Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Екатерина, Жанна, eee, Туранчокс, Burs, Ymka, Бармалейка

• Страница 1 из 1
Автор Сообщение

Посты: 342

СообщениеСр авг 31, 2016 14:57 

Торунський перевал - Синевир - с. Слобода - Кругла млака - пол. Солотвинка - г. Молода - р. Молода - ур. Став - г. Грофа - пол. Плісце - с. Осмолода.

В гори ходжу давно і часто, і не тільки в Карпати, а от саме в Горганах бувати не доводилося. Тому викроїв трохи вільних днів і вирушив виправляти це непорозуміння |#smile805|

День 1.
Прибуваю поїздом до Львова і пересідаю на автобус до Торунського перевалу. Годині о 16 я вже на місці.
Тут слід зазначити, що в мене є невелика похідна традиція - в перший або другий день походу обов'язково має піти дощ. Як би я не видивлявся прогнози, не змінював дати - дощ буде точно. Як не дощ, то сильний снігопад. І це не залежить ні від країни, ні від гір, ні від пори року.
Хмарно з проясненнями, виглядає сонце. Але ж традиції порушувати не можна, тому буквально хвилин за 20 небо затягує хмарами і починається дощ. Слідом за ним навколишні краєвиди затягує туман.

Изображение

Ночую недалеко від роздоріжжя шляхів на Вишківський Горган та Синевир. Дорога маркована добре, червоний та синій маркер. Шлях злегка кам'янистий, хоча трапляється і грунтовка та стежка по траві.
Важливо запастися водою ще на перевалі, безпосередньо на згаданому шляху слідування джерел немає.

День 2.
Зранку знову був дощ, тому вирушаю тільки в другій половині дня.
Трохи звертаю з маркованого маршруту і обходжу гору Борок з півночі. Приблизно через хвилин 40 на шляху буде хатка (не знаю, чи вона чиясь) і невеликий потік. Тут же зустрічаю лісорубів з бензопилками. Далі дорога пролягає вздовж і безпосередньо по потоку Красний і веде до однойменного населеного пункту. Поселення невелике і доволі мальовниче. Над річкою симпатичний кам'яний грот.

Изображение

Изображение

Тут же знаходиться КПП на вхід до озера Синевир. Вхід платний, для дорослих коштує 15 грн. В'їзд машиною коштує ще +30 грн з автівки. Користування альтанками і установка намету також платні. Тим не менш, тут добре видно куди саме йдуть гроші відвідувачів - на Синевирі доволі чисто, як для такого популярного місця. Не буду тикати пальцем, але в інше популярне місце вхід дорожчий, а результату не видно зовсім.
Всюди встановлені пакети для сміття, їх регулярно міняють. Видно, що територію прибирають. Схоже, лише така модель (ну і штрафи) може ефективно вирішити проблему сміття в горах.
Власне до озера веде асфальтована дорога, близько 1300 м. Людей багато, машин також.
Мені пощастило потрапити на Синевир в сонячний день, тому краєвиди виглядали особливо гарно.

Изображение

Изображение

Саме озеро невелике, навколо є стежка. Вода дуже чиста і прозора. На одному з берегів встановлена знаменита скульптура "Синь і Вир". Є джерела. І хай би хто казав, що місце попсове, Синевир мені дуже подобається. З задоволенням провів там кілька годин, заночував за селом Красний.

[Далі буде]
------------------------------------

СообщениеСр авг 31, 2016 15:16 

День 3.
Зранку світить сонце, вирушаю дорогою вздовж річки Теребля в напрямку с. Слобода. Є чорний маркер, однак це повноцінна дорога і збитися практично нереально.
Збоку будуть стрімкі скелі:

Изображение

Через це село проходить кілька маршрутів, все марковано, є вказівники. Можна повернутися на Східно-Карпатський туристичний шлях, піти на Бескид, старий кордон або піти прямо, на гору Кругла Млака (синій маркер).

Изображение

Изображение

Водою слід запастися одразу по виходу із села, оскільки далі з джерелами проблематично. Приблизно метрів через 400 після села буде роздоріжжя. Одна дорога веде прямо, вздовж річки, інша забирає вгору. Маркера я не помітив (можливо, просто пропустив), але правильний другий шлях. Це місце виявилося дуже грибним, особливо добре вродили великі мухомори.

Изображение

По відстані шлях невеликий, однак не дуже приємний. Йде через ліс, являє собою розбиту грунтову дорогу, яка після дощу успішно розквасилися. Крім того, там ганяли квадроцикли, ще більш "покращуючи" ситуацію. От тут я пожалкував, що мої резинові бахіли залишилися вдома. Доводилося постійно обходити великі калюжі та слизьку багнюку.

Дорога завершується вказівником. На південь буде полонина Гича, а на північ стежка виведе на вже відомий Східно-Карпатський шлях (червоний маркер). Туди й прямую, після чого повертаю на схід, на полонину Солотвинка. На карті позначено 2 річки по дорозі туди, однак навіть русла я не побачив. Стежка пролягає через вирубку, звідки добре видно навколишні гори.

Изображение

Изображение

Також на вирубці багато ягід - чорниця, малина, ожина, тому є гарний привід зробити великий привал. Під вечір шлях вивів на спеціально облаштовані місця під намети на Солотвинці (чи може під нею, бо місця в лісі). Потік знаходиться на 200 м донизу. Початок стежки позначений червоними стрічками. Далі їх немає, треба просто йти вниз. Вказівник каже, що вода за 20 м, однак хтось потрібний нулик вже домалював. Тут же здійснюється випас худоби, мені трапився невеликий табун коней.

[Далі буде]

СообщениеСр авг 31, 2016 16:44 

День 4.
Зранку збираюся власне на гору Молода. Водою треба запастися зразу, біля місця ночівлі, бо джерело трапиться нескоро. Стежка стрімко піднімається через ліс і виводить на полонину в класичному розумінні. Тут зустрічаю ще один табун коней. Далі дорога йде понад обривом, знову проходить через ліс, траву і нарешті виходить на каміння. Маршрут петляє через жереп, каміння малого та середнього розміру (греготи?). А от тут більш доречними були б не кросівки, а трекінгові боти. Спочатку через каміння є стежка, а далі тільки тури. Тому не варто переживати, шлях правильний. Вершину не видно одразу, спочатку треба пройти кілька інших гір та горбів. На верхівці встановлена традиційна залізна вишка з прапором.

Изображение

Изображение

Изображение

Спуск по власне камінню дещо пологіший та зручніший, більша частина шляху таки стежка. Також пролягає через інші вершини. До червоного маркера також додається жовтий.

Невдовзі після входу в ліс стежка робить крутий поворот вліво. Координати цього місця: 48о 38' 47.7'' N та 23о 52' 56'' Е. Шлях вліво йде далі на спуск по червоному маркеру, а стежка вправо веде до того, що на карті позначено як джерело та потік. "Потік" являє собою калюжу з грунтовим дном, а "джерело" - схожу калюжу, але з кам'янистим дном. Вода там майже стояча, має неприємний тухлуватий запах та присмак. Як на мене, то пити таку воду без будь-якої обробки не варто, вона, як мінімум, неприємна. Краще прокип'ятити, профільтрувати або продезінфікувати. Я для цього використав стандартний розчин перекису водню з розрахунку 10 крапель на літр, після цього слід зачекати 10 хв. Можливо, десь у травні то дійсно джерело і потік, а зараз те, що я описав.

Тут же є кілька більш-менш рівних місць під намети. Хоча буквально на 20 м вгору, в бік Молодої, будуть значно краще облаштовані ділянки. А стежка йде вниз через ліс і виходить на вирубку. Разом з лісом вирубили і маркери, тому варто орієнтуватися на широку грунтову дорогу. Для тих, хто вирішить підніматись цим шляхом, гарним орієнтиром буде прив'язаний до дерева невеликий прапор України. Він показує вхід до лісу.

Далі ця дорога звертає в ліс, стає доволі крутою (я б оцінив окремі ділянки градусів в 45) і з дрібним камінням. Тим самим, яке так і норовить вислизнути з-під ніг, особливо якщо воно вологе. І хоч в мене є досвід пересування по таким шляхам у великих горах, пару разів таки довелося гепнутися. Дорогою трапилася ще одна вирубка і, нарешті, вода.

Після цього вийшов на велику дорогу на село Осмолода. Вона пролягає вздовж річки Молода. Однак сьогодні моє метою також є підхід до гори Грофа. Власне, через пару км трапився відповідний вказівник. Шлях проходить недалеко від місця злиття річок Молода та Круглий. В популярних описах цього маршруту згадується міст через ріку Молода, але наразі його немає, тому десь метри 4 треба перейти вбрід. Перескочити в кросівках не вийде, глибина місцями сантиметрів 30-40.

Одразу після броду відкриються 2 грунтові дороги і стежка. Крайня ліва веде на гору Менчіл, а середня дорога і стежка зливаються десь через 40 м. Стежка не така розбита і маркування починається саме на ній. Знову ж варто запастися водою, бо далі шлях піде трохи вище по обриву, а ще далі нормальної води не буде! Підйом плавний, пролягає через ліс. Зліва видно великі камінюки, покриті грунтом і мохом. Далі буде так званий Трофянський став. Табличка каже, що то "урочище Став". В цю пору року являє собою типове болото з характерними рослинами, характерним запахом і жабками. Стежка зачіпає край болота. Після цього починається швидкий підйом по хвойному лісу. Після цього маршрут виводить на притулок під Конем Грофецьким. Місця під намет за хатинкою, там же і заночував. На карті поруч позначені і джерела і потоки, але знову ж трапилася лише багнюка.

[Далі буде]

СообщениеСр авг 31, 2016 18:08 

День 5.

Йду на вершину Грофи. Підйом з північного сходу гори, за червоним маркером. Стежка швидко піднімається через ліс і виходить на жереп. Далі маркування я не помітив, однак стежка через жереп практично єдина. Окремі місця достатньо круті. Наступним етапом є каміння, майже без стежки, тільки тури, і то не всюди. Піднявся "в лоб". Хоча, якби не було попереднього досвіду, підйом таким способом був би проблематичним.

На вершині в ясну погоду дуже красиво, добре видно навіть далекі об'єкти.

Изображение

Изображение

Окрім традиційного для вершин великого тура з каміння (чи може ця конструкція має окрему назву?) на Грофі встановлено кілька пам'ятних дощок.

Початок шляху донизу видно на попередньому фото. Тут є стежка серед каміння, багато турів, чудове маркування, схил пологий і взагалі набагато краще і зручніше, проходиться швидше. Після проходження жерепу і короткого спуску в ліс буде вказівник. Можна піти далі червоним маркером на гору Пареньки або повернути на полонину Плісце. Тут є знаменитий туристичний притулок. Оформлене джерело знаходиться навпроти входу в хатку. Відвідувати Грофу радив би саме шляхом з Плісця.

Через полонину проходить екологічна стежка (синій маркер), однак я йду по зеленому маркуванню напряму в Осмолоду. Вузька стежка проходить по обриву над річкою Котелець і двічі перетинає її, є дерев'яні мости. Не найкращий шлях, після дощу тут слизько і можна впасти з обриву. Через пару км стежка вийде на широку і зручну грунтову дорогу. Підйом/спуск дуже плавний і не обтяжуючий. Збоку буде багато рівних ділянок для ночівлі в наметі, і не лише там, де це позначено на карті. Води достатньо, поруч і Котелець, і інші потоки.

Шлях пролягає через затемнений ліс. Створюється трохи містичне відчуття, а ще іноді дорога схожа на знаменитий "тунель кохання".

Изображение

Изображение

Изображение

В принципі, міг би в той же день спуститися в Осмолоду. Однак чудово знаючи особливості карпатського транспорту з віддалених населених пунктів (о другій половині дня майже нічого не ходить, а якщо й ходить, то не завжди), вирішую заночувати в лісі.

[Далі буде]

Посты: 3639

СообщениеСр авг 31, 2016 18:25 

із тої "калюжі" що описав автор (на вході у райшток Молодої), я набирав водичку позавчора, вона, водичка, була гарна, смачна, без ніякого запаху, та власне я тут набираю її вже десь у 10-й раз або й більше, іноді її малувато, пересихає вода у Карпатах, але п*ємо її без усєкого кип*ятіння, весь час і нам від того - щастя...наприклад позавчора , ми асану співали цій "калюжі", бо як би не вона...було би нам торба(випили останній ковток на вершині Молодої...доречі, так, до слова : на карті від АССА невірно показана головна вершинка Молодої, троха хтось наплутав...бо тріанг - він і є вершина Молодої, а на карті показаний великим трикутником(тоб то основною вершиною) та вершинка, що ближчє в бік Солотвинки, на якій йде відгалуження хребтика(плоский із цекотником йде строго на захід), а вона як раз нижча на приблизно 7-8 м по рівню тріанга...два роки тому я і заблукав взимку з-за тої помилки на мапі...тепер мудріший став...але байка...ЦЕ НЕ КАЛЮЖА, це - спасіння для туриста...пийте цю водичку, не бійтесь...запаху немає...

СообщениеСр авг 31, 2016 18:45 

День 6

Без особливих пригод дістався села Осмолода. Грунтова дорога вийшла на широку кам'яну. Сфотографував греблю і кинув прощальний погляд на Горгани.

Изображение

Автобусна зупинка прямо по дорозі з гір, десь через 150 м після входу в село. Розкладу на зупинці немає. Близько 10 години виїхав автобусом на Калуш. А от тут хай мене пробачать жителі цього міста, але Калуш склав враження якоїсь діри. Водій висадив десь посеред міста. В місці висадки автостанції як такої немає, звичайна зупинка як для міських маршруток. Розклад на платформах заклеєний оголошеннями про роботу в Польші, ніхто нічого не знає, диспетчера чи хоча б якогось працівника немає, навіть туалету теж немає. Хоча, можливо, автобус просто не поїхав до нормального вокзалу.

Загальні висновки по маршруту.
1) Маркування в цілому гарне. Складнощі з орієнтуванням були двічі, перед виходом на Круглу Млаку та під вершиною Грофи. Користувався картою від Стежок та навігатором.
2) Описаний шлях на Синевир, поза маркованим маршрутом, простий та очевидний. Трохи довший, але швидше приведе до води.
3) Запасайтесь водою. Наявність на карті джерел і потоків ще нічого не означає. Іноді не було навіть натяку на потік в потрібному місці.
4) Без дощу і тривалого милування Синевиром маршрут реально пройти дні за 3. В мене ходових вийшло 4, перший та останній не рахую, бо витратив переважно на транспорт.
5) Багато ягід та грибів. З їстівних найчастіше помічав польський гриб та білий.
6) Стара істина - не всі дороги добрі. Окремі шляхи значно зручніші і швидші за інші.

Ну, моїм улюбленим масивом Карпат впевнено залишаються Мармароси. Якщо ж брати загальний рейтинг, то в високі гори тягне набагато більше. Я люблю льодовики, вічні сніги і великі відкриті простори. Якщо ж вам понад усе подобаються ліси, невисокі гори з типовим горганським камінням, зарості і вузькі стежки, то Горгани точно ваш варіант.

Дякую за увагу)

Посты: 1542

СообщениеСр авг 31, 2016 18:51 

сашко писал(а):а на карті показаний великим трикутником(тоб то основною вершиною) та вершинка, що ближчє в бік Солотвинки, на якій йде відгалуження

Там колись навіть був обманний вказівник-таблиця з назвою цієї класної гірки |#smile725|

Посты: 1542

СообщениеСр авг 31, 2016 18:53 

Senjer писал(а):Якщо ж вам понад усе подобаються ліси, невисокі гори з типовим горганським камінням, зарості і вузькі стежки, то Горгани точно ваш варіант.

Автору- не потрібно понтуватися льодовиками....не подобаються Ґорґани- на... не... просто-не йдіть, будь-ласка. Кожному-своє. А Карпати-нам.

СообщениеСр авг 31, 2016 19:07 

to Андрюха стр

Здається, я описав свою прогулянку в цілком позитивному ключі і абсолютно ніде не казав, що Горгани то є погано. В лісах, невисоких горах і т.д. по тексту є свій шарм, про що й було описано в тексті.

Просто кожному своє, і є місця, які особисто мені сподобалися більше.

Посты: 1488

СообщениеСр авг 31, 2016 21:50 

Зря Ти Андре на автора гониш.Добре описав хлоп свої враження.Як зміг.ГОРГАНИ-то є інші від усіх попсових маршрутів у КАРПАТАХ.Кожному своє,а вольному-ВОЛЯ(пересування по стежках карпатських).
ПИ.СИ. Автор,а Ви соло йшли,чи з кимось ?

Посты: 3859

СообщениеСр авг 31, 2016 22:36 

Гарний звіт. На правах ОФФТОПУ: мене також, після першої вилазки в більші гори, Українські Карпати не сильно вставляють. Але чомусь туди тягне так, що капець, того й ходжу через вихідні.

СообщениеЧт сен 01, 2016 15:38 

to Shelax71

Соло

Посты: 3639

СообщениеПт сен 02, 2016 10:20 

Senjer писал(а):to Shelax71

Соло

брате...ми тут ходимо роками, десятки, деякі із нас - сотні разів, повір, це унікальні місця, навіть чехи, поляки та румуни їдуть до нас у Горгани щоб походити ДИКИМИ горами, я вже не кажу яка тут красотінь взимку та навесні, ми по снігах КОЖЕН ТИЖДЕНЬ ходимо як навіжені, серед нас я просто йоб-ті на тих снігах, наприклад Вася Монстр а КІНЦІ ТРАВНЯ "стою на асфальтеє я в лижі обутий, то лі лижі нє єдуть, то лі я - Вася Монстр..." по гребнях горганів там де залишились нерозтанутими наддувки - ходив на лижах цих 500-1000 м туди-сюди, фанат...ось такє у нас тут...спробуй не по заїджених-захожених маршрутах походити Горганами і ти все зрозумієш і зловиш кайф...

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать восемь минус девять = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.