Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Жанна, Екатерина

• Страница 1 из 1
Автор Сообщение

Посты: 23

СообщениеСр апр 27, 2011 16:52 

Хочу розказати вам про свій візит до національного парку Joshua Tree, що знаходиться в Каліфорнії, недалеко від містечка Палм Спрінгз, в тому місці, де сходяться 2 величні американські пустелі - Мохаве і Колорадо.

Оскільки я взимку був у Каліфорнії, я не міг не заїхати в Джошуа Трі, тим паче, що знаходився він у 45 хвилинах їзди від будинку.

Отже, що таке Джошуа трі і як воно виглядає:

Изображение

Парк великий, майже 100 км зі Сходу на Захід і в середньому 35 км з Півдня на північ. Є умовно марковані тропи, причому їх дуже багато, проте їх довжина, як правило, не перевищує 5ти кілометрів. Да, американці дуже люблять їздити на авто:) Я обрав собі найдовший маршрут у західно-північній частині парку - Бойскаут Трейл. 16,5 миль або 26,4 км туди-назад. На карті парку цей район обведено червоним. Поміркувавши, і вирішивши, що двічі одною тропою йти буде нецікаво, я зробив свій власний маршрут. Рельєф цього району дуже точно введено у google earth, тому я не переживав, що ВНЄЗАПНО я опинюся біля прірви або щось таке, що трапляється, коли прокладаєш маршрут без урахування висот. Ось що вийшло:

Изображение

Загалом 18 кілометрів.
Отже, мене привезли до входу в парк о 10-00 і залишили, обіцяли повернутися через 6 годин і забрати мене на цьому самому місці. У мене з собою було 2 літри води, бутерброд, декілька енергетичних батончиків (офігєнна штука, в штатах продаються в кожному маркеті, коштують відносно дешево, місця займають небагато і важать теж небагато, бо зневоднені), GPS Magellan Triton (який вперше був використаний за призначенням, бо тропи видно не було), компас та ніж вікторінокс. Також фотоапарат та супер екшн камера Gopro HD Hero, яку треба було випробувати.

Національні парки в США - це дійсно національні парки, а не наші заповідники/заказники і прочі мисливські угіддя з режимом функціонування найбільш сприятливим для нашої бидлячої владоіліти-мисливців. Ну, ви зрозуміли про що я. Тобто, правила перебування в парку доволі жорсткі (не палити не смітити, тварин не водити і не полювати), але всі ці парки доступні за маленьку плату для всіх - 3 бакси з пішого або 15 (здається) з машини. Машиною, правда можна тільки по дорогах, по бездоріжжю неможна. На вході у будиночку рейнджерів нікого не було, тому я пішов безкоштовно.

Перші 5 км було пройдено за годину, тому я злякався, що і далі швидкість буде така сама, і вже через пару годин я буду кукувати на точці евакуації. Але ні, далі пішло важче. Ось з цього самого місця:
панорама, дуже широка для форуму, тому відкривайте самі

Изображение
В основному тропа являє собою щось схоже на пісчане русло висохшої річки, але це не річка, а просто місце, по якому тече вода у випадку рідких дощів.

Изображение
Температура була комфортна - в тіньку прохолодно, +15, на сонці до +30. Це у січні. А влітку температура легко досягає +50. Іноді і більше.

Изображение Незважаючи, що це офіційно пустеля, рослинність присутня, причому дуже незвична для нашого ока - кактуси, дерева джошуа та інші чагарники.

Изображение
Деякі схожі на корали.

Изображение

Изображение

Изображение
Пройшовши пару кілометрів по каньйону та піднявшись на кількасот метрів я зустрів перше дерево джошуа - воно ж юка коротколисна.

Изображение
Вони бувають різниз розмірів - від 1 метру до 5-6 і виглядають як якийсь мохнатий гібрид кактуса і дерева.

В парку можна ночувати у ділянках, які позначені як "wilderness area" (а це дуууже значна частина парку), при цьому треба відійти мінімум на 1,5 км від дороги, або 0,75 км від тропи. Вогонь розводити можна, але тільки з того, що ви самі з собою принесли - вся рослинність і жива, і мертва, захищена законом. Тому краще брати газ.

Изображение
Воду теж треба брати із собою, на території парку води немає. Я спочатку думав, що 2 літри забагато і навіщо тягнути з собою зайве кило ваги, але потім радів, що взяв саме 2 літри - цього якраз вистачило на 6 годин. Повітря дуже сухе. Піт зовсім не затримується на шкірі і миттєво випаровується. І це правда, що треба тримати ріт закритим, бо через ріт випаровується багато води.

Изображение
Роща джоуа трі на плоскогір'ї.

Изображение
Небо без хмаринки, вітру немає і така тиша.

Изображение
За всі 6 годин я побачив тільки 1 людину. Навть злякався, коли цей дядько вийшов із-за скелі. По його обличчю було видно, що і він злякався:)

Ще одна панорама з деревами джошуа, і теж дуже широка для форуму, тому відкривайте самі.

Изображение
Нарешті я дойшов до повороту на свою власну ділянку маршруту. Йти стало трошки важче, оскільки дивитися треба постійно під ноги - кочки, каміння, кущі, гремучі змії (нажаль, жодної не побачив - всі сплять) і йти зігзагами, через що постійно збиваєшся градусів на 10-15 з правильного курсу.

Изображение
Коли дійшов до "русла ріки", побачив, що не я перший йду цим маршрутом - слідів було багато (таке враження, що якщо залишаєш слід, то це вже як на місяці, дуже надовго), але свіжих було 2 - один тільки в одну сторону, а другий в обидві - хтось пішов і потім повернувся. Я потім зрозумів чому.

Коли до завершення черговох ділянки лишилося всього нічого, пісок раптом скінчився, і почався різкий спуск (GPS зафіксував 48 градусів) по величезним каменюкам. Я відразу відчув себе наче в якійсь комп'ютерній грі - стоїш на камені, а до наступного вниз ще метри 4, і як спуститися далі думаєш - стрибати це не варіант, бо там і залишишся і койоти з грифіми швидко тебе пообїдають. Починаєш шукати де слід на пісочку, де слід від гумової подошви на камінні і знаходиш єдину вірну стежку в цьому лабіринті.
Під одним каменем знайшов калюжу води і дуже здивувався, коли побачив у ній лід. Що означає, що вночі там підморожує. Вдень +30, вночі мінусова. Пити з калюжі не став, хоча вода виглядала дуже чистою, тільки вмився.

Изображение
Короче кажучи, останній кілометр я прострибав з каміненю на камінь десь години за півтори, спустившися при цьому на добрих 200 метрів.

Изображение
От з цієї ущелини я і вийшов.

Изображение
А потім туди сіло сонце.

Це був чудовий маршрут для ознайомлення з парком. Перепад висот 500 метрів. Є і рівні ділянки, є і з нахилом. Кілька місць в парку обладнані для скельолазання, причому ці місця вважаються дуже гарним спотом серед місцевих скельолазів.

А камеру Gopro HD Hero я таки випробував. Знімає класно, при яскравому сонці так зовсім ідеально.
Що вийшло можна переглянути тут. 2 хвилини відео.
------------------------------------

Посты: 522

СообщениеВт май 10, 2011 18:18 

було б непогано ще б декілька описів

СообщениеСр май 11, 2011 10:23 

Inguri писал(а):було б непогано ще б декілька описів

А що саме цікавить?

Посты: 24

СообщениеПн май 23, 2011 22:00 

Супер звіт! З задоволенням прочитав і неначе побував там. А відео -реально тема. Потрібно буде і собі щось подібне запланувати згодом.

Посты: 1500

СообщениеВт май 24, 2011 07:35 

спасибо понравилось

СообщениеВт май 24, 2011 18:54 

Korser писал(а):
Inguri писал(а):було б непогано ще б декілька описів

А що саме цікавить?

Конкретно - де брати воду у багатоденних походах у Юті, наприклад, чи інших штатах.

Взагалі - цікаво які умови для походів. Про лотереї вже чув, а що ще можете розказати?

СообщениеСр май 25, 2011 09:27 

Inguri писал(а):Конкретно - де брати воду у багатоденних походах...
Про лотереї вже чув, а що ще можете розказати?

Воду у магазинах чи з-під крану:) інших варіантів немає. Хоча, треба дивитися на сайт того національного парку, куди збираєшся. Ось що, наприклад, написано про Joshua tree: "Джерела води у парку не придатні для пиття та зарезервовані для дикої природи, так що вам доведеться провести в достатній запас для пиття, приготування їжі та гігієни" та "Питна вода в центрі відвідувача в Туентінін Пальм, в Блек Рок і Коттонвуд кемпінг, біля південного входу Joshua Tree..."
Не варто розраховувати, що ви знайдете воду в парку, якщо вказано, що води немає. Тобто, ви можливо і знайдете, але пити її - це справа "останнього шансу".

А що за лотерея і як вона стосується національних парків?

СообщениеСр май 25, 2011 13:09 

обмеження за кількістю відвідувачів - якщо бажаючих багато ( а так завжди), то рейнджери готують капелюха з клаптиками паперу.

Хіба ви не чули про таке?

СообщениеСр май 25, 2011 13:11 

де ще бували?

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать семь минус восемь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.