Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Жанна, Екатерина

1, 2, 3, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 104

СообщениеВс авг 31, 2014 23:33 

В звіті не вистарчає деяких важливих географічних назв для орієнтації по маршруту, я їх за 1 -2 дні допишу.

21.08
Нас було 2: я і друган Віталік з пристойним досвідом вело та і піших походів у гори. В 15.40 сіли на чудовий поїзд Київ - Рахів до кінцевої.

22.08
В Рахів прибули в 10.58, у вагоні вже практично нікого не залишилось. Одразу побіг на автобусну станцію і взяв квиток до Солотвина. Обійшовся в 19.50 з носа. Місця всі зайняті були, тому до Ділового ми стояли. В Великому Бичкові 5 хвилинка на каву у водія і в нас також. Прибули в Солотвино. Одразу в Рахові попередив водія, що нам потрібно на румунський кордон. Це перша зупинка перед поворотом направо в центр Солотвина. Є ще 2 зупинка, вона в центрі Солотвино, тому не проспіть. Від зупинки пройшли десь 500 метрів на якусь площу, де в центрі стояла церква і памятник якомусь історичному персонажу в короні. Далі наліво, дорога вниз, на спуск. Звідти до кордону також десь 500 м. Вийшли, в місцевих запитались, де можна поміняти гривні на леї. Сказали тільки, коли базарний день або на кордоні чи в магазинах. Єдиний магазин , де можна було обміняти гривні на леї виявився перед самим переходом. Курс нормальний 4.00 - 4.08 грн за 1 лей. Барига на кордоні продав по 4.20. Я купив 100 лей і якби не ресторан на зворотньому шляху , мені б цієї суми вистарчило на все. Основні витрати були тільки на транспорт. Десь в 12.30 потрапили на наш кордон, пройшли за 5 хв. Далі знайшлось дьюті фрі, де окрім алкоголю,сигарет і таблероне, нічого не було цікавого. Вийшли на міст через Тису ,який розділяє наші держави. Міст дерев’яний. Посередині червона лінія ,яка і є фізично лінією розподілу. Прийшли на румунський кордон. Прикордонники попросили паспорта. Я свій паспорт подав перший , в мене шен ген мульти-віза на кілька років, вони подивились і забрали. Потім у дружбана взяли у нього була румунська одноразова на 7 днів. Запитались куди їдемо, пояснили що віза разова і з Румунії наприклад у Борлгарію не можна. Я сказав що в курсі і що ми за 6 днів вернемось з Румунії. Запитались чи ми пішки до Борші жартома , я їм сказав в маршруткою. Російську розуміють. І англійську відносно. Далі ми десь 15 хв чекали,поки наші дані заносили в базу даних. Паралельно попросили показати багаж, що звелось до того що зверху помацав і все. Я з готовністю був готовий вигружати все, то він і не перевіряв. Запитався за алкоголь і сигарети. Я сказав що не палимо і не маємо відповідно. Я признався що маю 0,5 коньяку грузинського в пластику. Віддали паспорти. Я інтуїтивно пішов в центр Марамуреш-Сігету орієнтуючись на шпилі церков. Кілометр йшли прямо потім звернули наліво, після магазинчику з шаурмою , хот-догами. Далі прямо через 300 м зліва був якийсь цікавий старий будинок навпроти нього ресторан. Тут направо. І далі зліва ми фактично на початку центру. Поміняв 20 дол на леї, в обміннику. Хотів кинути на 4 леї, типу помилився. З 3 разу дав правильну суму,коли я йому чеку показував скільки має бути. Цигани,одним словом. Найголовніше проблема цієї поїздки це була проблема транспорту і те що ми добирались в Боршу перед вихідними. В Марамуреш Сігеті є 2 точки де можна сісти на автобус до Борші, (пізніше напишу точні адреси, щоб заздалегідь орієнтуватись ). Громадський транспорт в цій частині Румунії рідкість. Основне це автостоп,яким і місцеві добираються. В Румунії багато машин з номерами Італії, Іспанії, Франції, тобто місць де румуни їздять на заробітки. Англійську знає тільки молодь частково,тай то не вся. Хто був на заробітках, то знає італійську ,іспанську, німецьку на примітивному рівні. Жодними цими мовами я не володію, тому я роздрукував російсько-румунський розмовник, де основні фрази були написані. Також в цій частині вздовж кордону досить багато українських гуцульських сіл, тому може пощастити потрапити на якусь таку людину. Нам 2 румунських українців попались, які нас підвозили. Ми тусувались на зупинці біля супермаркету Кауфланд дуже довго ,один автобус ми пропустили в 15.30 (я купляв хліб), а другий автобус, був повний, зупинився ,водій побачив що ми з рюкзаками і тупо поїхав. Далі ми посиділи до 18.00 і пішли назад в центр. На парковці автобусів, яку ми випадково виявили, аводій радісно повідомив що сьогодні на Боршу їх не буде ,а завтра вікенд :) І їх також не буде тільки автостоп. Написав на лист і А4 назву Борша і підказав куди іти і ловити машини. Та дорога, яка зручніша для автостопу до Борші, іде через гори де мало населених пунктів,і маршрутки нею не їздять, хоча шосе будувалось на гроші ЕС. Дорога якою їздять маршрутки довша і йде паралельно гірській ,але проїжджає багато населених пунктів. Ми пройшли кілька км щоб вийти з населеного пункту і дорозі постійно тримаючи зловили машину. Дядько виявився українцем , який добре знав і по дорозі поговорили. Підібрав він нас десь після 8 вечора, що я рахую чудом. Проїхали з ним десь 50 км. Коли висадив,ми запитались скільки з нас з нас сказав на пиво. Дали 10 леїв за 2 був дуже задоволений, типу можна було менше. Далі ми постояли і зрозуміли що так пізно ніхто не підбере, а до Борші залишалось приблизно 40 км. Вирішили ідти до кінця села ,там піднятись в ліс і заночувати. По дорозі до нас причепився який хлопчина, який анг. мовою все розпитувався. Небезпеки не відчували від нього,просто цікавий. Виявилось що його батько українець і вони сильно переживали де будемо ночувати. Ми дуже щиро подякували і сказали що в нас є намет тому не хочемо створювати незручності. Думаю що їхня мета була щира гостинність ,а не заробити на туристах гроші. Знайшли бічну дорогу піднялись в ліс, розклали палатку і на газі приготували вечерю і чай.

23.08
Прокинувся десь в 6.30 ,на вулиці було чутно гавкаючі звуки, мав підозру що це самець оленя чи косулі. Визирнувши з палатки, в 30 м побачив косулю,яка дивилась що за фігня на галявині виросла і хто я такий, поки нирнув за фоті ком, олениха вже щезла. Поснідали, зібрались. Спустились на дорогу і стали одразу після залізничної колії, через кілька хвилин зупинилась машина, власник якої знав трохи українську, бо з ним в Парижі працював Ігор і Василь з Києва. Висадив через 20 км в якомусь населеному пункті пропонували гроші (5 лей з носа, це найпоширеніший тариф на близькі відстані, не взяв.), Далі трошки пройшли до зупинки і виявилось що в 10.00 автобус іде до Борші. Автобус ( мерседес -спрінтер) був майже пустим, проїзд обійшовся в 7 лей з носа,дорого. Думаю що це я або я з румунською щось не те сказав або надурив. Швидше перший варіант. Маршрутка висадила нас в центрі Борші, до місця старту будинку великої лікарні ще пройшли десь метрів 400. По дорозі шукав який туристичний інфоцентр, глухо, газети те ж саме. Знайшов готель навпроти лікарні, там запитався за карти. Те ж саме. Пішов в супер маркет навпроти лікарні , думаючи що там може бути друкована продукція. Тупік. Поки стояв в черзі, побачив перед собою. Румуна в якого на футболці було написано дуатлон і бігун і велосипед .Зрозумів, наш пацан. Ду ю спік інгліш. Єс ай ду. Запитався де можна купити туристичні карти з маршрутами, він сказав що це досить проблематично. Можна спробувати на заправці. До неї в одну сторону десь більше 2 км від цього супермаркету. Але він сказав, що маркування дуже добре і до Петросула треба ідти по синьо білому вертикальному маркуванні. Так і виявилось. Весь маршрут порядка 50 км ми пройшли без карти і не користуючись компасом)) Маркування кожних 50-100 м. Ідеальне. В нас маршрут був Петросул – Інеу. Стартували десь в 12.30 від лікарні (зліва від лікарні ), від стендів з інфо про нацпарк Родні моунті. Йшли вулицями потихеньку піднімаючись вверх, на електроопорах було маркування. По дорозі зустрічали народ, який спускався з озера Єзер біля метеостанції. Зрозуміли що з озера ,а не Петросула , пізніше. Світило сонце, булор жарко.Піднімались зручною широкою дорогою,по якій спокійно проїде автомобіль. По дорозі вздовж дороги росли чорниці і потім знайшли шикарний малинник де зависли на 30 хв. До озера на 1800 м піднялись чистою ходою десь за 2 години. При підйомі зустріли джерело де набрали в пластик воду в розрахунку 3 літри на людину. Помилка, при денних переходах завжди можна зустріти досить часто джерела. Вийшли на озеро, зависли десь на 40 хв ,відпочили пофотались, вкусняшками підкріпились . Гроші за перебування на території нацпарку не було кому брати . То й добре. Далі було найважче. Я пізніше прикинув що набір висоти в перший день в нас вийшов 1700 -1900 м з Петросулом. То якось трохи не здорово. Якби не втрати часу у попередній день через транспорт, то ночували б на озері. Підйом на Петросул зайняв 1 -1,5 години. На сам Петросул 2303 м (направо) виходив без рюкзака. То було десь вже після 18.00. Внизу дуже прекрасно було видно Боршу. №0 хв на фото і пішли по позначках по хребту ,справа бачили ще озера внизу десь на 1600-1700 м, йшли далі. Побачили один намет і трохи вище озеро і явні сліди кількох струмків. Скинулись з хребта. Було вже десь після 19.30. Розклали намет, вечеря, почав накрапати дощик. Небо було зоряне,сподівались на погоду. Пройшли десь 12 км. Стоянка була біля lacul Rebra (озеро Ребра).

24.08
Десь в 3-4 ночі, розбудив барабанний дріб по намету. Настрій пропав, бо дощ був серйозний з пристойними поривами вітру. Прокинулись в 9 ранку. Якось легенько поснідали, вирішили перечекати трохи дощ. Глухо, піднявся ще сильніший вітер,який вже почав гнути намет,як хотілось. В 12.00 зібрали намет під дощем. Вийшли. Піднялись знову на хребет біля Tamila La Cruce, налыво, побачили стовпчик з біло-червоним маркуванням і написами вершин, які нам по маршруту. Якось пішли нижче, позначко не було, було роздоріжжя, вибрали яке теоретично було нам по дорозі. Те ж саме. Вирішили повернутись до стовпчика, і в тумані вже ж таки вирішили іти по маршруту. Рішення було абсолютно вірне. Бо це маркування як раз було наше. Нагадую ми були без карт, і в інеті немає інфо про ці гори. Це Вам не по Горганах ганяти. І пішли по вертикальному біло червоному маркуванню. Підйоми,спуски, траверси. Все в тумані. Чавкало в черевиках через 40 хв ходи. Ніяких турів, стовпчиків не бачили. І десь після 18.00 ми вийшли з туману і побачили ту красу,заради якої ми так далеко пхались. Виявилось що ми зупинились перед Гаргалау (це вже наступного дня). Скинулись з хребта. Місце шикарне. Струмок, який переходив в 3 метровий водограй . Знайшли гарну і рівну галявинку з 3 сторін закриту альпійкою. Розкидали на просушку речі ,вітер трохи щось просушив. Вечеря і міцний сон. Стоянка була біля Saua Pusdrelor (20 метрів від водоспадику).

25.08
8.00 підйом. Сонечко. Найкращий день, сонячний ,не жарко, суперкраєвиди . Зблизька нарешті побачили ,що таке румунські отари овець і охоронці породи схожі на сенбернарів, що можна спутати з вівцею. Собачка сідала на краю отари і нами і вівцями і просто медитувала. Як тільки рух з нашої сторони, тузік одразу ставав неспокійний:)10.00 Зібрались і вийшли. Підйом на хребет. На краю хребта зліва побачили внизу корівок і намет на березі озера…. Піднялись на вершину, виявилась Гаргалау 2159 м. Нарешті нам було зрозуміло, що ми на правильному шляху. Спуск ,траверси, підйоми. Коні пасуться без будь-якого супроводу. Нарешті вдалині побачили туристів… Перших в горах ,за винятком пастухів. Виявились румуни, з 2 картами і знали анг. мову. Алилуя!!! Одну карту схематичну подарували, коли почули нашу історію про поневіряння і те що ми взагалі без карти . Показали де ми ночували і що пройшли. Були здивовані ,що в дощ ми пройшли стільки. Вони цілий день пили чай в наметі під час дощу.. Далі ще туристів зустріли. Була ділянка де вверх потрібно було залишати трекінгові палиці і ледь не на 4 видиратись. А справа і зліва до низу ого летіти. Тут була ділянка де місцями хребет шириною 1 метр +/-. Нарешті на горизонті перед нами висить Інеу ,2 по висоті вершина Родней. Розуміємо , що буде весело. Дорога обходить справа ,виходить на перевал з якого видно Інеуц , ще одну вершину і направо ще якійсь маршрути. Тут вперше з’являються нові маркування . Також зустріли притулок(типу міні-кабана) під Інеу,яких схожий на кіоск. В середині 2 ярусне ліжко ,десь на 6-8 осіб. Без підлоги, внизу каміння, печі немає. Маркування в Румунії до речі це не просто різнокольорові полоски вертикально-горизонтальні,а й геометричні фігури – трикутники, круги, квадрати. До речі Роднянські Східні Карпати багаті на виходи білого схожих на мармур гірських порід,які здалеку можна сприйняти за сніг або якусь білу позначку маршруту. Тому геометричні фігури з нехарактерними для природи кольорами досить добре помітні. Піднялись на Інеу 2279 м. Сильний вітер, температура десь 2+, морозний вітер. Одягнув рукавиці. Внизу видно одне з озер Лала Міка і місце дуже популярної стоянки, судячи з кількості кострищ. Спускаємось з перевалу в сторону Інеуца ,і повертаємо на ліво до озера. Білочервоне маркування іде далі вверх на Інеуц, а ми його траверсом через озера. Наше маркування тимчасове синя крапка на білому фоні. В першому озері дружбан купається , а вже 19.00. Через 30 хв спускаємось до озера,яке знаходиться на території нац. парку. Там ситуація з чистотою значно краще , хоча сказати, що перше озеро має сміття не правильно, просто багато спалених банок з –під консервів, огірок валявся, помідори:). Лала Маре виявилось більшим і глибшим озером. Внизу виднілось в джол ині на полонині кілька будиночків. Тут трохи зблудив і пішов по правій стороні долини, де було маркування червоний квадрат,яке йшло одночасно з нашою синьою крапкою. А далі виявилось воно розійшлось. Синє маркування пішло лівою стороною долини. Ця помилка пізніше нам посприяла дуже швидко зійти до нас. пункту наступного дня. Далі був підйом з 1600 на 1800 альпійкою. Ось ми на перевалі і ми знову на вертикальному біло-червоному маркуванню. Внизу хатинка пастухів і ми йдемо дуже широкою і зручною дорогою,як при підйомі до озера під Петросулом. Вже 20.00 шукаємо місце ночівлі. По дорозі зліва знайшов спуск в долину на синьокрапкове маркування. Не ризикуємо, ідемо нашим маркуванням,хоча воно спустить нас трохи далі для добирання в Боршу. Знайшли місце на якомусь перевальчику з 3 сторін захищене альпійкою. Зупинились. Прикинув, що за сьогодні ми десь пройшли не менше 20 -25 км. Стоянка була після Saua Gagii (над дорогою в альпійці).

26.08
Ранній підйом, без сніданку. Побачили вздовж дороги брусницю. Знову якась хатинка в лісі і 2 машини. Виявилось що грибники. Вони нас обігнали. По дорозі ми їх застали снідаючими запрошували нас приєднатись,відмовились. Ми спускались до Пасул Ротунди 1277 м, звідки як нам порадили румуни ,які забезпечили картою, можна добратись в цивілізацію. Одна з машин з поснідавши ми румунами зупинилась і запропонувала підкинути. Зрозумівши, що по дорозі, погодились. На Ротунді готель з 2 вітряками та кемпінг для палаток,власника якого на джипі ми зустрічали по дорозі і він нашого Опеля обігнав . Далі спробували запитатись куди далі. Ні чого не зрозуміли,він психанув і звіз нас на асфальт прямо до зупинки. Дали 10 лей з носа. Пізніше я вичислив, що це була Карлібаба. Тут сказали, що буде маршрутка до Борші десь після 12.00. Приїхала, сіли ,проїзд був 10 лей з носа. Їхати було десь 50 км до Борші. Кінцева була в Борші між лікарнею і супермаркетом. Якийсь дядько щось розпитувався в нас,звідки ми і що. Потмі ще щось там сказав, що в нас бах-бах вдома і либився. Я на нього косо подивився, йому перестало бути смішно. Потім він ще нас на маршрутку посадив до Марамуреш-Сігету. Стиковка вийшла 15 хв. Заплатили по 15 лей. Їхали нижньою дорогою. Після Мойсею повернув кудись на ліво . В М-С ми приїхали зі східньої сторони , а автостопили з північної сторони. Сувеніри, пиво,сиро ,вино в маркеті. Ресторан Каса Юрка , традиційний. Готель з такою назвою,який в комплексі тріпадвайзер рекомендує. Дуже смачно. Мій чек разом 47 лей за супчик 400 гр, другу страву м’ясо з мамалигою , пиво Урсус 6 лей (медвідь по їхньому). Далі кордон в 17.00 ,наш кордон. Поїзд Солотвино Львів вже пішов. Залишається Рахів. В 19.11 маршрутка на Рахів за 16 грн. Прибула в 19.40. В Рахові на жд вокзалі пробую взяти квитки на Київ з пересадками. Є тільки ковбойський експрес Рахів Львів на 00.30 загальний вагон. Жестяк. Беру. Зі Львова на Київ тільки 016 Ужгород Москва купе за 290 грн. Еххх.

27.08
В місті Лева в 08.30, пожований. В 10.30 сів в поїзд ,все…В Києві після 20.00. Гори супер, транспорт і на вихідні дуже не надійна штука.
------------------------------------
Последний раз редактировалось locanda Пн сен 01, 2014 15:57, всего редактировалось 5 раз(а).

СообщениеВс авг 31, 2014 23:41 

Изображение Карта

Изображение Борша внизу

Изображение Озеро Єзер під Петросулом

Изображение Гаргалау 2158 м

Изображение Озеро Лала Міка

Изображение Озеро Лала Маре

Посты: 1265

СообщениеСб сен 06, 2014 21:19 

|#smile651| |#smile651| |#smile651| молодці..... побільше фото закиньте. А ви балони з газом брали????

Посты: 1589

СообщениеПн сен 08, 2014 08:59 

Просто интересно. А с транспортом там всегда такая ж*па или вы стремились добраться побюджетнее? Из Киева ничего более приемлемого не было?

СообщениеПн сен 08, 2014 10:07 

Ro Man писал(а):|#smile651| |#smile651| |#smile651| молодці..... побільше фото закиньте. А ви балони з газом брали????

так тільки балони з газом, ночували не нижче 1800 м. Там з лісом проблема + нац. парк.

СообщениеПн сен 08, 2014 10:11 

Alex_1987 писал(а):Просто интересно. А с транспортом там всегда такая ж*па или вы стремились добраться побюджетнее? Из Киева ничего более приемлемого не было?

С транспортом в Румынии в том районе так постоянно, особенно на выходные. Все местные ездят стопом. И если бы мы сразу знали про только автостоп и правильное место, то дорога туда была бы значительно быстрее. Но оно этого стоит, поверьте.
Прямой вариант это поезд Москва Бухарест или София . Но это РЖД и билеты покупаются за 15 дней или сколько там не помню + дорого.
Из Киева возможно до Черновцов, дальше Сучава и потом ехать долго тем же автостопом.
Вариант через Рахов удобный тем что от границы 90 км к Борше (+ сейчас пустили прямой поезд из Киева в Рахов). Рахов - Солотвино около 50 км. А Солотвино прямо на границе.
Последний раз редактировалось locanda Пн сен 08, 2014 10:20, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеПн сен 08, 2014 10:16 

Понял, спасибо. Киевским раховозом уже ездил :D Но вы же после него ещё сутки добирались, несмотря на близость границы... Ужос!

СообщениеПн сен 08, 2014 10:23 

Alex_1987 писал(а):Понял, спасибо. Киевским раховозом уже ездил :D Но вы же после него ещё сутки добирались, несмотря на близость границы... Ужос!

Киев - Рахов 19 часов, Рахов - Солотвино максимум 1 час. А Солотвино это уже граница. Это по времени как из Киева с пересадками в Осмолоду добираться. Добирались сутки потому что понадеялись на маршрутку. Если бы не ждали ее,все было бы намного проще и быстрее.

СообщениеПн сен 08, 2014 12:03 

А сами горы, рельеф чем-то отличаются от наших Карпат? Фото очень напоминают Черногорский хребет...

СообщениеПн сен 08, 2014 12:43 

Alex_1987 писал(а):А сами горы, рельеф чем-то отличаются от наших Карпат? Фото очень напоминают Черногорский хребет...

Нет, растительность и все другое как и у нас, только в наших Карпатах не переночуешь на 2100 м. И много очень овец в горах.

СообщениеПн сен 08, 2014 13:01 

Понял. Спасибо.

Посты: 1265

СообщениеПн сен 08, 2014 20:40 

ок. дякую

Посты: 3993

СообщениеСб сен 13, 2014 00:36 

Давно про ті гори мрію - вроді під боком, а ще ні разу не був. Певне туди варто їхати своїм авто для економії часу та ресурсів

Посты: 846

СообщениеСб сен 13, 2014 15:32 

Ymka писал(а):Давно про ті гори мрію - вроді під боком, а ще ні разу не був. Певне туди варто їхати своїм авто для економії часу та ресурсів

Оффтоп
Готовий скласти компанію ;)

Авторові ріспект |#smile715|

СообщениеВт сен 16, 2014 20:28 

Дякую за приємні відгуки, готую ще відео коротке по цьому походу. Не супер професійне ,знімав на гоупро. Я планував спочатку в Рильські гори , Болгарія на Мусалу найвищу вершину Болгарії 2900 м. Але там з транспортом сутужно прямим з Києва і довго виходить. думав також про Високі Татри, але ночувати в схронісках для мене означає якусь бутафорію, також відмовився. А В Румунії є куди ще ходити. На наступний рік планую Грузію.
Транспортом власним дуже зручно особливо коли Вас 3-4 і коли кожен за себе платить витрати дуже низькі виходять і з Солотвино з переходом кордону до Борші 3,5 години часу займе. Тому у кого є така можливість, дуже рекомендую. Єдине машину десь треба залишити в надійному місці. Бо всюдисущі цигани в Румунії не сплять:)))
Відеозвіт [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v8Y8L4RBr84[/youtube]
Последний раз редактировалось locanda Чт сен 18, 2014 20:01, всего редактировалось 3 раз(а).

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Сколько глаз было у Мао Цзэдуна? (Введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.