Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

1, 2, 3, 4, ВСЕ

Чи знаєте ви що таке геокешинг?
1. Так, знаю і часом відвідую/створюю схованки 19%  19%  [ 14 ]
2. Чув про неї, але ніколи не грав в цю гру 53%  53%  [ 39 ]
3. Ніколи про неї не чув 28%  28%  [ 21 ]
Всего голосов : 74
Автор Сообщение

Посты: 436

СообщениеПн июн 08, 2015 15:00 

Вирішив створити подібну тему, адже мені здається, що цій грі приділяють досить мало уваги в нашій місцевості. Вона більше розвинена в Росії і в Криму. До речі, коли ходили в кримські походи, то досить часто відвідували ті чи інші схованки і це було весело та захопливо.

Ця забавка підходить як для дітей, так і для дорослих. Серйозні дядьки на великих джипах їздять з навігаторами і шукають дрібнички в пластикових контейнерах. Ну а дітям подібні квести взагалі довподоби - для них це дійсно справжній пошук справжніх скарбів.

Гірська місцевість, цікаві природні та історичні об'єкти сприяють розвитку подібної гри, тому вважаю, що в Карпатах потрібно це розвивати. Мене справді дивує, що в Західноукраїнських областях геокешинг не набув популярності. Про цю гру знають одиниці навіть серед досвідчених туристів. Так, у Львівській області створено всього 48 схованок (остання рік тому), у Франківській - 22 схованки (остання 2 роки тому), у Чернівецький - 11 схованок (остання рік тому). В Закарпатті трошки жвавіше - 62 схованки і є такі, що створені цього року. Тоді як в Криму діє 805 схованок.

Наприклад ми з другом ще пару років тому створили схованку на Протятих каміннях, перевіряли її на днях і здивувалися, що в блокноті є досить мало записів, хоча кожен день влітку Протяті каміння відвідує десятки людей.
Так само відносно не багато людей знаходили нашу схованку біля Закам'янілої багачки.

Тож цікаво дізнатися думку спільноти стосовно цієї гри. Чи хтось бере в ній участь і яке ваше ставлення до неї.

П.С. Не хотілося би до цієї забавної, справді позитивної гри, прив'язувати політику та інші брудні речі.

Посты: 3378

СообщениеПн июн 08, 2015 16:58 

Не пробував. Але цікаво. Ставлюся цілком нормально, якщо ці схованки не будуть засмічувати природу. Хочу спробувати!

Посты: 208

СообщениеПн июн 08, 2015 20:10 

Участь беру. Взагалі - зазвичай у геокешинг приходять з туризму, а я навпаки, з геокешинга прийшов у туризм. Але у Карпатах граю рідко - завжди то часу обмаль, то щось з ногою і думки лише про те як дійти. А шкода.

СообщениеПн июн 08, 2015 20:40 

Почитав трохи і ідея сподобалась, за пару днів зроблю сховок)) Очікуйте моцного місця ))

Посты: 46

СообщениеПн июн 08, 2015 22:10 

Тема непогана. Мені вдалося знайти закладки на г. Ігровець, в ур. Пекло, Закам'яніла Багачка, під мостом в Верховині, біля озера Синевір.
На жаль на Протяте Каміння не вистачило часу, але воно в планах.
Дуже довго шукав на Сивулі, але так і не вдалось визначити той камінець. (я про TR/6327)

Посты: 119

СообщениеПн июн 08, 2015 23:01 

На Боржаві на Трійцю зустріли Таню зі Львова - теж геокешери.
Вони шукали/ховали свої "скарби" на Великому Версі )
...
там вперше почув про гру)))

Изображение

Посты: 4156

СообщениеВт июн 09, 2015 09:15 

Коли ремонтував дах у капличці на Петросі, знайшов дитячі іграшки та листочок з побажанням всього доброго тому, хто знайде.

Посты: 310

СообщениеСр июн 10, 2015 09:42 

Avanar писал(а):Мені вдалося знайти закладки на г. Ігровець, в ур. Пекло

А чому не відмітили їх на сайті гри? |#smile706|
Avanar писал(а):Дуже довго шукав на Сивулі, але так і не вдалось визначити той камінець. (я про TR/6327)

На Сивулі відсутня схованка.

СообщениеСр июн 10, 2015 11:58 

Treker писал(а):Не пробував. Але цікаво. Ставлюся цілком нормально, якщо ці схованки не будуть засмічувати природу. Хочу спробувати!

Наврядчи охайно запакований та схований в якусь розщелину контейнер зможе пошкодити природу. Ну а там, де немає можливості заховати контейнер, можна створити віртуальну схованку, тобто придумати якесь питання, на яке треба дати відповідь тільки відвідавши дане місце.

Також можна створювати покрокові схованки, особливо це зручно робити в місцях з великим скупченям цікавих або історичних місць, прикладом може бути геокешинг в Берегово (Закарпаття).

СообщениеСр июн 10, 2015 21:51 

WalkMan писал(а):А чому не відмітили їх на сайті гри?
[

Лінь було |#smile502|
Там мікроконтейнери в баночках з під фотоплівки.

СообщениеСб июн 13, 2015 21:16 

Не став довго чекати. Нова схованка :)

На підйомі на Вухатий Камінь. Славнозвісні скелі

Пластмасовий контейнер в пакеті. Закиданий камінням.

Изображение

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось Treker Вс июн 14, 2015 08:44, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСб июн 13, 2015 21:32 

Treker, а де опис місцевості, координати схованки?

СообщениеВс июн 14, 2015 07:25 

Координати хіба іншим разом відмічу, не було чим відмічати :) Або хто буде йти нехай зафіксує.

А щодо опису місцевості, що описувати? Чорногору?

Посты: 1519

СообщениеВс июн 14, 2015 07:36 

Treker писал(а):....
А щодо опису місцевості, що описувати? Чорногору?

наскільки я зрозумів , то є гра ...
а в ній є правила ...

СообщениеВс июн 14, 2015 08:56 

Саме так, є правила |#smile806| Тут головна відмінність від буржуйского варіанту гри - краєзнавчий характер. Тобто схованки прив'язані до якогось цікавого об'єкту, інформацію про який подано в описі місцевості. Гляньте як приклад сторінку Замок Дракулы в Хусте [TR/2719] чи інші (посилання давав автор теми). Зазначу, що крім традиційних є і віртуальні схованки, де треба давати відповідь на запитання чи виконати якесь завдання. Якщо ж бажаєте просто заховати коробок з призами, то є рідний, український ресурс http://www.shukach.com

СообщениеВс июн 14, 2015 09:12 

WalkMan писал(а): Якщо ж бажаєте просто заховати коробок з призами, то є рідний, український ресурс http://www.shukach.com

Дякую.

Посты: 1818

СообщениеВс июн 14, 2015 22:30 

Ну, вот. Сделал Трекер закладку. Показал фото известного места. А его загоняют в рамки правил.
А почему вы решили, что Трекер ОБЯЗАН ИГРАТЬ по правилам?
Плевать я хотел с большой высоты на чьи-то правила, когда есть инициатива вне рамок.

Геокешинг, блин, как саундмодератор для АК.

А обычное ориентирование? А просто сюрприз друзьям - форумчанам? Что, тоже в рамки загнать и назвать модным иносранным словечком?
Что, обязательно загнать в рамки геокешинга (тьху) инициативу Трекера для форумчан? Или может, все таки можно поддержать инициативу Трекера без чужих правил? Может можно УСТАНОВИТЬ СВОИ правила? Что-то типа узнай по фото и получи подарок.

Для тех, кому не нравится мною сказанное, и кто привык быть ведомым иносранными инициативами без собственного мозга, мои вопросы риторичны.
Звыняйте за резкость.

Откуда: Чемерівці, Хмельниччина - Видинів, Івано-Франківщина

СообщениеПн июн 15, 2015 03:24 

Всіма руками і ногами підтримую Віктора66

Посты: 664

СообщениеПн июн 15, 2015 10:20 

Віктор, згоден. Я не люблю правила, але якщо там всьо так строго, то хай собі грають окремо, створити окремий топік тоді, де будемо лишати сюрпризи для форумчан, і тих хто в темі. Прийшов, взяв щось собі, лишив після себе, і пішов лишивши запис в блокноті) Всім приємно і цікаво)
http://stezhky.org.ua

Посты: 1519

СообщениеПн июн 15, 2015 12:36 

Виктор66 писал(а):..
Плевать я хотел с большой высоты на чьи-то правила, когда есть инициатива вне рамок.

....

зібрались за столом пограти в шашки , приходить якийсь ... і починає грати чапаєва ...
Последний раз редактировалось mikha1928 Пн июн 15, 2015 21:14, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 4

СообщениеПн июн 15, 2015 13:50 

«Российский геокэшинг» в Украине был очень популярен в 2006-2011 годах. В этот период было создано много тайников. Россияне очень гордились своим Российским геокэшингом, и так загордились, что начали обижать на форумах «других» участников. Украинским геокэшерам было предложено идти на geocaching.com или создать свой сайт. В 2011 году был создан сайт Шукач-shukach.com. С 2011 года Российский геокэшинг покинули все активные игроки, те кто создавал, а не пользовался сайтом. С СУшного (так называют Российский сайт) были удалены многие тайники, мной например 164 тайника. В общем более 1000 тайников. Администрацией Российского геокэшинга был так же обижен российский игрок CJ-Сергей, который создал «Мастерскую геокэшинга» neocaching.ru, и ЖЖ для продвинутых геокэшеров geocaching-ru.livejournal.com Сергей удалил все свои тайники, которые создавал с 2002 года, и вновь начал создавать уже на geocaching.com Многие российские игроки последовали за ним. Для украинских игроков геокэшинг СУ умер, пусть земля ему будет пухом! Зачем нам развивать Российский геокэшинг в Украине? Для того, чтоб «они» опять сказали, что диплом мы даем только один на Украину, так как это область как в России.

СообщениеПн июн 15, 2015 18:34 

Топікстартер просив, а вийшло як завжди.. |#smile735|

Я вже зареєструвався на Шукачі, буду додавати схованки паралельно і в цій темі і там.

Але мені подобається ідея з власними правилами для форумчан. Може я хочу залишити фотокартку для когось з них, чи особистий подарунок, тощо..

Тому в цій темі (а я буду робити закладки полюбому, бо ідея мені сподобалась одразу) для форумчан я буду викладати інформацію як є, для своїх.

А на Шукачі - згідно правил.

Ідея - як шахматна дошка. Грати на ній можна в шахмати в шашки, Чапаєва а можна і в свої ігри. Головне мати бажання імпровізувати.

СообщениеПн июн 15, 2015 19:51 

Treker писал(а):буду додавати схованки паралельно і в цій темі і там.

Очень правильно. Каждый «создатель» должен как можно больше рассказать о своем созданном. Для этого есть «кросспостинг», на Шукаче он принят в традиции и добавлен как тег. Многие создают тайник, а потом описание поиска дублируют на разных площадках и форумах. Разные площадки – это геокэшерские сайты в других странах. В каждой стране есть свой геокэшинг. Есть в Польше, Германии, Австралии и т.д.

СообщениеПн июн 15, 2015 21:24 

dombrovskii_a писал(а):Для того, чтоб «они» опять сказали, что диплом мы даем только один на Украину, так как это область как в России.

Можно поподробнее про диплом?

СообщениеВт июн 16, 2015 12:55 

WalkMan писал(а):Можно поподробнее про диплом?

В 2011 году администрация СУ решила наградить самых активных геокэширов дипломами. Каждая область должна была представить своих геокэширов, которые развивали игру в своем регионе. На почту админов пошли письма со списками геокэширов с описанием их заслуг. Я от себя выслал список пяти геокэширов (Харьковская обл, Запорожская обл, Днепропетровская обл. и т.д). В то время в Совете Геокэширов от Украины был представлен игрок из Днепропетровска GH-Евгений. Так вот он задал вопрос на скрытом форуме администрации, что все ли области Украины ставить на награждение? Ответ российских советников был таким, что будет один диплом на всю Украину. Эту тему вынесли на открытый форум для обсуждения. Начался спор, что в Украине такие же области как и в России, только их 24. Понятно, что не все области играют так активно. Но пять областей есть самые самые, и их нужно наградить. Совет Геокэширов пояснил, что Украина это одна область и будет только один диплом. Споры на закрытом форуме администрации я читал лично, спасибо Жене, что дал мне почитать. Потом Женя начал отстаивать Украину и добился, выделили два диплома. Спасибо! В России каждая область получила диплом. На этом развитие Российского геокэшинга в Украине остановилось. Ушли, те кто организовывал ежегодные встречи, кто распространял символику, создавал тайники за пределами своих областей. Остались в игре те кто пользуется сайтом для себя. Находят тайники и даже не отписываются в блокнотах – пользователи геокэшинга.

СообщениеСр июн 17, 2015 05:48 

Теперь понятно почему GH не реагирует на информацию о проблемах со своими тайниками

Посты: 59

СообщениеСр июн 17, 2015 12:14 

Iдею геокешингу чисто для "своїх" підтримаю, постараюсь не забути щось сховати наступного походу

СообщениеСр июн 17, 2015 16:24 

WalkMan писал(а): Якщо ж бажаєте просто заховати коробок з призами, то є рідний, український ресурс http://www.shukach.com

Ух ти! Я й не знав про цей ресурс, про цю гру! Почитав правила - дуже схожі з геокешингом. Та й ніби жвавий ресурс, тож буду роздупляти.

2 dombrovskii_a: не знав про ці закулісні інтриги))). Тож будемо підтримувати вітчизняний варіант.

Посты: 1502

СообщениеСр июн 17, 2015 22:12 

жду, кто напишет про Мармаросы. Буду там в августе.
А может буду первым

СообщениеЧт июн 18, 2015 08:11 

Kolyan_ilia писал(а):Я й не знав про цей ресурс, про цю гру!

Вот видео 2 минуты, просмотрев его, станет понятно кто такие шукачи https://www.youtube.com/watch?v=Nesyhg1u3Qs

Посты: 173

СообщениеЧт июн 18, 2015 11:26 

dombrovskii_a писал(а):
Kolyan_ilia писал(а):Я й не знав про цей ресурс, про цю гру!

Вот видео 2 минуты, просмотрев его, станет понятно кто такие шукачи https://www.youtube.com/watch?v=Nesyhg1u3Qs

Цікаве відео. Думаю, що ми також приэднаэмось до гри. Малому дуже сподобалась ця ідея. |#smile746|

Посты: 895

СообщениеСб июн 20, 2015 17:41 

WalkMan писал(а):Теперь понятно почему GH не реагирует на информацию о проблемах со своими тайниками

В Геокешинг я пришел в самом начале его появления на просторах Украины. Очень скоро я понял, что эта игра отличный способ совместить активный отдых с познанием окружающего тебя мира. Будучи в душе любознательным непоседой, я с головой погрузился в свое новое увлечение. Тогда наша страна была еще очень слабо представлена на карте тайников. Пришлось засучить рукава и приступать к работе.
Мне сложно сказать, сколько тысяч геокешерских километров я исколесил на своем "Верном друге "Ланосе", прежде чем Украина, по количеству заложенных тайников, заняла второе место на постсоветском пространстве - Крым, Западная Украина, Север, Восток, Юг, - успел отметиться везде!
Также очень активное участие в развитии игры приняли завсегдатаи этого форума - Женя eee, Саша dombrovskii_a, а также целый ряд крымчан.
Однако, как и во всех хороших начинаниях, всегда найдется дерьмо, способное свести на нет все хорошее. Лично для меня таким "дерьмом" явилось мое участие в Совете Геокешеров, где я на протяжении 5 лет представлял Украину. Уже тогда просматривалось пренебрежительное отношение кое-кого из российских, преимущественно московских, игроков к своим украинским коллегам. Все правила игры, все новшества, в первую очередь оценивались через призму комфортности москвичей, а лишь потом других игроков. Нет, я не хочу сказать, что все люди, с которыми я познакомился благодаря Геокешингу были такими! Я встречал массу интересных и порядочных людей! Даже чуть было не женился на участнице игры-москвичке! :) И со многими из них я до сих пор поддерживаю очень тесные отношения!
Однако снобизм ряда персонажей, закулисные интриги, грязные приемы принятия решений по развитию игры, все это привело к тому, что мой интерес к Геокешингу заметно охладел. Я сложил с себя полномочия представителя Украины в Совете Геокешеров и примерно с 2011 года практически полностью покинул игру.
Я не стал удалять свои тайники с сайта, т.к. многие из них заложены в таких местах, куда могут забраться только фанатики игры, и если их удалить, то маловероятно, что они будут вновь созданы в будущем, но полностью прекратил их поддержку. Если кому-то будет интересно вдохнуть свежую струю в эти тайники, восстановить их, то я с удовольствием передам права их администрирования новым владельцам.

Лучше гор могут быть только бабы, на которых еще не бывал.
Последний раз редактировалось G-H Сб июн 20, 2015 21:55, всего редактировалось 2 раз(а).

Посты: 895

СообщениеСб июн 20, 2015 21:51 

Новостной ТВ-сюжет о Геокешинге 2006 года.
Там есть и я, и Женя еее :)

phpBB [media]

Лучше гор могут быть только бабы, на которых еще не бывал.

СообщениеВт июн 23, 2015 12:30 

G-H писал(а):Пришлось засучить рукава и приступать к работе.

Дуже дякую за створені закладки, я почав якраз з вашої в Підзамочку - TR_4931.

Доречі хто хоче себе спробувати в цій грі, майте на увазі, що є декілька баз точок, мені відомо 3.

1. geocaching.su
2. shukach.com
3. geocaching.com

Пройдіться по всім трьом сайтам біля місця яке вас цікавить, знайдете багато чого цікавого. Особливо якщо їдете за кордон, то кількість точок на geocaching.com просто вражає, ну і в Україні багато вже зроблено.

СообщениеВс июн 28, 2015 20:17 

27.06.2015 зробив нову закладку. Криничка Довбуша. 2 метри від води вверх. Отвір, закладений мохом, потім тарелеподібний камінь притиснутий трикутним з лінією. Будьте обережні! В контейнері є сторож, не налякайтесь |#smile701|

СообщениеПн июл 06, 2015 12:35 

Ось місце позначене біля Кринички Довбуша. Камінь з полосою, під ним схованка.

Изображение

А тепер трохи "чорного гумору". Зробив закладку на вершині гори Стайки |#smile614| . Контейнер під чашоподібним каменем, над ним два камені прямокутної форми. Прохання з контейнера "золотий артефакт" не забирати - то дарунок вершині

Фото додам згодом.

СообщениеПн июл 06, 2015 22:54 

Закладка і позначка на Стайках.

Контейнер потім був закладений камінням.

Изображение

СообщениеСб июл 11, 2015 19:41 

11.07.2015

Закладка над Говерлянським водоспадом.

Изображение

Изображение

Посты: 29

СообщениеПн июл 20, 2015 22:23 

Цими вихідними, а саме 18.07.15, в співпраці з вуйком Treker`ом заклали ничку на вершині г.Бребенескул, в турі, і прикрили її каменем. Крім того, що на світлині й так зрозуміле місце кешингу, підказкою служитиме ще й тінь фотографа, адже то був фантастичний ЗАХІД сонця… Удачі |#smile658|

Изображение

СообщениеПт май 13, 2016 22:18 

Таваріщі! А таки знайшли мою закладку на В.Котлі, пару днів назад. 10 місяців вона там пролежала! Тепер я натхненна і вмотивована, тож чекайте нових ничок))) і да, приєднуйтесь)

СообщениеСб май 14, 2016 00:27 

В смислі знайшли, так геокешинг і передбачає знайдення, обмін та реєстрацію з датою. Чи треба всьо вкрасти і я про це не знав?

СообщениеСб май 14, 2016 12:01 

Брук, всьо пучком, люди з досвідом геокешингу, так що там вже лежить послання від них. А, форумчани, до речі, воно і далі залишається актуальним, якшо шо))

СообщениеВт июн 07, 2016 00:26 

Отже, продовжую) Свіжа ничка - ось в цьому турі, закладена 04.06.16. Координати не даватиму, так навіть цікавіше) Приєднуйтесь до гри і буде вам щастя))
Изображение

СообщениеВс июн 26, 2016 08:41 

Ще одна - на вершині ось цієї гори, з якої відкривається чудовий панорамний вид на ПІМ і не тільки. Якщо знайдете - не забудьте відписатися |#smile658|
Изображение

Посты: 176

СообщениеВс июн 26, 2016 10:19 

Чічка писал(а):Ще одна - на вершині ось цієї гори, з якої відкривається чудовий панорамний вид на ПІМ і не тільки. Якщо знайдете - не забудьте відписатися |#smile658|

Наверное, опять мне достанется.... |#smile710|

СообщениеВс июн 26, 2016 13:00 

Репецкий писал(а): Наверное, опять мне достанется.... |#smile710|

А ваша - ще комусь, в тому й фішка. Я не заспокоюсь, поки нас таких не буде багато |#smile748| |#smile603|

Посты: 176

СообщениеСб июл 30, 2016 20:32 

Изображение

В первом (ближнем) туре закладка. Эта вершина стоит того, чтобы сходить и забрать |#smile805|

СообщениеПн авг 21, 2017 16:44 

егегегей! може хтось і забув про таку штуку як геокешинг, але не Чічка! представляю вашій увазі нову ничку під оцим хрестом. а де саме цей хрест знаходиться - то вже ваша справа зметикувати. в якості підказки скажу лише, що на цій вершині повинен побувати кожен уважающій сєбя туріст)) інакше...нє, то вже буде надто очевидно. шукайте і долучайтеся!
Изображение

СообщениеВт окт 17, 2017 22:01 

Може скластися враження, ніби я спілкуюся і граю сама з собою |#smile701| Та пройшло трохи більше місяця, як мою останню закладку знайшли і відмітилися. Чи це сталося випадково, чи вони заздалегідь знали про її існування, та факт залишається фактом - є люди, котрим це цікаво, і це далеко не перший випадок. Тож я і далі з дивною навіть для себе наполегливістю продовжуватиму популяризувати геокешинг. Друзі-туристи, приєднуйтесь! Разом веселіше! |#smile658|

СообщениеПт окт 20, 2017 10:39 

Я планую вводити алкогеокешинг, є перша закладка вже, бєхєровка). Якщо буде цікаво, то створю закриту групу для обмеженого кола

Посты: 241

СообщениеПт окт 20, 2017 11:51 

Огромная просьба - не оставляйте конфеты/жвачки и т.д. Оно все течет, плавится, размокает и засы....ет остальное. Плюс если оставляете в контейнерах, то хотя бы в кулечек заворачивайте...

Это скорее, к "промежуточным" геокешерам, потому что сначала, как я понимаю, все красиво и герметично. Потом - мокро и запачкано...

По жерепу ходити дуже просто і швидко. З гілочки на гілочку, десь перестрибнути, десь нахилити... (досвід закріплено на Мікулєсці)

Посты: 21

СообщениеВс окт 22, 2017 12:28 

А Бруклін діло каже!) Буду брати активну участь...)

СообщениеПн окт 23, 2017 10:35 

Створю закриту групу у ФБ "Алкогеокешинг", туди будуть допускатись свої і перевірені товарищі для початку, щоб не було утєчкі інформації.
Вже є перша закладка, думаю якось в листопаді піду перевірю)

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.