Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Жанна, Екатерина, eee, Туранчокс, Серж-Brodyaga, Бармалейка, Burs, Ymka

Модератор темы: сашко

1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 1171

СообщениеПт июл 28, 2017 21:22 

Samosul писал(а): Навіщо прочищати райштоки у глухих місцях?Нехай би звірина там собі спокійно без людини жила.Від людини для природи одне зло.Позасирають і повитоптують люди все довкола як біля озера Несамовите чи Ворожеска.Там тонни сміття і гавна.А в кращому разі ваші труди через рік після бурі знову заваляться і заростуть.У поляків в горах для туристів кілька маршрутів і все.По інших стежках ходити заборонено з метою збереження природи.У поляків біля тур.стежок ростуть едельвейси і ніхто не рве.У нас просто таке не можливо-бо більшість несвідомі неандертальці.Шановний Сашко не трудіться на марно для несвідомих неандертальців.

Виходячи з того, що людина у відомому розумінні теж звірина і час від часу бродить лісами, то ми прочищаємо стежки для всіх: для себе, для звірини (уявіть собі, олені теж ходять серпантинами), і «для того парня». Прочищаємо, щоб по них ходили. Щоб каторжна праця наших предків не зникла (в СРСР платили 3,5 руб за метр, зараз в окремих лісництвах 350 грн. за кілометр). В день рили 10 метрів в кращому разі, порахуйте. Стежки колишньо мисливські, зараз більше туристські, мають одну екоощадну функцію ― зменшують антропогенне навантаження на вершини (наприклад, через Паренки, при наявності довкола довшого, проте пологого траверса) або є аварійним маршрутом в разі грози.
І це не турмаршрути, а лише стежки. Не ми їх створювали, нам їм залишили у спадок. Якщо вони вже є, то варто подбати про їх збереження. Можливо ними піде молода сім'я з маленькими дітьми (щоб не йти верхами) ― такого дедалі більше в наших горах. Деяким стежкам понад 100 років, будували їх тоді дуже ґрунтовно і навіть після вирубання лісу полиця часто візуально зберігається (якщо тільки бульдозер не зробив по ній трельовку)

Формально всі ці стежки повинні доглядати єгері чи лісові майстри. Ними здійснюються обходи. Але єгері не завжди можуть чи хочуть цим займатися, але залюбки ходять вже прочищеними стежками і сплять у відновлених нами хатинках.

Нігілізм вийшов з моди. Часи неандертальців теж проходять. Нове покоління лісників на Закарпатті стежки в малинниках косять вручну, бо їм приємно, щоб вона не заростала. Кожен щось робить. Що робите ви?

Посты: 3498

СообщениеПт июл 28, 2017 22:15 

для тих хто не в темі :
райтшток зроблений на схилах, у більшості - на крутих схилах гір, отже, звірина залюбки використовує ці шляхи за для своїх потреб, але за однієї умови : вони повинні бути прохідними...це не від балди я кажу а зі своїх, власних спостережень, ну а я у такому дууууууже спостережливий, все що про звірів - це моє, любиме, це по перше;
друге(як кажуть москалі - вторЕ): цими райтштоками як ходили одні і ті самі люди, так і будуть ходити, тож не турбуйтеся, там так і буде дико, тихо, малолюдно, до прикладу : є МАРКОВАНА ЕКОЛОГІЧНА стежка навколо Грофи, вона КОЛЬЦЕВА, осмолодський бік - 2,5 км, їм ходять ВСІ, ВСІ-ВСІ, а бік від гори Молода - десяток км(не пом*ятаю точно), ось там ні сліду від людей, хоча вона прорізана достойними парнями Фіцаком, Гутиряком, Гудимою, Худяком та іншими активістами з КС, прочищена, промаркована, І НЕ ХОДЖЕНА...я там пару разів сходив - трава по пояс на стежках...;
третє :завалить знову - прочищу знову, поки ноги ходять і трава цвіте - надія є, нівапроз...
і остатнє, на закусь : ти спочатку разок там пройдися, особливо раджу Дарівський бік р-ку, заціни, кайфони, перестрінься з оленями, ведмедиком - відчуй кайф від себе як неандертальця-мужика, поміняєшь свою думку враз...ми з Юрком якось йшли тим боком що Ями, а нам з потоку, метрів за 100 ведмедик рикав аби йшли геть...це ж цікаво ! нє ? ото ж...
СПОЧАТКУ БУЛА КАВА упс...не...не так : СПОЧАТКУ ТРЕ ПРОЙТИСЯ ТАМ І ПІСЛЯ цього вже казати що та як...

СообщениеЧт авг 10, 2017 15:10 

отже рекоменую для ходіння р-к Ялової Кливи, я його дуже добре прорізав і прочистив, є два місця не фен шуйних, перше - початок р-ку а точніше - вхід на нього від мосту через потік Петрос(Петріс)це місцевість "Під Канусяками", від мосту(як що йти з Осмолоди)наліво 30м і потім трельока пішла вгору 1км - це терпима ділянка, а от коли трельовка виходить наверх і йде надалі горизонтально, а її зробили прямо по колишьому р-ку, ось тут повна ж...па, бо гілки від порубаних дерев ніхто не прибрав і створилось болото замішане на гілках, а це важкувато йти, приблизно 400 м цього гімна а потім починається р-к(цих перших 30 м р-ку я не дорізав бо зломалася пила, але 30 м +400 м - це не так важливо), далі йде р-к, я його вилизав під майже ноль, поличка на ньому від 1 до 1,5 м , горизонтальна, майже чиста від каміння на 60% довжини;
друга нескладуха - відповідно другий зруб, він 120 м завширшки, прорізати я його не вийшло але підчистити і повісити стрічки щоб не губитись - зробив;
чудовий р-к, тільки води на ньому немає, є одне маленьке джерельце за 1,5 км від першого зрубу, воно прямо на р-ці, набирати воду - кружкою;
р-к виходить на перемичку між Яловою Кливою і Студенцем, тут (це Гонтарка) можна забазуватись (вода є у двох потіках) і радіально сходити на Ялову або ризикнути і пройти обійшовши жерепа ВЛІВО , дарівським відрогом Студенця - на обидві вершини його ж, Студенця, а це я вам скажу не нагавєрлу сходити, тут реально рідкісний турист вийде на ці вершинки...
зустрінете оленя - не бійтеся...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
а ось таким він був раніше, тепер так не є...

Посты: 1171

СообщениеПт авг 11, 2017 20:41 

Красава!

СообщениеВт авг 29, 2017 14:04 

отже : р-ки які рідко користають туристи, А ДАРМА !
останнє дослідження двох рідко користаємих маршрутів (не так вже й рідко ! - місцеві та не тільки ходют аж бігают тут) це "Ст.Гута - пер.Боревка", тут майже половина маршруту йде саме райтштоком, та м-т " Ст.Гута - пол.Рущина", тут 1/4 маршруту йде райтштоком;
що можна сказати ? маршрут Ст.Гута-Пер.Боревка просто КАЗКОВИЙ, це реально БОНУСНИЙ маршрут з чудовим р-ком і несподіванними краєвидами(ракурсами), якісь самаритяни начисто прорізали та вилизали ВЕСЬ маршрут, йти ним може навіть пару-річна дитинка :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
цікава зустріч...

Изображение

Изображение
а це вже на Боревці : післяобідний відпочинок...(поки я гасаю з кульками та мішками по стоянках);

.................
маршрут з Рущини на Ст.Гуту звичайно що ДОВГЕНЬКИЙ і останніх з десяток км ходи дорогою - не феншуйний, непогано мати на Межиріках якусь прохідну машинку аби забрала вас додомку без цього десятка км, а от перших 5-6 км - це кайфи ! так само все начисто прорізано та прибрано, дуже все по феншую...

СообщениеВт авг 29, 2017 14:20 

Изображение

це вже м-т з жовтим маркуванням(з Рущини до Ст.Гути)( з Гути до Боревки - зелене маркування, доречі, обидва м-ти ЯКІСНО ПРОМАРКОВАНІ !)

Изображение

Изображение

(види на Негрову та р-к на ній)

Изображение
спуск р-ком до розвилки потічків, подивіться які смереки зправа ! низ ширше за 1метр, висота - близько 30-ти...

Изображение
тур-стояночка, гарна...

Изображение
ну і десь 6-7 ось таких місточків через потік по ходу маршруту...

Изображение

Изображение
а це вже р-к йде боком Короткана...

Изображение

Изображение
позаду - туристи з Надвірної, вони нас підвезли від Межиріків до розвилки маршутів (зел. та жовт.), там була наша "тачка"...
гарні маршрути, а головне - Сивулі-Ігровець-Висока все це було у нашому розпорядженні, та й у два дні легко уклалися...ну...не дуже легко але уклалися...

Изображение

Посты: 536

СообщениеВт авг 29, 2017 15:40 

сашко писал(а):отже : р-ки які рідко користають туристи, А ДАРМА !
останнє дослідження двох рідко користаємих маршрутів (не так вже й рідко ! - місцеві та не тільки ходют аж бігают тут) це "Ст.Гута - пер.Боревка", тут майже половина маршруту йде саме райтштоком, та м-т " Ст.Гута - пол.Рущина", тут 1/4 маршруту йде райтштоком;
що можна сказати ? маршрут Ст.Гута-Пер.Боревка просто КАЗКОВИЙ, це реально БОНУСНИЙ маршрут з чудовим р-ком і несподіванними краєвидами(ракурсами), якісь самаритяни начисто прорізали та вилизали ВЕСЬ маршрут, йти ним може навіть пару-річна дитинка :

цікава зустріч...

а це вже на Боревці : післяобідний відпочинок...(поки я гасаю з кульками та мішками по стоянках);

.................
маршрут з Рущини на Ст.Гуту звичайно що ДОВГЕНЬКИЙ і останніх з десяток км ходи дорогою - не феншуйний, непогано мати на Межиріках якусь прохідну машинку аби забрала вас додомку без цього десятка км, а от перших 5-6 км - це кайфи ! так само все начисто прорізано та прибрано, дуже все по феншую...

Маршрут класний. Оцінив його в липні. Стартували і фінішували за мостом в Ст.Гуті (не знали куди можна машиною заїхати). У підсумку 12 годин ходу. Трохи намотали.

Посты: 50

СообщениеПн сен 04, 2017 15:03 

сашко писал(а):що можна сказати ? маршрут Ст.Гута-Пер.Боревка просто КАЗКОВИЙ, це реально БОНУСНИЙ маршрут з чудовим р-ком і несподіванними краєвидами(ракурсами), якісь самаритяни начисто прорізали та вилизали ВЕСЬ маршрут, йти ним може навіть пару-річна дитинка :

Мені в цьому районі подобається саме місцевість навколо Ігровця - дійсно красиво!

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеВт сен 05, 2017 11:34 

Райшток в обхід Ясновця зліва

Изображение

Ділянка його, правда, маленька, але красива

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеВт сен 05, 2017 11:46 

яка краса....................................................(!!!)...(( нагадай мені де це, у якому керунку бо я там не був 100%...))...((звичайно як що йти райтштоками весь похід то це втомлює зір і притупляє ємоції, але включити у проект походу 5-7 км райтштоку - це для гурманів гір, це як оливки на столі або рідкісне вино у келиху...));

Посты: 1217

СообщениеВт сен 05, 2017 11:57 

То Пішконя. Закарпаття- Міжгірщина.

СообщениеВт сен 05, 2017 12:00 

Це як йти від Негровця-Горба в сторону Ясновець-Дарвайка

Изображение

Изображение

завертаючи направо перед Стримбою

Изображение

СообщениеВт сен 05, 2017 12:40 

зрозумів, колись схожу туди...того року планував але не сталося як гадалося - заліг намертво з міжпозвонковою грижею, думав здохну...прогавив і ягоди і гриби і походи на Стримбу і інш....тепер відставання таке, що можливо аж на сл.осінь...як що доживемо ! (це я весело, жартома...);

Посты: 1217

СообщениеВт сен 05, 2017 13:02 

сашко писал(а):зрозумів, колись схожу туди...того року планував але не сталося як гадалося - заліг намертво з міжпозвонковою грижею, думав здохну...прогавив і ягоди і гриби і походи на Стримбу і інш....тепер відставання таке, що можливо аж на сл.осінь...як що доживемо ! (це я весело, жартома...);

Думаю десь в жовтні туди.

Посты: 4174

СообщениеСр сен 06, 2017 09:46 

Сходил недавно на Сывулю из Максимца. Вышел на полонину, думаю есть в кулуар тропка - схожу гляну, как с водой, ибо место уж больно красивое.
Вот что нашел ))))

Изображение

Изображение

Кто-то в курсе, что это за шоколадная фабрика. Маленький сосуд явно за Франца Йосифа клепали.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.