Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Екатерина, Жанна

1, 2, 3, 4, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 429

СообщениеВт дек 06, 2011 20:35 

Це десь там дрімало з тих часів коли піонерами розпалювали багаття, їздили на туристичні змагання і неділями ночували в лісі.
Але потім технікум, інститут, служба в міліції з ранку до пізньої ночі. І це все з такими ж розвагами, що і в тисячі українців, день народження, свадьба, поминки з ранішнім похмільним синдромом, ну звичайно і один раз в рік 10 днів на морі.
Після виходу на пенсію тут поперло…

Ідея піднятись на Ельбрус виникла спонтанно. Після чергового походу по Чорногорському Хребту Карпати нам показались замалі, хотілось чого більшого. Вирішили йти на Кавказ не дивлячись на відсутність будь якого досвіду та спорядження. Із 10 чоловік з якими ходили по Карпатах залишилось тільки 4 бажаючих, я (36 років), дружина (Лена 36 років), старший син (Віталій 10 років) і колега (Ігор 50 років). Відмовлялись з різних причин, хто говорив, що ми божевільні, другим подавай гіда, інших лякали кавказькі терористи які розстрілюють туристів, в інших просто просто не вийшло через ті чи інші обставини.
Майже пів року тривали збори, відсутність досвіду давалась взнаки. Приходилось по крихіткам збирати інформацію, про спорядження, одежу, харчування, щоб не пропустити будь яку деталь із за якої можуть виникнути проблеми. З нашої групи тільки Ігорь близько 30 років назад був на Кавказі 1 раз і все..

І так 26.06.2011 року ми на вокзалі в Києві
Перед подорожжю вирішив вести щоденник, записи яких нижче. Можливо комусь стане в пригоді

26.06.11 року
23-58 виїхали з Київа, потягом Київ- Кисловодськ. Перед кордоном провіднику дали
хабаря в розмірі 100 грн, щоб заховав наші балони з газом, від прикордонників. На границі дійсно як попереджали, руський погранець запропонував чесно признатися чи веземо ми балони для газу, ми дивлячись йому у вічі признались що балонів в нас нема, провідника вирішили не здавати, хоча знали де Він їх ховає. (російські прикордонники, при перетині кордону перевіряють туристів, щодо наявності балонів які заборонене перевозити в потягах, варіантів декілька або надійно їх заховати в спальниках, або купляти балони на місці або домовитись з провідником, щоб він їх заховав, перед кордоном вирішили відати балони провіднику за винагороду в розмір 100 грн.) За час подорожі мучився, ніхто зі мною не хотів випити 100 грамів. Ну зрозуміло, там дитина 10 років, чи дружина, але Ігор Володимирович, -не пробачу.
Близько 23-00 години ночі, коли всі спали нарисувався сусід по купе, який пригостив мене пивом з в’яленим лящиком. Дай бог йому здоров’я (Лящ в'ялений продається в Таганрозі, це там де мужик розмовляє з телевізором, хто не спить тому буде щастя) рекомендую.

Изображение

27.06.2011 року.
В Невиномиск приїхали в 2 години ночі, де зустрів нас підданий Теберди Аслан на ВАЗ 2107. Автомобіль, якій нам обійшовся від Невиномиска до Хурзука -3000 руб, замовили через фірму «Барс», із Домбая (електроний ящик bars@dombai.info, телефон водія Аслана +7 (928) 3894058, телефон представника фірми Ілля Тел./факс: +7 (87872) 58 2 23; моб.: +7 (928) 656 31 40).
По дорозі в Хурзук заїхали в Карачаївськ, аби виконати волю російських прикордонників, та зареєструватись у відділі еміграції. Приїхавши до міліції, чергові міліціонери повідомили, що про реєстрацію чують вперше, тут у них не Росія, але щоб не образити колегу-пенсіонера з України, шльопнуть нам печатку чергової частини Карачаївської поліції. Перевіривши нас металошукачем, лязгнув засовами, повідомивши чергового який сидів за 3 стінами, що приїхали з України «гламурні туристи» і ще щось на карачаївському впустили мене з Ігорем в надра поліції Карачаївська, де і виконали свою місію. ( При в’їзді на територію Росії, прикордонники дали нам міграційні листи та повідомили, щоб ми пройшли реєстрацію в відділ міграції або щоб нас зареєстрував на пошті громадянин Росіїї, якщо ми будемо знаходитись в Росії більше 5 днів. При виїзді з Росії якщо не пройшли реєстрацію як правило проблем не буває, але все таки був випадок, що на гр. України склали протокол) Далі вирішили придбати стартовий пакет місцевого оператора, але знову проблема: стартові пакети в Росії продаються тільки за паспортом громадянина Росії, дякуючи Аслану стартовий пакет придбали.
Біля 10 години приїхали в аул.Хурзук, де знайшли водія з «бобіком на імя Юсуф», який за 1,5 тис. рубасиків підвіз нас до літніх таборів, що за 5 км від західного джерела Джили-Су та бази МЧС. Там ми з ним тяпнули за знайомство 100 грам. конячка. Юсуф подарував мені напам’ять чашечку. Залишив нам свій номер телефонну та сказав, що в будь-який час ми звертатись до нього по допомогу.

Изображение

Прогулявшись цих 5 км ми «ВІШАЛИСЬ», і тільки тут зрозуміли, що вантаж, який їхав з нами в потязі та в машині трішки важкуватий
Віталіку перші кроки давались найважче, говорив що не має чим дихати, сльози на очах. Прийшлось десь з кілометр нам з Ігорем нести його рюкзак, але потім організм взяв своє і до кінця походу все було більш-менш нормально.

Изображение
Представник фірма Барс (Ілля) який організував нам машину від Невинки до Хурзука зареєстрував нас в Черкеську в МЧС, але не дивлячись на це ми вирішили, ще пройти реєстрацію в МЧС, що біля джерел Західного Джили-Су. МЧСник, який там знаходився на ім’я В’ячеслав, запропонував нам переночувати в вагончику, який знаходився на території бази МЧС де є кухня, туалет і навіть буржуйка з дровами, причому зовсім безкоштовно. Окрім того надав нам вичерпну інформацію, щодо підйому на Ельбрус. Того ж дня прийняли водні процедури в нарзанових ваннах, повечеряли бурдою і пішли спатки. (бурда - суміш супу в брикетах, соєвого фаршу, крупи, капусти сушеної( що жахливо пахне), тушонки самопальної, майонезу).
Вночі йшов жахливий град, і мене тішили думка що ми в хатці, а не в палатці.
З В’ячеславом відбулась цікава розмова про трагедії на Ельбрусі та рятувальні роботи, в яких він приймав участь. Він розповів на про долю земляків Вінничан, які близько 5 років пропали безвісти. Група піднялась вище 3500м., випало 3 метра снігу, більше членів групи ніхто не бачив,. Знайшли їх табір, де була записка «Врут что на Ельбрусе зимой бывает много снега», іронія долі: 3 метра на наступний день. Приймав участь у рятувальних роботах Уллянівської групи, про загибель якої достатньо інформації, 11 чоловік загинуло жахливо. Пару років назад піднімалась група з заходу, яку накрила лавина. Знайшли одну руку і все.4-5 чоловік положила шарова блискавка на перевалі Балк-Баши. Ці історії дійсно заставляють на Ельбрус дивитись інакше.

Изображение

29.06.11 року
Встали близько 9 години, заштовхали в себе вчорашнього каламбуру. Виглянули на двір, погода чудова, взяли снарягу та хавчик на 5 днів, для закидки на перевал Балк-Баши та пішли.
База МЧС знаходилась на висоті 2700, висота перевалу 3550, набор висоти 850 метрів. Не дійшовши трохи до вершини, заховали там речі й спустились до низу.
Під час підйому дув сильний вітер, який мені дуже висушував ротову порожнину, а закритим ротом важко підніматись, тому варіанта два або дихати носом або постійно пити воду , на висоті десь близько 3400 вода закінчилась , прийшлось жрати сніг.
Спустились близько 7 години. Під час підйому висота далась взнаки Віталіку та Лені в яких з носу пішла кров
Також Віталік страждав на головний біль, але це його не зупинило перед прийняттям нарзанових ванн в вечері. В мене на ванни сил не залишилось, написав мемуари та пішов в люлю.
В ночі знову валила сильна злива і мене знову тішила думка, що як гарно, що ми не в палатці та турбувала інша, що наступну ніч ми все ж будемо в палатці.
Коли спустились мене засмутив акт вандалізму В’ячеслава. В туалеті на базі МЧС було стікляні двері і коли сидиш (думаєш про вічне) відкривався чудовий вид на Західну вершину Ельбрусу. Спустившись з акліматизації побачив, що В’ячеслав закрасив стікляні двері зеленою краскою.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

30.06.2011
Прокинулись в 6-30, я побрився, Олена помила голову , Ігор сходив в туалет. На сніданок з’їли бурду с кусочками ковбаски. Віталік ударив по мівінці, зібрали всі речі і розпочали сходження на перевал Балк Баши, на цей раз з вантажем. МЧСнік застеріг, щоб не ночували на перевалі бо в ніч знову буде буря, тому бажано спускатись до низу, хоч і червень але «майские ветра рулят» . Якщо ж все таки застане, то все залізо в сторону (льодоруби, палки, кішки) та самим подалі від нього.

Близько 9-ої години вийшли на маршрут, якби на годинку пізніше точно попали би, десь о 15 годині з заходу почала підходити хмара, а нам ще набирати висоту метрів 150. Тільки спустились до льодовика Уллучуран (3550 н.р.м)., тільки розбили палатку, тут воно і почало дути, лити, сипати, грюкати та блимати.
Ми Оленою цілу ніч на як на рок концерті, кожних п’ять хвилин піднімали руки вгору стираючись втримати задню стінку в палатці від поривів вітру. І так до 3 години ночі. А потім стихло і пішов перший білий, пухнастий, липневий сніг.

Изображение

Изображение

Изображение

1.07.2011
Вранці могли повністю насолодитися оточуючими пейзажами. Лежало біля 10 см білого сніг, білі хмари були десь там далеко в низу поливали дощем простих смертних, з білого Ельбрусу пориви вітру змітали свіжий сніг.. Н… дааа «в низу не увидиш 10 доли таки красот и чудес».
Але види видами, а снаряга та частина хавчика, все ж таки залишались на Балк- баши. Тому я і Ігор вдівшись по тепліше, пішли втретє. (в зв’язку з грозою минулого дня ми не забрали те спорядження, що закинули в перший день). Набір висоти здолали за виграшки, і могли повністю милуватись краєвидами головного Кавказького хребта , перевалами та звісно західним Ельбрусом з його льодопадами, та льодовиками. За пару годин спустились в табір, вирішили зробити дньовку та спланувати подальший план дій.
Перед виїздом на Ельбрус було бажання пройтись по північних льодовиках Ельбрусу, але те що всі тріщини були закриті, ще й добавився свіженький сніг заставило нас змінити плани. Ще й згадались слова МЧСніка Вячеслава, який дивлячись на мої 110 кг живої ваги сказав «а хто же тебя из трещин будет вытягивать они» він показав на сина та на дружину. Тому північні льодовики вирішили залишити на наступний раз, тим більш що вже третій день вечері погода не радувала.
Піднявшись на морени льодовика Уллучуран, побачили тропу яка йшла по траверсу перевалу Балк-Баши та спускалась в низ до річки Кизилкол. Вирішили йти завтра по ній.
Тим часом Лена організувала велике прання. (Жінка є жінка, немає щоб насолоджуватись гірським краєвидами дай її тільки прати та їсти готовити)
Я прийняв душ зі свіженького снігу, Віталік зліпив літнього сніговика, тай полягали спати.

Изображение

Изображение

Изображение

2.07.2011
Підйом близько 6 години ранку, ніч була більш менш нормальною, чудовий схід сонця, чудова погода,аж бурда показалась смачною.
Швидко поснідавши зібрали речі та пішли. Вийти вирішили раніше, щоб до обіду переправитись через річку Кизилкол, яка витікає льодовики Уллучуран та в 2-й половині дня значно збільшується в об’ємах.
О 10 годині переправились через річку (ну її нафіг ноги від холоду виломує так що в очах темніє + ще й течія збиває з ніг)….. а тут прийшлось ще й робити 3 ходки, 2 з рюкзаками та 1 з сином на спині, одразу вибігаєш води і знімає кросівки та розтираєш ноги)
Одразу ж після переправи знову злива. Швидко розбили палатку, пообідали, зіграли пару партій дурака та через 3 години пішли далі. Піднявшись на урочище Ірахиксирт протопали 5 км, лякаючи сусліків, які виглядали з нор і дивились на нас голодними очима.
Йти легко, відкрилась східна вершина Ельбрусу, але не до кінця плато ми так і не дійшли. Знову почало лити тому спустились до річки, яка витікає з льодовика Карачул, розбили палатку та вирішили переночувати. Але виникла проблемка на урочищі не бачили жодного джерела, а в річці вона настільки мутна що пити не можливо, точніше можливо але після того конкретно рве (перевірено). Я з Ігорем спустились по річці в низ, пройшли біля 2 км під дощем, але марно джерела так і не знайшли. Біля річки вирив криниченьку, думав може щось на капає, дзюськи. За цей час змокли, як хлюпіки, і коли вернулись до палатки зрозуміли, що вода тута. Закотивши сніжну юбку палатки під невеликим кутом, внизу вирили ямку де поставили каструльку, щоб з палатки вода стікала до юбки, а потім під кутом по юбці в каструльку. За годинку вже варили чай але біда – злива закінчився. Попивши чайку поки всі давали храпака, взяв пусті фляги та пішов верх по річці в пошуках води. Десь за 2 км вологу знайшов, але вона зараза витікала з другої сторони річки і тому мені знову прийшлось лізти в річку, яка була глибша та течія сильніша.. Після переправи знову розтираю та хукаю на ноги, щоб зігрітися. І тут я зрозумів, що я можу хукати на ноги, чого раніше мій живіт не давав мені робити, окрім того в цей же день я пробив другу діру в ремні, і в мене виникла чудова ідей для схуднення (береться жирна людина закидається в гори дається її хавчик калорійний і компас, через 5 днів зайвої ваги, як не було) Набравши 5 л. води, переправився на другу сторону. Потішившись за себе, що я можу дути на ноги пішов до табору. Укріпивши палатку, з’їли бурди попили чайку полягали спати.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

3.07.2011 року.
Стояв чудовий літній морозний ранок. Людей ми вже не бачили 72години, абсолютно нікого жодної живої душі, окрім душ сусликів, які продовжують на нас витріщатись із норок. Начали дошкуляти перші признаки герпесу , хоча і помадою мазькав
Ігор шиє свій рюкзак, Олена сушить шмотки , Віталик догризає черговий сухарик, я лежу в палатці та пишу мемуари адже вони не вміють їх писати .Трохи підсушившись пішли далі.

Але чергова засада - тропа пропала, а нам необхідно спуститись до річки, щоб піднятись на плато Аеродром. Вибравши місце для спуску, Ігор побіг з рюкзаком до низу кличучи всіх за собою. Спустившись, трохи дана ідей мені не сподобалась, так як трава була, ще волога після учорашньої зливи і один неправильний рух і летиш метрів сто, прямо на каміння. Прийшлось Олену та Віталика спускати на під страховці. В кінці спуску полетіло в низу пару булижників, але всі стояли осторонь, тому ніхто не постраждав. Після спуску почало поболювати коліно, яке я перев’язав і пошкутильгав далі.
Ще як з’ясувалося в низу ми знайшли саме невдале та найкрутіше місце для спуску.
Далі пройшовши за течією річки що витікає з льодовика Караул, піднялись на плато Аеродром, де забили … на все … розбили палатку і полягали. А тут німці…Ну в смислі туристи німці і ще якісь буржуї, яким не хватає Європи, Побачивши живих людей…хоча і не наших із радісними думками, що злива нас тут мочить не одних - заснули.
Якась фігня получається, вроді би і заморились і погодка нормальна, але чогось не спиться, може сусліки голосно по окрузі бігають, може пташечки голосно кудахкають, але не спиться….

Изображение

Изображение

Изображение

4.07.2011.
Встали біля 6 години.
Перекусивши, заховали частину їжі, щоб не таскати на гору розпочали підйом до північного приюту.
Через пару годин підйому побачили військовий вертоліт, який пролетів декілька разів біля нас, потім випусти дві ракети тай полетів геть. Ракети виявлялись не військові, а так чисто захист від теплових ракет. Напевно наші лижні палки смахують на базуки, тому і ФСБшники рішили підстрахуватись. (В липні місці 2011 року діяла контр терористична операція на території Кабардино-балкарської республіки, в зв’язку з тим, що на початку того ж року були розстріляні туристи із Росії. Ходити,їздити, літати, плавати туристам заборонено)
Ще через пару годин підійшли до морен. Короче ніхто не попередив що морени- це така висока фігня із каміння, яка досягає великої висоти, із неї можна впасти так як каміння вискакують із під ніг. Пробували по снігу, ще більша фігня йдеш вроді нормально і тут нога повністю провалюється в сніг, Ігору, Олені та Віталику нормально, вони легенькі, а тут як топне 140 кг…..А я ж своїх попутчиків просив щоб вантаж розподіляти по брутто. І так, згадуючи кому прийшла ця бредова ідея збігати на Ельбрус, ми біля 14 години піднялись до бази МЧС північного приюту, де й розбили палатку, далі льодові поля Ельбрусу,

Палатка обнесена стіною із каміння. Поруч розбили свій табір норвежці, в вагончиках МЧС кантувався гід Міща який чекав німців, що ще вчора пішли на сходження з ночівлею на скалах Ленца. Як потім з’ясувалось, що німці заночували в розбитому вертольоті, та спали при температурі -15.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Далі буде
------------------------------------
Последний раз редактировалось Pilavec Сб дек 24, 2011 21:54, всего редактировалось 2 раз(а).

Посты: 1388

СообщениеВт дек 06, 2011 21:07 

интересно, какое отношение имеют погранцы к газовым баллонам?) или они заодно с транспортной милицией)

Посты: 1344

СообщениеВт дек 06, 2011 21:09 

класс

ждем продолжнения

СообщениеВт дек 06, 2011 21:18 

Weiss писал(а):интересно, какое отношение имеют погранцы к газовым баллонам?) или они заодно с транспортной милицией)

Узнавал - ответ никакого. Ето как способ развода на деньги. Говорят что могут снять с поезда, вместе с милицией для составления протокола . Кстати от Таганрога полиция по поезду ходит, так что лучше не бухать или очень осторожно, а то можна на деньги попасть

Посты: 1388

СообщениеВт дек 06, 2011 21:29 

ну понятно, что развод. просто граница это повод провести досмотр, начнешь качать права, приведут транспорников, а те уж точно имеют право
а кас бухать в поезде, то и у нас низя даже пиво
проводники его продают, а пить низя)

Посты: 856

СообщениеВт дек 06, 2011 23:21 

А разве в России не три месяца можно находиться без регистрации?

Посты: 533

СообщениеСр дек 07, 2011 02:19 

Отличный отчет. Спасибо. Получил удовольствие от прочтения.

СообщениеСр дек 07, 2011 08:25 

Андрей Лунячек писал(а):А разве в России не три месяца можно находиться без регистрации?

Там как оказалась полная лажа Закон обязывает пройти регистрацию на протяжении 3 дней на "МВД России направило украинской стороне официальное сообщение о том, что до окончания российско-украинских переговоров граждане Украины, приезжающие в Россию, могут игнорировать новые миграционные правила, согласно которым иностранцы должны регистрироваться в трехдневный срок"

Посты: 3002

СообщениеСр дек 07, 2011 10:58 

Молодцы . Стиль написания нравится . Ты и протоколы так писал ?
Ждем продолжения .

СообщениеСр дек 07, 2011 17:37 

дока писал(а):Молодцы . Стиль написания нравится . Ты и протоколы так писал ?
Ждем продолжения .

Обижаеш не протколы, а постановления об возбуждении уголовных дел.
Чисто чтобы суди поржали :)

А насчет стиля, то 70 процентов это из дневника, писал для себя, для настроения, в мыслях не было это печатать на форуме. Потом решил что так наверное лучше и интереснее будет читать.
Писал под воздействием ощущений а не воспоминаний.

Посты: 1199

СообщениеСр дек 07, 2011 18:25 

красив Кавказ :)

СообщениеСр дек 07, 2011 19:39 

То , что для себя , под воздействием ощущений - то и есть творчество . Продолжай в том же духе .

Посты: 1669

СообщениеЧт дек 08, 2011 01:00 

Pilavec, допишите, пожалуйста. Интересно читать. У Вас очень хороший юмор.

Посты: 266

СообщениеВс дек 11, 2011 23:33 

Большое спасибо за отчёт. Тоже мечтаем попасть на Кавказ. Пока изучаем теорию. Такие отчёты вдохновляют и помогают осуществить свою мечту.

Посты: 353

СообщениеПн дек 12, 2011 12:41 

Ну и када уже "далі буде"?

А по тому, что уже - чего нет фоток про ванны с "минералкой"?
Был на Джилы-су что с стороны Кыртыка-Малки.
А под Балкбаши были где-то в 83-м, но не заметили как-то...
Надо будет этим летом освежить память.

Посты: 131

СообщениеПн дек 12, 2011 14:50 

От себя тоже большое благодарствую за отчет и рассказ, как раз для меня очень актуальная информация!!!

СообщениеПн дек 12, 2011 16:31 

Vibram писал(а):Ну и када уже "далі буде"?

А по тому, что уже - чего нет фоток про ванны с "минералкой"?
Был на Джилы-су что с стороны Кыртыка-Малки.
А под Балкбаши были где-то в 83-м, но не заметили как-то...
Надо будет этим летом освежить память.

:lol: По многочисленным просьбам Vibrama добавляю
фотки ванн с "минералкой" с западного Джилсу

Изображение

Изображение

бульбашки єто не от меня

Там еще не только купательная и питьевая минералка есть
Изображение
Последний раз редактировалось Pilavec Пн дек 12, 2011 16:42, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн дек 12, 2011 16:39 

Pilavec, (до-)пишите еще.
Действительно неплохо получается.
Непринужденно так.
С самоиронией. :)
Вобщем, понравилось.

СообщениеВт дек 13, 2011 12:40 

О-о-о!!!!
Зачетное купание!
А как температура - прохладненькая или как?

А это в 1990 г. другой Джилы-су (не было тогда еще цифровиков цветных :) )
(см. фото ниже)
Там булькала сильнее и водичка такая себе - бодрит!!
Последний раз редактировалось Vibram Чт дек 15, 2011 11:39, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеВт дек 13, 2011 15:38 

Vibram писал(а):О-о-о!!!!
Зачетное купание!
А как температура - прохладненькая или как?

А это в 1990 г. другой Джилы-су (не было тогда еще цифровиков цветных :) )

Там булькала сильнее и водичка такая себе - бодрит!!

Так вот оно и за 10 лет, все и выбулькало. Вот сколько бульок Вы оставили подростающему поколению.

Насчет водички то вода классная. Из питьевых минералок, то на северном Джилсу есть источник белого нарзана, вот это бомба....

Дневник уже допечатываю, так что скоро будет 2 часть

Посты: 952

СообщениеВт дек 20, 2011 13:42 

Так весело было читать, спасибо ! А где же " далi буде" ? Ждем !

СообщениеСб дек 24, 2011 22:21 

2 частина

5/07/11 року
Ми знову в горах!!! Емоції переповнюють! Десь глибоко в душі бореться відчуття: побачити якнайбільше, пережити знову і знову викиди адреналіну, радість, гордість за самого себе, адже кожне сходження, - це важкий труд . Друге відчуття – страх, адже Кавказ набагато суворіший, ніж Карпати. Не всіх він пускає, не кожен може побачити, що там далі, і лише окремим Він дозволяє підкорити своє серце - Ельбрус.
Ми вище хмар, десь неподалік щоразу чується відголос камнепаду. Эльбрус неймовірно красивий, особливо вранці коли сонце грає та виблискує на його льодових схилах. Голубе чисте небо, яскраві білі вершини. Відчуття передати важко, адже розумієш що бачиш все це вперше…
За 3 дні на маршруті нам вдалось милуватись краєвидами Кавказьких гір, скупатись в нарзанових ваннах , побачити найбільший град в житті в кінці червня і переночувати в наметах у снігопад в ніч на 1 липня. А ще ми зустріли дуже добрих, щирих чуйних і відкритих людей готових допомогти…
…А ще хтось, поки я спав, заліз в мій щоденник і почав вносити в мою цікаву, високоінтелектуальну розповідь свої романтичні корективи, з якими я не згоден!!!!!!! Ну, наприклад, автор пише що відчуття передати важко. Брехня? коли я вийшов зранку з палатки то своє відчуття, щодо краси Приельбрусся, яку я побачив? виразив одним словом, а……..ть . Тому відчуття все таки можна передати.

Ніч була спокійною, термометр стабільно показував -5, декілька груп розпочали акліматизаційний підйом до скал Лєнца. Поснідавши, одягли системи і розпочали сходження. Підйом важкий, відчувалась нехватка кисню, Віталік постійно відставав. На висоті 4500 метрів набігла хмара, видимість була нульова , крім стіни суцільного туману нічого не видно. Я з Оленою та Віталиком вирішили повертатись. Ігор пішов далі. При спуску прив’язувати до себе Олену та Віталика не ризикнув, так як прийшлось йти по зоні закритих тріщин, шанс провалитись в мене був найбільший а потягнути їх за собою бажання не було. Прийшлось ризикувати. Причому Віталіка прив’язав, другий край тримав в руці. В табір спустились біля 15.00 години.
Одразу декілька неприємностей :
- Відчулась підступність Ельбрусу. Віталік спалив щоки, я - шию та лице,а нова доза герпесу розпочала малювати свої узори на моїх губах.
- Ботінки в мене виявлялись нікудишні, дали «тєчь», носки промокли наскрізь.
- ворони-падлюки злопали цілий лоток тушонки, яким чином вони його відкрили - не зрозуміло? Доївши перший лоток, взялись за другий, кришка якого була обв’язана скотчем, - пробували пробити маленьку дірочку. Я так думаю, щоб висмоктували тушонку з нього.

Я з Ігорем пішли ночувати в вагончик МЧС, який на той час пустував, а Олену з Віталіком по-джентельменськи залишили ночувати в палатці.
Щасливий від побаченого, з новою дозою герпесу, спаленим лицем та біллю в колінному суглобі ліг спати.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

6.07.2011
Підйом близько 8 години. День відпочинку! Вирішили на Ельбрус підніматись двоє: я і Ігор. Олена з Віталиком залишаються в таборі. Сходження запланували на 1 годину ночі 7.07.2011 року. Подивившись в дзеркало згадались слова Жиглова «ну і рожа у тебя Шарапов». Морда червона, губи перетворились в суцільні гнійну рану. Дружина каже, що коли я сміюся то чомусь губи складаю трубочкою. Їм не зрозуміти, що від посмішки вони лопають. Так і провів весь день біля дзеркала з помадою в руках. Ввечері зібрали снарягу і пішли ночувати в вагончик МЧС.

Изображение

7.07.2011 року
На 1 годину ночі запланували сходження, але близько 23-ї години крізь сон почув виття вітру. Вирішив піти подивитись, як там Віталій з Оленою, коли вийшов з вагончика, сила вітру ледь не збила з ніг. Заглянувши в палатку побачив, як сидить спиною до стінки палатки моя мила і тримає її щоб вітер не поламав дуги. Підсівши до неї, ми як на першому побаченні просиділи цілу ніч. Трясло шалено, але на жаль не від збудження. Під ранок вітер стих,і ми полягали спати.
Після сну провели нараду, що робити далі?
Бажання здійснити підйом в мене явно поубавилось, продовжували гноїтись губи, біль в колінні час від часу давався взнаки, я вирішив не йти. Ігор все ж таки рвався в бій, навіть і без мене.
За день до північного приюту піднялось ще декілька груп туристів. Майже всі площадки під палатки були зайнятті (навіть ті, які використовувались під туалет). Турбує думка куди піти, всі туалети зайняті.
За цей день ще сталось декілька пригод(тут як в Робінзона):
- Ігор навіщось жахнув себе каменем по пальцю.
- По сусідству розбили палатку данці. Хлопці хороші, але дуже голосно пукають. Воно наче і не пахне, але все ж таки неприємно.
- Віталика я навчив махлювати в покер
- Повернулись норвежці, піднятись не вдалось - одного звалила горняшка.
- Із скал Ленца якісь чувак з’їхав на лижах.
- Ще один в кросівках побіг в сторону вершини Ельбрусу. Подумалось: «з отаким азартом люди бігають тільки за випивкою».
- Підслухав цікаву розмову між гідом данців та самими данцями.
Данець: - Where is water? (де взяти воду)
Гід: - we drink snow water ( ми п’єм сніжну воду)
Данець - From it will not become ill ? (Від неї я не захворію?)
Гід – I – no, bat you - does not know, there can be….. (я ні а у вас може бути…..)
довго гід не міг підібрати в англійському словнику підходяще слово, потім вирішив замінив на інтернаціональне - and for you it can be (у Вас може бути) ПРРРРРРРРРРРРРРРРРР

Вже вечір, ми полягали спати, заснути не міг. Зрозумів, що роблю велику дурість, адже більше ніж півроку збирались сюди, не знаю коли видасться нагода наступного разу тут бути і взагалі чи видасться. І напевно буду шкодувати за тим, що хоча б не спробував. Вирішив йти з Ігорем.
Але всі точки на і…. поставила гроза яка розпочалась близько 23-ї години, десь біля 24-ї вона переросла в шторм із снігом, громом та блискавкою. Ігор декілька разів виглядав з палатки але так і не запропонував йти.

Изображение

Изображение

8.07.11
Встав рано. Вже 4 день сидимо на моренах. Настрій нікудишній у всіх. Ігор запропонував, ще один день почекати і спробувати завтра. Не знаю, що більше далось взнаки: чи моя вавка на губах, чи 4 день байдикування , чи те що було шкода дивитись на Віталіка якій із спеченим обличчям з паперу вирізав іграшкових солдатиків, щоб хоч якось згаяти час. Ще 2 ночі провести на моренах - це вже було занадто. Я запропонував повертатись Олена з Віталиком мою пропозицію прийняли з радістю. Дуже шкода було дивитись на Ігоря, в якого рушилась мрія. Але, все ж таки, більшість є більшість, - вирішили спускатись.
Коли спалювали сміття (на базі МЧС був бензин) мене здивували данці, які, побачивши наше прибирання, взяли кожний по пакетику пішли по всій морені збирати папірці, щоб другий раз не розпалювати багаття. Їхньому прикладу послідували ще декілька чоловік. Тут я зрозумів, чому на Північному приюті так чисто, напевно тому що тут мало ходять слов’яни. Згадавши смітники Карпат, мені стало соромно за нашу націю, яка не те що за кимось, за собою сміття не може прибрати. Дійсно, достойний приклад для наслідування.
Спускатись з морен стали іншою стежкою, яка через деякий час кудись зникла. Приходилось перелазити через метрові валуни. Дорога жахлива, все сиплеться і рухається під ногами. Тут ,мабуть, вперше почув, як Олена криє матом… Дійшли до сніжника, зрозуміли, що занадто відхилились вліво. Я, Олена, Віталік спустили рюкзаки по сніжнику в низ, замотавши їх в дощовики. Наші - вдало, Віталін влетів в озерце і добряче намок. Самі ж розпочали траверсувати сніжник під кутом напевно більш ніж 60 градусів , щоб вийти на стежку. Десь на половині шляху Віталій, який йшов переді мною посковзнувся, його підтримав, але сам зірвався і полетів в низ по схилу. Лижною палкою, яка була в руці, закинувши її на передпліччя почав термозити . Хвала що сніг був вологий, а то влетів би в каміння, як ті рюкзаки. Ніколи не забуду як Віталик тягнув мені свою руку, коли я летів по схилу і кричав: «Папа!».
Спустившись до кінця сніжника позабирали рюкзаки, як змогли вижали від води Віталіка рюкзак, продовжили спуск по моренах. Спустившись до «Лунної поляни» повернули праворуч до кам’яних грибів де зробили перекус . Полюбувались грибами, пофоткались, продовжили спуск. На гравію Віталик знову посковзнувся , забився але окрім подряпаного коліна, - все гаразд.
Спустились на плато Аеродром. В нас зав’язалась розмова куди йти далі. Я пропонував через урочище Ірахиксирт перевалити через перевал Биктюбе і по річці фіг його знає яка її назва, вийти на дорогу Хурзук -Кисловодськ (відстань близько 40км 1 переправа 1 перевал.). Час у запасі ще був. Олена та Ігор мене не підтримали та запропонували добиратись в Кисловодськ. Місцеві суслики мене теж не підтримали.
Перед сходженням на Ельбрус тут на плато ми залишили - їжу на 5 днів. Підійшовши до схованки, я побачив по всій окрузі в радіусі 10 метрів розкинуті фантики від цукерок «Рачки» «Рошен». Ще через секунду з-під каміння де була заначка, шмигнув щасливий жирний суслик, який голосно чавкаючи побіг до своєї нірки. За ним вслід вибігли, точніше виповзли ще з десятка два.
Радість їх я розумію: прокинувся суслик ранком, виліз з нірки а тут: пшоно, гречка, сухарики, цукор, цукерки !!! чом не радіти, ось і обжирались, зарази, 4 дні.
Піднявши камінь я жахнувся, наші провіант перетворився в обгажений сусліками мотлох. Не їли лише пюре швидкого приготування «мівіна», гречку з’їли наполовину, але ж навіщо було какати в те що залишилось??
Моя ідея щодо Біктюбе накрилась .
Щоб якось підняти настрій, я запропонував товаришам вбити суслика і з’їсти. План простий: заливається нірка сусліка водою, він рятуючись вилазить, а ти його льодорубом в тім’ячко. Тільки Віталику сподобалась ідея інші сказали, що я жорстокий.
Підбили підсумки нашого провіанту. Їжі залишилось максимум на 2 – 3 дні. Отже, змушені повертатись до цивілізації.
Близько 17 годин розбили палатку на півдні плато Аеродром, повечеряли гречкою ( не тією) з тушонкою (яка вже теж закінчувалась) я тяпнув 150 гр розбавленої вогняної води (більше не дали – злюки) дописав мемуари, ліг годинку кимарнути.
Біля 21 години пішли з Віталіком до застиглого лавового потоку, який простягався по обидва боки плато Аеродром. Фігури - заворожують, що не камінь то витвір. Коли повертались по плато, на нас напала пташечка, десь поблизу, напевно, було гніздо. З думкою про яєчню розпочали пошуки, але все дарма, - гнізда так і не знайшли.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

СообщениеСб дек 24, 2011 22:37 

9.07.2011
Спустились до північного Джили-Су. Якраз приїхала з Кисловодська група туристів, переговоривши з водієм на ім’я Олег за 3000 руб, він погодився підвезти нас в Кисловодськ. Переправа на УАЗІ через річку Кизил-кол пройшла на «Ура!!!» капіталісти фотографували як нашу машину течією почало зносити в бік. Біля вівчарень набрали повні фляги білого нарзану та поїхали в сторону Кисловодська (білий нарзан - це бомба, зовсім не містить металів, вода чиста, без запаху, сильно газована). Дорога до Кисловодська, - це окрема історія, Олена всю дорогу хрестилась і читала «Отче наш».
Відстань від Кисловодська до північного Джили-Су по прямій близько 90 км, проїхавши більше половини Олег зупинився на перехресті. Ми спілкувалась російською, а коли виявилось, що ми українці, він розповів, що за пару км стоїть пост військових, які завертають всі автомобілі, не важливо звідки і куди вони їдуть. Звичайно можна домовитись: за 1000 руб, якщо везуть іноземців і за 300 рублів, якщо росіян. Ось він і не знав за кого нас військові приймуть: чи за інтуристів чи за руських. Якщо за перших, то він нічого з нами не заробить. Вирішив з військовими не ділитись, ми поїхали в об’їзд , це ще + 60 км гірських доріг та безкоштовного екстриму. Це забута дорога до молокозаводу (якого вже не існує), нею ще за радянських часів возили молоко, що збирали по аулам та фермам околиць. Відстань від Кисловодська до Джили-Су по цій дорозі - 150 км, ми їхали із швидкістю від 20 до 40 км/год. Дорогою трясло страшенно, адже спускались по серпантину, перемитому стікаючою з гір водою.
Близько 16 годин не доїхавши до аула Хасаут, після переправи через неглибоку річку, щось внизу гряхнуло, тріснуло, машина різко зупинилась. Подивились - вивернуло передій міст, колеса стали під кутом 75 градусів. Виявляється, що ми загубили якусь запчастину. Це й не дивно!!!! Мережі звичайно не було, передзвонити не могли, пробували ремонтувати самотужки. Спроби провалювались одна за одною. Пішов дощ. Зрозумівши, що без сторонньої допомоги поставити на місце міст Олег не зможе, попросив нас заночувати в машині, а сам десь біля 18 години пішов на Кисловодськ, а там ще кілометрів 30- 40!!!
( Як потім розказував Олег, пройшовши близько 5 кілометрів до аула Хасаут, йому все таки вдалось додзвонитись в Кисловодськ до товариша, який згодом виїхав навпроти. Зв'язок в аулі є, але треба піднятись на горбок де на штурпаку висить старе відро з дірочками, під яке потрібно залізти з головою і тільки звідти можна додзвонитись).
Ми ж тим часом в поломаній машині обжирались цивілізованою їжею,- Олеговим обідом, дбайливо складеним дружиною чоловікові в дорогу (СВІЖИМ ХЛІБОМ, ВІДБИВНИМИ З РИСОМ, АПЕЛЬСИНАМИ!!!!). Одним словом – ляпота!
Дощ так і не стих. Я неподалік розбив палатку, в якій ліг спати. Інші хто як розмістились на ночівлю в машині.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

10.07.2011 року

Розбудив гуркіт машини. Грибники зранку вирішили в ліс по грибочки поїхати, а тут - лажа, УАЗ з вивернутими колесами посередині дороги. З одного боку обрив і річка, а з другого – крутий схил. Думав не проїдуть, не вгадав……. проскочили!!! Майстерність місцевих водіїв вражала і розважала!!! А далі як нас тільки не об’їжджали: і по річці, і з розгону, і під кутом, і штовхали нашу машину і штовхали свої машини, і перенести пробували. Так до обіду налюбувашись цим авторалі, ми дочекались Олега. Знову переконались в кавказькій гостинності. З Олегом приїхала дружина і привезла термоси з гарячою їжею.
Автомобіль відремонтували і вже в 17-00 ми були в Кисловодську, який нас зустрів зливою. Олег підвіз нас до самого залізничного вокзалу.
На цьому наші негаразди не закінчились. Оскільки спустились до цивілізації на декілька днів від раніше запланованого, вирішили спробувати обміняти квитки. Не встигли ми вийти з автомобіля , як тут: «…здравия желавия, ваши документы..» Згадавши свій портрет в дзеркалі я зрозумів причину… Показав своє пенсійне посвідчення, російські поліцейські ледь не пустили скупу чоловічу сльозу: «до чого може опуститись працівник міліції після виходу на пенсію…». Вигляд у нас дійсно був не дуже: камуфляжні обличчя, квітучі губи, щетина двохнедільної давності, одяг після 15-денного походу, - бомжі на Київському вокзалі поряд з нами виглядали б гламурними. Тут на допомогу прийшов Олег з дружною, вони пояснили, що ми - їхні друзі, що ми довго відпочивали в горах. Зглянувшись поліцейські нам поспівчували та відпустили.
Білетів поміняти не вдалося. Враховуючи, що на наступний раз нас все ж таки можуть пов’язати, вирішили в першу чергу привести себе в порядок: зняти кімнату побритись, вимитись. Але тут чергова лажа: руських рублів залишилось обмаль, валютчиків у них немає, а обмінні пункти в Кисловодську вже були закриті.
Тому про ночівлю в номерах прийшлось забути, на виїзді з Кисловодська на горбку в лісочку з видом на місто та Ельбрус ми розклали палатку, побрились, з’їли курку, яку купили на останні рублі в супермаркеті, полягали спати.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На цьому записи в щоденнику закінчились.

Наступний день ми провели в пошуках грошей, ночівлі та їжі в джунглях цивілізації, спостерігали, як внизу їздять потяги та електрички (поряд була залізнична колія), засинає і прокидається місто, як безхмарного ранку на горизонті видно рожевого гіганта-красеня - Ельбрус.
Не сподівались, що виникнуть проблеми з фінансами, адже перед виїздом з України працівники «Райфанйзен-банку «Аваль» мене запевнили, що з їхньої карточки не те що в Росії, а в Гондурасі можна зняти кошти в іноземній валюті. Але нам не судилось, оббігавши з десятка два банкоматів у місті тільки на залізнодорожному вокзалі якийсь банкомат чудом виплюнув 500 рублів (5 разів по 100) і все.
Пробували поміняти українську гривну – та ж історія, що й з карточкою, жоден банк їх не приймає. Тітоньки на вокзалі, що здають квартири порадили звернутись до провідників українських маршрутів. Виручили!

Отримавши національну руську валюту, ми зняли кімнату у приватному секторі, привели себе до людського вигляду, погуляли містом, поїли після туристичних пайків смачних персиків, спали в ліжку з подушкою і одіялом))) та згодом потягом Кисловодськ – Київ поїхали додому.
Вже в потязі нам зателефонували на номер російського оператора зі служби МНС. Чим були приємно вражені, працівник запитав чи всі живі-здорові, чи ми спустились з гір, бо сьогодні виходив термін нашої реєстрації в їх службі! Побажав щасливої дороги!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Посты: 533

СообщениеВс дек 25, 2011 00:01 

Браво. Спасибо за интересный рассказ.

СообщениеВт дек 27, 2011 11:53 

Да. Все точно - Эльбрус с "наскока" не дается! :)

Я с напарником по маршруту п.Калицкого - скалы Ленца - Эльбрус В.
только с третьего раза взошли.
Все очень похоже: первый сезон со снарягой "погорячились" слабовата оказалась.
Во второй - рожи-губы попалили и я в трещину улетел. Снова обломались.
И только на третий, "выучив все уроки" взошли на Восточную, и сразу на Западную. Но очень-очень с погодой повезло - было несколько дней подряд почти безветренно и морозно.

Думаю и Вас потянет еще раз. А может и не раз. :) Как и меня.

СообщениеВт дек 27, 2011 17:49 

Vibram писал(а):Да. Все точно - Эльбрус с "наскока" не дается! :)

Я с напарником по маршруту п.Калицкого - скалы Ленца - Эльбрус В.
только с третьего раза взошли.
Все очень похоже: первый сезон со снарягой "погорячились" слабовата оказалась.
Во второй - рожи-губы попалили и я в трещину улетел. Снова обломались.
И только на третий, "выучив все уроки" взошли на Восточную, и сразу на Западную. Но очень-очень с погодой повезло - было несколько дней подряд почти безветренно и морозно.

Думаю и Вас потянет еще раз. А может и не раз. :) Как и меня.

Да я особо не парюсь.......что не взошли. Покорение вершины это программа максимум. За те дни, что мы торчали на моренах по моему ни одна группа не взошла. Значит не были мы самыми слабыми.
Погода менялась за считанные минуты. Гид немцев рассказывал, что (пару дней назад) возле Ленца мужика порыв ветра просто поднял в воздух и бросил за пару метров, если бы не за рубился то хана. В вагончик МЧС двери закрывали 2 человека.

При нас выходили и в грозу и ветер на восхождение. Но если тут с ног сбивало я представляю как там. потому и поворачивали назад.
А идти в связке из 2-х человек при сильном ветре по моему это рисковано, особенно если в первый раз.

Так что действительно лучше "10 раз вернутся чем один раз остаться"

Насчет последнего то УЖЕ ТЯНЕТ :)

СообщениеПт дек 30, 2011 11:57 

Pilavec писал(а):

Если ТЯНЕТ у Вас будет материализовываться в нечто по тому же маршруту - может присоединюсь.

СообщениеСб дек 31, 2011 08:56 

Vibram писал(а):
Pilavec писал(а):

Если ТЯНЕТ у Вас будет материализовываться в нечто по тому же маршруту - может присоединюсь.

НЕ совсем по тому...
Если материализуемся то скорее всего так
от Хурзука сразу влево и по перевалу до Балк Баши, потом по северным полям Эльбруса (вот тут еще одна мужская единица с опытом не помешает ) и окончания похода в Верхнем Баксане.
Но все зависит от наличия Денежки:) Оно в роди и не дорого, но если умножить на 3..... то уже чувствуется.

Если решимся то позовем.

СообщениеСб дек 31, 2011 19:02 

от Хурзука налево и по перевалу до Балкбаши- это через Хотютау что-ли?

Посты: 952

СообщениеСр янв 04, 2012 11:14 

Спасибо, очень интересно.

Посты: 3823

СообщениеСр янв 04, 2012 12:29 

Дякую, ну дуууже цікаво пишете, автору респект і уважуха!!!

Посты: 1470

СообщениеПт янв 06, 2012 13:35 

Что-то хлопец на всех снимках с расстегнутым поясником топает - не тяжко?
Pilavec писал(а): біля 14 години піднялись до бази МЧС північного приюту
А что там сейчас с Северным приютом? Стоит ещё домик? А то у вас только вагончик в кадр попал. Сколько стоят услуги?

Посты: 321

СообщениеСб янв 07, 2012 17:51 

Интересно написал отчёт. Спасибо!

СообщениеВс янв 08, 2012 12:42 

Дякую за коментарі. Приємно здивований щирими відгуками.- тепер вестиму щоденик завжди...
Щодо Північного Приюту, то там як всюди, розбудовується :)
Окрім 2-х вагончиків МЧС є місця платної ночівлі під дахом. Помоєму Хижина Олейникова, приют Лакалут

СообщениеВс янв 08, 2012 13:24 

Pilavec писал(а):Помоєму Хижина Олейникова, приют Лакалут
Этот стоит ещё?

Изображение

СообщениеВс янв 08, 2012 20:36 

Матрасник писал(а):
Pilavec писал(а):Помоєму Хижина Олейникова, приют Лакалут
Этот стоит ещё?

А КУДА ОНА ДЕНЕТСЯ ПОКА БАБЛО ПЛАТЯТ, ЖАЛЬ ТОЛЬКО ЦЕНУ НЕ ПОМНЮ!

СообщениеВс янв 08, 2012 21:23 

Pilavec писал(а):А КУДА ОНА ДЕНЕТСЯ ПОКА БАБЛО ПЛАТЯТ, ЖАЛЬ ТОЛЬКО ЦЕНУ НЕ ПОМНЮ!
Да просто слышал разговоры, что он вроде лет пять назад уполз по морене и развалился.

Посты: 9

СообщениеЧт фев 09, 2012 13:49 

jal cto ne na russkom napisano. prishlos tolko na fotki polyubovatsya.vot esli bi i sam otchet moq bi prochitat voobshe super bilo bi. vi ne obejaytes konechno, ya uvajayu vashu stranu i vash yazik, yesli bilo bi na russkom napisano, to bolshe celovek smoqli bi prochitat otchot i bili bi vam eshyo bolshe bloqodarni.
s uvajeniem!

Посты: 23

СообщениеЧт фев 09, 2012 14:42 

osmanbey писал(а):jal cto ne na russkom napisano. prishlos tolko na fotki polyubovatsya.vot esli bi i sam otchet moq bi prochitat voobshe super bilo bi. vi ne obejaytes konechno, ya uvajayu vashu stranu i vash yazik, yesli bilo bi na russkom napisano, to bolshe celovek smoqli bi prochitat otchot i bili bi vam eshyo bolshe bloqodarni.
s uvajeniem!

http://translate.google.com/

и читайте хоть на азербайджанском)

СообщениеЧт фев 09, 2012 21:20 

osmanbey писал(а):jal cto ne na russkom napisano. prishlos tolko na fotki polyubovatsya.vot esli bi i sam otchet moq bi prochitat voobshe super bilo bi. vi ne obejaytes konechno, ya uvajayu vashu stranu i vash yazik, yesli bilo bi na russkom napisano, to bolshe celovek smoqli bi prochitat otchot i bili bi vam eshyo bolshe bloqodarni.
s uvajeniem!

Мне очень приятно что мой шедевр:) почитатели требуют перевести на другие языки. Думаю пора печататься !!!

Если серьезно, то может действительно на переводчик?. 1 минута дела.

СообщениеПт фев 10, 2012 07:34 

spasibo vam, pro "google"-e sovsem zabil, kak qovoritsya sdelaem!

СообщениеПт фев 10, 2012 16:49 

Переводить нужно сразу на китайский - какая аудитория добавится! :)

СообщениеПт фев 10, 2012 19:10 

osmanbey писал(а):spasibo vam, pro "google"-e sovsem zabil, kak qovoritsya sdelaem!

Будет интересно услышать Ваш отзыв !!!

СообщениеПт фев 10, 2012 19:14 

Vibram писал(а):Переводить нужно сразу на китайский - какая аудитория добавится! :)
А потом по доллару продавать - сколько бабла появится !:)

Посты: 662

СообщениеПн фев 13, 2012 20:31 

Дякую за звіт-опис. Приємно і з інтересом читалось.
Кілька питань:
А чи є ще на притулку "Олєйнікова" юрта металева?

Изображение

Изображение

Изображение

Та кілька слів за "Сеєрєбрянний істочнік", як що можна.

СообщениеВт фев 14, 2012 07:45 

v ryad bloqadarnostey v vash adres dobavilos eshyo odno s moyey storoni, deystvitelno ochen interesniy i stoyushiy respekta otchot.

Посты: 35

СообщениеСб фев 18, 2012 15:23 

Pilavec писал(а):Це десь там дрімало з тих часів коли піонерами розпалювали багаття, їздили на туристичні змагання і неділями ночували в лісі. Далі буде

Всем моё почтение!!
Неторопливо прочитал отчёт, поминутно ставя на листике + и - оценивая и примеряя такой поход на себя.

В графу "+" попали следующие моменты:

«,,,,,переночувати в вагончику, який знаходився на території бази МЧС де є кухня, туалет і навіть буржуйка з дровами, причому зовсім безкоштовно.,,,» Мир не без добрых людей

«Того ж дня прийняли водні процедури в нарзанових ваннах, повечеряли бурдою і пішли спатки»

«Я прийняв душ зі свіженького снігу, Віталік зліпив літнього сніговика, тай полягали спати.» -

Графа «-« явно перевешивала

«Перед кордоном провіднику дали хабаря в розмірі 100 грн, щоб заховав наші балони з газом, від прикордонників.»
«Автомобіль, якій нам обійшовся від Невиномиска до Хурзука -3000 руб,»
«…який за 1,5 тис. рубасиків підвіз нас до літніх таборів »,
-------------------- Ни себе чего финансовые припарочки в начале похода!!!

«Віталіку перші кроки давались найважче, говорив що не має чим дихати, сльози на очах.»
«…прийшлось жрати сніг.»

«Під час підйому висота далась взнаки Віталіку та Лені в яких з носу пішла кров .Також Віталік страждав на головний біль»

«В ночі знову валила сильна злива»

«МЧСнік застеріг, щоб не ночували на перевалі бо в ніч знову буде буря…»

«…тут воно і почало дути, лити, сипати, грюкати та блимати….»

«…погода не радувала. ….»

«О 10 годині переправились через річку (ну її нафіг ноги від холоду виломує так що в очах темніє + ще й течія збиває з ніг…..Знову почало лить…».

Мне с моими ребятами пока рановато в такие походы, потренируемся пока в Карпатах.
Тем не менее спасибо за «вектор мысли», первые представления получил.

СообщениеВс фев 19, 2012 21:53 

Ни себе чего финансовые припарочки в начале похода!!!
Не следует ко всякой информации относиться как к аксиоме -
есть рейсовые автобусы, маршрутки. На них меньше по деньгам,
но не по времени.
Про себя скажу - поезда из Киева в Невинке в полночь где-то и ждать до утра? Чаще все "отдаются" частникам.
А на вопрос о баллонах - я например "честно" говорю, что горелка у меня бензиновая, а бензин по месту покупать буду. Верят, потому что бензином салоне не пахнет. :) И газом тоже - баллоны-то у меня не травят!
Просто не нужно их держать на столе.

Мне с моими ребятами пока рановато в такие походы, потренируемся пока в Карпатах.
Все относительно.
Я свою первую горную единичку в Архызе ходил. А в Карпатах
только на лыжах катался.
Последние лет 10 и по Карпатам хожу,
но не сказал бы что это всегда простая прогулка - "хапануть" экстрима на раз можно.

СообщениеПн фев 20, 2012 19:01 

Согласин с вибрамом не так все мрачно
-Вас там Батько от хабарей отучил вот потому и - а у нас взятка это +

- Финансовые припарочки, это из за того что ни нашол я доброго дядьку который растолковал бы, как автобусами до Хурзука доехать
- Віталіку перші кроки давались найважче, говорив що не має чим дихати, сльози на очах.» - ну там и нам сразу особо дышать не было чем, если сразу на 2500 машиной.
- «…прийшлось жрати сніг.» сразу +, вот если бы снегу не было и родника тоже вот это - а так однозначно +.
- «Під час підйому висота далась взнаки Віталіку та Лені в яких з носу пішла кров .Також Віталік страждав на головний біль», ну не так чтобы очень, а так чучуть. Ниче страшного

- А нащет погоды, если для Вас это аргумент чтообы не идти, то хочу Вас огорчить, что и в карпатах бывает плохая погода...
[/quote]

С одним могу согласится нужно ребенка сначала испытать.

СообщениеВт фев 21, 2012 13:53 

Pilavec писал(а):- Финансовые припарочки, это из за того что ни нашол я доброго дядьку который растолковал бы, как автобусами до Хурзука доехать

Тю... А Гугл на шо?

Чтобы совсем бюджетно путь разбивается на две части:
Сначала до Карачаевска например так:

1. Невинка - Карачаевск http://www.dombai-alatau.ru/resorts/kak-luchshe-dobratsya-do-dombaya.8.html
Дизель поезд (рельсовый автобус) Невинномысск-Черкесск время отправления 5-50 и 15-03 время в пути около 2-х часов

А там уже:

2. Карачаевск - Хурзук http://www.dombayinfo.ru/info/transport/bus
Карачаевск — Хурзук каждый день 7:00, 11:00, 15:30, 18:00

Конечно все вышесказанное не актуально для тех кто торопится (сборы, альплагерь и проч.) Но с поезда, "прилетев" на частнике в Хурзук и после обеда накрутив 10-15 км по ущелью, на утро по-любому полдня выпадет напрочь!
А как по мне - лучше неспеша доехать дешево, выйти за село, встать на привал, доесть домашние пирожки. А на утро по свежачку неспешно, без ломоты в голове и ногах...

СообщениеСр фев 22, 2012 10:56 

"А как по мне - лучше неспеша доехать дешево, выйти за село, встать на привал, доесть домашние пирожки. А на утро по свежачку неспешно, без ломоты в голове и ногах..."

Отличная тактика . А в Хурзуке лаваш прикупить , сыр ...

СообщениеПт июл 20, 2012 09:18 

дока писал(а):"А как по мне - лучше неспеша доехать дешево, выйти за село, встать на привал, доесть домашние пирожки. А на утро по свежачку неспешно, без ломоты в голове и ногах..."

Отличная тактика . А в Хурзуке лаваш прикупить , сыр ...

и сколько в таком случае обойдется весь поход?

Посты: 51

СообщениеПт июл 20, 2012 09:22 

:idea:подскажите пожалуйста сколько нужно денег :?:для такого похода на одного человека

СообщениеПт июл 20, 2012 12:04 

Алексей_dnepr писал(а)::idea:подскажите пожалуйста сколько нужно денег :?:для такого похода на одного человека

если снаряга есть то,
- проезд киев - невиномыск 800 грн., в оба конца 1600 грн
(возможно з Мариуполя автобусом до Зеленчутска то 500 грн туда и назад + перезд до Мариуполя 300 грн итого 800 грн туда и назад, этим маршрутом пробуем в этом году)

- Если з Невинки до Хурзука машиной то 200 грн с человека , если автобусами поездами то 50 грн

- от Хурзука до Зап Джил су 200 грн. с человека, если до летних таборов то 100 грн.

С северного джил су еще 200 грн до Кисловодска

Итого дорога
2200 если не економить
1000 если економить

питание 300 грн.

Но всеравно тут еще много факторов пивко на вокзале, аптечка, какую то снарягу докупит и тд. но реально в 2000 грн можно вложится

Если будете идти один то тут проблемка от Хурзука до Западного джил су одного Вас никто не подвезет, а самому заказывать машину дороговато, потому рекомендую набросить один день для перехода до Эльбруса.

Но чтобы Вам реально подсказать економ вариант, то все таки нужно знать на сколько дней и сколько человек

Посты: 369

СообщениеПт июл 20, 2012 18:17 

Pilavec писал(а):- проезд киев - невиномыск 800 грн., в оба конца 1600 грн

в прошлом году киев - невиномыск - 705 грн., в этом году брали до минвод (это дальше) - 650 грн

а вообще в среднем получаеться 2500 грн....и не скажу что сильно економим (понятное дело что шашлых в кабаках не кушаем -)

СообщениеПн июл 23, 2012 06:36 

Николай_ писал(а):
Pilavec писал(а):- проезд киев - невиномыск 800 грн., в оба конца 1600 грн

в прошлом году киев - невиномыск - 705 грн., в этом году брали до минвод (это дальше) - 650 грн

а вообще в среднем получаеться 2500 грн....и не скажу что сильно економим (понятное дело что шашлых в кабаках не кушаем -)

в прошлом году, с ценами на билеты лажа получилась
в марте спрашивали цена была 500 грн до невинки, в июле уже брали по 800

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать восемь минус девять = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.