Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Екатерина, Жанна, eee, Туранчокс, Burs, Ymka, Бармалейка

1, 2, 3, 4, 5, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 2270

СообщениеЧт мар 12, 2015 10:53 

Подскажите, есть ли в окрестностях Сколе турстоянки, где можно стать группой человек в 40. Или может есть какая то совсем дешевая турбаза?
Вообще по Карпатам информации очень мало. Ни стоянок, ни родников, ни маршрутов.
------------------------------------

Посты: 1124

СообщениеЧт мар 12, 2015 13:04 

Paganel писал(а):Подскажите, есть ли в окрестностях Сколе турстоянки, где можно стать группой человек в 40. Или может есть какая то совсем дешевая турбаза?

Біля самого Сколе, на хребту? Якщо без підйому перше. що приходить в голову це полонина за водоспадом камянка. Але на вихідні там купа народу в автобусах на шашлики приїжджає. Плюс не так шоб отак відразу біля Сколе. Можна рухатись в сторону підйому на Лопату і вздовж річки. Але я б там в житію не ставав. Трохи детальніше куди плануєте?
Paganel писал(а):Вообще по Карпатам информации очень мало. Ни стоянок, ни родников, ни маршрутов.

По Карпатах чи Бескидах? Якщо друге - з джерелами так і є. Хребтів де є вода на горі дуже мало. От так в голову приходить 3 штуки)) Маркування маршрутів присутнє але зачасту воно ненадійне+старе. Відповідно можна на вирубку зайти) а де погуляти є. Просто в більшості це одноденки. Як правило це теж через відсутність джерел
Короч краще пишіть, що плануєте. сподіваюсь щось, та й підкажу

СообщениеЧт мар 12, 2015 15:16 

Обычно я хожу с компанией детей 8-12 человек. В этот раз мне нужно организовать в начале июня поход для целого класса 12-13 лет. Это более 30 человек. При этом кроме самого похода предусмотрены и занятия (ботаника, минералогия, астрономия итд) - около 10 дней из которых 5-6 ходовых. В Крыму мы это делали без проблем. К сожалению в Карпатах я еще не был, поэтому не знаю как там со стоянками, водой, маршрутами и лесниками.

Изначально я планировал поход из Трускавца в Сколе, чтобы не связываться с заказом автотранспорта. Потом посчитал, что стоянка и три 2-3 дневных радиальных похода позволит мне значительно разгрузить рюкзаки и снять много других проблем.
Ориентировочно прикидывал маршруты к Водопаду Каменка, на гору Лопата и трехденвную петлю по хребту.

Ни одного нормального отчета по этому району я не нашел. Напротив Сколе на другом берегу Опира я нашел в OSM вроде как отмеченные стоянки или турбазы. Что там на самом деле не знаю, но место для центра радиалок очень удобное.
Расселить такое количество людей под крышей думаю проблематично. Плюс я знаю как весело собираться после ночевки не в палатках :-)

Скорее всего придется на майские ехать и смотреть все своими глазами.
Вот где то такая проблема.

Посты: 114

СообщениеЧт мар 12, 2015 15:41 

біля водоспаду Кам'янка є притулок для туристів. Тому там не буде проблем із такою кількістю дітей. Лиш там потрібно добратися до нього.Детальніше не можу сказати, бо не доводилося в тому притулку бути. А там справді є що глянути |#smile746|

СообщениеЧт мар 12, 2015 15:45 

http://carpathian.land/skole тут є координати людей, які точно все скажуть

СообщениеЧт мар 12, 2015 15:50 

ще як варіант отаке
http://www.rovin.com.ua/index.php/ua/pro-nas/turystychnyi-oseredok-rovin
правда тоді особливо десь в гори лазити не вийде. Зате можна зводити на 2 водоспади. А також махнути на скелі біля урича. Якщо буде тепло - буде де скупатись
Плюсом йде ціна і змога домовитись за їдло теж по нормальній сумі
Але з варіантом прогулянок біля самого Сколе це малосумісне

СообщениеЧт мар 12, 2015 15:55 

щодо того що побачити, то окрім вдсп. Кам"янка, озера Журавлиного та гори Ключ я б додав сюди гору Парашку та вдсп Гуркало в один день або з ночівлею там. також цікавим в тому регіоні є район Уричі та Ямельниці, де просто неймовірних розмірів каміння

Посты: 40

СообщениеЧт мар 12, 2015 21:15 

Також (порівняно) поблизу Сколе є Скелі Довбуша та скельний монастир, якщо маєте бажання скину в пп приблизні мапи.

СообщениеПт мар 13, 2015 00:37 

Paganel

Планування маршруту по Карпатах трохи відрізняється від Криму. Зазвичай нема такої прив"язки до води, значно простіше з лісниками (їх менше і вони не такі жадібні). Більше простору для творчості )

По Ваших планах:
З Трускавця до Сколе - не варіант. хіба будете по шосе марширувати.
Урицькі скелі красиві, але платні (
Далі є скелі біля села Ямельниця (стоянка на межі лісу біля річки, або вище біля скель (є джерело). Туристи там практично не ходять, часом навідуються скелелази
Далі до села Корчин, в 2-3 км. від нього в бік хребта Параски є водоспад Гуркало. Там широка долина, біля самого водоспаду можна ставити табір, з місцем проблем нема. Звідти радіалку на Параску. Але майте на увазі, що хребет Параски ходиться зазвичай з самої Параски до Сколе, в протележний бік з великою групою дітей ходити не можна - хащі, буреломи. Кільце на 2-3 дні з Гуркала також проблематичне - вийти на Параску, далі йти в бік Сколе (вода на півдороги, джерельце, місця для табору нема). Якось ходив з Гуркала до Сколе - без треку не раджу.

Чи є де стояти біля самого Сколе - не знаю. Якби було, то місце дійсно досить зручне. Але в бік Лопати, здається стояти ніде. Біля водоспаду Кам"янки - також (був один раз, можу помилятись).

Скелі Довбуша хороше місце для табору, але від залізниці далеко, треба переїжджати.

Загалом складно по Бескидах.

Раджу розглянути варіант Боржави. В межах від Воловця до Міжгір"я є де походити і що подивитись. Значно простіше з орієнтуванням\транспортом.

Посты: 971

СообщениеПт мар 13, 2015 00:39 

ВИбачаюсь. Вище - моє. Забув залогінитись |#smile805|

Посты: 1147

СообщениеПт мар 13, 2015 09:22 

Вот действительно, Боржава - отличный вариант для первого раза, а по добиралову не сложнее Сколе.

СообщениеПт мар 13, 2015 09:56 

Изображение
1 на картинці 1 - водоспад, 2 здоровенна галявина. Якщо туди не дійшли не значить що її нема
2 То шо в сторону лопати на мапсі важче розидивитись. Сподіваюсь потім скину
3 Про складність пійдому з грукала - є тільки одна: не пропустити вихід на бічний відріг, а не валити по дорозі до останнього. Поворот відразу після галявини напроти вдоспаду. Все решта просто Думаю Паганель здатен на таке
4 Про платні скелі не знав. саме в уричі був давно. Але їх там багато. І не тільки в Урчиі. І не тільки, де лазять
https://plus.google.com/photos/104303813153545111806/albums/6121735275759813089

Посты: 83

СообщениеПт мар 13, 2015 10:35 

З Трускавця до Сколе можна, звичайно, і по шосе, але насправді весь маршрут йде горами і по шосе (якщо не рахувати території міст) проходить лише пару км від Урича до Підгородців (в загальному Трускавець-Цюхів Діл-Урич-Підгородці-Кобила-Крушельниця-вдсп.Гуркало-Татарський Камінь-Сколе і далі через водосп.Кам'янку-Ключ до скель Довбуша). Він навіть частково промаркований жовтою міткою. Від Гуркала звісно можна до Сколе йти через Парашку.
Урицькі скелі (Тустань) мабуть дійсно єдине "платне" місце в Бескидах (і в принципі видно що частина грошей йде на облаштування території), але це тільки якщо заходити від автостоянки через головні ворота. Ще гроші збирають на шлагбаумі в сторону водосп. Кам'янка, але тільки з автотранспорту.
Щодо інформації - по Карпатах її маса, але це не Крим, тут своя специфіка. "Турстоянок" тут немає, щось подібне є лише в межах заповідних територій. Джерела критичні для високогір'я, зокрема в посушливий сезон (листопад-грудень), по низах води часто більше ніж треба. Маршрути - по більшій частині туристичних районів зараз найповніша інформація на картах "Карпатських стежок". Сколівський район має трохи іншу специфіку, туди зручно і дешево їздити зі Львова, Стрия, Дрогобича на один-два дні, з інших міст чи на довше не має особливого сенсу.

Якщо залежиться саме на цьому районі то для дитячого табору вказане вами місце за мостом через Опір я б не радив, там розташовані відомчі бази відпочинку з відповідним контингентом і місця для шашликів, на вихідні маса народу. За рікою відразу починається місто. Плюси в тому що поблизу починаються маршрути на Лопату, Парашку і Кам'янку, а від вокзалу 10 хвилин йти. Можна шукати місця нижче від моста по течії Опору.
Дешевих "баз відпочинку" різної сумнівності по району багато (дитячий табір Карпати на усті Кам'янки, Межиброди, Зелем'янка, Коростів, Славське і.т.д.), але це треба особисто їхати і їх перевіряти. Ще згаданий shkar'ом "Ровінь", там в околиці є що подивитися.
Дитячі наметові табори ще влаштовують в районі водоспаду Гуркало (5 км від с.Корчин), ну і поляни біля водоспаду Кам'янка, але на вихідні дні це дуже поганий варіант через тисячі шашличників які їх окуповують.

СообщениеПт мар 13, 2015 11:02 

Ну те, що місця там не дуже я теж писав. і в цілому погоджуюсь. Бескиди то варіант для радіалок на 1 день. Хочеться похід - краще шукайте шось інше. Але якщо якась відпочинкова база і бігати туди-сюди то доволі незле

СообщениеПт мар 13, 2015 12:38 

shkar писал(а):Ну те, що місця там не дуже я теж писав. і в цілому погоджуюсь. Бескиди то варіант для радіалок на 1 день. Хочеться похід - краще шукайте шось інше. Але якщо якась відпочинкова база і бігати туди-сюди то доволі незле

То, что в этом районе нет пробитой тысячами ног канавы с маркировкой на каждом дереве длиной километров в 50 меня не напрягает, а даже радует, что район не истоптанный как вокруг Говерлы. Мы умеем ходить и не заблуживаться там, где троп никогда не было. А то, что туда легко добраться, один из важных для нас плюсов.
Спасибо за список достопримечательностей. Большинство из них я уже нашел на карте. А вот, чтобы проложить маршрут, нужно понять и почувствовать рельеф. А для этого, либо походить там самому либо иметь достаточно подробный отчет (типа такого http://hllab.dp.ua/Tour/reports/index.htm). Но таких теперь никто не пишет. :-(
Но у меня еще есть месяц подумать и пара дней на майские, чтобы посмотреть. В любом случае мне почему то хочется именно в этот район. :-)

Посты: 1905

СообщениеПт мар 13, 2015 13:16 

Не пишут такие отчеты вероятно потому, что на форуме слишком мал процент представителей именно спортивных походов. Да и тем, разделов по спортивным походам не вижу, что бы принято было обмениваться такими отчетами.
Кроме того замечено, что восприятие окружения в спортивном и в "диком", не лосином, походах разные. Это видно даже из фотографий.
И да, все таки, подробность отчетов спортивных походов полезна для планирования.
Однако, для планирования не спортивного похода по отчетам спортивного похода, нужно делать с учетом не спортивного темпа и культурной программы. Понимаю, что Вы это знаете. Сказал так, для связки высказывания.

СообщениеПт мар 13, 2015 15:02 

Paganel писал(а):район не истоптанный

Щоб не було ілюзій. Тих пару популярних маршрутів, що там є (типу Сколе-Лопата, Сколе-Парашка) і місцевості навколо легкодоступних об'єктів типу озер, скель і водоспадів витоптані і засмічені не гірше ніж всюди. Просто є маса народу з ближніх міст які регулярно ходять туди, навіть не підозрюючи про всякі там сайти, форуми, карти "Карпатських стежок" і.т.д. Тому робити висновки про відвідуваність району туристами по кількості звітів чи наявності маркованих маршрутів на картах не дуже коректно.

СообщениеПт мар 13, 2015 15:48 

alex_f писал(а):Щоб не було ілюзій. Тих пару популярних маршрутів, що там є (типу Сколе-Лопата, Сколе-Парашка) і місцевості навколо легкодоступних об'єктів типу озер, скель і водоспадів витоптані і засмічені не гірше ніж всюди. Просто є маса народу з ближніх міст які регулярно ходять туди, навіть не підозрюючи про всякі там сайти, форуми, карти "Карпатських стежок" і.т.д. Тому робити висновки про відвідуваність району туристами по кількості звітів чи наявності маркованих маршрутів на картах не дуже коректно.

Естественно. Можно посетить и общепринятые достопримечательности, но хотелось бы и прогуляться по дебрям.
Вот для примера, если я захочу пройтись по вот такому маршруту (против часовой стрелки), проложенному исключительно по обозначенным на "Стежках" тропам/дорогам.
Покритикуйте.

Изображение

СообщениеПт мар 13, 2015 16:13 

я б спробуав так
1 Сопіт. поселитись на базі. Збігати на водоспади
2 Через Сопітьскі полонини під Парашку. Правда не факт шо там всюди буде норм стежка. з дітьми буде напряг
3 Збігати на Парашку спуститись до Гуркала. Там заночувати. Можна на тій же базі що тут згадували. часу в принципі буде достатно що піти далі
4 Якщо лишете речі на тій базі прогулятись на скелі. Якщо тягнути речі на горбу заночувати біля Ямельниці
5 Сходити до Урича
Якось так. Трохи дивно. Але там насправді майже ніхто не заморочується ходити з наметами. Скласти правильний маршрут якось напряжно)

Посты: 4513

СообщениеПт мар 13, 2015 16:30 

Paganel писал(а):..... но хотелось бы и прогуляться по дебрям.
Вот для примера....

Там таки дебри будут. Пару лет назад кто-то на Карпати ком юа описывал. Левая петля - это исчезнувшие дороги и медвежьи следы. Короче дебри будут.

СообщениеПт мар 13, 2015 16:34 

Це карта не Стежок, вони не покривають сколівський р-н, а від картографії, яка відповідає генштабу приблизно 1977 р. Об'єкти типу Гуркало і Татарський камінь показані з точністю плюс-мінус кілометр.
Ситуація ускладнюється тим, що хоча зараз ця територія належить до НП "Сколівські бескиди", раніше там були масові лісорозробки. Чистого лісу, без молодняка і вітровалів, практично немає. Лісовозні дороги, показані на карті, в основному не існують. Раджу орієнтуватися на Google Earth і OSM.
Так що починаючи від Парашки і далі, дебрів більше ніж достатньо. До Парашки - маркований витоптаний маршрут. Далі - умовно маркована і не дуже ходжена стежка в сторону с. Майдан. Від г.Віднога до Сопітської Полонини (позначений як Великий Верх) - не зустрічав інформації про якусь стежку, напевно просто ліс. Спуск з полонин до р.Крушельниця - нічого не можу сказати. Уздовж Крушельниці - дорога. Перехід від Крушельниці через хребет до водосп.Гуркало - є стежки і дороги, треба шукати жовті маркери. Від Гуркала дорога йде в село Корчин, треба повернути в долину потоку Мала Річка і далі через Татарський Камінь до самого Сколе йти по жовтим маркерам з цифрою 103.
Трек Корчин-Гуркало-Парашка-Сколе: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=snunjjdudbfbuyqs.
Трек Корчин-Татарський Камінь-Сколе: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=biwbbsnbgbqemgoo.

А так, маршрут цікавий, за 3 дні можна пройти. Є куди зійти в разі всяких непередбачуваних ситуацій (Сопіт, Крушельниця, Корчин).

P.S. Не прочитав що плануєте йти проти годинникової стрілки. В принципі все вищесказане справджується, але для мене якось логічніше виглядає зворотній варіант.

СообщениеПт мар 13, 2015 20:02 

alex_f писал(а):...
А так, маршрут цікавий, за 3 дні можна пройти. Є куди зійти в разі всяких непередбачуваних ситуацій (Сопіт, Крушельниця, Корчин).

P.S. Не прочитав що плануєте йти проти годинникової стрілки. В принципі все вищесказане справджується, але для мене якось логічніше виглядає зворотній варіант.

Вот на конкретный вопрос сразу конкретный ответ. Многое прояснило. Спасибо.
Как раз для меня обратный маршрут более логичен. Более постепенный набор высоты по мере выедания продуктов. Драться на парашку в первый день с полными рюкзаками по моему менее логично. :-)

Вот еще может глупый вопрос. Я еще не представляю как выглядят карпатские реки. Есть ли фото такой реки как Крушельниця в среднем течении в июне. Переходится ли она в любом месте или надо искать или вообще никак?

СообщениеПт мар 13, 2015 20:51 

Крушельницю перелізти, не так, щоб без безпроблем, але думаю вийде. Через Стрий певно не варто. Але в Карпатах рівень води ДУЖЕ залежить від дощів/танення снігів. Весною вода буде справді холоднюща
ПС. Літом дрібні ріки неглибокі. Знайти місце навіть на Опорі шоб було більше 1,5м то треба спеціально шукати. Найбільше западло це камені. Босому важко

СообщениеПт мар 13, 2015 23:01 

Paganel писал(а):фото такой реки как Крушельниця в среднем течении в июне

Це Крушельниця, десь кілометром вище крайніх хат села (не знаю, чи це середня, чи нижня течія). Фото зроблене 7.06.2014.

Изображение

Ширина потоку метра два, глибина - нижче коліна. Але це в суху погоду, а під час паводку такий потік швидко піднімається (на фото видно висоту підмитого берега і ширину розливу).

СообщениеСб мар 14, 2015 10:43 

Наверное я слишком старый и не понимаю нынешней паранойи мокрых ботинок. В прошлом веке такие реки было принято переходить не останавливаясь, не снимая ботинок и не прерывая разговора.
А после дождя такая речка превращается в бурный поток буквально за 15 минут. Очень похоже на знакомый с детства Краснодарский край.

Изображение

Посты: 1147

СообщениеСб мар 14, 2015 11:08 

Как раз те, кто много ходит в Карпатах, очень по-философски относятся к мокрым вещам :)

Еще по теме - в Бескидах много зверья. Мы как-то спускались с Парашки по боковому отрогу, так кабан прошел практически между растянувшимися участниками группы, и при этом даже глазом не повел.

СообщениеСб мар 14, 2015 12:09 

Паранойи по поводу мокрых ботинок на форуме не вижу. Просто, по сравнению с прошлым веком, особенно с советским периодом, сейчас большой выбор обуви и материалов, из которых сделана обувь, носки, стельки. Чем больше выбор, тем больше поводов для интереса.
Кроме того, по сравнению с Крымом, в Карпатах гораздо более влажно, дождливо и многоводно. Это делает вопрос мокрой обуви более актуальным.
Я не любитель подробно вникать, скрупулезно выбирать все это. Есть двое армейских берцев и самые простые кросовки. Однако, с пониманием отношусь к тем, кто серьезно обсуждает вопросы водонепроницаемости, влагоотдачи и прочего в обуви, пользует и дает отзывы до мелочей. Это тоже предмет изучения, увлечения. Иногда просматриваю подобные обсуждения так, для общего развития.
А два свои крайние похода 2014 г., где условия от крупных камней (Горганы) до многочисленных проходов через и по рекам (Чивчини), прошел в, даже не знаю как их точно назвать, сандалии или тапки, купленные за копейки в Експоцентре (кто читал мои темы, тот видел).

Посты: 335

СообщениеСб мар 14, 2015 13:44 

Надеюсь на будет лишним, вид на долину у с.Каменка с г.Ключ после участка по узкому ущелью с каскадами и водопадом, два варианта практически с одинаковым направлением относительно сторон света - вид сверху и в самой долине. Shkar выкладывал снимок карты с обозначением этого участка долины как "2" . Чтобы не загромождать тему кину фото под спойлер:

Выше водопада Каменка действительно есть просторная поляна в расширении ущелья (у Shkar - 1), даже несколько соединяющихся полян, но в прошлом июле там как раз был палаточный городок для детей или молодежи. Этим летом то место тоже могут так занять, тогда уже надо будет уходить выше, в пологую часть долины ближе к с.Каменка.

СообщениеВс мар 15, 2015 10:19 

А вот если мы поднимемся по Павлову потоку выше турбазы метров 300 и станем на одной из полян, у нас будут проблемы с лесниками? Там вроде как уже заповедник.

СообщениеВс мар 15, 2015 11:45 

Ну це якраз другий варіант який згадував. Лісників в тих краях ніколи не бачив (але 100% що їх там не буває не дам). Але то ні знімає проблеми купи "культурна атдіхающіх" як приїжджих так і місцевих. Плюс великий недолік, що там місця під намети як правило відразу біля русла. Буде сиро. А ще не дай бог як вночі буде злива прийдеться тікати) Хіба десь в сторону шукати. Думаю щось би мало бути
ПеСе. Це не заповідник, а НПП

Посты: 335

СообщениеВс мар 15, 2015 11:56 

Paganel писал(а):А вот если мы поднимемся по Павлову потоку выше турбазы метров 300 и станем на одной из полян, у нас будут проблемы с лесниками? Там вроде как уже заповедник.
Даже интересно, а у кого-то вообще были когда-нибудь проблемы с лесниками из-за ночевок в Карпатских заповедниках? Ну, если вести себя адекватно и не устраивать "пионерские костры". Paganel, в Карпатах у лесников основная забота - ловить браконьеров, которые вывозят лес грузовиками. В отличии от Крыма, часто наоборот пешику стоит контактировать с лесником, чтобы узнать состояние троп и дорог, где свежие вырубки, куда не стоит соваться, или в каком районе живность можно встретить и т.п. В остальном... проблемы еще может и возможны, если поставить палатки на покосе... Пока с ходу вспоминаются несколько егерей и лесников, общение с которыми разнообразило позитивные впечатления от похода или помогло найти более удобную тропу, негатива.... вроде даже не было такого ни разу. Или это нам так везло. Обычный карпатский лесник остается в памяти в таком виде (опять под спойлер, чтобы место не занимало):
Один из егерей, ну как назвался, которого с промежутком несколько лет (2010 и 2014) встречали у водопада Каменка:

Изображение

Изображение
На хр.Пнивье -
Изображение
над Межгорьем -
Изображение

Надо не столько лесников опасаться, а толп матрасников шныряющих через лагерь на выходные, либо отсутствия в ближайших окрестностях грибных полянок- северная направленность долины Павлового потока может говорить о слабой прогреваемости ее склонов.

СообщениеВс мар 15, 2015 13:13 

Біля самого Павлового потоку великих полян немає, є сінокоси трохи вище за турбазами, але не знаю у чиїй вони власності. Заповідника там ніякого немає, є національний парк. Якщо ті сінокоси не в приватній власності, то не думаю що хтось буде вас напрягати за наметовий табір. Але як написали вище, там досить малосонячна і сира долина. Щодо кількості людей - на вихідні дуже багато народу гуляє навколо тих баз. І взагалі, що можна хотіти за 10 хвилин від міста-райцентру.
Я би радив подивитися місце нижче по берегу Опору, якщо за мостом повернути наліво (приблизно N49°1'53" E23°30'58"). Там ходить менше народу, машини не заїжджають (є шлагбаум), поруч є джерело і більше сонця. Формально це місце знаходиться не в національному парку - аншлаг стоїть за пару метрів на краю ліса.

СообщениеПн апр 13, 2015 22:19 

Был в прошлом году: Сколе-Каменка-Лопата-Сколе, а также Парашка-Гуркало.
Если еще есть интерес, готов поделиться конкретикой.

Посты: 78

СообщениеСр апр 15, 2015 15:56 

Был в прошлом году: Сколе-Каменка-Лопата-Сколе, а также Парашка-Гуркало.
Если еще есть интерес, готов поделиться конкретикой.

Делитесь конкретикой! Собираемся на майские в те края. Если Вы сообщите о возможности прохода с Парашки на Сопот, будем рады. Ну и информация по следованию Парашка-Гуркало, тоже вызывает интерес.

Посты: 6

СообщениеЧт апр 23, 2015 00:43 

Собираемся на следующей неделе по такому маршруту, пока не определилились где лучше ночевать, да и не заблудимся ли, быть может кто подскажет есть ли там маркировка хоть того что на карте написано как маршрут, да прокомегитрует плюсы\минусы маршрута. Отправляемся в понедельник утром, а по возвращению отпишусь что из этого вышло)
Изображение

СообщениеЧт апр 23, 2015 11:27 

Якщо йти зі Східниці хребтом на Урицькі скелі, спускатися потрібно так:

Изображение

У вас тут виходить якась непотрібна петля. Сама Тустань на карті знаходиться в районі двох позначень скель зліва, а не там де показано.

Далі все-більш менш реально. Нормальне маркування є тільки від Парашки до Сколе, інших маршрутів на місцевості не шукайте.
Незрозуміло, для чого спускатися в Коростів, якщо завершувати маршрут потрібно в Сколе.
Остання частина (через г.Зелемін) так як намальовано на карті - нереальна і нелогічна.

СообщениеЧт апр 23, 2015 21:36 

Маршрут зі Сколе починаєтся, а не завершуєтся) в минулому році гуляли біля Камянки, а ту частину де павлів потік та Зелемінь залишили на цю подорож. Враховуючи що часу досить, то вирішили що можно пройти й так. Може трохи інакше там йти треба, чи взагалі неварто ?)

Посты: 78

СообщениеЧт апр 23, 2015 22:08 

Blacksun писал(а):Собираемся на следующей неделе по такому маршруту, пока не определилились где лучше ночевать, да и не заблудимся ли, быть может кто подскажет есть ли там маркировка хоть того что на карте написано как маршрут, да прокомегитрует плюсы\минусы маршрута. Отправляемся в понедельник утром, а по возвращению отпишусь что из этого вышло)Открыть изображение

Имею большой интерес к приведенному маршруту, а именно к участку от Сопита до Парашки. У нас собралась большая групуха на 1 мая. Не хотелось бы терять своих членов в непролазных зарослях и непроходимых топях. Если Вы идете на неделю раньше, то будьте любезны сообщить о своих свершениях. Может выйдем на личный контакт?

СообщениеПт апр 24, 2015 09:17 

Гость писал(а):Може трохи інакше там йти треба, чи взагалі неварто ?)

Якщо через всі плановані місця ви йдете вперше, тоді на Зелемін не варто. Там в основном буреломи і лісорозробки. Хороші лісові дороги є з Демні (район Сколе) і Гребенова, але вони закінчуються на вирубках, далі бездоріжжя. Щоб спуститися прямо до пам'ятника Святославу, треба добре орієнтуватися.

Посты: 6

СообщениеПн май 04, 2015 19:29 

Нещодавно повернулись зі Сколевщіни. Не дуже гарне знання місцевості та погодні умови не дали пройти маршрут, проте нагулялися добре. Пройшли Сколе - Парашка - Коростів, де промокли та змерзли, висохли і відпочили в мотелі й вирушили далі за маршрутом Дубина - Кам'янка - Лопата - Зелемінь, а до Урича приїхали на маршрутці. Трохи пізніше деякі фото та більш детальний звіт з подорожі.

СообщениеЧт июн 25, 2015 13:13 

Вернулись из Сколе. Я в восторге, дети тоже.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пока выложил только быстренький отчет для МКК - http://hllab.dp.ua/Tour/reports/%CE%F2%F7%E5%F2%20%CA%E0%F0%EF%E0%F2%FB%202015.pdf
Подробный, как обычно, еще пишу.

СообщениеЧт июн 25, 2015 14:03 

Вообще мне район очень понравился. В августе попытаемся полазить там подольше и поглубже.
В отличие от Крыма, где есть тропы без маркировки, было прикольно видеть маркировку, там где троп уже давно нет.

Изображение

В результате мы их особо и не искали, а прокладывали сами.

Изображение

Нашли свой спуск с Тимкиного Верха по просеке:

Изображение

Ночевали в каньоне "Великої річки"

Изображение

Открыли обалденный ступенчатый водопад:

Изображение

Ну и много чего удивительного и интересного.

В общем "Ой не ходите по моим трекам".

СообщениеЧт июн 25, 2015 16:27 

Просмотрел отчет. Интересно.
Почему пользовались старыми картами? Более новых нет?
Интересно было бы прочесть более подробный рассказ.

Посты: 1284

СообщениеЧт июн 25, 2015 16:47 

Paganel писал(а):было прикольно видеть маркировку, там где троп уже давно нет.

|#smile603|
Ага, ну бо робота відомого львівського велоклубу "Рух", які маркують стежки для пішоходів, довіряючи чистку єгерям.

СообщениеЧт июн 25, 2015 19:33 

Виктор66 писал(а):Почему пользовались старыми картами? Более новых нет?
Интересно было бы прочесть более подробный рассказ.

Новее, чем 750-метровка Сколевского района от "Картографии" ничего в сети не нашел. Да и та карта малоинформативна и больше подошла бы автомобилистам и может велосипедистам. А также там ни один объект не на месте. Например водопад Гуркало нарисован в полутора километрах от своего истинного положения, а маркированные тропы вообще так где то "от фонаря", типа "идет отсюда и сюда, а где именно мы и сами не знаем".
Поэтому 500-метровка генштаба оказалась в самый раз, хоть и старая. Рельеф там показан точно, а остальное дело техники и подготовки группы. Пройти в Бескидах можно практически в любом месте.

Losth писал(а):Ага, ну бо робота відомого львівського велоклубу "Рух", які маркують стежки для пішоходів, довіряючи чистку єгерям.

Там похоже тропы заросли еще в советские времена и с тех времен осталась и маркировка. Как и везде сейчас, есть пара троп чищеных со свежей маркировкой, где ходят толпы чайников, а остальное сплошные дебри. Хорошая тропа от Чудилова потока до водопада Каменка, на Лопату из Каменки и от Павлова потока, ну и из Сколе на Парашку и не дальше. В остальных местах изредка ходят шебанутые вроде нас.

Отчет скорее всего скоро будет. Пока я успел только разобраться с 1418 фотографиями с четырех фотоаппаратов. Пришлось доработать BindFoto, чтобы это все хотя бы рассортировать. Кстати большинство фотографий уже с координатами (эти тоже).

Посты: 1284

СообщениеПт июн 26, 2015 06:09 

Paganel писал(а):
Виктор66 писал(а):Почему пользовались старыми картами? Более новых нет?

Новее, чем 750-метровка Сколевского района от "Картографии" ничего в сети не нашел.

Існує польсько-українська карта "Східні Бескиди", але в Україні її нереально купити. Якщо дуже попросите Василя Гутиряка - він в перспективі міг би цей район подужати.
Paganel писал(а):Там похоже тропы заросли еще в советские времена и с тех времен осталась и маркировка

Цей 103 маршрут, що на фото, - якраз відносно свіже маркування "Руху". Старі радянські я знаю )

СообщениеПт июн 26, 2015 08:09 

Losth писал(а):Існує польсько-українська карта "Східні Бескиди", але в Україні її нереально купити. Якщо дуже попросите Василя Гутиряка - він в перспективі міг би цей район подужати.

Пока ему нет смысла с этим возиться. Но район с относительно удобными подъездами и несложным рельефом может стать хорошей альтернативой для тех, кто раньше ходил по Крыму. Для Днепра и Киева разница во времени проезда и цене весьма небольшая.

СообщениеПт июн 26, 2015 09:05 

Losth писал(а):Існує польсько-українська карта "Східні Бескиди".

Ця карта співвідноситься з реальністю не більше ніж радянські генштабівки. 750-ка від картографії по змісту відповідає генштабу (плюс кілька злочинних помилок) але зручна для загального огляду району.

Paganel писал(а):Там похоже тропы заросли еще в советские времена и с тех времен осталась и маркировка

Ніякого радянського маркування в Бескидах немає. Є відносно свіже маркування в нижніх частинах маршрутів на Лопату і Парашку зі Сколе плюс залишки кількох старих варіантів у вищих частинах. Є залишки "рухівських" 103 і 101 маршрутів. Пройдені ділянки із залишками 103 маршруту наніс на карту: http://waymarkedtrails.org/uk/relation/4867301.
Лісові дороги у пройденому вами районі заростають приблизно з часів створення НП «Сколівські Бескиди». Треба ще врахувати що багато лісових доріг і стежок на перших стадіях заростання цілком прохідні і добре помітні десь до кінця травня, а потім вони так заростають зеленню і кущами, що до жовтня-листопада непридатні для нормального пішохода. Є багато хороших, навіть ще австрійських дорог, які заросли молодняком до повної непрохідності, хоча профіль дороги зберігся. Більше топтаних стежок є в районах де ходять грибники/ягідники.
В загальному в цьому районі нові дороги є тільки там де рубають ліс, причому за межами НП за останні роки побудовано десятки якщо не сотні кілометрів масштабних лісових доріг, по всій протяжності яких ведеться суцільна рубка. Останні супутникові знімки які є у вільному доступі (2011-13 років) по вирубкам і лісовим дорогам вже частково неактуальні.

Paganel писал(а):В августе попытаемся полазить там подольше и поглубже.

Будуть питання по якимось конкретним місцям - пишіть.

СообщениеПт июн 26, 2015 12:30 

По 103-му есть некоторые ньюансы. В отчете поясню и проиллюстрирую треками.

СообщениеВс окт 11, 2015 23:33 

Круто пройшлися з дітьми. Щоправда пропустили неподалік декілька скельних масивів і водоспадів. Наступного разу перед плануванням напишіть, спробую допомогти. Крім того камінь Турецький а ви називаєте його Татарським, натомість Сколівські Бескиди це національний парк а не заказник. Все решту так, як пише книжка, молодці!

Посты: 98

СообщениеВт мар 22, 2016 22:39 

Підкажіть, будь ласка, який з позначених варіантів вказує на початок жовтої (зручнішої для пішого туриста) стежки зі Сколе на хребет.

Изображение

Посты: 4513

СообщениеВт мар 22, 2016 22:59 

Можна і так і так. Зліва через березовий лісок, зправа по дорозі повз засохле джерело.

СообщениеВс мар 27, 2016 21:26 

Пройшли учора від Сколе до Параски і назад.

З погодою пощастило - вітру майже не було, вранці було злегка менше нуля, вдень пішов невеликий сніг. Після обіду потеплішало і сніг став мокрим, йти було важче.

Сніг в основному на хребті лежить, в наметах до 30 см, в середньому близько 10 см.

Людей на маршруті було, як для прогулянки горами, забагато - зустрілося чоловік 20. Зате стежка була добре вторована :)

На початок стежки ми вийшли одразу за СТО, там дуже круто, зате майже одразу вийшли на червоний (саморобний) маркер, а потім і на жовтий №13, що вів через березовий гай.

Шиканули чаєм і гарячим обідом, тож до вершини Параски дісталися за 7 годин. До Сколе повернулися за 3,5 години.

СообщениеВс июл 24, 2016 23:02 

Є питання по горам південніше від Сколе: чи є зараз прохідною дорога через ліс від Кам'янки до Сколе в обхід водоспадів?

(варіант виділив червоною стрілкою)

Изображение

Планую похід на вихідні і дуже не хочеться бачити натовпи на зворотньому шляху до Сколе.

СообщениеПн июл 25, 2016 11:12 

а не простіше на автобус з с. Кам'янка сісти?

СообщениеВт июл 26, 2016 16:22 

Sugataua писал(а):чи є зараз прохідною дорога через ліс від Кам'янки до Сколе в обхід водоспадів?

Дорога прохідна, від Сколе до місця де стежка спускається на водоспад, промаркована.
Ось трек
http://www.gpsies.com/map.do;?fileId=sflqhefofkcizyea

СообщениеВт июл 26, 2016 20:08 

а не простіше на автобус з с. Кам'янка сісти?

Простіше, та я хочу повноцінний похід на два дні з ночівлею, а не ПВД.

alex_f, дякую!

Поглянув на інші ваші треки і знайшов маршрут через Лопату на Кам'янку http://www.gpsies.com/map.do?fileId=qdvziuhaacrlkxmh

Наскільки я розумію, від Сколе до Лопати значна частина стежки відсутня?

Не пам'ятаєте, в якому стані стежка від Беньки до Кам'янки?

СообщениеВт июл 26, 2016 23:32 

Від сколе до Лопати не те що стежка - ціла дорога)) Альтернативно зі Сколе можна ще піднятись вздовж Павлого потоку. Річка теж по своєму гарна. Тільки прийдеться кілька раз річку переходити. Беньки-Камянка теж безпроблемна. Взагалі там усі стежки доволі гарно втоптані. Дертись не треба)
А про початковий шматок від Сколе до водоспаду. Воно вам потрібно? в плані, що той шматок доволі занудний. Краще зекономте час і сходіть в Сукіль на водоспади, як це зробили з alex_f цих вихідних))

Изображение

Изображение

Посты: 52

СообщениеПт май 10, 2019 11:39 

Друзья Добрый день!
Впервые едем в Бескиды, поПВДешить несколько дней. Посему есть пара вопросов:
1) За какое время при хорошей погоде реально пройти участок Сколе/Водопад Каменка/г.Ключ/Скалы Довбуша/Труханов (с посещением всех локаций по пути (журавлиное, остров пасхи с пещерой, каньон, ноунейм озеро возле Тирсы))?
2) На каком транспорте легче добраться из Труханова обратно в Сколе?

СообщениеСб май 11, 2019 10:49 

камянка-ключ-труханів - типова прогулянка на день включаючи добирання зі Львова. Казав шматок Сколе-Камянка підїхати. Іти смислу нуль. Ну і бажано бути там пораніше. А то в день там базарі купу народу зі всіма витікаючими.
Звичайно можна пробувати все пройти, але але роздивитись всі об'єкти буде тяжко. Так шо розумніше таки 2 дні. Ночував би біля озера. Місце гарне. Але інколи можуть місцеві бухати. По хребту йде дорога, якою можуть виїхати навіть на жигульці
але перехід 2го дня трохи скучний. Треба через село. По кордоні облестей стежки не є. А ліси там не ті, щоб азимуту іти

Є маршрутка Львів-Сколе-Камянка. Але години на пам'ятаю. Здається вертається десь біля 18. Пам'ятаю, що виходити в Сколе і чекати Мукачівки сенсу не було, їхали відразу до Львова

З нюансів, скелі треба дивитись, до того як ліс зеленіє. Так що оптимальний час пропустили)

Изображение

Изображение

Посты: 52

СообщениеСр май 15, 2019 14:55 

И ещё вопрос - как проще добраться из Ужгорода в Сколе и (что более важно) обратно? Может кто знает актуальное расписание автобусов на этом направлении?

Посты: 88

СообщениеСр май 15, 2019 15:19 

Mantis писал(а):И ещё вопрос - как проще добраться из Ужгорода в Сколе и (что более важно) обратно? Может кто знает актуальное расписание автобусов на этом направлении?

Про автобусы - не знаю. Поезда, электрички не рассматриваете?

СообщениеСр май 15, 2019 15:49 

Mantis писал(а):И ещё вопрос - как проще добраться из Ужгорода в Сколе и (что более важно) обратно? Может кто знает актуальное расписание автобусов на этом направлении?

а навіщо? в плані якщо на поїзд, то все одно майже всі ідуть через Стрий. Якщо принципово таки хочеться автобусом - дивіться на bus.com.ua. Тіки пишіть не Сколе, а той же Стрий. Варіантів точно небагато буде)

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube ABBC3_YOUTUBE1
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать четыре минус семь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.