, або в колибі на нари, щоб через шпари не піддувало.
Якраз в мене літній спальник порядно зносився, не гріє ніфіга, в вересні вже мерз в ньому, думав міняти на щось нове, але, бачу, можна буде поекспериментувати з Сашковим варіантом

СообщениеПн фев 27, 2017 22:01 

Shelax71 писал(а):...
Міша,а яка вага твоєї флісової вставки.Вона заводська,чи самопал?

біля 400 грам ... об"єм як банка на півтора літри ...
в юску купив флісовий плед за 40+- грн... купив на юності 3 метри зіпа ... колєги диванщики пришили то докупи ...
завтра зважу , скажу точніше ...

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать один минус шестнадцать = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.