Помощь | Правила | Поиск
Регистрация | Вход
Переключиться в мобильный режим

Модераторы: Sherlock, slv, Екатерина, Жанна, eee, Туранчокс, Burs, Ymka, Бармалейка

1, 2, ВСЕ
Автор Сообщение

Посты: 43

СообщениеВт фев 13, 2018 11:29 

Цитата: "Один із гірських хребтів Закарпаття турецькі інвестори планують забудувати 140-метровими вітряками"

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2397401-don-kihoti-na-paraplanah-abo-vijna-z-vitrakami-na-borzavskomu-hrebti.html

Виглядає ніби вже все вирішено. Пишуть, що вже затвердили проект і виділили землю.
Крім факту самих вітряків, боюсь уявити скільки доріг треба буде прокласти, щоб вивезти майже 100-метрові лопасті, техніку і прокласти комунікації.

Изображение
------------------------------------

Посты: 50

СообщениеСр фев 14, 2018 07:51 

Я дізнався завдяки допису у ФБ.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2078011725558559&id=100000492549981

Посты: 14

СообщениеСр фев 21, 2018 22:06 

Harry - а ви замініть назву теми на більш інформативну.
Наприклад "Спасіть Боржаву від забудови!"
А в ФБ постійно оновлюється інформація.
Кілька років тому захистили гору Клементьєва від розпилу. Й тільки тому, що небайдужі люди підняли велику інформаційну хвилю.
А тут пока трохи хлюпає.
Хто читає тут тему - розкажіть про це людям.

Посты: 39

СообщениеПн мар 05, 2018 16:12 

Та ну нафіг, якщо дадуть зробити я буду в шоці, нехай собі в туреччині перед носом вітряки ставлять. І як завжди питання коррупції, бац бац і готово, 600тис - пішли нах, ніза які гроші, люди повинні не дати це зробити любими силами, інакше голову голові з плеч і іже з ними

СообщениеВс мар 11, 2018 14:43 

Поверхневий аналіз проекту будівництва ВЕС на Боржаві
https://www.facebook.com/notes/врятуй-боржаву/поверхневий-аналіз-проекту-будівництва-вес-на-боржаві/208122646435742/

Посты: 33

СообщениеВс июн 03, 2018 12:59 

Сюжет телеканалу ZIK:

Ток-шоу місцевих каналів:

Зустріч активістів-парапланеристів із представниками девелопера:

Посты: 1358

СообщениеВс июн 03, 2018 18:58 

кадр с чесальщиками черники фееричен
эвропейский инвестор увидит и решит, что на этой земле можно делать все что хочешь

Посты: 2222

СообщениеВс июн 03, 2018 21:10 

Не сомневайтесь - он уже именно так и думает, поэтому и рубят Карпаты и ветряки ставят и т.д

Посты: 1358

СообщениеПн июн 04, 2018 11:38 

я конечно против застройки Боржавы, места им что ли мало, но скажу, что все дело в бабле
в германии фермерам (владельцам земли где стоит ветряк) платят немаленькую аренду и те сидят довольные как слоны
а у нас земля ничья, турки откатили кому то на верху, понятно, что оставшаяся без интереса общественность против

Посты: 256

СообщениеПн июн 04, 2018 12:32 

подібні вітряки стоять біля Самбора. Виглядають грандіозного, але говорять що вся електроенергія йде на експорт.

Посты: 2222

СообщениеПн июн 04, 2018 21:31 

Weiss писал(а):я конечно против застройки Боржавы, места им что ли мало, но скажу, что все дело в бабле
в германии фермерам (владельцам земли где стоит ветряк) платят немаленькую аренду и те сидят довольные как слоны
а у нас земля ничья, турки откатили кому то на верху, понятно, что оставшаяся без интереса общественность против

А я уж начал было думать о том, что всё на благо народа, поэтому и ветряки ставят |#smile603|
Когда их что-то другое интересовало?

СообщениеСб фев 02, 2019 15:59 

Julia Burlachenko
https://www.facebook.com/julia.burlachenko/posts/10217879986262265
Повернулась зі слухань по ВЕС на Боржаві, які проходили на Закарпатті. Чесно кажучи, я вже не можу писати про Боржаву. Відкладу це на потім. Напишу краще про людей.
За півтора роки, що я вже у цій темі, у мене з’явилась маса нових знайомих, і всі вони – дуже класні люди. У Воловці та інших селах, де ми побували за ці два дні, зустрічі з цими людьми, більшість з яких я не знала або знала лише по фейсбуку, були як короткі спалахи теплого світла. Посеред усього цього двіжняку з переїздами, розмовами, питаннями логістики і поселення (по ходу ми забули одного з активістів у Воловці!) ми не мали часу нормально поспілкуватись, але я постійно відчувала, що я серед своїх.
Жителі Пилипця і Сваляви потурбувались про те, щоб нам було де переночувати і на чому доїхати. Ми завжди були зігріті, нагодовані і напоєні смачною кавою, яку нам готували у будь-який час доби, терпляче підлаштовуючись під наш скажений графік. Ніхто не взяв з нас ні копійки! Це просто фантастика.
У процесі поїздки мій організм увімкнув захисні механізми у вигляді лютого пофігізму, і тому я досить спокійно реагувала на увесь цей треш. Коли хтось із колективу авторів звіту ніс повну ахінєю, мені було просто смішно, коли якийсь хлопчик, що також їздив на всі слухання (здається, його звуть Олександр), сказав, що ми всі проплачені, я розуміла, що він просто намагається нас спровокувати; коли голова однієї з сільрад перебивала наших екологів і у них забирали мікрофон, я тішилась, що ми це фіксуємо на відео і потім подамо на Департамент до суду за порушення процедури громадських слухань. Натомість я бачила багато позитиву. Місцеві жителі в усіх тих селах, де ми були – цілком адекватні люди. Дехто з них навіть прочитав той звіт на 1972 сторінках! Нам не давали слова, але місцеві самі поставили найбільш незручні запитання – про вплив на грунти, воду, про демонтаж ВЕС через 25 років і багато іншого. І я не згодна з тими, хто каже, що люди там нерозумні і тому підтримують ВЕС. Погодьтесь, що коли професори з університетів розповідають вам, що все буде добре, а забудовник обіцяє якісь «соцпакети», то важко у це не повірити!
Я хочу розказати про всіх, з ким я познайомилась, бо вони реально круті, я не літератор і дуже шкодую, що не можу підібрати найкращі слова, щоб передати, як я ними захоплююсь. Можливо, коли все це закінчиться, ми придумаємо якийсь цікавий проект, щоб розказати про все це, не знаю, чи вийде, але хочу. Але я просто наведу один приклад. Ми шукали оператора для відеофіксації слухань, і у нас з’явився Руслан. Він не знав у деталях, що відбувається, а зреагував просто на новину, що хтось збирається забудувати високогірну полонину. Звичайно ж він приїхав як волонтер. Лише зустрівшись з ним, я зрозуміла, що ми отримали у команду професійного військового кореспондента, автора документальних фільмів, який пройшов Іловайськ і Широкіне. Щоб зрозуміти, які люди виступають за збереження Боржави, знайдіть 15 хвилин і просто подивіться один з його фільмів (дам посилання у коменті). Я ніколи не забуду вечір, коли ми переглядали його фото з війни, і його коментарі.
Після останніх слухань у Неліпіно поблизу Сваляви ми з Русланом затримались, щоб переписати відео. Професор Поп з Ужгорода підійшов і почав бубніти нам у спину щось типу «врєдітєлі» і «проплачені». Руслан відповів йому, що поки він і його друзі воювали на сході, вони розпродали гори! Так, він підвищив голос, і представник інвестора, що стояв поруч, сказав «ну это уже не конструктивно». (До речі, пан Лоїк Лерміньо – єдина людина з команди забудовників, з ким можна нормально спілкуватися. Адекватний і чемний.) Так, ми не завжди конструктивні, тому що ми люди, ми любимо гори і хочемо їх зберегти. Але чи конструктивне це відверте хамство професора, який є моїм колегою – фізиком (за що мені до речі дуже соромно)? Мої особисті враження після цих слухань - забудовник і ті, хто написав для нього звіт з ОВД – це зло у чистому вигляді. Цей звіт і ці слухання – це настільки очевидний фарс, що, якщо Департамент екології ЗОДА його прийме і дасть позитивний висновок – то це буде рівноцінно вибуху. Це покаже, що закон про ОВД – це фікція, а Мінекології з усіма його департаментами – це просто клоуни. Хай забудуть про імідж серйозної державної інстанції. Хай готуються до судів.
Так, у забудовника є гроші. А у нас є любов – до гір, до природи і до людей. Цього ресурсу достатньо, щоб перемогти.
Сорі за сумбур. Я виговорилась. Працюємо далі ))
(Фото: слухання у Неліпіно, автор – Руслан Ганущак)

Изображение

Посты: 33

СообщениеСб фев 02, 2019 16:23 

Знаю пана професора, про якого мова йде вище, особисто і є його колишнім студентом. Можу відізватись тільки позитивно.
Просто у нього інших погляд на використання природних ресурсів, ніж у нас.
P.S. відео громадських слухань ніде нема?

СообщениеСб фев 02, 2019 18:28 

Врятуй Боржаву
https://www.facebook.com/save.borzhava/posts/367432663838072?__tn__=K-R
НАШІ ВРАЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПО ЗВІТУ З ОВД ВОЛОВЕЦЬКОЇ ВЕС
Ми відвідали чотири з п’яти слухань (Воловець, Березники, Дусино та Неліпіно).
Слухання організовувались Департаментом екології Закарпатської облдержадміністрації, головуючими на різних слуханнях були його представники - Олександр Паук і Юрій Бахарєв. Зі сторони забудовника були: представники ТОВ «Атлас Воловець Енерджі» Йилмаз Ілхан (директор) та Святослав Жмуцький, представник фірми «Гюріш» (турецької компанії-інвестора) в Україні Лоїк Лерміньо, автори звіту з оцінки на довкілля проекту побудови ВЕС на Боржавському хребті: професор С.С. Поп (УжНУ), директор ТЗОВ «Геол-тех» М. Яремович (геолог), орнітолог П.І. Горлов, професор В.М. Чайка (НУБіП), А.В. Мигаль (УжНУ) та інші.
У Воловці на слухання прийшло близько 200 людей, набагато більше, ніж міг вмістити скромний за розмірами зал Воловецької сільради. Одразу надійшла пропозиція перенести слухання до більшого приміщення, однак організатори на це не погодились. Враховуючи резонансність теми слухань, присутність великої кількості людей передбачити було не важко, тому вибір приміщення на 20-30 сидячих місць організатором слухань (Департаментом екології ЗОДА) викликає подив. Частина людей перебувала у коридорі, не маючи змоги виступити.
У Березниках слухання проходили у темному коридорі! Люди стояли на галереї, сходах та в холі внизу приміщення сільради. Після активних виступів науковців – опонентів проекту у Воловці, представник забудовника пан Жмуцький у своїй вступній промові закликав головуючого надавати їм слово за залишковим принципом, а в першу чергу вислуховувати представників місцевої громади. Однак навіть таке грубе порушення порядку проведення громадських слухань їм мало допомогло ) . Місцеві жителі почали ставити «незручні» питання щодо фінансів, прокладання доріг, впливу на воду і грунти, флору і фауну. Військовослужбовець, який служив на РЛС, що була збудована на г. Стій ще за радянських часів, і від якої до наших днів лишилися руїни і фундаменти, висловив думку, що вітрогенератори не витримають суворих умов зими, коли на всіх конструкціях намерзає метровий шар льоду. Коли надійшла черга екологів та науковців, гучно втрутилась голова Березниківської сільради, і мікрофон у однієї з активісток просто відібрали. Після цього прозвучало звинувачення всіх «приїзжих» активістів у тому, що вони проплачені. Тим не менше, кільком науковцям вдалося виступити з критикою та зауваженнями.
Наступного дня ми побували на слуханнях у Дусино і Неліпіно. Представники забудовника називали нас «опонентами, які увесь час їздять за нами і повторюють одне й те саме». На всіх слуханнях порушувався порядок проведення громадських слухань звіту з ОВД (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 989), згідно якого усім учасникам громадських слухань мають забезпечуватись рівні умови для висловлення своєї думки, подання пропозицій і зауважень. Головуючі не втручались у сварки між учасниками слухань, тим самим не слідкували за дотриманням теми для обговорення.
Більшість принципово важливих запитань громадськості залишились без відповіді: автори звіту та представники забудовника відповідали стандартними фразами, без конкретики, нерідко ставили під сумнів кваліфікацію та моральні якості опонентів та переходили на особистості.
Зауваження, які вдалося озвучити незалежним експертам та науковцям, показали, що звіт з ОВД виконаний вкрай недбало, містить ряд помилок, у звіті наводяться застарілі дані та інформація, що не відповідає дійсності, опис планованої діяльності та його вплив на довкілля є неповним. Таким чином зробити висновок про масштаб впливу на довкілля планованої діяльності за цим документом неможливо.
Окремо варто відзначити той факт, що частина мешканців сіл, де проходили слухання, з великим подивом реагували на продемонстровані протоколи громадських слухань по ДПТ, проведені ще у червні 2017 року, за результатами яких земля сільрад була надана в оренду. Мало хто взагалі знав, що голосування пройшли одноголосно «ЗА», ділянки вже в оренді і місцеві сільради вже рік отримують за них кошти. У деяких громадян це викликало неприховане обурення. Найбільш активні громадяни зараз вивчають протоколи цих слухань, звіряють прізвища учасників та підписи. Опитані люди не змогли відповісти, як саме змінилося в кращу сторону життя в селі та на які проекти були використані кошти від оренди ділянок під вітряки.
Від імені усіх науковців та активістів дякуємо усім небайдужим громадянам, які долучилися до збору коштів на квитки та пальне, організували нам транспорт, житло, харчування.
В черговий раз особлива подяка громаді села Пилипець за теплий прийом та максимальне сприяння у відстоюванні громадянських позицій.
----
Закликаємо вас подати свої зауваження і пропозиції до звіту з ОВД проекту будівнитцтва ВЕС на Боржаві у письмовому вигляді до 18 лютого 2019 р. Такі зауваження і пропозиції може надіслати кожен бажаючий громадянин або організація звичайною або електронною поштою на адресу:
Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, 88008, м.Ужгород, пл. Народна, 4, тел./факс: +38 0312 61 67 01, електронна пошта: central@ecozakarpat.gov.ua, контактна особа: Урись Ігор Омелянович.
У наступних постах ми розмістимо найцікавіші відрізки відео з громадських обговорень.
ЯК ЗАВЖДИ, ЛАЙК+РЕПОСТ ВЕЛЬМИ ВІТАЄТЬСЯ!

Посты: 310

СообщениеСб фев 02, 2019 20:33 

ungvar писал(а):Знаю пана професора, про якого мова йде вище, особисто і є його колишнім студентом. Можу відізватись тільки позитивно.
Просто у нього інших погляд на використання природних ресурсів, ніж у нас.
P.S. відео громадських слухань ніде нема?

У цієї дівчини є відео зі слухань на сторінці https://www.facebook.com/hanna.tuzyak
Також деякі фрагменти є в мене, оскільки теж була на слуханнях, але ніде поки їх не викладала.

Быстрый ответ
Имя пользователя:
Заголовок:
Смайлики
|#smile805| |#smile807| |#smile806| |#smile24| |#smile706| |#smile709| |#smile710| |#smile714| |#smile715| |#smile718| |#smile722| |#smile725| |#smile726| |#smile728| |#smile729| |#smile735| |#smile737| |#smile739| |#smile748| |#smile766| |#smile746| |#smile749| |#smile772| |#smile773| |#smile615| |#smile614| |#smile612| |#smile606| |#smile603| |#smile602| |#smile792| |#smile785| |#smile784| |#smile780| |#smile778| |#smile701| |#smile703| |#smile716| |#smile740| |#smile752| |#smile757| |#smile761| |#smile764| |#smile765| |#smile770|
Ещё смайлики…
Добавить изображения
Advanced BBCode Box 3: Страница помощи   Жирный текст Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст Верхний индекс Нижний индекс Горизонтальная линия Выравнивание по левому краю Выравнивание по центру Выравнивание по правому краю Маркированный список Нумерованный список Элемент списка
Код Цитата Спойлер Скрытие от гостей Вставить текст не касающийся темы (оффтоп) Ссылка на Web адрес Вставить Email адрес Вставка в сообщение ссылки на IMG изображение Вставить иконку Вставить слово поиска Вставить ссылку на BBvideo видео ABBC3_YOUTUBE_OLD Вставить Видео с Youtube ABBC3_YOUTUBE1
Цвет шрифта
Вопрос
Двадцать четыре минус семь = ? (введите ответ цифрами):
Этот вопрос предназначен для предотвращения автоматической отправки форм спам-ботами.