Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

Модератор темы: сашко

1, 2, 3, 4, 5 ... 21, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 3498

СообщениеВт май 05, 2015 09:54 

вот решил создать такую тему...сам очень часто использую старые заброшенные райштоки, всегда проходя по ним ощущаю дух старины и благодарность тем, кто столько сил потратил на их строительство...возможно в мою сторону полетят камни, мол нафига "рассекречивать" всё тайное ? - возможно...я уже "рассекретил" гринявы, думаю что впору осветить и эти пробелы на картах, посему начинаю(уже начал) обследование малохоженных райштоков в Горганах, позавчера это был райшток от хребта Игровища, от основания серпантина идущего до маршрутной тропы сходящей с пол. Сэрэдня...чуть позже сброшу пару фото и описание, буду рад если это начинание поддержат остальные туристы, любители походить там, где нет людей, где только звери и запах старины...

Посты: 3380

СообщениеВт май 05, 2015 11:05 

сашко писал(а):возможно в мою сторону полетят камни, мол нафига "рассекречивать" всё тайное ? - возможно...

|#smile559|

Посты: 1172

СообщениеВт май 05, 2015 11:09 

"райтштоки [все еще] редко посещаемьіе туристами"

Посты: 1818

СообщениеВт май 05, 2015 16:16 

Да ладно, мужики. Поддержите сашка. Сами ведь говорили, что нужно ходить по райштокам, что бы не пропали. Даже среди форумчан мало кто будет там ходить, т.к. большинство предпочитает ходить по известной марке. Не говоря уже о большинстве иных туристах.
Например по Аршице. Райшток между оз.Россохан и оз.Лужки.
Очень хочу там пройти, разведать. Промаркировать.
Нужен навигатор. Без него пройду тот участок, да только хочется оставить инфу для нахождения именно райштока и его восстановления.
Не знаю когда вырвусь с июля по сентябрь.
Даже Виктор не мог дать ничего по этому райштоку. Рекомендует идти по хребту. Пойду и там тоже, но по райштоку хочу тоже.
Очень уж я люблю не только виды горного горизонта, но и моховый дикий лес.

СообщениеВт май 05, 2015 17:26 

Виктор66 писал(а): Промаркировать.

Цікаво як Ви це будете робити і з якою метою?

СообщениеВт май 05, 2015 18:18 

Замість маркування пропоную вкласти ентузіазм в прочистку. Райшток нанесений на карту, отже відомий необмеженому числу людей, які довіряють Гутиряку (який не вказує ті стежки, по яких не пройшов сам). Там багато зрубів і молодняка - якраз роботи на сезон стане.
Изображение
Стосовно маркування - його достатньо на даний момент, всі зусилля зараз будемо зосереджувати на відновленні існуючого, якого на даний момент є понад 2000 км

Посты: 279

СообщениеВт май 05, 2015 18:37 

Незнаю, але по суті (мабуть) райштоки маркування особливого не потребують, адже там і так все ясно, принаймні на Аршиці.
А от почистити - так, то корисна справа. Навіть по маркованому жовтому достатньо місць, де доводилося скиидати наплічник, щоби подолати завали. Але ж наскільки фантастиний і казковий там ліс - не можу навіть переказати (шкода що увесь пройти не дали дівчата і майже цілодобовий дощь).

Изображение
Обов'язково хочу туди повернутися цього літа (можна заодно і з користю - взяти участь у розчистці))

СообщениеВт май 05, 2015 20:20 

итак, не взирая на неоднозначность восприятие разными туристами и форумчанами моего "проекта" - продолжу(и кстати, так, для весомости и значимости темы : уже сегодня мне звонил Гутеряк и мы с ним "в обнимку" обсудили серию "телодвижений" касаемых этой темы и этого проекта, так что...я в плюсах более чем в минусе, кхе-кхе)...
позавчера, то бишь 3-го мая, мы с женой решили сделать однодневку, подъёзд лучше всего выполняется в Гуту, там дороги идеальные, посему определились и с темой однодневки: разведка верхнего, а если не получится - нижнего райштока с хребта-массива Игровища(маршрут с чёрной маркировкой) до либо полонины Сэрэдня, это если верхним, либо до поворота с отхребта по кот. идёт маршрут с синей маркировкой с пол. Сэрэдня, это приблизительно на высоте 1100-1200...
верхний райшток нас тормознул в 200 м от своего начала - снежные языки глубиной до метра не позволили нам идти дальше а рисковать не хотелось да и не было в планах, тут же отвернули назад(летом пройду)(да и Гутеряк пообещал завтра узнать в Гуте у лесников об этом райштоке подробней) сошли по серпантину к его основанию(основанию серпантина, первый поворот) и пошли по нижнему райштоку, который кстати ПРОМАРКИРОВАН первый км-1,5 чёрным маркером, а вся остальная часть райштока маркирована просто белой заготовкой БЕЗ окраски внутренней полосы(т.е. можно быстро и непроблемно промаркировать например зелёным цветом так как рядом чёрный и голубой маршруты)...сразу оговорюсь : мы ЗНАЛИ что райшток почищен БОГОРОДЧАНСКИМИ(правильно говорить - богородэцькими) туристами, они же и маркировали, они же и оставили незакрашеной внутреннюю часть маркировки)(чисти парни похоже что топорами и ручными пилами, хотя ранее была прочистка бензопилами, но видно что очень давно)...

Изображение

Изображение
красоты на склонах Игровища - неописуемые....

Изображение

Изображение
обилие кедрового леса порой поражала и восторгала....

Изображение
сквозь ветви кедров - виды на Игровец и Высокую...

Изображение

Изображение
снега на этом уровне было мало, но всё же он был, неглубокий...

Изображение

Изображение
а тут и Сэрэдня показала свой бок...

Изображение
ВАЖНО ! : только ТРЕТИЙ распадок между отхребтами дал нам ВОДУ, первых два, показанных на карте как водоносные - на самом деле сухие абсолютно...

Изображение
ну согласитесь, пацаны, это же божественно !, - сюда проникает солнце !....

Изображение
четвёртый распадок : ущелье с лавинным жёлобом, ручей Кузьминэць, тут сука вырубка, причём она идёт на 150 м вверх левой (по направлению потока воды) стороной...тут жопа полная ибо обрубленные ветки вперемешку с неубранными стволами смерек создали уникальный "ландшафт" под название БУРЕЛОМЫ...начинаем заниматься альпинизмом...с матюками и проклятиями для лесорубов...

Изображение
жёлоб...он длинной более 1 км, думаю что и 1,5 есть, угол атаки - 45 гр, думаю что лавина тут разгоняется до бешенных скоростей...бррр...

Изображение
200 м ..участок деяний безрукости человека...руки то они были, но растут, извините, из жопы...

Изображение
всё же надеюсь что этот срач случился ввиду внезапного выпадения осень или зимой - снега, что остановило рубку леса и привело к вот такому результату, надеюсь что после майских лесорубы наведут тут "порядок", правила рубки леса именно так и требуют, но это в теории...

Изображение

Изображение
порядком за сегодня подуставши мы решаем не идти дальше райштоком(а это 1-1,5 км до соединения с голубым маршрутом идущим с пол.Сэрэдня) а сойти вниз по лесовозной дороге, хоть и крутой(50 гр) но мягкой , глина с опилками+подсохло немного, идеально для суставов ног...

Изображение

ну а спустя 1,5 км на эту дорогу вышла дорога с голубой маркировкой, ну и дальше всё рутинно хотя и на сегодня - красиво, ибо солнышко, +10+12, лёгкий ветерок, мух бля нет ни одной пока ещё и прочей любимой летом нами комашни, да и грязи не было - давно не рубили и не свозили лес, наверное с осени-зимы...вот так об этом райштоке :ВЕСЬМА РЕКОМЕНДУЮ ЕГО ИСПОЛЬЗОВАТЬ !...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 11:58, всего редактировалось 2 раз(а).

Посты: 1528

СообщениеВт май 05, 2015 20:41 

Хорошее дело.
Чистые райштоки в этих местах вряд ли привлекут тех туристов, которых туда не тянуло до этого. Большая часть туристов действительно будет ходить по "популярным" маршрутам.
Сашко, спасибо за фото!

СообщениеВт май 05, 2015 20:50 

Дякую за роз'яснення, тепер зрозуміло. Чогось стало нецікаво ,ніби фальшиві гроші побачив.
Надіюсь твоя робота буде оплачена відповідно справжніми, не фальшивими. А хвала і повага від нас завжди буде. Респект.

СообщениеВт май 05, 2015 20:56 

Treker писал(а):
Виктор66 писал(а): Промаркировать.
Цікаво як Ви це будете робити і з якою метою?

Написал же, что говорили ранее (в теме об Аршице), что нужно ходить, что бы райшток не пропал совсем.
Маркировать нужно, что бы больше ходили. Например по отрезку до оз.Росохан ходят, т.к. виден и маркирован. Далее, как понял, никто не ходит, т.к. не видно и не маркировано.

По своему совсем небогатому опыту хождения по заброшенным райштокам знаю, что они могут быть видны лишь отрывками. Иду по райштоку метров 20-30 и затем он уходит в землю. На месте, где райшток должен продолжиться, растут ели со стволами диаметром по 20-30 см. Продолжения в обозримой перспективе не видно. Можно попасть, а можно промахнуться на следующем отрезке, вышедшем из земли. Учитывая отрезки, где райшток уходит с ощутимым перепадом высоты, его сложнее будет найти из-за менее явного проруба в земле, чем где райшток идет поперек склона и вырезан в скале, и т.д. и т.п.
С учетом этого, мне видится, что начальная маркировка должна быть хорошо видным цветом, например оранжевым, и кольцевым нанесением по всей окружности ствола. Такой начальный способ нанесения марки нужен, что бы тот, кто выйдет на марку, например по навигатору, мог увидеть ее с любой стороны. Ведь на марку, в местах, где райшток отрывочный, наверняка будут выходить не строго по линии, где идет или предполагается, что шел райшток. Лишь со временем, несколькими ходоками, сформировав множество точек марки, можно объединить всю линию райштока. Тогда уже можно наносить марку нужного цвета, установленной формы и с нужной стороны.
Таково ныне мое видение процесса исследования и восстановления всей непрерывно линии райштока.

Losth писал(а):Замість маркування пропоную вкласти ентузіазм в прочистку. Райшток нанесений на карту, отже відомий необмеженому числу людей, які довіряють Гутиряку (який не вказує ті стежки, по яких не пройшов сам). Там багато зрубів і молодняка - якраз роботи на сезон стане. Стосовно маркування - його достатньо на даний момент, всі зусилля зараз будемо зосереджувати на відновленні існуючого, якого на даний момент є понад 2000 км

Как я понял из всей инфы на форуме, в Инете и из ответа Виктора мне, райштоком далее оз.Росохан никто не ходит. Никто не показал даже отрывки этого райштока. Никто не знает истинного состояния райштока на этом отрезке. Есть лишь линия на картах. Виктор в своих рассказах показал зеленым цветом лишь известные ему отрезок - спуск к оз. Лужки. Иного на этом отрезке райштока не видел.
Что до расчистки, то если даты мероприятия совпадут с моими возможностями, то с удовольствием присоединюсь. Но, это маловероятно из-за большой ограниченности моих возможностей по срокам. Ведь хочется не только на работу приехать, а и пройти намеченный большой маршрут. В этом году, в отличие от предыдущих (по 2-3 выхода) вероятно, у меня будет лишь одна попытка приехать в горы. Как видите, я даже на Бограч ни разу не смог приехать. Буду надеяться, что будет возможность. Всегда слежу за темой.

Den (LR) писал(а):Незнаю, але по суті (мабуть) райштоки маркування особливого не потребують, адже там і так все ясно, принаймні на Аршиці.

Денис, я веду речь об отрезке после оз.Росохан до оз.Лужки. Инфы по этому отрезку не видел нигде.
Последний раз редактировалось Виктор66 Вт май 05, 2015 21:40, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеВт май 05, 2015 21:00 

и снова продолжим, ведь караван идёт, верно ? итак, по Игровищу хочу добавить дров в огонь : предлагаю интересующимся попробовать с той же точки, с которой начинается правый нижний райшток которым я собственно шёл с женой и выложил вам фото и описание, так вот с той же точки ВОЗМОЖНО идёт ЛЕВЫЙ райшток обходящий Игровище с ЮЖНОЙ стороны...по крайней мере я попробовал в этот раз пройти им немного, он вначале идёт под углом вверх а потом, ВОЗМОЖНО, траверсует Игровище до склона Малой боревки или выходит на траверс зелёного маршрута на ст. Боревка...сходите...проверьте...интересно ведь...

СообщениеВт май 05, 2015 21:22 

Виктор66 писал(а):Виктора Гутыряка

мда, чули б обоє, як їх скомбінували класно ))))))

А правда така: )
Василь Гутиряк - голова Фундації (stezhky.org)
Віктор Victour Верховинець - дослідник Аршиці

СообщениеВт май 05, 2015 21:27 

Ааааа. |#smile735| Поспешил.
|#smile792| Щас поправлю.
Однако, суть состояния инфы по райштоку не изменилась.

Посты: 4174

СообщениеВт май 05, 2015 22:35 

По Аршице.
Есть офигенный райшток влево, если от Мшаны идти на Горган Илемский. В метр шириной. Прошёл по нему с километр. Немного завалов. Мох.
Ещё один есть с севера Вел.Пустошака. Начало от навеса. Хорошее. Через пару сот метров теряется в завалах. Периодически проявляется.
Райшток Стрымбы. Западный от полонинки с сараем до маркировки и от марки к югу. Второй так же с 500 метров проходил. А есть ещё северозападный ниже жерепа к учебной полонине.

СообщениеСр май 06, 2015 08:29 

slv писал(а):По Аршице.
Есть офигенный райшток влево, если от Мшаны идти на Горган Илемский. В метр шириной. Прошёл по нему с километр. Немного завалов. Мох.

там їх два, верхній слабонький, нижній потужний, але зрубами понищений.
Цікава система райтштоків (коров'ячих доріг) є з північного-східного боку Ґорґана Іл. Там їх три яруси.

СообщениеСр май 06, 2015 08:41 

Ще в минулому році ходив на Станимир. Від лісництва до вирубки і лісом. Випадково вийшли на потужний райшток. Йшли теж з кілометр, але потім просто вгору піднялись на хребет.

СообщениеСр май 06, 2015 11:00 

а....пацаны....в общем и коротко - лучше молчать...((уж коль говорите о райштоке, то чуть подробней, что б можно было хоть как то обнаружить его и пойти им ЗНАЯ что это именно то что описано вами, а вот так, бла-бла...от Мшаны...нда...)) (( только без обид, но суть темы такова : выявлять райштоки, двать ориентировки входов-выходов, состояние на отдельных участках, рекомендации, наличие воды и т.п....))...

СообщениеСр май 06, 2015 11:43 

Подумалось тоже самое.
И рад, что сашко изменил свое мнение по поводу передачи информации что до райштоков. А то по Аршице упирался. Сам хожу, сам ворочу. Кому надо фиксировать, делайте сами... |#smile603|
Саша, может так и до необходимости использования навигатора дойдешь, как очень удобного средства поиска, фиксации и передачи информации? |#smile603|

Посты: 1055

СообщениеСр май 06, 2015 12:09 

сашко писал(а):а....пацаны....в общем и коротко - лучше молчать...((уж коль говорите о райштоке, то чуть подробней, что б можно было хоть как то обнаружить его и пойти им ЗНАЯ что это именно то что описано вами, а вот так, бла-бла...от Мшаны...нда...)) (( только без обид, но суть темы такова : выявлять райштоки, двать ориентировки входов-выходов, состояние на отдельных участках, рекомендации, наличие воды и т.п....))...

відкрию секрет - більшість ваших описів в такому ж стилі. принаймі для мене. Мають певну ступінь географічного кретинізму. то інколи поки зрозумію про пишуть на форумі - півгодини ламаю очі в карті. І як писав Віктор - беріть навігатор і реєструйтесь на openstreetmap. Знайомий буквально вчора звернув увагу мені - порівняйте кількість маршрутів/трків в нас і Польщі/чехії. А то один раз кажете "лізь сам, хто заважає" а то "уж коль говорите о райштоке, то чуть подробней" |#smile805|

СообщениеСр май 06, 2015 12:43 

друзья, никто никого ничем конечно же не обязывает, гоняйте понты сколь угодно перечисляя свои знания райштоков - нет проблем ! я не против...за собой оставляю возможность ПОДРОБНО ОПИСЫВАТЬ мною пройденные райштоки БЕЗ КАКИХ ЛИБО электонныг штучег, по чесному, по пацанячьи...

Посты: 1055

СообщениеСр май 06, 2015 13:51 

сашко писал(а): я не против...за собой оставляю возможность ПОДРОБНО ОПИСЫВАТЬ мною пройденные райштоки БЕЗ КАКИХ ЛИБО электонныг штучег, по чесному, по пацанячьи...

і правда. Право завжди є) Щоправда
сашко писал(а):друзья, никто никого ничем конечно же не обязывает, гоняйте понты сколь угодно

імхо якраз більше тягне на автокоментар. Якщо така "заява" ображає - звиняйте. Але то моя думка. Якщо збирати дані по райштоках для зручності - опенстрітмап рулить. А якщо просто похвалитись хто де знає маловідому стежку - то можна і отак. більше описати-менше описати суті сильно не міняє

Посты: 711

СообщениеСр май 06, 2015 15:19 

Я в шоці. |#deva09| Без конкретики, на пальцях (хоть і: по чесному, по пацанячьи... ) якщо не понти то як мінімум белетристика, однозначно!
А якщо суть теми: ...выявлять райштоки, давать ориентировки входов-выходов, состояние на отдельных участках, рекомендации, наличие воды и т.п.... та й ще, зауважу не на форумі "інтернетподорожей" |#smile632| |#smile630| чи домогосподарок, то в натурі, що заважає (елементарно, Ватсон) взяти скажемо WIG-овку, вказати райшток і дати необхідні дані. Чи на спеціалізованому travel.org.ua |#smile795| не вкурсі що туризм і мапа - речі не роздільні.

СообщениеСр май 06, 2015 22:45 

Конкретні та послідовні коментарі до белетристики.
1. Віктор Верховинець описав свої пошуки стежок та озер з посиланням на карту WIG.
2. Так як я маю зібраний весь комплект даних репрінтів карт, то старі райтштоки (чіпаші, копанки, грофські стежки і т.п.) в тому районі мене також цікавили і ми вирушили їх досліджувати з навігаторами з метою нанесення на карту.
3. Чехів цей район не цікавив і я домовився що будемо видавати карту з поляками, але і поляки потім відмовились.
4. Тоді я поступово викупив в чехів авторські права на видання 3 горганських карт і в 2013 році показав ці стежки на карті Західні Горгани
5. Всі показані стежки Аршиці пройдені або мною, або колегами, з якими ми їх досліджували. Показано те, що реально знайдено, але може бути зарослим чи із заломами. Якщо стежка не показана, значить вона знищена на даному відрізку. Так само стежки подані і на інших картах. ТОму, хто рветься щось відновлювати, реально треба шукати окрім бензопил, також засоби для риття та насипу землі. Ще кажуть що існує також сучасна міні-копалка |#smile703|
6. Оранжевий колір фарби застосовується переважно для зимового маркування, а лісники та єгеря зазвичай для означення мисливських стежок використовували і використовують звичайні зарубки на деревах. Тому тут ініціатива допускається після погодження з ними і місцевими ведмедями, яким, наприклад, не дуже подобаються поставлені марки на траверсі Грофи |#smile807| . І що найбільш важливо - мисливські стежки не робились для туристів і тому одиноким волоцюгам варто думати про свою безпеку щоб їх раптом з кимось не переплутали |#smile615| Погоджені марковані райтштоки вже попереджають мисливців про можливість появи туриста.
До речі - хто хоче знайти райтштоки, то мабуть йому варто прикласти хоч якісь зусилля для цього, тим більше, якщо вони показані на картах. Але не варто мабуть пропонувати замаркувати всі Українські Карпати, особливо якщо вибираєшся сюди пару раз на рік. Малоходжених стежок тут ну дууууууже багато!
7. Останніми довгими вихідними знайшли в районі Перехресного два райтштоки протяжністю десь до 20 км кожен і буду їх показувати на оновленому варіанті карти. Цікавістю їх є те, що вони повністю відновлені (або не знищені) на вирубках і профіль стежки видно навіть із протилежного схилу.
8. Верхній райтшток Ігровця прочищений єгерями в 2014 році - якщо зійде сніг то запишу його також. Сашко, очевидно має на меті красиво описати райтшток, а не вказати їх точний перебіг - для цього існують карти і навігатор.
І наостанок - якщо хтось знає про існування стежок, не поданих на картах, якими я займаюсь, то прошу писати на мейла хоча б приблизне їх місце розташування - мені вистачить досвіду їх знайти. Таким чином мені вже не раз допоміг Віктор Воробей з Рівного, за що йому велике спасибі!

СообщениеСр май 06, 2015 23:40 

Речь прозвучала так, что райштоки сделаны были для охотников. То есть, турист там гость? Охотник приучен считать, что райштоки для его сделаны? Откуда инфа?
Оранжевый для зимнего? Значит правильно подумал.
Медведи? Ну, подано как для школьников. Звыняйте.
Речь об охотниках звучит так, как будто они хозяйва, а туристы гости. Инициатива допускается после "погодження" с охотниками? Сразу вспоминаются расстрелянные, полностью уничтоженные туристические указатели.
"не варто замарковувати" что бы охотники себя вольготно чувствовали?

А туристам так скажу. В теме об Аршице прозвучал призыв ходить, что бы не пропали райштоки. Подумал, что раз уж там пойду, то хоть что-то сделаю. А в этой теме, в большинстве своем, пошли на попятную.
Хорошо. Для себя эти планы отменил. Просто похожу.

Посты: 1402

СообщениеЧт май 07, 2015 00:10 

Переглянув тему, деякі тези:
-ніхто не буде маркувати обривки райштоків, тим більше знаками які не відповідають прийнятій системі;
-треба розуміти що є система маркованих маршрутів, Василь Гутиряк з однодумцями розробляли і реалізовували її керуючись багатьма критеріями і вона на сьогодні є збалансованою і оптимальною, замарковувати всі стежки і райштоки м'яко кажучи не найкраща ідея;
-та самодіяльність яку розвели богородчанські туристи насправді нічого доброго собою не являє;
-першочерговим стоїть питання прочистки і підтримання в належному стані тих маршрутів що є, як приклад Денис кількома постами вище писав:
Навіть по маркованому жовтому достатньо місць, де доводилося скидати наплічник, щоби подолати завали.

а цей маршрут чистився і маркувався рік чи два назад..
Тож кому цікаво ходіть, досліджуйте, діліться інформацією, але не рекомендую щось самостійно знакувати.

СообщениеЧт май 07, 2015 00:15 

До речі хто хоче почистити райштоки, ми завжди раді допомозі, звертайтеся.
Виглядає це десь отак:
http://stezhky.org.ua/galereya/photo/rozchystka-rayshtoku-navkolo-grofy

СообщениеЧт май 07, 2015 09:48 

ну вот и прелестненько, обговорили каждый всё то что хотел, но я на правах топикастера всё же напомню о чём было мной сказано, а именно : мной предложено ИССЛЕДОВАНИЕ редко посещаемых туристами райштоков и описание их особенностей и входов0выходов, вот всё...я нигде не обмолвился о том, что буду их чистить, маркировать или делать кафешки с лавочками и беседками - это не мои идеи, СУТЬ этой темы и идеи что под ней - знакомство, не более, а уж если какая то организация, в полномочиях которой чистка, маркировка и т.д. и т.п.вдруг заинтересуется и ВОСПОЛЬЗУЕТСЯ материалами этой темы - ну что ж, гут, пусть так, это их право а возможно и обязанность...((( ну а об маркировке описанного мной райштока я заикнулся лишь вследствии того, что ОН УЖЕ ПРОМАРКИРОВАН БЕЛОЙ КРАСКОЙ(вы это видите на фото) каждых 20 м, осталось лишь окрасить ВНУТЕННЮЮ часть маркировки в какой то цвет и можно внести в очередную карту МАРШРУТ ведущий от маршрута "Ст.Гута - в.Игровц" маркированного ЧЁРНОЙ краской, до маршрута "Пол.Сэрэдня-Ст. Гута" маркированного СИНЕЙ краской и таким образом СОЕДИТСЯ хребет Игровища с отхребтом Сэрэдней а это скажу вам есть гут, по крайней мере я буду теперь использовать этот райшток, он мне по кайфу...)))...

СообщениеЧт май 07, 2015 10:02 

Виктор66 писал(а):Речь прозвучала так, что райштоки сделаны были для охотников. То есть, турист там гость? Охотник приучен считать, что райштоки для его сделаны? Откуда инфа?

Трошки історії. На даний момент всі існуючі стежки, що знаходяться в межах лісових угідь ДЛГ, формально віднесені до єгерських повноважень, тобто всередині вони вважаються мисливськими. І хоча їх нищили і продовжують нищити лісогуби, райтштоки занесені у картографічні матеріали лісництв, по них, в т.ч., проведене розмежування лісових ділянок (виділів, підвиділів), з яких складається лісовий квартал. Обов'язок чистки райтштоків формально лежить на єгерях, цим вони в принципі всі ці роки займались, однак недостатньо ефективно і несвоєчасно. Найбільш провальний період - це лихі дев'яності і нульові (1991-2001), коли взагалі ніхто нічого не робив. За цей час стежки завалило конкретно.

Історично кільцеві (радіальні) стежки-райтштоки (я вже писав, як можна перекласти це слово) - лише для мисливців. Часто двох- трьохярусні, обходили вершини і хребти на різних рівнях, для зручнішого полювання. Їх будували ще за Австрії (кінець ХІХ) та Польщі (початок ХХ ст.) виключно з цією метою. Вони капітально зроблені, "полички-виємки" під них не змінились за 100 років (вони навіть на зрубах залишаються у незміненому вигляді). Пізніше радянська влада по них проведе лісовпорядування і намалює квартали, по них же для зручності виділять землі під заповідні об'єкти (приклад: Кедровий заказник "Яйківський", заказник Ґрофа).

Радянські райтштоки: їх мало, але вони є. Наприклад, стежка з ур. Змарнівці до ур. Фашори прокладена у радянський час. Цю стежку помагав робити в т.ч. відомий у своїх колах Пилипович та рятувальник Люклян зі своїми родичами. Всі існуючі стежки, що не нанесені на польські репрінти - з імовірністю 90% зроблені в радянський час. По якості вони дуже відмінні: вузькі, часто прокладені за принципом "найменшого опору", неукріплені - через що недовговічні. Деякі їх фрагменти сьогодні вже практично зникли на полянах, в кулуарах часто зрізані ерозією.

Є винятки: капітальний райтшток хр. Плісце - відріг Менчул (т. зв. "верхній"). На польських картах його немає, але радянським його назвати складно, надто вже якісний на початку. Можливо, що поляки у 1939 р. просто не встигли його закінчити, тому й не наносили, а закінчили совіти.

З метою впорядкування взаємодії лісівників і громади на туристських маршрутах, прокладених по історично мисливських стежках, ФКС мала підтримку в особі ОДА: була затверджена програма, яка зобов'язувала управління лісового господарства сприяти у відновленні та збереженні туристських маршрутів. Останнім було надано картографічні матеріали для профілактики вирубок на стежках, було обіцяно сприяти.... Однак як виконуються ці домовленості - ми всі маємо можливості бачити (вирубка на жовтому маршруті на Молоду, вирубка на червоному на схилі Софери, вирубки в заказнику Ґрофа). "Бабло побеждает зло".

Підприємства лісового господарства - це держава в державі, їм закони не писані. Госпрозрахунок: свій бюджет, свої поняття.

В останні роки завдяки колишньому єгерю, а нині - директору Осмолодського ДЛГ Фрику О.Б., який пройшов люстраційну перевірку, історично мисливські стежки стали активніше чистити. Для себе ж стараються! Це не заважає їм мріяти про покілометрову оплату праці. Чистять вони лише грубі дерева. Густий молодняк, який у дощ здатен намочити одяг, їх не цікавлять. Єгерям, звичайно, дуже не подобається, що "турісти" лізуть в їх кухню. Формально вони вдячні за чищені стежки (скільки бензину списали!), але відчуття другорядності їх бісить.
Ось тому і розстріляні таблиці, вказівники.... Не факт, що це їх робота, але вони за гроші водять комерційних мисливців, а ці вже за відсутності звіра та напідпитку здатні стріляти у все яскраве.
Виктор66 писал(а):А туристам так скажу. В теме об Аршице прозвучал призыв ходить, что бы не пропали райштоки. Подумал, что раз уж там пойду, то хоть что-то сделаю. А в этой теме, в большинстве своем, пошли на попятную.
Хорошо. Для себя эти планы отменил. Просто похожу.

Достатньо показати їх на картах. Кому треба - той ходить. По-друге, нехай це здасться дивним, але звірина теж не дурна ходити вітровалами. Якщо є поруч чищена стежка - вона туди ходитиме в першу чергу. Перевірено неодноразово. Так як вона протопче, туристам не снилось.

Вибачте за розлогий коментар, прошу знаючих мене поправити або доповнити, якщо є потреба.

СообщениеЧт май 07, 2015 13:37 

На сколько знаю из предыдущих разговоров на форуме, так и не известно точное предназначение райштоков. Все, что говорилось - это предположения.
Не согласен с узким назначением райштока - для охотников. Это слишком трудоемко для таких узких целей, тем более для давних времен, что бы ворочать и рубить камень.
Более логичное назначение райштоков - для всех видов деятельности, в том числе выпас скота, охрана, пользование всех природных ресурсов. Сказать, что райштоки предназначены для охотников, все равно, что - шоссе для легковых автомобилей.
То, что райштоки сейчас находятся в охотничьем хозяйства и обслуживаются егерями, не означает, что они охотничьи. Как правильно было сказано, распространяются лишь полномочия. Издавна егерей привлекали для обслуживания и обороны любой инфраструктуры в лесах, но это не значило, что все, что они обслуживали было для них.
И да, улучшение взаимодействия лесхоза и общественности не только упорядочило бы деятельность, но и способствовало бы улучшению взаимоотношения между охотниками и туристами.

А вообще, тема интересна для психолога что до темы общественных структур, как наглядность по вопросу неосознанной самозащиты. Это в принципе не плохо. Это закономерно.

СообщениеЧт май 07, 2015 15:02 

Виктор66 писал(а):На сколько знаю из предыдущих разговоров на форуме, так и не известно точное предназначение райштоков. Все, что говорилось - это предположения.
Не согласен с узким назначением райштока - для охотников. Это слишком трудоемко для таких узких целей, тем более для давних времен, что бы ворочать и рубить камень.
Более логичное назначение райштоков - для всех видов деятельности, в том числе выпас скота, охрана, пользование всех природных ресурсов. Сказать, что райштоки предназначены для охотников, все равно, что - шоссе для легковых автомобилей.

В ті часи ліси належали приватним власникам, які віддавали господарям в оренду. В тому числі мисливцям. В Ґорґанах скотарство було мінімальним, бо відсутні великі полонини.

Цитата з "Історії осмолодської пущі": НТШ, Львів, 1998:

Околиці Осмолоди здавна приваблювали туристів. Тут були туристичні станиці Карпатського лещетарського клубу (КЛК), Українського туристично-краєзнавчого товариства „Плай" та Польського товариства Татранського.
У Підлютому, де містилася літня резиденція митрополита Андрея Шептицького, стояли два будинки для відпочинку знатних світських людей. Тому кожного літа тут були відпочивальники. Популярності Підлютому додавало джерело сірчано-йодистої мінеральної води. Для охочих тут пропонували купелі в цій воді. Вартість таких послуг для однієї особи, залежно від класу купелевих апартаментів, становила 2,5 — 4,0 золоті. Сам митрополит, хоч і був хворий, любив подорожувати по своїх гірських теренах спеціяльною кінною бричкою. Такі подорожі були можливі завдяки побудові гірських шляхів— „райтштоків"*

(* „Райтшток" походить із німецької мови, означає шлях для їзди верхи).

Усе ж приватна власність на землю гарантувала територіяльну недоторканість маєтности і значною мірою перешкоджала відвідуванню його території населенням та розвитку туризму. Щоб подорожувати по теренах маєтку, потрібен був дозвіл адміністрації, адже вся територія була поділена на ловецькі ревіри, що їх винаймали багаті мисливці. Серед документів першої половини XX ст. знаходимо такі, які свідчать про постійні суперечки за можливість користуватися дорогами, мостами, „кладками, опертими на митрополичий бік" між адміністрацією маєтку і надлісництвом державних лісів у с.Ясень, пастухами при перегоні худоби на полонини, туристами. Проте туризм розвивався, хоч і виникали конфліктні ситуації між Управою лісів і відвідувачами. Про це свідчить лист надлісничого з Перегінська від 20 липня 1932 р., який пропонує „державному скарбу" та греко-католицькій митрополії надати право переходу туристів через кладку на територію лісів митрополії в урочищі „Ризарня" і не надавати їм при тому „жодного суверенітету". В урочищі „Ризарня" був туристичний притулок Польського товариства Татранського. Туристи просили дозволу перекинути кладку через р. Лімницю у цьому урочищі для туристичних потреб, але Управа лісів їм відмовила. Зверталися також із проханням дозволити збудувати кладку нижче Підлютого — на територію державних лісів, щоб ходити в гори на хребет Матагів, вершини Висока та Ігровище, де пролягав головний туристичний шлях через Ґорґани...

...Ловецькі ревіри орендували князь Ліхтенштейн, князь Радзивілл, князь Габсбург, князь Яблуновський, князь Андрій Любомирський, граф Дзєдушицький, граф Тишкевич, граф Людвиґ Менцельський, граф Пауль Пальфі, граф Потоцький, фірма „Ґлезінгер", фірма „Дунка де Сайо", д-р Віттерфельд, пан ординат Чарковський та ін. Учасниками полювання переважно були урядники-старости, начальник суду, маршалок повіту, інженер повітовий.

За оренду мисливського ревіру треба було платити „чинш", розмір якого, наприклад, для ревіру „Мшана", становив 500 долярів на рік і додатково для персоналу управи в Перегінську — 50 долярів на рік. Вартість одноразового полювання становила 100 долярів. Уже в ті часи виникали проблеми оплати цього чиншу. Про це свідчить листування між управою у Перегінську й адміністрацією у Львові.
Наприклад, у листі № 750 від 27.УІІ.29 р. відзначена цілком сучасна ситуація: „Прошу ласкаво повідомити, котрий із Панів мисливих заплатив за сьогорічне полювання? До нашої Управи заплатив лишень п. др. Вінтерфельд 500 долярів, котрі ми зарахували в рахунку за липень біжучого року, прислав і граф Пальфі. ті гроші взяв п.Горалевич. Я не знаю, чи маю у поминатися, чи зробить се Світла Адміністрація? ..."'.
Цікаві спогади про мисливські терени маєтности Галицької митрополії ГКЦ у селі Перегінську знаходимо у книзі графа П. Пальфі. Він часто полював у цих місцях, особливо в ревірах „Яйко", „Гичі", „Чорна ріка". Він пише, що місцеві олені були чи не найбільші, які водилися у середньогір'ї Європи. Вага туші такого карпатського оленя іноді сягала понад 300 кг. Роги з 18-ма відростками і вагою понад 7 кг не були рідкістю.
Приготування до ловів проводились заздалегідь, протягом цілого літа. Поповнювали і закладали нові солонці, на що надлісництва витрачали 2—3 тисячі кг кам'яної солі. Сіль утримувала свою звірину і приваблювала іншу, з чужих теренів. Лісівники будували мисливські хатини й колиби. Будівництво мисливської хатини коштувало 200 злотих, а колиби — 100. Ловецькі хатини мали залізні печі для огрівання і підігрівання їжі.

Прямо не сказано про будівництво райтштоків, але якщо будували хатки, до напевно спочатку туди прокладали стежки.

СообщениеЧт май 07, 2015 15:10 

Я вчора мав дуже змістовну розмову з старшим по віку та досвіду роботи єгерем (працює з 1978 року) і багато речей відкрив для себе знову. Розумію, що кожна людина має право на свою думку, а тим більше на припущення. Але всі факти, які ми маємо, говорять про те, що горганські райштоки були призначені саме для мисливства. І ще за Австрії єгеря здогадувались що звірі не такі дурні, щоб лазити хащами коли є прокладені готові райтштоки |#smile805|
Щодо білих марок, про які пише Сашко, то богородчанські "Переходи" в свій час вирішили допомогти лісгоспу і прочистити закинуті стежки на його території. Так як всі кольори марок в Гуті вже були задіяні, то вони вирішили використовувати для цього білу та чорну фарбу. Пригадую що мав з ними розмову і здається після неї вони залишили чорний маршрут на Ігровець, а в інших випадках залишились білі полоси. Хоча, кажуть, що недавно чищена стежка на Малу Сивулю маркована також чорним - наступного тижня планую перевірити.

СообщениеЧт май 07, 2015 15:32 

Интересно было прочесть.

Losth писал(а):„Райтшток" походить із німецької мови, означає шлях для їзди верхи.

Вот это похоже на правду. И думаю, что подтверждает мои предположения, что райшток не только для охотников, а для всего спектра хозяйствования.

СообщениеЧт май 07, 2015 20:02 

Я роблю свої висновки на основі останнього використання зазначених стежок в період радянського та українського господарювання і частково польського. Насправді тут спрацьовує наступний принцип - чим більше вникаєш в суть предмету, тим більше розумієш, наскільки багато ти ще не знаєш |#smile805|
Якщо ж Losth та Виктор66 хочуть наблизитись до історичної істини, тоді мабуть варто пошукати не тільки в польській історії, а ще й австрійській, адже „Райтшток" походить з німецької мови, а не польської.
Відомо що поляки були великими прихильниками розвитку туризму на даних теренах і можливо саме тому відбувалась в них така конкуренція з мисливцями. Здається навіть що туризм і обслуговуюча його господарка тут почались саме від поляків.
Але планували і прокладали більшість райтштоків саме австрійці і поляки були тільки їх послідовниками. До того ж карти WIG - це упорядковані поляками старі австрійські карти.
Також варто дізнатись про власне дотуристичну господарку, яка існувала у віддалених гірських селах за допольських часів, і чи настільки австрійці були багаті щоб задля цього прокладати дані стежки. Немає сумніву що тут заготовляли ліс, але райтштоками його мабуть таки не доставляли. Від мети створення стежки залежить її призначення, яке в іншій частині імперії могло мати ширше поняття, але в малозаселених районах було більш конкретним. Не будуть же практичні австрійці міняти слово під конкретний район |#smile805|
П.С. Правильніше буде написати що прокладали райтштоки власне українці, які тут проживали на той час.

СообщениеЧт май 07, 2015 20:49 

І ще одна річ, яка може вплинути на аналіз ситуації - слово райтшток вживають в західних Горганах з переходом на центральні. Далі я вже чув фіршток і сучасніше чіпаш, а закарпатцям воно не дуже знайоме, а натомість є копанка та подібні. Хоча всі ці території були під австро-угорцями. Тому прив'язуватись до конкретного слова і пояснювати його переклад не виглядає абсолютно правильним.

СообщениеПн май 18, 2015 17:54 

Василь Гутиряк писал(а):Я вчора мав дуже змістовну розмову з старшим по віку та досвіду роботи єгерем (працює з 1978 року) і багато речей відкрив для себе знову. Розумію, що кожна людина має право на свою думку, а тим більше на припущення. Але всі факти, які ми маємо, говорять про те, що горганські райштоки були призначені саме для мисливства. І ще за Австрії єгеря здогадувались що звірі не такі дурні, щоб лазити хащами коли є прокладені готові райтштоки |#smile805|
Щодо білих марок, про які пише Сашко, то богородчанські "Переходи" в свій час вирішили допомогти лісгоспу і прочистити закинуті стежки на його території. Так як всі кольори марок в Гуті вже були задіяні, то вони вирішили використовувати для цього білу та чорну фарбу. Пригадую що мав з ними розмову і здається після неї вони залишили чорний маршрут на Ігровець, а в інших випадках залишились білі полоси. Хоча, кажуть, що недавно чищена стежка на Малу Сивулю маркована також чорним - наступного тижня планую перевірити.

проверку этого райштока, о котором упоминается выше совершили в составе: Васыль Гутыряк, Олэнка и я, начало райштока непросто подметить с дороги ввиду того, что именно в этом месте широкая поляна, разбитая лесовозами по всей ширине, и обходят грязь по стороне, противоположной от входа на маршрут, а маркировка начинается по ходу маршрута выше места входа на 15-20 м и далее идёт более чем отлично т.е. каждых 15-25 м с чётким показом всех заломов-поворотов на серпантине...райшток прочищен на отлично, лёгкий в использовании и выводит под вершину Студэный Вэрх и в дальнейшем на хр. Мэнчил по которому ведёт прорубка в жэрепе до цекотного подъёма на Малую Сывулю(в лоб)...
рекомендация для похода : отличный маршрут, прекрасный райшток и пока что не засраный туристами хотя местные уже порядком подмусорили там, где они собирают афэны и гогодзы...

райшток начинается от разъезженой поляны недоходя сотню метров до лавинного жёлоба идущего из под Короткана :

Изображение
лавинный жёлоб...но до него не нужно доходить, немного раньше внимательно глядите вправо и там будут три зарубки на дереве а выше - маркировка...

Изображение

Изображение
Гутыряк и Олэнка...

Изображение

Изображение
шикарная площадка, классика райштоков (угол не более чем в 10 гр)...

Изображение

Изображение
спустя приблизительно три-четыре км серпантинов выходишь на отхребт под вершиной Студэный Вэрх и идёшь налево вверх, маркировка сделана до в. М. Сывуля таким образом, что б ты и в мряку и в снег не заблудил...

Изображение
выход-прорубка на хр.Мэнчил...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
слева Негрова и Короткан, райшток под ними тоже прочищеный, никто не желает прогуляться ?...

Изображение

Изображение
справа - Игровец....бомба...

Изображение
остатки блиндажей и укрытий здорово сохранились...

Изображение
огромное скопление полянок - мы туда тоже сходили, а слева внизу, яркое зелёное пятно внизу распадка, а на нём - озеро, вы присмотритесь, увидите...мы его рассмотрели в бинокль и решили сходить...сходили на сл. день...

Изображение

Изображение
ну и собственно - М.Сывуля...

СообщениеПн май 18, 2015 19:33 

слева Негрова и Короткан, райшток под ними тоже прочищеный, никто не желает прогуляться ?...
Старий райтшток, на репрінтах є )
На кадастрі вона вже чищена:

Изображение
На старій гуглівській - ще ні.

Изображение
А озеру сто років мінімум
Изображение

СообщениеПн май 18, 2015 20:33 

В 2013 г. хр.Сивуля проходил траверсом. Очень понравилось.
Наверняка и траверс под гг.Негрова и Короткан тоже хороши.
Когда нибудь и там пройдусь.

СообщениеЧт май 21, 2015 09:21 

нннууу....честно говоря не всё там клёво...Гутыряк с Олэнкой там ходили, там прочищено но райшток нехоженный, мох, камни, нога проваливается глубоко в щели между камнями а мох скрывает эти щели, идти там не фэншуйно, нужны хорошо фиксирующие щиколотку ботинки, но я туда собираюсь, правда не сейчас, через месяц...(я сейчас об райштоке вокруг Короткана-Негровой)...

СообщениеЧт май 21, 2015 10:34 

Да, местами тропа такова. Есть участки на крутом склоне, где тропа очень узкая и действительно малохожена.
Но в общем, в кайф. Ничего сложного.
Ходил в простых кроссовках. Неспешно.
Первая половина августа 2013 г.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеЧт май 21, 2015 11:11 

Витя, мы сейчас о разных маршрутах говорим, ты - об траверсе хр.Сывуля, а он вполне хоженый, а я о траверсе Нерговой и Короткана, а там почти никто не ходит, тропа-райшток сложно-ходибельный...

СообщениеЧт май 21, 2015 11:20 

Да, действительно.
Раз под Коротканом менее хожена, то мне еще интереснее. Прицеливаясь на Аршицу, хорошие ботики для такого маршрута докупил.

СообщениеЧт май 21, 2015 11:28 

позавчера мы с Гутыряком пробовали пройти верхний райшток Игровца, ведущий на пол. Сэрэдня по уровню 1400-1450 м...нам лесники сказали что прочистили его и мы пошли, пройдя около км вышли на первый язык жэрепа, кот. был прорублен, но дойдя до второго языка воткнулись в стенку нерубленного жэрепа и наши попытки найти тропу-райшток и далее - накрылись мокрыми трусами: Вася искал тропу выше в жэрепе и нарвался на нехилого кабана, тот в свою очередь ломанулся по жэрепу как спринтер обойдя нас на дистанции и выиграв гонку...я так же потерпел фиаско поиском обхода жерепа ниже...сдавшись пошли вниз, по чёрному к нижнему райштоку встречая по пути с пол десятка звериных троп, весьма похожих на райшток, но Васыль все их проверял идя по ним назад а потом мы их пробовали проходить вперёд, в сторону Сэрэдней - облом на обломе и выйдя в оконцовке на нижний райшток мы вышли к синему маршруту которым поднялись на по. Сэрэдня...на Сэрэдней мы исколесили весь склон под Высокой м пол. Сэрэдня в поиске входа на райшток(верхний) не нашли, сделали вывод что он есть, но нечищенный десятки лет а потому потерянный для прохода на сегодня, а жаль...

Изображение
прорубка...

Изображение

Изображение
офигенные виды на Сэрэдню с верхнего райштока...

Изображение
кедры...много кедров...

Изображение
один из звериных "райштоков" ведущих в оконцовке к водопою...

Изображение

Изображение
а вот так эта тропа пошла вниз ближе к жёлобу с рекой: кабанам и Гутыряку это нормально, мне - гибель...

Изображение
вниз к нижнему райштоку...путь непростой...

Изображение
нижний райшток: второй лавинный жёлоб...

Изображение
первые полянки на подъёме на пол. Сэрэдня : виды на в.Сэрэдня...

Изображение

Изображение
ну вот где то так...к слову о мало хоженых райштоках...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:01, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеЧт май 21, 2015 12:09 

Мельник розповідав, що десь під Ігровцем гелікоптер розбився. Якраз в районі райтштоків

СообщениеЧт май 21, 2015 16:43 

ну..геликоптер нихт...места там много для того, что б он ещё долго оставлся тайной...
подитожу по нижнему райштоку идущему с нижней ветки серпантина чёрного маршрута на Игровец до ветки синего маршрута на спуске с пол. Сэрэдня : почти 80 % райштока в отличном состоянии, прочищеный и удобный для хождения...есть два лавинных жёлоба, первый граничит с вырубкой и там райшток хоть и просматривается, но завален(был когда я шёл им пару недель назад)спиленным лесом, второй лавинный жёлоб: на входе в него тропа исчезает но маркировку видно на той стороне, справа на кромке леса, можно жёлоб перейти верхом, можно сойти вниз и подняться наверх к метке - и так и так будет сложно, последние лавины перекопали тут всё на ноль...есть несколько кулуаров с ручьями и без, первых два - сухие, последний - тоже сухой, несколько промежуточных(около 4-х) с водой...выход на синий маршрут чёткий, не промахнёшься, желаю удачи тем, кто пойдёт этим маршрутом...

СообщениеЧт май 21, 2015 16:48 

была попытка найти и пройти ЛЕВЫМ нижним райштоком, у основания серпантина от котрого отходит нижний правый райшток, ВЛЕВО уходит ДОРОГА, как оказалось это трелёвка по которой стягивали-свозили лес несколько десятков лет назад, она заросла лесом до 15-17 см в диаметре и её продолжительность - 300 м+50 м тропы, потом начались сыпухи которыми я прошёл ещё метров 50 и отвернул назад...итог : порванное ухо(не заметил ветки и воткнулся в неё), весь в иголках и мусоре...
Изображение

СообщениеЧт май 21, 2015 18:05 

"меня терзают смутньіе сомнения... " (с) Щось там так браво райтштоки чистять, аж бігом.... Чи не для великих панів-відвідувачів державної - а тепер напівприватної - дачки "Синьогора"?

СообщениеЧт май 21, 2015 18:14 

нижний чистили пацаны из Богородчан во главе с Орэстом+лесники помогали для галочки в отчёте и списать бензин, верхний - кто то пробовал но забил болт, - много жэрепа...

СообщениеЧт май 21, 2015 20:07 

"Найпростіше говорити про речі, про які найменше знаєш" - здається уже не одного "Остапа понесло" |#smile614|. В мене теж є свої емоції до працівників лісу, особливо після останньої поїздки, але вони іншими вже не стануть.
"Пацанам з Богородчан" або біля, або за 50 років, і щось молодші цим займатись не рвуться - зате багато знавців на форумах та в соцмережах.
В 2009 рік нижній траверс та маршрут на Ігровець вже були прорізані (маю пройдені треки червнем та жовтнем місяцями). Трек проходу траверса Негрова-Короткан датований червнем 2010 року - різалось здається роком раніше. Це все за часів "знаного мисливця |#smile748| ".
Коротку стежку на Сивулю М. чистили здається щонайменше 2 роки, але явно не для останнього справжнього мисливця України.
Райтштоками займаються єгеря, а не лісники, які не хотіли пускати машину на шлагбаумі, бо єгеря їм не указ |#smile805| . Тому прийшлось сказати "чарівне слово".
Щодо списання бензину і "забив болт", то все це на рівні можливих фантазій - Саша, тобі ж не 25 чи 75 років |#smile805|, коли все гарантовано знаєш якнайкраще. А може просто хлопці втомились різати, а резиденція зараз така "багата", що змушена організовувати платні екскурсії.

СообщениеЧт май 21, 2015 23:55 

|#smile785| Маленька але суттєва поправочка.
Василь Гутиряк писал(а):..
В 2009 рік ... маршрут на Ігровець вже були прорізані (маю пройдені треки червнем та жовтнем місяцями). ...

Станом на 2009 рік:
- маршрут на Ігровець був дійсно нанесений на мапу: http://mapy.net.pl/pl/p/Gorgany.-Polonina-Krasna.-Swidowiec.-czesc-zachodnia-Mapa-turystyczna-150-000.-Ruthenus/3409, але в реальності його було прочищено лише в лісі. Частина маршруту, що пролягала жерепом не прорізувалась (про що я неоднократно наголошував при обговоренні вищеприведеної мапи).
Трек від червня 2006 тут: http://www.karpaty.com.ua/gps/tracks.php?mtrack=58
... хр. Ріг, старою, станом на день запису непрохідною стежкою в жерепі, місцями - залишками окопів. Відразу за локальною вершиною 1475,8 здійснюється схід з жерепу до лісу на стежку, що готувалась для маркованого маршруту. В кінці зигзагоподібного скиду переходимо...

Більш того, рік по тому станом на осінь 2010 :
-
...стежка і маркування закінчується біля першого бліндажа на Розі...
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&forum=7&topic=2915

Станом на 07.2011 стосовно частини , що в жерепі:
-
...В жерепах на підйомі маршрут дійсно "Чорний" ))) Ногі глибоко провалюються в голкову підстилку та болото, коріння хватає за гомілки, а гілки жерепу кривими пазурями так і хочуть видерти очі. Ну і цекоти теж працюють в парі з травматологом )))...
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&forum=7&frange=0&msg=76583

Це не понти і не белетристика. Це факти.

СообщениеПт май 22, 2015 09:47 

очень не хотелось бы что б поле этой темы стало предназначенным для интеллектуальных и эрудированных боёв за звание "лутший"...
тема предложенная мной предполагает описательность с фото или без таковых РАЙШТОКОВ РЕДКО ПОСЕЩАЕМЫХ ТУРИСТАМИ, с вашей ЛИЧНОЙ оценкой-предложением посетить этот райшток или наоборот, а так же есть возможность указывать наличие воды, мест стоянок по ходу райштоков, наличие жилья и т.д. и т.п...
неужели это столь сложно вначале понять-осознать и в дальнейшем именно так и действовать ?...
конечно же нельзя исключить наличие ВОПРОСОВ или ОТКЛИКОВ по какому то из описанных кем то райштоков - ЭТО НОРМАЛЬНО, но доводить всё до разборок,хмм...., мне кажется что не это предполагается сутью темы...

СообщениеСб май 23, 2015 08:31 

Правильно Саня. Піськами мірятись не гоже.
І ще один момент, фактично пропозиція до модераторів.
Якщо в тексті повідомлення займенник "Я" разом і з всіма його відмінками :
Р -"мене (до мене)";
Д -"мені";
З -"мене";
О -"мною";
М -"на мені";
зустрічається 5 (П'ЯТЬ) і більше разів, то таке повідомлення видаляється гавтоматично, як пост, що не сприяє невимушеному і конструктивному спілкуванню учасників та перешкоджає нормальній здоровій дискусії. |#smile603|

Посты: 82

СообщениеВс май 31, 2015 15:30 

доброго дня!!

Маю такі питання: 1) чи можливо стати на ночівлю безпосередньо на озері Росохан? 2) якщо коистуватись картою Західні Горгани від АССА, то від оз.Росохан іде чорний маршрут і продовжується вздовж р.Мшана. Мене ж цікавить стежина вздовж р.Росохан , від якої йде відгалуження до заказнику Яйківського, там де будиночок і два джерела,- так реально пройти? 3) від цього будиночка іде траверс г.Молода з виходом майже на пол.Солотвинка,- ним можна пройти? 4) знову такм від будиночка піднімаються дві стежини до жовто-червоного маркування на Молоду,- можна ними скористатись чи буде нереальний кут?

Изображение

СообщениеВс май 31, 2015 17:40 

все пункты кроме первого - думать забудь, без коментариев, просто поверь и забудь, на Росохане есть стоянки...(( всё что вдоль рек - лесовозные дороги, в сторону - старые дороги и тропы, заросшие на нифига себе, есть читые места но мало, так что не ищи проблем, карта - одно, реальность- другое...))...

Посты: 302

СообщениеВс май 31, 2015 20:49 

vorskla /Ті дві стежки від будиночка-існують,принаймі,ліва-нормально ходиться.Тільки від будинка вийдете на полонину, і пересікши впоперек, треба її знайти лівіше у лісі.Ходив восени у звороті.А нижня веде до струмка і далі,але туди не ходив.

Посты: 20

СообщениеВс май 31, 2015 23:02 

vorskla писал(а):доброго дня!!

Маю такі питання: 1) чи можливо стати на ночівлю безпосередньо на озері Росохан? 2) якщо коистуватись картою Західні Горгани від АССА, то від оз.Росохан іде чорний маршрут і продовжується вздовж р.Мшана. Мене ж цікавить стежина вздовж р.Росохан , від якої йде відгалуження до заказнику Яйківського, там де будиночок і два джерела,- так реально пройти? 3) від цього будиночка іде траверс г.Молода з виходом майже на пол.Солотвинка,- ним можна пройти? 4) знову такм від будиночка піднімаються дві стежини до жовто-червоного маркування на Молоду,- можна ними скористатись чи буде нереальний кут?

По пунктах 2, 3 - ходив у 90-х роках.
2) Від ріки Росохан до будиночка - чудова стежка, справжній райшток. Спершу вздовж потоку, а далі підйом мальовничим серпантином.
3) Верхній траверс до ребра Молоди - більш-менш нормальна стежка, перетинає на ребрі теперішній маркер і далі траверсує хребет Молоди по горизонталі до дальнього ребра (це якщо уявляти систему Молоду у вигляді букви П). Власне на цьому другому ребрі (у тому місці повороту власне найбільше шансів згубити стежку) повертає на 90 градусів різко вгору по ребру, піднімаючи таким чином рівень подальшого траверсування. Далі з ребра знов горизонтальний траверс під Солотвинку.

Станом на тепер інфи не маю.

СообщениеПн июн 01, 2015 09:03 

senet писал(а):2) Від ріки Росохан до будиночка - чудова стежка, справжній райшток. Спершу вздовж потоку, а далі підйом мальовничим серпантином.

Не знайшов трека того райштоку, але серпантину як такого там нема. Трішки-трішки на початку спуску від хати, далі практично постійно вздовж потоку. Станом на 90-ті рр. його якраз може і чистили.

Посты: 82

СообщениеПн июн 01, 2015 18:31 

Дякую за обговорення, думаю варто буде спробувати, якщо не буде бажання піднятись на Молоду. Траверс так зрозумів був і є, але можливо в заростях? Вірно? Як розвідаю відпишусь в темі

Посты: 176

СообщениеПн июн 01, 2015 18:35 

vorskla писал(а):доброго дня!!

4) знову такм від будиночка піднімаються дві стежини до жовто-червоного маркування на Молоду,- можна ними скористатись чи буде нереальний кут?

Поддержал вопрос. Правда я рассматривал вариант схода с красной марки под Яйко в случае непогоды. Кстати, хатка там как себя чувствует?

Посты: 536

СообщениеПн июн 01, 2015 21:28 

Якщо збираєтесь у розвідку я б приєднався.

Посты: 123

СообщениеПн июн 22, 2015 00:03 

Доброї ночі, Шановні форумчани!! Можливо хтось ходив на г.Негрова і г.Короткан? Поділіться досвідом. З яких сторін краще туди пробирптись??

СообщениеПн июн 22, 2015 09:27 

жерепняк з ознаками спроб проходу. Можна пробувати з Бистриці червоним до пол. Негрової, далі шукати проходи по цекотах

СообщениеПн июн 22, 2015 14:48 

Snowracer писал(а):Доброї ночі, Шановні форумчани!! Можливо хтось ходив на г.Негрова і г.Короткан? Поділіться досвідом. З яких сторін краще туди пробирптись??

ходил пару раз в летний и столько же в зимний период...от Пэкла(на развилке с табличками) идёт тропа на Негрову, у Негровы три вершинки, тропа проходит до второй а дальше - мутняк : жэрепа...на Короткане нет троп через верх, можно идти цекотами под самым верхом южным склоном, а можно обойти северным но райштоком(см. на карте), но мой совет любителя этих двух гор : оставь их на зиму, не ходи летом, там ты только намучаешься до тошноты, склоны цекотные очень крутые и сыпучие...((( можно в целях отморозки и исследования, пробраться от поилки кот. на пол. Негрова, по диагонали вправо вверх и выйти в РАСПАДОК МЕЖДУ Негровой и Коротканом, но придётся штурмовать МОЖЖЕВЕЛЬНИК а это чревато...но пройти на седло - можно...)))...

СообщениеЧт авг 06, 2015 22:41 

три дня райштоками, Горганы, от Довгой Поляны до Осмолоды...неописуемо...просто шик...

Изображение
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:04, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСб авг 08, 2015 21:33 

Изображение
на Млынках...

Изображение
хата на Млынках прячется наверху в лесу...

Изображение
под М.Попадьёй, такой себе Саша из Николаева, ходивший тут лет 20-ть назад в последний раз, привёл целую династию родни и близких...молодца...мы ему свою карту отдали, у них была но древняя...

Изображение
виды с М.Попадьи шикарные, но мы идём вниз, на хатынку что под ней...

Изображение
радость от прихода на хатку - выше крыши...

Изображение
вокруг домика живут с десяток ящериц, которые с удовольствием позируют на фото...

Изображение

Изображение
с утра идём на Яворы, на тропе-райштоке встретили смереку в три обхвата...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
тут масса кедров, птиц - навалом, всяких, они и подъедаются орешками очищая шишки до нуля...

Изображение

Изображение
дом на Яворах...

Изображение
яворы на Яворах...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:05, всего редактировалось 3 раз(а).

СообщениеПн авг 10, 2015 09:07 

Изображение

Изображение
первая из четырёх гроз которые мы поймали (слава rp5 ! - шоб вам бля повылазило...сухая облачная погода без осадков и гроз...два дня - ПО ДВЕ грозы и два дождя + на вечер первого дня)...

Изображение

Изображение

Изображение
под Паренками....
Изображение
это уже стало системой : для тех кто ремонтирует хаты в Карпатах, места в них нет что б заночевать...общежитие ннах...ничего не поделаешь, идём райштоком дальше, на Коня...

Изображение
долина Котэльця...(( и кедры на склоне))...

Изображение
под Конём нам достался чердак - слава богу...после нас, спустя 15 минут пришла ещё группа в 4 чел, поселились вместе наверху...повезло и это в будний день !...

Изображение
дочка её не была на Грофе - ну и сходили....

Изображение

Изображение
я не лишён патриотизма...доля его во мне даже слегка превышает нормальную, обывательскую...но я начинаю напрягаться от того, какой размах ВОЗВЕЛИЧИВАНИЯ ОТДЕЛЬНЫХ ЛЮДЕЙ приняло движение устанавливать всякого рода таблички-памятники...под повод якобы памяти о погибших и покалеченых вписываются спонсоры, имена тех кто устанавливал, башлял и т.п....ужас...просто ужас...см. фото ниже

Изображение
"мы тип того что "в боргу" " и - имена и фамилии должников, А ГДЕ ИМЕНА ПОГИБШИХ ?!! - их нет ! зато ЕСТЬ имена тех, кто ОТКУПИЛСЯ ТАБЛИЧКОЙ...суки...продажные суки...вот психану и сделаю рейд по этим табличкам , не обижайтесь тогда...увековечиватели себю бля...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:08, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 3626

СообщениеПн авг 10, 2015 11:13 

Останнє фото це просто пздц.
Як на мене, це якесь психічне відхилення, не інакше

СообщениеПн авг 10, 2015 11:28 

увековечивание себю заняло почти половину таблички...как вариант - заложу в следующий раз камнями пол таблички или закрашу но это не решает проблему постановки в разных местах Карпат и вершин следующих увековечивающих всяких маш-наташ-васильгригоровычив табличек...а ту отдельную, что под большой плитой, на кот отдельная благодарочка спонсору - вще демонтаж и погребение...

СообщениеПн авг 10, 2015 11:31 

сашко писал(а):увековечивание себю заняло почти половину таблички...как вариант - заложу в следующий раз камнями пол таблички или закрашу но это не решает проблему постановки в разных местах Карпат и вершин следующих увековечивающих всяких маш-наташ-васильгригоровычив табличек...а ту отдельную, что под большой плитой, на кот отдельная благодарочка спонсору - вще демонтаж и погребение...

Навіщо демонтаж просто "погребение"

Посты: 675

СообщениеПн авг 10, 2015 11:36 

Гарні фото! По табличкам згоден. Давно в мене руки чешуться на табличку Аптека 0-24 на Говерлі. Дебіли сцуко...
Коли кинув погляд на цю думав то імена загиблих...ага щас...просто моральні виродки і любителі самих себе.
http://stezhky.org.ua

СообщениеПн авг 10, 2015 21:32 

ну вот и порешали...

СообщениеСр авг 12, 2015 17:21 

на рахунок погоди, то рп5 реально просрався...(хоча решта сайтів, можливо, теж). При прогнозі CAVOK погода 4 дні нагадувала Індію в період мусонів - зранку блюскай, після обіду - злива.

Посты: 7

СообщениеПн авг 24, 2015 13:51 

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

з приводу використання терміну "райшток" - я зустрічав при спілкуванні "риштак" - в українській мові є таке вживання в сенсі канава, жолоб, ринва. І дійсно переважно ці столітні стежки мають форму жолоба (навіть радіальні) - тому і ще розрізняються в лісі до сих пір. Фото з околиць Яремчі.

СообщениеПн авг 24, 2015 14:20 

Изображение

Изображение

Ще одна "гонорова" столітня лісова магістраль у формі жолоба

СообщениеПн авг 24, 2015 18:19 

було б непогано якби писалося де це є та із чим це їсти...(((тобто більш орієнтовно, із подробицями...)))...

СообщениеПн авг 24, 2015 19:49 

сашко писал(а):було б непогано якби писалося де це є та із чим це їсти...(((тобто більш орієнтовно, із подробицями...)))...

То є фото різних старих лісових шляхів навколо Яремчі (Трикутник Яремче- пол. Щівка-пер. Переслопи). Ніби на користь вживання назви "риштак" (рів, жолоб, канава) - саме так я чув від людей. І "риштування" здається із тієї ж серії - штучно створена супутня конструкція (піставка, підпора)?

СообщениеВт авг 25, 2015 08:57 

ну окей...хотя я предложил что бы подробно описывали вход-выход, удобность(не удобность) этих райштоков и т.п.....((( послезавтра иду из Осмолоды по райштокам Молодой и возможно массива Поганэць ур. Уркеня, в прошлом году я не успел - снег повалил и накрыл тропы подводящие к райштокам, стал блудить и очко сыграло, вернулся, сейчас по идее успеваю обойти их все, там и посмотрим...кое где может повешу метки входов-выходов в виде цветных лент на нижних ветвях старых смерек...зимой будет сподручней посещать эти места...)))...

СообщениеСб авг 29, 2015 15:21 

вокруг Молодой райшток(стэжка) не обнаружена...искал с обоих сторон левый - не нашёл, искал вход с Солотвинки на правый - не нашёл...может кто то есть более находчивый ? расскажите подробно - есть интерес...
райшток массива Поганця (ур.Уркеня) - отличная штука вам скажу...стэжка иногда теряется на полянах но глядя в карту и внимательно проходя кромки полян она находится...вода - только на первой от Солотвинки поляне, все джэрэла - почти что сухие...рекомендую прогуляться и доесть бруснику - её там тьма...

СообщениеСб авг 29, 2015 20:05 

opastu писал(а):Ніби на користь вживання назви "риштак" (рів, жолоб, канава) - саме так я чув від людей. І "риштування" здається із тієї ж серії - штучно створена супутня конструкція (піставка, підпора)?

Не згідний, риштування скорше походить від успадкованого "рихтувати", що ймовірно має походження від нім. слова Recht, і яке дослівно слід розуміти як "виправляти". Зі стежок ніхто ніколи ровів чи канав на робив (так її розмиє швидше). Це ерозія водою і стягуванням лісу кіньми.

СообщениеСб авг 29, 2015 20:09 

сашко писал(а):вокруг Молодой райшток(стэжка) не обнаружена...искал с обоих сторон левый - не нашёл, искал вход с Солотвинки на правый - не нашёл...может кто то есть более находчивый ? расскажите подробно - есть интерес...

Правий починається дуже непримітно в травах. Шукай зарубки на деревах, вони помічні. Ходив ним двічі, потрошку завалюється, на повороті на Піскаву і далі сильні завали. Більше ним не піду.

СообщениеВс авг 30, 2015 10:25 

Losth писал(а):
сашко писал(а):вокруг Молодой райшток(стэжка) не обнаружена...искал с обоих сторон левый - не нашёл, искал вход с Солотвинки на правый - не нашёл...может кто то есть более находчивый ? расскажите подробно - есть интерес...

Правий починається дуже непримітно в травах. Шукай зарубки на деревах, вони помічні. Ходив ним двічі, потрошку завалюється, на повороті на Піскаву і далі сильні завали. Більше ним не піду.

я прошёл от Солотвинки правым метров 100-120, потом стэжка начала теряться и я решил не дёргаться, отвалил, но я больше чем уверен что виной тому кусты черники(афэны), они разрослись и закрывают обзор тропы, спадёт листва с черники - найду тропы-райштоки...

СообщениеВс авг 30, 2015 12:52 

значить, то не вона. шукай вище. в лісі вона вже чітка і не губиться

СообщениеПн авг 31, 2015 08:39 

окей...бум искать...(( большинству это малоинтересно, однако есть ситуации, когда перейти Молоду - нереально из за например сильного ветра, а идти нужно на Солотвинку и потом дальше по хребту, и вот тогда зная какой из райштоков-стэжок более лёгкий для обхода вершины - идёшь им...например Игровец : на нём как правило осенью - Роза ветров, порывистый ураганный ветер в 5 случаев из 10-ти, и вот тогда смело можно обойти Игровец и Высоку нижним траверсом, маркированным(частично) и почищенным богородчанским тур-клубом (совместно с местными егерями) и выйти на пол.Сэрэдня, и таких примеров можно привести много по горганам...))...

Посты: 59

СообщениеПн авг 31, 2015 12:46 

Траверс ур.Укерня починається між г.Сиваня і г.Укерня, і виходить на перемичку між Поганцем і Яйком? Був там тиждень тому, йшов по хребту а траверс на карті бачив і про нього думав. Бачив чітко вхід на нього на спуску з Поганця.

СообщениеПн авг 31, 2015 13:39 

Як йти з Яйка, то його добре видно. А от на підйомі з Солотвинки - не знайшов вхід. Було у лісі до таблички, що її Юрко ставив, пара турів з якимось стежками.... Але то могли бути якісь мисливські або звірячи стежки.

СообщениеПн авг 31, 2015 15:35 

chugaister писал(а):Траверс ур.Укерня починається між г.Сиваня і г.Укерня, і виходить на перемичку між Поганцем і Яйком? Був там тиждень тому, йшов по хребту а траверс на карті бачив і про нього думав. Бачив чітко вхід на нього на спуску з Поганця.

ты невнимательно читаешь: речь идёт о траверсной тропе вокруг МОЛОДОЙ - левой и правой...(( как раз траверс массива Поганця я прошёл и об этом написал выше...))...

СообщениеПн авг 31, 2015 15:39 

slv писал(а):Як йти з Яйка, то його добре видно. А от на підйомі з Солотвинки - не знайшов вхід. Було у лісі до таблички, що її Юрко ставив, пара турів з якимось стежками.... Але то могли бути якісь мисливські або звірячи стежки.

со стороны Солотвинки, от знака "урочище Уркеня" выше 25-30 шагов, справа небольшая пирамидка в 3-4 камня и ЯВНАЯ ТРОПА, это вход на траверс, он идёт параллельно центральной, маркированной тропе где то около 30-40 м постепенно отходя вправо всё дальше, потом уходит на траверс...с обратной стороны, в распадке-седле под Яйком тоже ЯВНАЯ развилка, а пройдя по седлу и выше в направлении Яйка, спустя 20 м РАЗВИЛКА, направо идёт траверс Яйка к домику на отхребте Сывани...тоже хорошо видимая тропа...

СообщениеПн авг 31, 2015 15:42 

Изображение

Изображение

СообщениеПн авг 31, 2015 15:44 

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеПн сен 07, 2015 13:45 

Я мав на увазі саме траверс не Молодої а масиву Сиваня-Укерня-Поганець. Дякую за пояснення де вхід шукати

Посты: 41

СообщениеВт сен 08, 2015 15:44 

2 Сашко.З полонини , що між Молодою і Яйком Перегінським з північно-західного краю починається впевнений райшток який обходить Молоду з північного боку. Я ним не ходив але за логікою це повинен бути траверс Молодої,який веде на Солотвинку.
Изображение
Зрештою можна перевірити .

Посты: 168

СообщениеПн сен 28, 2015 22:18 

Після Бограчу я з Shelax71 погуляли хребтом Пасічний, від Гути вздовж потоку Бистрий до будиночка під Середньою, а далі через вирубку на бомбезний райтшток через пол Заплата на гору Пасічна й до зеленого маршруту. Далі не йшли через сильну хмарність й повернулись вже по основній лінії хребта Пасічний до вищезгаданої вирубки неподалік будиночка.

Трохи піднявшись вздовж Бистрого очі не вірили - чорна марка, маршрут промаркований. Хто маркував, коли?

Изображение

Джерело біля дороги, зазначене на карті, воду брати не стали, стрьомно однако)):

Изображение

Місцями місимо багнюку:

Изображение

Бистрий:

Изображение

Будиночок під Середньою в жалюгідному стані, ночувати б не радив. Вікно розбите, пічка поломана, щілини в стінах...

Изображение

Вертаємось від будиночка 50 метрів назад, саме там звертає чорний маршрут, тобто якщо йти з Гути, то праворуч:

Изображение

Середня:

Изображение

На вирубці дві дороги звертають ліворуч, одна йде прямо. Ми повалили по кращій дорозі прямо, що було хибним, дорога просто закінчилась на краю вирубки. Зате саме сюди ми вийшли наступного дня спускаючись з хребта |#smile805| :

Изображение

Моторошні пейзажі:

Изображение

Изображение

Трохи повернувшись назад перевалили через цей лісок, що залишився до старішої вирубки:

Изображение

Изображение

І чудо, дерево з маркером нас втішило:

Изображение

Куди потім марка пішла хз, ринувся шукати на вирубці, молодняк покосили:

Изображение

І тільки чудом опинився на потрібній висоті, побачивши початок райтштоку:

Изображение

Изображение

Вигляд з початку райтштока:

Изображение

Изображение

Скажу одразу, як тільки починається вирубка тримайтесь краю лісу вгору і все, дійдете до заходу на траверс, дивно що там марки немає, а якесь дерево серед вирубки:

Изображение

Сам райтшток цілком чистий, в досить хорошому стані:

Изображение

Изображение

Изображение

Здається це була полонина Заплата:

Изображение

Далі нас захопила ніч і з ліхтариками дійшли до руїн хатки, де й вдалось розмістити намети. Ранкові фото:

Изображение

Изображение

Изображение

Далі від хатки райтшток йде далі, а марка вгору на вершину Пасічна:

Изображение

Изображение

Изображение

А з гори сходить до зеленого маршруту пол Середня- Гриньків:

Изображение

Изображение

Изображение

Накидали трохи каміння на вході, бо як йти із Гриньків можна провтикати поворот:

Изображение

Погода не тішить, тож вертаємось на г.Пасічна і вже хребтом спускаємось до Гути

Изображение

Окопи на горі досить довгі:

Изображение

Изображение

Пішли прямо трохи не туди, азимут показував не той керунок, тож трохи повернувшись назад звернули на сам гребінь в напрямок Гути (праворуч, якщо звернути в потрібному місці одразу) і далі без пригод:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Траплялись й галявини:

Изображение

Изображение

Изображение

Кабанчики нівроку тут попрацювали:

Изображение

Изображение

Ехо війни:

Изображение

Доходимо до вершини 1291м:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Від вершини 1291м вже стежки немає, вліво бачив, куди вела незнаю. Ми взяли правіше і трохи зійшовши потрапили на вчорашню вирубку і кінець дороги |#smile729|

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тай почовгали мокрі до Гути |#smile603|
Ну щож, наявність марки приємно здувувало. Промарковано досить добротно, райтшток без завалів. На вирубці було неясно куди йти, прийшлось там повештатись добряче. Одже маємо тепер маркований маршрут від Гути на хребет Заплата. Юзайте ;) Питання, хто ж маркував? І що то за руїни хатки на райтштоці, хто там мешкав? Стежка хребтом в жалюгідному стані, як бачите -завали, буреломи, шкода краєвидів не побачили, цікаві, мабуть, були б види на Середню, Високу...
Последний раз редактировалось bamik Чт сен 22, 2016 12:12, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВт сен 29, 2015 09:05 

круто походили...аж завидую...млдц...

СообщениеВт сен 29, 2015 18:48 

bamik писал(а):Питання, хто ж маркував?

Контора "Переходи" з Богородчан
bamik писал(а):І що то за руїни хатки на райтштоці, хто там мешкав?

Мисливська хатина 60-тих років.

СообщениеСр окт 21, 2015 10:57 

пробовал (и проверил) найти тропу-райшток-дорогу с маршрута "с.Быстрица-в.Браткивська" (синяя маркировка) к маршруту "с. Быстрица - в.Гропа" по уровню дороги-трелёвки идущей по "синему" маршруту траверсом отхребта В.Браткивська по уровню высоты 1230м)...эта дорога ведёт ("синий маршрут") влево траверсуя отхребт Браткивськой и падает в ущелье к ручью Браткивэць (тур-стоянка, означена на карте), а оттуда поднимается влево вверх на саму полонину Браткивська...так вот, меня давно интересовал переход по этой дороге ВПРАВО от выхода на неё снизу "синим" маршрутом, вопрос стоял так : идёт ли эта дорога до самой полонины Гропа, её состояние и т.п...проект возник ввиду того, что и со стороны пол.Гропа есть дорога-трелёвка идущая в сторону Браткивськой, и со стороны "синего" маршрута, выходящего дорогой вверх на пересечение с ТРАВЕРСНОЙ дорогой , тоже видно что она продолжается ВПРАВО в направлении пол. Гропа...
если коротко то ДОРОГИ НЕТ, т.е. если на развилке "синего" маршрута пойти не налево а направо дорогой-траверсом, через 100 м она разветвляется на трелёвку идущую вверх(50-70 м и там заканчивается) и на трелёвку идущую вниз (не ходил - ясно что она идёт вниз до какой то низинной большой площадки иа таковые есть только на уровне 990м на поляне с разрушеной хатой на маршруте "с.Быстрица - в.Гропа", далее - непроходимый для рядового туриста склон(камни, мох, гниль, завалы) на протяжении 1,7 км по уровню 1200 м (не ходите там, ноги поломаете)...выйдя на остатки дороги (да-да ! теперь дороги от развилки "маршрут к в.Гропа-под вершину Дурня" до полонины Гропа НЕТ, её УНИЧТОЖИЛИ лесорубы стягивая лес по ней трелёвочными тракторами прямо дорогой(2км) , сама вырубка шла НАД полониной Гропа СЛЕВА от неё ВВЕРХУ в направлении старой трелёвки(6 га вырубки), так вот , выйдя на остатки дороги рядом с полониной, я пошёл вверх нижней трелёвкой, которая выйдя на уровень 1120м начинает траверсовать склон, это давало когда то мне предположение, что это и есть выход-вход на траверс-дорогу между маршрутами, я пошёл по ней 200 м и она так же как и в предыдущем случае разделилась на парочку трелёвок ведущих вверх (тупики) и одну - вниз (на всё ту же поляну куда и все сходили остальные трелёвки)...так что маршрутного перехода из под полонины Браткивська к полонине Гропа НЕТ, и не советую ходить по "чёрному" - очень тяжёлые склоны, суставы рвёт только так...
отдельно скажу по "чёрному" маршруту: да, участок от развилки (под Дурню) и до самой полонины УНИЧТОЖЕН ТРЕЛЁВОЧНЫМИ тракторами, мне пришлось идти лесом, тропами грибников и звериными, жесть, восстановлению дорога НЕ ПОДЛЕЖИТ(и не собираются, со слов лесника Ивана(Климпуши)), однако МОЖНО использовать старую трелёвочую дорогу идущую(с низу) от развилки(о кот. я уже не раз упоминал "под Дурню") вверх лесом(вход - МЕЖДУ развилкой, его отлично видно и он накатан, чистый, без месива грязи и идёт прямо от слияния речекГропынэць и Правый), потом вырубкой(1,5 км) и входит снова в лес по уровню 1100 м и постепенно, 1,5 км поднимается до 1200 м, плавно, мягко и прекрасной дорогой выходит прямо в верхнюю часть полонины Гропа УПИРАЯСЬ В маршрутную нитку "чёрного" маршрута(вход в лес на серпантины), ходите ею, РЕКОМЕНДУЮ...(задавайте вопросы, отвечу)...

СообщениеСр окт 21, 2015 11:07 

добавлю для ясности по предложенному "обходу" уничтоженой части маршрута: от слияния речек дорога идёт круто вверх(трелёвка но хорошая, не заболоченная) 400 м через вырубку, потом 250-300 м по лесу до ВТОРОЙ вырубки(небольшая) и тут забирает вправо в лес(на входе слева - лесническая стэлла :

Изображение

после входа дорога становится пологой и идёт около 1 км до полонины...вам понравится...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:14, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСр окт 21, 2015 11:13 

возможно на этой неделе выйду на исследование ещё одного заманчивого для меня райштока...его кажется уже ходил один из пользователей форума - Шугер(Сахарок)...я не очень проникаюсь любовью и дружбой к этому парню, но он (возможно) прошёл и описал где то(не найду никак) этот райшток(секречу пока что), заинтриговал меня, ну а я, в свою очередь, в последних походах означил возможные входы (тропу и дорогу) на этот райшток, вот схожу, поштурмую, поищу - опишу если свершится проект...((р-н Осмолоды))...

СообщениеСр окт 21, 2015 12:13 

Щодо чорного маршруту.
Я ходив ним ще перед виданням чеської карти років 5 тому і свідомо не показав по наступним причинам.
1 і головна - Нижня частина маршруту промаркована дуже погано, більш-менш нормальні марки з'являються тільки від вказаного поганого будиночка в кінці дороги за річкою. До цього моменту є багато розвилок, на яких не знаєш куди йти насправді.
Як його показати на карті - розривами???
2. Для кого зроблено цей маршрут? Відповідь - для себе. У приватних розмовах активісти "Переходів" так і казали - ми робимо маршрути для себе. Мені він видався зовсім не цікавим, з чисельними вирубками і тому не бачу сенсу його показувати.
3. Для чого тим, хто йтиме зеленим маршрутом на Середню, це відгалуження в лісі чорного до Гути??? Кому потрібна ця купа каміння на стежці окрім Вас самих? Хто хоче йти Пасічним то є кращий підйом від Заплати.
В "Переходів" була ідея відновити ту повалену хатинку в лісі, але вона так і не була реалізована - може тому що вона потрібна більше для мисливства. Але місць з такими поваленими хатинками я знаю немало

СообщениеПт окт 23, 2015 22:58 

сашко писал(а):возможно на этой неделе выйду на исследование ещё одного заманчивого для меня райштока...его кажется уже ходил один из пользователей форума - Шугер(Сахарок)...я не очень проникаюсь любовью и дружбой к этому парню, но он (возможно) прошёл и описал где то(не найду никак) этот райшток(секречу пока что), заинтриговал меня, ну а я, в свою очередь, в последних походах означил возможные входы (тропу и дорогу) на этот райшток, вот схожу, поштурмую, поищу - опишу если свершится проект...((р-н Осмолоды))...

два райштока, удачные исследования, чуть позже опишу и выложу пару фото...

СообщениеВс окт 25, 2015 12:10 

итак : рекомендую для путешествия и праздника души ещё один из редко посещаемых туристами райштоков : райшток от тур-стоянки под Малой Попадёй через ур. Згонылив и до пол.Плисцэ, длинна около 10 км, сложность - "экологическая тропа", есть пару мест где райшток теряется но если быть внимательным то снова выходишь по тому же уровню на него же, я расскажу о той части райштока, которую мало а точнее - вообще не используют туристы , участок от ур. Згонылив и до полонины Плисцэ, итак, выход на райшток идёт от Довгой Поляны, от развилки (слияния) ручьёв Паренка и Згонылив, подъём идёт сначала левым краем(200 м) старой вырубки а потом дорога(трелёвка) и тропа на ней ведут 1,5 км(около 2-х км) вверх и на высоте приблизительно 1300 плавно уходит влево на райшток(через озеро-болото), пройдя 20 м по которому вы увидите СПРАВА на рябине синюю ленту, повешенную мной для ориентировки, а под ней и само ответвление с райштока (тропа, вначале будет тропа) почищенное (скорее всего лесниками) от молодняка и завалов...((( т.е. : от развилки ВПРАВО пойдёт тропа-райшток на пол. Плисцэ, а НАЛЕВО пойдёт райшток к домику "на Млынках" и далее через ВОДОПАД на ручье Паренка в сторону М.Попадьи до РАЗМЕТКИ (синяя разметка указывающая направление К ВОДЕ, к источнику) кот. влево ведёт райштоком до ближайшей воды(ручей) а ВВЕРХ ведёт на стоянку ПОД М.Попадьёй...райшток ведущий к воде, к ручью, по идее идёт дальше вокруг Попадьи Большой и Малой но теряется и пока не исследован мной(по рассказам Васи Монстра из Калуша - теряется спустя пару км)...)))...
итак далее :
от моей метки на рябине(от развилки) райшток идёт склоном Паренок и проходит четыре кулуара, первых два - сухие, третий - ручей, четвёртый (тоже ручей, мощный, идущий с поляны под Паренками) ручей мы не переходим а вдоль него, по рельефу ребра, ВВЕРХ идёт тропа до ПОЛЯНЫ под перемычкой между Паренками и Плисцэ, с правого верхнего края поляны тропа то теряясь то снова появляясь уходит вверх до маршрута "Плисцэ-Паренки" с красной маркировкой, входя в тропу маршрута в 15 м от разметочных знаков на перекрёстке маршрутов "Плисцэ-Паренки" и экологической тропы вокруг Паренок (она идёт налево) и вокруг Грофы (направо)...время прохождения от моей метки(развилки) и до домика на Плисцэ - около 3 часов в развалочку и неспеша, от домика на Млынках и до Плисцэ - 4 часа...
райшток НЕ МАРКИРОВАН но ЕСТЬ ЗАРУБКИ лесников на деревьях...
проблемные места : зарубки заканчиваются после третьего кулуара не доходя до четвёртого 150-200 м на расположеном рельефе, тут райшток превращается в тропу и конечно же тропа тут же "расслаивается" и в итоге - теряется, НО ! как только появляется склон после располаживания(нужно не терять и не набирать высоту и вы всё равно подойдёте к склону и там обнаружится райшток) тут же и найдёте продолжение райштока, хотя не надолго - через 150-200 м вы упрётесь в ЧЕТВЁРТЫЙ глубокий кулуар и вот недоходя его 15-20 м тропа упирается в ПЕРЕКРЁСТОК : вниз по рельефу ребра пошла тропа вдоль ручья Згонылив ВНИЗ до самого основания Паренок, а ВВЕРХ пошла тропа (держитесь всё время в 10-15 м от ручья текущего оврагом СПРАВА от вас) кот иногда расслаивается но потом снова сходится в одном направлении ВДОЛЬ ручья, спустя 300-350 м вы выходите на расположеность и по ней через 30-40 м выходим на ПОЛЯНУ под перемычкой между Паренками и Плисцэ, направо вверх по поляне и в самом её верхнем углу найдёте тропу вверх направо кот. вас приведёт к "красному" маршруту ...
дерзайте ! это прекрасный участок райштока, миловидные полянки и склоны, следов медведей и волков - не видно...

Изображение

на снимке - трелёвочные тросы, вросшие в деревья, ЭТО КАК РАЗ в месте развилки перед четвёртым кулуаром, поворот ВВЕРХ, я тут навешал в трёх местах повязки из чёрного целофана - метки, жаль что не было белого или синего, но всё равно их видно...

Изображение

поляна...

Изображение

озеро на поляне...

Изображение

отрог Паренок...

Изображение

слева, вдоль лежащего заснеженного дерева - тропа, входящая в маршрутную тропу с красной маркировкой(на рябинке видно чёрную подвязку-кулёк, это я повесил что б развилку было видно, там я их несколько по ходу повесил...)

Изображение

Изображение

Плисцэ...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:15, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВс окт 25, 2015 19:22 

даааааааа....все хотят только "покорять"...никому не любопытны изыскания, исследования, поиск, - только вершины, хребты, то есть достижения...что ж...так есть...

СообщениеВс окт 25, 2015 20:27 

Ждал, что будет куча "Вау!", "Ого!" и т.п.?
Может не куча, но будет, будет.
Вот только, туго до меня доходит описание. С ниткой на карте было бы гораздо информативнее.

СообщениеВс окт 25, 2015 22:58 

Виктор66 писал(а):Ждал, что будет куча "Вау!", "Ого!" и т.п.?
Может не куча, но будет, будет.
Вот только, туго до меня доходит описание. С ниткой на карте было бы гораздо информативнее.

порой хочется как то пожёстче тебе ответить, Витя, но понимаю : ты просто не можешь по доброму, всё извращаешь под себя, под СВОЁ восприятие и СВОИ ожидания, ну что ж, это твоя беда, не моя...((( я исследую то, что другие может уже давненько и глубоко-подробно исследовали для себя, имеют порой в этом более глубокий опыт и было бы очень, очень и очень интересно если бы хоть кто то принял участие в обговоре(или практическом исследовании) этих моих "изысканий", во первых это было бы познавательно ДЛЯ ВСЕХ, во вторых, если этими райштоками начнут ходить ЧАЩЕ, они перестанут заростать и хиреть, т.е. РАЙШТОКАМ НУЖНЫ ТУРИСТЫ, ну а туристам - райштоки...однако выше уже писал - похоже что никому это не интересно кроме меня и Васыля Гутыряка(ему - в силу его необходимости делать КАЧЕСТВЕННЫЕ КАРТЫ, мне - из любопытства), а жаль...ну а на нет и суда нет, верно, Витя ? - знать тема заглохнет и пожалуй не без моей, теперь, антиинициативе, ссори но всё, все изыскания пусть остаются у меня на уме и языке при встречах, здесь - только фото и отчёты по прогулкам...)))...

СообщениеПн окт 26, 2015 00:08 

Для підняття настрою. В минулому році (на травневі) вирішили не підніматися на Паренки з під м.Попаді, оскільки була гроза. глянули на карту і побачили райшток до Плісця (він там позначений як прохідний???). Ми вперше познайомилися із Млинками, пройшли озеро-болітце і почало смерккатися. Продовження райштоку я знайшов лівіше і вище дороги, яка повертає круто вниз і вправо, ми мабуть пройшли 3 кулуари, а потім райшток зник повністю на відностно рівній частині лісу. Настала ніч, поставили палатки на камінні і пеньках, ночували без води в грозу)). Зранку зробили чай із дощівки і до першого-попавшого яру і вниз до потоку.

Изображение

СообщениеПн окт 26, 2015 10:09 

всё верно : после того как выходишь на пологую и весьма конфигурированную часть склона (пройдя третий кулуар), даже лесники, кот до этого каждых 20-50 м делали зарубки на деревьях и чистили райшток под ноль(бензопилой), тут спасовали и в середине этой расположенной местности просто ...исчезли и зарубки и какие либо вообще следы людей и тропы(райштока), но если держаться этой же высоты и идти в направлении том же(вдоль склона), то уже через 25-30 м появляются признаки тропы а спустя 50-60 м и сам райшток, который вновь распадётся на нитки как только подойдёшь в ЧЕТВЁРТОМУ, глубокому и полноводному кулуару

Изображение

не доходя его, в 10-15 м проявляется развилка кот. я описал выше ( ПОМЕТИЛ подвязав в трёх местах чёрным целофаном метки, там же и тот трос от трелёвочного трактора, на тропе, идущей вверх на поляну)...надеюсь что тот, кто прочтёт это описание и пойдёт этим райштоком, не будет блудить и легко выйдет в нужном направлении...

СообщениеПн окт 26, 2015 10:30 

сашко писал(а):порой хочется как то пожёстче тебе ответить, Витя, но понимаю : ты просто не можешь по доброму, всё извращаешь под себя, под СВОЁ восприятие и СВОИ ожидания, ну что ж, это твоя беда, не моя...((( я исследую то, что другие может уже давненько и глубоко-подробно исследовали для себя, имеют порой в этом более глубокий опыт и было бы очень, очень и очень интересно если бы хоть кто то принял участие в обговоре(или практическом исследовании) этих моих "изысканий", во первых это было бы познавательно ДЛЯ ВСЕХ, во вторых, если этими райштоками начнут ходить ЧАЩЕ, они перестанут заростать и хиреть, т.е. РАЙШТОКАМ НУЖНЫ ТУРИСТЫ, ну а туристам - райштоки...однако выше уже писал - похоже что никому это не интересно кроме меня и Васыля Гутыряка(ему - в силу его необходимости делать КАЧЕСТВЕННЫЕ КАРТЫ, мне - из любопытства), а жаль...ну а на нет и суда нет, верно, Витя ? - знать тема заглохнет и пожалуй не без моей, теперь, антиинициативе, ссори но всё, все изыскания пусть остаются у меня на уме и языке при встречах, здесь - только фото и отчёты по прогулкам...)))...

Понятно, что хочется бОльшего внимания к предмету твоего интереса, я лишь утрировал.
Хочется более активного участия. Думается, что раз нет этого в теме, то и интереса нет. Это во многом ошибка.
Абсолютное большинство читает, но не пишет. Наверное это в определенной степени, хорошо.
К сожалению, подвижники не видят истинного интереса к предмету своего исследования со стороны большинства. Это, как тебя сейчас, часто огорчает, но это, к сожалению, было, есть и будет.
Благодаря, в том числе тебе и Васылю Гутыряку, интерес к Аршице значительно вырос. Я был удивлен, когда на тропе между оз.Аршица и оз.Росохан встретил много групп туристов (от 2 до 5 чел.). Отслеживая тему, думал, что за 2-3 дня там скорее никого не встречу.
А исследователей всегда было гораздо меньше, чем отдыхающих. Да, это и понятно. Удобно заниматься исследованиями, когда часто ходишь. А когда у тебя 1-2 коротких выхода, то обычно не до исследований. Тут хотя бы известное уже пройти.
Именно благодаря этой теме, я пошел на Аршицу. Даже на днях купил навигатор, что бы быть более свободным в походеньках там.
Так что, не жди явного интереса. Просто знай, что он есть и не маленький.

СообщениеПн окт 26, 2015 10:52 

Витя, я возможно что то где то и когда то ожидаю реакцией от читателей, но уж точно что не твоё "утрированное" кот порой опускается до прямого если не хамства то по крайней мере оскорбительности, хотя я опять таки понимаю, что все мы интерпретируем слова иных пропуская сквозь СВОЮ СЕТКУ ценностей и привычек, а так же своего восприятия, так что грешно с моей стороны на тебя обижаться...сам такой...

СообщениеПн окт 26, 2015 11:03 

сашко писал(а):Витя, я возможно что то где то и когда то ожидаю реакцией от читателей, но уж точно что не твоё "утрированное" кот порой опускается до прямого если не хамства то по крайней мере оскорбительности, хотя я опять таки понимаю, что все мы интерпретируем слова иных пропуская сквозь СВОЮ СЕТКУ ценностей и привычек, а так же своего восприятия, так что грешно с моей стороны на тебя обижаться...сам такой...

Никоим образом не было намерения тебя оскорбить.
Ты прав
сашко писал(а):...все мы интерпретируем слова иных пропуская сквозь СВОЮ СЕТКУ ценностей и привычек,...

Посты: 1063

СообщениеПн ноя 02, 2015 23:51 

Господа и панове исследователи и досліджувачі !!! В большей мере обращаюсь к Василю Гутиряку,в меньшей к Сашку.Очень интересует вопрос по поводу одного маршрута на г.Игровець. В сентябре этого года собирая беляков в районе пол.Кошарки и г.Лисиця(907) и имея карту АССА-Центральні горгани(2013 г.) решил проверить дорогу идущую вдоль потічка от зеленого маркера западнее гориЛисиця на небольшую поляну с перспективой вийти через жереп на Ріг(чорна марка) и далее на руины1914 с виходом на г.Игровець.До жерепа я дошел и оставил свою метку-ленту ядовито-оранжевого цвета.Далее не пошел ввиду непроллазного жерепа и наличия 9кг.беляков+вес снаряги,хотя видимая стежка там есть ,но заросла.Решил оставить сию затею на более позднее время,но из-за бытовухи пока не получается осуществить сей проэкт.Когда расспрашивал местных Гутянских лесорубов и показывал им карту,они утверждали,что когда-то стежка эта была и они ей ходили собирать "афину и гогодзи,БО ВОНА НАЙКОРТША на Ігровище".
Так вот в связи с этим у меня два вопроса:ходил ли кто-то этим маршрутом и знает ли о существовании его?
Ну и персональный вопрос к составителю карты-Василю Гутиряку:почему на карте 2013г.указанная выше дорога от зел.марки есть,а на карте 2015 ее не внесли? Это случайность или сознательно?
В дальнейшем я обязательно закончу начатое и если все срастется-может дополним его(маршрут)каким-нибудь маркером? |#smile807|
С уважением ко всем неравнодушным,Алексей.

СообщениеСр ноя 04, 2015 19:36 

ничего не могу сказать...

СообщениеПт апр 15, 2016 09:45 

((( для тих, хто цікавиться райштоками : з понеділка або пізніше, залежить від погоди, спробую пройти райштоком з під М.Попаді в бік Попаді, Коретвини и т.д. ...це буде "мокрий" похід, складний, місцями дуже складний...немає бажаючих скласти компані ?? )))...( якось мені розповідав Вася Монстр, що ходив в той бік, пройшов декілька км і - відвернув назад: заломи, втрата стежки і т.п., ось мені і цікаво, чи дійсно там райшток губиться...)...

СообщениеПт апр 15, 2016 11:47 

Для Shelax71
1. Я цей допис побачив тільки сьогодні, тому що не маю можливості переглядати даний сайт регулярно. Тому вже неодноразово звертався до всіх з проханням щодо неточностей на карті - пишіть мені на пошту або хоча б на пошту видавництва і побачите значно швидшу реакцію! Подібна інформація може просто загубитись
2. Я не побачив цієї дороги під час останньої подорожі в тому районі і тому забрав її з карти. Але після Вашого акцентування на цьому, перед підготовкою нового видання спробую пройтись нею і докладніше перевірити район гори Лисиця
3. Не всі шляхи, які є найкоротшими, варто робити маршрутами та знакувати! Маршрути перш за все мають бути цікавими і вони створюються для малодосвідчених мандрівників. Досвідченим маркування не таке вже й потрібне. Інша сторона питання - утримання вже знакованих маршрутів! Чомусь так виходить в туристичному середовищі що пропозицій по маршрутам в рази більше аніж волонтерів, які б допомагали в їх регулярному відновленні?!
Це моя особиста позиція, тому що в даний час я не займаюсь організацією діяльності в "Карпатських стежках" і не є членом організації, але готовий власними силами щорічно відновлювати маркування на декількох маршрутах, окрім їх прочистки (за станом здоров'я).

СообщениеПт апр 15, 2016 12:35 

Пан Василь,я Вас зрозумів.То моя вина,що не написав Вам одразу в приват.
Далі.Планую на наступному тижні(у будні-вівторок-четвер)пройтись в тому районі і поборотись трохи з жерепом.Так,Ви праві,та дорога пропадає в лісі майже перед самим жерепом.Тай дійсно не є і не буде популярною ні для кого(хіба що для місцевих).Я думаю не варто зосереджувати на ній свою увагу і витрачати свій( і так досить не великий)час.
Ну і на останнє.Ми з Вами троха знайомі.Наприкінці квітня минулого року маркували стежку(чорна марка) від пол.Комарники до пол.Валова.Далі розділились.Ми з Лемом пішли писати трек хр.Чортка(де на другій день були затримані охоронцями резиденції"Синьогора"-цікавий,як вмявилось інцендент трапився |#smile729| ),а Ви з Оленкою пішли робити іншу робити.Мене Олексій звати(Романів кличе Олекса).
Надалі готовий допомагати Вам у Вашій благородній справі |#smile805|

СообщениеПт апр 15, 2016 15:03 

та й мене Василю клич...

Посты: 1217

СообщениеВс апр 17, 2016 10:17 

сашко писал(а):((( для тих, хто цікавиться райштоками : з понеділка або пізніше, залежить від погоди, спробую пройти райштоком з під М.Попаді в бік Попаді, Коретвини и т.д. ...це буде "мокрий" похід, складний, місцями дуже складний...немає бажаючих скласти компані ?? )))...( якось мені розповідав Вася Монстр, що ходив в той бік, пройшов декілька км і - відвернув назад: заломи, втрата стежки і т.п., ось мені і цікаво, чи дійсно там райшток губиться...)...

З якої сторони? Мені теж хочеться з "закарп. сторони". Ю.Гудима розповідав про якийсь райшток. |#smile778|

СообщениеВс апр 17, 2016 11:02 

Андрюха стр писал(а):
сашко писал(а):((( для тих, хто цікавиться райштоками : з понеділка або пізніше, залежить від погоди, спробую пройти райштоком з під М.Попаді в бік Попаді, Коретвини и т.д. ...це буде "мокрий" похід, складний, місцями дуже складний...немає бажаючих скласти компані ?? )))...( якось мені розповідав Вася Монстр, що ходив в той бік, пройшов декілька км і - відвернув назад: заломи, втрата стежки і т.п., ось мені і цікаво, чи дійсно там райшток губиться...)...

З якої сторони? Мені теж хочеться з "закарп. сторони". Ю.Гудима розповідав про якийсь райшток. |#smile778|

з нашої, Прикарпатської, проекттакий : доїхати лісовозом до Догої Поляни, вийти на райшток до Млинків, дійти до розгалуження на тур-стоянку під М.П., йти далі райштоком(частково по синім позначкам-маркуванню до потока) наскільки вистачить можливості у перший день (ночівля), потім на другий: райштоком пробитись до спуску з відрога Петроса Горганського і там по чорному вийти на стежку що йде(маркована, червона) вниз, пересікти ії і спробувати знайти райшток до Студенця, пройти ним наскільки можливо, як що нема райштоку - пройти по чорному схилом до основного відрога Студенця який йде вниз аж до вирубок, пошукати райшток який я вже пересікав місяць назад на північному схилі Студенця, як що получиться знайти, сходити вправо-вліво цим райштоком і пошукати хатинку, про яку мені розповідав начальник осмолодського лісгоспу...(((( але основна частина проекту - прохід райштоком з під М.П. навколо Попаді, Коретвини, Петроса, і як що сил бракуватиме - зійти вирубкою вниз на Довгу Поляну, два дні, а з пошуком райштока на Студенці і хатинки - три дні...))))...

СообщениеВс апр 17, 2016 11:29 

сашко писал(а):
Андрюха стр писал(а):

з нашої, Прикарпатської, проекттакий : доїхати лісовозом до Догої Поляни, вийти на райшток до Млинків, дійти до розгалуження на тур-стоянку під М.П., йти далі райштоком(частково по синім позначкам-маркуванню до потока) наскільки вистачить можливості у перший день (ночівля), потім на другий: райштоком пробитись до спуску з відрога Петроса Горганського і там по чорному вийти на стежку що йде(маркована, червона) вниз, пересікти ії і спробувати знайти райшток до Студенця, пройти ним наскільки можливо, як що нема райштоку - пройти по чорному схилом до основного відрога Студенця який йде вниз аж до вирубок, пошукати райшток який я вже пересікав місяць назад на північному схилі Студенця, як що получиться знайти, сходити вправо-вліво цим райштоком і пошукати хатинку, про яку мені розповідав начальник осмолодського лісгоспу...(((( але основна частина проекту - прохід райштоком з під М.П. навколо Попаді, Коретвини, Петроса, і як що сил бракуватиме - зійти вирубкою вниз на Довгу Поляну, два дні, а з пошуком райштока на Студенці і хатинки - три дні...))))...

Якщо 7-9 травня, можливо і я б приєднався. Ниву б залишив там, де минулого разу, коли пічку тягнули і гриби шукали

СообщениеВс апр 17, 2016 13:23 

подивимось на ситуацію у цьому поході, як що мені не вдасця пройти до Студенця, то в мене є інший проект в який входить обстеження Ялової Кливи і перехід на Студенець(радіально з перемички між Кливою і Студенцем, там же і пошукаємо хатинку і райшток, на самому райштоку я був, навіть пройшов метрів 50 по ньому щоб подивитись його стан, схоже на те, що його чистили лісники(так мені казав начальник лісгоспу і я бачив ЗАРУБКИ на деревах по райштоку, а так роблять лісники перед тим як чистити райшток)...так що тримаємо зв*язок...

СообщениеВс апр 17, 2016 13:58 

|#smile658| |#smile658| |#smile658|

СообщениеВс апр 17, 2016 15:21 

Я мав на увазі цей райтшток:

Изображение
Я випадково наткнувся на нього, коли брали в лоб Попадю зі нашумілих Брадульських зрубів у 2000 р. (вже тоді там різали ліс на всю котушку).
А перед тим я йшов несвідомо ним у 1998 р., коли траверсували по існуючій жовтій екостежці Пареньки, МалПоп і Попадю, в результаті чого за умов зливових дощів впали в Дальній Дарів. Знову знайти той відрізок між поворотом еко на МалПоп і на відріг Чорної Ріки досі я не зміг, хоча облазив в районі Корита біля і вище хати всі терени. Можливо, що він нижче.... Або ті потвори порізали ліс акурат по ньому, як вони дуже люблять, і він десь у корчах малини і вітровалу, як це часто буває на краях зрубу.

СообщениеПн апр 18, 2016 15:00 

сашко писал(а):...якось мені розповідав Вася Монстр, що ходив в той бік, пройшов декілька км і - відвернув назад: заломи, втрата стежки і т.п., ось мені і цікаво, чи дійсно там райшток губиться...

Прошлым летом там ходил. Правда не от Малой Попадьи, а от седловины Попадья-Коретвина и до седловины Петрос-Студенец. Тропа действительно часто теряется. На одном участке под Попадьей тропа обрывается лавинным желобом, но на другой стороне желоба есть продолжение, надо чуть поискать. Под Коретвиной не нашел тропы, хотя должна вроде быть. Я не искал. На западном склоне Петроса, (который обращен к Ямам), тропа хорошая. Но если идти в восточном направлении, то тропа выводит не на восточный склон, а на север к Долгой Поляне. На северном склоне Петроса в восточном направлении есть небольшие проходы под горно-сосновым криволесьем, но хорошей однозначной тропы не видел там, по крайней мере в привершинной зоне, так как сильно вниз не спускался.
Изображение
Седловина Петрос-Студенец

Посты: 279

СообщениеПн апр 18, 2016 19:55 

Підіймаючись з пол.Блажів на г.Малий Горган, пройшовший перший відрізок лісу, перед вершинкою горбічка між полониною та горою - натрапили на райшток, який пішов управо вздовж хребта в бік Сиянка. Стежка шикарна. Можливо хтось знає куди саме вона йде?

P.S. Перечитав тему - про цей р/ш нічого не знайшов

СообщениеСр апр 20, 2016 08:19 

сашко писал(а):пройшов від Довгої Поляни на Млинки і до Довгої Поляни(знову) райштоком під Попадями, Коретвиною, Петросом...настрій - хєровий, причина - рубають курва ліс вище райштоку на 100-400 м, тобто У ЛАНДШАФНОМУ ЗАКАЗНИКУ, безпосередньо у заповідній зоні, вирублено на зараз близько 20-25 гектарів лісу, ЗА ВЕСНУ, тобто за місяць-півтора, а наміри вирубита в декіотка разів більше....фото и відео в темі про вирубки...

Був недавно на Піскавському лісництві. На території лежать робочі заготовки для квартальних стовпів. Видно недавня перевірка сертифікату не пройшла даром. При наявності цих зелено-білих стовпів на місцевості з нумерацією ― фотодоказування буде набагато простішим. Інша справа, що лісники лінуються встановлювати їх на верхах, а роблять це лише внизу (для начальства). Про прочистку лісових протипожежних просік, якими квартали теж ідентифікуються, мова теж не стоїть (нема грошей, нема часу, нема соляри, ніфіга нема)

Як мені заявив два роки тому єгер Володимир Кос, що їм пасувало би приплачувати за прочистку мисливських (по нашому - екологічних). Я спитав, чи їм платять зарплату, на що отримав кислу совєтську міну.

Також за інформацією Саші Бурсанова, на вирубці в районі Млинок лісогуби врахували критику громадськості і вжили заходів для відновлення території вирубки та екостежки (наскільки це можливо). Інфа буде найближчим часом на stezhky.org.ua.

СообщениеСр апр 20, 2016 10:31 

а ну подивимось уважно, чи врахували и що саме :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тобто зіштовхнули гумаками вниз обрізки смерек і - вьо ! усе гут ! всі помилки виправлені ! усьо чьотко....((( я не розумію що тут можна "врахувати" ????? що САМЕ тут враховано ?? за десять хвилин скинули з райштоку уламки і обрізки і всьо цьотко ? - йїбау я такє чьотко...я і сам почистив би за тих 10 хвилин, я цим і займаюсь ходячи райштоками - скидаю вниз все що можу скинути зайвого й заважаючего ходити по райштокам...нда...супер..."врахували"...

http://vk.com/video189155584_456239036

СообщениеСр апр 20, 2016 10:33 

дерева на фото №2 у найближчій час впадуть на райшток і перекриють його, так чи інакше а прийдеться повзати по гілляках та обрубках смерек, поздоровляю : вони отримали перемогу, щє одну перемогу над природою...

СообщениеСр апр 20, 2016 10:43 

http://vk.com/video189155584_456239038

СообщениеСр апр 20, 2016 16:23 

але дьоготь дьогтем, а мед - медом, пару фото и пару слів про райшток навколо Паренок(відрізок "Млинки"), Малої Попаді, Попаді, Коретвини, Петроса...протяжність близько 20 км, тільки райшток на Млинках має вигляд повноцінного райштоку, все решта - стежка, яка на відрізку з під Малої Попаді і до спуску на Довгу поляну, місцями завали, видно що років із 5-ть назад ії прочищали(лісники) але п*ять років це...райшток(стежка) видимий, рідко губиться на деяких кулуарах але легко знаходиться на тому ж рівні що й був на вході в кулуар - провірений роками принцип...є гарні розлоги під Попадею, але я вже казав - там рубають ліс і в мене такє враженя що лісу на цих розлогах більше не буде...сумно...шляк би йїх втрафиу...води на маршруті багато, майже із десяток потоків та два джерельця, від спраги не помрете...висновок : рекомендую до користування у безсніжний період у випадку дуже спекотної погоди або штормових вітрів на верхах, наразі цікаво буде йти цим райштоком і у дуже погану погоду: мало кущів з яких буде вас обсипати водичкою, ну хіба що у кулуарах трошки і там де афенів зарості(а ягід тут малувато, дуже темний райшток, ягоди такі не полюбляють)...схід до низу через вирубку: в літку тут будуть зарості трави і кустарнику, але дивіться у карту і зрозумієти як найти голу дорогу...внизу до Довгої Поляни треба форсувати 6 разів поток, по коліна, майте на увазі...

Изображение
підйом із Довгої Поляни до райштоку на Млинках...

Изображение
смачно ласую гогодзами на розвилці райштоку((( я додатково повісив кольорові стрічки на розгауження райштоку в бік Плісце...)))...

Изображение
зимовий період закінчився, тепер рюкзак майже порожній, 12 кг, доречі, тест-драйв новому рейнкаверу, оцінка по 12-ти бальній = 12 балів, шшшшшікарно...

Изображение
болотяна калюжа із кригою...

Изображение
на Млинках - класичний райшток, широкий, плоский...

Изображение

Изображение

Изображение
водоспад на Млинках...

Изображение
схил Попаді...

Изображение
потік на який йде маркування з під Малої Попаді(( синя чашка ))...цей потік единий із тих що я зустрічав має синий колір(темнозелено-синий) з-за великої кількості водоростів у ньому...

Изображение

Изображение
на розлогах стежка проглядається дуже добре, чого не скажешь про схили...

Изображение
трохи є і такого...

Изображение
другий потік від маркування...

Изображение
16.00 - ставлюсь на розлогах, далі по карті не передбачається розлог от я і не ризикую, кладу намет тут, рівніших и м*якіших місць годі й шукати...

Изображение
за наметом - світло, прогалини, це ВИРУБКА, я чую як там гасає трельовщих, працюють бензопили, я не потикаюсь туди аби не "засвітитись", адже хочу пофоткати вирубку, але завтра з ранку, покі всі будуть спати...

Изображение
вночі буда гроза, каміння піді мною підскакуавли й дрижжали...на ранок - тумани...не було можливості зробити якісні фото вирубки, але вдома я перевірив і зрозумів що і на цій вирубці все майже законно, 36-й квадрат, дозволена вирубка...але один фіг - убиу би...

Изображение
йду через вирубку райштоком, його залишками, зліва піді мною - трельовка, потім райшток зник і я його шукав на іншому боці вирубки на тому ж рівні, знайшов...повісив за 10 м від входу - кольорову стрічку, жовту і блакитну, не зірвуть лісогуби, забздять...може будете йти, то побачите...

Изображение

Изображение
стежка ледве жива а тут ще й мряка...

Изображение
маленька тур-стоянка на потіку, до якого йде з верху, з під перемички між Попадею і Коретвиною стежка, там є знак, табличка, я не полінувався і збігав наверх , але курва фотоаппарат забув взяти...внизу повісив пару кольорових стрічок по ходу стежки наверх, до верху, до таблички я нарахував 1300 кроків, там сі пише 800 м, то так не є...1 км і по часу сходу вниз (15 хв, майже 20)...гарна стежка, прочищена, уходжена, обов*язково щє не раз скористаюсь...

Изображение
йду далі але вже чую що рубають десь на моєму рівні з переду, та шо ж такє ?!...

Изображение
я пройшов щє пару потоків у кулуарах, але цей - цікавенький...він на рувному схилі, не у кулуарі і дуже стрімкий схил тут...

Изображение

Изображение
третя вирубка, це вже під Коретвиною, я ховаюсь від лісогубів, вони прямо на площадці ріжуть гілки з порубаних дерев(які притягнув трельовщик), перебіг трельовку, а вона тут шикарна - аєродром, рівнесенька, грейдером ророблена, на довго зроблена, так щом усе геть нахуй тут вирубити...перевірив вдома і схоже на те, що рубають саме у заказнику...але треба зафиксувати новігатором а в мене немає...тай сам один не вийдешь перед робітниками і не станешь віябуватись - приб*ють и зариють, не знайдешь сам себе...хто піде зі мною ? хто візьме новігатор і сходить туди разом ?? вночі або зранку зафіксуємо, як що втрьох - складемо акт, пропишемо по периметру вирубку, здамо у прокуратуру із заявою...а ?...

Изображение
на стендах - всьо гут, як книга пише...

ну от так...гарний райшток...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:20, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеЧт апр 21, 2016 08:30 

Сашко, дякую тобі за цінну інфу та фото. За інформацією ОМГ, на зрубі мали ще посадити саджанці. Ти бачив хоча б один?

СообщениеЧт апр 21, 2016 08:54 

я там клау фотки, в мене їх штук 15-ть з різних ракурсів, санженців я не бачив жодного, і доречі, я ніколи на вирубках не бачив садженців, хоча чув від Фіцака що саджають молодняк на вирубках, хотілося б вірити Василю але реальність курва така, що не збреше і в оману рідко вводить...

СообщениеЧт апр 21, 2016 08:58 

Изображение

крупним планом центр і низ вирубки : хтось бачить садженці ??...

СообщениеВт май 10, 2016 19:12 

Изображение
Ще стежка-тре сокири))) Від Росохану- під Молоду

Изображение

В повному навантаженні- йти дуууже весело |#smile726|

СообщениеСр май 11, 2016 06:11 

Андрюха стр писал(а):

Ще стежка-тре сокири))) Від Росохану- під Молоду

Ти впевнений, що не штіля 2,3 кВт? |#smile764|

СообщениеСр май 11, 2016 07:06 

Losth писал(а):
Андрюха стр писал(а):Ще стежка-тре сокири))) Від Росохану- під Молоду

Ти впевнений, що не штіля 2,3 кВт? |#smile764|

Про сокиру- це я умовно |#smile729| Там і зо пять штілів на 10кВт піде. Є місця, що з наплічником йти сумненько, особливо, якщо вгору. І підйом постійний.

Посты: 168

СообщениеЧт май 12, 2016 13:17 

Вирішили з Марічейки сходити на Шешорську та вийти на райтшток Микулєска-Стайки. Ніфіга не вийшло, місцями стежка проглядалась, але його там нема, згинув за роки, зате артефактів та воронок на схилах досхочу

Изображение

Шешорська, хата курна:

Изображение

Переходимо річку, одразу впираємось у бліндажі:

Изображение

Изображение

Осколки снарядів та інших залишків військового брухту дохрєніще, копай не хочу):

Изображение

Изображение

Болотце під Стайками:

Изображение

Місько малий гуляв:

Изображение

Висновок - райштока як такого немає,сил потрачено багато, краще пішли б через вершини
Последний раз редактировалось bamik Чт сен 22, 2016 12:21, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеЧт май 12, 2016 20:05 

хочу нагадати всім хто шукає пригод і райштоки старі : як правило їх робили на висоті від 1100 до 1400 м, більшість райштоків це 1250-1350 м діапазон висоти... по низах є стежки та дороги, дороги непогано проглядаються навіть як що не користовані вже піу століття, а от стежки...вони губляться...особливо по низах у листвяних лісах(у хвойних - тримаються купи довго...)...а щє райштоки гинуть на висотах від 1350 і вищє: на них зазіхають і альпійська вільха, і жереп, і молоді смереки-ялинки...ну а потім добивають мхи і афени...

СообщениеСб май 14, 2016 21:18 

Трохи походив сьогодні
Изображение
потік Перебитий

Изображение
Лісогуби стежку вкрали

Изображение
Погода- дощ, туман, хмари низько, вітер....жопа )))

СообщениеВс май 22, 2016 20:42 

Изображение
21-22 травня-трохи походив. Трекінг- можна ноги поламати)))

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеВс май 22, 2016 20:43 

Изображение
релакснув )))

СообщениеВс май 22, 2016 21:02 

3-тя,4-та фотка-ВАУ,5-та.7-ма.8-ма-це |#smile784| .Ну а остання(вибачаюсь.крайня)-це |#smile529| |#smile635|.Так тримати і надалі.РЕСПЕКТ |#smile746|

СообщениеПн май 23, 2016 07:21 

Shelax71 писал(а):3-тя,4-та фотка-ВАУ,5-та.7-ма.8-ма-це |#smile784| .Ну а остання(вибачаюсь.крайня)-це |#smile529| |#smile635|.Так тримати і надалі.РЕСПЕКТ |#smile746|

Просто виходить кожного разу через тиждень, частіше - аж ніяк |#smile729| |#smile748|

СообщениеВт май 24, 2016 10:04 

+100500....

СообщениеВт май 24, 2016 17:27 

гробік - це тру |#smile796|

СообщениеВс июн 05, 2016 09:50 

на північному схилі хр.Сівуля, також є райштоки...один на рівні приблизно 1260-1280 м, йде до Боревки але я його не мав можливості пройти весь, не встигав...другий на рівні 1400-1440 м, дуже заломлений, надзвичайно заломлений і мабуть вже пів сторічча не чищений...але кому це все я розповідаю ?? вірно...сам собі звітую...

СообщениеСр июн 15, 2016 16:30 

Shelax71 писал(а):
сашко писал(а):на північному схилі хр.Сівуля, також є райштоки...один на рівні приблизно 1260-1280 м, йде до Боревки але я його не мав можливості пройти весь, не встигав...другий на рівні 1400-1440 м, дуже заломлений, надзвичайно заломлений і мабуть вже пів сторічча не чищений...але кому це все я розповідаю ?? вірно...сам собі звітую...

Мені дуже навіть цікаво! Можете і в фейсбуці писати. Там зручніше відслідковувати

СообщениеВт июн 21, 2016 08:30 

Давно не ходив райштоком з Мшани на хатку під Яйком. Пройшовся (заніс журнал, бо там не було). Стежка повна завалів, більше, ніж торік. Потім пройшовся північним райштоком від Яйка Іл. на Солотвинку. Нормальна стежина, раза два тільки треба було порискати на полонинках в пошуках її продовження. Полонини чудові для наметів, води повно. По часу- трохи довше, ніж через Поганець-Укерню-Сиваню, більший круг, і подекуди втрата набраної висоти.

СообщениеВт июн 21, 2016 09:39 

Андрюха стр писал(а):Давно не ходив райштоком з Мшани на хатку під Яйком. Пройшовся (заніс журнал, бо там не було). Стежка повна завалів, більше, ніж торік. Потім пройшовся північним райштоком від Яйка Іл. на Солотвинку. Нормальна стежина, раза два тільки треба було порискати на полонинках в пошуках її продовження. Полонини чудові для наметів, води повно. По часу- трохи довше, ніж через Поганець-Укерню-Сиваню, більший круг, і подекуди втрата набраної висоти.

Старий,ти пройшов по моїх слідах мабудь.Все,що Ти описав-я пройшов 7-8 червня(з ночівлею в хаті під Яйком). |#smile746| |#smile729|
Доречі,а де смайліки |#smile706|

Посты: 20

СообщениеВт июн 21, 2016 11:13 

Shelax71, привіт! Ви мене пригощали перед Солотвинкою інжиром)))
Хата гарна під Яйко. Траверсна стежка завалена але особливих питань не виникає. Інколи висота завалу 1-1,2 метри над землею.
Картоплю на Мшані знайшов, але птахи роздерли увесь кульок та майже все подзьобали (хліба не було) ) Дякую за вечерю з картоплею)))

СообщениеВт июн 21, 2016 11:30 

kell писал(а):Shelax71, привіт! Ви мене пригощали перед Солотвинкою інжиром)))
Хата гарна під Яйко. Траверсна стежка завалена але особливих питань не виникає. Інколи висота завалу 1-1,2 метри над землею.
Картоплю на Мшані знайшов, але птахи роздерли увесь кульок та майже все подзьобали (хліба не було) ) Дякую за вечерю з картоплею)))

Радий був допомогти,при нагоді.Шкода,що раніше не стрілись і разом не провели ніч в хаті.Полегщив би мені запаси Спірту і інжиру |#smile603|

СообщениеСр июн 22, 2016 19:21 

Нарешті добрався до фоток. Північний райшток від Яйка Ілемсь. до полон.Солотвинки |#smile710|
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось Андрюха стр Чт сен 22, 2016 12:22, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 3626

СообщениеСр июн 22, 2016 20:46 

Кльовий райтшток, один з моїх найулюбленіших

СообщениеСр июн 22, 2016 20:53 

Ага- класні поляни, і води нє мєряно. наступним разом впаду звідти на р.Росохан |#smile748|

Посты: 92

СообщениеСр июн 22, 2016 21:48 

а де то?
то як Яйко кулуарами брати, але не підніматися до хати, а перти далі траверсом?

СообщениеСр июн 22, 2016 22:51 

Khimik писал(а):а де то?

Ні,так як ви кажете,та стежка губиться за 20хв.від під*йому до хатки.То тре вийти на марку(чорну і їти не на хребет Укерні,а прямо по стежці.Якось так. |#smile714|

СообщениеЧт июн 23, 2016 00:05 

Цю стежку з Яйка добре видно. Одразу можна на класну галявинку впасти.
Давай, Ромку, вилазь в люди. Давно не того вже!

СообщениеЧт июн 23, 2016 07:20 

Shelax71 писал(а):
Khimik писал(а):а де то?

Ні,так як ви кажете,та стежка губиться за 20хв.від під*йому до хатки.То тре вийти на марку(чорну і їти не на хребет Укерні,а прямо по стежці.Якось так. |#smile714|

Там від тієї стежки, що звертає вгору до хати, йде битий райшток вниз, можна вийти до річки, і далі, типу на дорогу, і на Аршицю. А прямо-стежка реально зникає |#smile703| Щоб вийти на траверс від Яйка- перед підйомом на Поганець-широка траса вліво. Правда. далі в кількох місцях на полянах тре порискати тудейка-сюдейка в пошуках продовження. На останній чи передостанній поляні є ще одна стежка кудись нагло донизу, типу до р.Росохан, але- триматися прибл.одного рівня, трохи вниз-вгору. |#smile737| А з півд.боку Яйка є траверс від Довг.Поля до також класної полонини. Там, правда, до води трохи треба падати. І можна вирулити до Мельдунку.

СообщениеПт июл 15, 2016 18:16 

((( для тех кто следит : вт.-ср.-чт., или ср.-чт.-пт. иду для (вероятно) последней добивки в исследовании нитки райштока вокруг заказника Грофа...будут исследованы две короткие нитки в р-не Пэтрос-Корэтвына (1,5 - 2км соответственно) и одна большая состоящая из двух частей (от хр.Дарив до границы по хр. Чёрной Реки(граница) и от него до домика под М.Попадёй), этот участок - терра инкогнита и надежды его исследовать мало но - там и посмотрим...)))...

СообщениеВс июл 17, 2016 11:12 

Пройшов з Дальнього Дарова повз зруйнований будинок, далі синім маршрутом в сідло Попаді і Коретвини. Три тижні тому був потужний ураган, на тому відтинку повалило багато 80-100-річних дерев, в тому числі на самому сідлі, прямо від жерепом.

Знайшов на південному схилі Попаді аж два райтштоки (нижнім ходив у 2000 р., тому знав, що він принаймні був). Верхній недавно знайшов методом обстеження супутникових знимків.

Ось як він виглядає на гуглі верхній:

Изображение

Ось як насправді:

Изображение

Ось пристойної ширини поличка, яка подекуди позаростала по центру старими деревами:

Изображение

Изображение
Далі, у травах і у жорсткому ялиннику я його втратив, потім був довгий масив жерепу, через який я вже не поліз.
Здоровий глузд підказує, що цей вже не відновити.

Нижній знайшов чисто випадково, коли глянув вбік від слупика 62/12.
Ось як він виглядає на GPS:

Изображение

А ось як насправді:

Изображение

Изображение

Довго його не досліджував, бо він завалений дрібними деревами на початку, головне, що знайшов. Забігаючи наперед скажу, що нижній потім я знову випадково зустрів при спуску на Мокрянку на висоті ~1300 м , але ті пристойні кілька десятків метрів зникли під черговим вітровалом.

Далі пройшовся райштоком, на який вказав Сашко з цього повороту на 63/6:

Изображение
Зовсім трошки ним пройшовся, бо Сашко його точно пройде. Лісничий Різарнянського мені потім повів, що він виходить якраз до стін будинку під Коретвиною (який Сашко недавно знайшов)

Також випадково знайшов пристойний і мало завалений райтшток на південно-західному схилі Рошки, на висоті ~1200 м. На жаль, GPS глюкнув, і ті 300 метрів, які ще не з'їли лісогуби, я не зберіг. Скоро і той зникне, судячи з темпів рубання на Молочному.

Він приблизно тут:

Изображение
Последний раз редактировалось Losth Чт сен 22, 2016 12:23, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн июл 18, 2016 08:58 

ну то я про нижній і казав, бо верхній (1400 м) як правило жерепують такі райштоки на цих висотьах тай взагалі вони руйнуються швидко (приклад - р-к верхній під Ігровищєм, який пробували прорубати єгєря із Гути але рубанули 2 км і всьо, цапляздохла - жерепа все захопили і понищили), так що цей нижній я на цьому тижні пройду і помічу його мітками для легкого пошуку та відновлення і буде туристам щастя...шуткую але у кожній шу..........
добре що Юрко залишився живим після цієї мммм...мандрівки у цю "гарнесеньку" погоду...(((від хр.Дарів і у бік Коретвини-Петроса я пройшов всю ділянку до південного схилу Студенця, ДО РОЗЛОГІВ на яких стежка губиться(розбігається на 4-6 різних звірячик стежок(кабани) які потім йдуть у різних напрямках та на різних висотах і врешті решт губляться, тому єдиний варіант на Студенці, після виходу на розлогий схил йти тримаючись рівня із легким у 10 гр падінням йти до ЛАВИННОГО желоба, а вже від нього керуватись або на Гонтарку, або щє кудись по бажанню(щоб вийти на перемичку і Гонтарку тре йти від лавинного желоба 250-300 м і звертати під 90 гр вниз, йдешь, пересікая СЕРПАНТИНОВІ стежки-райштоки, і вже керуючись серпантинами виходишь на хребтик-перемичку Гонтарки...хто цей месидж прочитав і в себе занотував - той потім не пожаліє сто разів, хто прогавив - той буде блукати-не-пере-блукати хіба що ви сучасний хлоп-дівка і маєте новігатор або смартфон із ним, тоді вам нах не потрібно моїх порад...ви ж круті...вам і щастя...)))...(планую стежку яку описав вище я і Гудима - прочистити до сідловини між Петросом та Студенцем, це реально бомба а не стежка...хто пройде хоч раз - зрозуміє чому я так сказав...)...

СообщениеВт июл 19, 2016 16:00 

продовжую дослідження вдома, хворобки не відпускають тому щє трошкі полікуюсь і такой піду...куди ? а от власне про що хотів тут бла-бла :
-схоже на то, що третю хатинку (та що під Петросом Гарганським) я такой знайду, а також є в мене думка, що та частина райштоку, що йде від останнього лавинного желоба перед перемичкою між Петросом і Студенцем(від іде прямо від желоба під 25-30 гр. вверх і виходить через 500-600 м на перемичку вищєзгадану), що там же, на цьому желобі я просто не побачив продовженння райштока(не знайшов бо не шукав після того як знайшов цю стежку райшток що йде під 25-30 гр вверх до сідла), який входить в желоб на висоті 1340 м(приблизно)(перемичка - 1450 м як що по пам*яті), ОТЖЕ :
- в мене такє відчуття що на слідуючому дослідженні я такой знайду цей райшток і від пройде Студенцем на висоті 1310-1340 поступово втрачаючи висоту на 1280-1300, і як що так, і він знайдеться, то пройду навколо Студенця до упору а там буде видно що із цією інформацією робити, можливо що тоді ця втрачена покі що ділянка увійде у Великє Кільце, яке планується до прочистки і подальшого використовування туристами...про хатинку : вона швидше за все є десь на початку втраченого мною райштока, у районі того таки лавинного желоба а от де саме - покажуть досліди, які можливо(боюся загадувати - все в обломі як тільки загадаю наперед) відбудуться на цьому тижні...досить цікавий план досідів ! хто зацікавився - в ЛС, або звоніть, тут я не буду висвітлювати подробиці...

СообщениеВт июл 19, 2016 17:41 

Дуже шкода буде, якщо ту хатинку спіткала така ж доля. Якби вона була в задовільному стані, думаю, лісничий би про це розповів.
Последний раз редактировалось Losth Ср июл 20, 2016 09:51, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВт июл 19, 2016 20:26 

Losth писал(а):Дуже шкода буде, якщо ту хатинку спіткала така ж доля. Якби вона була в задовільному стані, думаю, лісничий би про це розповів.

так от мені про цю хатинку казали лісники...навіть казали як до неї йти але я на той момент був дуже змучений, майже мертвий(підвозили мене на джипі від Різарні,можливо нач.ДЛГ, ну дуже крутий перець і всі його бзділи чорно...)...

СообщениеПн июл 25, 2016 08:58 

хлопці, ви мабуть не дуже усвідомлюєте ситуацію...але в перші ж гриби пійдете - все буде і для вас ясно : це не просто вітерець пару смерек завалив, це ТИСЯЧИ дерев вівернутих із землі із корінням, а вивертало саме НАЙБІЛЬШІ дерева, які сокирою ти хіба що кору стешешь або пару гілочок врубаєшь...були місця, у яких озирнешся - сотня дерев лежить в полі зору...це не хухри-мухри, це БІДА, до усунення наслідків якої потрібні зусилля ВСІХ організацій пов*язаних із лісом, на кшталт КС, єгерської служби, ДЛГ, екологічних державни організацій, організацій по туризму і спорту (обласні, міські) і т.д. і т.п....
ніхто із цих організацій особливо і не збирається роздуплятись і братись за роботу, хіба що Довгополянськє ліс-во вже чистить біля себе (пару сотень дерев від лісництва(Різарня) і до основи Ялової Кливи світять корінням в бік лісництва), трельовщики тягають смереки завтовшки до метра...сам бачив...
ЗРОБИТИ ВИГЛЯД ЩО ВСЕ НАРМАЛЬОК - не получиться, не вийде, простот треба обговорювати цю тему і братись до роботи, спонукати до дії інші організації, поясняти кєрівництву їх про ВІДСУТНІСТЬ всякої перспективи там, де ліс ЗАЛОМЛЕНИЙ, узгоджувати плани дій і без зволікань ПОЧИНАТИ ЧИСТИТИ МАРКОВАНІ МАРШРУТИ хочаб найбільш вживані туристами...тема "страус-пісок-голова" - не канає...як тільки ви чи ваші друзі піткнуться на якийсь райшток у районі Осмолоди - все зрозумієте...це ЖЕСТЬ...це вам не "нагавєрлу" сходити...

Изображение
ось так виглядала дорога маркованого маршруту з Догої Поляни на Коретвину ...

Изображение
а ось так це виглядає ЗАРАЗ....

Изображение

Изображение

Изображение
це - "найкращій" варіант, але такої "везухі" дуже мало, 1% із 100%,остальні дерева лежать саме ВПОПЕРЕК хребтиків та райштоків...

на райштоках це виглядає приблизно ось так :

Изображение
там нападало і старих і живих дерев - тьма...

Изображение

Изображение
ЦЕ НЕ ВИРУБКА ! це лісоповал-заломи в кулуарі під хребтком на райштоці...десятки дерев у полі зору...

Изображение
а це після тур-стоянки під М.Попадею: близько 3-4 десятків смерек на стежці, 100-120 м непрохідняку, хоча звичайно що туристи зроблять обід, вже зробили, але це у РОЗЛОГОМУ місці, а що казати про "обходи" НА ХРЕБТАХ і ВІДХРЕБТАХ ????!...

Изображение

Изображение
а це, наприклад, зразу за полониною Плісце - два десятки дерев на стежці...ну...власне я все сказав...міг і промовчати...і на іншіх покивати і сказати що моя хата с краю...наперед кажу, що ЯК ЩО спільнота КС прийме рішення чистити заломи на маршрутах - максимально буду допомогати це робити...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:25, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн июл 25, 2016 09:48 

сашко писал(а):К ЩО спільнота КС прийме рішення чистити заломи на маршрутах - максимально буду допомогати це робити...

Повністю за!

СообщениеПн июл 25, 2016 10:05 

можливо в середу проінспектую райштоки-екологічні стежки у заказнику Грофа, зроблю детальний поштучний опис заломів на кожному участку, спробую визначити об*єм роботи...

СообщениеВт июл 26, 2016 21:36 

Сашко, от фоток проку мало, нужны метки на карте, в идеале вообще могу дать навигатор когда будешь идти следующий раз отметишь.

З Осмолодським лісгоспом була мова про чистку і не рубку на маршрутах, але треба дотискати, конкретики на разі немає, можливо доведеться домовлятися окремо з лісничими..
Але є конкретна домовленість з цілим Закарпатським обл. УЛМГ про чистку і облаштування маршрутів на їхніх територіях, зараз в процесі узгодження робіт. Справа в тому що масштаби подібних явищ по всій мережі маршрутів такі, що ми ніяк самотужки не встигатимемо розгрібати. Тому я все ж пішов шляхом залучення відповідальних за території, зрештою це їхні прямі обов'язки. На жаль все ж багато залежить від компетенцій керівників установ і тд тп, але намагатися все зробити руками кількох активістів - шлях в нікуди. В будь якому випадку дані про свіжі завали краще надсилати на мейл мені або наш основний - фізично немає можливості моніторити всі теми на форумах і фейсбуки. І ще раз: обов'язково позначайте точні координати.

СообщениеСр июл 27, 2016 08:54 

я не дуже розумію навіщо використовувати новігатор у випадках завалів на маршрутах, як що це відомі всім нам маршрути і опис завала легко ідентифікується (( перемичка між М.Попадею і плато під Паренками - одна, її немає у двох єкземплярах, то саме і про вихід до пол.Плісце з боку Паренок - він до хатинки веде один, не два, хоча я більш ніш впевнений що і на червоному що йде напряму до Грофи - така сама історія...)), що до ВЖЕ реально використовуємих туристами райштоків - єкологічних стежок, то тут такой нема потреби у новігації заломів, тільки робити звіт(на папері олівцем) по участках від-до і кількість дерев на стежці, цього достатньо щоб усвідомити фронт робіт...(я трохі не у формі для походів на зараз...тіло здає свої позиції і кожен похід для мене - штурм самого себе, але я роздуплюсь до сл.тижня полюбасику, напьюся хімії під завязку і пройду все Кільце від пол.Плісце вправо до сідла під Конем, навколо Коня, далі до Яворів, навколо Паренок до хаткии під М.Попадею, далі перейду через М.П. на інший бік і зійду по маркуванню сходу до потоку(Млинки) і схожу до хатинки на Млинках а потім вернусь назад до потоку(синє маркування "чашечка") і пройду райшток під М.Попадею, Попадею,Коретвиною, Петросом(я його вже ходив і там є мої мітки), потім стежка йде від райштоку вниз(на карті вона позначена) у Ями до Довгої Поляни, ось така буде "інспекція" і я не дуже собі уявляю чи залишусь живим після такої подорожі заломами(шуткую - залишусь полюбасику), звіт надрукую у цій темі а також на форумі КС продублюю...(( 3-4 дні в залежності яка концентрація заломів, як що участки без заломів коротші ніж 30-50 м тоді 4 дні, як що через 50-80 м - встигається за три, але я реаліст, швидше що за 4 ...))...

Посты: 241

СообщениеВт авг 02, 2016 13:17 

Если еще тема про райштоки...

От Хомяка спуск в Татаров через вершину горы Гребля - очень уютное место, очень хорошо читаемая тропа, очень свежие следы кабанов ) Спустились за 3 часа, не лосячили, получили массу удовольствия )

Изображение

По жерепу ходити дуже просто і швидко. З гілочки на гілочку, десь перестрибнути, десь нахилити... (досвід закріплено на Мікулєсці)

Посты: 77

СообщениеВт авг 02, 2016 14:38 

якщо тема ще про райштоки ...
йшли з Буковеля через Малий Горган на полонину Верхня Зелениця і далі на водоспад Гук - після спуску з Малого Горгана обійшли його і далі дорогою та чітким райштоком із сторони Явірника попри Малий Горган та Синяк (паралельно хребту), на Яндекс-картах видно стежку через жереп ...

СообщениеВт авг 02, 2016 15:10 

Изображение
хата під Малим Горганом, вид на Довбушанку

Изображение
райшток

Изображение
долина річки Зелениці з полонини Верхня Зелениця

Изображение

Изображение
вид на Хомяк з полонини

Изображение

СообщениеПт авг 05, 2016 13:43 

по ІНСПЕКТУВАННЮ стану райштоків-екологічних стежок у ДЗ "Грофа" :
- екологічна стежка навколо в. Грофа (сине маркування) у задовільному стані, кількість дерев що лежать на стежці досить мала і не заважає проходу, не утворює додаткових навантажень для туриста;
- екологічна стежка "пол.Плісце - хатка під М.Попадею"(навколо Паренок, жовте маркування) - все те саме, суттєвих перешкод на маршруті не виявлено, у місцях де свіже повалене дерево гілками заважало проходу - зробив прочистку, наразі проблем немає;
- не проінспектував підйом від хатки під М.П. (йшов іншім шляхом) але швидше за все там є заломи від вітровалу, дайте се чути хто там був на протязі останнього місяця, як там ? ;
- райшток від тур стоянки під М.Попадею (маркування - синя чашечка, до джерела) від розвилки ВЛІВО до місц.Млинки - у задовільному стані, суттєвих перешкод для туристів не виявлено(трохі чистив жерепа що на спуску віз тур стоянки);
- райшток від Млинків до підніжжя хр.Паренки (місц. Довга Поляна), на відстані 2,8 км від водоспаду по стежці один серйозний завал близько 10 дерев, тре обходити низом 20-25 м, а от майже в кінці сходу по дорозі, у 400 м від низу і до самого низу йде суцільний залом із декілька десятків дерев, ДОРОГА АБСОЛЮТНО НЕ ПРОХІДНА на цьому участку, обхід йде НИЖЧЕ, він не з легких...
- розпитував дві групи на рахунок заломів на хр.Дарів та на хр. що йде границею від Чоної ріки: обидва хребтика мають декілька місць де проходу немає у зв*язку із суцільними заломами(після вітровалу);
висновок :
- райштоки не постраждали від вітровалу настільки, щоб серйозно до цього ставитись, всі описані мной райштоки НЕ ПОТРЕБУЮТЬ негайного прочищення :
- ВСІ підходи на верха масива Грофа які проходять ВІДХРЕБТАМИ - мають серйозні заломи і становлять загрозу травматизму у туристів, які будуть пробувати долати заломи напряму через дерева, це такі підходи :
- (червона марка) Довга Поляна - Петрос Горганський;
- хр. Дарів;
- хр. Чорної Ріки;
- можливо(особисто я - не дослідив) і підйом від хати під М.П.;
наразі більше інспектувати цей масив на предмет заломів немає сенсу, по суті і по факту райштоки НЕ ПОСТРАЖДАЛИ...дякую за увагу...

СообщениеПт авг 05, 2016 14:00 

хочу додати пост-фактум попереднього дослідження старих райштоків між хр. Дарів та хаткою під М.П. : там дійсно значні заломи від останнього вітровау, але там + море заломів від таких самих вітровалів за останніх декілька десятків років, - НІХТО ЦЕЙ УЧАСТОК НЕ ЧИСТИВ дуже давно, ось тому і тотально непрохідний райшток, а ось участок райштока від хр.Дарів і в бік Студенця, до Студенця - чищений на протязі останніх років, можливо років із 10-15 назад(судячи но кольору зрізів на прочистках), тому цей участок прохідний, хоча долати заломи всеж таки прийдеться допоки ми не проріжем цей райшток у рамках проекту "Кільце", те саме можу сказати про райшток що йде від маркованої стежки до джерела(до потоку насправді)(синя чашечка)що під стоянкою під М.П. і в бік Коретвини - там так само прохідний райшток який потім звертає до низу і через вирубку йде на Довгу Поляну повздовж хребтика по якому йде маршрут (червоне маркування) з Поляни на Петрос Горганський...у вересні ми цю ділянку - проріжемо і буде чисто...є щє райшток який є продовженням ділянки "Млинки-Довга Поляна", він йде у 25 м від того місця де стежка-райшток з Млинків звертає на дорогу і йде вниз, у 25 м від цього повороту на смереках я повісив кольорові мітки, по ним видно ПОЧАТОК райштоку, він прорубаний і йде під пол.Плісце, на поляну з озерком, від якої стежка йде вверх на південь й виходить на перемичку між хр.Паренки і пол. Плісце (як що йти на Паренки із полонини, то видно мої мітки - чорний целофан висить по майже непомітній стежці, я дов*язав ще поруч із чорним - синим целофаном міточки - прогуляйтесь якось на озеро ! це 10 хв. ходи вниз...)...

СообщениеВс авг 07, 2016 17:30 

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

а хто не гуляє райштоками - той лох....
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:28, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВс авг 07, 2016 19:25 

АГА!!! |#smile722|

СообщениеВт авг 09, 2016 14:57 

Изображение
Хто не лазить жерепами по райштоках - той лох

Посты: 403

СообщениеВт авг 09, 2016 21:27 

Losth писал(а):

Теж таке цьогоріч зустрічав. Видко спекотно не лише людям))))))))

Изображение

СообщениеВт авг 09, 2016 21:47 

сашко писал(а):а я звоню Юркові, звоню, а його німа на зв*язку, блукає десь поза...а де блукав Юрко ??...

юрко блукав тут: http://karpatia.org.ua/readarticle.php?article_id=53

СообщениеСр авг 31, 2016 15:08 

Изображение
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:33, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСр авг 31, 2016 18:36 

сьогодні, біля смітника, знайшов цілу гору червоних відтінків підкладочну тканину, яку хтось дбайливо (мабуть для мене ! по ва жа ють...)(жартую) виклав ...тепер я маю море яскравої тканини, яку вже частково порізав на лєнточки, тепер є чим "маркувати" (бо маркувати райштоки мені м*яко кажучи - заборонили, та й добре), буде бульше міток висіти на райштоках у місцях де стежка губиться...а то наприклад от іде туришт а-ля новачок маршрутною ниткою від ур.Гуки еко-стежкою (зелений маркер) на хатку під Молоду, вийшов він на галявину-колишню-бригаду і - пійде прямо по дорозі(трельовка) замість того, щоб повернути НАПРАВО НА РАЙШТОК/еко-стежку, тому що НЕМАЄ НІЯКОЇ РОЗМІТКИ у цьому та й майже від самої дороги (Гуки) місці, дивимось на вхід у райшток-еко-стежку :

Изображение

хтось знайшов на фото маркування ? а я його і впритул не знайшов, і спеціально вишукував у зелені - не найшов, і це добре що я тут був не один раз і не 10-ть...а так - нуль...і стрічок в мене вже не було...тепер є...я там щє буду...коли підлікуюсь...

СообщениеЧт сен 01, 2016 10:08 

Дістали....Здається "зірок" travel начинає "заносити" |#smile805| . А давайте будемо писати про те, що ви особисто знаєте або що хоча б пробували робити???
Дана екостежка маркувалась в 2011 році і тоді всі знаки були поставлені!!! На вказаному місці був склад деревини, яку в той час звозили з вищих доріг. Проблема тут в іншому - в тому що треба цей захід стежки відновити і почистити! Якщо ви ходите там "як по свячену воду" і водите туристів, то явно могли б це зробити, не сподіваючись на когось! Але ж облом сокиру з наплечника витягнути - краще більше часу рослинки позбирати?
Здається інтернет- спільнота створила міф про всемогутні КС і вони все мають робити з допомогою чарівної палички. |#smile805| Все раніше робили нормальні люди - просто тоді вони хотіли це більше зробити аніж про це написати. Перед 2013 роком в КС прийшли управляти люди з форумів і тепер маєте можливість вияснити хто з вас крутіший |#smile614| Але стежки і маркування від цього не відновляться точно!!!
Я можу перестати робити карти і займатись відновленням маршрутів - і з задоволенням це буду робити.
Але ж тоді знову всі круті форумчани почнуть писати що карти не оновлюються і не видаються і знову все буде погано!
Я щороку нагадую КС що я готовий брати участь в маркуванні найскладніших відрізків, але ж і ви щось зробіть.
Те саме пишу і всім форумчанам - робіть щось в цій справі а не тільки тріпайтесь на форумах.

СообщениеПт сен 02, 2016 10:04 

Shelax71 писал(а):Для Сашка: пора тобі старий створювати нову тему:"Маркування від Сашка(ленточки,рюшечки,зарубки)" і викладати фото з детальним описом місця маркування |#smile603| |#smile501| |#smile621| |#smile737|

Василь в багатьох випадках висловлювань - ПРАВИЙ, але :
- я як раз і йшов туди щоб рубасити прочищати стежку і я це РОБИВ ЯК МІГ, а вхід залишив на третій день(бо у перший ми тягнули тяжкі рюкзаки, тому змучились, тай не близько до Гуків а потім нагору), але коли на третій день йшов вниз через те саме місце, то поперше в мене вже закінчились маркувальні лєнти(смішно, так ? але мене вже не раз спасали такі самі лєнточки взимку у походах в різних місцях де ніхєра не ясно куди йти), а по друге в мене від рубання стежок запалився нерв у спині і я ледве волочачи ноги зійшов на дорогу на Гуки, а потім щє й шкандибав як останній калічка до Осмолоди+зі мною дві змучені дівчини...ось так...ну і щє : я запланував повторну поїздку в те саме місце і Василю, повір, я вхід зроблю, я це планував, НЕ ЗРОБИВ і тому ПЕРЕЗАВАНТАЖИВ поїздку на сл. тиждень(коли вилікую спину), гнів свій прибирай, як і я свій вже прибрав, лиш сміх залишаєси в мене, тіко ржу або посміхаюсь...бо ціплята ховаються у хащах і звідти відстрілюються гімном зліплюючи із нього "сніжки"...на форумі КС я тільки і встигаю відскакувати від арт-обстрілів...
план на сл. акційну прорубку та мітки у районі Молодої :
- прочистка входу на ек-стежку та її знакування стрічками
- додаткове знакування стрічками на правому райштоці+відшукати загублений кінець р-ку від повороту у п.Росохан, там за 300 м я втратив стежку і не побачив повороту вліво на траверс що йде поступово вверх і виходить ПЕРЕД пол.Солотвинка у 30 м від неї, сам ВХІД ІЗ полонини я знайшов і позначив його але не з*єднав його (не пійшов далеко по стежці від входу з полонини) із тою стежкою що йде ІЗ РУСЛА Росохана, так буває коли ніхто не ходить то стежку тяжко тримати...
- спроба зробити прямий прохід на поворот хребтика Молодої від хатинки(вже давно готував цей проект але того разу не було коли його пробувати здійснити), ця стежка довжиною1,4-1,5 км(приблизно) і скорочує шлях через Молоду на як мінімум 5 км а це є добре...я взимку так ходжу, там цекотники йдуть майже до рівня 1400 м, жерепів всього 40-60 м і то не вверх а збоку, ну подивимось, спочатку пройду, потім вирішу чи робити її
- спроба віднайти ЛІВИЙ райшток(останні дві спроби отримали фіаско : стежка від джерельця на повороті маршруту вверх на Молоду (червоний/жовтий маркєри) йде 100 м а потім загубилась, шукав її двічі (дві спроби) - облом, зараз я більш досвідчений у пошуках втраченої стежки на р-ках тому є надія що все вийде...
ну ось так...дарма ти, Василю, на мене танками попер...я вже із 10-к походів самаритянином відпахав: сміття, рубка, дослідження, інспектування, і все всім по більшій мірі пох, я покі що один у полі воїн, ВСІ хто давал згоду мені допомогати, ВСІ дали задню, я по три-5-і- більше разів пробую домовлятись із тими хто МОЖЕ мені хоч якось допомогти але ...покі що НУЛЬ...тому і сокира, тому і стрічки, тому і нагадую правлінню КС про потенційних "ціплят" у яких Є НУЖДА у туристичному колі та й у самих Карпат...от власне і все...

СообщениеСб сен 03, 2016 09:08 

Так, продовжимо.

Перед початком підйому на плече КҐ, з перевалу 1318 прорита трактором траверсна дорога. З нашого боку брали ліс.

Изображение

Ось, виявляється, раніше дорога була стежкою:

Изображение

Як би погано я не ставився до знищеної мохової підстилки джиперами по всьому кордону, але за це варто сказати дякую:

Изображение
Сам приймав участь в розчистці таких завалів. Це одна-дві години тяжкої роботи. Тому нема такого зла, щоб на добро не вийшло.

На самий КҐ не ходив (траверснув), але як на нього так і з нього валили агресивні автомобільні сліди, що наводить на думку, що маршрут через вершину транзитний. Добре, що я цього жаху не побачив...

То напевне не українці покидали, чи не так? І напевно в таку даль туристи не будуть стільки нести. Столик відпочинку на 28/8.

Изображение

Цікавий курйоз. Як відомо, кордонні слупи зроблені з палеограніту, привезеного спецом зі Словаччини (інфа Віктура). Вони витесані з цільного куска породи. Це правда, на сколі видно зернистість вулканічної породи:

Изображение

Добре, а це тоді що?!?

Изображение

Изображение

Цікаве фото незакінченого райтштоку. В. Гутиряк добре позначив це місце )

Изображение

Изображение

Изображение

КП-шка джиперських змагань вище бівака під 40 слупом:

Изображение

Якщо чесно, то я був майже впевнений, що ізверги підуть далі брусиловкою і впадуть на Кепуту. Але чудо-дорога вціліла
Фото не буду показувати, раптом цю гілку побачити офроадер і захоче її знищити. Повірте, мохова казка.

Так, тепер про Воробея.

Він знайшов і прочистив старий райшток від самої хати під Буштулом і аж нижче слупа 54 прекрасним буковим лісом. Мало того, там трапляються мостики (!), наче в КНПП:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На НімПері ґаздує гарна дівчина Аня Іванівна, яка пригостила мене смачним чаєм і показала ось шо (наше літописне діло живе і процвітає!):

Изображение

Далі дорогою джипери витворяли таке, що я раніше лише міг подумати лише про трелювальник.
На вершинку слупа 60, в обхід червневих завалів, вони травою пропхалися лівіше, так що будете там йти, можна обходити завали їхніми слідами.

Вершина слупа 62 Прелука із знатними вітровалами і малиною їх зупинила. Якщо чесно, то я готовий був побачити десь тут КП чи навіть вище десь під 63/6, але очевидно, що то не були змагання, а просто поляки резвились (за словами Ані):

Изображение
Тут вони і вклякли

Далі по синьому траверсу йти не рекомендую (поки їх не прочистять). Минулого разу пішов і дуже намучився. Рекомендую йти серпантином старого кордону (я правда його втратив і потім дотраверсував на синій у його верхній фазі):

Изображение. Але наявність там боївок і шансів просто вражає. Як там люди просто чергували без води, не кажучи, щоб щось рити............

Деякі дрібні дерева і гілки на синьому, очевидно, В. Гутиряк під час відновлення маркування попідрубував (за це йому низький уклін і подяка), однак грубезних стволів там навалило просто немер'яно. Хоча туристи вже встигли натоптали обходи і облази:

Изображение

Изображение

Елемент гусениці від трелювальника на вершині Попаді. Або тут колись був трактор або яке ненормало його сюди винесло:

Изображение

Спуск екостежкою з МалПоп до хати ― навалило стволів з 20. Але народ совається і вже натоптав обходи (за два місяці всього!)

Так, тепер про сумне:

Екостежки продовжують рубати лісозаготівельники. 500 метрів від хатки на Кориті:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Як видно з другої фотки, дорога пішла догори, тобто в напрямку границі заказника. Я ще зараз добре повивчаю це діло і напевно дам йому хід (тим більше, що у жовтні черговий раунд атестації FSC, треба їм регулярно давати тягла, інакше діла не буде).

Як мені пояснив пізніше єгер Піскавського лісництва, не рубати стежки вони не можуть, тому що там стиглий ліс, який визначила до рубки. Самі ділянки вибирають виходячи з лісовпорядкувальних експедицій, тобто самих лісовалів винити нема за що. Якщо чмурити ― то лише керівний состав.

Як видно, лісогуби у спецформі та з'явився новий трактор в арсеналі корчувальників. Згідно умов сертифікації, колісна техніка є більш природодружна (бачимо ланцюги на колесах ― як така-сяка заміна гусеницям). Пізніше дорогою додому почую від рядових лісорубів, що їм видали захист, але вони ним не користуються... Сертифікація діє.

Далі йду стежкою і що я бачу?

Изображение

Изображение

Стежка почищена від червневого валива аж до хати на Яворах. Причому дуже якісно - обрізані не лише високі груб'яки, але й дрібнота, що лежить на землі і майже на швидкість не впливає. Це не схоже на лісгосп ― вони ніколи таке не чистили.
Пізніше балакав з тим самим єгерем, який два дні тому чистив )) разом з Володимиром Косом, єгерем.
Виявляється, за прочистку стежок їм башляють (!) ― сашко, увага! Скільки ― відмовився казати. А лісогубам, які не почистять за собою екостежку після лісорозробки положений штраф (!!!). Бо то «туристська стежка» (я додам ― і мисливська теж!)... Отакі справи!

Изображение
Старий кедр таки впав.

Стара практика зарубок на деревах непереборна. Через цю зарубу дерево може загинути, крім того за 5 років вона запливе смолою і її видно не буде. Невже не достатньо маркування? Недовіра до нашої справи непереборна.

Изображение

Вибачайте за багато тексту.
Последний раз редактировалось Losth Чт сен 22, 2016 12:34, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСб сен 03, 2016 11:31 

не знаю навіть чим та як ПОДЯКУВАТИ ЮРКОВІ за такий детальний звіт-аналіз+за таку непросту інспекцію-перевірку цих проблемних ділянок маршрутів у районі заказника Грофа : дякую, Юрко, це - круто, дає надію на кращє...
по площадці складу-бригади на повороті маршрутної еко-стежки: я там ВИРУБАЮ НА НОЛЬ ВЕСЬ ВХІД, весь молодняк під коріння і повішу червоні стрічки, їх в мене тепер буде із собою до сотні шт на акцію, так що діло буде...
ІМХО висновок : джіпери наразі діють нам в плюси : границю на протязі трьох років чистять аж гай гуде, за це ім мій респект, бо то, що вони там напахали колесами - байка, підлікується грунт, за рік-два відновлюється(в мене є дослідження на Дуконі, там одної весни на трійцю до монастиря з*їхалось близько 15-ти вантажівок+4-5 уазіків, перепахали хребтик від верху і до низу в гімно, в болота, але за 3 роки все відновилось і зараз там гарна дорога...перепахали бо було дуже вогко...
обов*язково схожу на 54-й та провішаю кольорові стрічки по райштоку який прорубав до хатинки під Буштулом Воробей, пацани ! пора йому скинутись на премію, хто "за" ??
ХТО ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕМІЮВАТИ Василя ВОРОБЕЯ за його гігантський труд ?? я би скинув сотню гривень, хто хоче приєднатись ?? хто знає його координати ? телефон ? давай замутимо мужику в радість№2 (№1 - це його кайф коли він рубає ДЛЯ ЛЮДЕЙ стежки)...
((( по акції : поки що на уколах: діклоберл, діксолгін,діксометазон,компенсатори-омепразол...щє з понеділка до мануальщика свого їду у Тлумач, поставить позвонки на місце...така справа...молодість прошла, наступають злыебудни...)))...

СообщениеСб сен 03, 2016 11:37 

а ! забув, щє :
обов*язково прорубаю та пров*яжу стрічками вхід від 63/6 на серпантини та встановлю на закосах палки-штоки також із червоними стрічками, буде добре видно з далеку, там доречі на багатьох закосах ростуть бєрьйозки - на них і повішаю, а москалики та сєпари будуть родіну вспомьйинать, обнімать їх...тіпо родіна та щє й із краснім флагом на ній...сльози льють із моїх оченяток...за душу берьйот...(14 закосів + 60-70 м стежки лісом-хребтом(Дарів)...

СообщениеСб сен 03, 2016 12:23 

Пане Юрій,дуже Вам вдячний за прекрасний фотозвіт та безцінну інфу |#smile748| Десь наприкінці цього місяця нарешті зберусь соло походити в тих чудових краях. |#smile748| |#smile795| |#smile796|

СообщениеСб сен 03, 2016 19:43 

Сьогодні пройшов райшток під горою Явірник біля Яремчі між полонинами Туршугувата та Явір. На карті OpenStreetMap є його початок та кінець, на польській 1930-х років він позначений (тільки трохи запрямий, і трохи зміщений), на всіх інших картах - його немає. З обох сторін райштоку є потужні джерела води. Сьогодні джерело на підйомі з Яремчі в сторону полонини Явір попри дорогу ледь капало, тому якщо комусь в районі полонини Явір треба води - на райшток, 5-10 хвилин є потічок з під Явірника - початок райштоку перехрестя доріг - дорога з полонини Явір, дорога на полонину Явірник, дорога підйом на Явірник, райшток в сторону полонини Туршугувата.

СообщениеВс сен 04, 2016 16:26 

TBoych писал(а):Сьогодні пройшов райшток під горою Явірник біля Яремчі між полонинами Туршугувата та Явір. На карті OpenStreetMap є його початок та кінець, на польській 1930-х років він позначений (тільки трохи запрямий, і трохи зміщений), на всіх інших картах - його немає. З обох сторін райштоку є потужні джерела води. Сьогодні джерело на підйомі з Яремчі в сторону полонини Явір попри дорогу ледь капало, тому якщо комусь в районі полонини Явір треба води - на райшток, 5-10 хвилин є потічок з під Явірника - початок райштоку перехрестя доріг - дорога з полонини Явір, дорога на полонину Явірник, дорога підйом на Явірник, райшток в сторону полонини Туршугувата.

гуляли там пару тижнів тому, гарне джерело на райштоку-дорозі що йде траверсом від Туршугуватої до пол.Катерина що проходить під лавочкою, але щє є джерело, навіть два, внизу пол.Буковець, як що йти із Яремчє то у лівий край посередені висоти полонини зайти у лісову її частину і там два потічка, перший слабий, другий потужний...це раптом за 150 м від верхньої площадки на якій туристи ставлять наметики, да поворот стежки наліво по хребтику до пол. Катерина...гарне місце...потужне...

СообщениеВс сен 04, 2016 17:00 

Вигляд з полонини Буковець

Изображение

дальше полонина Катерина

Изображение

вид з полонини Катерина на Довбушанку

Изображение

дорога на Туршугувату

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

райшток

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

підйом на Явірник з полонини Явір, вправо - райшток на Туршугувату, там же потічок

Изображение

мініатюри в Яремчі біля мосту через річку Жонка по дорозі в сторону полонини Явір

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось TBoych Чт сен 22, 2016 12:40, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВс сен 04, 2016 17:12 

так : міні-копії найважливіших туристичних об*єктів зроблені тут - це шикарно, я робив фото але було дуже рано і світло було погане, а тут, в тебе - супер...(( я також як дитинка мала тішусь коли бачу водичку у потоках Карпатів...це вже стало якоюсь рідкістю - вода...тяжкі часи наступають...щє гірші будуть...))...(вода з під лавочки - смачна...)...

СообщениеСб сен 17, 2016 10:59 

відбулася акція у р-ні Осмолоди у складі трьох людей : сашко, Юрка Гудими та Ігора Сорочака...за результатами :
- прочищено вхід з колишньої бригади над ур.Гуки на еко-стежку до будиночка під Молодою, промарковано місце входу червоними стрічками;
- започатковано пошук та внесення у електронний реєстр найстаріших та найбільших дерев породи яглиця,кєдр,сосна...під Яйком Перегінським та безпосередньо на ньому було зареєстровно декілька десятків дерев, зняті їх параметри (обхват, висота, місце знаходження по новігації);

Изображение

Изображение

- досліджена можливість прокладення стежки-маршрута від тур-притулку під Молодою безпосередньо "в лоб" на хребет Молодої : у зв*язку з тим, що деякі ділянки підйому мають градієнти вищє ніж 40 гр вважаю недоцільним прорізку та маркування такого маршруту;
-досліджений південний райтшток від повороту маршруту (червоне маркування+жовте) з райтштоку від хатинки під Молодою наверх на Молоду: від джерела(якє, доречі, зараз СУХЕ) що на поляні і до пол.Солотвинка, всі ділянки де райтшток губиться - промарковані помаранчового кольору стрічками...особливо складні заломи - у районі стежки яка сходить на Піскаву, до стежки - 200-300 м і після стежки 400-450 м,лісники ДЛГ пробували прорізати від стежки на Піскаву у бік Солотвинки, прорізали 30-40 м і сказали "всьо пацани, куримо і гайда вниз на пиво"

Изображение
-промарковано вхід і по ходу райтштоку північним схилом Молодої від пол.Солотвинка, траверс схилу над кулуаром Росохана, ВХІД у русло кулуара Росохана(яскраво червоні стрічки), декілька стрічок ВВЕРХ по руслу(кулуар) і вхід у райтшток(йде НАЛІВО ВВЕРХ під кутом 15-20 гр...

Изображение

Изображение

Изображение
так виглядає русло-кулуар Росохана, на длеревах є зарубки лісників...

Изображение
а це вхід наліво вверх з русла Росохана на райтшток : прорізаний дуже давно ствол смереки як раз на самому повороті...

Изображение
цей райтшток я дещо прорізав і промаркував у попередньому дослідженні(Діма Уманець ним пройшов, я бачив його сліди, це добре, всього пару людей за два тижні пройшло цим райтштоком а вже видно що ним почали ходити..

у районі ПОЛЯНИ що на відрогу я промаркував СИНИМ целофаном ПЕРЕПАД висоти у райтштоку, по зарубкам тяжко зорієнтуватись отже я підсилив целофаном :

Изображение

Изображение
якщо йти з Солотвинки то райтшток на підході до поляни виходить на відхребтик-просіку і втрачає 20 м висоти до ОСНОВИ ВЕРХА поляни а потім йде вправо...

Изображение

Изображение
запруда для забору водички яку я зробив на одному з потіків ...

Изображение

Изображение
з білими грибами на цьому райтштоку - напряг, а от з мухоморами...

- досліджено та прочищено/промарковано СЕРПАНТИН який йде з 3-ї вершини Коретвини на хр. Дарів: близько 20-22 закосів(поворотів) серпантину, на Коретвині початок від ст.№64

Изображение

стежка через жереп (25 м) і починається від великого туру - серпантини які ми на кожному закосі (повороті) позначили стрічками червоного або синього кольору :

Изображение

серпантин сходить до ст.№63/8

Изображение

Изображение

навколо стовбчика прочищено, фальш-продовженння дороги ЗНИЗУ вверх з хр.Дарів по схилу Коретвини ми перекрили стволами смерек , ПОЧАТОК серпантину багаторазово прознакували, не промахнетесь ніяк...від стовбчика перший закос серпантину йде ВЛІВО ...((( біля ст. №63/6, тобто нижче нас побачили людей, як вияснилось Земля КРУГЛА і нас на ній не так багато є - Вітя Худяк із рятувальним загоном відпрацьовували можливість евакуації потенційого постраждалого з хр.Дарів)))...

Изображение

КОРИСТУЙТЕСЬ ЦИМ СЕРПАНТИНОМ ! це збереже ваш час, ваши сили, не дасть вам покалічитись на участку сходу з сідла під Попадею (синий маршрут) до хр.Дарів - там наразі серйозні заломи які покі що непрочищені і наша порада - НЕ ХОДІТЬ цим участком а використовуйте нами прочищений та позначений СЕРПАНТИН, там дуже гарно :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

- по ходу акції нами зафіксовано координати ВИРУБОК які виходять на райтшток під Коретвиною(північна сторона, ур.Ями)(три вирубки, а було на червень місяць - дві, сумно), зроблені відео та фото зйомки, будемо готувати і подавати звітність у FSC напередодні чергового етапу перевірки по СЕРТИФІКАЦІЇ осмолодського ДЛГ;
наразі все, план акції виконано на 100%, це є гут...