Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Серж-Brodyaga, Burs, Ymka, Бармалейка

Модератор темы: сашко

1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 996

СообщениеСб сен 03, 2016 09:08 

Так, продовжимо.

Перед початком підйому на плече КҐ, з перевалу 1318 прорита трактором траверсна дорога. З нашого боку брали ліс.

Изображение

Ось, виявляється, раніше дорога була стежкою:

Изображение

Як би погано я не ставився до знищеної мохової підстилки джиперами по всьому кордону, але за це варто сказати дякую:

Изображение
Сам приймав участь в розчистці таких завалів. Це одна-дві години тяжкої роботи. Тому нема такого зла, щоб на добро не вийшло.

На самий КҐ не ходив (траверснув), але як на нього так і з нього валили агресивні автомобільні сліди, що наводить на думку, що маршрут через вершину транзитний. Добре, що я цього жаху не побачив...

То напевне не українці покидали, чи не так? І напевно в таку даль туристи не будуть стільки нести. Столик відпочинку на 28/8.

Изображение

Цікавий курйоз. Як відомо, кордонні слупи зроблені з палеограніту, привезеного спецом зі Словаччини (інфа Віктура). Вони витесані з цільного куска породи. Це правда, на сколі видно зернистість вулканічної породи:

Изображение

Добре, а це тоді що?!?

Изображение

Изображение

Цікаве фото незакінченого райтштоку. В. Гутиряк добре позначив це місце )

Изображение

Изображение

Изображение

КП-шка джиперських змагань вище бівака під 40 слупом:

Изображение

Якщо чесно, то я був майже впевнений, що ізверги підуть далі брусиловкою і впадуть на Кепуту. Але чудо-дорога вціліла
Фото не буду показувати, раптом цю гілку побачити офроадер і захоче її знищити. Повірте, мохова казка.

Так, тепер про Воробея.

Він знайшов і прочистив старий райшток від самої хати під Буштулом і аж нижче слупа 54 прекрасним буковим лісом. Мало того, там трапляються мостики (!), наче в КНПП:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На НімПері ґаздує гарна дівчина Аня Іванівна, яка пригостила мене смачним чаєм і показала ось шо (наше літописне діло живе і процвітає!):

Изображение

Далі дорогою джипери витворяли таке, що я раніше лише міг подумати лише про трелювальник.
На вершинку слупа 60, в обхід червневих завалів, вони травою пропхалися лівіше, так що будете там йти, можна обходити завали їхніми слідами.

Вершина слупа 62 Прелука із знатними вітровалами і малиною їх зупинила. Якщо чесно, то я готовий був побачити десь тут КП чи навіть вище десь під 63/6, але очевидно, що то не були змагання, а просто поляки резвились (за словами Ані):

Изображение
Тут вони і вклякли

Далі по синьому траверсу йти не рекомендую (поки їх не прочистять). Минулого разу пішов і дуже намучився. Рекомендую йти серпантином старого кордону (я правда його втратив і потім дотраверсував на синій у його верхній фазі):

Изображение. Але наявність там боївок і шансів просто вражає. Як там люди просто чергували без води, не кажучи, щоб щось рити............

Деякі дрібні дерева і гілки на синьому, очевидно, В. Гутиряк під час відновлення маркування попідрубував (за це йому низький уклін і подяка), однак грубезних стволів там навалило просто немер'яно. Хоча туристи вже встигли натоптали обходи і облази:

Изображение

Изображение

Елемент гусениці від трелювальника на вершині Попаді. Або тут колись був трактор або яке ненормало його сюди винесло:

Изображение

Спуск екостежкою з МалПоп до хати ― навалило стволів з 20. Але народ совається і вже натоптав обходи (за два місяці всього!)

Так, тепер про сумне:

Екостежки продовжують рубати лісозаготівельники. 500 метрів від хатки на Кориті:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Як видно з другої фотки, дорога пішла догори, тобто в напрямку границі заказника. Я ще зараз добре повивчаю це діло і напевно дам йому хід (тим більше, що у жовтні черговий раунд атестації FSC, треба їм регулярно давати тягла, інакше діла не буде).

Як мені пояснив пізніше єгер Піскавського лісництва, не рубати стежки вони не можуть, тому що там стиглий ліс, який визначила до рубки. Самі ділянки вибирають виходячи з лісовпорядкувальних експедицій, тобто самих лісовалів винити нема за що. Якщо чмурити ― то лише керівний состав.

Як видно, лісогуби у спецформі та з'явився новий трактор в арсеналі корчувальників. Згідно умов сертифікації, колісна техніка є більш природодружна (бачимо ланцюги на колесах ― як така-сяка заміна гусеницям). Пізніше дорогою додому почую від рядових лісорубів, що їм видали захист, але вони ним не користуються... Сертифікація діє.

Далі йду стежкою і що я бачу?

Изображение

Изображение

Стежка почищена від червневого валива аж до хати на Яворах. Причому дуже якісно - обрізані не лише високі груб'яки, але й дрібнота, що лежить на землі і майже на швидкість не впливає. Це не схоже на лісгосп ― вони ніколи таке не чистили.
Пізніше балакав з тим самим єгерем, який два дні тому чистив )) разом з Володимиром Косом, єгерем.
Виявляється, за прочистку стежок їм башляють (!) ― сашко, увага! Скільки ― відмовився казати. А лісогубам, які не почистять за собою екостежку після лісорозробки положений штраф (!!!). Бо то «туристська стежка» (я додам ― і мисливська теж!)... Отакі справи!

Изображение
Старий кедр таки впав.

Стара практика зарубок на деревах непереборна. Через цю зарубу дерево може загинути, крім того за 5 років вона запливе смолою і її видно не буде. Невже не достатньо маркування? Недовіра до нашої справи непереборна.

Изображение

Вибачайте за багато тексту.
Последний раз редактировалось Losth Чт сен 22, 2016 12:34, всего редактировалось 1 раз.

Посты: 3062

СообщениеСб сен 03, 2016 11:31 

не знаю навіть чим та як ПОДЯКУВАТИ ЮРКОВІ за такий детальний звіт-аналіз+за таку непросту інспекцію-перевірку цих проблемних ділянок маршрутів у районі заказника Грофа : дякую, Юрко, це - круто, дає надію на кращє...
по площадці складу-бригади на повороті маршрутної еко-стежки: я там ВИРУБАЮ НА НОЛЬ ВЕСЬ ВХІД, весь молодняк під коріння і повішу червоні стрічки, їх в мене тепер буде із собою до сотні шт на акцію, так що діло буде...
ІМХО висновок : джіпери наразі діють нам в плюси : границю на протязі трьох років чистять аж гай гуде, за це ім мій респект, бо то, що вони там напахали колесами - байка, підлікується грунт, за рік-два відновлюється(в мене є дослідження на Дуконі, там одної весни на трійцю до монастиря з*їхалось близько 15-ти вантажівок+4-5 уазіків, перепахали хребтик від верху і до низу в гімно, в болота, але за 3 роки все відновилось і зараз там гарна дорога...перепахали бо було дуже вогко...
обов*язково схожу на 54-й та провішаю кольорові стрічки по райштоку який прорубав до хатинки під Буштулом Воробей, пацани ! пора йому скинутись на премію, хто "за" ??
ХТО ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕМІЮВАТИ Василя ВОРОБЕЯ за його гігантський труд ?? я би скинув сотню гривень, хто хоче приєднатись ?? хто знає його координати ? телефон ? давай замутимо мужику в радість№2 (№1 - це його кайф коли він рубає ДЛЯ ЛЮДЕЙ стежки)...
((( по акції : поки що на уколах: діклоберл, діксолгін,діксометазон,компенсатори-омепразол...щє з понеділка до мануальщика свого їду у Тлумач, поставить позвонки на місце...така справа...молодість прошла, наступають злыебудни...)))...

СообщениеСб сен 03, 2016 11:37 

а ! забув, щє :
обов*язково прорубаю та пров*яжу стрічками вхід від 63/6 на серпантини та встановлю на закосах палки-штоки також із червоними стрічками, буде добре видно з далеку, там доречі на багатьох закосах ростуть бєрьйозки - на них і повішаю, а москалики та сєпари будуть родіну вспомьйинать, обнімать їх...тіпо родіна та щє й із краснім флагом на ній...сльози льють із моїх оченяток...за душу берьйот...(14 закосів + 60-70 м стежки лісом-хребтом(Дарів)...

Посты: 851

СообщениеСб сен 03, 2016 12:23 

Пане Юрій,дуже Вам вдячний за прекрасний фотозвіт та безцінну інфу |#smile748| Десь наприкінці цього місяця нарешті зберусь соло походити в тих чудових краях. |#smile748| |#smile795| |#smile796|

Посты: 56

СообщениеСб сен 03, 2016 19:43 

Сьогодні пройшов райшток під горою Явірник біля Яремчі між полонинами Туршугувата та Явір. На карті OpenStreetMap є його початок та кінець, на польській 1930-х років він позначений (тільки трохи запрямий, і трохи зміщений), на всіх інших картах - його немає. З обох сторін райштоку є потужні джерела води. Сьогодні джерело на підйомі з Яремчі в сторону полонини Явір попри дорогу ледь капало, тому якщо комусь в районі полонини Явір треба води - на райшток, 5-10 хвилин є потічок з під Явірника - початок райштоку перехрестя доріг - дорога з полонини Явір, дорога на полонину Явірник, дорога підйом на Явірник, райшток в сторону полонини Туршугувата.

СообщениеВс сен 04, 2016 16:26 

TBoych писал(а):Сьогодні пройшов райшток під горою Явірник біля Яремчі між полонинами Туршугувата та Явір. На карті OpenStreetMap є його початок та кінець, на польській 1930-х років він позначений (тільки трохи запрямий, і трохи зміщений), на всіх інших картах - його немає. З обох сторін райштоку є потужні джерела води. Сьогодні джерело на підйомі з Яремчі в сторону полонини Явір попри дорогу ледь капало, тому якщо комусь в районі полонини Явір треба води - на райшток, 5-10 хвилин є потічок з під Явірника - початок райштоку перехрестя доріг - дорога з полонини Явір, дорога на полонину Явірник, дорога підйом на Явірник, райшток в сторону полонини Туршугувата.

гуляли там пару тижнів тому, гарне джерело на райштоку-дорозі що йде траверсом від Туршугуватої до пол.Катерина що проходить під лавочкою, але щє є джерело, навіть два, внизу пол.Буковець, як що йти із Яремчє то у лівий край посередені висоти полонини зайти у лісову її частину і там два потічка, перший слабий, другий потужний...це раптом за 150 м від верхньої площадки на якій туристи ставлять наметики, да поворот стежки наліво по хребтику до пол. Катерина...гарне місце...потужне...

Посты: 56

СообщениеВс сен 04, 2016 17:00 

Вигляд з полонини Буковець

Изображение

дальше полонина Катерина

Изображение

вид з полонини Катерина на Довбушанку

Изображение

дорога на Туршугувату

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

райшток

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

підйом на Явірник з полонини Явір, вправо - райшток на Туршугувату, там же потічок

Изображение

мініатюри в Яремчі біля мосту через річку Жонка по дорозі в сторону полонини Явір

Изображение

Изображение
Последний раз редактировалось TBoych Чт сен 22, 2016 12:40, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВс сен 04, 2016 17:12 

так : міні-копії найважливіших туристичних об*єктів зроблені тут - це шикарно, я робив фото але було дуже рано і світло було погане, а тут, в тебе - супер...(( я також як дитинка мала тішусь коли бачу водичку у потоках Карпатів...це вже стало якоюсь рідкістю - вода...тяжкі часи наступають...щє гірші будуть...))...(вода з під лавочки - смачна...)...

СообщениеСб сен 17, 2016 10:59 

відбулася акція у р-ні Осмолоди у складі трьох людей : сашко, Юрка Гудими та Ігора Сорочака...за результатами :
- прочищено вхід з колишньої бригади над ур.Гуки на еко-стежку до будиночка під Молодою, промарковано місце входу червоними стрічками;
- започатковано пошук та внесення у електронний реєстр найстаріших та найбільших дерев породи яглиця,кєдр,сосна...під Яйком Перегінським та безпосередньо на ньому було зареєстровно декілька десятків дерев, зняті їх параметри (обхват, висота, місце знаходження по новігації);

Изображение

Изображение

- досліджена можливість прокладення стежки-маршрута від тур-притулку під Молодою безпосередньо "в лоб" на хребет Молодої : у зв*язку з тим, що деякі ділянки підйому мають градієнти вищє ніж 40 гр вважаю недоцільним прорізку та маркування такого маршруту;
-досліджений південний райтшток від повороту маршруту (червоне маркування+жовте) з райтштоку від хатинки під Молодою наверх на Молоду: від джерела(якє, доречі, зараз СУХЕ) що на поляні і до пол.Солотвинка, всі ділянки де райтшток губиться - промарковані помаранчового кольору стрічками...особливо складні заломи - у районі стежки яка сходить на Піскаву, до стежки - 200-300 м і після стежки 400-450 м,лісники ДЛГ пробували прорізати від стежки на Піскаву у бік Солотвинки, прорізали 30-40 м і сказали "всьо пацани, куримо і гайда вниз на пиво"

Изображение
-промарковано вхід і по ходу райтштоку північним схилом Молодої від пол.Солотвинка, траверс схилу над кулуаром Росохана, ВХІД у русло кулуара Росохана(яскраво червоні стрічки), декілька стрічок ВВЕРХ по руслу(кулуар) і вхід у райтшток(йде НАЛІВО ВВЕРХ під кутом 15-20 гр...

Изображение

Изображение

Изображение
так виглядає русло-кулуар Росохана, на длеревах є зарубки лісників...

Изображение
а це вхід наліво вверх з русла Росохана на райтшток : прорізаний дуже давно ствол смереки як раз на самому повороті...

Изображение
цей райтшток я дещо прорізав і промаркував у попередньому дослідженні(Діма Уманець ним пройшов, я бачив його сліди, це добре, всього пару людей за два тижні пройшло цим райтштоком а вже видно що ним почали ходити..

у районі ПОЛЯНИ що на відрогу я промаркував СИНИМ целофаном ПЕРЕПАД висоти у райтштоку, по зарубкам тяжко зорієнтуватись отже я підсилив целофаном :

Изображение

Изображение
якщо йти з Солотвинки то райтшток на підході до поляни виходить на відхребтик-просіку і втрачає 20 м висоти до ОСНОВИ ВЕРХА поляни а потім йде вправо...

Изображение

Изображение
запруда для забору водички яку я зробив на одному з потіків ...

Изображение

Изображение
з білими грибами на цьому райтштоку - напряг, а от з мухоморами...

- досліджено та прочищено/промарковано СЕРПАНТИН який йде з 3-ї вершини Коретвини на хр. Дарів: близько 20-22 закосів(поворотів) серпантину, на Коретвині початок від ст.№64

Изображение

стежка через жереп (25 м) і починається від великого туру - серпантини які ми на кожному закосі (повороті) позначили стрічками червоного або синього кольору :

Изображение

серпантин сходить до ст.№63/8

Изображение

Изображение

навколо стовбчика прочищено, фальш-продовженння дороги ЗНИЗУ вверх з хр.Дарів по схилу Коретвини ми перекрили стволами смерек , ПОЧАТОК серпантину багаторазово прознакували, не промахнетесь ніяк...від стовбчика перший закос серпантину йде ВЛІВО ...((( біля ст. №63/6, тобто нижче нас побачили людей, як вияснилось Земля КРУГЛА і нас на ній не так багато є - Вітя Худяк із рятувальним загоном відпрацьовували можливість евакуації потенційого постраждалого з хр.Дарів)))...

Изображение

КОРИСТУЙТЕСЬ ЦИМ СЕРПАНТИНОМ ! це збереже ваш час, ваши сили, не дасть вам покалічитись на участку сходу з сідла під Попадею (синий маршрут) до хр.Дарів - там наразі серйозні заломи які покі що непрочищені і наша порада - НЕ ХОДІТЬ цим участком а використовуйте нами прочищений та позначений СЕРПАНТИН, там дуже гарно :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

- по ходу акції нами зафіксовано координати ВИРУБОК які виходять на райтшток під Коретвиною(північна сторона, ур.Ями)(три вирубки, а було на червень місяць - дві, сумно), зроблені відео та фото зйомки, будемо готувати і подавати звітність у FSC напередодні чергового етапу перевірки по СЕРТИФІКАЦІЇ осмолодського ДЛГ;
наразі все, план акції виконано на 100%, це є гут...
Последний раз редактировалось сашко Чт сен 22, 2016 12:45, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеСб сен 17, 2016 13:00 

програма картування віковічних дерев доступна онлайні виглядає отак:

Изображение

Серпантин виглядає отак:

Изображение

СообщениеВс сен 18, 2016 10:34 

хочу щє раз нагадати, що на карті "Західні Горгани" яку Юрко показав фотографією вищє, показано що синий маршрут йде від ст.№63/5, але це ПОМИЛКА, насправді там ст№63/6, це ВАЖЛИВО ЗНАТИ, тому що у пошуках місця входу на маршрут можна без належного досвіду - впасти в блуд...

СообщениеВс сен 18, 2016 11:04 

сашко писал(а):хочу щє раз нагадати, що на карті "Західні Горгани" яку Юрко показав фотографією вищє, показано що синий маршрут йде від ст.№63/5, але це ПОМИЛКА, насправді там ст№63/6, це ВАЖЛИВО ЗНАТИ, тому що у пошуках місця входу на маршрут можна без належного досвіду - впасти в блуд...

На жаль, я занадто пізно повідомив про це В. Гутиряка, тому ця ляпа буде жити до наступного перевидання.

Посты: 439

СообщениеВс сен 18, 2016 11:14 

Losth писал(а):
сашко писал(а):хочу щє раз нагадати, що на карті "Західні Горгани" яку Юрко показав фотографією вищє, показано що синий маршрут йде від ст.№63/5, але це ПОМИЛКА, насправді там ст№63/6, це ВАЖЛИВО ЗНАТИ, тому що у пошуках місця входу на маршрут можна без належного досвіду - впасти в блуд...

На жаль, я занадто пізно повідомив про це В. Гутиряка, тому ця ляпа буде жити до наступного перевидання.

Тобто вона буде у виданні яке щойно вийшло?

СообщениеВс сен 18, 2016 11:16 

pavloar писал(а):
Losth писал(а):

Тобто вона буде у виданні яке щойно вийшло?

Ляпа буде у виданні, яке щойно вийшло.

СообщениеВс сен 18, 2016 11:53 

пілітє, Шура...пілітє...((( Гудима та Сорочак на галєрах...)))...

Изображение

((дещо прочищали на еко-стежці до будиночка під Молодою...))...

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать один минус шестнадцать = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.